Festival te Haamstede in verband met komend jubileum van de Harmonie Dulles confereerde te Londen Militaire maatregelen tegen Nieuw-Guinea Russen protesteren bij Bonn DE JUFFER VAN 'tHOOGE MACMILLAN ANTWOORDT CHROESJTSJEF Toch wel verschillen tussen Amerikaanse en Britse visie Veiligheidsraad moet regelingen treffen voor topconferentie Een „voorlopig" feest LONDEN, 26-7. Premier Mac Millan heeft premier Chroesjtsjef in een kort antwoord op diens jongst boodschap voorgesteld dat de Veiligheidsraad zelf regelingen treft voor een speciale bijeenkomst welke door regeringsleiders kan worden bijgewoond. Met deze voorbereiding zou onverwijld in nauw overleg met secretaris-gene raal Hammarskjoeld moeten wor den begonnen. MacMillan herhaalt dat hij zeker bereid is voor een dergelijke ver gadering naar New York te komen. Genoemde regelingen zouden be trekking moeten hebben op de deelnemers aan de speciale bijeen komst en het begin van dit over leg. Volgens diplomatieke waarne mers blijkt uit MacMillans brief, dat er, ondanks het intensieve overleg van de laatste paar dagen tussen Londen en Washington, ver schillen zijn blijven bestaan tussen de Britse en Amerikaanse benade ring van de kwestie van een top conferentie. De voornaamste ver schillen zijn: 1. Eisenhower is helemaal niet enthousiast over het denkbeeld van een topconferentie, terwijl MacMil lan de vergadering spoedig wenst, n.l. zodra de nodige voorbereidin- De Gaulle wil bijeen komst regeringsleiders PARIJS, 26-7. Premier de Gaulle van Frankrijk heeft zijn Sowjet- ambtgenoot Chroesjtsjef zaterdag laten weten, dat hij aan een „con ferentie van regeringschefs van de voornaamste belanghebbende lan den" de voorkeur geeft boven een speciale bijeenkomst van de Vei ligheidsraad. Voorts acht hij het beter deze conferentie in Europa te houden, bij voorkeur te Genève, maar hij verklaart zich bereid naar welke andere stad van het Europese continent te komen. LONDEN, 27-7. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, heeft zondag ochtend twee uur met de Britse premier, Harold MacMillan, be raadslaagd over de crisis in het midden-oosten en de vooruitzichten voor een topconferentie. De besprekingen werden tijdens het middagmaal voortgezet. De beraadslagingen werden mede bijgewoond door de Britse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, en zijn ambtgenoot voor landsverdediging, Duncan Sandys. De besprekingen waren een in leiding tot de beraadslagingen van staatslieden van staten, leden der Bagdadse verdragsorganisatie, die zondagavond, ter gelegenheid van een diner, dat door minister Selwyn Lloyd werd aangeboden, begonnen. In Amerikaanse kringen zei men, dat Dulles en MacMillan volledige overeenstemming bereikten over de politiek en tactiek die in verband met een topconferentie van de veiligheidsraad zullen worden ge volgd. De V.S. zijn voor een derge lijke topconferentie in New York en niet in Europa, zo verklaarde men. DJAKARTA, 26-7. De chef-staf van het Indonesische leger, gene- raal-majoor Nasution, heeft meege deeld, dat indien de diplomatie faalde in het geschil tussen Neder land en Indonesië inzake Westelijk Nieuw-Guinea, de militaire weg zou worden gevolgd, aldus heeft het Indonesische persbureau An- tara bericht. Antara citeerde generaal Nasu tion aldus: „Op militair terrein kan ik verklaren dat de recente gebeur tenissen hebben bewezen dat wij in staat zijn moeilijkheden te over winnen en dit heeft ons direct de gelegenheid verschaft onze strijd voor het opeisen van West-Irian te steunen". Volgens Antara zei generaal Na sution dat voorrang moest worden gegeven aan het onderdrukken van de Indonesische opstand. BONN, 26-7. De Sowjet-Unie heeft bij de Duitse Bondsregering geprotesteerd tegen de Westduitse steun aan „het Brits-Amerikaanse avontuur" in het midden-oosten, aldus is zaterdag van betrouwbare Russische zijde te Bonn vernomen. Het protest is vervat in een no ta, die vrijdag op de Westduitse ambassade te Moskou werd over handigd. In de nota wordt gezegd, dat de Bondsregering zich niet alleen soli dair met haar bondgenoten in de Navo heeft verklaard, maar ook feitelijke steun aan het avontuur in het midden-oosten heeft gege ven. gen voltooid kunnen zijn, waar schijnlijk omstreeks 11 augustus, en hij verklaart in zijn brief aan Chroesjtsjef, dat men onvenvijld met die voorbereidingen moet be ginnen. 2. Esenhower wenst een brede discussie van de problemen van het midden-oosten, doch MacMillan wil de topconferentie beperken tot „bepaalde problemen", waarmee hij naar verluidt, de crises in Libanon en Jordanië bedoelt. °P t'jd terug HENGELO, 27-7. Een Henge lose brandweerman, die van nacht per auto terugkeerde van een vakantiereis, kon op weg van zijn garage naar zijn woning meteen weer aan de slag gaan. Aan de Oldenzaalse straat ontdekte hij rond een noodwinkel ern stige rookontwikkeling. Bij nader onderzoek bleek brand in een kleermakersiverk- plaats te woeden. Hij alar meerde de politie en zijn collega's en bedwong met hen spoedig het vuur. De werkplaats, waarin zich een grote voorraad textiel be vond, brandde nagenoeg ge heel uit. Een arbeider van het marine- depót in Toulon heeft bij het vis sen onder water een kistje gevon den met juwelen ter waarde van ongeveer 9.000 gulden. De politie zei dat het hier juwelen betreft die kortgeleden gestolen zijn. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Onze stadgenoot de heer J. F. B. van Velthoven is geslaagd voor Waterbouwkundig Opzichter aan het Zeeuws Technisch Instituut te Goes. BURGH Bouw kleedlokaal s.v. „Burgh" aangevangen Een dezer dagen is men begon nen met de bouw van het nieuwe kleedlokaal, dat verschijnen zal op het nieuwe sportpark aan de Kloos- terweg. De leden der s.v. Burgh zullen dit lokaal, dat een grootte krijgt van 13 bij 8 meter, en tevens voorzien is van een ruime con sumptie-afdeling en een bergplaats, geheel zelf bouwen. Daar ook de materialen wat goedkoper konden worden gekocht, en door 't wegval len van arbeidslonen, kon 'n groot gedeelte van de werkelijke bouw kosten worden bespaard. De aan vang der bouw is bespoedigd door de grote medewerking van het ge meentebestuur van Burgh, dat in recordtijd de plannen en tekenin gen in orde had. HAAMSTEDE De recette van de veteranen- wedstrijd Zeemeeuwen-Rust Roest groot f 33,87, werd een dezer dagen aan de bejaarden-sociëteit overge dragen. Het bestuur bracht zijn grote dank uit voor dit gebaar. De collecte ten bate van de Chr. blindenbond „De Fakkels Bij een", uitgevoerd door leden der Herv. vrouwenvereniging „Priscil- la" bracht het mooie bedrag op van f 102,05. Vrachtauto ramde personenwagen Doordat op de Prov. weg Haam- stede-Serooskerke, een vrachtauto uit Uithoorn, bestuurd door zekere R., plotseling naar het linkerweg gedeelte reed om te keren, ï-aakte een personenauto, bestuurd door de heer K. uit Zierikzee, zodanig in moeilijkheden, dat een botsing on vermijdelijk was. De personenwa gen werd vanaf het achterportier als een sardineblikje opengescheurd Gelukkig bevond zich niemand achter in de wagen. Het ongeval beperkte zich tot de schade aan de personenwagen, die geschat wordt op f 1000. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De rijkspoli tie heeft de zaak in onderzoek. BRUINISSE De heer M. de Zeeuw te Brui- nisse, militair schoenmaker in Den Helder, behaalde op het te Am sterdam gehouden examen het praktijk-diploma Schoenmaker- Gezel. Kleuters bij bruiloft van onderwijzeres Het huwelijk van mej. M. F. van der Gijp, kleuterschool-onderwij zeres te Bruinisse met de heer J. van Popering, droeg een buitenge woon karakter, doordat de kinde ren van de kleuterschool vrijdag middag Voor het gemeentehuis op gesteld stonden, toen het bruids paar naderde en de kinderen ere- bogen van bloemen en gekleurd pa pier omhoog hielden, waaronder het bruidspaar moest doorgaan. Door de kinderen werden daarop een tweetal toepasselijke en voor deze gelegenheid gemaakte liedjes gezongen. Acht gezelschappen van het eiland namen deel Ondanks minder gunstige weers omstandigheden is het door de Harmonie „Witte van Haemstede" zaterdag georganiseerde festival uitsekend geslaagd. Vooral het windbeschutte terrein bü de „Brouwerij" droeg aan het welsla gen bjj. Het ruisen van de blade ren deed maar weinig afbreuk aan de muziek. Vooral in de avonduren was de belangstelling groot. Onder de naar schatting duizend toe schouwers bevond zich een groot aantal vreemdelingen. Men genoot van een op hoog peil staand mu ziekprogramma. Reeds vroeg in de middag wer den de afgevaardigden van de Schouwen-Duivelandse muziekver enigingen acht in totaal op het gemeentehuis door B. en W. ontvangen. Burgemeester jhr. R. J. H. Q. Roëll riep de gezelschappen een welkom toe op dit „voorfeest" van „Witte van Haemstede", dat in de komende winter het 75-jarig be staan hoopt te vieren. Spr. felici teerde de Harmonie reeds bij voor baat. Hij gaf uitdrukking aan zijn spijt over de afwezigheid van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", die geen bericht van verhindering zond en zelfs inging op een verzoek deze speciale avond te Renesse te con certeren, wat de belangstelling te Haamstede uiteraard niet ten goe de komen kan (Wij vernemen in dit verband van het bestuur van „Kunst en Eer" dat geen uitnodi ging tot deelneming aan het festi val is ontvangen. Hierbij wordt vanzelfsprekend rekening gehou den met de mogelijkheid dat de convocatie in het ongerede is ge raakt. Overigens was het voor „Kunst en Eer" wel vrijwel uitge sloten geweest op te treden in de middaguren. In het gezelschap zijn vele middenstanders opgenomen, die tijdens de middaguren zich be zwaarlijk kunnen vrijmaken - Red.) De voorzitter van „Witte van Haemstede", de heer C. A. Hartog, dankte de burgemeester voor de hartelijke ontvangst op het gemeen tehuis, het afstaan van de speel weide en de bemoeienissen die in samenwerking met V.V.V. werden gedaan om de verplaatsbare mu ziektent van Noordgouwe op deze dag hier te krijgen. Namens de gezamenlijke vereni gingen dankte de heer J. de Nooijer uit Ren'esse voor de ontvangst op het gemeentehuis, en feliciteerde de plaatselijke harmonie met dit 75-jarig jubileum. Verder gaf hij een persoonlijk antwoord op het afkeurend gezegde van burgemees ter Röell over het uitnodigen van „Kunst en Eer" te Renesse. Dit is niet de schuld van „Luctor et Emergo", maar van V.V.V. te Re nesse. Namens de gemeente Burgh sprak de burgemeester van Burgh, Jhr. A. van Citters, zijn gelukwensen uit. Mars door de gemeente Tijdens de bijeenkomst maakte „Witte van Haemstede" een mars door de gemeente, waarna de mu ziekverenigingen zich naar het ter rein begaven, waar om twee uur „Oefening en Uitspanning" uit BROUWERSHAVEN Leerlingen o.l.-school namen afscheid Vrijdagmiddag werd afscheid ge nomen van tien leerlingen der openbare lagere school, die deze school gingen verlaten. De plech tigheid geschiedde in de raadszaal van het stadhuis en werd verricht door loco-burgemeester J. Dekker. Deze schetste in zijn toespraak de grote waarde van het genoten on derwijs voor het verdere leven. Het leven, dat via het baby-zijn, kleu terschool, lagere school en hoger onderwijs uit diverse phasen be staat. Thans is er weer een mijl paal in het leven bereikt, aldus de heer Dekker en zeker zullen allen later met eerbied terugdenken aan de onderwijskrachten, die de jeugd met kennis hebben verrijkt en rijp gemaakt voor het verdere leven. Het gemeentebestuur is trots op leerlingen die met vrucht de school doorlopen en vertrouwt dat door de basis, die is gelegd goede resul taten in het verdere leven zullen worden bereikt. Namens de school reikte de heer Dekker een fraai getuigschrift uit, terwijl namens de oudercommissie een mooie tegel werd geschonken. Na afloop dank te het hoofd der school, de heer H. P. de Munck, loco-burgemeester Dekker voor zijn mooie afscheids woorden, waarbij hij zelf de leer lingen het allerbeste toewenste voor de toekomst. De heer Dekker trac- teerde de leerlingen op een ijsje, hetgeen zeer werd geapprecieerd. De namen der leerlingen die de school verlieten, zijn: Willy Bos, Werna Kristalijn, Ria Opree, Matty Stoel, Geertje Jansen, Fred Koster, Joop Malepaard, Cor Duinhouwer, Maaten Tanis en Jan v. d. Velde. Nieuwerkerk als eerste de tent be trad om haar programma af te wer ken, gevolgd door de andere ver enigingen, die allen hun nummers op zeer verdienstelijke wijze ten gehore brachten. Als laatste be steeg „Witte van Haemstede" het podium. Om zeven uur stelde de Kon. harmonie „De Bazuin" uit Gorin- chem zich tijdens een mars door beide gemeenten aan het reeds tal rijke publiek voor. Vooral de in rood en zwart gestoken drumband, het hoofd getooid met prachtige sjako's, had grote belangstelling. Ook „Witte van Haemstede" nam aan deze mars deel, zodat, door de ze mars het verkeer wel wat in de klem geraakte. Door het resolute optreden van de rijkspolitie werd alles echter in goede banen geleid. Te acht uur werd het inmiddels uitgebreide podium door „De Ba zuin" ingenomen, om onder leiding van de nog jeugdige, maar zeer begaafde dirigent, de heer H. Frie- sen (bekend uit de Marinierskapel en als hoboïst van het Ned. Kamer orkest) een programma in het „lichte" genre uit te voeren. Voortreffelijk programma Het programma was van uitzon derlijk goede kwaliteit. Voortreffe lijk was de uitvoering van de ouverture Allessandro Stradella van Fr. von Flotow. Het slagwerk schitterde in de tango La Compar- sita van Matos Rodriquez en de Calypso Tippi Tippi Tipso van H. Gietz. Een juweeltje was ook de Postkoets van Jos Cleber. Tot be sluit werd een taptoe uitgevoerd in samenwerking met de drumband, geheel samengesteld uit vaderland se melodieën en marsen, waarin we ook enkele soli te horen kregen; de „zingende" schuiftrombone was meesterlijk. Met het Wilhelmus werd deze taptoe, gecomponeerd door de oud-dirigent, L. J. Gerrit sen besloten. Het was een waardig slot van een prachtige dag, waar „Witte van Haemstede" trots op kan zijn. R.T.M -bus greep personenauto Op de langzamerhand berucht geworden kruising Jannewekken- Grachtweg-Schuurbeque Boeyeweg heeft zich zaterdag plm. kwai't over twaalf 's morgens een verkeerson geluk voorgedaan, waarbij een R. T.M.-bus, bestuurd door J. B. te Rotterdam en een personenauto, bestuurd door mevr. G. v. Z. te Amstelveen betrokken waren. De chauffeuse kwam uit het Janne- wekken gereden en aarzelde op het kruispunt, welke kant zij op zou rijden. Deze aarzeling werd haar noodlottig, omdat de R.T.M.-chauf- feur een aanrijding niet meer kan voorkomen. De personenauto werd gegrepen aan de linkervoorkant en kreeg een zware duw, zodat mevr. Z. uit de auto op straat werd ge worpen. Wonder boven wonder kwam zij er zonder kleerscheuren af. In de personenauto zat een 7-tal kinderen, waarvan er een een en kelblessure opliep. In de autobus werden enkele passagiers licht gewond door glas splinters. De personenauto werd zwaar beschadigd; de bus werd aan de linkervoorzijde beschadigd. Eer ste hulp werd verleend door dokter Vleugels Schutter. De politie stelde een onderzoek in en maakte proces verbaal op. De personenauto moest met een kraanwagen worden weg gesleept. Deelnemers aan Vierdaagse Onze stadgenoten de heren dr. J. C. Rhöner en J. J. Jongschaap hebben met succes deelgenomen aan de Nijmeegse vierdaagse wan deltochten. Dr. Rhöner heeft reeds vele malen de marsen meegelopen, voor de heer Jongschaap betekende dit een geslaagd debuut. HAAMSTEDE Bromfiets contra auto Een toeriste uit Rotterdam is op de Hoogezoom tegen de achterzijde van een plotseling remmende per sonenauto uit Rotterdam opgere den. De brommer werd beschadigd maar persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De auto moest vaart minderen Voor een onver wachte tegenligger. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. RENESSE Geslaagd optreden van Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Het door de attraktiecommissie van de V.V.V. „Renesse Vooruit" zaterdag in het dorpshuis georga niseerde kinderprogramma met medewerking van Ted Alton is een doorslaand succes geworden. De vrij goed bezette zaal werd enige uren aangenaam door Ted Alton bezig gehouden waarbij hij vaak de medewerking inriep van de jeug dige bezoekers, wat zeer bij hen in de smaak viel. Ondanks het min der aangename weer bestond er 's avonds grote belangstelling voor het optreden van de Kon. Harmo nie „Kunst en Eer" uit Zierikzee. Nadat het gezelschap door de at traktiecommissie aan de Stoofweg was verwelkomd, maakte het korps vanaf deze plaats met de drum band voorop een rondgang door de kom der gemeente. Vervolgens werd op de tent geconcerteerd. Ge zien de grote bijval van het aan wezige publiek mag worden gekon- kludeerd dat het gebodene zeer werd gewaardeerd. Tot slot werd voor de muziektent een taptoe ge houden, welke met aandacht door de zeer vele bezoekers werd be luisterd. Zowel de gasten als de in gezetenen van de gemeente waren na afloop enthousiast over hetgeen op deze avond door „Kunst en Eer" is gepresteerd. Uit gewoonlijk goedingelichte bron is in New York vernomen, dat Israël formeel heeft gevraagd deel te mogen nemen aan een topcon ferentie over het midden-oosten. De Israëlische regering zou tevens "te kennen hebben gegeven, dat zij zich niet gebonden zal achten door besluiten die zonder Israëlische deelneming zouden worden geno men. Verwachting tot dinsdagavond: Meer opklaringen Enkele buien, maar ook .opklarin gen. Matige, tot krachtige, in de kustprovincies af en toe harde, wind tussen west en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur 29 juli. Zon op 4.56, onder 20.36. Maan op 19.25, onder 3.47. Volle maan: 30 juli te 17.47. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 juli 1.58 v.m. 14.26 n.m. BROUWERSHAVEN: 29 juli 1.34 v.m. 14.04 n.m. Springtij: 1 augustus. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-7. Na het wegtrek ken van het depressiegebied dat zaterdag in ons land veel regen bracht, passeerde zondag een rug van hoge luchtdruk met opklarin gen. Daarna volgde een nieuwe oceaandepressie aan de zuidzijde waarvan krachtige zuidwestelijke winden opnieuw grote hoeveelhe den warme en zeer vochtige uit de subtropen afkomstige lucht naar west-Europa voerden. De kern van deze depressie lag maandagmorgen boven de Ierse zee en trok lang zaam verder in noordoostelijke richting. Vooral in Engeland en Ierland viel weer veel regen, plaat selijk ongeveer 25 millimeter. Ten zuidwesten van Ierland bevindt zich nog een volgend gebied van lage luchtdruk waarachter koelere lucht van polaire oorsprong aan gevoerd wordt. Deze depressie zal eveneens over de Britse eilanden in de richting van het Noordzee gebied ti'ekken. Het weer blijft dus veranderlijk met veel wind. Mor gen zullen echter naast enkele buien ook opklaringen voorkomen. Koningin Elizabeth van Enge land heeft zaterdag in een tevoren opgenomen radioboodschap ter ge legenheid van de sluiting van de spelen van het Britse rijk te Car diff medegedeeld dat haar zoon, prins Charles Philip Arthur George, de ^titel Prins van Wales heeft ge kregen. „Zodra hij groot is zal ik hem te Caernavon aan u voorstel len" aldus de vorstin. o Alle Sow jet-strijdkrachten heb ben Roemenië thans verlaten, al dus meldt radio-Boekarest. Het Roemeense kabinet heeft vrijdag avond een grote receptie gegeven ter gelegenheid van het voltooien der ontruiming welke in mei op een bijeenkomst van de landen van het verdrag van Warschau werd goed gekeurd. Het koninklijk jacht „Piet Hein" met aan boord de prinsessen Mar griet en Marijke, is vrijdag uit Marseille vertrokken en na een reis van enige uren op de rede van Bor_ mes bij Le Lavandou aangekomen. De „Groene Draeck", met de an dere leden van de koninklijke fa milie is om zeven uur vrij dagmor gen uit Saint Tropez vertrokken, en arriveerde daar vrijdag ook. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK „Nou, kijk eens aan. Ga da'ar maar eens aan beginnen. Je kunt net zo goed een naald in een hooi berg gaan zoeken. Nee, we moeten op een andere manier te werk gaan. Gestel, dat we dat wagentje aan houden en we vinden wat. De jon gedame en eventuele andere inzit tenden gaan mee. Denk je, dat ze praten? Man, we hebben in Am sterdam wel andere gevallen mee gemaakt. Neewe moeten de hoofdpersonen hebben. Het is na tuurlijk mogelijk, dat die - hij keek op zijn aantekeningen - Rosmalen het is. Maar de leider van de bende kan ook in Duitsland zitten, of er gens in het Nabije of Verre Oosten. Hoewel, als we die motorbootme- neer op heterdaad kunnen betrap pen, zijn we al een heel eind op dreef". „Dat is ook mijn gedachte. Maar hoe lappen we dat?" De ander dacht na. „Ik stel me in verbinding met de havenpolitie van Folkezijl. „Als ik een boot kan loskrijgen, is die een paar weken voor jou. Kun je varen?" „Ik heb al gevaren. Op het Pa- terswoldse meer". „Mooi. Heb je een smoesje kun nen bedenken voor je nachtelijke tocht?" „Ik heb hengel gerei gekocht en bovendien aardig wat gevangen dc eerste nacht". „Nog beter. Je hebt de smaak van het vissen te pakken en ergens een motorboot gehuurd. Nu ga je nach telijke: tochten maken. Ga des noods eerst eens overdag varen op de Wester-Eems en de Waddenzee. Ik zal zorgen voor een kaart, want er zijn lelijke banken in het wa ter, die ten dele droog vallen als het eb is. Vaar dus om te beginnen zoveel mogelijk met vloed. De douane krijgt een seintje van ons en de havenpolitie ook. Van hen zul je geen last hebben. Heb je een pas?" „Ja". „Dat is maar, voor het geval je in Duits vaarwater terecht zou ko men. Die Duitsers zijn nogal on gemakkelijk, zie je. Zodra je een boot hebt ga je eerst overdag va ren om de banken te leren kennen. Raadpleeg je kaart daarbij. Dan ga je 's nachts vissen en je houdt 2ijn boot in de gaten. Volg hem, als het mogelijk is, maar houdt be hoorlijk afstand. En als hij soms onraad ruikt, zit je te vissen. Ik heb zo hel idee, dat die meneer - aangenomen, dat je op het goede spoor bent - tien nachten vist en één nacht iets anders doet. Daar voor zal hij wel de meest donkere nachten uitzoeken. Kijk dus dub bel goed uit, als hel bewolkt is, of tijdens regen en zo". „Het komt in orde. En hoe lang moet dat duren?" „Wanneer je denkt voldoende ge gevens te hebben, geef je maar op nieuw een seintje. Dan kom ik weer, maar niet alleen, dat ver zeker ik je". „Juist. Maar mag ik je misschien er nog even aan herinneren, dat ik eigenlijk met vakantie ben in Wil- schoten?" De ander lachte. „In de eerste plaats dien je een goede zaak en in de tweede plaats ben je jong. Je houdt toch ook wel van een beetje avontuux\ niet? En tenslotte: er is nog zoiets als een beloning...." Tonnie wuifde met zijn hand. „Dank je. Als ik mijn onkosten maar vergoed krijg, ben ik al lang tevreden". De man stond op. „Bedankt voor de inlichtingen tot nu toe. We zul len informaties inwinnen omtrent die Rosmalen. En jij gaat zijn boot schaduwen". „Oké". „Je krijgt morgen wel bericht. Post restante Klokveen. Desnoods per expresse". Even later liep Tonnie, vrolijk fluitend, door de Gi'oningse stra ten naar het slation. Toen hij an derhalf uur later in Wilschoten de sleutel in het slot stak, was alles in huis al in diepe rust. Zacht liep hij naar boven, nam zijn zwembroek en handdoek en ging op zijn tenen weer naar be neden. Uit de schuur pakte hij zijn hengelgerei en daarna sprong hij op zijn fiets en reed in het donker naar de Groene Stop, waar hij al gauw zijn plekje aan het water be reikte. Het was een vrij donkere nacht en vanuit het noordwesten kwamen wolken aanzetten. Hij gooide zijn hengel in het water en ging half op z'n zij liggen kijken. Er was op het wal er geen lichtje te zien. Alles was volkomen rustig. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2