DE GAILLE TEGEN SPECIALE VEILIG HEIDSRAAD-BIJEENKOMST POT-SIERUJK qb!O Financiën en Economie ZWARE REGENVAL VEROORZAAKT ERNSTIGE OVERSTROMINGEN IN OOSTENRIJK STAD EN PROVINCIE rHoe zif dat DE JUFFER VAN 'tHOOGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 No. 18404 Hij wil bijeenkomst van regeringsleiders PARIJS, 1-8. Premier De Gaulle is voor het ogenblik niet voorne mens een veiligheidsraad bijeen komst met Engeland, de Sowjet- Unie en gesteund door de V.S., bij te wonen, omdat een dergelijke vergadering zJ. alleen het toneel van redevoeringen kan zijn. In zekere kringen in Frankrijk wordt echter druk op hem uitge oefend om hem tot wijziging van dit standpunt te bewegen. Dit is vrijdag in kringen die in nauw con tact van de premier staan, verno men. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken te Pa rijs verklaarde dat de genoemde bijeenkomst waarschijnlijk meer kwaad dan goed zou doen. Hij voegde hieraan toe dat een beslo ten bijeenkomst van regeringslei ders van de grote mogendheden wellicht zal leiden tot een akkoord over het midden-oosten en men moet het in elk geval proberen, ook al zou de kans op succes één op honderd zijn. Hoewel de Gaulle dus, naar ver luidt, niet van plan is een speciale bijeenkomst van de veiligheidsraad bij te wonen omdat z.i. de rege ringsleiders hun tijd beter kunnen gebruiken, zal de Franse regering zich op een dergelijke vergadering wel door een gezaghebbende figuur laten vertegenwoordigen Ook zou hij zich nooit distanciëren van haar bondgenoten. Sowjet-Unie protesteert bij Italië MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft bij Italië geprotesteerd tegen het gebruik van Italiaanse havens en vliegvelden door Amerikaanse strijdkrachten op weg naar Liba non. In de Sowjet-nota, die aan de Italiaanse ambassadeur te Moskou ter hand werd gesteld, wordt ge zegd, dat de havens van Napels, Genua en Tarente, alsmede het vliegveld Capodichino bij Napels, gebruikt zijn ten behoeve van de „agressie tegen de onafhankelijk heid van Arabische staten". De Sowjet-Unie en een topconferentie MOSKOU, 1-8. Westelijke diplo maten .te Moskou voorspellen dat de Sowjet-Unie de Amerikaans- Britse voorstellen betreffende een topconferentie in hoofdzaak zal aanvaarden, maar zij houden reke ning met verdere procedure-onder handelingen. Premier Chroejstsjef heeft weliswaar zelf voorgesteld eerder dan twaalf augustus bijeen te komen, dat dit tijdstip het eerste is dat het westen heeft genoemd en men verwacht dat de Russen hier van geen kwestie zullen maken. Ambtenarij remt (le bouwnijverheid Zomerconferentie C.H.U. ZEIST, 1-8. De voorzitter van de Nederlandse Christelijke Aanne mers- en Bouwvakpatroonsbond, de heer J. Japon, heeft vanmor gen op de zomerconferentie van de Christelijke Historische Unie in het conferentieoord „Woudschoten" te Zeist, kritiek geoefend op het grote aantal ambtelijke handelin gen, dat volgens hem verricht moet worden, alvorens aan een bouw plan een begin van uitvoering kan worden gegeven. Het opgeschroefde perfectionis me, zoals dat onder andere blijkt uit de talloze gedetailleerde voor schriften voor de particuliere wo ningbouw, en het gebrek aan sa menwerking binnen de verschillen de ambtelijke instanties onderling en tussen deze instanties en het bedrijfsleven, zijn factoren die remmend werken, aldus de heer Apon. Opheffing, althans beper king van deze belemmerende in vloed ligt volgens hem binnen het bereik der mogelijkheden, zonder dat aan de taak, die de overheid met het oog op het algemeen be lang heeft op het gebied van de volkshuisvesting en woonruimte verdeling, tekort behoeft te worden gedaan. De heer Apon wees er voorts op, dat door het bedrijfsleven ook de belangstelling, die door vele bui tenstaanders voor het interne pro- duktieproces van de bouwnijver heid aan de dag wordt gelegd, als hinderlijk en ongezond wordt be schouwd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Door internatio nale samenwerking gered, zou de 62-jarige mevrouw C. Suurland- Weesman uit Rotterdam kunnen zeggen, nadat ze aan de Parkkade te water raakte. Een 36-jarige En gelse ingenieur sprong haar na wist haar te grijpen en boven wa ter te houden. Vervolgens doken spontaan vier a vijf Brazilianen van het opleidingsschip „Custodio de Mello", dat aan de Parkkade ligt, ook de rivier in. Anderen gooiden van het schip af een lad der en touwen uit, waarlangs iedereen weer naar boven kon klimmen. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft nabij het Leidseplein de 25-jarige Hilversumse autohan delaar L. van S. aangehouden, die bekende sedert december van het vorig jaar 24 auto's te hebben ge stolen. De man had enige tijd ge leden een spiksplinternieuwe per sonenwagen van de Overtoom ont vreemd en werd daarmee in de hoofdstad gesignaleerd. De wagen had inmiddels een ander nummer bord. DE SLUIZEN IN HET HARINGVLIET 's-GRAVENHAGE, 1-8. In Utrecht is het contract getekend, waarbij de N.V. Nederlandse Sluis- Tun nelmaatschappij zich verplicht in de tijd van zes jaar voor een be drag van f 96.280.000, in het Ha ringvliet sluizen te bouwen ten behoeve van de afsluiting van dit water. Ir. A. Eggink, hoofdingeni eur-directeur van de directie-slui zen en stuwen van Rijkswaterstaat heeft het contract namens het mi nisterie van Verkeer en Water staat ondertekend. De N.V. Neder landse Sluizen- en Tunnelmaat schappij is een combinatie van zes aannemingsmaatschappijen. Weerzien na 32 jaar HENGELO, 1-8. Op het per ron van Hengelo hebben een moeder en een dochter el kaar na 32 jaar weergezien. De moeder is de 72-jarige mevrouw Horacsek uit Boe dapest, wier dochter Laura in 1922, toen zij 7 jaar oud was, - destijds twee jaar in Borne verbleef, waar het liefdevol werd verpleegd. In Boedapest teruggekeerd ble ken de gezinsomstandighe den daar zodanig te zijn, dat men het meisje slechts met de grootste moeite een goede opvoeding zou kunnen geven. Het kind keerde daarom naar Nederland terug en bleef sindsdien in Borne. Telkens waren er weer moeilijkhe den om „naar huis" te gaan. Het kind werd hier groot, trouwde, kreeg zélf kinderen, maar bleef met haar moeder in schriftelijk contact. Dat is nu veranderd, want de moe der kreeg deze week onver wacht vergunning voor een vakantiereis naar Nederland. Ingezonden mededeling De Flexa één-pot-methode: eerst de verf verdund erop - dan onverdund er overheen. De snelste methode om uw huis te sieren met Kleur Voor Jaren. de verf voor het schilderfeest. De strijd in Algerië ALGIERS, 2-8. Vrijdag is een handgranaat geworpen op een markt te Massena in het gebied van Orleansville. Een persoon werd gedood en zeventien gewond. Een Mohammedaans gemeente raadslid te Aumale Toemi is door opstandelingen ontvoerd. Bij Djebel Maiz aan de Algerijns- Tunesische grens zijn acht Alge rijnse opstandelingen gesneuveld bij een botsing met een Franse pa trouille, aldus is van Franse zijde in Algiers bekend gemaakt. De op standelingen waren met machine geweren gewapend. De Franse pa trouille kreeg steun van artillerie en vliegtuigen. Kerkrade heeft interna tionaal muziekconcours KERKRADE, 1-8. Vrijdagavond is te Kerkrade het Wereldmuziek concours officieel geopend door de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. R. Höppener. Tevoren had de burgemeester van Kerkrade, drs. Th. Gijsen, het Wereldmuziekconcours onofficieel geopend op het gemeentehuis te Kerkrade, waar hij de verscheidene hoge gasten een hartelijk welkom had toegeroepen. Dit deed de bur gervader niet alleen in het Neder lands, doch tevens in het Duits, Spaans, Frans en Italiaans. Slechts eens in de vier jaren bevindt zich een dergelijk cosmopolitisch ge zelschap in de Kerkraadse raads zaal als op de openingsdag van het traditionele wereldmuziekconcours. President Eisenhower heeft pre mier Chroesjtsjef van de Sowjet- Unie vandaag schriftelijk meege deeld, dat hü zijn vaste vertegen woordiger in de Veiligheidsraad opdracht zal geven om een speciale topvergadering op of omstreeks 12 augustus te verzoeken. Engeland heeft het republikein se bewind in Irak erkend. Dit is meegedeeld door het ministerie van buitenlandse zaken te Londen. ZEIST, 2-8. Nu onze totale pro duktie in 1960, zoals geschat, reeds '50 miljoen per jaar onder de maat blijft om de thans bestaande ver langens te bevredigen, lijkt het weinig aanbevelenswaardig tot een algemene verkorting van de ar beidstijd over te gaan. Dit heeft vanmorgen de heer J. W. de Pous, Ifrctor aan de Economische Facul teit van de vrije universiteit te Amsterdam gezegd in een referaat over „inkomstenvorming en ar beidstijdverkorting", op' de zomer conferentie die de Chrlstelijk-His- torische Unie op „Woudschoten" bü Zeist houdt. De heer Pous stelde, dat de ver korting van de arbeidstijd met bv. 1 uur - afgezien van een mogelijke invloed van de zg. niet-quantifi- ceerbare factoren volgens schatting De hulpverlening aan Turkije PARIJS, 2-8. De eerste fase van de onderhandelingen over de in ternationale financiële hulpverle ning aan Turkije is afgesloten. Hierbij is men tot de volgende re sultaten gekomen: Turkije ont vangt van de Verenigde Staten en de landen van de OEES kredieten van in totaal 200 miljoen dollar, d.w.z. een Amerikaans krediet van 100 miljoen dollar en een OEES- krediet van eveneens 100 miljoen dollar. Van dit laatste is tot dus verre echter slechts 93,5 miljoen dollar beschikbaar gesteld. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. M. Jansen, Leiden. Benoemd tot hulpprediker voor het jeugdwer-k van de Duinoord- kerk-gemeente te 's-Gravenhage: kand. H. Serlie, Amsterdam. Beroepen te Willige-Langerak: kand. B. M. Meijnderts, Bergschen. hoek; te Goedereede: B. M. Meijn derts, kand. te Bergschenhoek; te Scheemda: C. J. van Royen, Zierik. zee. Aangenomen naar Delft (toez (vac. J. J. Poot): L. Vroegindeweij Gameren. Ger. Kerken Beroepen te Lexmond: G. J. van den Burgh, kand. te 's-Gravenhage. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Rozenburg: W. Steen bergen, kand. te Zwolle en I. de Bruijne, Rotterdam-centrum; te Zuidland: B. Bijleveld, Noordeloos en G. Blom, Meerkerk, van wie eerstgenoemde is beroepen. Beroepen te Deventer: W. Steen bergen, kand. te Zwolle. Bedankt voor Klundert: Joh. de Waal, Smithville (Ontario, Canada) voorheen te Papendrecht. Ger. Gemeenten Beroepen te Toronto en Brad ford (Ontario, Canada): H. Rijksen, Vlaardingen, die bedankte voor Paterson (U.S.A.). Bedankt voor Elspeet: P. v. d Bijl, Rhenen. Evang. Luth. Kerk Drietal te Woerden: dr. C. J Munter, Groningen, C. Schroder, prop. te Amsterdam en mej. J. A. P Ris, prop. te Amsterdam, van wie laatstgenoemde is beroepen; te Middelburg-Vlissingen: A. Nierop, Doetinchem, J. G. Bahnmuller, Hilversum en J. J. F. Herrmann Alkmaar. AANZIENLIJK AANTAL DODEN Tentenkamp bü meer werd weggespoeld KLAGENFURTH LAUG. Men vreest dat er by overstromingen in zuid-oost Oostenrijk - veroor zaakt door zware regenval - circa 16 mensen verdronken zyn. Een tentenkamp b\j het Millstaelter Meer, waar 1000 mensen verblijf hielden, werd donderdagavond weggespoeld. Een achttal auto's kwamen in het meer terecht. De bergbeekjes zijn door zware slagregens veranderd in woeste stromen, die rotsblokken, bomen en vee met zich mee voeren. In een bioscoop in Bodendorf aan het meer van Ossiaeh werden de be zoekers verrast door het wilde wa ter. Twee mensen werden door de stroom meegesleurd. Ook de auto's die voor de bioscoop gepar keerd stonden, werden wegge spoeld. Buiten het getroffen tentenkamp liepen kinderen naar hun ouders te zoeken. Acht kampbewoners zouden verdronken zijn. Verder zouden twee mensen in Bodendorf en vijf in Radenthein Landfass om het leven zijn gekomen. De ra zende stromen vernielden bruggen, wegen en huizen. Volgens de schattingen bedraagt de schade, door de ramp veroor zaakt, circa 7Vz miljoen gulden. De Oostenrijkse regering heeft toege zegd, minstens hiervan voor haar rekening te nemen. De ver liezen van alle buitenlandse .toeris ten zullen door de Oostenrijkse regering worden vergoed. Vele mensen hebben geld geschonken voor vakantiegangers, die vrijwel alles hebben verloren. TIJD THANS NOG NIET RIJP VOOR ARBEIDSVERKORTING Grote produktievermindering bij doorvoering LAND- EN TUINBOUW Het bemestingsgebied voor grasland Voor ons grasland gold tot 1940 een geheel ander bemestingsbeleid dan thans. De laatste tijd hoort men hier veel over spreken. Men stelt dan de vraag of dit beleid, dat di rect na de oorlog „uit nood" ont stond, thans nog wel juist is. Wat bedoelt men hiermee? Toen de oorlog voorbij was, had den wij niet veel geld om kracht voer uit het buitenland te betrek ken. Maar wij hadden stikstof. En stikstof geeft vroeg in het voorjaar gras. Dat spaarde krachtvoer. Er kwam ook meer gras voor hooi en kuil, en dat spaarde nogeens krachtvoer in de winter. Meer gras, meer melk - en melk konden wij toen best gebruiken. Dat is nu anders geworden. De krachtvoer-aankopen zijn geen pro bleem meer. En melk hebben we eigenlijk te veel. Maar met deze veranderde situatie, is ook het be stand van onze graslanden veran derd. Veel stikstof in het voorjaar deed vooral het Engels raaigras sterk groeien; zo sterk, dat het de meeste andere grassen, kruiden en klavers, heeft verdrongen. In twaalf jaar tijds zijn onze graslanden dermate veranderd, dat de koeien er nu nog slechts een zeer eenzijdig grasmenu vinden. Dit schaadt de gezondheid van het vee, het schaadt ook de kwaliteit van onze zuivelprodukten. Dit eenzijdige bestand heeft nog een ander bezwaar. Engels raai gras is een best gras. Het heeft een goede produktie in voor- en najaar. Doch in de zomer is de produktie maar matig. Dit kan alleen worden verholpen door nog meer stikstof te geven, door ook de produktie in de zomer „kunstmatig" op te voe ren. Men stelt nu de vraag, nu de tij den zijn veranderd, of dit alles nog zin heeft. Of de tijd niet is geko men weer over te gaan op een be ter „gevarieerd" bestand, gepaard aan een beter „uitgebalanceerd" bemestingsbeleid. De voordelen zouden zijn: 1. een natuurlijker groeirithme, hetgeen wil zeggen een meer na tuurlijke produktie ook in de zomer, zonder hoge extra kos ten deze zomerproduktie kunst* matig op te voeren. 2. een gezonder, niet meer zo een zijdig grasbestand, waardoor ge_ zonder vee en een betere kwa liteit van de zuivelprodukten. Beide voordelen zouden een ver steviging betekenen van de gelde lijke uitkomst in de veehouderij! van de Sociaal Economische Raad tot een vermindering van de pro duktie met 300 a 600 miljoen gul den per jaar zal leiden en het ge raamde tekort aan middelen dus dienovereenkomstig zal worden vergroot. De heer de Pous plaatste het vraagstuk der verkorting van de arbeidstijd tegen de achtergrond van de vraag welke de extra-mid delen zijn die naar verwacht wordt, bv. in de periode 1958-1960 ter be schikking zullen komen voor een verbetering van het inkomen van bepaalde groeperingen inkomens trekkers. Uitgaande van de rede nering, dat volgens schattingen in de genoemde periode het inkomen per hoofd per jaar met 2 procent zou toenemen doch dat hiervan de helft a.h.w. automatisch aan de in komentrekkers toevalt, zei de spre ker, dat het beschikbaar potentieel ca. 750 miljoen gulden - zou komen te staan tegenover een totaal aan verlangens van 1500 miljoen gulden. De veerdiensten in 1957 Het aantal passagiers op de pro vinciale stoombootdienst Zierikzee- Katseveer v.v. in 1957 bedroeg 201.136 personen tegen 195.612 in 1956, 226.526 in 1955, 207.740 in 1954 en 152.996 in het rampjaar 1953. Het aantal vervoerde personen auto's bedroeg in 1957: 31.786 tegen 28.537 in 1956, 30.801 in 1955, 23.350 in 1954 en 10.066 in 1953. Het aan tal andere auto's bedroeg in 1957: 5.844 stuks tegen 7.014 in 1956, 6.860 in 1955, 6.681 in 1954 en 5.099 in 1953. De opbrengst van de vervoer, de rijwielen en motorrijwielen op deze dienst bedroeg in 1957: f 8.385,90 tegen f 8.292,70 in 1956, f 9.952,25 in 1955, f 8.910,20 in 1954 en f 4 862,95 In 1953. De veerdienst Zijpe-Anna Jacoba Polder maakte in 1957 in totaal 22.372 vaarten, waarbij werden ver voerd 591.734 passagiers, 155.889 personenauto's, 4.578 kleine vracht auto's, 54.952 grote vrachtauto's, 21.705 motorfietsen, 285 motoren met zijspan, 1208 bussen en 4309 fietsen. Het grootste aantal vaarten werd gemaakt in de maand juli, namelijk 2088 maal. In augustus voer het veer 2040 maal en in juni 1968 maal. Het minste aantal vaar ten werd gemaakt in de maand fe bruari met 1680, december met 1744 en november met 1798. In de maand juli werden niet minder dan 73.088 passagiers overgezet, in augustus 72.090 tegen „slechts" 36.005 in fe bruari en 36.249 in december. In augustus werden 1739 rijwielen ver voerd tegen 54 in januari. Het aan tal personen-auto's dat in de maan den juli en augustus van het veer gebruik maakte bedroeg respectie velijk 18.645 en 20.050 tegen 9597 en 9454 in januari en februari. Deze cijfers ontleenden wij aan het dezer dagen verschenen ver slag 1957 van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden. NOORDGOUWE Voorlopig zijn 8 leerlingen opge geven, die per september a.s. de eerste klas der o.l.-school te Noord- gouwe zullen bevolken. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft mee gedeeld, dat de besprekingen met communistisch China over de vrij lating van vier Amerikaanse krijgs gevangenen en over de kwestie- Formosa zullen worden hervat. De Iraakse regering heeft vrijdag besloten de Perzische Golf in het vervolg „Arabische Golf" te noe men. met de slanke lijn i Een behoorlijke omvang is veelal het gevolg van „vetzucht". Over het ontstaan van vetzucht zijn de medici het allen eens, het is niets anders dan het gevolg van de eetlust. Velen menen, dat ze toch niet te veel eten, maar in heel veel ge vallen blijkt dit toch altfjd nog meer te zijn, dan deze mensen nodig hebben voor de instand houding van lichaam en gezond heid. Het voedsel dat niet wordt gebruikt zet zich als vet op allerlei plaat sen af. Het duidelijkst blijkt dit aan de oppervlakte van het li chaam, waar het onder de huid een flinke laag vormt. Maar ook binnen in het lichaam wordt vet gevormd en omhult het verschil lende organen, die daardoor in hun normale functie worden' be lemmerd. Veel vermageringsmiddeltjes be staan uit niets anders dan ingre diënten die de darmwerking be vorderen, waardoor van de voe dingsmiddelen slechts weinig in het lichaam wordt opgenomen en het grootste deel nagenoeg on veranderd het darmkanaal ver laat. Het gevolg is hiervan dat het lichaam een tekort krijgt aan die stoffen, die het toch uit dit voedsel moet hebben. Veelal gaat men zich slap en zwak voelen bij gebruik van dergelijke prepara ten. Aangezien de schildklier een bui tengewoon belangrijke rol speelt bij de stofwisseling en een slech te werking van deze klier dik wijls overmatige dikte veroor zaakt, zijn er ook preparaten in de handel, die de werking van de schildklier bevorderen en daar mee de stofwisseling. Anderen zoeken het in massage en speciale gymnastiek, maar ook hier is het de vraag of het helpt, aangezien er door dergelijke oefe ningen wel wat vet weggewerkt wordt, maar omdat men daarvan weer flink trek krijgt is vaak de moeite voor niets geweest. Een van de belangrijkste punten om vetzucht te bestrijden is wel het dieet. Maar men moet maar niet zo beginnen met zich be perkte maaltijden op te leggen, aangezien dan de kans groot is, dat er een tekort aan bepaalde onontbeerlijke stoffen ontstaat. 'Neen, men moet een vakkundig medicus raadplegen, die de lijder ongetwijfeld een dieet kan voor schrijven, dat zo op hem of haar persoonlijk is afgesteld, dat men geen stoffen tekort komt, maar ook niets overbodigs binnen krijgt. Dit dieet, gecombineerd met voldoende beweging is in we zen de enige methode om vet zucht tegen te gaan. Maar een dieet houden is een moeilijke zaak! FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK HOOFDSTUK 14. Het net wordt klaargemaakt. Die morgen kwam er voor Ton- nie niet veel van slapen. Nog voor het eten fietste hij naar Klokveen, ruilde een boek en ging toen naar het postkantoor, alwaar hij vroeg of er soms een brief poste restante voor hem was. Dit was inderdaad het geval. Nadat hij zich behoor lijk gelegitimeerd had, nam hij de brief in ontvangst en stopte die in zijn portefeuille. Vrolijk fluitend sprong hij weer op zijn fiets en reed in de richting Wilschoten. Thuis gekomen, zette hij zijn fiets in de schuur, liep naar zijn kamel en deed de deur op slot. Eerst toen scheurde hij de enveloppe stuk en haalde er een briefje uit. Het was maar een kort kattebelletje: „Beste Tonnie. Het verlangde ligt in Folkezijl ter beschikking. Het verdient aanbe veling er zo spoedig mogelijk heen te gaan. Het adres zul je zelf wel kunnen vinden. Nadere inlichtin gen zal men je daar eveneens ver strekken. Houdt me op de hoogte, als je wat meer te weten bent ge komen. Desnoods telefonisch van uit Klokveen. Veel succes. Je Gerard". Tonnie las de brief twee keer, scheurde hem toen in kleine snip pertjes en hield zijn aansteker er bij. Nadat alles verkoold was, knik te hij tevreden. Beneden gekomen ging hij rustig de krant lezen in afwachting van het etensuur, maar daarna stapte hij onmiddellijk weer op zijn fiets en reed via enkele binnenwegen rechtstreeks naar Folkezijl. Binnen anderhalf uur was hij bij de haven aangekomen en met de fiets aan de hand liep hij een beetje te kijken. Toen hij een gebouwtje zag, waar op stond „Rijkspolitie" zette hij zijn fiets tegen de muur en stapte naar binnen. Er zat een politieman te schrij ven, en keek op van zijn werk, toen de jongeman binnentrad. Tonnie knikte vriendelijk en zei: „Ik weet niet, of ik hier terecht ben, maar de heer Busselaar uit Amsterdam heeft me gestuurd. Er moet hier er gens een motorboot voor me klaar liggen". De politieman fronste zijn wenk brauwen. „Wat denkt u? Dat we hier een botenverhuurderij heb ben?" Tonnie spitste zijn lippen en glimlachte. „Ik dacht: in bijzonde re omstandigheden: ja. Maarik kan abuis zijn. Ik moet zijn bij de politie te water". „Dat is hier". „Wel, dan ben ik terecht. Zijn er nog collega's van u, die hoger in rang zijn?" De politieman keek de bezoeker misprijzend aan en haalde toen zijn schouders op. Zonder verder com mentaar nam hij de hoorn van het telefoontoestel. „Hallo, inBpekteur. hier is een man.hoe is uw naam?" „Tonnie Koenders. Uit Wilscho ten". „Hallo? Tonnie Koenders is zijn naam, afkomstig uit Wilschoten, en hij beweert, dat hier een boot voor hem moet zijnO juistJa wel, inspekteur". „Nou, de inspekteur wil u ont vangen. Loopt u maar door deze deur, de gang in en de tweede deur rechts". Tonnie boog. „Mijn dank". Hij liep naar de gang en klopte op de tweede deur rechts. „Binnen". Hij draaide de knop om en be trad het vertrek. Een grijze politie man met twee sterren op zijn uni form stond van achter zijn bureau op en stak glimlachend een hand uit. „Zo, meneer Koenders, hoe maakt u het? Gaat u zitten. Sigaret?" „Graag". „Mijn collega Busselaar is hier gisteren even geweest en heeft me de situatie uiteengezet. Voor zover ik het begrijp, bent u naar alle waarschijnlijkheid op een goed spoor. Nu was uw verzoek: een boot ter beschikking te hebben. Natuurlijk hebben we hier wel en kele snelle motorboten, maar de voorschriften verbieden deze aan particulieren uit te lenen. Zelfs als deze mensen onder bepaalde om standigheden hulp verlenen aan de politie". Tonnie's gezicht betrok. „Ik kreeg vanmorgen een brief van mijn vriend Busselaar en „Mag ik die brief eens zien?" Tonnie grijnsde. „Die heb ik, na dat ik hem gelezen had, meteen verbrand". De ander knikte. „Apropos, u kunt zich natuurlijk behoorlijk le gitimeren?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5