KANTONGERECHT ZIERIKZEE STEENBERGEN - „NASSAUSTAD" Westbrabantse gemeente gaat 500-jarig bestaan luisterrijk vieren Talrijke manifestaties staan op het programma STEENBERGEN, 6-8. Van 8 tot en met 17 augutus is Steenbergen in west-Brabant „Nassau-stad". Tien dagen zal er het feest ge vierd worden van het nu reeds vijfhonderdjarig bewind van het Huis van Nassau. De feestelijkheden worden op vrijdag 8 augustus geopend met een mis in de dekenale kerk. In de middag wordt het historisch ope- ningsspel „Steenbergen vijf eeuwen Nassaustad", dat door de stadsar chivaris Albert Delahaye en de ar chivaris van Bergen op Zoom, Korneel Slootmans, is samenge steld, opgevoerd. Op deze dag wor den ook drie tentoonstellingen ge opend, één op het terrein van han del, industrie, middenstand, land bouw en voorlichting, één over de historie van het Huis van Nassau en een expositie van Brabantse kunstenaars. De meeste hierop volgende feest dagen zullen staan in het teken van een bijzonder motto. Zaterdag 9 augustus is K.A.B.-gezlnsdag. Op het K.A.B.-congres van het diocees Breda zullen verscheidene sprekers de ontwikkeling van west-Brabant belichten. Op 10 augustus zullen vijftien korpsen, waarvan vijf buitenland se, deelnemen aan een Europees accordeonconcours. Na de kinder dag op 11 augustus, volgt op 12 augustus de dag van het midden standsgezin, waarop de elfde lus trumviering van de Katholieke Middenstandsbond in het bisdom Breda o.m. zal worden opgeluis terd door lezingen, kunstmanifes taties en een Brabantse koffietafel met medewerking van een Suri naams orkest. Balletten en mode shows zullen de vrouwendag (13 augustus), die met een optreden van „Die Tiroler Alpenbub'n" be sloten wordt, kenmerken. Onthulling bevrüdingsmonument Op donderdag 14 augustus wordt het bevrijdingsmonument, ontwor pen en uitgevoerd door de Steen bergenaar Niel Steenbergen, ont huld, waarna een jazz- en skiffle- concours wordt geopden. Wedstrijden, zoals kruisboog- en luchtbuksschieten maken deel uit van het programma, op de boeren gezinsdag op 16 augustus. Op deze dag is er ook een officiële ontmoe ting van de volleybal-landenteams van Nederland en België. De dag daarop (de laatste feestdag) wordt STAD EN PROVINCIE Sportvisser vangt reuzenpijlstaart De sportvisser de heer G. Brent- jes alhier, heeft gisteren een enorme pijlstaart gevangen, met een gewicht van 4 kilogram en 700 gram. De heer B. verschalkte de vis in het buitenwater tussen het zgn. „stille strandje" en de veerhaven „De Val". G. zat rustig aan de wa terkant en had zijn werphengel uitgezet, toen deze plotseling als 't ware geheel werd weggesleurd. Het kostte heel wat moeite de vis „tussen droog en nat" te krijgen. Toen dit eenmaal was gelukt, knapte de draad, maar het loodje aan de hengel bleef achter de ba saltstenen hangen, zodat de vis niet meer weg kon. Bij het aan de kant werpen van de vis liep de visser diepe wonden op aan een der handen; hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. De pijlstaart is niet geschikt voor consumptie, maar wordt ge zocht voor de lever, waaruit de bekende pijlstaartolie wordt ge wonnen. BURGH Diefstal op tentoonstelling Op de expositie van de Vogel wacht is een tiental zeldzame schelpen door een blijkbaar al te enthousiaste bewonderaar ont vreemd. Het bestuur is zeer te leurgesteld over dit verlies. De schelpen zijn thans met een plas tic hoes overtrokken, om aanra king te voorkomen. Commissaris der Koningin bezocht expositie Vogelwacht Onverwachts heeft de Commis saris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot een onofficieel bezoek gebracht aan de expositie van de Vogelwacht in de gemeenteschuur te Burgh. De commissaris bleek zeer geïnteresseerd en liet zich voorlichten over de verschillende inzendingen. ZONNEMAIRE Brandweer rukte uit Woensdagmiddag tussen 3 en 4 uur werd alhier brandalarm ge geven. De brand bleek te zijn uit gebroken in een stapel stropakken en mestvaalt van de heer A. Geel hoed aan de Veerdijk alhier. Bin nen enkele minuten was de brand weer ter plaatse en voorkwam dat de belendende houten schuur met hooi een prooi werd der vlammen. De bewoners waren niet thuis, zo dat de oorzaak van de brand on bekend is. een internationaal wielercriterlum om de Nassauprijs verreden. Tijdens de feestdagen zullen s avonds bekende radio-orkesten optreden in het amusementspavil joen, terwijl regionale en plaatse lijke harmonieën de feestvreugde zullen verhogen. OOSTERLAND Gemeente kreeg er prachtbedrijf bij De verbouwing van de voorma lige boerderij van de heer J. Kwaak, welke destijds werd aan gekocht door de heer M Smits, uit gevoerd door de firma van Velt- hoven te Zierikzee, heeft zijn be slag gekregen. De gewezen land- bouwschuur is grondig verbouwd en herschapen in een gebouw, dat bestemd is voor het klaar maken van verschillende soorten land- bouwprodukten, als uien, aardap pelen, wijnpeeën en dergelijke De schuur is aanmerkelijk uitgebreid en daar de heer Smits veel planten heeft gecontracteerd, is de zaak al volop aan het draaien. Er Is een twaalftal werknemers uit onze gemeente in dienst van de heer Smits gekomen, terwijl men, be halve de vereiste machines, over een tweetal vrachtauto's beschikt. Resumerende kan worden gezegd, dat onze gemeente een bedrijf rij ker is geworden, dat gezien mag worden. Naar wij vernemen zal het bedrijf t.z.t. officieel worden geopend. BRUINISSE Gemeente mag tien woningen bouwen Door de gemeente Bruinisse mo gen in verband met de uitbreiding van de bevolking in verband met de uitvoering van de Deltawerken op korte termijn 10 woningen wor den gebouwd (premiewoningen). Bestond er na de oorlog een ten dens om de uitbreiding van het dorp te zoeken aan de oostzijde, richting Vluchthaven, thans zijn de rollen omgekeerd en gaat men de woningen bouwen aan de west zijde (richting Deltadam). De nieu we woningen komen in het ver lengde van de Noordstraat. Oesters op OudeTongse bank De op de Oude Tongse Bank in de Grevelingen uitgezaaide oesters Vertonen een opmerkelijke groei. Ook het mosselzaad dat op ver schillende plaatsen is uitgezaaid, groeit goed. Brand ontstond in dragline Te Bruinisse loeide de brandsi- rene voor een brand in een drag line, staande bij de Deltawerken aan de Noorddijk. Nu het perso neel van de firma Boltje en Zonen tijdelijk vakantie heeft, wordt door machinisten en poetsjongens de draglines een goede beurt gege ven en daarbij wordt gebruik ge maakt van benzine. Een vonk die oversprong van een ontstekings apparaat, veroorzaakte brand in de dragline De heer L. Kostense uit Rotterdam, vroeger te Bruinis se, die zich juist in de nabijheid bevond, had de tegenwoordigheid van geest direct een schuimblusser te pakken en de brand daarmee te blussen. Van beschadiging was toen geen sprake meer, wel liepen in de nabijheid spelende kinderen, tijdens de brand nog gevaar, maar juist de snelheid waarmee werd gereageerd, voorkwam ernstige ge volgen. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op zaterdag 9 augustus 1958 om 9 30 uur waarschijnlijk voor het laatst in oude samenstelling bijeen komen in openbare vergadering. Naast het onderzoeken van de geloofsbrieven van de tot raadslid benoemden, vermeldt de agenda onder meer het benoemen van een commissie voor sportzaken en het aankopen van grond voor het bou wen van 10 z.g. premie woningen. De heren J. Braber, S. Wiebrens en W. Okkerse allen te Bruinisse, behaalden dezer dagen hun Mid denstandsdiploma. De eerstge- noemden werden opgeleid door de heer J. C. Spaans uit Zierikzee, de laatste volgde een schriftelijke cursus. Burgerlijke stand en loop der bevolking in de maand juli: Geboren: 2 Jan Adriaan, z. van Adriaan van den Berge en Jozina M. van 't Hof; 12 Krina Macheli- na, d. van David W. Lobbezoo en Machelina Heijboer; 20. Maria Christine d. van Christiaan A. Wilemaker en Tine de Groot; 21. Jan, z. van Cornells Jan Hoek en Willemina v. Popering; 21. Aart Johannes, z. van Mels de Zeeuw en P. M. Nieuwersteeg; 24. Jan, z. van Johannes van Egmond en Le na Adriana Bal. Overleden; 18. Hendrik van den Berg, 7 jaar; 28. Elizabeth van Veen, 83 jaar, echtgen. yan Lau rens IJzelenberg; 23. Joost Ver spoor, 64 jaar (overl. te Zierikzee); 29 Jan Johannes van der Linde, 74 jaar, echtgen. van N. Okkerse (overl. te Zierikzee). Gehuwd: 3 Stoffel Jumelet, 24 jaar en Pieternella de Koning, 22 jaar; 19. Andries van Roon, 32 jaar Nehroe noemt toestand in Midden-Oosten niet alarmerend NIEUW DELHI, 7-8. De Indiase premier, Nehroe, heeft vandaag tegenover verslaggevers de toe stand in het Midden-Oosten, welis waar zwaar, maar niet zo kritiek genoemd dat er elk ogenblik een oorlog uit kan breken. Hij deed een heftige aanval op het verdrag van Bagdad, dat zi. zolang als het be staat, steeds zijn eigen doel, het brengen van meer stabiliteit in het Midden-Oosten, zal ondergraven. De staatsman was van mening, dat de algemene vergadering der Ver enigde Naties de toestand in het Midden-Oosten in zijn geheel en niet in afzonderlijke punten moet bespreken. Gevraagd of hijzelf de vergadering bij zou wonen, ant woordde Nehroe ontkennend. Hij zei op een vreedzame regeling van de Arabisch-Israëlische kwestie te hopen, dat een Arabische erken ning van Israëls bestaan zal in houden. Nehroe sprak zich voorts uit voor de terugtrekking van de buitenlandse strijdkrachten in het gebied en tegen het eventuele zen den van een internationale strijd macht. Zuideuropese bodem gaf geheimen prijs PARMA, 7-8. Bij de Italiaanse plaats Parma heeft men de funde- ringsresten gevonden van een Ro meins gebouw uit de zesde eeuw voor Christus. Ook werden terra cotta vazen en werktuigen ontdekt. Bij Solduno, nabij Locarno in Zwitserland, zijn dertig graven uit de eerste eeuw van onze jaartel ling blootgelegd. De graven be vatten talrijke glazen, houten en bronzen voorwerpen, alsmede een parfumflesje en een olielamp met nog gave kous. Attractiecommissie Reuesse zorgt weer voor gevarieerd programma Rolschaatsenvereniging „Segor" op bezoek Zaterdagmiddag 9 augustus a.s. verzorgt de Attractiecommissie van V.V.V. Renesse Vooruit" weer een aantrekkelijk en gevarieerd programma, waarvan het hoogte punt zal worden gevormd door het optreden van de Rolschaatsenver- eniging „Segor" uit Bergen op Zoom. Voor het evenwel zover is, komt eerst de jeugd aan zijn trek bij spelen, die op het strand worden georganiseerd. Er zullen zandfigu- ren worden gebouwd en verder voorziet het programma in balspe len, behendigheidswedstrijden e.d. Alle kinderen zijn hierbij welkom en de ouderen vanzelfsprekend eveneens. Wat het optreden van „Segor" betreft, gaat het hier om de de- monstratieploeg van deze vereni ging, die 85 leden telt. Dertig er van komen naar Renesse. Zij zul len een 100-tal costuums mee brengen Gereden wordt op klas sieke zowel ais moderne muziek. Klassiek zijn speciaal de soli en duo-nummers. Onder de massale nummers telt het „circus", waar aan drie kleine beertjes, een „ster ke man", 12 amazones en 12 Ara bische hengsten deelnemen. Ook wordt een heksensabbath verreden, MARKTBERICHTEN Coöp. Veilingsvereniging Z.H.E. te Zierikzee Aardappelen f 8-f 9; Tomaten f 23-f 45; Snijbonen f 21-f 50; Prin- sessebonen f 25-f 29; Rabarber f 9; Spinazie f 17; Oomskinderpeer f 27 -f 38; Jellow f 15-L42; Zwarte bes f 130-f 134; Rode bes f 155-f 166; Earley Laxton f 99-f 144, alles per 100 kg. Komkommers f 8-f 11; Netme- loenen f 30-f 106; Bloemkool f 10- f 37; Sla f 3-f 4 per 100 stuks. GEMEENTERAAD ST. PHILIPSLAND Moeilijkheden met bestuur bijzondere school De raad van St. Philipsland ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester L. J. de Jonge. In een onderhoud tussen b. en w. en het schoolbestuur van de school met den Bijbel te Anna Jacoba- polder, kwam dit bestuur terug op een raadsbesluit van 1954. Het be treft hier een vijfjaarlijkse uitke ring en vergoeding van de admi nistratiekosten over 1948-1952. Na de watersnood echter heeft de ge meente aan dit bestuur f 10 000 ter beschikking gesteld voor geleden schade aan leermiddelen en derge lijke, terwijl dit bestuur met de helft minder ook genoegen had moeten nemen. Omdat degenen die dit toendertijd geregeld hebben niet meer in deze gemeente woon achtig zijn is het niet bekend of er onderlinge overeenkomsten zijn, die niet zijn vastgelegd, zijn aan gegaan. Daarom hebben b en w. eerst toegestemd het aan het schoolbestuur toekomende bedrag alsnog uit te keren. Toen bleek dat deze heren nog niet tevreden wa ren, weigerden b. en w., wat tot gevolg had dat het schoolbestuur de zaak in hoger beroep zou be handelen B. en w. betreurden deze gang van zaken, omdat de samen werking met het schoolbestuur tot op heden prima was. Diverse goedgekeurde raadsbe sluiten gingen onder de hamer door, terwijl ook enkele subsidie verzoeken werden afgewezen. Monteur gedood door hoogspanningsnet OSS, 6-8. Vanavond om 8 uur, tijdens werkzaamheden aan het 50.000 volt hoogspanningsnet van de Provinciale Noordbrabantische Electriciteitsmaatschappij aan de Landweerstraat te Oss, is de 32- jarige monteur A. Mureau uit Raamsdonksveer door de stroom getroffen en onmiddellijk gedood. Het ongeluk gebeurde, toen de monteur een staart van een vlie ger uit de bovengrondse kabels wilde verwijderen. Hij verkeerde in de veronderstelling, dat de lei ding, zoals de voorschriften bepa len, stroomloos gemaakt was. Dit is echter niet het geval geweest. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. Daarna werden de geloofsbrie ven van de nieuw gekozen raads leden onderzocht en in orde be vonden. De rijksgrond, de zoge naamde „tramput", zal worden aangekocht voor f 1050. Tevens werd aan b. en w. machtiging ver leend tot het maken van een plan door de Grontmaatschappij, voor de gedeeltelijke demping van de „tramput", de ontsluiting van de Emmastraat, riolering, straten aanleg enz Het batig saldo van de gewone dienst bedraagt f 15.873.45 en het nadelig saldo van de kapi- taalsdienst f 251.561.42. De grond achter de woning van rijkspolitie van Dijke in de Anna Jacobapol- der, de voormalige trambaan, werd aangekocht. De oppervlakte be draagt 70 m2 voor de prijs van f 0.50 per m2. Dat wordt f 35,-. Tenslotte richtte de voorzitter zich tot de scheidende raadsleden, de heren Goudswaard en Bolier. met 12 heksen op verlichte bezems. Het optreden van „Segor" is voor Schouwen-Duiveland geen pri meur. Reeds eerder bracht de groep een bezoek aan Noordgouwe. Het optreden vindt plaats op het terrein van de heer J. P. Berre- voets, in de nabijheid van het dorp. Op 10 augustus vindt de jaarlijk se hengelwedstrijd plaats bij de strandovergang trap (Loane). Landbouw en Veeteelt Middelen tot beperking melkproduktie 's-GRAVENHAGE, 7-8. In een gistermiddag gehouden vergade ring heeft het bestuur van het landbouwschap de mening van het bedrijfsleven geformuleerd over de middelen tot beperking van de melkproduktie. Volgens het be drijfsleven zijn deze middelen: 1. door middel van een heffing prijs verhoging te bewerkstelligen van het krachtvoer voor melkvee; 2. verhoging van de produktie van slachtvee en 3 de prijzen van ak- kerbouwprodukten voor de land bouwer aantrekkelijker te maken. Het landbouwschap zal deze op vatting van het bedrijfsleven ter kennis brengen van de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie verklaard, dat het Amerikaanse bedrijfsleven de prijsverhogingen zal moeten beperken, daar anders de consument opstandig zou wor den. Hij voegde daaraan toe, dat ook de arbeiders zich bij hun loon eisen beperkingen dienden op te leggen. LAATSTE NIEUWS Afrikaanse koningin in Nederland 's-GRAVENHAGE, 7-8. H K.H. Catherine Damali, nabagereka (ko ningin) van Boeganda brengt na een bezoek aan de conferentie der morele herbewapening te Caux in Zwitserland op het ogenblik een kort bezoek aan Nederland. In haar gevolg bevinden zich mrs. Damali Kisosonkole, een tante van de koningin en chief J. P. Musoke. Na een bezoek aan de Eerste Kamer en aan het Vredespaleis zal het gezelschap vandaag in Delft het poliocentrum van de Van der Woude stichting in ogenschouw nemen. Na afloop hiervan is er een ontvangst op het gemeentehuis van Delft, waarna de burgemeester, de heer D. de Loor de nabagereka een lunch aanbiedt. Het gezelschap vertrekt in de loop van de middag van Schiphol naar Londen. Boeganda is het grootste van de vier deelstaten van de Engelse kolonie Oeganda in oost-Afrika. De nabagereka is de echtgenote van de kabaka van Boeganda. Verwachting tot vrijdagavond: Later opklaringen Aanvankelijk zwaar bewolkt Tnet plaatselijk enige regen, later op klaringen; dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere; zwakke tot matige wind, aanvankelijk ver anderlijk, later uit westelijke rich tingen. 8 aug. Zon op 5.11, onder 20.19. Maan op 23.51, onder 14.34. Laatste kwartier: 7 aug. te 18.49. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 8 aug. 8.25 v.m. 20.42 n.m. BROUWERSHAVEN: 8 aug. 8.11 v.m. 20.34 n.m. Doodtij: 10 en 23 aug. Springtij: 17 en 31 aug. HET WEEROVERZICHT Het weer in het grootste deel van Europa staat onder invloed van een uitgebreid lage drukge- bied met een centrum tussen Schotland en Noorwegen en een aonder centrum boven de Botni- sche Golf. De koele Oceaanlucht die om dit lagedruksysteem naar het vaste land stroomt, drong de warmere lucht in het Alpenge bied, Oostenrijk en Polen naar het zuiden terug. In Zwitserland en zuid Duitsland ging dit gepaard met onweersbuien. In onze streken wordt het weer bepaald door randstoringen, die af en toe regen veroorzaken. Tus sen de storingen komen gebieden met opklaringen voor, waarvan er een de afgelopen nacht ons land passeerde. De nachtelijke opklarin gen en de geringe wind waren oor zaak van lage minimumtempera turen. In het binnenland daalde de temperatuur plaatselijk tot 7 a 8 graden. Een nieuwe randstoring, die gis teren ten westen van Ierland ont stond, trok in de afgelopen nacht over zuid Engeland in oostelijke richting. Het regengebied van de ze storing bereikte vanmorgen het zuidwesten van Nederland. Verder westelijk op de Oceaan ligt een diepe depressie, die zich langzaam in de richting van Europa ver plaatst. De depressie wordt voor afgegaan door een gebied met op klaringen. Tractorchauffeur verleende geen voorrang op wegkruising bij Nieuwerkerk Winkelier schonk glas bier in zijn zaak Scheepvaartberichten Cleodora (t.), 7 te Wellington ver wacht. Friesland (s.s.m.) 6 van Rotter dam naar Setubal. Theobaldius (t.), 5 van Dingle naar Persian Gulf. Wonogiri, 7 te Karachi. en Janna Adriana v. d. Berg, 24 jaar; 24. Marinus Wesdorp, 24 jaar (v. St. Philipsland) en Catharina Giljam, 19 jaar; 25. Jacobus van Popering, 26 jaar en Maria Fran- cosia van der Gijp, 24 jaar. Ingekomen: Huibert den Dikken en gezin uit Rotterdam; Jan Ver burg uit Wissenkerke; Jacob Swa- german uit Amsterdam; Jan de Haan en gezin uit Zwolle. Vertrokken: Anthonie Schults naar Dordrecht. Mr. Th. Lebret, officier van Justi tie te Middelburg, heeft woensdag tijdens de openbare strafzitting van het kantongerecht Zierikzee een boete geëist van f 75,- subs, vijftien dagen tegen de tractor chauffeur L. M. uit Zierikzee, die op 5 juli van dit jaar op de Rijks weg 18 op de kruising naar de Stolpweg bij Nieuwerkerk naar links wilde afslaan, waarbij hij geen voorrang verleende aan een achteropkomende motorrijder, een zekere F. D. H. uit Zierikzee. H. was bij dit verkeersongeval vrij ernstig gewond en heeft tien dagen in het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee moeten verblijven. Nadien heeft hij nog veertien dagen niet kunnen wer ken. Verdachte M. reed op de Rijksweg met achter zijn tractor twee aanhangwagens van een grasdrogerij uit Zierikzee en was voornemens links de Stolpweg in te slaan. Half in de bocht had hij plotseling de motorrijder zien na deren. Een botsing was toen niet meer te voorkomen geweest. De motorrijder schoof onder de eerste wagen achter de tractor, nadat hij eerst de triangel, de verbinding van de wagen naar de tractor, had geraakt. Ter zitting is de juiste toedracht van het ongeval niet helemaal dui delijk geworden. De verdachte verklaarde dat hij, voordat hij naar links afsloeg goed had uitge keken en niemand had zien nade ren. De getuige deskundige A. van der Poel, wachtmeester eerste klas van de verkeerspolitie te Middel burg verklaarde dat M. de motor rijder had moeten zien. De snel heid van beide voertuigen was zo verschillend, dat M. de motorrij der zelfs reeds lang van tevoren had moeten zien. Ook de officier van justitie was van mening, dat M. de motor had moeten zien na deren. Hij eiste de eerder genoem de boete. Kantonrechter mr. W. E. van Vloten uit Zierikzee was van oor deel, dat de getuigen verklaringen geen nieuw licht op deze zaak wierpen. Hij achtte de overtreding, geen voorrang verlenen aan recht- doorgaand verkeer op dezelfde weg wettig en overtuigend bewe zen. Mr. van Vloten veroordeelde M tot een boete van f 65, subs. 13 dagen. De motorrijder, de schaaphou der F. D. H. uit Zierikzee, werd eveneens veroordeeld. Niet omdat hij een botsing met de aanhang wagen had veroorzaakt, maar om dat hij getracht had op een krui sing van wegen te passeren. Slechts met moeite kon H. tijdens de zit ting worden bijgebracht, dat hij op een kruising niet mag passeren. Terecht merkte de officier van ju stitie op, dat wanneer de een een overtreding maakt ook de andere vaak een fout maakt. Hij wilde bij het bepalen van de straf echter re kening houden met de omstandig heden van H., die geruime tijd in het ziekenhuis heeft gelegen en bovendien enkele weken niet heeft kunnen werken. Hij eiste een boete van f 5,- te vervangen door 3 dagen hechtenis bij niet betaling. Het vonnis was conform. De chauffeur C. A. B uit Haam stede veroorzaakte op 29 april 1958 omstreeks twee uur een aanrijding op de hoek Bagijnestraat-Bree- straat-Fonteyne te Zierikzee. Ver dachte moest in een linker bocht een bestelwagen passeren en raak te met de linkerachterkant van zijn auto deze wagen, waar gerin ge schade ontstond. B. kon de be stelwagen niet goed passeren, om dat aan de andere kant van de weg een personenauto stond ge parkeerd. De kantonrechter kon met dit verweer van B. geheel meegaan. Het euvel van slecht parkeren wordt veel vaker waar genomen en veroorzaakte veel moeilijkheden bij het" passeren, vooral voor vrachtwagens. De of ficier was van de overtredingen van de andere wagens ook wel overtuigd en eiste een lage boete van f 10,- subs. 2 dagen. De ver oordeling was conform. Bier zonder verlof De winkelier J. v. d. H. uit Zie rikzee had op 2 april in zijn zaak iemand een flesje bier laten drin ken, hoewel hij niet de beschikking had over een verlof A. v. d. H. verklaarde ter zitting dat hij tijdens de overtreding niet thuis geweest was. De persoon in kwestie was in beschonken toe stand zijn zaak binnengelopen en zijn echtgenote had het verzoek om bier te verstrekken niet durven weigeren. De officier was van me ning, dat de vrouw van van der H. wel had kunnen weigeren. De ge regelde klachten over drankmis bruik te Zierikzee vinden volgens de officier hun oorzaak in het feit, dat op al te gemakkelijke wijze bier kan worden verkregen. Dat men dan zo ver gaat, door een kruidenierszaak binnen te stappen en zich in de winkel te bedrinken is echter te gek. Hij eiste een straf van f 40,- boete t. v. d. acht dagen bij niet betaling. Kantonrechter mr. van Vloten was eveneens van mening, dat er met de drankwet niet gespot mag worden. Niettemin verlaagde hij tijdens de veroordeling de boete tot f 30,- of 6 dagen. De heer G. van B., inspecteur van de Raad van Arbeid, wonende te Zierikzee verleende op 16 mei van dit jaar geen voorrang aan een bestelauto toen hij vanuit de St. Jacobsstraat het Havenplein wilde oprijden. Verdachte was van me ning, dat hij door het verkeerd parkeren van een auto op de hoek, in zijn uitzicht was belemmerd. Bovendien, zo verklaarde hij, kon de wagen waarmee hij in botsing kwam, ruimschoots passeren. Tij dens zijn requisitor hield de offi cier rekening met de omstandig heid, dat de geparkeerde auto in derdaad fout geparkeerd stond. „Ik wil daarom beneden het nor male tarief gaan en eis een boete van f 12,50 subs, drie dagen" aldus mr. Th. Lebret. De kantonrechter kon zich hiermee volkomen ver enigen en veroordeelde van B. conform de eis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2