ROYCO bloemkool cremesoep STAD EN PROVINCIE ROYCO VERRIJKT UW KEUS met weer een nieuwe, aparte soep ia ct. voordeliger Z1EBJKZEE Uitreiking diploma's Landbouwhuishoudschool Op donderdag 10 juli a.s. zal in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw alhier de uitreiking plaats hebben der diploma's aan de leerlingen van de landbouwhuishoudschool. Na de uitreiking zal een zangpro gramma worden uitgevoerd door de leerlingen en een modeshow wor den gehouden. NOORDGOUYVE Kampeerreis teerlingen o.l.-school bijzonder succesvol Volgend jaar weer op het programma Zoals gemeld hebben de leerlin gen van de o.l.-school een kam peerreis gemaakt naar de West hoek, waar zij verbleven in „De Koebel" te Burgh, dat een ideaal oord voor dergelijke uitstapjes bleek te zijn. De leiding van de groep was in handen van enkele dames der ouderkommissie, die de meisjes en jongens corvee-diensten lieten doen, hetgeen helemaal niet onplezierig werd gevonden. Ver schillende spelen werden georgani seerd, als vlagveroveren, schatop- sporen, balspelen, terwijl ook een nachtspel werd georganiseerd. Na afloop dankte burgemeester N. A. van Wijk de leiding voor de prettige dagen aan de jeugd be zorgd. In zijn dankwoord betrok hij ook de dames, die met de zorg voor de inwendige mens waren belast. De leerlingen hunnerzijds gaven te kennen dat aan een dergelijke kampeerreis altijd de voorkeur zou worden gegeven boven een één- daagse tocht naar elders. De bur gemeester wees er nog op dat de jeugd .heel wat frisse lucht opdeed, terwijl zij ook handvaardigheid kreeg in allerlei huishoudelijke karweitjes. De jeugd bracht een driewerf hoera uit op de leidende leerkrachten der school en de hulp verlenende dames. Het hoofd der school de heer Roskam was even eens van mening dat een kampeer reis volgend jaar stellig weer op het programma zal staan. Prijs voor „Het Gouwse Masker" Op de onlangs gehouden Zeeuwse Culturele Dag te Vlissingen, werd - in het kader van het Zeeuws Landjuweel - aan de toneelgroep „Het Gouwse Masker" alhier de le prijs toegekend in de afd. C. Burgerlijke stand en loop der bevolking over juni 1958. Overleden: 8. Johanna Blazina Lindhout, ongeh. 67 jaar. Ingekomen: 24. H. J. van Eldik van Baarn. Vertrokken: 3. P. A. van der Klooster en echtg. naar Kruinin- gcn; J. v. d. Klooster en dochter naar Kruiningen; E. M. Wijnands naar Kruiningen; W. M. van Ast naar Rotterdam en K. J. van dei- Klooster naar Zierikzee; 5. J. Dek ker en echtg. naar Zierikzee; 19. M. C. Hoogstrate naar Kerkwerve; 24. M. W. van 't Veer naar Zonne- maire en 27. J. J. de Jonge naar Zierikzee. De onlangs gehouden collecte in deze gemeente t.b.v. het Neder landse Rode Kruis heeft f 63,55 op gebracht. De voor kort gehouden collecte t.b.v. de vereniging „Het Hooge- land" bracht in de gemeente Noord- gouwe op f 105. ZONNEMAIRE Leerlingen o.l.-school naar Den Haag Dinsdag jl. was voor de leerlin gen van de o.l.-school te Zonne- maire de lang verwachte datum van het schoolreisje aangebroken. Per touringcar ging de reis naar Den Haag, dat in de loop van de morgen werd bereikt. Een bezoek aan „Madurodam" stond op het programma. De miniatuurstad werd met veel interesse bekeken. Hierna volgde een rit door de bin nenstad, langs vele bekende ge bouwen' en de boulevard te Sche- veningen. In de speeltuin ^Drie- vliet" werd genoten van limonade en werd naar hartelust gespeeld. De terugreis werd onderbroken te Zevenbergen. Om 8.30 uur was men weer te Zonnemaire. De jeugd mag terugzien op een onvergetelijke dag. NIEUYVERKERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over juni 1958. Geboren: 1. Gerrit Jan Piet, z. van J. Flik weert en J. W. Rijksen; 1. Elisabeth Maria, d. van C. Koop man en T. C. M. Barendregt; 11. Marcelinus Hendrikus Lucas, z. van J. H. B. Zegger en J. M. T. Lucas. Overleden: 16. Levenloze zoon van A. van Breugel en E. Spran- gers. Vertrokken: E. Dingemanse naar Rotterdam; J. M. Koopman naar Den Haag; L. A. Schiettekatte en gezin naar Haamstede; P. Smedinga en gezin naar Heemskerk. OOSTERLAND Hoge Maireweg krijgt opknapper Door de N.V. Boesewinkels We genbouw Maatschappij wordt mo menteel de Hoge Maireweg alhier van een nieuwe bitumenlaag voor zien. Deze weg, waarin weer al ver schillende slechte plekken voor kwamen, wordt prima in orde ge maakt. Genoemde firma, die over een park van de modernste machi nes beschikt, kan op een normale werkdag ongeveer 11 a 1200 meter lengte bewerken. Op ons eiland moet deze firma ongev.eer 45 km. wegdek in orde maken. Alles in het kader van wegenherstel en aan leg door de Herverkaveling. Gymnastiekleider sportvereniging In de vakature van leider der gymnastiekafdeling van de sport vereniging „Duiveland", ontstaan door het genomen ontslag van de heer Steijn, is voorzien door de aanstelling van de heer Noordam, de nieuwe assistent van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst in de ze gemeente. De heer Noordam be zit volledige bevoegdheid voor het geven van gymnastieklessen. Onze dorpsgenoten de dames Corry Beije en Suze van Dijke, bei den leerlingen van de chr. kweek school te Middelburg, slaagden de zer dagen voor kleuteronderwijze res (akte A, leidster). het weer op huis af ging. De ge bruikelijke muzikale ontvangst door „Oosterlands Fanfare" viel spijtig letterlijk in het water: de regen maakte dit feestelijke besluit on mogelijk. Ook de toespraak vanaf de muziektent kon om deze reden niet doorgaan. Daarom voldoen wij graag aan het verzoek van het be stuur de dank van de bejaarden over te brengen aan de gevers en geefsters aan de collecte waardoor deze reis mogelijk werd, de heren die hun auto beschikbaar stelden en zuster Compagne voor haar be reidwilligheid deze reis mee te wil len maken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amstelveen (4e pred.- pl.): L. P. W. Groenveld, Sluis. Aangenomen naar Welsrijp-Bai- jum (toez.): K. den Hartog, Leer mens (Gr.). Ger. Kerken Beroepen te Voorschoten (2de pred.-pl.): Kr. Smit, Anna-Jacoba- polder; te Hogeveen (4de pred.-pl.): D. H. Borgers, Nieuwerkerk aan de IJssel; te Haulerwijk: J. van den Berg, Ermelo. Bedankt voor Noordwijk aan zee (2de pred.-pl.): W. Griffioen, Nij- kerk. Ger. Gemeenten Tweetal te Slikkerveer: kan. J. van Haaren, Moercapelle en kand. A. Hofman, Aalst (Gld.), van wie laatstgenoemde is beroepen. Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. Vrijdagavond 4 juli, 7 uur, in het kerkgebouw Groenendaal 12: ds. E. du Marchie van Voorthuijsen te Leersum. Gevonden voorwerpen Kinder-armbandje; pakje inh. kindertuigje; gebedenboekje; kin derlaarsje; sierband van een kop lamp; aardappelriek; étui met ge- ï-eedschap; broche met steentjes; rugzak; bankbiljet; kinderbroche; snoer koralen; tentzeil; riem; speld je; bal; alpinomuts; dop van een benzinetank; sigarenaansteker; ket tinkje met hanger; ring met steen; sportbroek; kindervest; zilverbon; sjaal; zwembroek en handdoek; zonnebril; haarspeld; ceintuur; zakje met inhoud; dop van een ben zinetank; sjaal; dasspeld; zak vöor grondonderzoek; idem; jute zak; kinderspel; een paar kindersokjes; regenjas; een paar rubber laarzen; kinderringetje; diverse handschoe nen, wanten en sleutels; jas met capuchon; vier muntbiljetten; ball pointpen; vier kinderportemon- naies; ketting v.e. bromfiets; snoer koralen; jongensjas; twee dames polshorloges; herenschoen; schort; vier porlemonnaies in. inh.; krui wagen; portefeuille zonder inh.; ceintuur; vork (tweetand); das; ny lon kous; kinderschoentje; water pomptang; jas met handschoenen en das; huishoudschaar; vulpen houder; stopapparaat voor naai machine; zilveren hanger; rijwiel pompje; speelgoedbeertje; monta getang; bruine bal; dameshoedje; twee capuchons; broodtrommel uit laat v.e. auto; een paar schoenen; herenpolshorloge; driekante vijl; schakelarmbandje; snoer koralen; drie armbandjes; bal; twee vulpen houders; geel geruite japon; angora muts; kinderportemonnaie; kinder jasje; pakje sigaretten; das; saai; vulpotlood. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomer-avondcompetitic Dc voor woensdag 2 juli vastge stelde wedstrijd: PZEM-Drukkerij L. O., die wegens terreinafkeu ring niet doorging, wordt nu ge speeld: v r ij d a g 4 juli (7 uur, scheidsrechter P. J. Cashoek). KORFBAL S.D.K.B. J uniorencompetitie Zeemeeuwen A-Burgh A 1-14 Het is zo langzamerhand een vas te gewoonte geworden van de Burgh A junioren hun tegenstan ders met dubbele cijfers in de pan te hakken. Nu was het weer Zee meeuwen A dat aan het kortste eind trok. De 14 doelpunten werden bij el kaar geschoten door Nico de Graaf 2 maal, Rinus v. Driel 2 maal, Jan v. Nieuwenhuize 2 maal, Henk Lan- gejan 2 maal, Nelly Kenters 2 maal, Ada v. Beveren, Willy Mooy, Piet Kok en Tineke Deurloo. Het tegen- punt werd gescoord door Bart Landman. Ruststand 1-8. P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht uit Creil op 28 juni. Afstand 290 km. Ph. Steketee, Bruinisse 1; J. Nieu- wersteeg, Bruinisse 2, 3; J. de Ron de, Sirjansland 4; H. C. Noorthoek, Sirjansland 5, 7, 8; J. Folmer, Nieuwerkerk 6; C. v. Dijke, Ooster- land 9, 10; P. Zandijk, Sirjansland 11, 12. KAMPIOENSCHAP VITESSE (over 8 vluchten) Duif: 1. H, C. Noordhoek met 57-325-742 1203 punten; 2. P. Zan dijk met 56-316-747 1172 punten; 3. H. C. Noorthoek met 57-325-733 1080 punten. Hok: 1. H. C. Noorthoek met 3354 punten; 2. P. Zandijk met 3019 punten; 3. Ph. Steketee met 2755 punten. PAARDENSPORT Europees kampioenschap springruiters AKEN, 2-7. De Duitser Fritz Thiedemann heeft met „Meleor" het Europees kampioenschap voor springruiters gewonnen. In het eindklassement bezette hij met 106 punten dc eerste plaats vóór de Italiaan Piero d'Inzeo met „Rock" (98,3 pnt.) en de Duitser Hans Gün- ler Winkler met „Halla" (98.0 pnt.). Links boven: Iedereen laat hel werk even in de steekals er geruch ten gaan, dat de renners in aantocht zijn. Ook deze Franse boer heeft zijn land in de steek gelaten en zit nu op zijn akkertjenaar het won der te kijken Rechts boven: De leiders van de Nelux-ploeg bespreken, voordat de nicuive etappe een aanvang neemt, nog even de details. Want dat die twee heel wat aan hun hoofd hebben, geloven wij graag. Onder: De foto laat enige leden van de Belgische ploeg zien, die ge noeglijk op de grond zitten, voordat de nieuwe etappe begint. BURGH Openluchtconcert „Luctor et Emergo" Bij goed weer zal a.s. zaterdag avond het fanfarecorps „Luctor et Emergo" uit Renesse in de tent een concert geven. De vele vreemdelin gen zullen zeker kunnen genieten van dit zeer goed bekend staande corps. Indien ook de automobilis ten en motorvoertuigen het nog wat langzamer doen, zeker de brom fietsers niet te vergeten, kunnen de liefhebbers van goede muziek hun hart ophalen. HAAMSTEDE 30-jarig ambtsjubileum gemeentesecretaris De herdenking van het dertig jarig ambtsjubileum van de heer L. C. van der Velde, secretaris der gemeente Haamstede, heeft niet - zoals ten onrechte werd vermeld - in een speciale raadsvergadering plaats, maar in een meer intieme kring in een bijeenkomst van ge meentebestuur gezamenlijk met het gemeente-personeel. OOSTERLAND Geslaagde reis van bejaarden De bejaarden van Oosterland hebben dinsdag onder auspiciën van de Oranjevereniging een ge slaagd reisje gemaakt naar 's-Gra- venhage.- De tocht werd gemaakt met drie particuliere personen auto's en een autobus van de R.T. M. Nadat al vroeg was gestart werd via Zevenbergsenhoek naar de resi dentie getoerd, waar het panorama Mesdag werd bewonderd en Ma durodam werd bezichtigd. Het ge zelschap raakte hier bijna niet uit gekeken op het vele bezienswaar dige. Over de boulevard werd naar Scheveningen gereden, terwijl in Rijswijk werd gepauzeerd. In dc omgeving van de Moerdijk werd de inwendige mens versterkt waarna Li Heerlijk... een bloemkoolsoep! U tveet wel, zo'n volle, romige soep, fijn kruidig van smaak en met veel stukjes van die geliefde groente erin. Royco heeft ze gemaakt van bloemkool zoals U ze zelf zou uitzoeken, zo blank en welig. U had al een ruime keus bij Royco. En nu deze bloemkoolcrëmesoep. Aan afwisseling geen gebrek. Aan eetlust evenmin. Let maar eens op, als U ze opschept. Ter kennismaking: Juist nu ls Uw kennismaking met Royco Bloemkoolcrèmesoep extra prettig. U krijgt ze voor 58 cent per zakje, zolang de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3