Vandaag presidentsverkiezingen in Libanon H PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND NEMEN MOTIE AAN INZAKE VEERTARIEVEN Herverkavelingswerkzaamheden wijzigen ook beeld van polder Nieuw Nataars Hf Raad van Brouwershaven wil liquidatie van ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" GEWAPENDE VOORZORG Verkiezing stafchef vrijwel zeker BEIROET, 30-7. Uit het feit, dat eenheden van het Libanese leger woensdagavond een cordon om het parlementsgebouw te Beiroet trok ken, maakt men op dat de regering voornemens is de presidentsverkie zingen op de vastgestelde datum van morgen, donderdag, te doen doorgaan. Vermoedelijk zal generaal Foead Tsjehab, de chef van de Libanese generale staf, de enige kandidaat zijn; zijn verkiezing wordt vrijwel zeker geacht. Generaal Tsjehab had, naar aan leiding van bepaalde, door de op positie gestelde eisen (die onder meer inhielden dat alle kandidaten tevoren de door hen te volgen po litiek zouden bekend maken en dat een nieuwe president zou moeten staan op de onverwijlde terugtrek king der Amerikaanse troepen), aanvankelijk bezwaar gemaakt te gen een kandidaatstelling Doch ge matigde politici schenen er woens dagavond in geslaagd te zijn Tje- hab te overreden hier toch mee in te stemmen en men meent, dat de oppositie haar eisen heeft gema tigd. Van gewoonlijk betrouwbare zij de wordt vernomen dat vijf afge vaardigden der oppositie, die aan de zijde der opstandelingen vech ten, voor de verkiezing een vrijge leide verkrijgen. President Sjamoen schijnt een aantal regeringsgezinde volksver tegenwoordigers, die er aanvanke lijk niet veel voor gevoelden op Tsjehab te stemmen, te hebben overgehaald hun standpunt te wij zigen. Tjeh aben Sjamoen zijn beiden christenen. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken Robert Murphy, die als Eisenhowers spe ciale vertegenwoordiger in Beiroet De NAVO-raad over de topconferentie PARIJS, 30-7. De permanente Navo-raad is woensdag te Parijs bijeen geweest om te trachten een compromis tussen de opvattingen van de V.S. en Engeland enerzijds en het standpunt van Frankrijk an derzijds ten aanzien van een top conferentie te vinden. Donderdag zal de kwestie verder worden be sproken. Volgens kringen die in nauw con tact tot de Navo staan, zijn de standpunten enigszins tot elkaar gebracht, maar van aanzienlijke concessies zou geen sprake zijn. vertoeft, had woensdag In de Amerikaanse ambassade een onder houd met de Libanese stafchef Sommige regeringsgezinde afge vaardigden schijnen te hebben aan gevoerd dat het niet getuigt van een democratische geest ,om te vo ren overeenkomsten te bereiken over één enkele kandidaat bij pre sidentsverkiezingen. De Libanese premier, Saml Solh, was, als gemeld, voorstander van een uitstel der presidentsverkiezin gen, omdat deze zi. thans niet on der normale omstandigheden kun nen worden gehouden (er zijn in de laatste tijd verschillende terro ristische aanslagen gepleegd, waar onder een op het leven van de mi nister-president zelf). BEWOGEN ZITTING Gelden gevraagd om tariefsverhoging ongedaan te maken MIDDELBURG, 30-7. „Provinci ale Staten van Zeeland, op 30 juli 1958 in vergadering bijeen, met grote teleurstelling kennis genomen hebbende van het schrijven van de minister van Verkeer en Water staat dd. 17 juli 1958, waarbij aan Gedeputeerde Staten wordt be richt, dat de uitspraak van de Tweede Kamer der Staten Gene raal in het standpunt der regering met betrekking tot de op 1 augus tus in te voeren tarieven geen wij ziging heeft gebracht, van oordeel -.ijnde, dat noodgedwongen hierin '.al moeten worden berust, omdat de provinciale financiën niet toe laten een ander standpunt in te nemen, verzoeken de regering zo spoedig mogelijk gelden beschik baar te stellen, die nodig zijn om de per 1 augustus ingaande ver hoging der tarieven van de veren over de Westerschelde ongedaan te maken, verzoeken Gedeputeerde Staten deze motie ter kennis te brengen van de minister van ver keer en waterstaat, de regering, de eerste en tweede kamer der Staten Generaal en met de minister van Verkeer en Waterstaat zo spoedig mogelijk in overleg te treden". Na een langdurige en vaak be wogen zitting hebben Provinciale Staten van Zeeland deze motie in zake de veertarleven aangenomen en aan Gedeputeerde Staten over handigd. Voor deze zitting bestond zeer grote belangstelling van de zijde van het publiek. In de vergader zaal was zelfs een extra tribune geplaatst. Hierop hadden 15 leden van het comité „Zeeuws-Vlaande- ren voor de vrije veren" gereser veerde plaatsen toegewezen gekre gen. Van welingelichte zijde is ver nomen, dat in diplomatieke krin gen der V.N, wordt gezocht naar een mogelijkheid om Jordanië te neutraliseren. Aan het overleg neemt secretaris-generaal Hara- marskjoeld deel. AFSCHEIDSPLECHTIGHEID TE OOSTEBLAND Leerlingen en ouders dankten scheidend school- hoofd de heer D. Kosten Voortreffelijke onderwijskracht met pensioen GEEN DUITS MEER IJMUIDEN, 29-7. De burge meester van Veisen, mr. M. M. Kwint, heeft maandag morgen tijdens een officiële ontvangst van een groep En gelse en een groep Duitse jongeren, die een week in Velsen en omgeving verblij ven, geweigerd de gasten in hun landstaal te begroeten omdat hij geen Duits wilde spreken. „In de oorlogsjaren heb ik gezworen nimmer meer een Duits woord te ge bruiken", gaf mr. Kwint als verklaring voor zijn weige ring. De begroeting van de Engelse jongeren bleef toen ook achterwege. Wel onder hield de burgemeester zich met de twee leiders van de Engelse groep, terwijl de wethouders C. Maas en A. de Jong zich met de Duitse jongeren bezig hielden. Op bizonder hartelijke wijze is te Oosterland gisteravond afscheid genomen van het hoofd der open bare lagere school, de heer D. Kos ten, die om gezondheidsredenen vervroegd pensioen is verleend en zich thans heeft gevestigd in de Schouwse Westhoek. De Conferentiekamer was geheel bezet met ouders van schoolgaan de kinderen, oud-leerlingen en be langstellenden toen het hoofd der oudercommissie, de heer J. Kwaak allen en inzonderheid de beide wet houders, oud-wethouder Zeijler, ds. Rijks, de hoofden van de openbare lagere scholen te Sirjansland en Nieuwerkerk de heren Heule en Buijse, alsmede de oud-onderwijzer de heer Ista en in eerste instantie uiteraard het echtpaar Kosten, een hartelijk welkom toeriep. De jeugd van Oosterland deelde in ruime mate in deze spontane af- scheidssamenkomst en werd hierbij direct betrokken door het opvoeren van een aantal leuke schetsjes, o.a. een alleraardigst kabouter- en el- fenspel en een geestige „les in va derlandse geschiedenis" door de leerlinge Ria Stouten. Heel fraai uitgedost waren de figuren die over het podium paradeerden, ont sproten aan de droom van een sla pend klein meisje Meester Kosten kreeg 'n fraaie rotanstoel aangebo den door drie kleine Zeeuwse boe rinnetjes, waarna allen zongen het Zeeuwse Volkslied. De scheidende leerkracht dankte geroerd voor de grote moeite die de leerlingen en de onderwijzeres mevr. Voerman-Roda zich hadden Gebied wordt feitelijk deel van polder Nieuw-Bomraenede De herverkavelings-werkzaamhe- den laten ook de polder Nieuw Na taars niet ongeschonden. Draglines zijn bezig met het afgraven van de binnendijk tussen deze polder en Nieuw Bommenede. Vrachtauto's brengen de vrijkomende grond naar de polder Kijkuit waar er een kreek mee gedempt wordt. Als de dijk straks afgegraven is, heeft men weer wat cultuurgrond er bij ge kregen. Dit voordeel is echter niet zonder enig nadeel Nieuw Nataars verliest zijn karakter van polder - d.w.z. van een door dijken om ringd stuk land. Het is nu een deel van de polder Nieuw Bommenede geworden. De binnendijk, die thans wegge ruimd wordt, heeft in het verleden zijn nut bewezen. In januari 1808 brak de buitendijk door en Uep Nieuw Nataars in. De binnendijk verhinderde dat de aangrenzende polder inundeerde. Bij de door braak ontstond het zg. Diepe Gat, dat vorig jaar in verband met de dijkverzwaring, vol zand gespoten werd. Het poldertje is 49 ha. groot De naam Nieuw Nataars zegt ons dat er een Oud Nataars geweest moet zijn De huidige polder is slechts een kleine rest van de oude en da teert van 1716. Het oude Nataars was veel uitgestrekter en omvatte de slikken die zich thans buiten dijks achter de haven uitstrekken. Dit oude Nataars sloot de polder Zonnemalre van de zee af. De te genwoordige buitendijk van Zon- nemaire, die van de haven naar de Veerhoek loopt, was oudtijds bin nendijk In de volksmond heet deze zeedijk terecht Naterse dijk. De polder in zijn oude omvang, word bedijkt in het jaar 1412 tege lijk met Bommenede Hij werd be grensd door Bommenede in het westen en door Zonnemalre in het z.w. en door Dreischor in het zui den. In de loop der eeuwen heeft Nataars veel van de zee te lijden gehad. In 1530, 1532 en 1570 over stroomde het. Veel rampzaliger was voor dit gebied de stormramp van 1682. Toen werden de buitendijken onherstelbaar vernield en vanuit Nataars werden dorp en polder van Bommenede overstroomd. Het heeft tot 1716 geduurd eer Nataars her- dijkt werd. Enige tientallen jaren lag het land als schor. getroost bij de instudering van de verschillende schetsjes om tot zulk een perfecte opvoering te kunnen komen. Het waarnemend hoofd der school de heer E. J. Valk vertolkte met een fraai bloemstuk de dank van leerlingen en oudercommissie voor het werk van mevr. Voerman, die alle fraaie costuums eigenhandig had vervaardigd. Dank namens gemeentebestuur Namens het gemeentebestuur bracht hierna de eerste wethouder de heer Stoutjesdijk het scheidende schoolhoofd dank voor alles wat hij voor het onderwijs en de gemeente heeft gedaan. Spr. herinnerde aan de voortreffelijke wijze van lesge ven van de scheidende leerkracht en hoopte dat hij en zijn echtgenote nog lang van een welverdiende rust zullen mogen genieten. Mevrouw Kosten werd dank gezegd voor haar liefdevolle medewerking, gegeven aan het bejaardenwerk te Ooster land. Dat de ouden van dagen dit altijd ten zeerste hebben gewaar deerd bleek wel uit het fraaie dichtwerk van de bejaarde héér H. v. d. Maas, hetwelk door wethou der Stoutjesdijk werd voorgedra gen en waarin de dank van de be jaarden voor het werk van het echtpaar Kosten tot uitdrukking werd gebracht. Namens het ge meentebestuur overhandigde de wethouder een prachtig bloemstuk. Geschenk der ouders De grote dank van ouders en oud-leerlingen voor het werk van de heer Kosten werd hierna ver- tolkt door de heer J Kwaak, voor- zitter der oudercommissie, die zijn hartelijke woorden vergezeld deed gaan van twee geschenken van de ouders der schoolgaande kinderen en van de oud-leerlingen, nl. een fraaie verrekijker en een kleine Winkler Prins in twee delen. In zijn functie van voorzitter van de afdeling Oosterland van Volks onderwijs dankte wethouder Zeijler de heer Kosten voor zijn enthou siaste werk als bestuurslid van de afdeling Ook wethouder Zeijler overhandigde een afscheidsge schenk en wel een kist sigaren. De heer J. G. Boot sprak als voorzitter van „Oosterlands Fan fare" en dankte de heer Kosten voor diens grote steun gegeven aan de muziekvereniging. Als collega sprak hierna het hoofd der o.l.- schoo] te Nieuwerkerk de heer Buijse, die prettige maar ook min der prettige herinneringen ophaal de uit de tijd dat de heer Kosten het onderwijs diende. Spr. over handigde een doos sigaren. Namens het personeel hield de heer Valk een afscheidsspeech onder aanbie ding van een aantal auto-kaarten, waarna tenslotte sprak de oud-on derwijzer de heer D. Ista. Aan het slot van deze avond na men alle aanwezigen persoonlijk afscheid van de heer en mevrouw Kosten, waarbij na alle gesproken goede woorden opnieuw tot uiting kwam hoezeer men het oud-hoofd der school en diens vrouw in Oos terland zal missen. Koeweit distaucieert zich van Nasser LONDEN, 30-7. Koeweit, het rijke Arabische vorstendom aan de Per zische Golf, dat de meeste olie in het Midden-oosten produceert, zal zich niet aansluiten bij de Verenig de Arabische republiek. De vorst van dit Britse protectoraat. Sjeik Sir Abdoellah as Salim as Sabah, heeft de Britse regering op dit punt gerustgesteld, aldus verneemt men uit welingelichte bron te Lon den. De sjeik zou zijn besluit ook hebben meegedeeld aan president Nasser, toen hij deze onlangs in Damascus sprak. Dit onderhoud had in Engeland ongerustheid ver wekt, daar dit land 52 procent van zijn Invoer van ruwe olie uit Koe weit betrekt. Ingezonden mededeling Last van zenuwen? Mijnharde'* Zenuwtabletten C helpen U er overheen, d OOSTERLAND Onze dorpsgenoot Jan Boogert Janz. slaagde dezer dagen te Utrecht voor het diploma Gezel timmeren. Scheepvaartberlchten Bloemfontein, 29 te Amsterdam. Esso Nederland (t.), 30 van Tha- meshaven naar Port Said. Kelletia (t.), 29 van Port Said naar Rotterdam. Kenia (t.), 30 van Curacao naar Cristobal. Koratia (t.), 29 van Suez naar Fao. Korenla (t.), 31 te Stockholm. Korovina (t.), 30 te Punta Car- don. Samarlnda, 30 van Lor Marques naar Beira. Britse troepen zijn woensdag avond in het dorp Akhertiou bij Famagusta aangevallen door 300 Cyprioten. Militairen openden hetl vuur. Een Griek werd gedood en een andere zo ernstig gewond, dat j hij later overleed. NOORDGOUWE Gemoderniseerde slagerij werd officieel heropend Kykwys-toonbank trekt de aandacht Donderdag 29 juli jl heeft de of ficiële heropening plaats gehad van de slagerswinkel van de heer C. Quist, Dorpsstraat A 12 te Noord- gouwe De plechtigheid werd ver richt door de heer H. Iemanse, voorzitter van de werkgroep Zee land der Keurslagers. In zijn openings-speech accentu eerde spreker het initiatief van de heer Quist, waarbij de heer Ieman se in grote lijnen het doel en stre ven van de organisatie der Keur slagers uiteen zette. Na deze plech tigheid opende de heer Iemanse, met de hem ter hand gestelde sleu tel de voordeur en nodigde de heer en mevrouw Quist (na hen persoon lijk te hebben gelukgewenst) als eersten de heropende zaak te be treden. In de modern geoutilleerde win kel, welke zeer rijkelijk met bloe men was versierd troffen we aan een 2Vz meter lange kijkwijs-toon- bank, een Kelvinator-diepvries- container, voor zelfbediening van voorverpakt vlees en voorverpakte vleeswaren, alsmede een marchan- drie, ook voor zelfbediening van soepen, conserven, tafelzuren enz. De manier, waarop het vlees en de vleeswaren in de gekoelde kijkwijs- toonbank waren geëtale'erd, was fantastisch en overtuigde van de superieure vakmanschap van de eigenaar. Vele genodigden, zakenrelaties, alsmede een talrijk publiek uit de burgerij van Noordgouwe, kwamen het echtpaar Quist hun gelukwen sen aanbieden. Tijdens deze re ceptie werd deze gasten een ver versing aangeboden. Na de receptie verbleven vele genodigden, met het echtpaar Quist en familie nog geruime tijd gezel lig bijeen. Onder de genodigden werden mede aangetroffen burge meester en mevrouw van Wijk. wethouder Visser en het raadslid de heer Ganzeman. Bruse volkstonelisten brengen historisch stuk te Renesse Gekookte mosselen zullen worden geserveerd Wie dezer dagen de Deltawerken te Bruinisse bezoekt en geconfron teerd wordt met wat de moderne techniek in de 20e eeuw vermag, loopt de kans, dat eer hij honderd meter is gewandeld, of als hij zich wil verpozen in het zeer moderne café-restaurant „Bru", zich terug geplaatst te zien in de 18e eeuw, omringd als hfj is door gebaarde mosselkwekersknechts in oud cos- tuum, statige poorters of een nog statiger schout van Bruinisse, een raadsvergadering anno 1873 presi derende. De geheel uit vrijwilligers en di lettanten bestaande toneelgroep die vorig jaar met zoveel succes het toneelspel opvoerde over het mos- seloproer. gaat op verzoek, daarvan een reprise geven te Renesse, waar het wakkere V V.V.-bestuur zo het een en ander doet om de vreemde lingen te amuseren. De opvoering van het stuk zal plaats hebben zaterdag 16 augustus. De mosselkwekers van Schouwen- Duiveland zullen op deze dag te vens een intensieve reclame maken voor hun produkt, door gekookte mosselen te doen serveren, die het voor ieder mogelijk maakt kennis te maken met dit zeebanket En op Bruinisse wordt druk gerepeteerd. WAT w Dl &II.T Verwachting tot vrijdagavond. ZUIDELIJKE WIND Aanvankelijk vrij zonnig, later toenemende bewolking met tegen de avond mogelijk enige regen. Zwakke tot matige naar zuidelijke richtingen draaiende wind. Onge veer dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 1 aug. Zon op 5.00, onder 20.31. Maan op 20.52, onder 7.09. Laatste kwartier; 7 aug. te 18.49. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 1 aug. 4.25 v.m 16.33 n.m. 16.13 n.m. BROUWERSHAVEN: 1 aug. 3.51 v.m. Springtij: 1 augustus. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-8. Aan de zuidflank van een langgerekt lagedrukgebied, dat zich uitstrekt van de oceaan over Schotland naar een depressie bij de Noorse kust, stroomt voort durend polaire lucht naar west Europa. Daarin komen stapelwol ken tot ontwikkeling, die hier en daar het buienstadium bereiken. De temperaturen zijn ongeveer nor maal. Voor het weer in de komende 36 uur is een kleine storing van be lang die zich ten noordwesten van de Azoren ontwikkelt. Deze is nog in een beginstadium en verplaatst zich in noordoostelijke richting. De gedragingen van deze storing zijn nog onzeker, maar het ziet er naar uit dat zij het weer morgenmiddag gaat beïnvloeden. Het weer is aan vankelijk zonnig maar later zal waarschijnlijk bewolking in de ho gere niveauen binnendrijven, ge volgd door enige regen. Deze wordt evenwel niet voor morgenavond verwacht. De wind draait naar zui delijke richtingen. In het tempera- tuurverloop komt niet veel veran dering. OOSTERLAND Aan het Zeeuws Technisch In- s'tituut te Goes slaagde voor water bouwkundig opzichter de heer P. M. v. d. Werf JMzn. alhier. Torenuurwerk staat stil Zeer ten ongerieve van vele on zer dorpsbewoners staat het toren uurwerk reeds geruime tijd stil in ons dorp. Naar wij vernamen van de klokkenist de heer de Later, is het uurwerk vastgelopen en schijnt de klokkenmaker, hoewel reeds enige malen gewaarschuwd, nog steeds geen tijd te kunnen vinden om de zaak in orde te komen ma ken. Dientengevolge is men aange wezen op de radio-tijd. Blamage voor bestuurskracht" Gebouw niet te exploiteren voor bejaardentehuis Woensdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven in spoedeisende vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. L. van Leeuwen. In behandeling komt de liquidatie van het ziekenhuis „Schouwen- Duiveland" te Noordgouwe, waar over een langdurige discussie ont staat. De heer R. J. v. d Wekken (AR) zegt dat de verzorging der chronische zieken op ons eiland ze ker ter hand dient te worden ge nomen maar eerst nadat de liqui datie van het bestaande ziekenhuis te Noordgouwe een feit is gewor den. Het moet niet zo worden, dat de ene instelling in de andere sa menvloeit. Wethouder van Nieu- wenhuijze (WD) zegt dat het z.i. niet aanneembaar is dat een tehuis voor deze mensen te Noordgouwe rendabel is. Hij licht dit o.a. toe aan de hand van het personeelsge brek te Haamstede en de onkosten- tegemoetkomingen aan het perso neel van het nieuwe -lekenhuis te Zierikzee, m.b.t. het vervoer enz. Wethouder Dekker (P.vd.A) geeft een toelichting over het financiële aspect van de bestaande zieken huizen, waarbij hij een vergelijking maakt met het eventuele stichten van een tehuis voor chronische zie ken te Noordgouwe. De heer Dek ker zegt dat het vertrouwen ver zoek is. De voorzitter is van me ning dat er zeer zeker voor deze mensen een oplossing dient te wor den gevonden. Thans worden de mensen van ons eiland qua verple ging goed geholpen in andere te huizen. De basis waarop het stich ten van deze inrichting zou moeten rusten echter is veel te klein, al dus dc deskundigen, en het is niet doenlijk een tehuis te stichten voor bv. 20 personen. De streek is te klein voor deze gespecialiseerde zaak, aldus de voorzitter. In pro vinciaal verband zou hier stellig wat te bereiken zijn. Gebouw te oud Een 50-jarige oud gebouw is voor dit doel totaal ongeschikt en het voormalige ziekenhuis heeft hier voor afgedaan. Daar komt nog bij, dat reeds een gedeelte van de in ventaris is verkocht, hetgeen in strijd is met de gemaakte afspraak op de gehouden vergadering Me vrouw Everwijn (WD) is de me ning toegedaan, dat dit tehuis nooit geëxploiteerd kan worden en zegt te hopen, dat er personen zijn, die het tegendeel kunnen bewijzen, hetgeen ze sterk betwijfelt. Unaniem bevreemdt het de raad, dat op de vergadering van het al gemeen bestuur, waarin burge meesters en wethouders van de ge meenten op het eiland zitting heb ben, met algemene stemmen (dus zonder één stem tegen) besloten is tot liquidatie. In de verschillende gemeenten, die thans niet akkoord gaan met dit voorstel stemmen dc leden van b. en w. tegen hun eigen voorstel aan de Raad(I) en, voorzo ver zy persoonlijk vertegenwoordi ger zlJn in het algemeen bestuur van dit voormalige ziekenhuis, ook nog tegen hun eigen in vryheld ge nomen besluit tot liquidatie. Het niet aanvaarden van het voorstel tot liquidatie is een slag in de lucht. Ontbinding moet vol gen omdat het doel van de Gemeen schappelijke Regeling, nl. het in standhouden van een ziekenhuis te Noordgouwe, is opgeheven door de stichting van het Rode Kruis Zie kenhuis. De raad is van mening, dat de gemeenten, die wel een stichting wensen van een tehuis voor chro nische invaliden dit zelfstandig moeten doen en gezamenlijk moe ten exploiteren. Unaniem is de raad van gedachte dat eerst liqui datie moet plaats vinden; de ge meenschappelijke regeling dient te worden opgeheven. Dat de tegen stemmende gemeenteraden veron derstellen, dat aan het niet goed keuren van het liquidatievoorstel verbonden is het stichten van een tehuis voor chronische bejaarden, noemt de raad een onjuiste ge- dachtengang. Blamage voor bestuurskracht Het kan een blamage voor de be stuurskracht genoemd worden, wanneer het besluit van het alge meen bestuur tot liquidatie door de ingestemd hebbende afgevaardig den der gemeenten thans niet. ge steund wordt en verdedigd in de gemeenteraden, aldus de zienswij ze der raadsleden. Na deze uitgebreide discussies komt de raad tot de volgende con clusies: Dat het gebouw ongeschikt is voor dit doel en een eventuele verbouwing grote uitgaven zal ver gen Dan venvacht men, dat het aanbod van patiënten te klein zal zijn om lonende exploitatie moge lijk te maken. Zoals voorheen reeds is gebleken is vestiging te Noord gouwe voor personeel niet aantrek kelijk gebleken en de praktijk heeft bewezen, dat aantrekking van des kundig personeel uitermate moei lijk, zo niet praktisch onmogelijk is in voldoende mate. Het vertrouwen in het dagelijks bestuur ontbreekt, gezien o.a. dat de voorstellen van het dagelijks bestuur van het v.m. ziekenhuis Noordgouwe in een ver gadering van het algemeen be stuur aantoonbaar ondeugdelijk ge bleken zijn, hetgeen berustte op on juiste en onware inlichtingen (be doeld is voorstellen tot oprichting van een tehuis voor chronische zie ke bejaarden). Het gemeentebestuur stemt dan ook geheel in met de op merkingen van Gedeputeerde Sta ten, die oprichting van een derge lijke inrichting onverantivoord achten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2