Zijn wij wel zuivere NEDERLANDERS? Financiën en Economie POLITIE TE PAARD TE HAAMSTEDE Raad houdt adres inzake liquidatie voormalige ziekenhuis nog aan O D Chronische zieke bejaarden kunnen de dupe worden Onder voorzitterschap van bur gemeester Jhr. Röell kwam de ge meenteraad in openbare vergade ring bijeen. Afwezig was wethou der M. den Boer. Een verzoek van de Stichting Prot. Geestelijke Verzorging van het Leger om een jaarlijkse bijdrage wordt voor kennisgeving aangeno men, evenals een verzoek van de gemeente 's Heerenhoek adhaesie te willen betuigen aan een verzon den adres inzake de vrije veren op de Westerschelde. Op voorstel van b. en w. wordt besloten de bouwverordening te wijzigen, zodat landhuizen in be paalde gevallen ook in hout zullen mogen worden gebouwd. Naar aanleiding van een aanbie ding van de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten en op voorstel van b. en w. wordt besloten tot het aangaan van een geldlening bij ge noemde bank groot f 9.000, renten de 4% pet. per jaar. Op verzoek van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk wordt besloten de bijdrage voor het jaar 1958 te be palen op f 0,30 per inwoner ten be hoeve van het Ned. Hervormd en Gereformeerd gezinsverzorgst'ers. werk. Het oude ziekenhuis Hierna komt in behandeling een voorstel tot liquidatie van het zie kenhuis Noordgouwe. B. en w. be treuren het ten zeerste dat dit ge bouw niet kon worden bestemd tot bv. een tehuis voor verpleging van chronische zieke ouden van dagen of ten behoeve van de gerepatri- eerden. Ged. Staten hebben hierte gen ernstige bezwaren. B. en w. menen dan ook dat er niets anders overblijft dan het ziekenhuis Noordgouwe te liquideren, hoewel met groot leedwezen.'De voorzit ter betreurt persoonlijk deze gang van zaken ten zeerste. Hij acht ver pleging van chronische zieke ouden van dagen zeer urgent. De heer Verton betreurt het evenzeer dat de raden genoodzaakt worden tot deze liquidatie. Hij vreest dat er nooit meer een gelegenheid zal ko men voor verpleging van chroni sche zieken. De raden moeten naar zijn mening in deze de verantwoor delijkheid niet te licht nemen. Per soonlijk zal hij dan ook tegen de liquidatie stemmen. De voorzitter zegt dat ook b. en w niet voor li quidatie zijn, doch dat men met de rug tegen de muur staat. De heer Slager zou deze kwestie in hoger bestuurscolleges willen aanhangig maken. De heer de Meij vraagt hoe andere gemeentebesturen hier te genover staan; gezamenlijk zou wellicht nog een poging gewaagd kunnen worden voor een andere oplossing. Inzake de bij vóórver koop aan de gemeente Dreischor toegewezen meubelen, betreurt de raad unaniem deze gang van za ken. Na breedvoerige discussie be sluit de raad voormeld adres aan te houden doch spreekt nu reeds als zijn mening uit dat deze gang van zaken ten zeerste betreurd wordt. Door het voorliggende voor stel worden alle mogelijkheden aan het voormalige ziekenhuis Noord gouwe bij voorbaat ontnomen, waarvan vele chronische zieke ouden van dagen de dupe worden. Gelden bijzondere school Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Chr. Na tionale school te Haamstede wordt besloten de gelden te voteren voor de verbetering van de w.c.'s en urinoirs in voormelde school. De wens wordt uitgesproken dat alle aannemers uit deze gemeente in de gelegenheid zullen worden gesteld in te schrijven naar dit werk. De voorzitter deelt hierna mede dat zich voor de vakature onder wijzer aan de o.l -school 6 sollici tanten hebben aangemeld. Dezer dagen zal wederom politie te paard in deze gemeente worden gedetacheerd. De voorzitter spreekt hierna har telijke woorden van afscheid tot het niet in de nieuwe raad terug kerende raadslid de heer K Manni. Hij zegt hem dank voor alles wat de heer Manni in het belang der gemeente heeft gedaan en voor de prettige wijze van samenwerking. De heer Manni zegt dank voor deze woorden en hoopt dat de goe de samenwerking bestendigd mag blijven. Na enkele vragen bij de rond vraag beantwoord te hebben sluit de voorzitter de vergadering. Chroesjtsjef rammelt met roebelbeurs LONDEN, 23-7. - De Russische minister-president, Chroesjtsjef, biedt Westduitse geleerden een hoger salaris aan dan zij thans in hun eigen land verdienen. De pre mier heeft dit on 9 juli gezegd in een toespraak te Bitterfeld. in oost- Duitsland, waarvan de tekst dins dag door radio-Moskou is gepu bliceerd. Chroesjtsjef zei, dat de Sowjet- Unie vooruitgang op het gebied van de scheikunde en de chemische industrie zou maken door samen werking met oost-Duitsland, maar ook door specialisten uit west- Duitsland aan te trekken. De Sowjet-Unie zal graag aan Oost- en Westduitse scheikundigen functies geven in haar industrie. Over de Westduitsers zei de Rus sische premier dat de Sowjet-Unie hen meer salaris zal geven dan de rijkste concerns en bedrijven en de beste uitrusting tot hun beschik king zal stellen. DE OORSPRONG VAN ONS VOLK Het Nederlands bloed is zeker niet van vreemde smetten vrij De goede verstaander, die de tekst van een van onze bekende vaderlandse liederen bekijkt en de eerste regels leest Wien Neerlands bloed in d'adren vloeit, van vreem de smetten vrij", begrijpt dat dit niet letterlijk opgevat dient te wor den, doch dat hier door de dichter bedoeld wordt, dat de echte Neder lander zichzelf wil zijn. Hij doelt op de vrijheidsdrang, op het indi vidualisme van de Nederlander, doch zeker niet op zijn smetteloze bloed dat onvermengd Nederlands zou zijn. Het Nederland van een dikke tweehonderd jaar geleden kan ver geleken worden met de Verenigde Staten van de twintigste eeuw. Veel immigranten trokken naar dit plekje van vrijheid en welvaart en ze waren van harte welkom. Voor hen werd een plaatsje inge ruimd in onze volksgemeenschap, zij brachten een frisse geest mee en gingen in ons volk op. Zo werd het Nederlandse volk een actief volk met een brede vi sie. Vrijheid voor een ieder, ver draagzaamheid en begrip van en voor volksaarden. Het is wel eens aardig op het spoor van dit buiten landse bloed terug te gaan. Wat zijn eigenlijk oorspronkelij ke Nederlanders? Dat is moeilijk uit te maken. Aanvankelijk werd ons gebied bewoond door Kelten, een deel van de grote Keltische ge meenschap in west-Europa. Toen kwamen de Batavieren, Tubanters en Kaninefaten in ons land. Ger maanse volkeren die zich met de Kelten vermengden en waar deze eigenlijk geheel in opgingen, al thans voor zover zij niet wegtrok ken. De „Nederlander" Later kwamen de Franken en Saksers, die deze vorige groepen weer overheersten, zich met hen vermengden en samen met de in het noorden reeds aanwezige Frie zen het Nederlandse volk vormden. Maar deze volkeren waren door vele vermengingen ook niet zuiver en ze bleven het ook niet. Hun voorgangers hadden reeds een niet onbelangrijke injectie met Romeins bloed ondergaan en dit „Romeins bloed" moet men zeer breed zien, aangezien in de Ro meinse heerscharen niet slechts lieden dienden, wier wieg op het Apenijnse schiereiland had gestaan doch mannen uit alle delen van het enorme Romeinse rijk. Nadat het Nederlandse volk door middel van de Friezen, Franken en Saksers als het ware was ge consolideerd, bleven er steeds vreemdelingen binnenstromen en wel hoofdzakelijk via de Rijn. Onafhankelijkheid trok Toen Nederland in 1568 de onaf hankelijkheidsstrijd ging strijden tegen Spanje ving een tijdperk van andere invloeden aan. Spanjaarden kwamen in ons land en naast tij delijke verbintenissen ontstonden er ook blijvende. Maar dat was niet alles. De noordelijke Nederlanden wisten zich vrij goed staande te houden en dit bleek aanleiding voor de vervolgden uit het zuiden om noordwaarts te trekken. Zo kwamen vele Vlamingen, Braban ders en Walen naar dit gebied bo ven de grote rivieren. In 1648 werd Nederland een zelf standig land en een bolwerk van vrijheid en welvaart. Het klom snel tot een van de belangrijkste landen ter wereld en dit lokte on dernemende vreemdelingen buiten hen die om geloofsredenen de wijk uit hun land moesten nemen. Tot de laatsten behoorden duizenden Hugenoten uit Frankrijk, mensen uit Bohemen en Silezië, Joden uit Spanje en Portugal, kortom uit alle Europese landen kwamen ver volgden en ondernemende lieden naar het vrije en welvarende Ne derland. Zij allen gingen in ons volk op. Zij behielden hun eigen naam, of verhollandsten die. Wie aandachtig een adres- of te lefoonboek doorneemt, zal zien hoe veel namen een vreemde invloed verraden Wanneer wij ons daar naast realiseren hoeveel zuiver Ne derlandse namen via vrouwelijke lijnen ook buitenlands bloed in de aderen hebben, dan begrijpen we dat „van vreemde smetten vrij" niet in die zin bedoeld kan zijn. STAD EN PROVINCIE Concert Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Grote taptoe tot besluit Zaterdag 26 juli a.s. hoopt de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee een concert te geven in de muziektent te Renesse, 's avonds om acht uur, waarna een grote taptoe o.l.v. de dirigent Jac. Kikke wordt gehouden. Het programma luidt als volgt: The Thunderer, mars, J. P. Sousa; Tancrède, ouverture, G. Rossini; Gold und Silber, valse, Fr. Lehar; Danse Hongroise, no. 5 en 6, J. Brahms; Three Jolly Sailerman, trio voor drie trompetten, E. Sie- bert; Poête et Pay san, ouverture, F. v. Suppe;- Faust Ballet, Ch. Gounod, arr. L. Chomel. Tot slot volgt de grote taptoe. ZONNEMAIRE Te Bergen op Zoom slaagden deze week voor het middenstands examen onze dorpsgenoten mej. G. K. P. Bom en de heer A. J. Bom, laatstgenoemde thans te Bergen op Zoom. Opleving in de Verenigde Staten WASHINGTON, 22-7. Volgens een rapport van de economische adviseurs van president Truman viel er in het tweede kwartaal van dit jaar een duidelijke opleving in de Amerikaanse economie waar te nemen. Het rapport deelt mede, dat de bestedingen aan goederen en dien sten die zich gedurende negen maanden in dalende lijn hadden bewogen, in het tweede kwartaal, 2,2 miljard hoger waren dan in het eerste kwartaal van dit jaar. Voorts steeg het bruto nationale produkt van 425 miljard dollar per jaar in het eerste kwartaal tot een niveau van 428 miljard dollar per jaar in het tweede kwartaal. Rekord-werkgelegenheid in west-Duitsland NEURENBERG. Einde juni jl. bedroeg het totale aantal personen opgenomen in het arbeidsproces in west-Duitsland het record van 19,2 miljoen. Het centrale bureau voor ar beidsbemiddeling te Neurenberg ziet in deze ontwikkeling het bewijs dat op de arbeidsmarkt geen aan leiding voor grote bezorgdheid be hoeft te bestaan en dat de arbeids markt meer stabiliteit vertoont dan werd verwacht. Weliswaar valt er in enkele sectoren minder bedrij vigheid waar te nemen, doch hier staan toenemingen van activiteit in andeee arbeidsintensieve sectoren tegenover. Het totale aantal wer kende personen omvat 12,7 miljoen mannen en 6,5 miljoen vrouwen. Blinde jongen slaagde met lof AMSTERDAM, 23-7. Een 12- jarige blinde jongen, Robbie Remmen, leerling van het blindeninstituut „St. Henri- cus", heeft met goed gevolg deelgenomen aan het prak- tijkexaméh kantoorsteno graaf te Grave. Robbie had geen enkel cijfer beneden de 9, zodat de examinatoren hem het predicaat „met lof' verleenden. De prestatie van de blinde jongen is des te groter, als men weet, dat over het algemeen kandida ten van 18 jaar en ouder aan het examen deelnemen. In de regel wordt 30 tot 40 pro cent van hen afgewezen. Het bestuur van de Nederlandse Associatie voor Praktijkexa mens heeft besloten het di ploma persoonlijk aan Rob bie uit te reiken. Vuurtoren open voor publiek Zoals reeds eerder in het jaar gemeld, is de Haam- cteedse vuurtoren open ge steld voor het publiek. Ja renlang is deze aantrekke lijke mogelijkheid uitgeslo ten geweest, maar van Pinksteren af, mocht het weer. Uiteraard wordt door de toeristen van de gele genheid een druk gebruik gemaakt. De toren is 58 meter hoog en men bereikt de top via een trap van 228 treden. Het oog richtend naar bin nen en naar buiten blijkt de moeite van het trappen klimmen rijkelijk beloond. Men ziet de hel schitteren de spiegels en prisma's van nabij De toren heeft een lichtsterkte van 5.200.000 internationale kaars en is bij avond te zien vanaf 70. km. afstand. Vanaf de toren heeft men een onwerkelijk fraai uitzicht op de wijde omgeving Men ziet de in de verte voorbij varende sche pen, de Deltawerken bij Veere, de kranen van „De Schelde" te Vlissingen en vele andere interessante objecten, terwijl het uitzicht over duinstreek en eiland alleen reeds een lust voor het oog is. Ingezonden mededeling Elk 2e reuzenpak 20 cent goedkoper GROOT FESTIVAL TE HAAMSTEDE Zomerse inleiding op 75-jarig bestaan „Witte van Haemstede" Bezoek van Kon. Harmonie „De Bazuin" uit Gorinchem Als zomerse inleiding op het in de winter te vieren 75-jarig be staan der Harmonie „Witte van Haemstede", organiseert deze mu ziekvereniging op zaterdag 26 juli een groot festival. Aan dit festival werken niet minder dan negen mu ziekgezelschappen van Schouwen- Duiveland mede. Als klap op de feestelijke vuurpeil volgt 's avonds het optreden van de Kon. Harmo nie „De Bazuin" uit Gorinchem. Dit gezelschap bestaat uit 75 leden, waaronder begrepen de drumband van 21 personen. Des middags worden de verte genwoordigers der verschillende gezelschappen door het gemeente bestuur op het gemeentehuis ont vangen. Tijdens deze ontvangst zal „Witte van Haemstede" enkele mu zikale marsen door de gemeente maken. Hierna vertrekken de ge zelschappen naar het fraai gelegen terrein bij de „Brouwerij", waar om 14 uur de concerten een aan vang nemen. In de volgende volgorde hopen de korpsen te concerteren: „Oefe ning en Uitspanning" te Nieuwer- kerk; „Nut en Uitspanning" te Zon- nemaire; „Oosterlands Fanfare" te Oosterland; „Crescendo" te Drei schor; „Con Amore" te Noord gouwe; „Nu met Hope" te Brui- nisse; „Luctor et Emergo" te Re- nesse; „Nieuw Leven" te Ouwer- DE LANDBOUWTELLING 1958 Meer rundvee en schapen, maar minder varkens dan vorig jaar Ook hoenderstapel thans groter 's-GRAVENHAGE, 23-7. - Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de voorlopige uitkomsten van de landbouwtelling mei 1958 gepu bliceerd, waaruit blijkt hoe de vee stapel zich sedert mei 1957 heeft ontwikkeld. De betrokken cijfers geven een uitbreiding te zien voor het rund vee, de schapen, de hoenders en de eenden. Daarentegen liep het to taal aantal varkens en paarden terug. De rundveestapel ligt met bijna 3.2 miljoen ruim 92.000 stuks hoger dan het vorig jaar 3 Het aantal melk- en kalfkoeien steeg met 29.400 stuks (2 Ook werden 23.500 stuks drachtig jong vee meer geteld 14 °/o). Er ble ken 22.000 mestkalveren minder te zijn, terwijl ook het aantal ouder mestvee met 18.800 stuks is inge krompen. Daarentegen is het aan tal „ouder jongvee voor de meste- rij" met 50.000 toegenomen 79 procent). De varkensstapel liep in zijn geheel met 61.400 stuks terug 2 Dit betreft echter alleen de categorieën biggen en fokzeu- gen. Een uitbreiding onderging het totale aantal mestvarkens van 21.500 (-f- 2 Deze uitbreiding doet zich echter alleen gelden in de baconklasse, die met bijna 45.000 stuks 12 bleek te zijn toe genomen. In de zware gewichts klasse (95 kg en zwaarder) werden 25.000 stuks minder geteld dan vo rig jaar 25 De paardenstapel is op nieuw ingekrompen. Voor het eerst kwam het aantal landbouwpaarden met 194.300 beneden de 200.000 te liggen. De schapenstapel omvat nu 541.600 dieren, een aantal dat sedert 1946 niet meer bereikt werd. De hoenderstapel bedraagt thans 37.7 miljoen dieren, d.i. ruim 2.5 miljoen meer dan in 1957 V procent); het aantal henkuikens voor legdoeleinden steeg met 2.6 miljoen 14 ö/o), dat der slacht- hoenders met ruim 300.000 16 procent). kerk en „Witte van Haemstede". Te 19 uur presenteert „De Ba zuin" zich met een muzikale rond gang, waarna .dit gezelschap om 20 uur het podium betreedt op het festivalterrein, voor het geven van een populair concert, bestaande uit „voor elck wat wils". Op het pro gramma staan o.a. vermeld: mar sen, ouverture's en de rest bestaat uit lichte kost, zoals: paso doble, tango, foxtrot en zelfs een calypso ontbreekt niet. Tot slot wordt een taptoe gehouden. Bij ongunstig weer wordt het festival gehouden in de R.T.M.-ga- rage te Burgh. Voor de muzieklief hebbers van „over water" vertrekt om circa 23.30 nog een veerboot Zijpe-Anna Jacobapolder. Indien het weer meewerkt zullen ongetwijfeld een groot aantal be langstellenden deze muziekmid- dag en -avond bezoeken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vicaris J. Robers, Krimpen aan de IJssel. Beroepen te Nieuw-Lekkerland (wijk dorp): K. v. d. Pol, Veenen- daal; te Zeerijp (toez.): vicaris Th P. Pol, Woudsend; te Opheusden: J. van Sliedregt, Putten. Bedankt voor Appelscha (toez.): J. Overduin, Tjerkwerd. Ger. Kerken Beroepbaar: C. J. v. d. Burgh, 's-Gravenhage; A. Groenewegen, 's-Gravenhage; ds. G. D. Kuiper, docent aan de Theol. school te Djokjakarta hoopt binnenkort te repatriëren en zal een beroep gaar ne in overweging nemen. Beroepen te Halle (Gld.): kand. G. van Ziel, Soest; te Echten (Fr.): kand. H. Dijkslag, Epe. Chr. Ger. Kerk /Tweetal te Aalsmeer: dr. W. H. Velema, Eindhoven en S. v. Zwoll, Kampen. Beroepen te 's-Gravenmoer (N. B.): kand. W. Steenbergen, Zwolle. Bedankt voor Ede en voor Rot terdam-Kralingen: C. den Hartog, IJmuiden; voor Ermelo en voor Werkendam: J. Keuning, Baren- drecht. Ger. Gemeenten Tweetal te Zaandam: H. v. Gilst, Dirksland en kand. A. Hofman, Aalst (Gld); te Tholen: kand. J. van Haaren, Moercapelle en kand. A. Hofman, Aalst (Gld te Vlissin gen: kand. J. van Haaren, Moerca pelle en kand. A. Hofman, Aalst, van wie laatstgenoemde is beroe pen. Beroepen te Dordrecht: kand. A. Hofman, Aalst; te Amsterdam- Noord: kand. A. Hofman, Aalst; te St. Annaland: kand. A. Hofman, Aalst. Aangenomen naar Kampen: J. v. Haaren, kand. te Moercapelle, die bedankte voor Katwijk aan Zee, Middelharnis, Nieuw-Beijerland, Oostkapelle, Scherpenisse, Terneu- zen-Axel, Tholen, Veenendaal, Wa- geningen, Woerden en IJsselmonde. Geld puilde uit vestjeszak AMSTERDAM, 22-7. De SO-jarice Amsterdammer, die aan geheugen stoornis lijdt en zich gisteren aan het politiebureau in de Spaarn- dammerstraat vervoegde omdat hij zijn woonadres had vergeten, meld- de zich gelukkig aan het juiste adres. Want de politie keek vreemd op, omdat uit het vestzakje van de man niet minder dan vijf bankbil jetten van honderd gulden staken en uit zijn andere zakken nog meer biljetten. De politie vond bij het nazoeken van de zakken om zijn adres te weten te komen, biljetten tot een totaal bedrag van f 5200. Zij gaf de oude baas de raad het geld op een bank te zetten om dief stal of verlies te voorkomen. Doch de oud-marineman, die lang in de tropen heeft vertoefd, zei niet veel vertrouwen te hebben in dergelijke instellingen. „Ik draag het geld bv me, omdat mijn kinderen er op azen", zo verklaarde hij oprecht. Na lang aandringen is de bejaarde man met een brigadier naar het postkantoor gegaan, waar hij een spaarbankboekje heeft genomen met een inschrijving van f 5000. Hiereme heeft de politie metterdaad een bijdrage willen leveren tot het voorkomen van misdaad. Haar eigenlijke taak, het vinden van 's mans adres, was gauw ge klaard. Een telefoontje met het be volkingsregister gaf de man zijn thuis terug. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 22-7. Aanvoer: 4662 stuks vee (weektotaal: 2997 stuks), t.w.: 210 vette koeien en ossen, 1030 stuks gebruiksvee, 240 vette kalveren, 314 graskalveren, 287 nuchtere kalveren, 119 varkens, 77 biggen, 88 paarden, 56 veulens, 537 schapen en lammeren, 39 bok ken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,95-3,20, f 2,70-2,80, f 2,50- 2,60, vette kalveren f 3,00-3,25, f 2,65-2,95, f 2,20-2,65, slachtpaar- den f 2,25-2,00-1,80. Prijzen per stuk: graskalveren f 500-450-300, nuchtere kalveren f 80-70-60, biggen f 60-45-40, veu lens f 400-300-250, schapen f 90-80- 70, lammeren f 90-75-60, kalf- en melkkoeien f 1200-975-850, vare koeien f 850-750-680, vaarzen f 900- 800-600, pinken f 625-500-400. SPORT MOTORSPORT Tweede oriënterlngsrlt m.c. „Sparta" Zondag 27 juli a.s. organiseert de m.c. „Sparta" te Zierikzee haar 2e oriënteringsrit van dit seizoen over het eiland. Hieraan kunnen zowel bromfiets-, motor- als autorijders meedoen. In totaal worden drie dergelijke ritten gehouden, waar voor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. De beste resultaten van 2 ritten worden hiervoor in aanmer king genomen. Ongetwijfeld zal er ook voor deze 2e rit veel belang stelling bestaan en zal het ook wel weer niet aan spanning ontbreken. Het ligt in de bedoeling de 3e rit in september a.s. te organiseren, waarna ook de prijsuitreiking zal plaats vinden. KORFBAL S.D.K.B. Stormvogels I-NOAD I 6-3 Met deze overwinning plaatste Stormvogels zich definitief op de tweede plaats in de 2e klasse. Na wat terreinverkenning waar bij beide twaalftallen enige kansen kregen was het D. Bezuijen die voor 1-0 zorgde. Na wat heen en weer gespeeld te hebben was het L. den Boer die er 2-0 van maakte. -Inmiddels was het ook gaan regenen wat het spel er niet fraaier op maakte en met veel ge- glij kwam dan de rust. Na rust ging het beter, er waren aardige combinaties, maar Stormvogels bleek de beste ploeg. In de 22e mi nuut na rust was het mej. C. Lems die er 2-1 van maakte, in dezelfde minuut doelpuntte de heer K. Bou- terse voor Stormvogels (3-1). De vogels gingen de zaken nog beter aanpakken en kwamen tot aardig spel, met dat gladde terrein speel de zij niet onaardig. In de 30e min. werd het 4-1 door de heer H. de Glopper. 5 minuten later bracht de zelfde speler de stand op 5-1. Mej. C. de Graaf stond in de 37e minuut prachtig vrij en dat betekende 6-1. Daarna liet Stormvogels de touw tjes los, wat voor NOAD een teken was om nog twee doelpunten er aan toe te voegen in de 40e minuut door de heer R. de Rijke en 2 min. later was het J .van der Zande die de stand op 6-3 bracht, met welke stand he telnde kwam. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag wedvlucht uit Orléans. In concours 237 duiven. 1, 4, 6, 10, 11, 12, 19, 21, 22, 23, 34, 62, 63, 78 G. v. Nieuwenhuijzen; 2, 30, 65 A. den Braber; 3, 5, 31, 35, 69 Joh. Reijngoudt; 7, 46, 66 K. Reijn- goudt; 8, 79 A. v. d. Est; 9, 14, 25, 33, 52, 60, 71 J. Quaak; 13, 17, 18, 24, 27, 36, 39, 61 J. den Braber; 15, 32, 40, 55, 56, 57, 72 W. van Domme len; 16, 74, 76 Th. Bakker; 20, 44, 47, 75 W. Neele; 26, 28, 29, 49, 77 G. Hooglander; 37, 68 S. Wagema- ker; 38, 50, 64 Joh. Verwijs; 41, 51. 70 C. Venvijs; 42, 53 W. Faasse; 43, 54, 59 A. Fonteijne; 45 M. Geuze; 48 J. C. Verwijs; 58 J. Bakker; 73 J. Geense.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6