hebben gezegd: „Nu kan het." Nu kunnen wij onze gezinnen datgene geven wat zij zo nodig hebben! 2.000.000 fijnproevers en sparen op elk pakje zeker 25 cent! Profiteer daarvan. Haal nu ROOMBOTER in huis! Lekker, gezond en goedkoper dan ooit: Een waarheid als een koe! SCHOOLREISJE j Ze klimmen in glimmende bussen En vormen een juichende troep, Zo'n zeventig kwett'rende mussen, Beladen met zakken vol snoep. Ze krijsen als nimmer tevoren, De boeren zien uit op 't land; Ook hebben chauffeurs voor hun i oren De watten heel dicht bij de hand. In Jantje zijn oog komt een vliegje En Mien weet geen raad met een plas; Dan zingen ze rap van het wiegje Dat vroeger een stjjfselkist was. De meester heft aarzelend netjes Uit „Kun je nog zingeniets aan; De jeugd met een mond vol kadetjes Stapt over op Johnny Jordaan. Dan gaan ze een speeltuin bestormen De Kniepende Knappert of zo; Eén maakt er een smak, een enorme Men roept om de é-ha-bé-o. Dat zijn dan de ouderraad-vrouwen De veiligheidsraad van de tocht, Die gaasjes en pleistertjes sjouwen En doekjes met welriekend vocht. Een Max staat te kijken vol zorgen Zijn moeder is óók bij dat span, 't Gezanik begon al vanmorgen: Zijn spijkerbroek mocht-ie-nie-an Doch meester zijn ziel heeft erbarmen, H\j wil naar het eind van de rit: Nou zitten nog benen en armen Betrekkelijk goed in het lid. Al hoort hij dan niet bij de klagers, De thuiskomst wordt zeer gewaardeerd; Zijn oor tuit van liedjes en schlagers Die nooit in de klas zijn geleerd. Des avonds, nog vóór 't nieuws van elven In bed naast en moeder dan Moe, Daar murmelt hij zacht in zichzelve: Ik ben aan vakantie ivèl toe JAAP MIJDERWIJK. Zeldzame broedvogel op Schouwen-Duiveland Wij vernemen dat enkele paren van de oeverzwaluw in de Westhoek broedend zijn aangetrof fen. De oeverzwaluw is kleiner dan de gewone boerenzwaluw en bouwt zijn nest in de steile kanten van sloot, watergang of beek. De vogel is zeker in onze provincie uiterst zeldzaam en werd voorheen op het eiland nimmer broedend gesigna leerd. Koning Mohammed van Marok ko heeft woensdag de Franse am bassadeur in Rabat medegedeeld, dat de Frans-Morokkaanse onder handelingen over de terugtrekking van Franse troepen uit Marokko, snel besloten dienen te worden, al dus is in een communiqué bekend gemaakt. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Burgh I-Unitas I 8-0 Doordat Unitas zaterdagavond niet de beschikking had over een drietal spelers, werd deze wedstrijd uitgesteld tot dinsdagavond. De moeilijkheden waren voor Unitas nu nog veel groter, want de ploeg kwam met zes invallers, waardoor een overwegend sterker Burgh geen moeite had met deze van te voren toch zeer zwaar tegemoet geziene match. Er valt over deze zeer sportief gespeelde wedstrijd niet veel te vertellen, alleen viel het spel op van mej. Corrie van Nieuwenhuize, die mej. Hart ver ving. Dit meisje dat vorig jaar nog in de junioren speelde, maakte nu in het eerste twaalftal drie doel punten. Het spel is nog geen minuut oud ais Corrie van Nieuwenhuize de bal vrij krijgt en inschiet (1-0). Burgh heeft nu wel het voordeel van de vrij krachtige wind, en Unitas komt er dan ook bijna niet aan te pas. In de 14e minuut is het weer de zelfde speelster die er met een mooi schot 2-0 van maakt, Na de vakwisseling is het S. Roos, die in de 17e minuut met een ver schot het derde doelpunt maakt, even la ter gevolgd door het vierde door dezelfde speler (4-0). Ook het vol gende aanvalsvak is zeer produk- tief, en reeds spoedig maken J. Kenters en N. Schrier er 6-0 van, met welke stand de rust aanbreekt. Na rust valt Unitas sterk door de wind gesteund fanatiek aan, doch de vele schoten van A. Hage mis sen de mand. Unitas had in deze periode zeker een paar doelpunten verdiend. Een kwartier na de rust krijgt Wentel bij een doorbraak de bal, en maakt met het verre schot geen fout (7-0). Unitas is nu uitge speeld en Burgh krijgt weer een groot overwicht. Na 29 minuten maakt Corrie van Nieuwenhuize er 8-0 van, met welke stand ook het einde komt. J unlor encompe title Burgh A-Stormvogels 12-1 Een overwegend sterker Burgh verpletterde met twaalf doelpunten het toch heus niet slecht spelende Stormvogels-twaalftal. Voor de rust scoorden: Tineke Deurloo (2 maal), Hanna Boot en Koos Evert- se. Na de rust hetzelfde spelbeeld met doelpunten van Henk Lange- jan (2 maal), Nico de Graaf (2 maal), Jan van Nieuwenhuize, Koos Evertse, Piet Kok en Tineke Deur loo. Voor Stormvogels scoorde Kees van Burg tegen. DUIVENSPORT Ned. Bond van zaterdagvliegers afdeling Zeeland Aan de grote wedvlucht vanuit Noyon door de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Zaterdag vliegers georganiseerd, namen 1705 duiven deel. De postduivenhouders- vereniging „De Bruse Trekker" nam aan deze wedvlucht deel. De uit slag was als volgt: 1, 4 A. de Ko ning, Bruinisse; 2, 13 H. C. Noord- hoek, Sirjansland; 3 J. Folmer, Nieuwerkerk; 5, 7, 8 J. de Ronde, Sirjansland; 6, 9, 12 P. Zandijk, Sirjansland; 10 Ph. Steketee, Brui nisse; 11,14, 15, 16 C. Bal, Bruinisse 14 Gerrie Bal, Bruinisse; 17 C. van Dijke, Nieuwerkerk. De prijswinnende duif had een snelheid van 1631,87 meter per mi nuut, de laatste prijswinnende duif van „De Bruse Trekker" had een snelheid van 1394,17 meter, maar de prijswinnende duif van het gehele concours legde per minuut 1777,97 meter af. P.V. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht vanuit St. Quentin op 14 juni. 1, 10, 12, 15 H. C. Noordhoek, Sirjansland; 2, 7, 16 Ph. Steketee, Bruinisse; 3, 11A. de Koning, Bruinisse; 4, 5 P. Zandijk, Sirjansland; 6, 13 J. v. Dijke, Oos- terland; 8, 14 J. de Ronde, Sirjans land; 9, 17 A. IJzelenberg, Brui nisse. Snelheid eerste duif 1090 m per minuut, laatste duif 873 m per minuut. Heden (donderdag)avond vindt de Zierikzeese Avondvierdaagse zijn besluit Tweede en derde avond werd er succesvol gelopen De tweede avond van de Zierik zeese Avondvierdaagse voerde de wandelaars door Schouwen. De temperatuur was 'n stuk lager dan de eerste avond, wat wel aange naam was, maar de vrij straffe wind was op sommige gedeelten wel wat hinderlijk. Het bleek dat de eerste avond toch ook wel bla ren had opgeleverd, want enige deelnemers lieten de tweede avond verstek gaan. Ook de tweede tocht verliep vlot en reeds omstreeks 8 uur kwamen de eerste 8 km.-loper- tjes binnen, vrij spoedig gevolgd door de eerste „groten".. Woensdag, de derde avond, was het schitterend wandelweer, toen de tocht door een gedeelte van Dui- veland ging. Het aantal niet opge- komenen was ditmaal maar heel gering en dit vond nog zijn oorzaak in het feit dat enkelen enigszins onprettige gevolgen ondervonden hadden van inenting. Ook nu ver liep de tocht zeer vlot en vooral de 15 km.-lopers waren enthousiast over de mooie wandeling die zij gemaakt hadden door de Duive- iandse polders. De eersten van de 8 km. meldden zich om kwart over 8, de eersten van de 15 km. om 8.20 uur. waaruit weer bleek dat het tempo vrij hoog lag. Ook nu wil len wij er echter nog eens op wij zen dat het er heus niet om gaat vlug binnen te zijn! Evenals de eerste avond ontbra ken ook de tweede en derde avond de tractaties niet! De VéGé zorgde (evenals maandagavond) voor ver versingen voor jong en oud, maar ook de Kroonwinkeliers, en de fir ma's R. P. Hogerheijde, M. C. Pa- peveld en de Coöperatie „De Da geraad" lieten zich niet onbetuigd en hielpen mede dat de wandelaars „fit" bleven. De voet verzorgers hadden het beide avonden weer niet druk, want slechts een enkele meldde zich met blaren. De laatste avond Heden (donderdag) avond is het alweer de laatste avond. Dan is het weer opstellen langs het Haven plein en het Havenpark en gaat het via het Kraanplein en het Haven park n.z. door het Vrije over de nooddam naar de Grachtweg. De kleintjes gaan dan via de Kadeweg en de Leverdijk naai* Schuddebeurs en over de Prov. straatweg naar de Sandströmweg. De groten tippelen over de Grachtweg, door de Zand weg over Kerkwerve naar Schud debeurs en vandaar naar de Sand strömweg, vanwaar gezamenlijk met „Kunst en Eer" voorop door de Blokweg, de Nobelpoort, de Korte Nobelstraat, Watermolen, Verre- nieuwstra'at, Melkmarkt, Dam, Korte St. Janstraat, St. Domus- straat, Korte Groendal, Kraanplein, Havenpark nz, Havenplein naar „Conc'drdia" wordt gewandeld. Hierbij zuJlen verschillende vereni- gingsvlaggen worden meegevoerd en zullen, der traditie getrouw, ook de bloemen wel niet ontbreken. Als de weersomstandigheden gunstig blijven, zal overal waar de stoet passeert de belangstelling zonder twijfel groot zijn en zal weer eens opnieuw blijken hoezeer de bevölking van Zierikzee en om geving medeleeft met de eilande- lijke vierdaagse, waarvoor ook do belangstelling van de zijde der deelnemers elk jaar toeneemt. U weet dat ROOMBOTER een natuurprodukt is. Uw gevoel zei U al, dat ROOMBOTER gezonder moest zijn. En nu is ROOMBOTER bovendien binnen ieders bereik! PUBLIKATIE VAN HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU-R IJS WIJK Z.H. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zondag 22 juni a.s. luidt: Promotie 1ste klasse Zierikzee II-Goes III (kwartover drie, scheidsr. G. M. v. d. Wielen, grensr. J. y, d. Werf en J. de Wit). Zomer-avondcompetitie Wijziging programma Uitgesteld is de voor heden (don derdagavond vastgestelde wed strijd: Herverkaveling-Rijks water staat. Zierikzee veteranen-Drukkerij L. O. 0-3; PZEM-Prov. Waterstaat 1-5; Ned. Heidemij.-Kon. Zeelandia 0-3; Fa. de Oude de Jonge-Fa. Janse 3-1; Herverkaveling-Nederl. Heidemij. 3-2. Sclieepvaartbericliten Bloemfontein, 18 te Kaapstad. Koratia (t.), 18 van Gotenburgh naar Rotterdam. Korenia (t.), 17 te Rotterdam. Lemsterkerk, 17 te Ras Tanura. Samarinda, 17 van Cristobal naar Trinidad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3