EUROPEES MANIFEST: GEEN ENKEL LAND KAN ZIJN MOEILIJKHEDEN ALLEEN OPLOSSEN STRAATSBURG, 22-0. Een aan tal vooraanstaande Europese figu ren heeft zondag in Straatsburg een manifest uitgegeven, waarin zij „op dit bijzonder ernstige ogen blik" in de ontwikkeling naar een verenigd Europa verklaren te blij ven streven naar een volledige toe passing van de Europese verdragen cn naar een verdere ontwikkeling in de richting van een Europese politieke gemeenschap. NOORDWELLE O.l.-schoolieugd kampeerde Een zestiental jongens en meisjes van de hoogste klassen der 0.1.- school hebben vorige week een vierdaagse kampeertocht gemaakt o.l.v. het hoofd der school de heer Zevering, naar het prachtig gele gen kampeerterrein „Uit en Thuis" achter Bergen op Zoom. De jeugd heeft hier enkele onvergetelijke da gen doorgebracht. In de omgeving werden wandel- en fietstochten ge maakt, o.m. werd het vliegveld Woensdrecht bezichtigd. De Wouw- se plantage was zeer leerzaam en verder was ook een zwembad en kele malen het doel van een tochtje, waarbij de heer Zevering zich steeds een uitnemend leider be toonde. Hiervan overtuigde zich de oudercommissie toen deze door een geste van één der leden in staat werd gesteld een bezoek te brengen aan de kamperende jeugd. Men trof de jongens en meisjes op het mo ment der warme maaltijd in de gro te tent en het behoeft geen betoog dat een gejuich opging bij het zien der bekende gezichten. De meisjes kwamen al spoedig met thee aan dragen en de meester vertelde hoe keurig ze kookten en hoe de jon gens zich prima kweten van de wa tervoorziening. Zaterdagavond omstreeks 10 uur arriveerden de kinderen weer in het dorp. Het staat wel vast dat de jeugd nog veel aan deze prettige dagen zal terugdenken. Een woord van dank aan het hoofd der school die met veel genoegen zijn zware taak heeft vervuld is zeker wel op zijn plaats. NIEUWERKERK Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft, onder leiding van de heer van Felius uit Zierikzee, een zeer geslaagde middag in bloemschik ken gehouden, in de tuin van me vrouw van de Zande-Bar/ alhier. De presidente mevr. van Eeten-de Vries heette de dames welkom en sprak er haar vreugde over uit dat er zo'n enorme belangstelling was voor deze openlucht bijeenkomst. De heer van Felius toonde de da mes eerst hoe bloemschikken niet moet, om daarna de juiste manier voor te doen. Hierna moesten de dames zelf bakjes en bloemstukjes opmaken, die zo nodig door de ex pert verbeterd of aangevuld wer den. Het resultaat was dat door sommigen prachtstukjes werden gemaakt. Aan het slot van de mid dag dankte de presidente de heer van Felius voor zijn gewaardeerde medewerking en de dames voor hun belangstelling en deelde verder mede dat de eerstvolgende bijeen komst in september a.s. zal worden gehouden. Excursie Chr. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Schouwen-Duive- land van de Chr. Boerinnen- en Plattelandsvrouwen heeft vorige week haar jaarlijkse zomerreis met excursie gemaakt. Deze dag is zeer goed geslaagd, vooral ook door de uitstekende weersomstan digheden. Per autobus werd via „Moerdijk" naar Rotterdam gere den, waar met een Spido-boot een vaartocht door de havens werd gemaakt. Na een mooie rit door het polderlandschap werd in Gou da gepauzeerd en het stadhuis „op genomen". In Moordrecht bereikte men het hoofddoel van de trip, de K.V.T. tapijtfabrieken. Men werd hier verwelkomd door de publici- teitsmanager, die een en ander vertelde over het ontstaan van de fabriek, die zeer klein is begon nen. Eigenlijk bij toeval startte men in 1872 met reparatie van een kostbaar buitenlands tapijt wat voor de fabriek, waar in die tijd jutetapijten werden vervaardigd, oen experiment was. Hierna be gon men zelf met het knopen van tapijten, wat nog steeds met de hand wordt gedaan. Ook de wol en cocosafdeling werden diepgaand besproken en in alle afdelingen werd een kijkje genomen. In de kantiene werd thee gedronken en ieder ontving hier een fraaie lucht foto van de fabriekscomplexen. De presidente mevr. Laurense- Pluister vertolkte de dank van het gezelschap en onderstreepte dit met een doos Zeeuwse babbelaars. Over Capelle a.d. IJsscl werd naar Rotterdam gereden voor een war me maaltijd, waarna omstreeks 8 uur de terugreis werd aanvaard o.l.v. de vlotte en meelevende chauffeur de heer Quist. Alle in zittenden arriveerden voldaan en veilig op hun basis. Geen enkel Europees land kan zijn moeilijkheden meer alleen op lossen, aldus dit manifest, waaron der o.a. de handtekeningen staan van afgevaardigden van het Euro pese parlement onder leiding van hun voorzitter Schumann, de Fran se minister van financiën, Pinay, de Duitse ministers Etzel en Blank en de Belgische kabinetsformateur Eyskens. Het Europese federalisti sche actiecentrum, heeft het be sluit tot dit manifest genomen om dat het congres, dat de Europese beweging deze maand in Wiesba den zou houden, uitgesteld moest worden tot november wegens de vergadering van het Europese par lement van deze week in Straats burg. De verklaring is niet meer dan een nieuwe „relance" van het streven naar een Europese poli tieke gemeenschap, dat enige jaren geleden door het mislukken der Europese defensiegemeenschap is vastgelopen, aldus de initiatief nemers. Schutsluis in Zandkreek aanbesteed 's-GHAVENHAGE, 23-6. Bij de aanbesteding van de Directie Slui zen en Stuwen van de Rijkswater staat voor het maken van een schutsluis in gewapend beton, met bijkomende werken, in een bouw put, gelegen in de Zandkreek onder de gemeente Kortgene, werd het laagst ingeschreven door Van Hat- tum en Blankevoort N.V., te Be verwijk, voor de som van f 3 597.800 Politie krijgt nieuwe uniformen 's-GRAVENHAGE, 21-6. Naai' vernomen wordt, ligt het in het voornemen van de minister van binnenlandse zaken een studie commissie in het leven te roepen teneinde hem van advies te dienen bij het geven van definitieve voor schriften krachtens art. 7 der po litiewet, omtrent de uniformen der gemeentepolitie. Het huidige uniformvoorschrift draagt een voorlopig karakter en dateert van 1947. Sedertdien zijn meer praktische stoffen beschik- gekomen. ZIERIKZEE Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het artsexa men, onze vroegere stadgenoot de heer L. J. van de Zande. De provinciale stoomboot diensten in zeeland in 1957 Verlies ook op lün Zierikzee- Katseveer MIDDELBURG, 23-6. Het boek jaar 1957 van de Provinciale Stoom bootdiensten in Zeeland sluit met een verlies van f 3.631.753,54. Hier in is begrepen een exploitatieverlies van f 419.607,51 voor de diensten, welke geheel voor rekening van de provincie komen. Het tekort op de dienst Zierikzee- Katseveer bedraagt f 305.124,06. Dit veer leverde een vervoersopbrengst op van f 225.263,70. Nederlandse verpleegster naar Israël BREDA, 20-6. Als enige Neder landse is mej. J. Willemsen, ver pleegster in het gemeentezieken huis te Arnhem, aangewezen voor het S.C.I.-team van vrijwilligers en vrijwilligsters, dat op 24 juli in Venetië scheep zal gaan naar Is raël. In de buurt van Nazareth wordt een werkkamp georgani seerd door „Service Civil Interna tional", de in Parijs gevestigde in ternationale werkkamp- en hulp beweging, waarvan de Nederland se afdeling, de Internationale Vrij willige Hulpdienst gevestigd is in Breda. De bedoeling van het werk kamp is mee te helpen aan de uit breiding van een Engels zieken huis en een school voor behoefti ge Arabische kinderen. Voor zij naar Israël vertrekt, gaat mej. Willemsen eerst naar Frankrijk. Met ongeveer 60 ande re vrijwilligers en vrijwilligsters van „Service International" gaat zij daar arme bergboeren helpen, die door een overstroming getrof fen zijn. Scheepvaartberichten Bloemfontein, 21 te Port Eliza beth. Kenia (t.), 21 te Bachaquero. Modjokerto, 23 van Port Swet- tenham naar Penang. Samarinda, 21 van Trinidad naar Kaapstad. Wonogiri, 22 van Los Angeles naar San Francisco. Lage Weg te Westeiischouwen werd ge-asfalteerd Gevaarlijke bochten gingen er uit Met de voltooiing van de in as falt uitgevoerde Lage weg te Wes- tenschouwen, is weer één van die mooie landelijke weggetjes waar ons eiland voor de ramp rijk aan was, en waarvan er na de herver kaveling nog maar enkele te vinden zijn, verdwenen. Vooral de strandbezoekers uit de richting Zierikzee, die voor de oor log naar Westenschouwen trokken, zullen deze weg nog zeer goed her inneren. De hoofdweg liep toen nog over de diverse zèedijken, via Burghsluis, over de Suikerdijk, langs de Westbout en dan kwam men zoop de Lage weg, die hen verder over het dorp Westenschou wen naar het strand bracht. Alle bochten, en er waren zeer gevaar lijke bij, zijn er uit genomen, zodat men nu op het laatste stukje na, vanaf de grote weg Zierikzee- Haamstede, bij de vlasfabriek links af, over asfaltwegen Westenschou wen kan bereiken. Momenteel wordt nog gewerkt aan de gevaar lijke bocht bij villa „Lentevreugd", die weer aansluit op de Lage weg. In de toekomst, bij nog grotere toe name van het wegverkeer zal ook deze weg een uitkomst zijn, om de motorvoertuigenmassa naar het strand te verwerken. AANWINST VOOR GEMEENTE Burgemeester heropende vernieuwde kapperszaak Burgemeester Jhr. A. van Citters heeft vrijdag de vernieuwde kap perszaak van de heer H. Koster of ficieel geopend. De gemeente was verder vertegenwoordigd door wet houder van Zuijen. In een korte toespraak wees de burgemeester er op, dat dank zij deze aan de hoog gestelde eisen des tijds voldoende heren-kapperszaak, iedereen met een schoon gelaat zich over het dorp kan begeven. Verder zei spreker dat reeds jaren de kap perszaak in Burgh de naam v. d. Linde voerde. Deze naam is nu ver anderd in Koster. Hij hoopt dat de heer Koster, die reeds sinds de ramp de zaak van v. d. Linde be heerde, op dezelfde manier mag voortgaan. „Dat deze mooie aan winst voor de gemeente in lengte van dagen mag bestaan", met dezé woorden opende spreker de zaak, die een groot gezelschap genodig den en familie bevatte. De eige naar sprak daarop een dankwoord. De kapperszaak is gevestigd aan de Weststraat in pand no. B 66, dat hiertoe een grote verbouwing on derging. Het eerste was opvalt zijn de grote ramen, die zeer veel licht in de fris geschilderde zaak door laten. De lambrizering is in een nieuw soort plasticverf geschilderd, in de kleuren crème en lichtgroen. Het witte plafond is gemaakt van een geluiddempend soort board. Een fraaie in geel uitgevoerde colo- vynil tegelvloer geeft de zaak een bijzonder effect. Een golf gesneden glasplaat scheidt de keurig opge maakte etalage van de salon, ter wijl twee vitrines, waarvan één in glas, een grote sortering parfume- riën en byouteriën de bezoeker tot kopen nodigen. Een fraai schoor steentje completeert het geheel. De firma Bijkerk-Steur maakte het timmer- en metselwerk, de heren v. 't Hof en v. d. Klooster verzorg den de verlichting, de heer de Meij het schilderwerk, terwijl de firma Jonker de stoffering verzorgde. Een groot aantal bloemstukken stond in de salon opgesteld. KERKNIEUWS Vrouwelijke predikanten in in de Palts SPIERS. De te Spiers bijeenge komen synode van de Protestantse Kerk in de Palts heeft met veertig tegen zeven stemmen bij enkele onthoudingen in tweede lezing een maatregel aanvaard volgens welke de aanstelling van volledig bevoeg de vrouwelijke predikanten moge lijk wordt. Over de ambtskleding van een „pfarrerin" moet nog na der worden beslist. Bij de beraad slaging over deze maatregel is door voor- en tegenstanders uitgebreid gediscussieerd over de vraag of een dergelijke aanstelling van een vrouw op grond van het Nieuwe Testament al dan niet mogelijk is. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veere: W. J. Gun ning. Westervoort; te Eenrum (toez.) J. W. Mazurel, Grijpskerk. Bedankt voor Ameide en Tien hoven: J. Koele, Nijkerk; voor Zoe- termeer (2e pred.pl.): J. Spelt, Din- teloord. Ger. Kerken Aan de V.U. zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen: D. Bakker, Laren; P. van den Berg, 's-Gravenhage; K. Dijk, Amster dam; E. Hoogerwerf, Delft; G. Ma- nesijn, Hengelo (O.); G. Snel, Nieuwveen; R. C. Tamboer, Am sterdam; A. Wessels, Amsterdam; D. Sloot, Amsterdam; mej. R. van der Kolff. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 23 juni. Aanvoer 1826 stuks vee, t.w. 1138 vette koeien en ossen en 688 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 2,95-3,25 f 2,70-2,90 2,50- 2,65; varkens (levend gew.) f 1,76- 1,73-1,70. Vette koeien en ossen: aanvoer even korter, handel slepend, iets lager in prijs, enige prima's boven notering. Varkens: aanvoer kleiner, handel aanvankelijk goed, afloop slecht, gemiddeld hoger in prijs. Ingezonden stukken DE KLACHTEN OVER SMAAK VAN VLEES TE ZIERIKZEE Mijnheer de Redakteur. Enige weken geleden publiceerde U een artikeltje inzake klachten, die klanten hadden over vlees, waaraan blijkbaar geen zout, maar iets anders te pas was gekomen. In verband daarmede werd ons een monster van de gebruikte stof toe gezonden door de Goesse grossier de heer K. Wessel. Het monster dat ons werd toegezonden, bleek, na onderzoek, te bestaan uit in hoofd zaak (meer dan 80 pet.) kaliumni traat (salpeter), verontreinigd met ruim 10 pet. keukenzout en enig kaliumchloride. Wij merken hierbij op, dat bij het zouten van vleeswaren de slagers behalve het keukenzout vaak een kleine hoeveelheid salpeter toevoe gen om te trachten de kleur nog te verbeteren, zodat de aanwezigheid van salpeter in een slagerij geen verwondering behoeft te wekken. In ons bedrijf wordt salpeter noch gekocht, noch gefabriceerd, zodat het denkbeeld, dat de K.N.Z. salpeter inplaats van zout afgele verd zou hebben volkomen on juist is. N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Stormvogels I-Mevo I 4-4 In een zeer spannende wedstrijd is het MEVO gelukt tegen het ho ger geplaatste Sormvogels gelijk te spelen. Gedurende de gehele wed strijd wogen beide partijen tegen elkaar op, hetgeen duidelijk blijkt uit het scoreverloop. Na ongeveer 10 minuten spelen nam Stormvo gels de leiding (0-1). De gelegenheid die hun werd gegeven deze voor sprong te vergroten werd niet be nut daar de toegewezen strafworp werd gemist. Kort daarna slaagde Tonny Simmers er in de partijen op gelijke voet te brengen (1-1). Nog voor de rust liet Stormvogels het tweede doelpunt aantekenen (2-1), met welke stand werd ge rust. Na de rust pakte MEVO de zaak energieker aan en slaagde C. van Vessem er in de stand gelijk te maken (2-2). MEVO bleef ver woed aanvallen hetgeen resulteerde in een doelpunt van Riet Geleijnse (2-3). Stormvogels liet het hierbij niet zitten, wist het -spel over te nemen en de gelijkmaker te scoren (3-3). Ongeveer tien minuten voor het einde nam MEVO weer de lei ding door een doelpunt van Boy Simmers (3-4). In de eindstx-ijd werd een doelpunt van Stormvo gels zeer terecht afgekeurd wegens gedekt doelen. Drie minuten voor tijd kreeg Stormvogels een straf worp toegewezen welke nu werd benut waax-door de stand weer ge lijk was (4-4). Dit betekende te vens de eindstand. Gezien het spel kunnen beide partijen met deze uit slag tevreden zijn. Zeemeeuwen-D.S.S. 3-2 Het gladde terrein bij de „Bx-ou- werij" deed veel afbreuk aan het spel. Ondanks dat, stond de wed strijd op een behoox-lijk peil. Dooi de gladheid van het terrein, ont stond al kort na het begin een on gelukkige botsing, waardoor de D.S.S.-speler W. Stoutjesdijk zich onder doktex-s behandeling moest stellen. Reeds in het begin van de wed strijd blijkt dat de Zeemeeuwen alles op alles zetten. De aalvlugge aanval-speler bi-ak herhaaldelijk door, doch door slecht aangeven ki-eeg hij geen kans om te schieten. Na 5 minuten spelen lukte het echter beter en dezelfde speler maakte het eex-ste doelpunt. 1-0. De D.S.S.-aanval probeerde het met verre schoten, doch niet een kwam verder dan de rand van de mand. In de 15e minuut kx-eeg R. v. Dongen, op dezelfde manier als de eex-ste treffer de bal en ook nu maakte hij geen fout. 2-0. Vlak hierop viel Stoutjesdijk uit en werd vervangen door D. Sies. In de Zeemeeuwen-aanval had H. Braam een goede vex-dediger ge vonden en hij moest het zoeken in verre schoten, die geen doel troffen. Door een fataal misvex-- stand in de blauw-witte verdedi ging kreeg invaller Sies in de 35e minuut van achter de paal een vrije kans en het is 2-1. Na de uit worp kwam de bal bij H. Bi-aam, die vanaf de lijn een fantastisch schot loste, dat keihard door de mand ging. 3-1. Na de x-ust bx-ak J. v. d. Berge hei-haaldelijk door, doch doordat hij x-egelmatig een stap te veel deed, wei-den al deze aanvallen terecht door de scheidsrechter in de kiemgesmoord. In deze pex-iode viel bij D.S.S. het aanvalsspel van Nelleke v. Dienst op. Deze dame gaf in de 20ste minuut B. Heiboer een pracht kans, die deze niet on benut liet. 3-2, hetgeen tevens de eindstand werd. Burgh II-Velocitas I 1-5 De successenreeks van de Burgh- reserves heeft een bruusk einde ge vonden in een volkomen verdiende nederlaag tegen Velocitas. De an ders zo aanwezige strijdlust was deze avond zoek, en vooral een der vakken was er totaal uit. Het nu volledige Velocitas speelde een pi-ima wedstrijd. Velocitas l^ad in de beginopstel ling niet de minste last van het gladde veld en was voortdui-end in de aanval. Reeds na drie minuten viel de eerste treffex-, gescoord door J. de Jonge (0-1). De gi-oen-witten bouwen nu ook vele aanvallen op, doch door onzuiver schieten blijven resultaten uit. Na 20 minuten mag Velocitas een strafwox-p nemen, doch deze wordt gemist. De beste speler van Bux-gh, A. v. d. Zande krijgt een prachtkans en hij maakt de stand gelijk (1-1). Tot aan de rust een overwegend stex-ker Burgh doch de finishing touch ontbrak. Na rust komt Bux-gh er niet meer aan te pas, in de 48e minuut maakt mevr. Zorge-Kloet 1-2, al spoedig gevolgd door een mooi doelpunt van P. de Rijke. Velocitas ruikt de overwinning, en geeft geen kans meer vrij. Na 70 minuten spelen lost H. Geluk een ver schot, dat doel treft (l-'4). Dezelfde speler her haalt dat kunststukje even later, zodat het einde komt met een 5-1 overwinning voor de ploeg uit Se- ï-ooskerke. DOSKO I-S.V.O.W.K. I 3-4 Op een zwaar terrein, in een ma tige wedstx-ijd, is het OWK gelukt weer twee kostbare puntjes te be machtigen. Reeds na 7 minuten heeft Anth. Jonker succes met een Uitbreidingsplan Het hoofd van het gemeentebe stuur van Zierikzee maakt bekend, dat het ontwex-p van een plan tot herziening van het plan van uit breiding dezer gemeente in onder delen (1958), in uitvoex-ige kaarten uitgewerkt, ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage ligt van 24 juni t./m. 22 juli 1958 en dat belanghebbenden voor 23 juli 1958 hun bezwaren tegen het ontwei-p kunnen inbrengen bij de raad. Zierikzee, 23 juni 1958. Het hoofd van het gemeentebestuur voox-noemd, A. M. DEN BOER, wnd. ver schot (1-0). Als na 10 min. spe len C. Kuijper de bal uit de hand slaat van zijn tegenstander doel punt deze speler (1-1). Na 15 min. is bij een misverstand in de verde diging van OWK H. Jonker vrij en het is 2-1. Na 25 min. weet J. v. d. Hamer er 2-2 van te maken. DOS KO mist nog een strafworp voor de rust. Na rust maakt J. Bakker er 2-4 van in de 14e en 27e minuut. DOSKO komt nu nog geweldig op zetten; eerst mist zij nog een straf worp waarna tenslotte Anth. Jon ker er met een schitterende door loopbal 3-4 van maakt, Bx-ouwershaven I-NOAD 1 3-2 Zaterdagavond heeft Brouwers haven I met NOAD I in een aan trekkelijke en sportieve wedstrijd gestreden om het leiderschap. Bui ten aller verwachting heeft Brouw dat met drie invallers speelde, een 0-2 achterstand in een 3-2 over winning weten om te zetten. Voor de aanvang der wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van het medelid, de heer D. Duinhouwer, die in Frank rijk om het leven is gekomen. In de 29e minuut wist de Rijke van een verdedigingsfout der Brou_ wenaren te profiteren en hij loste een mooi schot, dat doel trof (0-1). Brouw kreeg even later de kans op de gelijkmaker, toen v. d. Bos door twee NOAD-verdedigers werd af gedekt en een strafworp werd toe gekend, maar Wux*th miste de ge boden kans. Toch kwam het twee de doelpunt voor NOAD even latex-, toen van Hattem zich prima vrij speelde en van verre afstand een juweeltje van een doelpunt weg gaf (0-2). Na de rust ontstond een fel offensief der thuisclub. Uit een serie schoten van v. d. Wielen en Bokelaar kwam in de 13e minuut het eerste Brouwse doelpunt. L. v. d. Wielen speelde de bal listig aan de vrijstaande Bokelaar toe, die wist te scoren (1-2). Als de Rijke twee minuten later een ongeoor loofde handeling pleegt krijgt Brouw opnieuw een strafworp. Bo kelaar ontfermde zich hierover en bracht de stand op gelijke voet. Het was mej. J. v. de Wielen die hierna de korf deed doorboren (3-2). Zo had Brouw dus zijn lei derspositie verstevigd in een span nende wedstrijd. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit Chateauroux op zatex-dag 21 juni. Afstand 562 km. W. den Boer 1, 7, 15, 20; C. Krij ger 2, 3, 5, 12; J. M. Feleüs-J. Ha- gesteijn 4, 14, 19; W. v. d. Ende 6; H. J. Koster 8, 17; J. Verwest 9; C. M. v. Westenbrugge 10, 18; Fr. Maijs 11; J. Kaaijsteker 13; L. Kos ter 16. Wedvlucht uit St. Denis op zon dag 22 juni. Afstand: 323 km. Gebr. Dalebout I, 11, 16, 18; J. Wiltenburg 2, 15, 17, 25; C. Seijbel 3, 7, 21, 24; C. v. d. Hoek 4; L. Kos ter 5, 6; C. Krijger 8, 9, 10; J. P. Verwest 12, 13; J. Kaaijsteker 14; J. M. Feleüs-J. Hagesteijn 19; Fr. Maijs 20; M. Saman 22; C. Beri-e- voets 23; C. M. v, Westenbrugge 26; W. den Boer 27. P.V. .Gevleugelde Vrienden" Dreischor Uitslag wedvlucht op 7 juni jl. Afstand plm. 245 km. 1, 3, 5 C. J. van Dixhoorn; 2, 6 J. v. d. Werf; 4 J. C. Boogaai'd. Snelheid le prijswinnende duif 1591,67 xn. p. minuut. Snelheid laatste prijsw. duif 1426,08 m. p. minuut. Donderdag a.s. inkorven voor wedvlucht Creil. DE GROTE OPSTAND 56. „Wal moet jij hier?" schreeuwt de matroos, als hij van zijn eerste verrassing bekomen is. En, een bootshaak grijpend, komt hij dreigend op Aram af. Deze heeft zich haastig verder opgetrokken. Met een gesmoorde vcx-wensing stormt de matroos nader, de boots haak schiet dreigend op Aram toeMaar bliksemsnel laat deze zich languit op de x-ailing vallen. Rakelings schiet de haak over hem heen dan treft Arams vuist de vax-ensgast met volle kracht midden in de maag en beiden tuimelen tegen het dek. De matroos blijft roerloos liggen, maar als Aram haastig over eind krabbelt, komt over het middendek een tweede schepeling aangerend, die met een snelle greep een kort zwaard uit de schede rukt. En bij een der kajuiten duikt de gestalte van Avidis op. „Alarm, een verstekeling aan boord!" schx-eeuwt dc koopman, «grijp hem, het is een gevaarlijke kerel!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3