grote Theereclame! IMm P51 ONGEVAL in vacantiefijd R. P. HOGERHEIJDE „DE DAGERAAD'' PRODENT Weer al voordeel! „DE DAGERAAD'' „D E D A G E R A A D" Imperiaals;3,Rolas' IjtRjOBvoor later TEN KATE STAD EN PROVINCIE CORNELIS WILLEM LANDMAN en MAATJE WILLEMINA BOOT geven U, mede namens hun ouders, kennis van hun voor nemen D.V. 8 augustus 1958 in het huwelijk te treden. De voltrekking zal plaats heb ben op het gemeentehuis te Duivendijke, des n.m. 2.30 uur. Kerkelijke bevestiging door de weleerw. heer ds. T. Kamper, des n.m. 3 uur, in de Geref. kerk te Scharendijke. 25 juli 1958 Haamstede, Kloosterweg 24 Duivendijke, Zwaardweg d 15 Receptie van 7-8 uur in het Geref. jeugdgebouw te Haam stede. Toekomstig adres: Elzenpad 9, Haamstede. voor. K0NUNENV0EP naar: Specialiteitszaak G. J. WILBRINK Korte St. Janstraat 1-3 Telefoon 2923 - Zierikzee H.II. LANDBOUWERS Tractoren te huur per dag en per week, met en zonder chauffeur Inlichtingen: Telefoon 2766, Zierikzee Christelijke Middenstandscursus Zierikzee De volgende cursus begint op dinsdag 2 september 1958, des avonds om 7 uur, in de Chr. ULO-school, Kerkplein N.Z. 8 te Zierikzee. Ook de oud-cursisteri worden verwacht. Daar de leeftijdsgrensbepaling is vervallen, kunnen ook jon gere leerlingen aan het exa men deelnemen. Opgave voor deelname aan: J. C. SPAANS Jannewekken 12, Zierikzee. Levensmiddelenbedrijf „Naast de Beurs" Zierikzee Neemt proef met onze eerste nieuwe HONING van ons eiland f 1,45 per bokaal Nieuwe JAM 1958 KERSEN en AARDBEIEN Chocolade vlokken p. zak 69 Chocolade hagelslag p. zak 88 Vouwineubelen voor uw vakantie voor uw tuin voor uw zomerhuis een KEURCOLLECTIE bij: Fa. Frans Koevoets Sint Domusstraat 14 en 24 Showroom: Visslop 17 Woningruil Nieuwe huurwoning te Kerkwerve voor woning te Zierikzee (huur of koop). Tc bevragen Boekh. W. de Vries Rz., Melkmarkt 7, Zierikzee Al Uw aandacht voor Zeer binnenkort keren wij weer ettelijke duizenden guldens uit aan onze leden-verbruikers Wilt U hiervan in de toekomst ook profiteren, haalt dan ook Uw kruidenierswaren, tabak, sigaren, sigaretten, huishoudelijke artikelen en textiel bij de winkel waar ook U thuis hoort. Op kruidenierswaren het gehele jaar 5 0/° Op beide laatste groepen maar liefst 10°l0 dividend met het nieuwe Dispergon-A, beschermt uw mond Bestrijdt tandbederf Zeer grote tube "éA ct Familieverpakking 135 ct - Normale tube 44 ct Voor parelwitte tanden en een frisse mond SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer t 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Diversen Wij gaan met vakantie van 4 tot en met 9 augustus a.s. - Kapper C. A. Uil, Zierikzee. Bascules, unsters, gewichten, weegschalen, steeds voorradig bij: Fa. J. D. de Korte Zn., telef. 227, Bruinisse. Heren! Denkt u er aan. Wij gaan van 4 tot en met 9 aug. met vakantie. - Uw kapper A. W. Biesen. Nog even knippen voor uw en onze vakantie. - Kapper C. A. Uil, Zierikzee. Opmerkelijke sortering gras maaiers, motormaaiers, cirkel maaiers met en zonder gras vanger, bij Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Wegens vakantie is onze zaak van 4 t/m 11 augustus a.s. ge sloten. - Kapsalon „Pandora", Zierikzee. Wat Vim is voor de handen, is Goedbloed voor uw banden. Telefoon 245 - Renesse. Behang vanaf f 0,78 per rol. Lichtecht behang vanaf f 1,30 per rol. Mol, Nieuwe Boogerd- straat 27, Zierikzee. Koopt uw verf bij de vakman met gratis advies dusMol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zie rikzee. Schildert nu buiten. Ook hier voor leveren wij U de beste verf, plamuur, schrabbers, kwasten, enz. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Kent u onze verf in tubes al Spat niet, streept niet, gaat uit de tube zo op de kwast. Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zie rikzee. Verloren: tussen Zierikzee en Zijpe: een damesvest, kleur: geel. Tegen beloning terug te bezorgen bij H. Dorst, Rijksstraatweg 6, Bruinisse (Zijpe). Meteen weer al extra voordelige aanbiedingen van Vanaf 28 juli t m. 9 augustus Elk pakje Thee, keuze uit 6 soorten 10 cent per pakje goedkoper Vanille Roompudding 2 pakken voor f 0.25 2 pak Lucifers voor f 0.43 Gedroogde appeltjes 150 gram f 0.59 Klein Groot f 40.00 f 65.00 Autospinnen f 10.50 Verkoop en verhuur door onze sportzaak Fa. Frans Koevoets Sint Domusstraat 14 en 24 Showroom: Visslop 17 Zierikzee „De Wekker" sinds 67 jaar orgaan der Chr. Ger. kerken in Nederland Hoofdredacteur: Prof. W. Kremer Sinds deze dc leiding heeft gaat dit blad in nieuwe banen, wat blijkt uit diverse medewerkers. Vraagt gratis toezending van proefnummers Wie zich voor minstens 1 jaar op geeft als abonné geven wij gratis der laatst verschenen boeken Prof. G. Wisse „De weder komst des Heerea" W. DE VRIES Rz. Zierikzee Wegens vakantie gesloten van zaterdag 2 augustus tot en met vrijdag S augustus a.s. De zitdag te Bruinisse van 5 aug. komt te vervallen -CÖQSOrC® Hebt U nog geen fototoestel P Dan is het NU het ogen blik er een aan te schaffen Voor zo weinig geld hebt U tegenwoordig al een goed, veelzijdig apparaat EN... KEUS IN CAMERA'S vindt U bij Dam 5-7 Zierikzee Alles voor foto en film Woensdag: 500 gr. gehakt f 1,78 VVEEKRECLAME: 500 gr. nekcarbonade f 2,12 500 gr. speklappen f 1,38 500 gr. verse worst f 1,58 150 gr. hamworst f 0,62 150 gr. pekelvlees f 0,78 De slagers van BURGH en HAAMSTEDE Ongevallenwet is ook geldig bij werkzaamheden tijdens de vacantie De vakanties zijn weer aangebro ken en er zijn altijd jongelui, die tijdens die vakantie trachten een centje te verdienen. Is nu zo'n wer ker verzekerd krachtens de onge vallenwet? Kortweg gezegd: ja. De ongeval lenwet is op deze werknemer van toepassing. Er zijn natuurlijk werk gevers, die deze jongelui niet wil len opgeven voor deze wet, maar dat is geheel onjuist. Scholieren bv., die in hun vakantie bij een boer gaan werken, moeten ook ver zekerd zijn krachtens de ongeval lenwet. Het doet er niet toe of ver zwegen wordt, dat deze werknemer tijdens de vakantie werkt. Mocht er gedurende die tewerkstelling een ongeluk plaats hebben, dan heeft het slachtoffer, ook al is geen aan gifte gedaan van zijn tewerkstel ling, toch recht op uitkering en be handeling, al is er geen cent premie voor hem betaald. Natuurlijk kan het aanleiding ge ven tot moeilijkheden, indien hij niet is opgegeven, maar die werk nemer kan zelf kennis geven aan de Sociale Verzekeringsbank te Amsterdam, als zijn werkgever het niet doet. Dat er geen premie voor hem betaald is, is van geen belang, dit is een kwestie tussen de verze keringsbank en de werkgever. De verzekeringsbank zal ongetwijfeld komen met een navordering der premie. Wel aangifte Indien die werkgever geen onge valsaangifte doet, speelt hij echter vrij hoog spel, want het niet aan geven is strafbaar volgens de wet. Onze tijdelijke werker dient er dus voor te zorgen, dat de sociale ver zekeringsbank in kennis gesteld wordt van het ongeval en hij moet precies opgeven, hoe de vork in de steel zit. Het is raadzaam, dat de getroffe ne bij zijn kennisgeving aan de verzekeringsbank een verklaring overlegt van de (huis)arts over de aard van het letsel en de vermoe delijke duur van de arbeidsonge schiktheid. Wenst de huisarts een dergelijke verklaring niet af te ge ven, dan moet in elk geval de naam van die arts worden opgegeven en eventueel ook de naam van de arts, die in eerste instantie hulp heeft verleend. Natuurlijk mag niet ver geten worden naam en adres op te geven van de werkgever. Wij zijn de laatsten die zullen be weren, dat deze gang van zaken ideaal is, maar er is in dat geval niets aan te doen, wil men zijn kans op uitkering niet verspelen. Men kan uit voorzorg natuurlijk op het postkantoor een ongevals aangifteformulier vragen om in voorkomend geval te kunnen ge bruiken. Op deze aangifte staat al les vermeld, wat de sociale verze keringsbank dient te weten. Wij raden dit de vakantiewerkers ten zeerste aan. NIEUWERKERK Uitstapje Herv. Vrouwenvereniging De vrouwenvereniging van de Herv. gemeente alhier heeft haar jaarlijks uitstapje gemaakt, met als doel een bezoek aan Walcheren, 's Morgens om half zeven was het gezelschap reisvaardig en vertrok men over Zijpe rechtstreeks naar Middelburg als eerste pleisterplaats Vervolgens werd door Vlissingen gereden waarna Veere en Domburg werden bezocht. In deze plaats werden de boterhammen genuttigd en daarna het strand bezocht, waar na terug gereden werd naar Mid delburg. Hier was het bijzon'der druk en gezellig door de ringrijderij en de marktdag en vanzelf werd een poosje op deze markt vertoefd. Inmiddels was het reeds half vijf geworden, doch het programma vermeldde nog een bezoek aan het vacantie-oord „De Kloof", dat ge legen is in de bossen. De vorige dag was juist een groep kinderen in dit vacantie-oord aangekomen. Na nog een kleine wandeling in de mooie omgeving te hebben gemaakt werd de terugreis aanvaard en was het inmiddels half tien geworden toen, hoogst voldaan over de prettige reis, het punt van uitgang werd be reikt. De chauffeur van de firma van Oeveren werd dank gebracht voor de wijze waarop door hem de tocht werd verzorgd. ONDERWIJS Chr. Middenstandscursus Zierikzee G'eslaagd voor het Middenstands diploma. De dames: A. Berman en P. W. van Burg te Zierikzee; G. K. P. Bom te Zonnemaire; M. v. d. Schelde te Brouwershaven; J. L. E Schipper te Oosterland; W. J. Kooijman te Nieuwerkerk en de heren: J. W. Braber en S. P. Wie- brens te Bruinisse; J. IJsseldijk te Kerkwerve; C. v. d. Have en J. v. d. Have te Oosterland; H. van Da len te Goes; A. Deurloo, J. Fiere, M. Haeck, J. v. d. Hulle, T. N. de Jonge, J. Schouls, J. C. Uijl, P. J. A. Verspeek, J. C. Dalebout te Zie rikzee en W. van Beveren te Brou wershaven. Bij het schriftelijk examen wer den drie candidaten afgewezen. Voor het mondeling examen slaag den alle candidaten. Chr. ULO-school Zierikzee Geslaagd voor het A-diploma: M. A. Berrevoets, T. N. Leeuw, T. P, v. d. Houten te Zierikze'e; N. P. C. Mol te Oosterland: P. L. Flikweert en J. van Putten te Nieuwerkerk; C. van Dongen te Burgh. Zes leer lingen behaalden tevens het mid denstandsdiploma. DE GROTE OPSTAND Van de 36 leerlingen, die werden opgeleid, werden er vier afgewezen. LAND- EN TUINBOUW Atoomenergie voor landbouw en voedselvoorziening PARIJS. Ruim 80 deskundigen uit de 17 landen van de Organisatie voor Europese Economische Samen werking (O.E.E.S.) en uit de Ver. Staten hebben in Parijs deelgeno men aan een O.E E.S.-conferentie over de toepassing van de kennis der kernenergie in de landbouw en voedselvoorziening. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat de O.E.E.S.- landen maatregelen voor bescher ming van de gezondheid bij het hanteren van radio-actief materiaal moeten opstellen. Voorts hebben zij aan de O E.E.S. aanbevolen een studie te maken van maatregelen voor bescherming van de landbouw tegen schadelijke lozing van afval door kernindustrie. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: ds. A. Pijnacker Hordijk, luchtmachtpred. te Nijme gen. Beroepen te Oude Tonge: R. van Eyk, Benthuizen; door de gen. syn. tot pred. voor buitengew. werkz.- heden (vluchtelingen zorg te Ber lijn): kand. G. Hamoen, Bodegra ven; te Oosterwolde (Gld.): W. Vroegindeweij, Bleiswijk; te Enter (toez.): W. Kalkman, St. Laurens. Aangenomen naar Joure (2e pred. pl.): K. Venema, vic. aldaar; naar Wassenaar (Ned. Prot. Bond): J. Zuurdeeg, Parijs. Bedankt voor Wijk bij Heusden: K. Schipper, Waspik; voor Eder- veen: A. Klein Kranenburg, Hil versum. Ger. Kerken Beroepen te Emmen (3e pred.pl W. Wiersinga, Bleiswijk. Bedankt voor Veenwoudsterwal: Joh. Knol, Bovensmilde. Chr. Ger. Kerk Tweetal te 's-Gravendeel: W. van 't Spijker te Droeham en W. Steen bergen, kand. te Zwolle; te Korn- horn: G. Bilkes te Amsterdam-Z. en M. Vlietstra te Eemdijk. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Wieringen: E. van Straten, prop. te Amsterdam; te Texel: H. v. Bilderbeek, Bolsward die dit beroep aannam. SPORT Vierdaagse werd groot succes De laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse is een ware feestdag geworden voor het grote geestdrif tige legioen van majoor Bruenese. Van de 13.132 deelnemers lvebben er 12.682 deze Vierdaagse uitgelo pen. Het aantal uitvallers is rela tief gezien lager dan ooit, slechts 450 tippelaars zullen ditmaal hun Vierdaagse-kruisje niet krijgen, nog geen 3,5 pet. Op de vierde en laatste dag hebben maar 21 wan delaars de strijd tegen vermoeid heid, blaren en stijve spieren moe ten opgeven. Training Iedereen was tevreden, ook dr. Avenarius, hoofd van de genees kundige dienst, omdat zijn mannen zich hoofdzakelijk hadden kunnen beperken tot het behandelen van blaren en stramme spieren, wijl ernstiger gevallen, dank zij de over het algemeen serieuze training van de deelnemers, eigenlijk niet zijn voorgekomen. 76. Avidis dolk flitst omlaag, maar sneller nog duikt Aram in een. Het staal scheert over hem heen en voor de graanhandelaar zich kan herstellen, heeft Aram hem op de pols en rond het middel gegrepen. .Beide mannen storten tegen de grond, maar vallende werpt Aram de ander met een boog over zich heen en met een doffe klap tuimelt Avidis tegen één van zijn geldkisten. Hijgend richt de koopman zich half op om het dolkmes, dat hem in dc val ontscholen is, te bemachtigen. Maar daar houdt schipper Larsson hem dreigend de punt van zijn zwaard voor de neus. „Kalm aan, vrind!" snauwt de zeeman, „Larsson heeft niets tegen een eerlijk gevecht, maar geen valse steekpartijen op mijn schuit, of bij Nep- tunus, ik schilder met dit penseel een rood lintje over je tronie!" „Vraag hem. wat het hem waard is om met je scheep te gaan, Larsson", zegt Aram op koude toon, „hij heeft dc keus tussen be talen of de wraak van zijn medeburgers!" Met bevende hand graait Avidis een zak goudstukken uit de openstaande kist. „Honderd dukaten!" hijgt hij. Maar Larsson grijnst spottend. „Niet genoeg, makker", gnuift, hij, „doe maar een hoger bod en bedenk, je biedt voor je eigen hachje!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 4