Goedkeuring van G.S. ontvangen voor bouw 7 middenstandswoningen GEMEENTERAAD RENESSE Geen subsidie voor godsdienstonderwijs openbare lagere school In de afgelopen week kwam de gemeenteraad van Renesse onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens in openbare zitting bijeen. De heer J. Stevense was met kennisgeving af. wezig. Goedkeuring werd van G.S. ver* kregen op de wijziging leges-veror. dening en de aanvulling algemene politieverordening. Verder werd goedkeuring verkregen om over te gaan tot de bouw van 7 midden standswoningen op de Joh. Hoo- genboompolder. Een tweetal ingekomen verzoe ken om subsidie ten behoeve van militaire tehuizen werden op voor stel van b. en w. met algemene stemmen afgewezen. Voorts was een verzoek binnen gekomen van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente om een sub sidie te verlenen voor het te ge ven godsdienstonderricht op de school tot een bedrag van f 200 per jaar. De voorzitter deelde mede dat b. en w. na langdurige overweging besloten hebben voor te stellen hierop afwijzend te beschikken. De kerk heeft krachtens de L.O.-wet 1920 het recht om godsdienstonder wijs te geven op openbare scholen gedurende 1 lesuur per week. Hier in mag de gemeente niet treden. De heer Padmos is het hiermede niet eens. Hij vindt dat men steeds meer afdwaalt en vindt het zelfs dringend noodzakelijk dat dit on derricht wordt gegeven aan de jeugd om niet nog dieper in de put te raken. Hij stelt dan ook voor de gevraagde subsidie ten volle te ver lenen. Weth. de Roo zet uiteen hoe het godsdienstonderwijs vroeger werd gegeven, nl. in de consistorie. Elk kind was dan vrij er al dan niet heen te gaan. De heer West hoeve acht het zuiver een taak van de kerk om schoolcatechisatie te houden en vindt subsidie hier niet op zijn plaats. Ook weth. v. Kloos ter acht het niet gewenst subsidie te verlenen voor leden van een ze kere richting. Hij licht dit met een voorbeeld toe waarna er zich een algemene discussie over dit onder werp ontspon. De heer Dorreman is van oordeel dat als de ene richting subsidie wordt verleend, een even tueel verzoek van een andere rich ting niet kan worden afgewezen. Nadat het voorstel in stemming is gebracht wordt het uiteindelijk met 4 tegen 2 stemmen aanvaard. Op een tweetal andere verzoeken, t.w. van J. M. Steur en van de wed. de Vos om gedeeltelijke ontheffing van hondenbelasting besluit de raad op voorstel van b. en w. be trokkenen voor een half jaar ont heffing te verlenen. Op een verzoek van de school sportcommissie 1958 om een bijdra ge van f 1 per leerling voor de op 9 juli a.s. te houden schoolsportdag, wordt op voorstel van b. en w. gunstig beschikt. Hierna komt in behandeling de benoeming van een schoolschoon- houdster. De voorzitter deelt mede dat mevr. Hanse-Fokker per 1 juni jl. haar werkzaamheden heeft ge staakt. Op de oproeping heeft zich slechts één candidate aangemeld, nl. mevr. Dorreman-v. d. Berge. Laatstgenoemde is reeds aan het werk in afwachting van haar be noeming. Op voorstel van b. en w. besluit de raad met algemene stem men deze candidate met ingang van 1 juni te benoemen als schoon- houdster van de o.l.-school. Vervolgens wordt in behandeling genomen de 9e, 10e, 11e en I2e be grotingswijziging 1957. Deze wor den uitvoerig toegelicht door de secretaris en vervolgens op voor stel van b. en w. met algemene stemmen vastgesteld. Hierna volg de de 5e, 6e en 7e begrotingswijzi ging, dienst 1958. De belangrijkste posten behelzen het navolgende: A. de kosten van het Stedebouwkun dig Adviesbureau Schat en Schut voor het maken van diverse plan nen. De voorzitter zet de hierover met de heer Schat gevoerde be spreking uiteen. Hij kan niet ont kennen dat het totaal bedrag ont zettend hoog is. Het honorarium yoor het gehele werk bedraagt nl. f 25.000, hetwelk in termijnen ver deeld wordt. De heer Padmos in formeert of bij eventuele afkeuring van één of meer plannen hetzij door de raad, hetzij door Ged. Sta ten zodat wijziging noodzakelijk is, in de bedongen prijs begrepen is. De voorzitter antwoordt dat dit het geval is. Op een vraag van de heer Blom of de gemeente nu al van architect Komter af is, wordt geantwoord dat de financiële zijde nog niet is afgewikkeld. De op dracht is ruim 10 jaar geleden ver strekt doch nog nooit is er één re kening ontvangen. Weth. de Roo merkt nog op dat het wat de kosten betreft bij het maken van stede- bouwkundige plannen voor Renes se nadelig is dat het een recreatie gebied is. In een ander geval zou het maken van dezelfde plannen veel goedkoper zijn. B. Een andere grote post is de aanschaf van een motor-grasmaaimachine, tot welke aanschaf b. en w. voorstellen thans over te gaan. Eerst is gedacht een klein apparaat aan te schaffen voor het dorpsplein en later nog een grotere voor meerdere werk zaamheden, doch dit zou nadelig zijn. Op verzoek van b. en w. zijn een aantal rapporten ontvangen over de „Ofravely" van gemeenten waar deze machines in gebruik zijn. Deze zijn in 't algemeen zeer gunstig. De heer Padmos acht de aanschaf wel zo noodzakelijk. C. Voorts is geraamd het honorarium van de heer van Dijk, de deskun- die die is aangetrokken om een rapport uit te brengen inzake de samenvoeging van gemeenten. Dit zal minimaal f 1000 bedragen. Na dat de overige posten door de se cretaris zijn toegelicht besluit de raad op voorstel van b. en w. tot vaststelling van deze begrotings wijziging. (Wordt vervolgd). LAND- EN TUINBOUW Internationale besprekingen over de vlasindustrie RIJSSEL, 27-6. Vrijdag is te Rijs- sel een internationale conferentie gehouden, waaraan delegaties van het internationaal verbond der vlasindustrie van de zes landen van de Euromarkt deelnamen. De be sprekingen, die gewijd waren aan het onderzoek van de toestand in de vlasindustrie in west-Europa, werden geleid door de heer Dequae voorzitter van het internationaal verbond en Belgisch minister van Buitenlandse Handel. De bijeenkomst had hoofdzakelijk ten doel de ontwikkeling van de toestand sedert het jongste congres te Cannes te onderzoeken. Toen was een overeenkomst-protocol goedge keurd tot het beperken van de in voer van Sowjet-Russisch vlas. De ze maatregel van zelfverweer werd ingegeven door de noodzakelijk heid de Sowjet-dumping op de vlasmarkt te verhelpen. De maat regel kon echter niet worden uit gevoerd doordat de Schotse spinne rijen er geen uitvoering aan wilden geven. Vrijdag moest dus de toestand opnieuw onderzocht worden bin nen het kader van de gemeen schappelijke markt. Er werd een resolutie aangenomen om zich tot de Europese commissie te wenden om een gemeenschappelijke poli tiek te bepalen en aan de landen, die lid zijn van de organisatie voor Europese Economische "Samenwer- Eindles vond plaats van lagere tuinbouwschool te Haamstede Drie leerlingen behaalden het diploma In de Tuinbouwschool alhier had vorige week dinsdag de eindles van de hoogste klasse plaats. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Dambruin op de omstan digheid dat het aantal leerlingen als gevolg van de watersnood nog klein is maar dat de school nu wel over het dieptepunt heen is, zodat ook de volgende eindles weer druk ker bezocht zal zijn. Het hoofd der school de heer L. Hack herinnerde er aan dat de eindlesklas in 1955 met zes leerlin gen was begonnen. Drie van hen verlieten in de loop der jaren de school zodat slechts drie leerlingen over bleven. Deze jongelui hadden voor deze bijeenkomst een onder werp uitgewerkt dat handelde over beplanting, schurft en meeldauw- bestrijding. Bovendien was hen enige tijd geleden een examen af genomen. De diploma's werden uit gereikt door de voorzitter van de Commissie van Toezicht, burge meester Jhr. R. Röell. De minister van landbouw heeft nu juist een wetsontwerp aanhan gig gemaakt, waarin hij de vesti ging in de landbouw aan bepaalde eisen wilde verbinden. Eén der eisen was een goede theoretische scholing. De Bijkstuinbouwconsu- lent ir. J. J. van Hennik zei dat de vestigingseisen in do tuinbouw voor verschillende onderdelen, reeds 25 jaar beslaan. Gevolg hiervan is ge weest dat heel wat leerlingen naar scholen en cursussen zijn gegaan. Spr. wees er op dat de teelt van kleinfruit met inbegrip van aard beien ook voor Schouwen-Duive- land goede mogelijkheden bergt. Ook de teelt van vroege aardappe len, dubbele bonen en eventueel prei moet nog kansen bieden. Spr. merkte op dat de leerlingen geslaagd zijn met goede cijfers voor de theoretische vakken, terwijl zij zeer goed zijn in het praktisch werk. Woorden van dank Hierna dankte een der leerlingen voor de wijze waarop het onder wijs werd gedoceerd en bood het hoofd der school en de praktijkle raar de heer J. A. v. d. Weel een aandenken aan. De heer v. d. Weel dankte de jongelui voor de aange name samenwerking. Ze konden bij de verschillende fruitkwekers vaak al zelfstandig aan het werk. Ook verschillende fruitkwekers, bij wie het praktisch werk gebeurde, had den dit dikwijls opgemerkt. De re sultaten in de volgende klas zijn belangrijk minder en hij geloofde niet dat volgend jaar een groter aantal aan de eindles zal deel nemen. Deze jongens moeten zich nu zo spoedig mogelijk opgeven voor de fruitteeltvakschool voor de mili taire dienst roet in het eten gooit. Helaas is het nog steeds niet mo gelijk een fruitteeltvakschool te Haamstede te houden. Het hoofd der school dankte de leerlingen voor de prettige wijze waarop het onderwijs kon plaats hebben en deelde mede. dat de leer lingen een aandenken zullen ont vangen. De waarde hiervan zou af hangen van de bereikte resultaten. Het, wordt wellicht een bock of een stuk gereedschap. king de gelegenheid te geven er aan deel te nemen. DREISCHOR Collecte Ned. Rode Kruis De zakjescollecte voor het Ned. Rode Kruis heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 280,32. Voorts werd er een bedrag over gemaakt aan het hoofdbestuur van f 65, zijnde de opbrengst van een openschaal-collecte op een eerder gehouden propaganda-avond. Dit bedrag is bestemd voor de inven taris van het in aanbouw zijnde Rode Kruis Hospitaalschip. ZONNEMAIRE Vorige week slaagde te Den Haag voor het examen leerling- analyst medische richting onze dorpsgenote mej. Matty Geleijnse. BRUINISSE De oudste inwoonster van Brui- nisse mej. wed. van Gilst-Ockerse herdacht op 27 juni haar 98ste ver jaardag. Laatste bijeenkomst bejaarden-sociëteit De bejaardensociëteit te Bruinis- se zal woensdag 9 juli tijdelijk ge staakt worden tot september. Deze laatste bijeenkomst zal een enigs zins feestelijk karakter dragen. Concert „Nu met Hope" De muziekvereniging „Nu met Hope" te Bruinisse, gaf zaterdag avond 28 juni een concert in de mu ziektent, ïulks ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard op 29 dezer. Oude dame viel van trap De 77-jarige weduwe C. Mat- thijsse-Kik kwam op de trap van de havendijk bij de Kerkstraat zo danig te vallen, dat geneeskundige hulp van dokter Quaak moest wor den ingeroepen. Zij bekwam bloe dende verwondingen in het gelaat. - De te Bruinisse gehouden col lecte ten bate van het Rode Kruis bracht f 657,75 op. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen bond hield haar maandelijkse bij eenkomst onder leiding van mej. J. W. C. van Strien. Sprker voor deze avond was ds. den Hoed uit Tholen. Hij sprak over het onder werp: „Doop en Avondmaal", waar op, na de pauze, een drukke be spreking volgde. Tot slot werd de presidente, ter gelegenheid van haar vijftigste verjaardag, door een der bestuursleden een horloge aan geboden als blijk van waardering voor het werk dat zij voor de ver eniging verricht. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 23-8 juni werd door de Coöp. in- en verkoopcen trale voor eieren uitbetaald f 2,02 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren werd één cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 30 juni. Aanvoer 1773 stuks vee, t.w. 1005 vette koeien en ossen en 768 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 2,95-3,25 f 2,70-2,85 f 2,50- f 2,60; varkens (levend gew.) f 1,78- f 1,76-f 1,74. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel traag, 1ste kwali teit als vorige week, 2de en 3de kwaliteit niet geheel prijshoudend, enige prima's boven notering. Var kens: aanvoer ruimer, aanvang handel goed, afloop slecht; prijs iets hoger, enkele prima exempla ren boven notering, zware varkens SPORT KORFBAL S.D.K.B. 2e klasse: WIK I-SVOWK I 3-2; NO AD I-Brouwershaven I 2-3; DES I-DOSKO I 2-2. 3e klasse A: Velocitas II-Renesse I 1-1; Zeemeeuwen II-Burgh III 4-7 (vijf minuten voor het einde gestaakt); Zwaluwenl I-Stormvo gels II 3-0. 3e klasse B: MEVO II-Unitas II 1-2; Die Gouwe II-DSS II 3-7; NOAD II-WIK II 1-1. P.V. „De Bruse Trekker" Door de postduivenhoudersver- eniging „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wedvlucht uit St. Denis. De uitslag was als volgt: J. L. Nieuwersteeg 1, 2; Ph. Steke- tee 3; J. de Ronde, Sirjansland 4. Snelheid eerste prijswinnende duif 1230.38 meter per minuut. Junioren Brouwershaven-MEVO A 3-0 In een aantrekkelijke wedstrijd heelt het junioren-twaalftal van Brouwershaven, dat tot op heden ongeslagen is gebleven, zich meer dere getoond tegenover het bezoe kende MEVO, zodat na afloop de jeugdige Brouwenaars de kampi- oensvlag konden hijsen. De voor zitter der Alg. Sportvereniging „Brouwershaven" complimenteerde het twaalftal met het behaalde suc ces, hetgeen een waardevol element bevat voor de toekomst. De voor zitter bood bloemen aan. Wat de wedstrijd betreft kan ge zegd worden dat in de eerste helft, na het missen van diverse kansen aan weerszijden, de strijd gelijk op ging. De rust ging dan ook met blanke stand in. Na rust kwamen de Brouwenaars meer in het offen sief en reeds spoedig wist Jan v. d. Velde de score te openen (1-0). Het was dezelfde produktieve speler, die even later met een mooie worp de stand op 2-0 bracht. Het beste deel der thuisclub was de prima verdediging, waartegen MEVO niet was opgewassen. Uiteindelijk bracht N. v. d. Schelde de stand op 3-0. Noad I-Brouwershaven I 2-3 In een vooral in de eerste helft op behoorlijk peil staande wedstrijd hebben de beide koplopers, NOAD en Brouwershaven elkaar zater dagavond te Dreischor opnieuw ontmoet en ook nu weer bleek er weinig krachtsverschil te zijn. Niettemin ging Brouwershaven als dit vorige week het geval was ook nu weer met de volle winst strij ken en alleen Stormvogels vormt nu nog een werkelijke bedreiging voor de nazaten van Jacob Cats, want door deze tweede achtereenvolgen de NOAD-nederlaag zijn de kansen op de titel voor de blauw-witten nu wel erg klein geworden. Niette min kunnen de blauw-witten op een uitstekende wedstrijd terug zien en als de nog resterende wed strijden met evenveel elan worden gespeeld als deze wedstrijd, kan zeer zeker de tweede plaats behou den blijven. Het begin was voor NOAD hoop vol want reeds na vier minuten spelen wist P. van Hattem met een verre treffer de stand op 1-0 te brengen. Dit hield tevens in dat NOAD nu veel zelfverzekerder ging spelen en zich van het gemop per van de tegenpartij niets aan trok. Vooral de dames Bolkenbaas en v. d. Linde profiteerden hiervan maar wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. Ook de Rijke, die zeer aktief was, kreeg enkele uit stekende kansen om de voorsprong te vergroten maar een doelpunt viel juist aan de andere kant. De onge twijfeld beste speler van de Brou- wenaren, J. Bokelaar brak door en dit betekende prompt de gelijkma ker. Aan beide zijden deden zich nog enkele goede kansen voor, maar met onveranderde stand brak de rust aan. Evenals dit vorige week te Brou wershaven het geval was, kwamen de withemden nu veel beter voor de dag dan in de eerste helft en NOAD moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Dat een Brouws doelpunt toch niet kon uitblijven was algemeen te voor zien en dit zagen we dan ook spoe dig tot stand komen en mej. v. d. Bos was er de maakster van (1-2). Hoewel de gasten kort hierop nog enkele goede kansen kregen was het toch NOAD dat scoorde. M. v. d. Linde had zich volkomen vrij gespeeld en van vrij grote afstand liet hij de bal in de mand verdwij nen (2-2). Met nog ruim een kwar tier te spelen was nu alles nog mo gelijk, maar in deze resterende tijd bleken de gasten de gelukkigste partij te zijn want 8 minuten voor het einde smaakte J. Slager het ge noegen om de stand op 2-3 voor Brouwershaven te brengen en on danks verwoede pogingen van de blauw-witten om nog gelijk te ma ken mocht dit niet meer gelukken, zodat ook in deze tweede ontmoe ting Brouwershaven met de punten ging strijken. Op het programma van NOAD staan thans nog drie wedstrijden en wel tegen SVOWK uit Stormvo gels uit en thuis. MEVO II-Unitas II 1-2 In deze plaatselijke wedstrijd leek het er aanvankelijk op dat de rode lantaarndrager MEVO met grote cijfers van koploper Unitas zou verliezen. Binnen 15 minuten had Unitas, dat gedurende die tijd steeds in de aanval was geweest, door doelpunten van Joop Hanse en mevr. Pomper met 2-0 de lei ding. Na de vakverwisseling raak ten de MEVO-reserves steeds beter ingespeeld en werd het spel in evenwicht gebracht. Voor de rust werden geen doelpunten meer ge maakt. Na de rust zag Frans van den Ende kans een tegenpunt te scoren (1-2). Door beide ploegen werd hard gezwoegd voor een doelpunt doch dit bleef uit, zodat deze wed strijd in een kleine overwinning voor Unitas eindigde. Gezien het vertoonde spel na de rust had een gelijkspel de verhouding beter weergegeven. Het spel van Unitas viel enigszins tegen. Mogelijk is de oorzaak hiervan dat de tegen partij is onderschat. MEVO B-Unitas 2-2 In een aantrekkelijke wedstrijd is Unitas er in geslaagd haar eerste puntje en tevens haar eerste doel punten in deze competitie te ver overen. Het was al direct in het begin te zien dat Unitas het niet cadeau zou geven. In de 14de mi nuut opende H. Hage de score en in de 20ste minuut maakte M. Kos ter daar 0-2 van. Een doelpunt van R. Lugt (Unitas) werd afgekeurd, maar het succes kwam aan de an dere kant, waar P. Bij de Vaate in de laatste minuut voor rust de stand op 1-2 bracht. Na de hervatting was Unitas ge regeld in de aanval, maar er werd niet van de geboden kansen ge profiteerd. Het zou weer aan de MEVO-zijde zijn waar een doel punt viel (2-2). MEVO miste nog een strafworp, maar in de stand kwam geen verandering meer en beide ploegen konden met het ge lijkspel tevreden zijn. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Promotie 3de klasse BSV '29-Terneuzen 4-0; Dongen- WSC 2-1. Promotie 4de klasse Yerseke-Steenbergen 2-3; RKV VU-RKTVV 2-1 (RKTVV promo veert). Vicrbondentournooi zaterdagspelers(sters) Te Roosendaal, met deelname van de G.U.K.B,, Z.N.K.B., Z.K.B. en S.D.K.B., heeft de S.D.K.B. be hoorlijk partij gegeven, ook al werd geen enkel puntje gehaald. Het tournooi werd gewonnen door de Zeeuwse Korfbalbond, door een beter doelgemiddelde dan de G.U. K.B., beide partijen wonnen ieder 2 maal, en speelden in de laatste wedstrijd tegen elkaar gelijk (9-9), nadat de Z.K.B. bij de rust een 3-7 achterstand noteerde. De S.D.K.B. speelde in haar eer ste wedstrijd tegen de G.U.K.B. en verloor eervol met 3-5 (doelpunten van M. Wentel (2), mej. J. Dale bout (1). In de tweede wedstrijd (de wedstrijden duurden 50 minu ten, met 10 min. rust voor de aan vang van de volgende wedstrijd) ging de S.D.K.B. met 1-10 ten onder tegen de Zeeuwse Korfbalbond (doelpunt L. van Popering), aan de ze hoge uitslag was de inspanning tegen de G.U.K.B. zeer merkbaar. Nadat de rust met 1-3 ingegaan was werd de S.D.K.B., speciaal in de 2e helft overspeeld, hetgeen resul teerde in 7 doelpunten. In de laatste wedstrijd tegen de. Zuid Nederlandse Korfbalbond werd met 2-3 verloren, na lange tijd een 2-1 voorsprong te hebben geboekt (doelpunten T. Simmers, A. Hage). De S.D.K.B.-ploeg kreeg meerdere kansen om de voorsprong te vergroten, de finishing touch ontbrak echter, en na de gelijkma ker volgde in de laatste minuut van de wedstrijd het winnende Z.N.K. B.-doelpunt. Al met al een leerzame dag voor de S.D.K.B.'ers. De uitslagen waren: Z.K.B.-Z.N. K.B. 6-3; S.D.K.B.-G.U.K.B. 3-5; Z.N.K.B.-G.U.K.B. 3-7; S.D.K.B.- Z.K.B. 1-10; Z.K.B.-G.U.K.B. 9-9; Z.N.K.B.-S.D.K.B. 3-2. Brazilië won het wereldkampioenschap door met 5-2 van Zweden te winnen STOCKHOLM, 29-6. Het wereld- kampioenschap voetbal is door Brazilië op overtuigende wijze ge wonnen. In de finale te Stockholm versloegen de Zuid-Amerikanen met 5-2 het Zweedse team, nadat de rust met 2-1 (in het voordeel van Brazilië) was ingegaan. In het begin waren de Zweden gevaarlijk. Na drie minuten reeds kwam de Zweedse rechtsbuiten Hamrin alleen voor de Braziliaan se doelman. Hij wachtte te lang en stelde de tegenstanders in staat zich te herstellen. Een minuut la ter kwam het Zweedse doelpunt dan toch. Liedholm werd gelan ceerd door Hamrin en nadat hij drie Brazilianen had gepasseerd, knalde hij de bal in de rechterhoek van het doel (1-0). Vier minuten later was het echter 1-1 toen midden voor Vava een onhoudbare kogel in het Zweedse doel zond en in de 32ste minuut was het wederom Vava, die de roos trof (2-1). Na de hervatting hebben de Bra zilianen hun voorsprong vergroot. Linksbinnen Pele maakte er in de 54ste minuut 3-1 van en zeven mi nuten later scoorde Zagollo het vierde doelpunt. Verbeten vochten de Zweden terug. Simonsson, de Zweedse middenvoor, verkleinde de achterstand (4-2) en in de aller laatste seconde maakte de Brazili aan Pele nog een vijfde doelpunt, waarover grote verwarring ont stond. Tenslotte werd deze treffer toegekend. DE GROTE OPSTAND 60. Aram beseft, dat hij tegen deze gehele bemanning geen schijn van kans heeft. Snel kijkt hij om zich heen en zijn blik valt op hot, want van de grote mast, waar hij vlak bij staat. En nog voor de toestormende matrozen hem bereikt hebben, springt hij met katachtige lenigheid op de railing en klimt als een aap omhoog in het touwwerk. Onmiddellijk klimmen twee, drie ma trozen hem na, maar een bliksemsnelle uitval doet de voorste van hen achterover tuimelen in de armen van zijn maats. Besluiteloos blijven de mannen staan in de touwen van het want, terwijl Aram hoger klimt lot onder het kraaiennest. „Haal het anker op en werp alle zeilen uit!" schreeuwt schipper Larsson driftig, „we vertrekken en de wind zal die heethoofd wel doen afkoelen!" Aram verbleekt bij dit bevel. „Slop!" schreeuwt hij omlaag. „In hemels naam, vertrek niet met een schip vol graan, terwijl de mensen in dc stad sterven van honger!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3