Melkvee op Schouwen-Duiveland geeft jaarproduktie van zes miljoen kg melk Wageningse hoogleraren en studenten brachten werkbezoek aan Schouwen-Duiveland Financiën en Economie Beschikt de mens over wonder* lijke sluimende capaciteiten Ontvangst ten stadhuize van Zierikzee De Dienst Uitvoering van de Her verkaveling is woensdag gastheer geweest van een uitgelezen gezel schap hoogleraren en studenten van de Landbouwhogeschool te lVage- ningen, die Schouwen-Duiveland betrokken in het kader van een studietrip door Nederland. Aan de tocht over Schouwen-Duiveland ging dinsdagavond een nlet-offi- ciële ontvangst vooraf ten stad huize van Zierikzee. In de Schutterszaal werd het uit 75 personen bestaande gezelschap verwelkomd door burgemeester mr. Dijckmeester en de belde wethou ders. Het stemde de burgemeester dankbaar dat het gezelschap ook Zierikzee in de rondtocht had wil len opnemen. De heer P. van Be- veren gaf een kort historisch over zicht van de stad Zierikzee, waarna een verversing werd aangeboden. Namens de deelneemsters (er wa ren ook meisjes-studenten meege komen) en de deelnemers dankte prof. Hellinga uit Wageningen voor de ontvangst. Woensdag werd de trip met een tweetal autobussen over het eiland gemaakt. Een bezoek werd gebracht aan het paardefokbedrijf van de heer J. der Weduwen te Kerkwer- ve, gevolgd door een bezoek aan het voorbeeldbedrijf de „Friesland hoeve". Verder werd het gemaal „Prommelsluis" bezichtigd. Als ex cursieleider trad op de heer B. J. Francke van de Herverkaveling. Met de bezichtiging van het sluit gat bij Schelphoek werd het mor genprogramma besloten. De lunch werd gebruikt in hotel „Het wapen van Burgh", tijdens welke korte in leidingen werden gehouden door ir. van Beekom en ir. van der Zaken over de herverkaveling Zeeland.. Bezoek aan proeftuin In de middaguren werd de on langs in gebruik gestelde proeftuin aan de Hogezoom te Haamstede be zocht, waar de assistent van de R. T.V.D. de heer J. A. v. d. Weel een Israëlische president naar Nederland De president van Israël, zijne excellentie Izhak Ben-Zvi, zal ver gezeld door zijn echtgenote, een officieel bezoek aan Nederland brengen van 14 tot 17 juli, zo deelt de ambassade van Israël mee. V.S. bouwen twee enorme oceaanschepen WASHINGTON, 3-7. Het Huis van Afgevaardigden heeft gisteren een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij aan de Federal Maritime administration toestemming wordt verleend voor het laten bouwen van twee zeer grote oceaansche pen. De Senaat had reeds zijn goed keuring verleend, zodat het wets ontwerp naar het Witte Huis werd doorgezonden. Een van de schepen zal de „United States" gaan ver vangen, die in de Atlantische dienst vaart. Volgens het wetsontwerp zal het nieuwe schip aan de U.S. Lines Company worden verkocht voor ongeveer 47 miljoen dollar. Het tweede schip zal worden verkocht aan de U.S. President Line voor ongeveer 34 miljoen dollar. Het is bestemd voor de dienst in de Stille oceaan. Beide schepen zullen zoda nig worden gebouwd dat zij in ge val van oorlog of van nood in troe pen-transportschepen veranderd kunnen worden. De Maritieme Commission heeft de kosten van het Atlantische schip op ruim 110 miljoen dollar ge raamd. Zij zal op 23 juli inschrij vingen openen voor de bouw van het schip voor de Stille oceaan. De R.P.S. in juni AMSTERDAM, 2-7. Zoals reeds bekend gemaakt, heeft het inleg gerstegoed bij de Rijkspostspaar bank in juni de 2 miljard gulden overschreden. Eind juni was het in leggerstegoed 2006 miljoen gulden. In deze maand werd ingelegd 61,0 miljoen gulden, opgenomen 47,2 miljoen gulden. Het spaarverschil bedroeg dus 13,8 miljoen gulden. Bij de Rijkspostspaarbank Werd in juni 1958 ingelegd f 61,0 miljoen en terugbetaald f 47,2 miljoen, het geen een positief spaarverschil op leverde van f 13,8 miljoen (vorige maand f 15,6 miljoen en in juni vorig jaar f 2,7 miljoen). nadere toelichting gaf op hetgeen hier viel te zien. Het kavelinrich tingswerk in het verkavelingsge- bied werd bezichtigd, met de daar bij behorende werken. Voorbijrij dend werden ook de andere gema len in ogenschouw genomen. Ten slotte volgde een bezoek aan het sluitgat bij Ouwerkerk, terwijl ook nog enkele verplaatste bedrijven werden bezichtigd bij Oosterland. Na afloop gaven de wetenschaps mensen uiting aan hun waardering over de trip en toonden zich ver baasd over de enorme ontwikkeling die het eiland sinds de ramp heeft doorgemaakt. Om vijf uur reisde men weer af naar het vasteland. ZESTIG JAAR K.N.A.C. Jubilaris richt zich tegen grote aantallen ge- en verboden van de overheid Naar schatting 415.000 personenauto's in Nederland 's-GRAVENHAGE, 3-7. Vandaag bestaat de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club zestig jaar. Op 3 juli 1898 werd zijn in het Haagse Koffiehuis te Utrecht opgericht. Zestig jaar K.N.A.C. betekenen zestig jaren automobielverkeer in Nederland, want in 1898, het jaar dat de K.N.A.C. werd opgericht, telde ons land 28 personenauto's. Thans zijn het er naar schatting 415.000. De belemmeringen aan het auto mobilisme opgelegd (zoals in het eigen land een maximumsnelheid van 20 km op alle rijkswegen), wa ren aanleiding tot de oprichting van de automobielclub. Hoewel, naar de K.N.A.C. mededeelt, in de loop van het bestaan van de club veel op het gebied van het automobilisme is bereikt, blijven er echter moeilijk heden bestaan, die bepaald niet ge ringer zijn dan in de jaren negentig. Telkens weer worden nieuwe, zware lasten op het automobielverkeer ge legd, terwijl anderzijds de uitgaven voor dit verkeer worden ingekrom pen. Met name bij de gemeenten ontbreekt het aan middelen om op redelijke wijze de verkeersvoorzie- ningen te verbeteren. En wat de verkeersveiligheid be treft: naar het inzicht van de K.N. A.C. kan een behoorlijke veiligheid slechts bereikt worden door een verkeersopvoeding, die zich op het eigen verantwoordelijkheidsgevoel van de weggebruikers richt. Een inzicht, waarnaar de automobiel- Ir. F. C. baron van Tuyll van Serooskerken overleden 's-GRAVENHAGE, 3-7. Te Zuilen is vanmorgen op 71-jarige leeftijd overleden ir. Frederik Christiaan baron van Tuyll van Serooskerken, oud-voorzitter van het hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis. Baron van Tuyll van Se rooskerken heeft twintig jaar van dit bestuur deel uitgemaakt, hij be kleedde het voorzittersambt van 5 november 1948 tot 1 januari 1958. club en ook de andere verkeers- bonden steeds hebben gehandeld, helaas echter zonder morele steun van de centrale overheid te krijgen. De alsmaar grotere aantallen ge en verboden, die deze overheid in stelt, voeren juist steeds verder af van de weg naar veiligheid, dank zij een groter persoonlijk verant woordelijkheidsgevoel. Meer dau een miljoen heitjes 's-GRAVENHAGE, 3-7. De actie „Een heitje voor een karweitje" heeft dit jaar een bedrag van ruim f 313.000 opgeleverd. De opbrengst van de actie is bestemd voor ver sterking van de fondsen van het Nederlands Padvindstergilde, de Vereniging de Nederlandse Pad vinders, de Nederlandse Gidsenbe- weging en de Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging. STAD EN PROVINCIE Ex-stadgenoot aan boord van de „Plancius" Aan boord van het K.L.M.-toe- stel „Plancius", dat een technische proefvlucht maakt naar Moskou, ter voorbereiding van de regelma tige luchtlijn tussen Amsterdam en de Russische hoofdstad, bevindt zich onze oud-stadgenoot de heer P. A. van 't Haaff. De heer van 't Haaf is als tolk toegevoegd aan het gezelschap technische deskundigen De onthulling van de gedenksteen in „De Witte Swaen" Zoals gemeld zal de onthulling van de gedenksteen in het her bouwde pand „De witte Swaen" plaats vinden op maandag 7 juli. Aan de onthulling gaat vooraf een ontvangst ten stadhuize van het Frans-Nederlandse gezelschap, om 2.15 uur. De onthulling van de steen zal plaats vinden tussen 4 en 4.30 uur. Na afloop van de plechtigheid zal het gezelschap een wandeling door Zierikzee maken. In de avonduren zal de Konink lijke harmonie „Kunst en Eer" een serenade brengen aan de in restau rant „Mondragon" verzamelde gas ten. T.V.-toestel voor Cornelia-stichting Ten kantore van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk te Middelburg heeft de aanwijzing plaats gevon den van de bejaardentehuizen, die een t.v.-toestel ten geschenke zul len ontvangen, uit gelden bijeenge bracht in de Zeeuwse Collecte 1957. Voor Schouwen-Duiveland kwam de Cornelia-stichting te Zierikzee uit de bus, dat dus met een t.v.- apparaat wordt begiftigd. De aan wijzing geschiedde door het lot. Bejaarden van rusthuis „Irene" maakten trip over Schouwen-Duiveland Maaltijd werd te Westenschouwen gebruikt ■Met zeven welwillend door parti culieren beschikbaar gestelde per sonenauto's, alsmede een autobus van de firma de Jonge hebben de bejaarden van het Ned. Herv. rust huis „Irene" alhier gisteren een ge slaagde trip gemaakt over het eiland. Het reisje werd meegemaakt door de bestuursleden en hun da mes van het rusthuis. i Allereerst werd gereden naar de nieuwe veerhaven „De Val" waar men zeer onder de indruk kwam van het enorme werk dat hier is verzet. In Ouwerkerk gearriveerd keek men op van de nieuwe woon wijken en de nieuw verrezen Herv. kerk, waarna via Oosterland's dorps Er is meer in ons, dan wij zelf vermoeden, slechts bij enkelen treedt het aan de dag Het is voor wetenschappelijke on derzoekers een vaststaand feit, dat de mens slechts een klein percen tage van zijn vermogens gebruikt om zich door het leven te bewegen. Al die andere procenten sluimeren en komen in de meeste gevallen niet tot activiteit. Slechts bij enkele personen waarbij een bepaald vermogen zich door aanleg of toevallige om standigheden bijzonder heeft ont wikkeld treedt het aan de dag. Wü hebben Röntgen-ogen! Zo zijn er mensen die ogen heb ben waarmee zij gewoon door vaste stoffen heen kunnen kijken, dus een soort Röntgen-ogen. Verschil lende prominente professoren on derzochten bijvoorbeeld de Indiër Kuda Bax, die in weerwil van het feit, dat zijn ogen grondig verze geld. waren, boeken las, biljartte, fietste en auto reed door het druk ste verkeer. Hetzelfde presteerden een Londens zakenman, een Ameri kaanse jongen, een Spanjaard en een Deen. Zo zijn er ook lieden die in staat zijn door de aardkorst te kijken en DE LIBANESE CRISIS Normale weg tot oplossing leidt via de V.N. WASHINGTON, 1-7. De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft op zijn jongste persconferentie gezegd, dat de nor male weg om de Libanese crisis te behandelen via de Verenigde Naties loopt. Hij zei dat Amerika van me ning is, dat de aanwezigheid van vreemde troepen in Libanon, hoe zeer ook gerechtvaardigd vanuit het standpunt van het internatio nale recht, niet even goed is als een oplossing die de Libanezen zelf vinden. Rechtstreekse Amerikaanse hulp zou slechts een laatste toe vlucht zijn. Dulles verklaarde te vens dat Amerika nooit de mening was toegedaan dat men slechts ac ties kan voeren via de V.N. In dit verband wees de minister op arti kel 51 van het handvest, waarin gesproken wordt over gezamenlijke hulp ingeval van een gewapende aanval. Hij meende dat onder „ge wapende aanval" ook een gewa pende revolutie, die vanuit het bui tenland wordt geïnspireerd en ge steund, kan worden verstaan. te zien wat er diep onder de opper vlakte verborgen ligt. Een Zuid- Afrikaanse jongen wist op die ma nier water aan te wijzen tot zelfs op diepten van honderden meters, hij wist diamantvelden te vinden en plaatsen waar men naar olie moest boren. Deze Zuidafrikaan is echter de enige niet, want er zijn meer lieden die tot dergelijke op merkelijke prestaties in staat zijn. Ilersenradio en vingerlicht In de Verenigde Staten verbleef een man in een hospitaal, die over het feit klaagde, dat hij steeds stemmen en muziek hoorde. Bij nader onderzoek bleek, dat de hersens van deze man werkten als een radiotoestel. Hij hoorde de aan kondigingen en de verdere pro gramma's van een radiostation, zonder dat er een ontvangtoestel in de buurt was. Een dergelijk ver mogen is natuurlijk minder aan genaam, aangezien men deze her- senradio helaas niet kan afzetten. Een Duitser maakt het nog bon ter en is in staat een gloeilamp bij de fitting beet te pakken, waarop deze gaat gloeien. Een Franse dame beschikt over het wonderlijke ver mogen om dingen een langere le vensduur te geven. Bloemen die zij aanraakt, bleven ongeveer tien maal langer goed dan normaal. B\j ieder mens? Het zijn slechts enkele voorbeel den die wij hier noemen van per sonen die over vreemde vermogens beschikken. Het zijn uitzonderlijk ontwikkelde eigenschappen, die vermoedelijk diep weggezonken bij ieder normaal mens schuilen, doch niet tot ontwikkeling en daardoor ook niet aan de oppervlakte komen. Ongetwijfeld zullen, deze gehei men bij het voortschrijden van we tenschap en techniek opgelost wor den en zal er een verklaring gege ven kunnen worden van deze onge looflijke capaciteiten. kern over de Rijksweg Sirjansland werd bereikt. Door het Dijkwater ging het vervolgens naar Dreischor, Zonnemaire, Brouwershaven en Renesse, waarna in „De Torenhoe ve" te Haamstede werd gepauzeerd en een kopje thee werd gebruikt. Over Burgh werd vervolgens naar Westenschouwen gekoerst, waar in „Schouwen's Welvaren" werd ge geten. Na de maaltijd werd een kijkje op het strand genomen. De terugreis werd aanvaard via Burgh- sluis, Schelphoek en Kerkwerve. In de omgeving van Kerkwerve deed zich een kleine strubbeling voor toen de karavaan hier een niet aan gegeven doodlopende weg inreed, welke te smal was om te keren. Eén der auto's zakte weg in de berm welke door de vele regens zeer zacht was. Overigens deden zich geen ongelukken voor en werd welgemoed in opgewekte stemming Zierikzee binnengereden, nadat men ook nog het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis was gepasseerd. SEROOSKERKE Ingebruikneming Ned. Herv. Kerk Naar het Hervormd Kerkblad meldt is als officiële datum voor de ingebruikneming van de Ned. Herv. kerk voorlopig vastgesteld donderdag 17 juli a.s. ANNA-JACOBAPOLDER Ledenvergadering School met den Bijbel De leden van de vereniging tot stichting en instandhouding ener school met den Bijbel, kwamen in een lokaal van de school in verga dering bijeen, onder voorzitter schap van de heer A. C. v. Strien. Deze opende de vergadering door te laten zingen Psalm 63 10, waar na hij Psalm 115 voorlas. Uit het jaarverslag van de sekre- taris bleek dat het onderwijzend personeel enige wijziging had on dergaan. Het hoofd der school, de heer J. P. van Dijk, die de pensi oengerechtigde leeftijd had bereikt, werd als zodanig opgevolgd door de heer P. van 't Hoog. In de plaats van de heer J. Koolstra werd be noemd de heer Droogers uit Oud- Vossemeer. Daar die nog niet af gestudeerd was en nog in militaire dienst moet, is tijdelijk mejuffrouw Buma aangenomen. De school telt thans 89 leerlingen. In het nieuwe cursusjaar zal dit aantal constant blijven. Uit het financieel verslag bleek dat de vereniging over een batig saldo beschikt van f 656,68. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Wesdorp Cz. gekozen in de vacature van de heer L. Quist Az. Voorgesteld werd kokavonden in te stellen. Het is evenwel niet de bedoeling de ouderavonden opzij te zetten. Tweemaal per jaar zal ge tracht worden kij ka vonden te or ganiseren en wel met het Kerst- en het Paasrapport. Tijdens de rondvraag werden in lichtingen gevraagd en gegeven over de woningen der vereniging. Ook het schoolreisje werd bespro ken. Tenslotte zag de heer Abra- hamse graag dat de boekhouding der vereniging werd overgedragen aan de penningmeester, de heer G. L. van Driel. De heer Abrahamse heeft 26 jaar de boekhouding der vereniging beheerd. Het bestuur zal van haar waardering hiervan blijk geven. Verwachting tot vrijdagavond: BUIEN Vrij veel bewolking met plaatse lijk buien, hier en daar met on weer; zwakke tot matige naar oordoostelijke richtingen draaiende wind; dezelfde temperaturen als donderdag of iets hogere. 4 juli. Zon op 4.26, onder 21.02. Maan op 22.25, onder 8.18. Laatste kwartier 9 juli te 1.21. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 4 juli 5.20 v.m. 17.32 n.m. BROUWERSHAVEN: 4 juli 4.48 v.m. 17.13 n.m. Doodtij: 11 en 25 juli. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 3-7. De depressie, die koele oceaanlucht over Frankrijk en België naar onze omgeving voert bevindt zich boven Bretagne en vult langzaam op. De begrenzing van de koele oceaanlucht is niet verder dan tot de Waddeneilanden doorgedrongen. Een en ander ging met talrijke regen- en onweersbuien gepaard. De hoeveelheden varieerden sterk van plaats tot plaats. Op het vliegveld bij Leeuwarden werd tot vanmorgen 7 uur 44 mm afgetapt. Het komende etmaal zal de luchtdruk in midden-Europa dalen en komt het zwaartepunt van het lagedrukgebied ten zuidoosten van ons land terecht. Dit heeft tot gevolg dat de wind naar noordoos telijke richtingen draait en dat de warme lucht die al geruime tijd uit Rusland over Scandinavië naar de Noordzee stroomt in de noordelijke provincies kan terugkeren. Boven dien blijven de regenkansen groot door een nieuwe randstoring, die zich boven de Alpen ontwikkelt. Noodweer op Schouwen-Duiveland NIEUWERKERK KREEG ONWEER MET HEVIGE SLAGREGENS TE VERDUREN Schade in de Westhoek door hagel De Nieuwerkerkers zijn het er over eens dat het daar nog nimmer zo hard heeft geregend dan dins dagavond, toen een onweersfront, gepaard gaande met hevige slag regens, over het eiland trok. Tij dens het hevigst van de bui was er slechts enkele meters zicht. De slagregens hebben veel schade aangericht aan de gewassen, die lelijk zijn neergeslagen. Het dak van de in aanbouw zijnde fabriek van de heer Jansen kreeg ernstige schade. Op het dak komt een be dekking van rubberoid, die er reeds grotendeels op was aangebracht, maar tijdens het noodweer er werd Ook elders was het boos weer. Te Schuddebeurs werden en kele bomen ontworteld. In de Westhoek waren de buien ook zwaar, hoewel de regen stellig min der hevig was dan in Duiveland. Een tent op het strand van de heer J. P. Berrevoets, werd door blik seminslag geheel verwoest. Enkele andere werden zwaar beschadigd. Tijdens het onweer deden zich he vige windvlagen voor, die het dak van de consumptietent van de heer Weststrate aan de Moolweg be schadigden. De regen was in de Westhoek hier en daar gemixed met hagel, die belangrijke schade toebracht aan de gewassen op verschillende tuinbouwbedrijven. VERGADERING C M.M.C. Aantal stuks melkvee nadert getal van voor de ramp In het „Huis van Nassau" te Zie rikzee werd woensdagmiddag een zeer druk bezochte vergadering ge houden van de Coöp. Melk- en Melkprodukten-Centrale G.A., on der vooriztterschap van de heer D. Eveleens, die in zjjn openingstoe spraak o.m. het welkom richtte tot de heer C. Zee, administrateur van dc Zeeuwse Melkfederatle. De voorzitter wees op de stijging van het ledental van 430 tot 461. Het aantal stuks melkvee is inmid dels gestegen tot 2556, tegen 3000 vóór de februariramp van 1953. Het huidige melkvee op het eiland pro duceert een jaarhoeveelheid van zes miljoen kg melk. Hèt merkwaar dige is, dat deze produktie hoger ligt dan voor dc ramp. Gelet op het geringere aantal koeien, impli ceert dit dus een betere melkpro- duktic der dieren, aldus de voor zitter. 37 pet. van het. eilandelijk melkvee is onder controle. In de periode 1956-1957 werden 53 prac- dikaten Hygiënisch Melkwinnings- bedrijf uitgereikt en dit jaar is dit aantal nog aanzienlijk hoger. De voorzitter deelde mede dat contro le door een regionaal orkaan voor lopig van dc hand is gewezen, om dat het bestuur van mening is dat dc aktiviteiten van dc C.M.M.C. op het eiland gunstig zijn. De verga- derakliviteit was bijzonder groot. Dc melkprijs Uitvoerig stond dc heer Eveleens hierna stil bij de kwestie van dc melkprijs, die ook landelijk zo bij zonder sterk in het brandpunt der belangstelling staal. Dc voorzitter bleek deze ingewikkelde materie volledig te beheersen en wees er op dat de veeboer een garantieprijs kan krijgen, dank zij bedragen uit de belastingpot, die de regering toestond. De regering heeft de be kende f 150 miljoen voor het ver lenen van voorschotten gevoteerd. Gepoogd wordt dit bedrag nog ver hoogd te krijgen. De slijtersmarge intussen is niet verhoogd. Spr. ging dieper in op de moeilijkheden bij de boterexport. Het inzakken van de exportmarkt is oorzaak van de zuivelmoeilijkheden. De 30 ct. per kg. melk is wel gegarandeerd, maar nogmaals vroeg spr. zijn gehoor wel te willen bedenken, dat het hier om belastinggelden gaat. Hij wilde afstand nemen van de uit drukking: „dc boeren worden ge steund", zoals men het wol eens hoort zeggen. Dc oorzaak zit in de prijsniveauverschillen en in het veelzeggende feit, dat Nederland een raelkproduktie heeft van 5 miljard kg. per jaar. Aan de ga rantieprijs valt z.i. in de toekomst niet veel te tornen, maar wel be staat het gevaar dat de veeboeren de subsidie niet meer over de vol ledige produktie uitbetaald zullen krijgen. Bedrjjven in verkavelingsgebicdcn Bij het bezoek dat de minister van landbouw destijds aan het eiland bracht, is gewezen op dc moeilijke positie van dc bedrijven, gelegen in het verkavelingsgebied. die tot dusverre nog geen melk produceerden. Zou het gevaar - als boven omschreven - akuut wor den, dan is bedrijfsvoering voor dergelijke bedrijven onmogelijk. Spr. drong er op aan t.a.v. de melkverstrekking aan het personeel geen - wat hij noemde - verkapte slijterspraktijken toe te passen. De hoeveelheden melk moeten duide lijk gelimiteerd worden. Verder wees de voorzitter er op dat de fi guur boer/slijter op Schouwen-Dui veland praktisch is weggevallen. Men kent de slijter en de boer als leverancier aan de zuivelfabriek. Op 1 juli 1958 herdacht de C.M. M.C. het tienjarig bestaan. Spreker merkte op dat de organisatie in deze tien jaar volledig zijn be staansrecht heeft bewezen. Gelet op dc gegroeide samenwerking is de betekenis groot geweest. In verband met de gemaakte kos ten voor de landbouwtentoonstel ling Iaat dc rekening 1957 een te kort zien. Het nadelig saldo op de balans bedraagt f 700,De begro ting 1958 toont in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 15.850, Contributieverhoging zal niet nodig zijn. De heer Vijverberg bracht over de jaarstukken een gunstig rapport uit, waarna deze werden ^goedge keurd. De zittende leden, dc heren A. Hansc en J. M. Lodewijk werden bij akklamatie herkozen, terwijl de leden van de raad van bestuur, de heren L. M. Moermond en P. L. bij de Vaate eveneens bij akklamatie werden herkozen. Een kascommis- sie werd ingesteld. In het vervolg van de vergade ring werd aan een groot aantal eigenaars van bedrijven het prac- dikaat „hygiënisch melkbedrijf" uitgereikt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2