Burgemeester jhr. A. van Citters van Burgh opende expositie Vogelwacht SCHUUR VOL SCHOONS Boeiende specimen van duinfauna en -flora (Van onze redakteur) Sinds vrijdag j.I. heeft Schouwen-Duiveland twee duingebieden. Het natuurlijke duingebied dat we allen reeds kennen (zjj het nooit vol doende) en een kunstmatig duingebied, ingericht binnen het raam van een boeiende en veelzijdige tentoonstelling, opgezet door de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" in de gemeenteschuur aan de fraai beboste weg van Burgh naar Westenschouwen. De burgemeester van Burgh, jhr. A. van Citters - nog verrukt over zijn ervaringen op de Expo te Brussel, waarvan hij juist was teruggekeerd - heeft deze tentoonsteUing in aan wezigheid van een aantal medewerkers, genodigden en belangstellenden vrijdag 1 augustus officieel geopend. Burgh's eerste burger verrichtte de opening met kennelijk genoegen, hetgeen niet behoeft te verbazen, als men nauwkeurig het vele in zich opneemt, wat op deze „natuurlijke expositie" is te zien. Alles wat leeft in het duingebied is op deze ten toonsteUing samengevat, waarbij het materiaal kon worden gevarieerd met talrijke opgezette vogels cn met fraai zwart-wit foto's, die een in druk geven van het boeiende leven van dier en plant. Een primeur, die tentoonstelling van de Vogelwacht, maar een veelbelovende. Staande onder de massale - en nog wel wat dreigende - opgezette kop van het destijds in de Domei nen geschoten everzwijn vertelde jhr. van Citters, dat hij gaarne ge volg gaf aan de uitnodiging van het bestuur van de Vogelwacht, deze expositie te openen. Het stem de spr. verheugd dat de tentoon stelling kon worden ingericht in de gemeenteschuur, die nu onver wachts, nog mogelijkheden blijkt te bieden. Geeft men een letterlij ke vertaling van het woord diora ma - de vorm waarin de organisa toren de expositie aanvankelijk hadden gedacht - dan krijgt men „kijkspel" en aldus vervolgde jhr. van Citters, dat is het ook feitelijk geworden, vooral door het uitste kende fotomateriaal van de heren C. van 't Oever en M. Verbruggen. De door hen samengestelde serie werd ook reeds ge-exposeerd in Amerika. De schelpen verzameling is met liefde en zorg ingericht door de heer J. Viergever te Seroosker- ke. Hij heeft dit op overzichtelijke wijze gedaan. Een aparte attraktie vormt het zee-aquarium, waarvoor de heren v. d. Ende jr. te Zierik- zee fraaie zee-anemonen beschik baar stelden. Van diverse personen werd verder steun ondervonden. De secretaris de heer N. H. Lysen was de stuwende kracht van deze tentoonstelling en enorme steun en hulp werd ontvangen van de Kon. Zeelandia N.V. te Zierikzee, waar van de vertegenwoordiger de heer C. de Vos zich bij de inrichting veel moeite heeft getroost. Zich richtend tot allen die bij de samenstelling waren betrokken, zeide spr.: „ik hoop dat u allen voldoening van uw werk zult mo gen hebben". Tenslotte hoopte hij dat in de toekomst nog eens een echt panorama zal kunnen worden ingericht en uitte zijn beste wensen voor het welslagen van de exposi tie. Veel steun ontvangen Als tweede spreker voerde de voorzitter van de Vogelwacht de heer L. F. van Santen Kolff het woord. Spr. verwelkomde de colle ges van b. en w. der gemeenten Burgh en Haamstede, alsmede bur gemeester N. A. van Wijk van Noordgouwe. Van de ontvangen medewerking van de Kon. Zeelandia te Zierikzee waren we feitelijk beduusd", aldus de heer Kolff, die aan deze hulp 80 pet. van de mogelijkheid toe schreef om deze tentoonstelling in te richten. Zonder volledig te zijn betrok spr. nog enkele personen in zijn dankwoord o. w. de adjudant Kou wen der Rijkspolitie, de heer Van Oord en verschillende anderen. Als doel noemde spr. meer bekendheid te geven aan de Vogelwacht. Spr. hoopte dat de tentoonstelling aan dit doel zal mogen beantwoorden. De expositie Een enkel woord hier nog over de expositie zelf, die men uiter aard beter door aanschouwing dan door een „stukje in de krant" kan leren kennen. Belangrijk onderdeel is het kunst matig duin, dat uiteenvalt in drie gedeelten: het stuif duin, het mid denduin en het beboste duin. De in de verschillende delen voorko mende vogels zijn op logische wijze in het duinlandschap ingepast. Hier en daar zijn van de vogels de kleu ren wel wat verdoft, maar dit doet toch geen afbreuk aan het totaal beeld, dat zeer boeiend mag ge noemd worden. Een willekeurige greep doende uit de vogelschat noemen wij de bonte specht, de dodaars, de grutto, de kievit, de MARKTBERICHTEN Eierpiijzen V.E.C.E. In de periode van 28-7 tot 2-8 werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor eieren uitbetaald f 2.06 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 ct. per stuk minder uitbetaald. KLAGENFURT, 1-8. De sinds donderdag j.I. vermiste Nederland se bergbeklimmer Johan Maarten Dijkstra, afkomstig uit Geleen, in Zuid-Limburg, is vrijdagochtend levenloos in een rotsspleet van de Hindenburg-berg, in'de omgeving van Klagenfurt, in Oostenrijk, aan getroffen. tortel, de patrijs, de vlaamse gaai, de ekster, de wulp, de kluut, de tureluur en'de zwarte ruiter. Na tuurlijk is er ook veel „klein grut": de leeuwerik, de mezen e.d., terwijl - en dat maakt de expositie dubbel interessant - ook aan de niet-ge- vleugelde bewoners van het duin landschap aandacht is geschonken. We noemen, het stekelvarken, de bunzing, de wilde duinkat e.d. Aparte vermelding verdienen de werkelijk fantastische vogelopna men van de reeds genoemde heren van 't Oever en Verbruggen. Hier op zijn de vogels in hun dagelijks doen en laten op meesterlijke wij ze „gesnapt". De Schouwse vogels brengen het ver in de wereld. Op de expositie van de Vogelwacht zijn ook een groot aantal te- rugmeldingskaarten te zien, van op het eiland geringde en elders aangetroffen vo gels. Deze kaarten werden ontvangen door het Rijks museum voor Natuurlijke Historie en zijn welwillend voor de tentoonstelling af gestaan. Wij merkten o.m. de terugmelding op van een ruilde eend, geringd te Kerk- werve en geschoten te Mos kou. Een heel verre melding kwam uit Angola (Afrika), waar een eveneens te Kerk- werve geringde grote stern werd bemachtigd. Ook uit Engeland, Frankrijk en Bel gië komen vele terugmeldin gen. De middenstand wordt ingeno men door een verzameling plan ten, behorend tot het sti-andkruid- verbond en het kweldergras-zee- kraalverbond. Het aquarium (met de zee-ane monen) is alleen reeds een bezoek waard. Vooral de levende zeepok ken vormen een verrassend ele ment in deze „dure bak". Bij de ingekomen stukken was kelijk drukwerkje aangeboden, waarin doel en streven van de Vo gelwacht uiteen worden gezet. Gemeente Dreischor reageert niet op verenmotie van de Zierikzeese raad Voorstel tot behoud van gebouw ex-ziekenhuis De raad der gemeente Dreischor kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester A. H. Vermeulen. Alle leden waren aan wezig. Bij de ingekomen stukken was de koninklijke goedkeuring tot wij ziging van de legesverordening be treffende bouwvergunningen en toeristenkaarten; voorts het door Ged. Staten goedgekeurde raads besluit tot het aangaan van een vaste geldlening. Van hetzelfde col lege werd de goedkeuring ontvan gen voor de eerste en tweede wij ziging van de gemeentebegroting 1958. Op een verzoek van het Huma nistisch Thuisfront om subsidie werd afwijzend beschikt. Het bekende verzoek van de ge meente 's-Heerenhoek over de ver hoging van de veertarieven op de Westerschelde, werd voor kennis geving aangenomen. Eveneens werd voor kennisge ving aangenomen de motie van de gemeente Zierikzee inzake het veer op de Oosterschelde. De raad stelde zich daarbij op het standpunt, dat de daarvoor te voeren actie dient uit te gaan van andere instanties, zoals bv. de Stichting „Eilandge meenschap Schouwen-Duiveland". Een verzoek van Ged. Staten om het raadsbesluit, waarbij de ge meentewerklieden worden inge deeld in loongroep vijf, in te trek ken, gaf verschillende raadsleden aanleiding tot de opmerking dat dit onredelijk is, omdat er een ge meente op dit eiland is waarbij een dergelijk besluit wel is goedge keurd. B. en w. werd daarom op gedragen alsnog te trachten hierop de instemming van hoger gezag te verkrijgen, waartoe het betreffende stuk werd aangehouden. Aanvaarding legaat. Besloten werd tot aanvaarding van een legaat van wijlen mej. W. H. van den Bout, groot f 800, niettegenstaande de daaraan ver bonden last tot onderhoud van een viertal graven voor dit bedrag wel wat zwaar is. Besloten werd tot onbewoon baarverklaring van het pandSlot- straat 9 en tot de toekenning van de huurcompensatie en duurtetoe- slag over het tweede halfjaar 1958 voor het gemeentepersoneel. Een wijziging van de gemeente begroting werd eveneens vastge steld. In behandeling kwam hierna het schrijven van het ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" te Noord- gouwe, om te besluiten de gemeen schappelijke regeling voor beheer en exploitatie van het ziekenhuis op te heffen. Na uitvoerige discus sie over dit onderwerp werd be sloten tot opheffing van de gemeen schappelijke regeling, met de uit drukkelijke opdracht om alsnog te trachten te komen tot de oprichting van een verpleeghuis voor chro nische zieken en bejaarden in dit gebouw en vooralsnog niet over te gaan tot de verkoop van de onroe rende goederen. Tenslotte werden de geloofsbrie ven van de nieuwe raadsleden on derzocht en besloten deze als lid van de raad toe te laten. De samen stelling van de raad ondergaat geen enkele wijziging. De voorzitter dankte aan het slot de raad in zijn oude samenstelling voor hetgeen zij in de afgelopen zittingsperiode in het belang van de gemeente heeft gedaan, terwijl de heer v. d. Doe de voorzitter dankte voor de prettige samenwer king. Hij hoopte dat de volgende zittingsperiode eveneens vier jaar zal duren. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De eethuisjes van Parijs Parijs is een dure stad, hoort men vaak," maar men kan er toch be-j hoorlijk en goedkoop eten, mits men de weg weet en de eethuisjes kent. Daar velen in het vakantie seizoen de Franse Lichtstad bezoe ken, is enige voorlichting op dit punt niet ongeschikt. Een Zierik-^ zeese firma (R. P. Hogerheijde), heeft een plattegrond van Parijs doen uitgeven, waarop nauwkeurig de verschillende goede en go'edko- pe eetgelegenheden staan aangege ven. De plattegrond wordt be schikbaar gesteld bij aankoop van een bekende wijnsoort. De „gastro nomische kaart" is niet in de han-r del. HAAMSTEDE Zwemmer op het nippertje gered Zondagmiddag geraakte de heer A. S. uit Röosendaal bij het zwem men bij laag water aan het Vuur- torenstrand in moeilijkheden. De man die veel water binnengekregen had, werd door zijn vrouw bewus teloos naar het strand gebracht, waar de juist passerende wacht meester Moor van de hier gedeta cheerde bereden politie, direct kunstmatige ademhaling toepaste. Na enige tijd gelukte het hem de levensgeesten van de drenkeling op te wekken. Een uur later was de heer S. weer geheel opgeknapt. De oorzaak moet te wijten zijn aan het door baldadige jeugd ver wijderen en eenvoudig in de duin doorns neersmijten van het zeer, grote rood-omrande bord, waarop staat dat het verboden is op die plaatsen bij laag water te zwem-, men. Genoemde heer S. was met de toestand ter plaatse niet op de' hoogte, zodat het verwijderen van dit bord rampzalige gevolgen had kunnen hebben. RENESSE Hervormde jongelingsveren, naar „De Efteling" De Ned. Herv. Jongelingsvereni ging maakte in de afgelopen week onder leiding van de heren J. L. Braber en R. Steur een uitstapje naar „De Efteling". Na een voor spoedige reis met de bus werd in de theetuin „Boslust" te Teterin- gen de inwendige mens versterkt. Van hier ging het op „De Efteling" aan, waar de jongens zich gedu rende enige uren naar hartelust hebben vermaakt. Vooral het va ren met de bootjes was buitenge woon in trek, terwijl tevens in ruime mate van de gelegenheid ge bruik werd gemaakt in het natuur bad te zwemmen. Op de terugweg werd nog de Ned. Herv. kerk in Breda bezichtigd, waarna even voor negenen het gezelschop van deze uitstekend geslaagde tocht weer op het dorp terug keerde. Renesse had met pech te kampen bij organiseren van volksfeest Toch was het nog zeer druk in het dorpscentrum Het heeft de attrafctie-commissie van de VVV „Renesse Vooruif' za terdagavond met het te geven zo mer avondprogramma niet meege zeten. Bij het geven van een bal champêtre is men in de eerste plaats aangewezen op goed weer. Dit was nu juist zaterdag niet het geval want de frisse bries die er op het Dorpsplein stond, node de bezoekers geenszins uit tot een langdurig verblijf op deze plaats. Door het aanbrengen van zeilen rond de dansvloer zijn de organi satoren er althans in geslaagd de danslustigen 'n minimale beschut ting te geven. Tot overmaat van ramp werd de feestverlichting, welke reeds vele jaren oud is, door de hiervoor be voegde instantie afgekeurd. Zijn wij goed ingelicht dan is de com missie reeds geruime tijd geleden volledig ingelicht over de onbruik bare toestand waarin het verlich tingsmateriaal zich bevond, zodat hier eigenlijk van een tekortko ming kan worden gesproken, wat echter niet wegneemt, dat de le den van de commissie, die geheel belangeloos en zonder een enkele vergoeding gedurende de zomer maanden hun vrije tijd hiervoor beschikbaar stellen, een woord van lof toekomen voor de wijze waarop wordt getracht de gasten enige aangename ontspanning te bieden. Ondanks deze tegenvallers die vie len te noteren heerste er op het dorp een aangename drukte. De parkeerplaatsen waren overvol, zo dat er in ruime mate gebruik moest worden gemaakt van de gelegen heid langs het dorpsplein te par keren. Onder de tonen van het draaiorgel „Neptunus" van de heer van Rossen uit Zierikzee, konden de dansliefhebbers tot kwart voor twaalf hun hart ophalen. De ver koop van oliebollen verliep buiten gewoon suksesvol. Een puzzelwandeltocht In de afgelopen week werd door de attraktie-commissie een puzzel wandeltocht georganiseerd, waar van de belangstelling wel enigs- Zins Geen visser slat ij n Zonnemaire, 2-8. Dat het ook in Zonnemaire niet aan voorspoedige vissers ont breekt, is het afgelopen weekend gebleken. De heer Adr. Keuvelaar ving een zeebaars van maar liefst 8J/> pond. Het dier werd gevan gen, niet met een schitteren de werphengel, maar met een bus met nylondraacL, hetgeen de prestatie nog verhoogt. tegenviel?-De start van deze uitstekend georganiseerde tocht was vanaf het dorpshuis. Langs de te volgen route moesten de deelne mers hun ogen de kost geven om de vragenlijst welke zij hadden meegekregen in te vullen. Na een aantrekkelijke wandeling moest men zich afmelden in de Theetuin Ackema aan het eind van de Laone waar tevens de prijsuitreiking plaats vond. De eerste prijs viel ten deel aan Kees Kools, 2e P. Barnevelt, 3e Janny Bouman, 4e M. Sanders, 5e Cora Lodewijk en 6b Tineke Kentgens. ZIERIKZEE Zweedse volksdansgroep geeft voorstelling Op donderdag 7 augustus aan staande (van 14.30 tot 1G.00 uur), zal een uit 35 personen bestaande Zweedse dansgroep op het Haven plein te Zierikzee een voorstelling geven. Zierikzee krjjgt dit buitenkansje als gevolg van het optreden der groep binnen het raam van de Kas- porgofeesten te Goes, een r.k. sport manifestatie, die in deze stad een jaarlijkse traditie is geworden. Aan het optreden te Zierikzee gaat een ontvangst ten stadhuize in de mor genuren vooraf. De Zweedse gasten zullen ook een bezoek brengen aan het Zweed se Rode Kruis ziekenhuis. Op het grasgazon voor het ziekenhuis zul len enkele dansen worden uitge voerd. V.V.V. zal de leden van de groep een lunch aanbieden. Het telefoonverkeer op de handnetten in 1957 Het aantal uitgaande en inko mende, door de telefonisten be handelde gesprekken, bedroeg voor de handnetten op Schouwen-Dui veland in 1957 de volgende aan tallen: Brouwershaven: 80.047 in- terl., 667 intern.; Burgh-Haamste- de: 113.806 interl., 253 intern.; Dreischor: 66.131 interl., 10 intern.; Nieuwerkerk: 127.189 interl., 30 intern.; Noordgouwe: 13.144 interl.; Ouwerkerk: 14.729 interl., 1 intern.; Renesse: 86.940 interl., 61 intern.; Scharendijke: 64.891 interl., 7 in tern.; Zierikzee: 542.066 interl., 1141 intern.; Zonnemaire: 9693 interl., 1 intern. De handnetten Brouwershaven, Burgh-Haamstede, Dreischor, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Renesse, Scharendijke en Zierikzee werden op 4 december geautomatiseerd door de indienststelling van de te lefooncentrale te Zierikzee door de Commissaris der Koningin in de Verwachting tot dinsdagavond: Veel wiiul Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen, later enkele opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien; krachtige tot storm achtige wind lussen zuid en west; ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 5 aug. Zon op 5.06, onder 20.25. Maan op 22.22, onder 11.28. Laatste kwartier: 7 aug. te 18.49. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 aug. 6.33 v.m. 18.41 n.m. BROUWERSHAVEN 5 aug. 6.09 v.m. 18.29 n.m. Doodtij: 10 en 23 aug. Springtij: 17 en 31 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-8. Zondag trok een rug van hoge luchtdruk over onze omgeving, hetgeen een weersver- betering tot gevolg had. Deze rug stond in verbinding met een flink ontwikkeld hogedrukgebied ten westen van de Golf van Biscaye. Aan de noordelijke zijde van dit hogedrukgebied was een vochtige zuidwestelijke luchtstroming aan wezig, die vandaag ook tot onze omgeving doordrong. Dit ging plaatselijk gepaard met wat lichte regen. Voor het weer van de komende 36 uur is een actieve depressie van belang, die in snel tempo de Oce aan overtrekt en die morgen op het noordelijk deel van de Noord zee wordt verwacht. In verband daarmee zal de wind gaan toene men. Het koufront van de depres sie kan tijdelijk wat regen brengen, maar na de passage stroomt dro gere lucht het land binnen, waarin weer opklaringen zullen voorko men. provincie Zeeland. Op 30 juli werd Brouwershaven lokaal geautomati seerd, evenals Burgh-Haamstede op 26 maart. De concentratie van Noordgouwe en Zonnemaire op Dreischor en gelijktijdige lokale automatisering, vond plaats op 26 april, aldus vernemen wij uit het dezer dagen verschenen verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilan den. Haamstede nam op indrukwekkende wijze afscheid van hoofd chr. nationale school Met de heer P. J. van den Berge vertrekt uitstekende kracht In een volle zaal van het Geref. jeugdgebouw heeft de heer P. J. van den Berge, hoofd van de chr. nationale school, vrijdagavond af scheid genomen van het schoolbe stuur, het personeel, de gemeente, verschillende verenigingen, vrien den en oud-leerlingeiV, De heer v. d. Berge verlaat het onderwijs we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Wegens afwezigheid van de voor zitter van de oudercommissie, stond deze avond onder leiding van de heer P. Slager. Na gebed, voor afgegaan door het zingen van ps. 136, gaf de heer Slager het woord aan de heer v. d. Berge, die in het kort het wel en wee van de school memoreerde. De schoolvereniging werd opgericht in 1872; de toen malige leden betaalden tien cent cotnributie in de maand. Pas in 1914 werd de school geopend, met als schoolhoofd de heer Kramer; het aantal leerlingen bedroeg vijf tig. In 1920 kwam de financiële ge lijkstelling tot stand, wat de taak van het bestuur veel verlichtte. Het derde lokaal werd gebouwd in 1923. Het is voor de heer v. d. Berge een bijzonder gezegende periode ge weest. Zeer aangename herinne ringen heeft hij aan de vele kwe kelingen en assistenten, die hem in de loop der jaren bij het onderwijs hebben geholpen, o.a. de heren Mossel, v. d. Velde, Kok, Slager en Bunschoten (beide in de laatste oorlog gebleven), Maas, Boersma en de dames Kloet, Lette en Den Hollander-Dalebout. Plet onderwijs werd eerst op smalle, later op brede basis gegeven. In de crisis jaren was het ook voor de school een zware tijd, evenals de te ge makkelijk vergeten tweede wereld oorlog. De school werd toen voor een bepaalde tijd gesloten. Met dank memoreerde de heer v. d. Berge de'van veel ouders en oud- leerlingen ontvangen vreugde, die ook wederkerig was. Inmiddels is ook het vierde lokaal in gebruik genomen. Hij bracht dank aan b. en w. voor de medewerking op velerlei gebied. Het aantal leer lingen bedraagt momenteel 120. „Ik spreek de wens uit dat het de school goed mag gaan en dat God ons en de school in haar voort bestaan mag zegenen", aldus de heer v. d. Berge. Dank van oudercommissie Namens de oudercommissie sprak de heer P. Slager zijn dank uit en betrok ook mevr. v. d. Berge in zijn toespraak, die hij een prach tige wandlamp aanbood, uit dank baarheid voor het vele dat ook me vrouw v. d. Berge heeft gedaan. Woorden van afscheid sprak de heer A. J. de Graaf namens het onderwijzend personeel. De voorzitter van de Seholen- bond, de heer Z. Nieuwboer, sprak dankwoorden uit naam van hen die les mochten ontvangen van de scheidende hoofdonderwijzer. De heer J. C. Spaans, hoofd van de chr. ULO-school te Zierikzee, dankte voor de vele „leveranties" aan zijn school. Woorden van lof werden hem toegezwaaid door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. A. van Oord, die er op wees dat er natuurlijk ook wel eens onenigheid was tussen het bestuur en de heer v. d. Berge. Hij overhandigde een boekwerk, na te hebben opgemerkt dat het bestuur reeds op andere wijze haar dankbaarheid had ge toond. Na de koffie was het woord aan het nieuwe hoofd, de heer A. A. van der Leer, die er op wees dat het thema „opvoeden" zijn speciale aandacht heeft; zijn voorganger beschouwde dit thema als een ambt. „Nieuwe meesters, nieuwe wetten", zei de heer v. d. Leer, doch dit is niet mijn plan; wel nieuwe mees ters, doch oude wetten, nl. het Evangelie". Geen schoolstrijd Burgemeester jhr. Röell bracht zijn dank uit namens het gemeen tebestuur en dankte voor de pret tige samenwerking op allerlei ge- 'bied. Hij wees verder op de' zeer goede verhouding tussen de o.l. en de chr. nationale school, zodat geen „schoolstrijd" ontstond. Hij noemde de heer v. d. Berge een buitengewoon goed kenner van kinderen, die reeds in de eerste klasse kon zien wat het later wor den zou. Hij dankte ook voor de medewerldng aan de Veilig Ver keer acties en aan het Landbouw onderwijs. Bovendien memoreerde hij het meer dan 25-jarig secreta risschap van de heer v. d. Berge van de Oranjevereniging. Het hoofd der o.l.-school te Haamstede, de heer S. de Haas, die mede namens zijn collega van Burgh, de heer A. J. de Ruijter sprak, dankte voor zijn collegiale omgang. Uit naam van de kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente, sprak Ds. Boer eei^kort dankwoord voor het de jeugd trachten te leren denken. Spr. overhandigde een enveloppe met inhoud. De heer M. K. Daane dankte de heer v. d. Berge uit naam der Ger. kerkeraad en de A.R. Kiesvereni ging. Buitengewone waardering had hij voor het feit, dat de schei dende 36 jaar organist was in de Ger. kerk. De C.B.T.B. bracht zijn dank uit voor de vele landbouwers cursussen die de heer v. d. Berge in de loop der jaren gaf, bij monde van de heer L. Leeuwe. Namens de Herv. Mannenver. dankte de heer C. Braai voor de vele lezingen die de heer v. d. Berge voor de vereni ging hield. Na het zingen van lied 411 uit de bundel van Joh. de Heer, dankte namens de Vogelwacht, de heer N. Lysen voor de talloze rondleidingen door de Domaniale duinen. Hij bood het binnenkort uit te komen vogelfotoboek van Max Verbruggen: „Vogels voor de Ca mera" aan. De heer Jac. Lemsom sprak namens de oud-leerlingen der landbouwcursussen. Van de Oranjever. was een kist sigaren gebracht. „Gruwelijk overdreven" Voor de laatste maal was het woord aan de heer v. d. Berge, die alles „gruwelijk overdreven" noem de. Hij dankte de organisatoren van deze avond en voor de sym pathie deze avond ondervonden. Ook dankte hij nog de Sportdag commissie, de Burghse o.l.-school en de o.l.-school te Renesse voor hun belangstelling. De heer v. d. Berge besloot zijn dankwoord met de woorden: „Alle zegen in huis en in school zij u toegevyenst". Na het zingen van Ps! 68 vers 10 eindigdè de heer C. A. v. Oord met dankgebed deze indrukwekkende afscheidsavond. De heer v.d. Berge gaat zich vestigen te Leek bij Gro ningen. De scheidende had in de middag reeds afscheid genomen van zijn leerlingen, waarbij hem een prachtig polshorloge was aan geboden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2