De heer L. C» van der Velde 30 jaar secretaris der gemeente Haamstede Tijdens Vogelwacht=excursie naar de Hompelvoet" werden twee flamingo's gezien OE JUFFER VAN 't HOOGE VERBETERING IN WERKGELEGENHEIDSSITUATIE Lichte daling van het werkloosheidsniveau in de maand juni 's-GRAVENHAGE, 6 juli. Het werkloosheidsniveau daalde in de maand juni van 96.000 tot 94.000. Deze lichte daling zou ondanks het feit, dat de daling van de geregistreerde arbeidsreserve in hoofdzaak moet worden toege schreven aan het seizoen kunnen wijzen op een zekere verbetering in de werkgelegenheidssituatie, al dus deelt het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid mede. Afgezien van het verder op gang komen van extra werken, voorna melijk in de sektor water-, spoor- en wegenbouw, was in de bouw nijverheid een grote aktiviteit waar te nemen. In de metaalnijverheid viel hier en daar eveneens een zij het lichte verbetering te be speuren. De vermindering van de geregis treerde arbeidsreserve kwam voor al tot uiting in een afneming van het aantal werkloze mannen, ter wijl daarnaast het aantal arbeids krachten op aanvullende werken, zij het in geringe mate, daalde. In de burgerlijke en utiliteitsbouw daalde de geregistreerde arbeids reserve met rond 1.500 mannen; in de sektor water-, spoor- en wegen bouw bedroeg dit aantal 1.300. Deze laatste daling is voornamelijk toe te schrijven aan een toeneming van 600 tot 1.600 van de bezetting van de objekten welke worden uit gevoerd in het kader van het extra programma. Hoewel de werkgelegenheids- Hillary bedwongen door 2000 meter-bergje WELLINGTON, 7-7. Sir Edmund Hillary, de man die met de Sjerpa- gids Tensing de Mount Everest, de hoogste berg ter wereld heeft be dwongen, is er zondag niet in ge slaagd in Nieuw-Zeeland de top van de Scott Knob, die slechts 2.000 meter hoog is, te bereiken. Samen met zijn vrouw, zijn broe der en de radio-telegrafist Peter Mulgrew, die hem vorig jaar op zijn tocht naar de Zuidpool verge zelde, probeerde sir Edmund langs een nieuwe route de top van de Scott Knob te bereiken, doch hij moest zijn poging opgeven. „We waren moe", zo verontschuldigde hij zich, „en bovendien wilden we niet te laat terug zijn". VLIEGFEEST OP SOESTERBERG Prins Bernhard reikte prijzen uit DEN HAAG, 7 juli. Prins Bern hard heeft zondagavond in het of ficierscasino van de vliegbasis Soesterberg aan het Italiaanse team dat zaterdag het NAVO-kampioen- schap formatievliegen heeft ge wonnen, de prijs, een beker, uitge reikt. Voorts overhandigde de prins een beker aan de vliegers van de basis Volkel, die het Nederlandse kam pioenschap formatievliegen heb ben gewonnen. Het 113e squadron van de Turkse luchtmacht heeft een zilveren pla quette aan de Nederlandse lucht macht aangeboden ter herinnering aan het vliegfeest. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Ernstige botsing tussen motorrijwiel en brommer Zaterdagavond reden op het kruis punt Boumansweg en Koetenistse- weg een motorrijwiel, bestuurd door de heer H. Uit Rotterdam, vroeger te Renesse woonachtig, met zijn vrouw en 3-jarig zoontje op de duo en een bromfiets, bestuurd door de heer H. uit Rotterdam, door nog onbekende oorzaak op el kaar. De gevolgen waren zeer ern stig. Drie slachtoffers werden door de juist passserende automobilist, de heer J. B. te Burgh, naar dokter Stenger te Haamstede vervoerd, die na een eerste onderzoek opna me in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis noodzakelijk achtte. Ver volgens begaf dokter Stenger zich naar de onheilsplaats, waar bleek dat ook het vierde slachtoffer in het ziekenhuis moest worden opge nomen. Met de auto van de heer B. werden de 4 slachtoffers naar het ziekenhuis vervoerd, waar na ge neeskundige hulp, mevr. H. in de loop van zondag werd ontslagen. De drie andere slachtoffers maken het naar omstandigheden redelijk wel. De kruising is zeer overzichtelijk. De rijkspolitie is er nog niet in ge slaagd de juiste oorzaak op te spo ren. situatie in de metaalindustrie iets gunstiger is geworden, is de toe stand in deze bedrijfstak nog vrij labiel. Zo wordt o.a. in de ijzergie terijen in de moeren, en bouten industrie nog veelvuldig gebruik gemaakt van \verktijdverkorting. In tegenstelling tot het landelijk verloop steeg in Groningen en Zee land de geregistreerde arbeidsre serve. De oorzaak van deze afwij kende ontwikkeling is gelegen in het feit, dat de werkloosheid onder de landarbeiders in de akkerbouw gebieden toenam, als gevolg van de afloop van de verplegingswerk- zaamheden. 1 HAAMSTEDE Voor de examens verbonden aan het diploma Bedrijfseconomie, gehouden te Utrecht, slaagde de heer J. A. van der Weel, assistent bij de Rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst, woonachtig te Haamstede. - Onze plaatsgenoot de heer J. G. v. d. Kreeke slaagde voor de door P.B.N.A. te Arnhem gehouden examens voor het diploma water bouwkundig tekenaar. - De heer J. A. Soeters alhier behaalde het einddiploma Fijne in strumenten aan de Uitgebreide Technische School te Rotterdam. SCHARENDIJKE Onze dorpsgenoot C. L. A. Or- née slaagde aan de Hogere Poly technische school „Technicum" te Rotterdam met lof voor werktuig kundig constructeur. NOORDWELLE Uitstapje leerlingen o.l.-school Vorige week maakten de lagere klassen van de o.l. school hun jaar lijks uitstapje. De reis voerde met auto's welwillend beschikbaar gesteld door enkele ouders via Zierikzee-Katseveer naar Middel burg, waar de kinderen een bezoek brachten aan miniatuur Walcheren. Vervolgens werd naar Vlissingen gereden en vandaar de overtocht naar Breskens gemaakt. Daar het volgende programmapunt „kersen eten" vermeldde, ging de tocht weer via Vlissingen naar Kloetinge, waar elk kind kon eten naar har telust. De speeltuin in Bergen op Zoom was de laatste pleisterplaats, waar de glijbaan wel de grootste attrak- tie bleek te zijn. Na nog een trak tatie werd de terugtocht aanvaard via het veer Anna Jacobapolder- Zijpe. Om omstreeks negen uur ar riveerden de jeugdige reizigers na een prettige dag vol afwisselinig, weer in Noordwelle. ELKERZEE Burg. stand over juni. Geboren: 24. Willem, z. van Z. Nieuwboer en 5. C. Oranje; 30. Joppa Thona, d. van A. Padmos en L. J. Dalebout. Gehuwd: 6. Jan van Iwaarden, 25 j. te Stavenisse en Adriaantjes Tui ten, 32 j., zonder beroep te Eikerzee Overleden: 13. Jantje de Jonge, ongeh., 71 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: 6. J. van Iwaarden van Stavenisse; 27. J. Jonker en gezin van Ellemeet ELLEMEET Dezer dagen slaagde te Mid delburg voor de akte kleuterleidster B (hoofd) onze ex-dorpsgenote mej. A. Gast. Loop der bevolking over juni. Ingekomen: 6. J. Nekeman van Goes. Vertrokken: 18. Maria M. Geel hoed naar Kapelle (Z.); 27. J. Jon ker en gezin naar Eikerzee. ZONNEMAIRE Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het diploma civiel-ingenieur onze dorpsgenoot de heer J. Liek. OUWERKERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over juni 1958. Geboren: 27. Elizabeth Cornelia Marina, d. van J. C. F. Pankow en L. E. v. Donge; 29. Jacob, z. van L. D. v. Klinken en J. Goudzwaard (geboren te Zierikzee); 29. Lourina, dochter van L. D. v. Klinken en J. Goudzwaard (geboren te Zierikzee); 30. Huberta Antonia Johanna, d. van C. A. J. Oomens en A. J. Moe renhout (geb. te Zierikzee). Ingekomen: C. Prins en gezin van 's-Gravenzande; P. M. v. d. Oever en echtgenote van Amsterdam. Vertrokken: G. J. Vasse en gezin naar Vriezenveen. De inzittenden van de Ameri kaanse helikopter, die op 27 juni in oost-Duitsland landden en sinds dien werden vastgehouden, zouden maandagochtend zijn vrijgelaten, aldus meldt A.F.P. uit goede bron in Moskou vernomen te hebben. Bevx-edigend verloop atoomconferentie te Genève GENEVE, 5-7. De leider van de Russische afvaardiging naar de con ferentie te Genève over ontdekking van proeven met kernwapens, prof. Fjodorof, heeft gezegd, dat tech nisch gesproken de bijeenkomst van zaterdag zeer bevredigend is geweest. Sedert vrijdag wordt ge sproken over de manier waarop kernproeven kunnen worden ont dekt. Tivec wetenschappelijke verhan delingen over dit onderwerp wer den voorgelezen en besproken. Van Amerikaanse zijde werden de ver handelingen, één van westelijke en één van oostelijke zijde, „zeer gron dig" genoemd. Van de inhoud werd niets bekendgemaakt, omdat de deskundigen besloten hebben hun besprekingen strikt geheim te hou den. Maandagmiddag wordt de confe rentie in het Volkerenpaleis te Ge nève voortgezet. EEN UNIEK JUBILEUM Plichtsgetrouw man op hartelijke wijze gehuldigd (Van onze redakteur) Op hartelijke wijze - waarvan men te Haamstede het geheim wel kent - is vrijdagmorgen tijdens een in de raadszaal van het gemeente huis gehouden bijeenkomst, de heer L. C. van der Velde gehuldigd in verband met zijn 30-jarig jubileum als secretaris der gemeente Haam stede. Het feit dat de jubilaris al tijd de gemeente Haamstede trouw is gebleven, maakt het jubileum wel heel bijzonder en het was bur gemeester jhr. R. J. H. Q. Röell die in zijn huldigingstoespraak op deze bijzonderheid het licht liet vallen. Op de bijeenkomst waren het college van b. en w., de leden van de raad, het secretariepersoneel en enkele genodigden tegenwoordig en in deze vertrouwde sfeer is de heer en mevr. v. d. Velde op ondubbel zinnige wijze lof toegezwaaid. Burgemeester Röell wees er op hoeveel er in de afgelopen dertig jaar in de gemeente Haamstede is veranderd, inzonderheid ook in de gemeentelijke sfeer. In de begin periode immers deed de heer v. d. Velde ter secretarie alles alleen, al kwam enkele uren per week de ontvanger van Renesse assisteren. Later kwam er nog een volontair ter secretarie, maar in 1958 be schikt de jubilerende secretaris over - wat men zou kunnen noe men - een staf van personeel, het geen vooral verband houdt met het feit dat de werkzaamheden door bemoeiingen van Den Haag en Mid delburg, in sterke mate zijn toege nomen. Ook zijn de zaken technisch aan merkelijk ingewikkelder geworden aldus de burgemeester, die de ju bilaris prees omdat hij er gedu rende de afgelopen dertig jaar steeds in geslaagd is, de toon ter secretarie prettig te houden. „U bevorderde de onderlinge team geest, waardoor de sfeer prettig was", aldus spr., die vooral de grote plichtsgetrouwheid van de jubilaris onderlijnde. Steeds was de heer v. d. Velde 's morgens stipt op tijd en wist het publiek zo vriendelijk en volledig mogelijk van dienst te zijn. Veel vergaderingen Praktisch 1000 is het aantal ver gaderingen, dat de jubilerende sekretaris heeft moeten notuleren, 318 huwelijken werden door hem voltrokken, 751 geboorte-akten ge tekend en 450 sterfgevallen gere gistreerd, zo vervolgde de burge- OOSTERLAND Uitstapje Chr. Mannenzangvereniging De Chr. Mannenzangvereniging alhier heeft een uitstapje gemaakt per bus van de R.T.M. Kwart over vijf in de morgen werd gestart, en de eerste pleisterplaats was Gor- kum. Behalve een twintigtal leden der vereniging maakten nog een vijftiental echtgenoten en kennis sen de trip mee. Van Gorkum reed men over Tiel en Geldermalsen naar Rheenen. Helaas bleef de re gen maar aanhouden, zodat men eigenlijk niet ten volle kon genie ten van het bekende dierenpark van Ouwehand op de Grebbeberg. Na toch hier alles bezichtigd te hebben werd over Wageningen ge reden waar het bekende hotel „De wereld" de aandacht trok. In Nij megen kwamen de vrouwen aan hun trek, doordat hier volop ge winkeld kon worden. Over 's Her togenbosch werd de terugreis aan vaard en te ongeveer kwart voor negen kwam men weer op het dorp aan. De stemming in de bus was tijdens de reis uitermate goed, zo dat, ondanks het regenweer toch nog van een geslaagde reis kan worden gesproken. Reisje Chr. Vrouwenvereniging De Christel. Vrouwenvereniging „Martha" maakte onder begunsti ging van prachtig zomerweer een reisje naar Walcheren, onder lei ding van ds. G. J. Rijks. Ruim veer tig leden maakten deze tocht mee. Om zeven uur werd overgevaren te Zijpe waarna regelrecht naar Mid delburg werd gekoerst waar een kijkje werd genomen in één der Herv. kerken, en de keurig geres taureerde Abdij werd bewonderd. Na nog wat gewinkeld te hebben werd een bezoek aan Miniatuur Walcheren gebracht. Een bezoek aan Kinderzorg stond hierna op het programma. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het oude stadje Veere waar de oude bouw werken werden bezichtigd, en in de bekende Campveerse Toren de thee werd gebruikt. Via Middel burg werd de terugreis aanvaard en ongeveer tegen half tien werd het dorp bereikt. Mede dank zij de rij kunst van chauffeur van Aken is deze tocht zeer goed geslaagd, en ds. Rijks was ongetwijfeld de tolk van alle deelneemsters toen hij een woord van dank tot de bestuurder sprak. De vrouwenvereniging kan op een geslaagde tocht terugzien. Hoofdprijs Zierikzeese Paardenloterij De hoofdprijs in de Zierikzeese Paardenloterij - een televisietoestel - is ten deel gevallen aan de heer P. Stouten alhier. meester, die ook nog een andere funktie van de jubilaris in het dag licht stelde, t.w. kommandant- brandweerkorps (de reorganisatie van het korps was zijn werk). In zijn huldigingstoespraak betrok spr ook mevr. v. d. Velde, die 30 jaar lang haar man tot grote steun is geweest, ook al waren de huiselijke omstandigheden wel eens moeilijk. Burgemeester Roëll dankte tenslot te voor de vriendschappelijke ver houdingen, die de jubilaris culti veerde en voor het vele, dat hij in het belang der gemeente Haam stede deed. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij een fraaie bat- terijloze, zichzelf opladende zak lantaarn aan. Voor mevr. v. d. Velde werd een fraaie bloemen mand aangedragen. Hierna werd op de jubilerende sekretaris een dronk uitgebracht. Sprekende namens het sekretarie- personeel dankte mej. J. Houtman voor de goede samenwerking en bood - als blijk van waardering - een boekwerk aan. Tenslotte sprak wethouder M. den Boer namens de raadsleden, die dankte voor de steun, die hij in de 27-jarige periode van samen werking, van de sekretaris heeft mogen ontvangen. Vooral belang rijk was, dat de heer v. d. Velde voor de raadsleden altijd klaar stond, hen zo volledig mogelijke in lichtingen te geven. Spreker trok verder nog een vergelijking met de toestand in de begintijd en thans. De begrotingssamenstelling was toen heel eenvoudig, omdat er doorgaans een overschot was van vorig jaar. Tegenwoordig is de sa menstelling een uitvoerig en moei zaam karwei. Spr. besloot met de hoop dat de goede samenwerking zal mogen blijven. Getroffen door de hartelijke hul diging dankte de jubilaris tenslotte met een enkel woord, waarin hij dank uitbracht voor de goede geest die er heerst in B. en W. Het speet spr. dat wijlen de heer Goudswaard deze bijeenkomst niet meer heeft mogen beleven, want hij was het enig nog overgebleven raadslid, dat ook aanwezig was bij de benoe ming van de sekretaris. De jubila ris bracht ook hulde aan mej. Houtman, wier werk hij prees en deed de toezegging zijn best te zul len doen in de toekomst de verhou dingen te houden, zoals zij in het verleden zijn geweest. Enige tijd bleven allen hierna nog gezellig bijeen. Ergelijk geval van vandalisme Bij de uitkijktoren van de water leidingmaatschappij heeft zich een ergerlijk geval van vandalisme voorgedaan. Een onbekende auto mobilist is daar van de weg afge raakt en in het zand blijven steken. Om zijn auto weer op de rijweg te krijgen, heeft hij verschillende waarschuwingsborden uitgerukt en deze als onderlegger gebruikt voor de banden. Nadien heeft hij het gebruikte materiaal zonder meer laten liggen. OUWERKERK Aan het St. Gertrudis-lyceum te Roosendaal slaagde voor het di ploma H.B.S. B, onze oud-dorpsge- note mej. C. J. Bolijn A.J.A.d. SIRJANSLAND Kalf zonder kop Bij de landbouwer H. v. Z.s is een kalf zonder kop geboren. Wel had het dier boven het schoudergedeel te twee hoorns. Het kalf had geen levensvatbaarheid. Sclieepvaartberichten Bloemfontein, 5 te Port Elizabeth. Kenia (t.), 7 te Buenos Aires. Koratia (t.), 7 te Curagao. Samarinda, 7 te Kaapstad. De commissie voor de verzoek schriften uit de Tweede Kamer heeft voorgesteld, minister van justitie uit te nodigen onverwijld een beslissing te nemen over de koninklijke goedkeuring van de statuten der Nederlandse vereni ging voor sexuele hervonning. Een landarbeider te Ipswich heeft verklaard verantwoordelijk te zijn voor de brief aan de Sow- jet-ambassade te Londen, waarin een in Engeland gelegerde Ameri kaanse piloot dreigde boven de Noordzee een atoombom af te wer pen. Verwachting tot dinsdagavond: Meer zou Droog en zonnig weer, maar aan vankelijk plaatselijk nog wolken velden; over het algemeen hogere middagtemperaturen; weinig wind. 8 juli. Zon op 4.29, onder 21.00. Maan op 23.54, onder 12.39. Laatste kwartier 9 juli te 1.21. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 8 juli 7.48 v.m. 19.59 n.m. BROUWERSHAVEN: 8 juli 7.25 v.m. 19.50 n.m. Doodtij: 11 en 25 juli. HET WEERO VERZICHT DE BILT, maandag 10 uur: Ge durende het weekeninde breidde een rug van hoge luchtdruk zich langs de oceaan over de Britse eilanden in oostelijke richting uit, terwijl een zwakke vore van lage luchtdruk over Noord-Denemarken zich naar Zweden verplaatste. Noordwestelijke winden voerden voortdurend lucht naar onze omge ving, waarin uitgestrekte wolken velden voorkwamen, waaruit voor namelijk gedurende de nacht ook plaatselijk motregen viel. Zondag kwamen alleen in Zeeland, Brabant en Limburg in de middag opklarin gen van betekenis voor. Genoemde rug van hoge luchtdruk breidt zich verder over oost-Europa uit, waar door aan de aanvoer van lucht uit het noordwesten geleidelijk een einde komt en de wolkenlaag wel ke zich op ongeveer 1000 meter hoogte bevindt, zal oplossen. De temperaturen zullen daarbij van dag tot dag enkele graden hoger worden. De kans op regen is de eerste paar dagen gering. Een zeldzame ontmoeting 99 De zaterdagmiddag voor de Vo gelwacht „Schouwen - Duiveland" gemaakte excursie naar de in het Brouwersh. Gat gelegen zandbank de „Hompelvoet", heeft een sensa tioneel slot gekregen, omdat juist bij het vertrek van de excursisten, dicht in de buurt, een tweetal fla mingo's neerstreken, vogels die maar zelden in het wild worden waargenomen. Dit voorjaar, op 26 april, zou een exemplaar gesignaleerd zijn te Oosterland, verder moeten we te-' ruggaan naar het jaar 1953. Toen werden twee exemplaren gezien op het eiland Texel. De flamingo is een prachtig wit met rose gekleur de vogel; in de vlucht komt een prachtig geel op de vleugels te voorschijn, terwijl de vleugeltippen zwart zijn. Het is te begrijpen dat iedereen vol was van deze ontmoe ting. Helaas was niemand aanwe zig met een van een telelens voor ziene camera, zodat de vogels niet konden worden gefotografeerd. Tot tweemaal toe werden de vogels nog eens opgejaagd, om zeker te zijn van de juiste benaming, waar na enkele ornithologen voor de volle 100 procent zeker waren van flamingo's, die uit een of ander partikulier bezit waren ontsnapt, doch daar ze bijzonder schuw wa ren en bij benadering reeds op 250 meter op de wieken gingen, moe ten we tot de konklusie komen dat dit een paar wilde flamingo's wa ren, een zeldzaamheid, die niet hoog genoeg aangeschreven kan worden. Het is zelfs niet uitgeslo ten, dat de vogels hier nog enige tijd blijven. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Tonnie zwom naar het slik en liep naar de dijk. Volgens hem moest het zeker al twee uur zijn. Hij ging rustig op de steenglooiing zitten en keek naar de meeuwen, die op eri neer vlogen en probeer den een visje te verschalken. Hij had trek in een sigaret, maar z'n kleren lagen minstens een kilome ter of drie verder. Misschien kwam Ineke weldra. Die had altijd wat te roken bij zich. Hij zat een kwartiertje te wach ten, maar toen begon het hem te vervelen. De mededeling van me vrouw Rijneveld zat hem nog dwars. Hij begreep er niets van. Wie was die bewuste man, waar mee ze zo vroeg uit rijden was ge gaan? Hij stond op en rekte zich uit. Kom, hij zou eens even over de rand van de dijk kijken. Misschien was ze wel in aantocht. Hij liep naar boven en keek in de j-ichting van de villa, die half verscholen lag achter het groen van de vele vruchtbomen. Links stonden enkele schuren en plotse ling zette hij grote ogen op. Iets in zich waarschuwde hem en hij zak te naar beneden, zover dat hij pre cies over de rand kon kijken. Want wat hij zag was wel de moeite waard om zich te verwonderen: Bij die schuren waren enkele mannen aan het sjouwen met grote zakken en Ineke Rosmalen stond er bij, in haar bekende lange zwarte panta lon. Uit haar gebaren merkte hij op, dat ze aanwijzingen gaf, die prompt werden uitgevoerd. Tonnie's mond viel wijd open van verbazing. Wat had dit alles te be tekenen? Waarom had ze zich niet aan de afspraak gehouden en was ze niet gekomen om te zwemmen? En wat ter wereld had haar bewo gen om in de prille morgen met een onbekende man tegaan rijden? En wat deed ze daar bij die arbeiders? Hij haalde zijn schouders op. Nu ja, ten slotte was het zijn zaak niet en Ineke kon doen, wat ze zelf ver koos. Maar hij vertikte het om nog langer op haar te wachten. Hii ging nog een poosje zwemmen en dan naar het bos, om daar rustig te lezen. 's Avonds aan het diner vroeg Tonnie: „Werken er veel mensen op 't Hooge?" Rijneveld keek hem een beetje verwonderd aan. „Hoezo?" „O, zo maar", antwoordde Tonnie „Ik dacht zo: zo'n groot buitenver blijf, daar zal wel heel wat perso neel zijn". „We horen nooit veel", antwoord de Rijneveld. „Sinds de heer Ros malen er woont, komt er nooit iemand meer op 't huis. Alle be stellingen moeten aan de tuinmans woning gebracht worden. Die is vlak bij het hek". Dat weet ik ook wel, dacht Tonnie. „De oude tuinman van de jonk heer is in een tehuis voor ouden van dagen in de stad. Meneer Ros malen heeft eigen personeel mee genomen uit Rotterdam. Het zijn een beetje vreemde mensen en we zien ze zelden of nooit in het dorp. De nieuwe tuinman is een aardige kerel, maar zegt weinig. Soms wan delt hij met zijn vrouw zondags in het dorp, maar dat gebeurt zelden". „Dus er werken geen dorpelingen op 't Hooge?" informeerde Tonnie. „Voor zover we weten: nee". Tonnie knikte. „De juffer lijkt me ook niet bepaald het type, om goed met de inboorlingen hier te kunnen omgaan". „Och, ze zijn nu eenmaal van een andere stand, hé?" 's Avonds fietste Tonnie een eindje rond en kwam langs het hek van 't Hooge. Maar daar was niets bijzonders te zien. Hij begon er hoe langer hoe minder van te begrijpen Waarom had Ineke zich niet aan de gemaakte afspraak gehouden? Een wonderlijk meisje was ze. Maar temperament had ze. Het weekeind ging voorbij zon der dat er bijzondere dingen ge beurden. Tonnie ging nog een paar keer zwemmen, maar Ineke ver toonde zich niet. De zondag was nog stiller dan de werkdagen. Iedereen scheen hier naar de kerk te gaan en de rest van de dag óf thuis te zitten óf een korte wandeling te maken. Zelfs de autobus bleef zondags weg. Tonnie paste zich bij de dorpsgewoonten aan en ging zelfs niet fietsen of zwemmen. Hij had al gauw begre pen, dat de mensen in deze streek zoiets zondagsonlheiliging zouden vinden en hij wilde hen niet graag kwetsen in hun gevoelens. Temeer niet, omdat de dorpelingen de vro lijke logé van bakker Rijneveld wel mochten. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2