mm |n bl'J verwacht ing Zierikzeese Avondvierdaagse vond met triomfantelijke intocht zijn einde S.S. „ATLANTIC" IN AMSTERDAM Gevluchte reder viert zijn „come back" AMSTERDAM, 19-6. Vanochtend is het eerste nieuwe passagiers schip, waarmede de in de oorlog uit Duitsland gevluchte Joodse re der Arnold Bernstein zijn Ameri kaanse „come back" viert, het 18.100 ton metende s.s. „Atlantic" van Bernstein's nieuwe rederij de American Banner Lines, in Amster dam aangekomen. Daarmede is de directe passagiers- en vrachtver binding New York-Zeebrugge-Am sterdam geopend. In New York waren 869 passa giers,* onder wie 40 in de eerste klasse -en de rest in de overigens zeer luxueuze toeristenklasse, aan boord gegaan. Het zijn bijna alle maal Amerikaanse toeristen, die thans Europa gaan bezichtigen en later hetzij per vliegtuig, hetzij weer met de „Atlantic" naar Ame rika zullen terugkeren. Van hen gingen er in Zeebrugge, waar het schip gisteren is aangekomen, 353 van boord. In Amsterdam kwamen er vanochtend dus 516 aan, die hier aan wal gingen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vrouwenbond P. v. d. A. Op de laatste bijeenkomst van dit seizoen van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. sprak de heer D. Hack over „Erfelijkheid en Euge- netiek". Erfelijkheid vindt men niet alleen uiterlijk, maar ook en dit is veel belangrijker, innerlijk steeds weer terug in geslachten. Spreker noemde vele voorbeelden uit oude tijden. Plato en Socrates hielden zich reeds met dit probleem bezig. Bij de oude bijbelse volken wist men ook reeds hoe belangrijk het was, dat beide huwelijkspartners volkomen gezond zijn, waarom men dus veelal een bruid uit een andere stam zocht. Ook in deze tijd is het buitengewoon belangrijk, dat onze kinderen op deze dingen ge wezen wordt en hebben de ouders de verantwoordelijkheid over een verstandige keuze van huwelijks partner met hun kinderen te spre ken. Spreker haalde frappante voorbeelden aan uit Amerika waar uit statistieken bleek hoe een gees telijk abnormaal en verdorven in dividu vele nakomelingen uit ver schillende geslachten kan beïnvloe den. Medische keuring voor het hu welijk zag spreker als één van de middelen om vele moeilijkheden te voorkomen. De voorzitster dankte de heer Hack voor zijn leerzame lezing en wenste de leden een prettige va- cantie toe. Aan het begin van de avond werd door de voorzitster met en kele woorden het overlijden van „Ome Jan van Zutphen" herdacht, waarna werd gezongen „Aan de strijders". BROUWERSHAVEN 20-jarige zeeman verdronken Donderdagmiddag zijn te Le Ha vre (Frankrijk) een viertal zeelie den, die van de wal naar hun schip teruggingen per roeiboot door een hoge vloedgolf verrast, waardoor het vaartuig kapseisde en alle vier inzittenden door verdrinking om het leven zijn gekomen. Eén der opvarenden was de 20-jarige zee man D. Duinhouwer uit Brouwers haven, welke dienst deed op de Shell-tanker „Kylix". Er heerste in Brouwershaven grote verslagen heid na bekend worden van dit droevige voorval. Volgens het Franse persbureau A.F.P. heeft de bemanning van het Franse vrachtschip „Sotteville", bij gestaan door brandweerlieden uit Rouen en Grand-Queville enige uren vruchteloos 'naar de vermis ten gezocht. Laatste bijeenkomst bejaarden sociëteit Woensdagmiddag organiseerde het Comité Ontspanning Bejaarden te Brouwershaven de laatste bij eenkomst in dit seizoen in het Ned. Herv. Jeugdgebouw. De bejaarden werden hartelijk verwelkomd door mevr. van Leeuwen-deNooijer, waarna een kopje thee werd geser veerd. Vervolgens vond de uit voering plaats van het toneelspel „Sneeuwwitje", waaraan een 23- tal kinderen meewerkte. Dit stuk, dat bijzonder goed op de planken werd gebracht, kreeg een welver diende ovatie van de bejaarden. Het geheel stond onder leiding van mevr. Schuddebeurs. In haar slot woord sprak mevr. van Leeuwen de wens uit, dat in het nieuwe sei zoen, beginnende in october deze gezellige bijeenkomsten zullen wor den voortgezet en hoopte dat be jaarden dan ook zelf eens voor het voetlicht zullen treden. Namens de aanwezigen dankte de heer Wisse voor de altijd prettige en attractie ve middagen en in het bijzonder voor de activiteiten van het ont spanningscomité. NOORDGOUWE Collecte voor bejaarden Zaterdag a.s. zal de jaarlijkse collecte te Noordgouwe en Schud debeurs worden gehouden, ten bate van de reis voor de bejaarden. Traditie getrouw zal de plaatselij ke muziekvereniging „Con Amore" hierbij muzikaal intermediair ver lenen. Koninklijke Zeelandia N.V. organiseerde jaarbijeenkomst 1958 Gisteren en vandaag (vrijdag) werd de grote jaarlijkse bijeen komst voor de leden der directie staven uit binnen- en buitenland, depothouders en vertegenwoordi gers der Kon. Fabr. van Bakkerij grondstoffen „Zeelandia", H. J. Doeleman N.V. te Zierikzee alhier gehouden. Deze uitstekend geslaag de bijeenkomst werd gehouden on der het motto „Met volle kracht vooruit" en nam donderdagmorgen een aanvang met een ontvangst in de hal van het Centraal Station te Rotterdam, waarna een rondvaart door de havens van de Maasstad werd gemaakt. Met het s.s. „Schel de" vertrok het gezelschap naar Zijpe, via Spui, Haringvliet, Vol kerak, Krammer, Slaak en Zijpe. Tijdens de vaart werd geluncht terwijl de heer H. J. Stuvel een causerie hield onder de titel „Of fensief in het zuid-westen" over de Deltawerken. Vanaf Zijpe werd per autobus naar Zierikzee vertrok ken, waar een bezoek werd ge bracht aan het nieuwe voorraad- magazijn van de Kon. „Zeelandia" op het industrieterrein in de Zuid hoek, aan de bouw van de nieuwe fabrieksuitbreiding en fabriek en kantoor. In de namiddag werd een Direct een Berini kopen Gemakkeiyiter afbetalingsvoorwaardcn Was tot nu toe bij aankoop van een bromfiets een zeer grote eerste aanbetaling noodzakelijk, thans is het de Firma Anker te Zierikzee mogelijk een bromfiets te finan cieren met een eerste aanbetaling van slechts 15 procent. Wacht nu echter niet te lang, doch komt U een en ander spoedig bespreken. (I.M.) NOORDGOUWE Geen concert „Apolle" Aanvankelijk lag het in de be doeling dat zaterdag a.s. de mu ziekvereniging Apollo" uit Brou wershaven een vriendschappelijk concert zou geven in de nieuwe verplaatsbare muziektent. Dit kan echter niet doorgaan. Wanneer het concert zal plaats hebben, zal nader worden aangekondigd. NIEUWERKERK Voor het examen gemeente administratie slaagde onze dorps- genote mej. N. J. Boogaart.' OOSTERLAND Chr. Vrouwenvereniging op reis De jaarlijkse reis van de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" zal plaats hebben op 3 juli a.s. Op het programma staat een trip naar Walcheren. De verschillende be zienswaardigheden in Middelburg, zoals miniatuur Walcheren etc. zul len worden bezichtigd, terwijl ook een bezoek aan de oude stad Veere zal worden gebracht. Ongeveer veertig leden zullen deze mooie trip meemaken. -GRAVENHAGE. De zesde no ta inzake de industrialisatie van Nederland en de nota inzake de in vesteringsaftrek zijn thans op de agenda van de Tweede Kamer ge bracht. De beraadslaging er over zal niet aanvangen voor dinsdag 1 juli. bezoek gebracht aan het stadhuis waarna deze eerste dag met een intiem diner in de bovenzaal van „Mondragon" werd besloten. Van daag stond o.m. op het programma een causerie door drs. L. J. Wage over het onderwerp „Ken Uw men sen". Ingezonden mededeling Zo heet dit toelichtend en gerust stellend Doktersboek.dat gratis is ingesloten bij een Babyderm Set,waarin alles voor vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. g^CTMÜNHAÉSÏBSHTlsSill ONDERWIJS Examen Rijkskweekschool - Mejuffrouw J. C. Vijverberg te Zierikzee slaagde te Middelburg voor het eindexamen van de Rijks kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen aldaar. EINDHOVEN. In het Binnen gasthuis te Eindhoven is donder dagmiddag een kobaitstraler in gebruik gesteld. Deze kostbare installatie, een belangrijk wapen in de strijd tegen kanker en andere kwaadaardige gezwellen, is ter be schikking gekomen dank zij steun van de landelijke organisatie kan kerbestrijding en het Koningin Wilhelminafonds. GRAMSBERGEN. Het tweejarig dochtertje van de familie Grendel man in de Krim (gemeente Grams- bergen) is door een vrachtauto overreden en korte tijd later aan de verwondingen bezweken. Het kind was onder de auto gekropen toen deze stilstond. TWEEDE KAMER Verkeersonderwijs wordt verplicht vak voor l.o. en u.l.o. 's-GRAVENHAGE, 19-6. De Twee- de Kamer heeft hedenmiddag een aanvang gemaakt met de behande ling van het wetsontwerp tot wij ziging van het lager-onderwijswet 1920. De belangrijkste wijzigingen die in het ontwerp worden voorge steld, hebben betrekking op de gehuwde onderwijzeres, de duur van de lagere school en het leer plan. Het verkeersonderwijs wordt als onderdeel van het vak aardrijks kunde een verplicht vak voor alle scholen voor gewoon, voortgezet en uitgebreid lager onderwijs. Het wordt o.a. mogelijk gemaakt aan scholen voor uitgebreid lager on derwijs het vak Spaans als facul tatief leervak aan het leerplan toe te voegen. Volgens de thans geldende rege ling moet een school voor gewoon lager onderwijs acht leerjaren tel len. Van deze verplichting kan de minister ontheffing verlenen, dien de mogelijkheid aansluitend onderwijs te ontvangen in voldoen de mate verzekerd is. Volgens dit ontwerp wordt de zesklassige la gere school regel en de zevende of achtklassige lagere school uitzon dering. De vaststelling van het leerplan voor scholen voor lager onderwijs is thans gebonden aan een aantal van veertig zogenaamde „normale schoolweken". Dit begrip „normale schoolweken" geeft in de praktijk nog al eens aanleiding tot moeilijk heden. Om die reden wordt een regeling voorgesteld, waarbij een aantal van 1040 uren als uitgangs punt is genomen. Vreemde maaltijd voor dikhuid EMMEN, 19-6. De 25-jarige olifant Katinka, verblijf hou dende in het Noorder dieren park te Emmen, gebruikte hedenmiddag bij wijze van lunch een tas, inhoudende een badpak, een badmuts, een handdoek en een beursje met enig geld. Zij verkreeg dit ongebruikelijk voedsel door het met haar slurf uit de hand van een meisje te rukken, dat hier niet op ge rekend had, het niet goed vond en er danig van schrok. Een oppasser snelde toe, maar doordat Katinka snel ler kon eten dan de oppasser lopen, werd slechts een ge deelte van de handdoek ge red. Mocht het verorberde niet op de gewone wijze het lichaam van Katinka verla ten, da?i sullen gepaste maat regelen worden genomen dit in omgekeerde richting te doen geschieden. ,Zarak" en TONEEL EN FILM „Western" met weerbare vrouwen in Concertzaal Afrika-film tc Haamstede De film „Zarak" met Viktor Ma ture, Michael Wilding en Anita Ekberg, gaat met het weekeinde in de Concertzaal. De film heeft het zwoele midden-oosten als décor, waar Zarak naam maakt als rover hoofdman, waardoor de Engelsen een prijs op zijn hoofd stellen. Zijn heroïsche inzet is de vrouw Salma, maar met de liefde vlot het niet. Zarak stort zich in nieuwe avon turen en weet de Afghaanse emir Ahmad over te halen tot een roof tocht op Engels gebied. Hij rooft de stad Ziarat Jeeg, maar spaart de vrouw van de Engelse bevelhebber. Zijn schuilplaats echter moet hij verlaten en gewond en gekweld door dorst slaat hij in de bergen de Mullah neer, die hem eens het leven redde. Door wroeging ge plaagd geeft hij zich over aan de Engelsen. Interventie volgt dan van de getergde emir, maar bijtijds weet Zarak de Engelsen te waar schuwen, zich daarbij opofferend voor degenen, die eens zijn vijan den waren. „Slag om het vrouwenfort" Een tweede film is „Slag om het vrouwenfort" met o.m. Audie Mur phy en Kathryn Grant, met als thema de ongerechtvaardigde „straf'-expeditie, die een Ameri kaanse kolonel op touw zet legen de Indianen. Een pientere luitenant verwacht hier onheil van en orga niseert alvast de vrouwen in een garnizoen, dat komt bloot te staan aan de aanvallen van een bandie tenbende en van Indianen. Net op het nippertje blijkt dat de kolonel verantwoordelijk is voor de ge beurtenissen, en niet de moedige luitenant, die intussen een van de vrouwen tot zijn bruid heeft ver kozen. Afrikaans avontuur Een spannend Afrika-avontuur gaat in hotel Bom te Haamstede: „Voorbij Mombassa dreigt de dood" met o.m. Cornel Wilde en Donna Reed. Een man trekt het oerwoud in om zijn broer te zoeken, die door luipaardmannen blijkt te zijn ver moord. De film is gewijd aan de oplossing van het mysterie, waar bij de intrige tot het eind bewaard blijft en de toeschouwer op inte ressante wijze wordt geconfron teerd met het Afrikaanse oerwoud. Allerlei intriges spelen in dit ver haal, waarin een blanke zich keert tegen eigen mensen en de secte der luipaardmannen nieuw leven in blaast, die op hun beurt zijn gezel len belagen. Een typische „detek- tive" in Afrika-stijl. STAD EN PROVINCIE Vergadering Groene Kruis afd. Zierikzee In het „Huis van Nassau" hield de afdeling Zierikzee van „Het Groene Kruis", onder voorzitter schap van de heer J. J. v. d. Ende donderdagavond een korte verga dering. Na opening kwam de finan ciering van de nieuwbouw (wijk- gebouw) ter sprake. Het bestuur kreeg machtiging een geldlening aan te gaan tot het benodigde be drag, met als dekking een eerste hypotheek op het wijkgebouw. In plaats van de aftredende secreta resse mevr. L. C. Schilstra-Bruin- sma, die zich niet herkiesbaar stel de, werd gekozen de heer L. Dey. De penningmeesteresse mej. A. Fermin deelde mede dat de actie tot vrijwillige verhoging van de contributie een succes is geworden en een extra bedrag van f 1450 op geleverd heeft, waarvoor het be stuur uiterst dankbaar is. Van nieuwe leden zal van meetafaan een contributie van f 7,50 worden geheven. Verkiezing hoofdingelanden Waterschap Schouwen Bij de gehouden verkiezing i.v.m. periodieke aftreding zijn als hoofd ingelanden voor ongebouwd her kozen de heren A. v. d. Weijde, I. W. Padmos, F. v. d. Bout, C. Steur en A. v. d. Stolpe en werd gekozen mr. F. Th. Dijckmeester. Voor ge bouwd werd herkozen de heer J. J. Stols. OOSTERLAND Gekombineerde samenkomst Chr vrouwenverenigingen Ruim veertig leden van de Chr. vrouwenvereniging „Helpt Elkan der" uit Bruinisse zijn de gast ge weest van de zustervereniging „Martha" alhier. Het gezelschap werd welkom geheten door de pres. mevr. Rijks waarna ds. Rijks de leiding had bij een bezoek aan de Ned. Herv. kerk. In het Chr. Ver enigingsgebouw werd hierna een samenkomst gehouden waarbij ds. Rijks in plaats van de zendeling Arms uit Oegstgeest sprak over de levensgewoonten in oost-Java. Met belangstelling luisterde men naar een inleiding van de pres. met als thema „Het zout der aarde", welke zij uitsprak nadat op de gebruike lijke wijze deze samenkomst was geopend. Voor de zendingskas wer den boekjes en kalenders verkocht. Mevr. v. d. Brink vertolkte de dank van het gezelschap uit Bruinisse en wees op het nut van dergelijke sa menkomsten. Medegedeeld zij nog dat een telegram in dichtvorm ont vangen werd van de heer H. v. d. Maas en dat gebakken babbelaars werden geschonken door mevr. van 't Hof-v. d. Maas. Tot slot werd gezongen Gez. 103 1, 2 en 3. Ingezonden mededeling CAMERA'S WAT mr DE BI LT Verwachting tot zaterdagavond: Koel weer Zwaar bewolkt met enige regen of motregen, maar later ook ver spreide opklaringen; zwakke tot matige wind uit noordelijke rich tingen; koel weer. 21 juni. Zon op 4.19, onder 21.04. Maan op 9.13, onder 23.16. 22 juni. Zon op 4.19, onder 21.04. Maan op 10.28, onder 23.43. 23 juni. Zon op 4.20, onder 21.04. Maan op 11.45, onder Eei*ste kwartier: 24 juni te 10.44. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 21 juni 5.50 v.m. 18.02 n.m. 22 juni 6.31 v.m. 18.45 n.m. 23 juni 7.16 v.m. 19.30 n.m. BROUWERSHAVEN: 21 juni 5.22 v.m. 17.45 n.m. 22 juni 6.06 v.m. 18.34 n.m. 23 juni 6.53 v.m. 19.22 n.m. Springtij: 19 juni. Doodtij: 26 juni. Adenauer over de terechtstelling van Nagy c.s. Moskou wil toch topconferentie BONN, 19-6. Bondskanselier Ade nauer heeft tegenover buitenlandse correspondenten als zijn mening te kennen gegeven, dat de terechtstel ling van Imre Nagy en zijn mede werkers door Moskou niet bedoeld is als een maatregel om een top conferentie onmogelijk te maken, Politie pakt voort vluchtige oud-S.S.'er Juist enkele dagen voor hij zijn plan om naar Duitsland uit te wij ken zou hebben uitgevoerd, i gisteren in zijn woning aan de Elandstraat te Amsterdam de 45- jarige assuradeur S. de B. gearre steerd. In 1948 was deze de ~B. door het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam bij verstek tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens dienstneming bij de Duitse S.S. Gedurende tien jaar heeft de B. zich aan de uitvoering van deze straf weten te onttrekken. Hij gaf zich uit voor zijn broer. Al zijn legitimatiebewijzen bevatten de ge gevens van deze broer, doch zijn vingerafdrukken bewezen, dat de tip over B.'s verblijfplaats die de Amsterdamse politie had gekregen juist was. ALGEMEEN BESTUUR NEEMT BESLUIT INZAKE VOORMALIG ZIEKENHUIS TE NOORDGOUWE Voorstel aan gemeenteraden gebouw te verkopen (Van onze redakteur) Wij vernemen dat het algemeen bestuur van het Ziekenhuis „Schou wen-Duiveland" te Noordgouwe, heeft besloten aan de gemeentera den op Schouwen-Duiveland voor te stellen de terzake bestaande ge meenschappelijke regeling te likwi- deren. De raden zullen zich der halve tz.t. op dit voorstel moeten beraden. Met betrekking tot het gebouw in concreto zal het algemeen be stuur voorstellen over te gaan tot verkoop. Als overweging hierbij heeft gegolden, dat geen reële ex ploitatiemogelijkheden voor het ge bouw kunnen worden gevonden, een standpunt dat ook door G.S. van Zeeland volledig wordt onder schreven. maar als een „vernietigend oordeel over het revisionisme". Als de Sow- jet-Unie een topconferentie wilde voorkomen, zou zij dat wel zo doen dat het Westen de schuld hiervan kreeg. Overigens achtte de Westduitse regeringsleider het beter om niet van een „topconferentie" maar van een „conferentie over ontwapening en vermindering van de spanning" te spreken. Zijns inziens was de verdeling van Duitsland een van de oorzaken van de spanning en de herbewapening. Daarom zou een ontwapeningsconferentie geen suc ces kunnen hebben als de Duitse kwestie niet aan de orde kwam. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 12 juni: Bartel, z. van Marinus Kloet en Maria Brons; 13 juni: Marina Anthonia Maatje, d. van Pi eter Cornelis Joost Pols en Johanna van der Steen; 13 juni: Leentje Adriana, d. van Krijn Adriaan van der Linde en Cornelia Hogerwerf (wonende te Dreischor); 13 juni: Fija Kathalina, d. van Krijn Johan van Schelven en Cornelia Elisabeth Kieboom, wonende te Brouwershaven; 14 juni: Piether Anthonie, z. van Hendrik Marinus Scheermeijer en Hendrika Cornelia Schot, wonende te Rotterdam: 16 juni: Maria Jacoba, d. van Jacobus Pieter Dalebout en Pieternella Deurloo; 16 juni: Willem, z. van Marinus Pieter Matthijsse en Jo hanna Christina Kosmeijer, wo nende te Nieuwerkerk; 16 juni: Adriaan Cornelis, z. van Simon Coppoolse en Johanna Filius; 19 juni: Kaatje Lena, d. van Johannis van der Wekken en Neeltje Wille- mina Bouwman. Gehuwd. 16 juni: Johannes Cor nelis Anthonius Wisse, 22 j. en Re- gina Maria Clazina Lusse, 20 j.; 18 juni: Willem Christiaan Cornelis Timmerman, 34 j. en Johanna Ma ria van de Velde, 33 j. Fleurige stoet trok door de straten der stad Dreigende wolken en een vrij straffe wind ten spijt zijn donder dag-, de laatste avond van de Zie rikzeese Avondvierdaagse, de toch ten weer vlot en prettig verlopen, zodat gezegd mag worden dat deze 13e Vierdaagse weer uitstekend ge slaagd is en organisatiecomité en deelnemers er met voldoening op kunnen terugzien. Zoals gemeld, werd deze avond gewandeld over Kerkwerve en Schuddebeurs. Op Schuddebeurs werden eerst de kleintjes getrac- teerd op een ijsje, waarna gx*oot en klein door de VéGé een glas limo nade werd aangeboden. Op de terugweg kregen de 8 km. lopertjes ieder nog een papieren vlaggetje aangeboden door de ,Kroon-winkeliers", die middels een bord aan het begin van de Longe Blokweg de lopers ook har telijk gelukwensten met het vol brengen van de tochten. In en bij de Sandströmweg werden de tippe laars verwelkomd door een grote menigte en vond de gebruikelijke bloemenaanbieding plaats. Hier waren ook verschillende vereni- gingsvlaggen aanwezig, alsmede de drumband van „Apoilo" uit Brou wershaven en de signaalafdeling en enkele trommelaars uit Zierikzee. Spoedig arriveerde ook „Kunst en Eer" en trok de kleurige en fleu rige stoet door de Nobelpoort de stad binnen. Marcherend door de verlichte stad werd tenslotte „Con cordia" bereikt, waar de grote zaal bijna te klein bleek om alle binnen komenden te bevatten. Een welgeslaagde Vierdaagse Hier heette de voorzitter, de heer Joh. G. L. de Bie alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn vol doening uit over de grote deelna me, vooral ook uit de buitenge meenten. Speciaal verheugde het hem dat ook uit Brouwershaven en Kerkwerve de plaatselijke sport verenigingen hadden deelgenomen en hij sprak in dit verband een op wekkend woord om deel te nemen aan de wandeltocht, die de A.S.V. „Brouwershaven" op zaterdag 5 juli a.s .organiseert. Hij bracht dank aan allen, die aan het welslagen van deze vierdaagse hadden mede gewerkt cn noemde hierbij „Kunst en Eer", de pers, de leden van de Rode Kruiscolonne (die het deze laatste avond ook weer niet druk hadden gehad), de autobezitters, dc grossiers cn winkeliers (VéGé, Kroon, Kon. Zeelandia, R. P. Ho- gerheijde, M. C. Popeveld, Coöpe ratie „De Dageraad") voor de vele geschonken tractaties. De lopers dankte hij voor hun deelname, maar hij wilde er nog eens nadruk kelijk op wijzen, het wandeltempo niet te hoog op te voeren en zich onderweg rustig en ordelijk te ge dragen. Speciaal bracht hij hulde aan hen, die voor de 10e of meer dere maal hadden gelopen. Dit wa ren: mej. A. M. Verton (13 maal), mej. J. P. Verhage en dr. J. C. Röhner (12 maal) cn de dames Gella van der Doe, Janny van Dongen, Jo van der Have en Janny Stout- jesdijk (10 maal). Hierna ging spr. over tot de uitreiking der onder scheidingen, allereerst aan de ver enigingen en vervolgens aan de in dividuele deelnemers. Dc deelne mende verenigingen waren ditmaal: de G.V.'s „Olympia" en „Rust Roest", welpen en padvinders van do Mr. Bakkergroep te Zierikzee. de S.V.'s „Brouwershaven" on „W. I.K." (Kerkwerve), en „M.E.V.O." te Zierikzee, „Vlijtige Handen" en de C.J.M.V. te Zierikzee. Nadat allen hun kruis, kroontje of cijfertje in ontvangst hadden ge nomen sloot de voorzitter met een opwekkend woord de bijeenkomst, waar een echte „Vierdaagse sfeer" heerste.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2