Schooi en studieboeken Monumentale bank (geschenk van achttien eilandgemeenten) overgedragen aan de hoofdstad STAD EN PROVINCIE TIJDELIJK! S. Ochtman en Zoon EEN ZONNIGE PLECHTIGHEID Een teken van Schouwen-Daivelands dankbaarheid (Van onze redakteur) AMSTERDAM heeft woensdag zyn „Schouwen-Duivelandse dag" be leefd. In tegenwoordigheid van de burgemeesters, wethouders en secre tarissen van de achttien gemeenten op het eiland, heeft burgemeester mr, F. Th. Dijckmeester - voorzitter van de Vereniging van burge meesters en secretarissen - officieel de bank overgedragen aan de ge meente Amsterdam, die de gemeenten de hoofdstad hebben geschonken als blyk van dankbaarheid voor het vele dat Amsterdam na de ramp voor Schouwen-Duiveland heeft gedaan. De bank is geplaatst midden op het pleinbrede trottoir op de hoek Weteringschans-Nieuwe Vijzelstraat, één der drukste punten van de hoofdstad, die gisteren uitbundig lag te pralen onder een kokend hete zon. Rond de afzetting had zich een talrijk publiek verzameld, hoofdzake lijk bestaande uit Zeeuwen (en onder hen niet weinige Schouwen-Duive- landers), die de hoofdstad tot woonplaats hebben. Dit „Schouwse uitje", midden in het van drukte gonzende Amsterdam, wilden ze niet missen. De Amsterdamse Politiekapel zette de plechtigheid luister bij en plaatste het gebeuren van de dag in een lijst van pittige marsmuziek. Een eerste brief In een. uitvoerige rede herinnerde burgemeester Dijckmeester aan de gelijkluidende brief die de gemeen te Amsterdam, na de ramp, aan de achttien gemeenten van Schouwen- Duiveland zond. Simpelweg werd daarin hulp toegezegd in benarde omstandigheden van dat moment en die brieven vormden de inlei ding tot een grootscheepse hulpver lening. „Het was een nuchtere me dedeling in die brief", aldus Zierik- zees' eerste burger, „zonder ge weeklaag". „Amsterdam stelde zich ter beschikking als een van zelfsprekendheid en het bleek wel dat de ramp ook de hoofdstad een schok had gegeven". De reacties waren ingrijpend, zo dat men het nauwelijks had kun nen verwachten, aldus spr., die op het ongehoorde feit wees, dat Am sterdam eigen belangen niet achtte, maar zonder meer wilde helpen. In de begintijd was het nog wat ongeorganiseerd, maar toen de strijd om het naakte bestaan was gestreden, stond het enorme hulp- verleningspotentieel van de hoofd stad gereed om te worden ingezet. Belangrijk was in dit proces, dat de hulp niet werd opgedrongen, maar dat Amsterdam eerst infor meerde naar de wensen van Schou wen-Duiveland. Zodoende werd het eigen initiatief van de eilandbevol king gestimuleerd. Burgemeester Dijckmeester noemde de Amsterdamse hulp bijzonder efficiënt. Het was alsof een grootbedrijf een klein nevenbedrijf te hulp kwam en „werkelijk we hebben nooit te vergeefs behoeven te vragen als er behoeften waren". Spr. noemde hierna enkele facet ten van de hulpverlening, als de ontspanning, de huisvrouwenva kantie, de schoolkinderenvakantie, de komst van de Politiekapel, de toneelavonden, de zangkoren- en lezingen en de technische diensten die werden verleend en vooral niet te vergeten de grootscheepse finan ciële hulp. „Dit alles heeft ontzaggelijk veel moed aan de burgers gegeven" en zodoende werd bij alle neergang de ramp toch tot een hoogtepunt in de bijzondere betekenis des woords, omdat „er zoveel van de mens ge vergd werd, dat hij als 't ware uit groeide boven zichzelf". Daarmede was het levensgeluk gebaat van de geholpenen, maar ook van de hel pers, die hun medemens in moei lijke omstandigheden te hulp kwa men. „De dankbaarheid voor dit alles ZIERIKZEE Orgelconcert Feike Asma Voor het orgelconcert dat Feike Asma dinsdagavond gaf op het or gel van de Grote kerk te Zierikzee, bestond behoorlijke belangstelling. Aan het programma werd verder meegewerkt door Jan de Waard, die de samenzang leidde. Feike Asma begon het concert met een eigen compositie over ge zang 143: „Op bergen en in dalen". Verder vermeldde het programma werken van Bach, Jan Zwart en Handel. Ook tijdens dit orgelcon cert toonde Asma zich weer de kunstenaar par exellence, die een typisch eigen geluid weet te houden binnen de mogelijkheden van het instrument. Behalve een technisch zeer geciseleerde afwerking, ont roerde de organist door de kracht van zijn recitatief vermogen. Een hoogtepunt was stellig Handel's or gelconcert: „Koekoek en nachte gaal". Registratie en weergave wa ren voortreffelijk, zodat de aanwe zigen van dit orgelspel volop kon den genieten. De samenzang onder leiding van de heer de Waard was goed ver zorgd, gelet echter op de sterkte van het instrument is een derge lijke samenzang zonder dirigent ook zeer wel mogelijk. Een inlei dend woord werd gesproken door ds. A. J. Kret te Krimpen aan de Lek, voorzitter van de Stichting Orgelcentrum, die het concert or ganiseerde. staat diep in onze harten gegrift", aldus mr. Dijckmeester, die daar na mededeling deed van het ge schenk dat de gemeenten van het eiland - als stoffelijk blijk van dankbaarheid - Amsterdam hadden toegedacht. „Destijds was Amsterdam voor het eiland een rustpunt en zo wil ook het geschenk - de bank - een rustpunt zijn temidden van de drukte van een wereldstad", zo drukte de burgemeester zich uit, die tenslotte de wens uitsprak dat deze bank tot in lengte van jaren getuigenis zal mogen afleggen van onze hooggestemde gevoelens van dankbaarheid. „Se sitte te sonne" Een zeil dat tot dusver de bank aan het oog onttrok werd hierna door enkele gedienstigen weggeno men en toen stond de bank er echt officieel, gereed voor de oude man netjes en de vermoeide komende en gaande Amsterdammer. Het „eens kijken hoe ie zit" gold hier natuurlijk ook en alle burgemees ters namen prompt plaats op de bank, met in het midden burge meester G. van Hall en op de uit einden de jongelui uit Bruinisse, verpakt in echte visserscostuums (pet en blauwe trui en klompen voor de jongens en zwarte japon en Schouwse muts voor de meisjes). De gelukkigen die dit bijzondere tripje mochten meemaken waren Adrie Jumelet Md., Willy de Waal, Anton Hogerheijde en Wolfer Ju melet. Ze waren voorzien van ton netjes mossels, beschikbaar gesteld door de kwekerscombinatie „Soli dair", die het kennelijk niet onge schikt vond, wat doelgerichte re- klame te maken voor het kostelijk zeebanket. Later op de dag ont vingen burgemeester van Hall en de beeldhouwer Onkenhout elk zo'n tonnetje mossels. Warm was het daar op die bank, waarop werd plaats genomen na.- dat de politiekapel een plechtig Zeeuws volkslied had laten horen. Een opmerking van een Amster damse kwajongen: „se sitte te son ne" loog er inderdaad niet om. Wat wisten we van elkaar? Burgemeester mr. van Hall noem de het een voorrecht te mogen danken voor het prachtige ge schenk. Het is haast ondenkbaar, aldus Amsterdam's hoogste magis- De „Schouwse bank" De „Schouwse bank" voor Amsterdam is ontworpen door de beeldhouwer Nico Onkenhout. De bank wordt gesteund door een granieten viastaart en een pilaster, waarop trots de Zeeuwse leeuw in steen staat gestold. Op de sokkel is een bronzen gedenkplaat aangebracht, waarop de woorden: „Schou- wen-Duiveland dankt Am sterdam - 1953". In de leu ning van de bank zijn de wapens aangebracht van alle gemeenten van het eiland. De bank is geplaatst op Vil- voordse steen, afkomstig van de zeewering van Schouwen- Duiveland. traat, op deze stralende dag, dat vijf en een half jaar geleden zulk een ontzettende ramp een deel van Nederland trof. Spr. haakte in op de woorden van zijn Zierikzeese collega, dat de ramp, ondanks er barmelijke omstandigheden, toch een hoogtepunt was, omdat bij de helpers de leidende gedachte was mensen in nood te helpen. Spr. dankte voor het vorstelijk geschenk en prees de beeldhouwer voor diens ontwerp. „Altijd zal deze bank een blijk van verbinding be tekenen tussen Amsterdam en Schouwen-Duiveland", zo vervolg de hij. Mr. van Hall wees op het grote nut van de gegroeide vriend schapsbanden en vroeg zich af: „wat wisten we feitelijMgvoorheen van elkaar?" Hij hoopte dat de ban den zullen worden bestendigd en aanvaardde - namens het gemeen tebestuur - de bank in grote dank. Hij verwachtte dat vele Amster dammers inderdaad op deze bank een rustpunt zullen vinden. Maaltijd en geschenken Nadat bank en zittendèn fre- kwent met fotolenzen waren be schoten, 'begaf het Schouwen-Dui- velands gezelschap zich per bus (waarmede ook de reis gemaakt was) naar het Internationaal Cul tureel Centrum, paviljoen Vondel park, waar een maaltijd werd ge-^ bruikt. Tijdens deze maaltijd bood mr. Dijckmeester zijn hoofdstede lijke collega het rampboek: „Ge kwelde Grond" aan. Ook de beeld houwer de heer Onkenhout, mocht een exemplaar in ontvangst nemen. De laatste bood burgemeester mr. Dijckmeester het gipsmodel aan van bank en plaat, die als voorbeeld dienden voor de bank bij de Wete ringschans. Het boekwerk voor de Amster damse burgemeester werd door de heer G. H. Breetvelt voorzien van een fraaie aquarel, met daaronder de tekst: „Aan de burgemeester van Amsterdam als blijk van grote erkentelijkheid aangeboden door alle gemeenten van Schouwen- Duiveland - 9 juli 1958". Ook was een exemplaar meege bracht voor oud-burgemeester mr. d'Ailly. Na de maaltijd werd een tocht gemaakt door de Amsterdamse nieuwe wijken en een rondvaart gemaakt door de havens. Op één en ander komen wij nog nader te rug. Ingezonden mededeling Elk 2e pak 10 cent goedkoper =1 Elk 2C reuzenpak 20 cent goedkoper ZIERIKZEE In het Sint Clara ziekenhuis is mej. G. A. M. van de Kasteele te Zierikzee geslaagd voor het tiveede jaars verpleegsters-examen. KERKWERVE Burg. Stand en loop der bevol king over de maand juni. Gehuwd: Marinus Cornelis Hoogstrate en Dina Josefina van der Est. Ingekomen: Mindert Stobbe en gezin van 's-Gravenhage; Albertus Woudman met echtgenote uit In donesië; Marinus C. Hoogstrate van Noordgouwe; Lena J. Hoek, echtgen. van den Haan, van Burgh; Cornelia van der Weele van Zie rikzee; Grietje Bij de Vaale van Harderwijk; Elisabeth C. van der Loon, echtgcn. van van Leeuwen van Rotterdam; Jan van Sluis van Serooskerke (S.); Annie van den Brink, echtgen. van Buis van Am sterdam. Vertrokken: Gerrit J. Wesselink naar Goes. ZONNEMAIRE Uitstapje reisvereniging „Nooit Gedacht" Maandag 1.1. deed de reisvereni ging „Nooit Gedacht" haar jaar lijks uitstapje, met een bus van de heer van Oeveren uit Zierikzee. Dit maal ging de reis over Breda, Til burg, Eindhoven, Roermond, Maas tricht, waar het oorlogskerkhof Margraten werd bezichtigd. Van daar langs verschillende plaatsen naar het drielandenpunt Vaals. Na het gebruik van een maaltijd ver volgde men de reis naar Valken burg, 't welk bezichtigd werd. Via Breda werd weer huiswaarts gere den. Dank zij de goede zorgen van de heer van Aken, chauffeur dei- bus, kwamen allen behouden te Zonnemaire aan. NOORDGOUWE De onlangs in de gemeente Noord- gouwe gehouden kollektc voor de „Samenwerkende Kinderorganisa ties" (SAKOR) t.b.v. de kinderbe scherming, heeft een bedrag van f 28,10 opgebracht. DREISCIIOR Reisje bejaarden Evenals vorige jaren werd door het comité, dat zich belast met het organiseren van reisjes voor ouden van dagen in deze gemeente, op dinsdagmiddag een rijtoer met een 27-tal luxe auto's met ongeveer 80 personen van 65 jaar en ouder een rondrit over het eiland gemaakt. Om één uur werd vanaf de Ring van het dorp gereden door het Dijk- water naar Bruinisse, waarbij een bezoek werd gebracht aan de Del tawerken. Hierna werd de reis ver volgd door Duiveland naar de nieu we veerhaven „De Val". Vandaar werd vertrokken door het midden van Schouwen naar de Westhoek, waarbij in Haamstede een con sumptie werd gebruikt. Om onge veer 6 uur keerde men via Renesse in de gemeente terug, waarna in het Dorpshuis een lunch werd aangebo den. Hier bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De voorzitter, de heer J. J. Klaasse, bracht de autobezitters en de overige bevol king zeer hartelijk dank voor het doen slagen van deze middag. Na mens de oudjes dankte de heer M. van den Houten het comité, auto bezitters en allen die hun mede werking hadden verleend voor deze prachtige middag. Burgerlijke stand over juni 1958. Geboren: 13. Leentje Adriana, d. van K. A. van der Linde en C. Ho- gerwerf (geboren te Zierikzee). Overleden: 28. Jakoba Kort, 92 j., wed. van L. A. de Wit. OOSTERLAND Bouw kleedlokaal op sportterrein Door de Oosterlandse sportvrien den wordt op het sportterrein „De Saêle" een kleedlokaal gebouwd. De gemeente heeft het materiaal geschonken, afkomstig van het boothuis achter de lagere school. De algemene leiding berust bij de heer Leen Meerman Jz. en maan dagavond heeft men reeds de beton gestort waarop het houten gebouw tje zal komen te rusten. Adriaan Kwaak en Koos van Dijke hebben dit gewrocht, en we twijfelen niet, of één en ander zal keurig in orde komen. Er bestaat reeds geruime tijd grote behoefte aan een kleed lokaal, de contanten ontbraken echter. Wegens het aanstaande ver trek van de kleuteronderwijzeres aan de chr. kleuterschool „Radda Barnen" mej. C. de Jager, is in haar plaats benoemd, met ingang van 1 september a.s., mej. Suzë van Dijke Ad. alhier. BRUINISSE Oefening B.B. Bij de vorige week te Bruinisse gehouden grootscheepse B.B-oefe- ningen werden door de diverse ploe gen taken uitgevoerd en demonstra ties gegeven, die de werkelijkheid zo dicht mogelijk nabij kwamen. Gewonden vervoer op nieuwe ma nier werd uitstekend gedemon streerd. Koningin Elizabeth van Enge land die aan een voorhoofdsholte ontsteking lijdt, heeft op dokters advies haar afspraken voor de rest van de week afgezegd. LAND- EN TUINBOUW De landbouwconfercntie te Stresa. STRESA, 9-7. De werkcommissie van de landbouwconferenti© te Stresa hebben woensdag redactie commissies gevormd, die vrijdag aanstanade rapporten moeten heb ben samengesteld, waarin de stand punten van elke afvaardiging uit eengezet worden. De tweede commissie heeft dins dagmiddag besloten, dat de natio nale delegaties hun oordeel moe ten geven over de volgende vragen: 1. Voor welke landbouwproduc ten moet marktorganisatie worden ingevoerd? 2. Welke organisatievormen zijn voor bepaalde producten wenselijk? 3. Wanneer tijdens de overgangs periode dienen deze organisatie vormen te worden ingevoerd? De derde commisise heeft dins dagmiddag gesproken over de ont wikkeling van de vraag. Men was eenstemmig van oordeel, dal het verbruik van graan, aardappelen en gedroogde groenten niet zal ver anderen of eventueel zal afnemen. Men verwachtte, dat het veerbruik van suiker, consumptiemelk, zui velproducten, vlees, vis, grbente, fruit, wijn en uitheemse producten zal toenemen. De afgevaardigden waren van oordeel, dat het verbruik in de overzeese gebieden het meest zal toenemen. ONDERWIJS Prof. Zeemanlyceum te Zierikzee Bevorderd naar de 2e klasse: J, S. N. Boot, M. Boot, J. Bruin, C. van Eldik. J. H. van Eldik, J. J. van Felius, D. NL Hart, G. J. Klompe, W. A. K. Laurense, A. M. Schikker, J. L. School (voorw.), M. R. van Stappen, P. L. van der Weijde, G. C. Anker, P. H. C. Dog> ger, W. A. D. Keuning, W. H. Klaas- sen, J. F. J. J. M. Koevoets, E. Pots, F. M. van Vloten, M. Vijverberg en P. Zappeij. Niet bevorderd 12 leerlingen. Bevorderd naar de 3e klasse: P. M. van Ast, J. A. van Beveren, B. F. J. Bouman, G. H. Brand, E. H. Broekema, J. M. Doeleman, A. A. Doornenbal, F. M. de Feijter, J. P. Goedegebuure, H. Heringa, R. P. Hogerheijde, P. K. Verton, C. E. Tieleman, J. J. C. Jonker, R. Keizer, P. Kik, K. L. van Lange- raad, L. B. Lievense, R. M. M. Lugt, M. A. Matthijsse, L. M. Murk, A. C. M. T. Plaum, H. M. van der Ploeg, E. W. van Royen, J. van der Valk, C. N. Viergever, J. M. de Vrieze en M. P. D. van Wijk. Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd naar de 4e klasse, afd. H.B.S.: E. W. Bouman, M. J. M. Doeleman, J. van Dijke, J. P. Flik- weert, J. C. Hanse, M. Hanse, J. J. Jon'gschaap, J. J. C. Koopman, M. F. Kosten, A. Moelijker, T. Re- meeus, B. de Ruiter, M. de Rijke, P. F. Vis en H. F. van Burgh. Niet bevorderd 9 leerlingen. Bevorderd naar klasse A 5: P. T. Bolkenbaas, N. Felius, J. K. Geluk, C. de Graag, D. D. Jumelet en J. C. A. Ribbens. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd naar klasse B5: A. van Eldik, G. A. Lupgens, R. J. Ploeger, J. Schouls, W. J. Vermeu len en B. H. A. van der Wolf. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd naar klasse IV, afd. gymnasium: G. Costerus, H. H. Hage en H. U. Heringa (voorw.) Bevorderd naar klasse V: H. J. Doeleman, J. J. Hagesteijn en M. M. T. Raap. Bevorderd naar klasse AVI: F. L. van den Ende. Ingezonden mededeling Voor uw Boekhandel Hoek Appelmarkt 2 Telef. 2369 - Zierikzee Chr. ulo-school - Zierikzee Geslaagd voor het diploma Mulo B: D. L. van 't Leven, Bruinisse en A. M. A. Viergever, Noordgouwe, beiden met Middenstandsdiploma; C. J. C .Quist en N. Ringelberg, Zierikzee; J. J. Stoutjesdijk, Oos- terland. Geslaagd voor het aanvullings diploma B: C. W. Boot, Duivendijke M. C. W. Jonker, Haamstede; W. v. d. Berge, Bruinisse, J. A. Sijrier, Nieuwerkerk; C. van Vessem, Zie rikzee. Geslaagd voor het A-diploma: C. Roukema en J. v. d. Werf, Brui nisse; G. Slager, Haamstede; C. P. H. Wurth, Brouwershaven; R. G. J. Fennema, Zierikzee. De examens zijn nog niet afge lopen. MARKTBERICHTEN Aardappeltermijnmarkt Rotterdam ROTERDAM, 7-7, De stemming was heden zowel voor de con sumptie- als voor de pootaardape- len kalm te noemen. Bij de con sumptieaardappelen bestond voor eigenheimei-s zeer weinig belang stelling zonder biedingen. Bintje 35 mm. kwam tot zeven contracten en wel twee op augustus voor f 11 en vijf op april voor f 12,20. In Bintje 45 mm., Voran 35 mm. en Libertas ging niets om. Bij de poot- aardappelen kwamen in het ras eerstelingen E tien contracten tot stand en wel allen op november voor resp. f 16,80 en f 16,70. Voran B 45 mm. kwam op twee contracten voor december voor f 15,-, de ove rige i-assen lagen stil en zonder za ken in de markt. De totale dagom zet bedroeg 19 conti-acten. Verwachting tot vrijdagavond: Aanhoudend warm Warm, vrij zonnig en op de meeste plaatsen di-oog; weinig wind, latei- in hoofdzaak uit richtingen tussen oost en zuid. 11 juli. Zon op 4.32, onder 20.58. Maan op 0.45, onder 15.48. Nieuwe maan: 16 juli te 19.33. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 11 juli 10.25 v.m. 22.48 n.m. BROUWERSHAVEN: 11 juli 10.12 v.m. 22.43 n.m. Doodtij: 11 en 25 juli. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 10-7. Gisteren kwam in het zeegebied tussen IJsland en Schotland een depressie tot ontwik keling, di in dipte toenam enan van ochtend de kust van midden-Noor- wegen bereikte. Het front van deze depi-essie overschreed de Noorse bergen, waar het veel regen bracht. Over de Noordzee verplaatste het front zich in zuidelijke richting. Het heeft daar heel weinig te beteke nen. Wanneer het vandaag in Ne derland doordringt, zullen slechts plaatselijk enkele wolkenvelden overdrijven. Bij de Azoren is gisteren in dit zelfde front een kleine storing ont staan. Deze diepte uit en gaat waarschijnlijk in de richting van Wales bewegen. Ze zal morgen gèen invloed op het weer in ons land kunnen uitoefenen. Hoogstwaar schijnlijk zal het heei-sende weer type hier te lande worden besten digd en wordt het morgen nogmaals een overwegend zonnige en warme Sclieepvaartberichten Bloemfontein, 9 van Kaapstad naar Las Palmas. )sso Amsterdam (t.), 10 te Vi- toria. Kelletia (t.), pass. 9 Minikoi naar Abadan. Koi-atia (t.), 9 van Curagao naar Gibraltar. Soestdijk, 9 van New York naar Boston. ONDERWIJS Zierikzeese Muziekschool Aan de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse muziekschool slaagden voor de tweejarige cursus Alge meen Vormend Muziekonderwijs de leerlingen: Francisca Maijs, Tanny ten Haaf, Cor Fiere, M. Wisse en Eddy Smit, allen te Zierikzee. Ingezonden stukken Mijnheer de Redakteur. Als ingezetenen van Nieuwer kerk stellen wij het ten zeerste op prijs dat het de ouden van dagen hier ter plaatse mogelijk wordt ge maakt het jaarlijkse uitstapje te maken. Wij zijn er van overtuigd dat iedei-e inwoner daaraan zijn mede werking vei-leent en juist daarom is het ons opgevallen dat de voor zitter van het Oranjecomité bij zijn bedankjes één uitzondering gaat maken voor één middenstander, terwijl wij toch wel mogen aanne men dat ook de andere midden- standei-s hiei-aan hun steentje bij gedragen hebben. Dat het comité dankbaar is dat zij zo'n dag kan aanbieden, kunnen wij ons voor stellen, maar dan moet zij niet uit het oog vei-liezen dat dit door de gehele burgerij mogelijk wordt ge maakt. Met dank voor de plaatsing. EEN NAMENS ALLEN. APELDOORN. Op het Stations plein in Apeldoorn is mevrouw A. H. J. de JB. met haar bromfiets door onbekende oorzaak gevallen. Zij kwam zo ongelukkig tei-echt dat zij korte tijd na het ongeluk over leed. Braziliaanse voetballers nu doodop RIO DE JANEIRO, 10-7. Pcle weet het niet meer. De 17-jarige tot voor kort vrijwel onbekende voetballer ontving na de aankomst van de wereldkampioenen in Rio de Janeiro niet minder dan 500 huwe lijksaanzoeken van. meisjes van al lerlei ras en huidskleur. Een aantal dat wat groot lijkt om een defini tieve keus te maken. De wereldkampioenen hebben nog meer moeilijkheden. Sedert hun glorieuze intocht hebben zij vrijwel geen minuut rust meer ge had. Wat de slopende wedstrijden in Zweden niet gedaan konden krij gen is de enthousiaste supporters- schare in Brazilië gelukt, namelijk de voetballers doodop te maken. Enkele van de spelers hebben hun familieleden zelfs nog niet kunnen bezoeken wegens de enor me belangstelling. Woensdag xoerden van de han den en voeten der spelers gipsaf drukken gemaakt, die een monu ment in de toekomstige hoofdstad van Brazilië zullen sieren. Elkeen zal dan de voeten kunnen bewon deren, die de zo belangrijke doel punten maakten, of meehielpen te maken. De 22 leden van het team hebben besloten alle geschenken en premies gelijkelijk ie verdelen over de officials, de spelers en de reser ves en over degenen die direct bij het kampioenschap betrokken wa ren. Het gezelschap heeft nog een zwaar programma voor dc boeg. Nog alle 20 Braziliaanse staten moeten worden bezocht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2