Tentoonstelling van Voorburgse kunstenaars te Brouwershaven officieel geopend onderwijs onderwijs het weeroverzicht bekendmaking marktberichten sport SMALSTAD TENTOONSTELL1NGSSTAD Veertien beeldende kunstenaars exposeren ruim tachtig werken (Van onze verslaggever) Brouwershaven is weer tentoon- stellingssfad. Voor de vUfde maal sinds het rampjaar 1953 is in het fraaie radahuis een expositie inge richt van werken van hedendaagse beeldende kunstenaars. Ditmaal worden ruim tachtig werken van veertien te Voorburg gevestigde beeldhouwers, schilders en schilderessen geëxposeerd. Deze stadhuistentoonstelling kan dan ook worden gezien als een belangrijke culturele aanvulling op het pret tige contact dat Brouwershaven na de watersnood met de adoptiege meente Voorburg heeft onderhou den. Zaterdagmiddag werd de ten toonstelling door de burgemeester van Voorburg, dr. J. W. Noote- boom, officieel voor geopend ver klaard, nadat burgemeester J. L. van Leeuwen een begroetings woord had gesproken tot een aan tal genodigden, waaronder vele burgemeesters van gemeenten op Schouwen-Duiveland. Dr. Nooteboom meende dat de organisatoren op voortreffelijke wijze geslaagd zijn in de samen stelling van de tentoonstelling en herinnerde aan de hartelijke en spontane contacten tussen de be volkingen van Brouwershaven en Voorburg na de watersnood. Culturele belangstelling Burgemeester v. Leeuwen ver telde dat in zijn gemeente in de woelige dagen na de ramp sterk behoefte ontstond aan een cultu rele injectie. Men kwam tot een gesprek met de gemeente Amster dam en in 1954 had Brouwershaven zijn eerste schilderijententoonstel ling, waaraan door ruim 1800 per sonen een bezoek werd gebracht. Aangemoedigd door dit succes werd het organiseren van een ten toonstelling tot een jaarlijks terug kerend hoogtepunt, waarbij het wekken van culturele belangstel ling bij de bevolking hoofddoel is. Dankbaar was burgemeester Van Leeuwen voor de medewerking verleend door de Voorburgse kun stenaars en voor de deskundige ad viezen van mevr. J. V. C. Bakker- Hefting, oud-directrice van de ge meentemusea in 's-Gravenhage. De Voorburgse kunstenares Marian Gobius werd dank gezegd voor de deskundige opstelling van de kunstwerken. Causerie Na de inleidende woorden van burgemeester v. Leeuwen hield me vrouw Bakker-Hefting een korte uiteenzetting over „Enkele be schouwingen naar aanleiding van de hedendaagse kunst", waarbij in- leidster op duidelijke wijze de ge compliceerde oorzaken van de tal loze richtingen in de hedendaagse kunst uit de doeken deed. In haar causerie onderstreepte mevr. Bak ker dat de kunstenaar van van daag geen imitatie wil voortbren gen doch een beleving. Hierdoor wordt het leven en de taak van de kunstenaar steeds moeilijker. Grote pioniers waren Cézanne, de essen tiële ziener, de grote impressionist Monet en de geëmotioneerde, men selijke Van Gogh. Ondanks al zijn uitputtend zoe ken - zo zei mevr. Bakker - is ook de hedendaagse kunstenaar gebon den aan zijn materiaal. Ook de mo dernen zijn onverbrekelijk verbon den met eigen onvolmaaktheid en ondergaan traditionele invloeden. Concert Na de officiële opening van de tentoonstelling volgde tot slot van deze aantrekkelijke middag te Brouwershaven in het gerestau reerde koor van de Sint Nicolaas- kerk een hoogstaande muzikale voordracht, verzorgd door de or kestklasse van de Zeeuwse muziek school afdeling Goes, o.l.v. Fran cois Olivier. Uitgevoerd werd als eerste werk de ouverture Alcina van Fr. Handel, verder tien dansen van Bela Bartok en tot slot het Concert voor viool en strijkorkest in g kl. t. van Vivaldi. Als soliste in het tweede en derde werk trad op mej. Paula van Gilst, welke zich als een talentvolle violiste presen teerde. In het fraai gerestaureerde koor kwamen de uitgevoerde werken acoustisch uitstekend tot hun recht. Het concert was een stijlvol be sluit van deze uitstekend geslaagde inleidende middag voor, naar wij hopen, enkele weken grote belang stelling voor de tentoonstelling te Brouwershaven, waaraan een be zoek alle moeite loont. Op de getoonde werken hopen wij nog nader terug te komen. Mede door fraai weer werd schoolsportdag. in de Westhoek een succes Leerlingen van tien scholen werkten mede De schoolsportdag, die vorige week op het sportterreintje aan de Duinweg werd gehouden, is dank zij het mooie weer en de goede or ganisatie een volledig succes ge worden. De schooljeugd van tien verschillende onderwijsinstellingen van het eiland Schouwen heeft weer haar uiterste best gedaan om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Om 9 uur werd reeds begonnen met de 6 maal 60 meter estafette voor meisjes. De beste tijd werd hier gemaakt door de o.l.-school te Renesse in 58,4 seconde, gevolgd door de Beatrix-school te Haam stede in 60 sec. precies en als derde de o.l.-school te Noordwelle in 60,6 sec. Als prijs mocht Renesse hier voor een korfbalmand in ontvangst nemen. Bij de 6 maal 60 meter estafette deden de jongens uit Renesse niet onder voor de meisjes. Zij behaal den ook de eerste prijs in 56,8 sec., met als tweede de o.l.-school te El- lemeet in 59,1 sec., en als derde de o.l.-school te Burgh in 59,3 sec. Ook de jongens uit Renesse kregen een korfbalmand. Hierna werd een begin gemaakt met de individuele nummers, die verplichtend zijn voor het behalen van de diverse A, B, C, D of E di ploma's. De resultaten waren hier: Jongens Bijz. school te Brouwers haven: 3 B -, 4 C-, en 5 D-diplo- ma's. O.l.-school te Brouwershaven: 2 A-, 5 B-, 15 C-, 2 D-, en 2 E-di- ploma's. O.l.-school te Scharendij- ke: 1 A-, 5 B-, 7 C-, 6 D- en 1 E- diploma. O.l.-school te Seroosker- ke: 2 B- en 2 C-diploma's. O.l.- school te Ellemeet: 1 A-, 4 B-, 5 C- 2 D en 3 E-diploma's. O.l.-school te Eindles Chr. landhouwhuishoudschool Haamstede Voorzitter Z.L.M.-onder wij scommissie reikte diploma's uit In aanwezigheid van de ouders, genodigden en leerlingen vond in het Gereformeerd jeugdgebouw te Haamstede vrijdagmiddag de eind les plaats. Aanwezig waren o.m. de voorz. van de Commissie Land- bouwhuishoudonderwijs der Z.L.M. de heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemeester Jhr. R. J. H. Q. Röell, ds. F. A. van Liere, de secretaris der Z.L.M. mr. J. F. G. Schlinge- mann, bestuur en commissie van toezicht der school. Ds. van der Grift opende de bij eenkomst met het gezamenlijk zin gen van Psalm 89, het lezen van Psalm 23, waarna hij voorging in gebed. Na zijn welkomstwoord sprak ds. er zijn grote vreugde over uit, dat zoveel belangstellenden aanwezig waren, toch wel een zeer groot teken van sympathie voor de school. Hierna verkreeg de heer ter Haar Romeny het woord, die er op wees dat op school een teamgeest is ge kweekt, die een niet te verwaar lozen factor betekent in het ver dere leven. Spreker was zeer ver heugd over de grote opkomst; ver der bracht hij dank aan het onder wijzend personeel en de commissie van toezicht. Hierna ging hij over tot de uitreiking der diploma's, met voor elke leerling een pluimpje of een vermanend woord. Na 3-jarige cursus verkregen het diploma: Jannie Manni, Janny v. d. Berge, Janny Kosten, Adri Ge luk, Maatje Malipaard, Magda Kramer, Willy Hanse, Adri Ooster ling, Elly van Dijke en Rietje Wandel. Het 2-jarige diploma ontvingen: Mattie v. Splunter, Mattie v. Oos- terom, Mattie v. Oevercn, Krina v. d. Panne, Leny Meganck, Jo Koo- man, Mario v. d. Kasteele, Maatje v. d. Hoek, Cato Hanson, Maaike Hanse, Elly Geelhoed, Anke Geluk, Sientje Folmer, Ria v. Dalen, Jahny Bom, Elly Padmos, Ria v. d. Velde, Corry Slager, Anneke v. Strien, Willy Mooy, Janny Landman, Ria Jonker, Joke Jonker, Betsy Geleijn- se (met lof), Koos Evertse, Ankie Evelaar, Coba v. Driel, Leny v. d. Bijl en Annie v. d. Berge. Voor het volgen van de 2-jarige avondnaaicursus werden gediplo meerd: Lien v. Oeveren, Willy v. Oeveren, Joke v. d. Hoek, Laurina Boot, Anna de Bruine, Gerda Mel- lema, Saartje Rijnberg, Anneke Rijnberg en Maatje Rijnberg. Gelukwensen van gemeente Namens de gemeente Haamstede bracht Jhr. Röell de gelukwensen over, die er op wees, dat het een kostbaar soort onderwijs is, maar zeer dankbaar was, dat zovelen ge slaagd waren. Bovendien feliciteer de hij de school met het behalen van de wisselbeker op de sport- feesten der Landbouwtentoonstel ling te Scherpenisse. Hij hoopte verder op grotere toename van het aantal leerlingen. De directrice nam hierop met en kele gevoelvolle woorden van hart tot hart, afscheid van de haar ver latende leerlingen. Zij had grote waardering voor de goede presta ties van de meisjes. Zij dankte ver der het bestuur, voor de hulp en de adviezen die ze in dit moeilijke jaar mocht ontvangen. Een speciaal woord van dank richtte ze tot mej. Groeneveld. Drie leerlingen, Adri Geluk, Elfy Goedbloed en Kathy v. Waveren dankten de directrice onder aan bieding van een geschenk. Nadat in de pauze een verversing was aangeboden, werd hierna een gevarieerd programma opgevoerd, met o.a. kleurendia's over het schoolleven door de leraar Engels, de heer Panma, met bandrecorder tekst door de leerlingen. De hoofd schotel was de opvoering van „Sneeuwwitje en. de zeven dwer gen". Aan het einde van deze middag dankte ds. v. d. Grift ieder die aan het welslagen van deze middag had meegewerkt. Noordwelle: 1 A-, 2 B-, 4 C- en 3 D-diploma's. O.l.-school te Renesse: 3 B-, 14 C-, 10 D- en 5 E-diploma's. Bijz. school te Haamstede: 2B-, 10 C-, 5 D- en 5 E-diploma's. Beatrix school te Haamstede: 1 A-, 3 B-, 9 C-, 11 D- en 1 E-diploma. O.l.- school te Burgh: 3 B-, 14 C- en 6 D-diploma's. Dezelfde uitslagen voor de meis jes luiden: Bijz. school te Brou wershaven: 2 A-, 2 B-, 1 C-, 3 D- en 1 E-diploma. O.l.-school te Brou wershaven: 1 A-, 11 B-, 5 C- en 4 D-diploma's. O.l.-school te Scha- rendijke: 1 A-, 9 B-, 2 C-, 3 D_ en 4 E-diploma's. O.l.-school te Sé- rooskerke: 2 C-, 1 D- en 2 E-diplo ma's. O.l.-school te Ellemeet: 1 A-, 3 B-, 3 C- en 2 D-diploma's. O.l.- school te Noordwelle: 1 B-, 5 C- en 4 D-diploma's. O.l.-school te Re nesse: 3 A-, 2 B-, 9 C-, 8 D- en 2 E-diploma's. Bijz. school te Haam stede: 11 A-, 8 B-, 8 C-, 3 D- en 1 E-diploma. Beatrix school te Haam stede: 4 A-, 13 B-, 9 C-, 6 D. en 3 E-diploma's. O.l.-school te Burgh: 1 A-, 3 B-, 5 C-, 3 D- en 2 E-di ploma's. Nadat tussen de middag verfris singen waren aangeboden, w£rd begonnen met de slagbal wedstrij den om de wisselbeker. Hiertoe werd in twee poules gespeeld. In poule 1 werd de o.l.-school te Burgh kampioen, terwijl in poule 2 de Beatrix school te Haamstede met de eer ging strijken. In de eind strijd tussen deze beide ploegen, bleek de Beatrix school de sterk ste, zodat deze school de wisselbe ker voor een jaar in haar bezit kreeg, plus nog een lederen bal, die ook Burgh ontving. Om de 3e en 4e prijs streden Renesse en de Bijz. school te Haamstede, die in het voordeel van Renesse werd beslist, daarmee ook een lederen bal win nende. De Bijz. school kreeg een plastic bal. Het sluitingswoord werd gespro ken door de voorzitter van de N.O. V.-afdeling, de heer J. de Nooijer te Renesse, die iedereen dankte, die op de een of andere manier had meegewerkt om deze dag te doen slagen. De organisatie was in han den van de heer A. J. de Ruijter te Burgh. Lagere landbouwschool te Zierikzee Bevorderd van klasse één naar klasse twee: D. J. Bezuijen, J. W. Olree, L. de Later, K. Brouwer, M. J. Bolle, J. Berrevoets, J. v. d. Wek ken, B. M. de Rijke, C. D. Stout- jesdijk, C. J. Elenbaas, J. C. van As, J. den Haan, R. J. van der Wek ken, A. J. Romeijn, A. Vijverberg. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van klasse twee naar klasse drie: J. Lemsom, K. J. Brouwer, P. Flik- weert, J. Huigens, C. Goudzwaard, J. M. de Reus, L. v. d. Zande, M. A. Brouwer, J. C. Hanse, W. A. Jonker, J. H. v. d. Panne, L. J. Ganzeman. Van klasse drie naar klasse vier: G. A. Moelker, J. Blom, A. L. den Haan, A. B. Koster, G. Kooman, A. M. de Rijke, A. C. Remeeus, A. Bouman, M. de Reus, A. Verseput, A. J. Hanse, N. M. v. d. Have, N. J. Beije, J. J. Bil, W. Blom, C. J. Hanse, J. A. v. d. Bijl. In verband met het nieuwe pro gramma en de reorganisatie van de school, is het werk van de V-G.L O. leraar de heer J. Buijsse overbodig geworden. Op de laatste schooldag werd afscheid van hem genomen, waarbij door de voorzitter van de commissie van toezicht de heer van Nieuwenhuijze een herinnering van blijvende aard werd aangeboden. Met een kort dankwoord, uitgespro ken door het hoofd der school de heer Eveleens en een wederwoord van de heer Buijsse werd op 12 juli de cursus gesloten. De aanmelding van nieuwe leerlingen is nog steeds mogelijk. Raad van Noordgouwe kaut zich tegen liquidatie van het ziekenhuis Argumenten van G.S. worden niet sterk geacht Op de jongste gemeenteraad van Noordgouwe is uitvoerig gesproken over de brief van het dagelijks be stuur van het Ziekenhuis „Schou wen-Duiveland", houdende een voorstel tot liquidatie van de Stichting Ziekenhuis „Schouwen- Duiveland" te Noordgouwe. B. en w. stelden voor met de inhoud van de brief akkoord te gaan, maar de raad besliste anders. Mevrouw Motmans (WD) deelde op niet mis te verstane wijze mede, het met dit voorstel niet eens te zijn. Zij acht het ten zeerste nood zakelijk, dat alsnog wordt getracht de pogingen voort te zetten in het voormalige ziekenhuis een tehuis voor bejaarden te vestigen. Spreek ster vroeg zich af of wellicht hier omtrent kontakt kan worden op genomen met de Commissaris der Koningin, tijdens de door deze be windsman te houden receptie. Voorts achtte zij de door Gedepu teerde Staten aangevoerde argu menten niet steekhoudend. De voorzitter antwoordde, dat noch op het verzoek van het be stuur om de aanvraag mondeling te mogen toelichten, noch op de van bestuurswege gedane schriftelijke toelichtingen door Gedeputeerde Staten op enige wijze werd gere ageerd. De heer Vis (VVD) zette uiteen, dat alle gemeenten op twee na van het voormalige ziekenhuis afwillen. Dit gaf de heer Ganzeman (CHU) aanleiding op te merken, of dan niet vanuit de boezem dier twee gemeenten propaganda voor be houd en nadere bestemming van dit gebouwenkompleks bij de overige gemeenten van het eiland dient te worden gemaakt? Mevrouw Motmans bracht naar voren, dat al heel wat van de in ventaris is weggehaald. Met .name noemde zij het geval Dreischor. Zij hekelde het feit, dat het bod van de gemeente Dreischor op aan te kopen ziekenhuisbedden niet op de desbetreffende algemene vergade ring is behandeld, ondanks de om standigheid, dat dit bod gehand haafd werd tot uiterlijk één dag na de onderhavige vergadering. De heer Vis verklaarde, dat op de bedoelde algemene vergadering machtiging is verleend tot verkoop der roerende goederen over te gaan Mevr. Motmans was van mening, dat het hier handelingen betreft, welke alle betrokkenen aangaan. Spreekster zei, dat de voorlichting te wensen overlaat en is van me ning, dat het bestuur maar wat doet en geen open kaart speelt. De heer Vis merkte in dit ver band 'nog op, dat t.z.t. de rekening wel aan de gemeente zal worden gepresenteerd. Na hoofdelijke stemming bleek, dat de raad met algemene stemmen niet akkoord kan gaan met het voornemen tot liquidatie van de Stichting Ziekenhuis „Schouwen- Duiveland" over te gaan. Afgewezen subsidies Voorgelegd werd een verzoek om steun op basis van 1 cent per in woner van de Stichting steun van de protestantse geestelijke verzor ging vpn het Nederlandse leger te Huis ter Heide. Het voorstel van b. en w. luidde hierop afwijzend te beslissen, waartoe de raad na hoof delijke stemming, met algemene stemmen, besloot. De Utrechtse Stichting voor on derwijs aan zieke kinderen te Utrecht verzocht een bijdrage van f 20 in de kosten van onderwijs aan het zieke kind H. C. Kurvink. Het voorstel van b. en w. luidde afwijzend, mede gelet op de uitslag van het deswege bij de ouders van dat kind gedane verzoek om in lichtingen. De raad besloot con form dit voorstel, zonder diskussie en hoofdelijke stemming. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met het voor stel van b. en w. om de kantine in de Oostweg tegen brand te ver zekeren, voorlopig voor de tijd van vijf jaren. Z.h.s. besloot de raad voorts de termijn van fraudeverzekering bij de N.V. Nationale Borg Mij. te Am sterdam te kontinuëren op dezelfde voorwaarden en wederom voor de tijd van drie jaren. Bij brief van 3 juli 1958 vraagt de penningmeester van de herstel- kommisie der vereniging van bur gemeesters en sekretarissen op Schouwen-Duiveland te bevorde ren, dat een restant-bijdrage van 10 cent per inwoner wordt beschik baar gesteld, t.b.v. de kosten van de bank, welke als geschenk aan de gemeente Amsterdam zal worden aangeboden door de gezamenlijke gemeenten van Schouwen-Duive land voor de verleende hulp tij dens de watersnood 1953. Nadat de voorzitter deze aange legenheid uitvoerig had toegelicht, besloot de raad zonder diskussie en h.s. aldus. WAT mr DE 61 IT Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zounig STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Zandzuiger gezonken BRUINISSE, 11-7. De zandzui ger H.H. 11, eigenaar de heer H. Bodaan te Dordrecht, in gebruik bij de firma Boltje en Zonen voor de Deltawerken te Bruinisse, is van middag omstreeks vijf uur gezon ken. Een technische storing schijnt hiervan de oorzaak te zijn. De zui ger ligt buiten het vaarwater onder de wal van St. Philipsland. De be manning kon zich met een roeiboot in veiligheid stellen. Rijksuniversiteit Utrecht Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het semi-arts- examen de heer W. J. Klein Was- sink te Zierikzee. TIENJARIG JUBILEUM S.V. „ZEEMEEUWEN" Sportwedstrijden zetten luister bij aan viering jubileumfeest D.H.J. uit Bergen op Zoom op bezoek Het 10-jarig jubileum van de S.V. „Zeemeeuwen" is, ondanks een on weersbui en oponthoud van de gastspelers aan het veer te Zijpe, een volledig succes geworden. Reeds in de vroege namiddag werden op het terrein aan de Brouwerij" voor de junioren een aantal wedstrijden gehouden, waai de uitslagen van luiden: grote meisjes, hindernisrijden op fiets: 1. Janny v. Dongen, 2. Willy v. d. Cingel. Kleine jongens, koekhap- pen: 1. Bart v. d. Linde, 2. Peter Tangerman. Grote jongens kogel stoten: 1. Piet Evertse, 2. Jaap van Sluis. Kleine meisjes 1, boegspriet lopen: 1. Joke Fokker, 2. Nelly Bouwman. Kleine meisjes 2, boeg sprietlopen: 1. Ria v. d. Cingel, 2. Anja Boot. Grote meisjes, stoelen dans: 1. Elly v. d. Graaf, 2. Conny de Voogd. Hardlopen grote jongens: 1. Leo Kik, 2. Piet Landman (na loting). Kleine meisjes 1, hoog springen: 1. Boukje Geleijnse, 2. Joke Fokker. Kleine jongens hin dernislopen: 1. Henk Evelaar, 2. Jos de Jonge. Kleine meisjes 2, hoogspringen: 1. Anja Boot, 2. Maja Slager. De sportzaak Dogger te Zierikzee stelde twee shirts ter beschikking. Deze werden door het nemen van strafworpen gewonnen door Piet Landman en Peter Tangeman. De hiervoor bestemde medailles wer den gewonnen door Matty v. Oos- terom en Maja Slager. De verkeersstremming te Zijpe was oorzaak dat de gastspelers uit Bergen op Zoom, met in grote haast gerequireerde auto's te Zijpe afgehaald moesten worden. In het Ger. Jeugdgebouw kwamen allen tezamen. Aan een prima verzorgde koffietafel riep de voorzitter van Zeemeeuwen de gasten, de korfbal vereniging D.H.J. een welkom toe. Tevens deelde hij mede, dat de me de-oprichter de heer C. J. Boot, thans woonachtig te Delft, benoemd was tot cre-Iid. Het korfbalprogramma In verband met tijdsgebrek werd eerst het korfbalprogramma afge werkt. Allereerst kwamen hiervoor in het veld Zeemeeuwen II en een DHJ-combinatie, waaronder de helft junioren. Dit was voor Zee meeuwen de wedstrijd van de ge miste kansen. De DHJ-spelers de den hun naam („Doel Heel Juist") alle eer aan, want ondanks een veldminderheid stonden ze voor de rust met 3-0 voor. Na de rust werd de achterstand door Bart Landman en Adri v. d. Maas tot 3-2 terug gebracht. Een zware regenbui maakte het noodzakelijk het spel te onderbreken. Na de hervatting wa ren beide ploegen door het gladde veld niet meer in staat te doelpun ten, zodat het einde kwam met een 3-2 overwinning voor DHJ, dat meer kreeg dan ze verdiende. Voordat de hoofdwedstrijd Zee meeuwen I-D.H.J. begon, werd dooi de secretaris van DHJ, de heer J. Mens (de voorzitter was na het aan zien van de chaos te A.J.-polder met zijn wagen teruggekeerd), een vaantje in de clubkleuren (groen wit) aangeboden, vergezeld van een toespraakje, waarin hij zijn dank uitsprak voor de gulle ontvangst. Ook hij hoopte op een spoedige vaste oeververbinding. De voorzit ter van Zeemeeuwen dankte de heer Mens voor zijn goede wensen en hij zei verder dat het het spel peil altijd ten goede komt, wanneer men een buiteneilandse ploeg hier laat komen. Als propaganda voor de Westhoek had hij gaarne nog een rijtoer met de gasten gemaakt, doch door tijdgebrek moest hier van afgezien worden. Scheepvaartberichten Korenia (t.), 13 tc Ornslcoldsvik. Korovina (t.), 11 tc Buenos Aires. Kryptos (t.), pass. 11 Cayenne naar Buenos Aires. Modjokcrto, 13 ten anker Suez. Soestdijk, 13 tc Philadelphia Perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog weer; overwegend matige wind tussen west en zuid; vannacht tamelijk koude, morgenmiddag iets hogere temperaturen dan vandaag. 15 juli. Zon op 4.27, onder 20.54. Maan op 3.33, onder 19.30. Nieuwe maan: 16 juli te 19.33. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 juli. Zon op 4.37, onder 20.54 BROU WERSHA VEN: 15 juli 1.39 v.m. 14.06 n.m. Doodtij: 25 juli. DE BILT, 14-7. Gedurende het weekeinde trok een actieve oceaan- depressie van het zeegebied ten zuiden van Ierland via de Britse eilanden en de Noordzee naar Scandinavië. Een bijbehorend stormgebied trok over Het Kanaal en zuid-Engeland langs onze kust naar Denemarken. De zuidwester storm bereikte in ons land zondag avond zijn hoogtepunt. In de kust strook werden windstoten van om streeks 100 km per uur geregi streerd. Met een naar west draaiende wind is koele oceaanlucht ons land binnengestroomd, waarmee aan de periode met warm zomerweer een einde is gekomen. Bij het passeren van de depres sie viel over het algemeen weinig Vandaag trekt een gebied van hoge luchtdruk langs het zuidoos ten van ons land van Frankrijk naar Duitsland. Op de oceaan ten westen van Ierland bevindt zich een vore van lage luchtdruk die langzaam naar west-Europa beweegt. In verband met deze ontwikkelingen zal de wind naar zuidwest tot zuid krim pen en iets verder afnemen. De temperatuur zal daardoor weer iets hoger worden. Er zullen zon nige perioden voorkomen. De kans op buien is betrekkelijk klein. Ankerketting van schip brak in „Grevelingen" Het 350 ton grote m.s. „Morea" uit Antwerpen (schipper van Vliet), met ijzer geladen van de Roer op weg naar Antwerpen, geraakte zaterdagdagavond ten anker in de Grevelingen. Een ankerketting brak en het schip verlaagde tegen de Krammerplaat. Het overslaan de water en het gevaar dat het schip zou breken, deden de schip per besluiten zijn vrouw en twee kinderen met een roeiboot naar de wal te brengen, waar zij zondag nacht om twee uur arriveerden. Vanmorgen hebben sleepboten, w.o. de „Adja" van de bergings maatschappij Hoekman te Wemel- dinge, de „Morea" vlot getrokken en in de vluchthaven van Zijpe gesleept. De burgemeester der gemeente Zierikzee maakt bekend, dat op donderdag, 17 juli 1958, aanvangen de te 20 uur, ten stadhuize van Zierikzee een openbare vergadering van de raad dier gemeente zal wor den gehouden. Zierikzee, 10 juli 1958. De burgemeester voornoemd. A. M. DEN BOER, lo. burgemeester Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 7 juli tot 12 juli werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uit betaald f 2,08 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 14-7. Aanvoer 1857 stuks vee, t.w.: 1080 vette koeien en ossen en 777 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,95-3,20 f 2,70-2,85 f 2,50- i; varkens (levend gew.) f 1,75- 1,73-1,70. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen als vorige week, prima's boven no tering. Varkens: aanvoer even klei ner, handel zeer kalm, niet geheel prijshoudend, prima vleesvarkens boven notering. Voetbal K.N.V.B. District Zuid I Promotie 3de klasse Beslissingswedstrijd: Tcrneuzcn- Dongen 1-0 (Terneuzen promo veert).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2