Franse parlementariërs tegenwoordig bij onthulling steen in pand „De Witte Swaen" PLECHTIGHEID MET „RIJJOOL" ALS SLOT Een manifestatie van Frans-Nederlandse vriendschap „Zee was het al, nochtans geen drietand die vermocht de zwaan, hoe bloot en weerloos ook, te schampen". Dit aan één der werken van Ovi- dius ontleende, in het Latijn ge stelde citaat, is gegrift in de her inneringssteen, ingemetseld in de muur van „De Witte Swaen", het fraaie, na de ramp van 1 februari 1953, herbouwde pand, waarvan de financiering geschiedde met be hulp van het Franse parlement. In aanwezigheid van een groep Franse parlementsleden met hun dames, leden van de „Groupe d' amitié France-Pays Bas" en een tiental Nederlandse collega's, onder leiding van jhr. mr. M. van der Goes van Naters, werd maandag middag de stijlvolle steen - door het wegnemen van de tricolore - onthuld door mevrouw Marcllhacy (kleindochter van generaal Van Heuz), echtgenote van de presi dent van de „Groupe d'Amitié France-Pays Bas". Tevoren vond in de Schutterszaal van het stadhuis een ontvangst plaats door het gemeentebestuur. In deze historische omgeving ver zamelden zich de talrijke gasten, van wie wij noemen: de Franse am bassadeur in Nederland, baron Bau- verger, de president van de Groupe d'Amitié France-Pays Bas, de heer P. Marcilhacy en de heer P. Gosset, voorzitter van deze groep in de As- sembleé National, en de Nederland se Kamerleden jhr. mr. M. van der Goes van Naters, jkvr. mr. C. W. F. Wttewaal van Stoetwegen, mr. F. J. H. Bachg, H. A. Korthals, ir. A. L. Roebroeck, mr. A. J. Schouwe- naar en mevr. J. F. Schouwenaar- Franssen, het college van b. en w., de leden van de Zierikzeese ge meenteraad en de familie v. d. Maas, die „De Witte Swaen" be woont. Ramp en hulp Na een kort welkomstwoord van burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester, werd gesproken door jhr. van der Goes van Naters, die her innerde aan de februaristormramp, die meedogenloos neersloeg op stad en eiland, maar ook aan de stroom van solidariteitsbetuigingen die na dien volgde. Spreker wees verder op de golf van medeleven, die ging door het Franse volk, dat zeer ge roerd was door het leed dat Neder land trof. „Onze rouw, was hun rouw", aldus spreker, die daarna memoreerde hoe het Franse parle ment zich bezon op de wijze uit drukking te geven aan de vriend schap tussen beide landen: Frank rijk en Nederland. Als bestemming werd gevonden de wederopbouw van het historische pand „De Witte Swaen", in het centrum van Zie- rikzee. „Helaas heeft de heer J. van der Maas dit ogenblik Qiet meer mogen meemaken", aldus jhr. van der Goes van Naters, maar hij gaf uitdrukking aan zijn vreugde dat de familie Van der Maas bij dit plechtig gebeuren tegenwoordig kon zijn. Spr. bracht dank aan mevr. Schouwenaar-Franssen, die het Ovidius-citaat voor de herinne ringssteen vertaalde. Tot slot gaf jhr. van der Goes van Naters uitdrukking aan de diepgevoelde dank jegens de Franse Nationale Assemblee, voor de be stemming aan de ingezamelde gel den gegeven. Hij zag dit Franse initiatief als een symbool van de vriendschap en de altijd durende samenwerking tussen de beide broedervolken van Frankrijk en Nederland, wier beschaving uit de zelfde bronnen ontspringt. Uitreiking ere-penningen Mr. Dijckmeester nam vervol gens plaats voor de microfoon (de plechtigheid werd vastgelegd in de geluidswagen van de N.R.U.) en Zoveel rad Frans als maan dagmiddag in Zierikzee werd vernomen, is wellicht op één dag - zeker niet na de ramp - gesproken en ge hoord. Op de dag immers der officiële onthulling van de steen in het herbouwde pand „De Witte Swaen", dat met gelden bijeengebracht door Franse parlementsleden, uit het puin herrees, was Frans de voertaal, die zowel van Nederlandse als Franse zijde vlijtig werd gehanteerd. riep de verschrikkingen in herin nering, die door de stormramp wer den teweeggebracht. Vervolgens schetste spreker in grote lijnen het proces van herstel. Hij noemde Sehouwen-Duiveland 'n vernieuwd eiland, waarop alleen nog de bomen ontbreken. Door de bouw van een sluis hoopt Zierikzee een overstro ming in de toekomst te voorkomen. Leeft de herinnering aan de ramp, niet minder sterk is die aan de spontane hulpverlening nadien, zowel materieel als moreel. Door deze hulpverlening werd de een heid onder de mensen vergroot. Als voorbeeld noemde de burgemeester de „jumelage" tussen Zierikzee en St. Hilaire, waaruit allerlei goede contacten zijn gegroeid, die even- zovele bijdragen vormen tot de tot standkoming van de Europese een heid. „Zo heeft Zierikzee veel ver loren, maar ook veel gewonnen", aldus spreker, die namens de ge meente zich dankbaar toonde voor de herbouw van „De Witte Swaen". Hij deed hierna mededeling dat het gemeentebestuur de heren Mar cilhacy en Gosset heeft willen be giftigen met de ere-penning der stad en reikte deze onderscheidin gen met de bijbehorende oorkon den aan beide Franse parlements leden uit. Dankwoorden In zijn dankwoord vertelde de heer Marcilhacy, dat het Franse volk zeer getroffen was door de overstromingsramp, die de reeds bestaande gevoelens van diepe vriendschap aanwakkerde, met als resultaat dat het Comité Hulpver lening uit de beide Franse kamers aan het werk toog. Na de plechtige onthulling van de steen werd nog het woord ge voerd door de heer C. van der Maas die uit naam van de familie dank bracht aan de Franse autoriteiten voor de hulp verleend aan de ramp slachtoffers. „Uw hulp heeft het mogelijk gemaakt een van de mooi ste hulzen van Zierikzee te herstel len", aldus spr., die, ziende op deze hulpverlening, er zeker van was, dat de Fransen ook eigen moeilijk heden weten te overwinnen. Spr. vroeg de dank te willen overbren gen aan het Franse parlement en bood de delegatieleden een zilveren lepeltje aan als aandenken. Spr. dankte nadien de architect, de heer Wentink en de aanwezige vertegen woordiger van Monumentenzorg. Ook deze beide heren ontvingen een zilveren lepeltje. Hierna volgde een minder offi cieel gedeelte in de vorm van een tooht door Zierikzee, die gemaakt werd met een tweetal luchtban denwagens, waarvoor een tractor was geplaatst. De vreemde, maar vrolijke, stoet, trok overal grote belangstelling. „Formidable" riepen de Fransen als in koor, toen zij na afloop van de rit van de. wagen afklommen. Ze waren enthousiast over de ori ginele rit en de Nederlandse ka merleden niet minder. In de avonduren bood het ge meentebestuur van Zierikzee de gasten een diner aan. De Kon. Harmonie „Kunst en Eer" bracht aan de in „Mondragon" verzamelde autoriteiten een serenade, waarover speciaal de Franse gasten verrukt waren. Zo werd het in alle opzichten een dag „d'Amité France-Pays Bas". Een uniek jubileum Vrijdag werd de heer L. C. v. d. Velde te Haamstede gehuldigd, bij gelegenheid van zijn 30-jarig jubileum als secretaris der gemeente Haamstede. De jubilaris tijdens zijn dankspeech na de huldiging. Rechts de echtgenote van de jubilaris, mevr. v. d. Velde en links burgemeester jhr. R. J. H. Q. Roëll. (Eigen foto) Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard", afdeling Zeeland De premiekeuringen voor merries Vrijdag werden eveneens de pre miekeuringen voor merries van 2 jaar en ouder 1958 gehouden, van de Kon. Vereniging „Het Neder- landsdhe Trekpaard", afdeling Zee land. De uitslagen volgen hier onder: 2-jarige merries, geb. 1956 (kleine maat): 1 Oda van Bouwlust, eig. J. R. P. Berman, Dreischor; 2 Marietje eig. A. J. Deïst, Zonnemaire; 3 Olga van Temp. Mutantur, eig. M. J. van Gastel, Nieuwerkerk; 4. Oda van Temp. Mutantur, eig. M. J. van Gastel, .Nieuwerkerk; 5 Ada van Grol, eig. H. Beije, Renesse. 2-jarige merries, geb. 1956 (grote maat): 1 Selma van Noord, eig. L. Hanse, Noordwelle; 2 Cora van Schelphoek, eig. mevr. Klooster man-de Oude, Noordwelle; 3 Oda van Steenzwaan, eig. A. N. Steen- dijk, Nieuwerkerk; 4 Olga van Bouwlust, J. R. P. Berman, Drei schor; 5 Ida, eig. C. Zwager Dzn, Oosterland. 3-jarige merries, geb. 1955 (kleine maat): 1 Bertha, eig. J. Deïst Nzn., Dreischor; 2 Rozet van Dora, eig. J. Deïst Nzn., Dreischor; 3 Sandra, eig. M. Uijl, Zierikzee; 4 Quina van de Mariahoeve, eig. J. J. v. d. Velde Nieuwerkerk. 3-jarige merries, geb. 1955 (grote maat): 1 Julia van Wils, eig. J. der Weduwen, Kerkwerve; 2 Elma van Noord, eig. L. P. Hanse, Noordwelle Nelly van Bouwlust, eig. J. R. P. Berman, Dreischor; 4 Nita van DE MOSSELHANDEL Kwekerscombinatie Sehouwen-Duiveland veroverde zich eigen vaste plaats Concurrentie vlamde op in begin van seizoen Tempora Mutantur, eig. M. J. van Gastel, Nieuwerkerk. 4-jarig merries, geb. 1954 (kleine maat): 1 Tilly van Kapellebrug, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2 Frida van Oudelande, eig. A. J. Deïst, Zonnemaire. 4-jarige merries, geb. 1954 (grote maat): 1 Jenny van 't Hof Nieuw- land, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; 2 Greta, eig. H. Beije, Renesse. 5-10-jarig merries, geb. 1953-1948 (kleine maat): 1 Josée van Schei- berghof, eig. C. Padmos, Eikerzee; 1 Laura van Steenzwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 2 Quitta van Oosthoeve, eig. J. der Wedu wen, Kerkwerve; 3 Cisca van Din- teloord, eig. A. J. Deïst, Zonne maire; 4 Gloria van Bleyendael, eig. M. C. Dorst, Bruinisse; 5 Carla van Carlo, eig. J. der Weduwen, Kerk werve; 6 Nelly, eig. mevr. J. M. Kloosterman-de Oude, Noordwelle 7 Hilda van Wissekerke, eig. B. de Witte Jzn., Eikerzee; 8 Hilda van Kerklaan, eig. C. E. Hoekman, Brouwershaven; 9 Corrie van Lan- geweg, eig. C. Zwager, Oosterland. 5-10-jarige merries, geb. 1953- 148 (grote maat): 1 Ylia, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; 2 Quina van Oosthoeve, eig. J. der Weduwen Kerkwerve; 3 Gerda van Corrie, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; Letta van Vijfhuizen, eig. C. v. d. Houten, Duivendijke; 5 Dahlia van 't Hof Nieuwland, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; 6 Janna van Temp. Mutantur, eig. M. J, van Gastel, Nieuwerkerk; 7 Bertha van de Berg, eig. H. Beije, Renesse; 8 Gerda van Boumanshof, eig. C. Padmos, Eikerzee; 9 Astrid van de Boschhoeve, eig. C. Zwager, Oos terland. Merries ouder dan 10 jaar: le pr. kampioen Adrie van Zwingelspaan, eig. A. J. Deïst, Zonnemaire. De mosselhandelsvereniging So lidair N.V., de combinatie van mos selkwekers van Sehouwen-Duive land, hield vrijdag haar jaarlijkse algemene vergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te Brui nisse. Uit het jaarverslag, uitgebracht door voorzitter en secretaris, bleek, dat van verschillende zijden was getracht, de kwekerscombinatie te gen te werken en onmogelijk te maken. Een zeer scherpe concurrentie strijd was opgevlamd in het begin van het seizoen, toen er sprake was van het in het leven roepen van een exportverordening, waarbij evenals bij de mosselkwekers stan- daardcijfers zouden worden toege kend, naar rato van in vorige jaren geleverde hoeveelheden. Oprichtingskosten, aankoopskos- ten en de genoemde scherpe con currentie, waren oorzaak dat de verlies- en winstrekening met een nadelig saldo sloot, maar waar vo rig jaar „Solidair" nog niet bestond, was zij op 1 juni 1958 eigenaresse van een solide loods met steigers en loswal te Yerseke, een moderne schoninginstallatie, een eigen grote vrachtwagen met aanhangwagert voor de verzending naar Frankrijk, een kleinere bestelwagen, voor de verzending naar België en een niet onbeduidend exportcijfer. „Solidair" heeft zijn plaats in de handel veroverd en is niet van plan deze plaats weer af te staan. Dit bleek onder meer door de be noeming tot directeur van de heer L. W. Parlevliet, een bekende fi guur uit de mosselhandel in Frank rijk. In de plaats van de heer L. Ju- melet Johz., die niet herkiesbaar was, werd als bestuurslid gekozen de heer D. van den Berg Wz. Als voorzitter van het dagelijks bestuur werd gekozen de heer L. de Waal Johz. Het dagelijks bestuur bestaat thans uit de heren L. de Waal en D. de Koning te Bruinisse en Chr. Schot W. Kz. te Zierikzee. SCHIPHOL. Maandagavond tien uur arriveerden uit Frankfort an Main de koning van Nepal, Ma- hendra Bir Bikram Shah en zijn gemalin op Schiphol. Zij zullen enige dagen in Nederland verblij ven. SOMEREN, 7-7. Om half vijf vanmiddag zijn op het kruispunt bij sluis 2 te Someren een Duitse en een Nederlandse auto op elkaar ingereden. Een inzittende van de Duitse auto, de 62-jarige heer Fritz Heine uit Bottrop, kwam daarbij om het leven. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Geldrop. VATICAANSTAD, 7-4. Paus Pius de Twaalfde hoopt dat de rust en eendracht zullen terugkeren in Li banon. Hij is met diepe smart ver vuld over de huidige ernstige toe stand in dit land, aldus een verkla ring van de pauselijke nuntius in Beiroet, zaterdag afgelegd. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Geitenkeuring Zaterdag werd alhier bij het „Huis van Nassau" een geitenkeu ring gehouden. Als keurmeester trad op de heer C. den Engelsen, geassisteerd door de heer J. Ver boom. De uitslagen zijn als volgt: Lammeren: 1 C. v. d. Velde; 2 G. M. Bij de Vaate. 2-jarige geiten: 1 G. M. Bij de Vaate; 2 G. M. Bij de Vaate. Stamboekgeiten: l R. Bienefelt; 2 C. v. d. Welle; 3 C. v. d. Welle. Bokken: 1 G. M. Bij de Vaate; 2 J. Ringelberg. Twee geiten werden ingeschre ven in het provinciaal stamboek, één lam in het jongvee-register. De prijzen werden door winkeliers be schikbaar gesteld. Met ingang van 2 september a.s. is aan de chr. kleuterschool te Wissenkerke benoemd mej. M. J. H. Steendam te Zierikzee. BURGH Geslaagd concert „Luctor et Emergo" Voor het op zaterdagavond ge houden zomeravondconcert in de tent bestond - vooral voor de pauze grote belangstelling. Het fanfa recorps „Luctor et Emergo" uit Renesse, dat een uitwisselingsbeurt verzorgde, verdiende deze belang stelling volkomen. Jammer dat het weer bepaald ongunstig was; voor al na de pauze was het bepaald kil, waardoor vele toeschouwers naar huis gingen. De keuze van de muziekstukken leek ons voor een dergelijke avond wat aan de zware kant. Indien hier in was voorzien door het opnemen in het programma van enkele lich tere nummers, dan waren de weg lopers zeker gebleven. Niettegenstaande dat hopen we „Luctor et Emergo" nog eens op de tent te Burgh te zien en te horen. RENESSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over juni 1958. Geboren: Jacomina Catholijntje, d. van J. A. Vasseur en P. Krijger; Albert Jan Dirk, z. van I. W. Post- ma en G. Winkel; Anita Cornelia, d. van J. de Wit en J. Dorreman. Ingekomen: J. E. C. Meerdink van Zierikzee; J. A. van Sluis en kinderen van Dordrecht; E. de Meij van Haamstede. Vertrokken: N. E. M. Verseput naar Hilversum; T. N. Bouwman naar St. Catharines (Canada); E. Jonker naar Zutphen; A. J. Kie- senberg en gezin naar Zierikzee; J. C. Jonker en gezin naar Oude Tonge. BROUWERSHAVEN Volksdansavond In samenwerking met V.V.V. „Brouwershaven" organiseert de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen op woensdag 23 juli a.s. op de Markt een volkszang- en volksdansavond, welke onder leiding zal staan van mej. A. v. d. Leeden te Goes. Mu zikale medewerking aan dit pro gramma zal worden verleend door de muziekvereniging Apollo". Het programma is als volgt sa mengesteld: Wilt heden nu treden; O Heer die daar des hemels lente spreidt; Toen den Hertog Jan; Wan neer kom ons troudag Gertje; Spin- neliedje; Hier is onze fiere Pink sterblom; Gildebroeders maakt ple zieren; En 's avonds is het goed; Waarvan gaan de boeren; De Wie lewaal; Altijd is Kortjakje ziek. NOORDGOUWE Geslaagde zangavond in de kantine aan Oostweg Het Chr. gemengd koor van Zon nemaire (waarin ook verschillende Noordgouwenaren meezingen) hield zaterdagavond j.l. een zangavond in de kantine aan de Oostweg te Noordgouwe. Ook verleende medewerking aan deze avond een gemengd- en een mannenkoor uit St.-Annaland. Het uitgevoerde programma luidt als volgt: Gemengd koor „V.Z.O S." St.-Annaland: 1. Gebed; 2. Het vlakke land; 3. De nacht; 4Avond rust; 5. Achter Hem aan; 6. Do- miné. Zangvereniging „Sursum Corda" te Zonnemaire: 1. De Heer is mijn Herder; 2. Na redding uit gevaar; 3. Verzuchting; 4. Zondagslied; 5. Troost. Mannenkoor „Zang en Vriend schap", St -Annaland: 1. Ontwaken; 2. De Hollandse wind; 3. De Her der; 4. Sneeuwklokjes; 5. De twaalf rovers; 6. Piet Hein; 7. De twee ja gers. Zangvereniging „Sursum Corda" Zonnemaire: 6. Komen en gaan; 7. U beminnen, dat is leven; 8. Rots der eeuwen; 9. 't Is mij zo bang; 10. Blijf bij mij Heer. Gemengd koor „V.ZO.S.", Sint- Annaland: 7. De winter is vergan gen; 8. Des winters als het regent; 9. Hodie Christus Natus Est; 10. Zomeravond; 11. Klokkenbood- schap; 12. Slavenkoor; 13. Als toen, als toen in mei. De opening werd verricht door ds. Buinink, die zich verheugde in een zo grote belangstelling. De kan tine was zo goed als geheel gevuld met toehoorders. Geëindigd werd met het geza menlijk zingen van het „Wilhel mus". Het gebodene viel zeer in de smaak bij het aanwezige publiek. Ds. Buinink sprak dan ook de hoop uit, dat dergelijke avonden in de toekomst zouden kunnen worden herhaald. NIEUWERKERK Reisje bejaarden Daartoe in staat gesteld door de milde gaven van de dorpsgenoten hadden de bejaarden onder leiding van het Oranjecomité, zaterdag jl. een reisje, 's Morgens om half acht vertrok het gezelschap van 90 per sonen, alsmede het Oranjecomité, mevr. v. Eeten en zuster van den Berg, met twee grote autobussen van de R.T.M. en twee personen auto's, uitgeleide gedaan door vele familieleden en andere belangstel lenden. Via Breda, Tilburg, 's-Her- togenbosch werd gereden naar Nij megen, waar in een schitterende ontspanningsgelegenheid eerst een consumptie werd gebruikt en daar na een flinke bres werd geslagen in de voorraad belegde broodjes. Hier werd een rustpauze van ruim een uur gehouden. Getoerd werd daarna naar Berg en Dal, waar ge noten werd van het schitterende panorama. De chauffeurs van de R.T.M., de heren Mol en Quist, wis ten de mooiste plekjes voor de be jaarden te vinden en het is aan hen te danken dat zoveel moois in zo'n korte tijd kon worden bewonderd. Op de terugweg werd nogmaals ergens de thee gebruikt en in de laatste pleisterplaats: Steenbergen, werd nog getracteerd op krenten bollen, waarna het gezelschap te acht uur weer op het dorp aan „de Wereld" aankwam. Hier stond het muziekkorps opgesteld en onder vrolijke marsmuziek arriveerde men al spoedig voor het raadhuis, waar de stoet werd ontbonden. Hier stond het grootste gedeelte van de inwoners opgesteld om de reizigers te ontvangen. De voorzitter van het Oranje-comité, de heer v. Dijk, dankte allen die het mogelijk heb ben gemaakt dat deze tocht kon worden gehouden en voor de spon taniteit waarmede gegeven is, als mede de heer v. d. Wielen, die gra tis de belegging der broodjes voor zijn rekening nam en de leden van het muziekkorps voor hun muzi kale ontvangst en verder de chauf feurs voor de prettige manier waar op zij hebben gereden. De heer K. B. Bij de Vaate dankte namens de bejaarden het comité voor de goede zorgen die zij gedurende de rit in zo'n ruimte mate hebben genoten. BRUINISSE Leerlingen o.l -school op reis Vrijdag 4 juli maakten de leer lingen van de lagere klassen dei- openbare lagere school te Bruinisse hun jaarlijks zomerreisje naar het strand te Renesse. De combinatie strand, speeltuin, ijs en limonade, mooi weer en een gezellige autobusrit langs verschil lende plaatsen van ons eiland, zorg den er voor dat ook dit schoolreisje weer als geslaagd in de analen van de schoolhistorie kon worden ge boekt. Verwachting tot woensdagavond: Droog en vrij zonnig Droog weer met in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist of laaghangende bewolking, overdag overwegend zonnig; in het westen het land ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag, elders hogere middagtemperaturen; meest zwakke wind uit westelijke rich tingen. 9 juli. Zon op 4.30, onder 20.59. Maan op onder 13.42. 10 juli. Zon op 4.31, onder 20.58. Maan op 0.18, onder 14.45. Laatste kwartier 9 juli te 1.21. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 9 juli 10 juli 8.30 v.m. 9.22 v.m. 20.43 n.m. 21.39 n.m. BROUWERSHAVEN: 9 juli 8.11 v.m. 20.36 n.m. 10 juli 9.06 v.m. 21.34 n.m. Doodtij: 11 en 25 juli. HET WEEROVERZICHT DE BILDT, 8-7. Het omvangrijke gebied van hoge luchtdruk tussen de Britse eilanden en de Azoren trok langzaam in Noordwestelijke richting en breidt zich over het gehele vasteland van West-Europa uit. In Engeland loste ook daar aan wezige wolkenlaag gisteren op en kwamen in het binnenland maxi mumtemperaturen voor van 24 tot 27 graden. Het gebied waarin vrij wel geen bewolking voorkomt, na derde in de loop van de nacht over de Noordzee ons land en dinsdag morgen kwamen in het zuidwesten van het land reeds vroeg in de och tend perioden met zonneschijn voor Verwacht mag worden dat het zon nige weer zich morgen ook tot over het noordoosten van het land zal uitbreiden, langs de flank van het grote hogedrukgebied trekken op de Oceaan enige storingen met ta melijk grote snelheid in noordoos telijke x-ichting via het zeegebied tussen IJsland en Schotland naar Noord-Scandinavië. De invloeds sfeer van deze storingsgebieden zal zich de eerste dagen niet verder uitstrekken dan tot over het noor delijk deel van de Noordzee, zodat voor onze omgeving aanhouden van het droge weer verwacht mag wor den. SIRJANSLAND Reisver. „Ons Genoegen" maakte reisje Zaterdag maakten de leden van de reisvereniging „Ons Genoegen" een trip naar het eiland Walcheren en Zuid-Beveland. Ongeveer half zeven vertrok het gezelschap mei een touringcar van de firma van Oeveren uit Zierikzee via Zijpe om in Goes de reis te onderbi-eken. Dan werd de reis voortgezet naar Middelburg, waar o.a. een bezoek werd gebracht aan het miniatuur Walcheren. Geruime tijd werd hier doorgebracht om verschillende stadsgedeelten in ogenschouw te nemen. Verder werden op de reis de plaatsen Domburg en Westka- pelle aangedaan, o a. de zware zee dijk te Westkapelle bezien. In Vlis- singen aangekomen was het inmid dels tijd geworden voor het mid dagmaal, dat zich goed liet sma ken. Na het diner werd nog een bezoek gebracht aan het oorlogs museum. Op de terugreis werd het -stadje Goes niet vergeten en vooral ook de markt trok veel belangstelling. Tenslotte ging het op huis aan, via Steenbergen. Te ongeveer 9 uur be reikte men het dorp, opgewacht door de dorpsgenoten. Men bleef ditmaal wat de reis betreft wel heel dicht bij huis, niettemin heeft men veel moois gezien. De chauffeur, de heer C. van Aken sprak namen de firma v. Oeveren zijn dank uit voor deze reis, waar op de heer Heule als tolk van de aanwezigen wederkerig zijn dank uitsprak voor de keurige verzor ging en service. MIERLO. Ongeveer 30.000 men sen zijn zondag komen kijken naar het défilé van de kersenkoningin Mirabella de Derde, tijdens het elfde kersenfecst, dat dit weekeinde te Micrlo is gehouden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Appelscha (toez.): J. Overduin, Tjerkwerd (Fr.); te Arn- hem: Joh. Langstraat, Vorden; te Ederveen: A. Klein Kranenburg, Hilversum; te Woudrlchem: R. Kempenaar, Nieuw-Leusen; dooi de Generale Synode als predikant in buitengewone dienst: ds. A. Bon- genaar te Groningen, ds. G. N. Spel berg te Warga, dr. A. Oberman, woonachtig te Holten en H. Zunnc- berg, woonachtig te Hengelo (O.); to Hoogeveen (toez.): dr. A. van den End te Benschop (U.). Aangenomen naar Slitswerd en Kantens (Gr.): vikaris I'. C. 't Hooft. Amersfoort; naar Amstelveen (4de px'ed.pl.): L. P. W. Gi'oenveld, Sluis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2