MANCHESTER Koopt bij onze Adverteerders Speeltuin Molleman Raad van Kerkwerve nam schrijven over veren voor kennisgeving aan SCHOONHEID en KRACHT Nieuwe gevel consistorie m 1 Woning met postkantoortje aan de Ring De raad der gemeente Kerk werve kwam op vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Van het bestuur der C.J.M.V. was een verzoek binnengekomen om ten be hoeve van het instuifwerk, en met name voor het aanschaffen van nieuwe spelen, een subsidie te ver lenen. Uit het verzoek blijkt, dat de instuifavonden vrij druk wor den bezocht. De voorzitter, burge meester Francke, wees er op, dat de instuifavonden in een behoefte voorzien. B. en w. stellen dan ook voor voor elk der jaren 1958 en 1959 een subsidie van f 100,te verlenen, waarmede de raad zich verenigde. Van de raad der gemeente Zic- rikzee was een schrijven ontvan gen inzake het veer op de Oostcr- schelde. Wat betreft de vaartijden verwees de voorzitter naar het ant woord dat door Ged. Staten in de vergadering van de Prov. Staten was gegeven, waaruit blijkt, dat verbetering in dit opzicht zeker mag worden verwacht. De voorzit ter meent, dat het overschrijden van de gestelde tijden ook dikwijls te wijten is aan de te late aankomst van de R.T.M.-bus. Ten aanzien van de kosten kan worden opge merkt, dat de tarieven van deze dienst de laatste jaren niet zijn verhoogd, hoewel de kosten aan merkelijk zijn gestegen. Verder zijn b. en W. van mening, dat dit veer niet op één lijn gesteld mag worden met het veer over de Wes- terschelde. Zij stellen dan ook voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, waartoe de raad zonder hoofdelijke stemming be sluit. Subsidie „Con Amorc" Naar aanleiding van een verzoek om subsidie van de muziekvereni ging „Con Amore" te Noordgouwe besloot de raad, dat eerst een reke ning over het laatst verstreken boekjaar der vereniging zal wor den gevraagd, alvorens een beslis sing zal worden genomen. Ten be hoeve van de rundveee-fokdag te Zierikzee verleende de raad een bijdrage van f 20,-. Van Ged. Stateh van Zeeland zijn ontvangen de met betrekking tot de samenvoeging van gemeenten door de raden der gemeenten Elle- meet, Eikerzee, Duivendijke, Brou wershaven, Zonnemaire, Noord- gouwe, Zierikzee en Serooskerke overgelegde stukken. Deze zullen in een volgende vergadering van de raad in behandeling komen. Verkoop o.l. school De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de oude o.l. school is verkocht voor de som van f 1630 aan L. Groenleer te Zierikzee en de oude schuur Ring 5 aan mevr. Smalheer-Schiettekatte voor de som van f 27,-. Voor het recht van overgang wordt de door de Mij. Verzicht te betalen jaarlijkse recognitie vast gesteld op f 2,50. Het verzoek van de kerkvoogdij de Ned. Hervorm de Gemeente om medewerking te verlenen voor de bouw van een consistorie kwam opnieuw in be handeling. B. en w. stellen voor, het bedrag, dat de gemeente i.v.m. de afbraak van de oude o.l.-school voor het optrekken van een nieu we gevel tegen de oude consistorie zou moeten betalen aan de kerk voogdij bij te dragen. Deze kosten zijn begroot op f 2500. Voorts stellen zij voor het leg gen van een tegelpad door de ge meente te doen uitvoeren en de beplanting van het kerkterrein voor rekening van de gemeente te nemen, indien de kerkvoogdij be reid is de binnen de Ring gelegen grond aan de gemeente over te dra gen. De door de kerkvoogdij beno digde grond, welke eigendom is van de gemeente zal dan aan de kerkvoogdij ter beschikking wor den gesteld. Met dit voorstel kon de raad zich verenigen. Woning met postkantooortje Op het verzoek van de heer den Hollander om de woning Ring 5 te kunnen kopen werd afwijzend be schikt. De raad wenste uitvoering te geven aan het eerder genomen besluit om de woning af te breken en aldaar een nieuwe woning met postkantoortje te bouwen. In ver band hiermede werd tot wijziging van de begroting besloten. Als ar chitect zal opdracht worden ver leend aan de heer L. H. A. de Jon ge te Zierikzee. Ten behoeve van het onderhoud van het sportterrein besloot de raad tot aankoop van 'n Agria-maaimachine met Ransomes kooimaaiers voor de som van f 3277. De levering zal via de plaat selijke middenstand geschieden. Ten aanzien van het voorstel om tot opheffing van de gemeenschap pelijke regeling voor beheer en ex ploitatie van het ziekenhuis te Noordgouwe te besluiten, vroeg de heer A. G. Kloet of het niet ge wenst zou zijn daarmede nog te wachten, tot meer zekerheid om trent de stichting van een huis voor chronische patiënten is ver kregen. B. en w. menen evenwel dat de taak van het ziekenhuis ten einde is en dat de regeling in ver band daarmede dient te worden beëindigd. Dit belet niet, dat po gingen worden gedaan om tot het stichting van bedoeld tehuis te ko men. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad dan ook tot op heffing. De verplaatsingskosten vergoeding voor de heer C. van Leeuwen, onderwijzer aan de Chr. nationale school werd door de raad vastgesteld. Op het verzoek van de Stichting Zeeland voor maatschap pelijk en cultureel werk om aan de Hervormde en Gereformeerde Stichtingen voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging ten be hoeve van het maatschappelijk werk subsidie te verlenen, besloot de raad gunstig onder voorwaarde, dat het verlenen van subsidie op grond van de begroting mogelijk moet zijn. Haven- en kaaigeld De verordening op de heffing van haven- en kaaigeld werd in die zin gewijzigd, dat het kaaigeld voor gips wordt verlaagd van f 0.25 tot f 0.10 per ton. Op de 3e wijziging van de begroting 1958 werd door de voorzitter een toelichting gege ven. Daaruit bleek o.m., dat de kosten van elektrificatie der boer derijen in herverkavelingsverband, welke aanvankelijk op f 50.000 wa ren geraamd tot f 67.000 zullen op lopen. In de rondvraag wees de heer A. G. Kloet er op, dat de loskraan aan de haven nog niet in reparatie is. Dit heeft evenwel de aandacht van b. en w. en voor het bietenseizoen begint zal de kraan zijn gerevi seerd. De heer van der Linde wees op de belangrijke uitgaven welke voor het sportterrein worden ge daan en hij vraagt wat de sport vereniging bijdraagt. De voorzit ter antwoordde, dat zodra het kleedlokaal in gebruik kan worden genomen met de vereniging een regeling moet worden getroffen over de vergoeding. Voorts wees hij op het belang, dat de jeugd zich op het terrein ontspannen kan. Klacht over vloeken Voorts zei de heer van der Linde, dat hem klachten hebben bereikt over vloeken op het terrein. De voorzitter zei, dat in het reglement van orde van de vereniging het misbruiken van Gods naam uit drukkelijk verboden is. Hij zal het bestuur op de klacht opmerkzaam maken en verzoeken op de nale ving van de betreffende bepaling nauwlettend toe te zien. De voorzitter bracht daarna dank Vreemdelingendrukte te Burgh-Haamstede bereikt seizoenspiek Er is praktisch geen bed meer onbezet In de loop van de vorige week en vooral zaterdag is de grote vreemdelingenmassa aangekomen. Praktisch elk te verhuren bed is in bezit genomen, zodat de hotels en pensions propvol zitten. Op merkelijk groot is het aantal gas ten dat dit jaar de vakantie door brengt in tenten, zodat bijna alle terreinverhuurders spreken van 'n grote drukte. Verder valt het geringe aantal Belgen op, die toch in voorgaande jaren de boventoon voerden van de buitenlanders. Deze plaats is du ingenomen door de Duitsers, die hier in grote getale vertoeven en vooral bij de partikuliere pension houders zeer in trek zijn, door de vlotte manier van geld verteren. Ook vertoeven hier een aantal Amerikanen, verlofgangers van het Amerikaanse bezettingsleger in Duitsland; zelfs zagen we auto's aan de leden van de raad voor de in de afgelopen zittingsperiode ver richtte arbeid. Hij wees er op, dat deze voor de gemeente van uitzon derlijk belang is geweest. Inzon derheid dankte hij de leden van de raad, die in de nieuwe raad niet terugkeren. De heer A. Kloet dank te de voorzitter voor zijn woorden en de leden voor de samenwerking. Hij heeft getracht steeds het alge meen belang te dienen. ONDER WIJ* R.K. Modevakschool - Zierikzee Voor het op 24, 25 en 26 juli te Roosendaal gehouden coupeuse examen zijn geslaagd de dames Greta Bolijn, Janny Visser, Haam stede, Lia Evers, Cobie Berrevoets, Zierikzee. Afgewezen: geen. Op 29 juli slaagden te Zierikzee voor linnennaaien de dames: Jan ny Dorst, Bruinisse; Corrie de Rij ke, Dreischor; Cobie Kaaysteker, Haamstede; Nella Boot, Kerkwer ve; Agatha Hanse, Ria Krakeel, Janny Murk, Bep Schot, Lenie Schot, Corrie Staal, Zierikzee. Af gewezen: geen. Op 30 en 31 juli slaagden te Zie rikzee voor kostuumnaaien de da mes: Mien Duinhouwer, Fien v. Zuidland, Brouwershaven; Corrie Wesdorp, Bruinisse; Corrie den Boer, Kerkwerve; Riet Zwager, Oosterland; Cato den Hollander, Schuddebeurs; Lenie Beije, Nella v. Burg, Jopie v. Dongen, Tiny v. Dongen, Carla Koper, Ria Meer- dink, Corrie v. Mourik, Riet Schot, Corrie Staal, Annie v. Tiggelhoven, Corrie v. d. Vate, Corrie Verkaart, Anneke Verkaart, Zierikzee. Afge wezen: geen. Alle geslaagden waren leerlingen van de R.K. Modevakschool te Zie rikzee. met het bordje NA (Curacao), SF uit Finland en YS uit Joego Slavië. Zwitserland is natuurlijk ook weer van de partij. Zondagmiddag was het vooral te Westenschouwen zeer druk, vol gens ingewijden tot nu tot de druk- ste dag van het jaar. Het niéuwe parkeerterrein was dan ook voor een groot gedeelte bezet met mo torvoertuigen. Ook de ,Punt' wordt langzamerhand een te grote trek pleister, er kon deze middag op een zeker ogenblik geen auto meer voor of achteruit. In de toekomst zullen zich hier zeker verkeers moeilijkheden gaan voordoen. Verder Willen we hen''die hun fietsen te Westenschouwen'zo maar ergens neergooien, verzoeken dit niet te doen op plaatsen waar de bekende borden „Verboden fietsen te parkeren" zijn aangebracht. Er zijn ook voor de fietsen parkeer plaatsen genoeg. Zondagmiddag zag de Rijkspolitie zich weer ge noodzaakt vele bonnetjes uit te delen. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 4-8. Aanvoer 1791 stuks vee, t.w. 1166 vette koeien en ossen en 625 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,95-3,20 f 2,70-2,85 f 2,50- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,1 1,83-1,81. Vette koeien en ossen: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week; varkens: aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen iets hoger. ZIERIKZEE Twee jubilea bij N.V. Drukkerij voorh. Lakenman Ochtman Morgen - dinsdag 5 augustus - worden bij de N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman een tweetal jubilea gevierd. Op deze dag zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer J. van Beveren zijn werk als typograaf- aan dit bedrijf begon. Gelijktijdig wordt het veertigjarig dienstjubileum gévierd van de heer J. Blankert. De eigenlijke jubileum datum van laatstgenoemde viel op 13 februari van dit jaar, maar we gens huiselijke omstandigheden van de jubilaris kon aan het heugelijk feit toen geen aandacht worden ge schonken. De heer v. Beveren deed op 5 augustus 1918 zijn intrede als gezel, na voorheen te hebben gewerkt bij de drukkerij van de firma De Mooij Mommaas. In 1935 werd hij aan gesteld als voorman der handzet terij, een functie die hij thans nog bekleedt. De jubilaris is meer in het bijzonder belast met de opmaak van de „Zierikzeesche Nieuws bode". De heer Blankert kwam in func tie op 13 februari 1918, als leerling en is thans werkzaam op de ma chine- en handzetterij. Beide jubilarissen hebben zich doen kennen als nauwgezette werk krachten, die met het moeilijke ty- pografenvak zijn vergroeid. Gedu rende veertig jaren hebben zij rij kelijk lief en leed ter zetterij ge deeld en waren zij getuige van de ontwikkeling die zich gedurende die periode in deze bedrijfstak vol trok. De jubilea zullen morgen op pas sende wijze in intieme kring wor den herdacht. Israël heeft opnieuw een nota aan Engeland gezonden waarin stopzetting van vluchten over Is- rd^lisch grondgebied wordt geëist. Een intercontinentaal Ballistisch projectiel van het type „Atlas" is zaterdag met succes te Cape Ca- naval afgeschoten. Het is uitgerust met twee raketten en een onder steuningsmotor. De heer en mevr. ENSING- KOOISTRA geven met blijd schap kennis van de geboorte van hun zoon KORNELIS Zierikzee, 31 juli 1958 Oude Haven 5 Hierdoor berichten wij U met grote dankbaarheid dat de Heer ons een zoon en broertje schonk. Zijn naam is: ROELOF ALBERTUS Ds. Y. J. TIEMERSMA J. A. TIEMERSMA- RIETKERK JACOB ANKIE LOUIS CHRISTIENTJE MARTJE Zierikzee, 1 augustus 1958 Het Vrije 21 De heer en mevrouw SCHIL- STRA-BRUINSMA geven met grote vreugde kennis van de geboorte van een dochter RINSKE ANNE Zierikzee, 3 augustus 1958 Lange Blokweg 16 Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, Zierikzee, kamer 13 Heden overleed, geheel on verwacht, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader WILLEM TEN HAAF Hz. in de ouderdom van 73 jaar Zierikzee, 3 augustus 1958 Platteweg 6 C. J. E. TEN HAAF- VAN NIEUWENHUIJZEN H. J. K. TEN HAAF E. C. TEN HAAF-DELST. TANNY De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 6 aug. 1958. Vertrek sterfhuis n.m. 2.00 uur. Heden overleed, geheel on verwacht, onze beste broe der, behuwdbroeder en oom WILLEM TEN4HAAF Hz. in de ouderdom van 73 jaar Zierikzee, 3 augustus 1958 C. TEN HAAF H. TEN HAAF-BOOGERD J. A. TEN HAAF A. M. A. TEN HAAF- HANSE En kinderen Bij ons gekocht, wordt ook gerepareerd Specialiteitszaak G. J. WILBRINK Korte St. Janstraat 1-3 Telefoon 2923 - Zierikzee AANKONDIGING Gedeputeerde Staten van Zee land maken ingevolge artikel 163 der gemeentewet bekend, dat in een op woensdag 10 sep tember a.s. te houden openba re vergadering fcjp hun Col- *- leg?, de raden "van de ge- 'v meenten op Schouwen-Duive- land in de gelegenheid zullen worden gesteld, door gemach tigden hun gevoelen met be trekking tot het ontwerp van wet tot herindeling van het gemeentelijk gebied op Schou- wen-Duiveland, toe te lichten, t.w. de raden van de gemeen ten: Bruinisse, Nieuwerkerk, Oos terland en Ouwerkerk, van 8.30 uur tot 10.15 uur, in het Verenigingsgebouw te Nieu werkerk; Zierikzee van 10.30 tot 11.15 uur, in restaurant „Mondra- gon" aldaar; Brouwershaven, Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire van 11.30 uur tot 1 uur, in het verenigingsgebouw te Brou wershaven; Duivendijke, Eikerzee, Elle- meet en Kerkwerve van 2.30 uur tot 4.15 uur in het Vereni gingsgebouw te Scharendijke; Burgh, Haamstede, Noordwel- le, Renesse en Serooskerke van 4.30 uur tot 6.15 uur in het dorpshuis te Renesse. Voorts kunnen leden van de raden dier gemeenten in deze vergadering, zo nodig door gemachtigden, van hun gevoe len ter zake doen blijken. Middelburg, 15 juli 1958 Gedeputeerde Staten van Zeeland, A. F. C. DE CASEMBROOT, voorzitter. PILAAR, griffier. Gedurende de school vakantie elke middag ge opend van 2 tot 5 uur. Opgave nieuwe leden voor f 3,- per jaar per gezin aan de tuinop- zichter Joh. Bin, Zuid- wellestraat. Het Bestuur Adverteren is verkopen! Notaris M. C. VAN DEN BOUT te Renesse zal op woensdag 13 augustus 1958, 11 uur, in het café „Westenschouwens Wel varen" te Westenschouwen, ten verzoeke van de familie GROENLEER, in het ope^aar verkopen: gemeente Burgh een woonhuis met erf te Westenschouwen A 87, groot 3 aren 94 c.a. Terstond te aanvaarden (beh. goedkeuring b. en w.). Alleen voor permanente be woning. Te bezichtigen op aanvraag bij dhr. M. Bakker (naast het te veilen perceel). Spijkerbroeken Blue Denim Origineel Fa. Frans Koevoets Sint Domusstraat 14 en 24 VOOR DRUKWERK MET CACHET DRUKKERIJ L. O. ZIERIKZEE - TELEF. 2255 Gevraagd ruime zit-slaapkamer Evt. met volledig pension, in Zierikzee. Brieven aan mej. H. J. v. Altena, Oostkade 7a, Sluiskil. SUCCESJES Te koop: In prima staat zijnd huisorgel, 15 registers. Te bevragen bij agent Groenleer-, Burgh-Haam- stede. Zig-zag zaadegge (4-velds); 5-balks egge; 7-balks egge; snijmachine met Bentall mo torkracht; 4-wiels rolkar; een sleper, alles voor één paard. H. de Jonge, Ellemeet. Te koop gevraagd: Een in goede staat zijnde jon gensfiets. Aan te bieden bij agent L. W. Boogert, Ooster land. Pers. aangeboden: Gedipl. boekhouder heeft nog enige tijd beschikbaar. Ge- heimh. verz. Brieven onder no. 926 bureau van dit blad. Diversen Philips draagbare radio's reeds vanaf f 99,50. Techn. bureau v. d. Berge, Zevenhuisstraat 6. Wegens huwelijk dinsdag 5 augustus na 1 uur n.m. ge sloten. T. C. Schiettekatte, le- vensmiddelenbedrijf te Brou-» wershaven. Behang vanaf f 0,78 per rol. Lichtecht behang vanaf f 1,30 per rol. Mol, Nieuwe Boogerd- straat 27, Zierikzee. Uit voorraad: Terrein-Cara vans, pracht afwerking. L. Tieleman, Nieuwerkerk. Tel. 237. Koopt uw verf bij de vakman met gratis advies dusMol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zie rikzee. Wat Vim is voor de handen, is Goedbloed voor uw banden. Telefoon 245 - Renesse. Prachtige sortering hooivor ken, aardappelrieken, zeisen. Dagelijks door 't eiland. Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Kent u onze verf in tubes al Spat niet, streept niet, gaat uit de tube zo op de kwast. Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zie rikzee. hef wereldmerk voor echtheid! onverbrekelijk verbonden Die vindt U terug in Schuttersveld-manchester; de mooie diepe gloed ziet U de sterkte ondervindt U in de lange levensduur! De pijl en boog" op de achterkant der stof is Uw garantie! C.OR OU R OY »TINN ER QY FLUWEEL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3