STAD EN PROVINCIE Voor de Vrouw Hoe behandel ik de nieuwe kunststoffen? Vereniging „Het Groene Kruis" hield (late) jaarvergadering Begroting 1958 sluitend met bedrag van f 11.650 In café „De Waerelt" hield de vereniging „Het Groene Kruis" van Renesse, Noordwelle en Seroos- kerke haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. M. deNooijer, deelde in zijn openingswoord mede dat door diverse omstandigheden de jaarvergadering pas nu plaats kon vinden. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer G. A. Haringman, bleek dat het boekjaar kon worden afgesloten met een ba tig saldo van f 23,09. Namens de financiële commissie bracht de heer M. de Roo verslag uit, waarbij hij adviseerde tot goedkeuring over te gaan, waarna de penningmeester onder dankzegging décharge werd verleend. Uit het jaarverslag over 1957 bleek dat het ledental een geringe stijging te zien geeft. De vereni ging telde per 31 december 456 le den, waarvan 285 te Renesse, 103 te Noordwelle en 68 te Seroos- kerke. Door de wijkzuster werden in het afgelopen jaar in totaal 2950 bezoeken afgelegd. Aan zuster Ger- zom, werd bij haar vertrek door het bestuur een boekwerk aange boden. In haar plaats werd be noemd zuster M. A. van Beveren. Het ingebruiknemen van het Groene Kruisgebouw te Renesse voorziet, vooral voor de zuigelin genzorg, in een grote behoefte. De afrekening, welke met spanning te gemoet wordt gezien, is nog steeds niet binnengekomen. De begroting over 1958 was sluitend met een be drag aan inkomsten en uitgaven van f 11.650. Bestuursverkiezing De periodiek aftredende bestuurs leden, mevr. J. E. Reinhoud-Kris- telijn en de heer J. M. de Nooijer, werden herkozen. In de plaats van de heer K. Viergever, die zich niet Demonstratiemiddag voor Plattelandsvrouwen Maandagmiddag werd voor de afdeling Schouwen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" een demonstra tiemiddag gehouden door de Bel gische firma Devos-Lemmens, fa brikant van o.a. tafelzuren, mos terd, mayonnaise etc. "De presidente, mevr. Goemans, kon op deze geslaagde bijeenkomst talrijke dames verwelkomen. In haar openingswoord deelde zij mede dat voor de in het aanstaande najaar te houden jubileumviering een revue zal worden ontworpen door de heer A. Braat, tekenleraar aan het prof. Zeemanlyceum. De heer C. J. van Olst uit Breda vertelde vervolgens een en ander over de verschillende door de fir ma gebrachte artikelen en ging hierbij uitvoerig in op de fabricage van mosterd, speciaal Franse mos terd en de verpakkingen waarin een en ander wordt'afgeleverd aan de consument. Een demonstratrice maakte tussen de bedrijven door lekkere hapjes klaar terwijl ook in de pauze een consumptie werd aan geboden. Het bestuur heeft met de organisatie van deze middag onge twijfeld succes geboekt. NOORDWELLE De alhier gehouden collecte voor het Rode Kruis heeft een be drag van f 113,30 opgebracht. ELKERZEE Burgerlijke stand en loop der bevolking over mei 1958. Geboren: 6. Johannes Frederik, z. van J. F. Frederiks en S. de Mun. nik; 8. Tona Maria, d. van S. C. Coomans en J. Hanson; 28. Willem, z. van T. Kamper en J. Huijssoon. Gehuwd: 1. Nicolaas Marinus Tuiten, 24 jr., te Eikerzee en Cor nelia Overbeke, 19 jr., te Koude- kerke. Ingekomen: 1. A. Mast en gezin van Rilland-Bath; 7. C. Overbeke, e.v. N. Tuiten van Burgh. Opbrengst Emma-bloem collecte De opbrengst van de door de da mes: Kunst-Visser, den Boer-Buu- ron, van Dongen, Kloet-Hage en Coby de Graaf verzorgde Emma- bloemcollecte in de gemeenten El- kerze'e, Ellemeet en Duivendijke bedroeg f 123. ELLEMEET Burgerlijke stand en loop der bevolking over mei 1958. Gehuwd: 22. Andries Lorenz, 36 jr., te Delft en Nelly Maria Kom mer, 28 jr., te Ellemeet. Ingekomen: 1. R. ten Klooster van De Bilt. Vertrokken: 2. J. Nekeman naar Goes; 23. N. M. Kommer naar Delft. Leerlingen o.l. school deden verkeersexamen Aan de volgende leerlingen van de o.I.-school alhier kan wegens een met goed resultaat afgelegd verkeersexamen een diploma wor den uitgereikt: Cornelis van Burgh, Wim van der Cingel, Daan van Huizen, Mattheus Leijdens, Piet van der Cingel, Rinus Hansc, Leny Fontcinc, Cornelis Quist, Leen van der Cingel, Hans Remmers, Jan Gaanderse. meer beschikbaar stelde, werd ge kozen de heer J. Sluijters te Noord welle. De voorzitter sprak namens de vereniging hartelijke woorder van dank tot de heer Viergever voor de toewijding waarmee hij steeds zijn bestuursfunktie heeft waargenomen. De heer J. Quist te Serooskerke werd benoemd tot lid van de com missie voor het nazien van de re kening over 1958. De voorzitter deelde mee dat voor de leden te Serooskerke thans materiaal van de vereniging is te komen bij het bestuurslid de heer M. Geluk. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer v. Splunter naar de nieuwe contributieregeling. De voorzitter zei dat de nieuwe regeling zeer om zichtig is gehanteerd. Hij ried de genen die het volle bedrag van de contributie niet kunnen opbrengen aan, zich in alle vrijmoedigheid tot het bestuur te wenden. De heer J. Hendrikse zag gaarne een poging in het werk gesteld om de subsidie van de gemeenten op f 1,per inwoner te brengen. De secretaris-penningmeester ried dit ten sterkste af, gezien de toelagen die thans worden toegekend. De heer Hendrikse trok hierna zijn voorstel in. Met een dankwoord aan het adres van zuster v. Beveren Vöor het werk dat door haar is verricht, sloot de voorzitter de vergadering. NOORDGOUWE Ouderavond openbare kleuterschool Vrijdagavond jl. werd in de open bare kleuterschool aan de Pauw straat te Noordgouwe, onder voor zitterschap van de heer E. Muller een ouderavond gehouden, waar voor van de zijde der ouders be hoorlijke belangstelling bestond. Het hoofd der school, mejuffrouw Provoost gaf een uitvoerig verslag over het jaar 1957, terwijl de in- spectrice van het kleuteronderwijs een causerie hield over het kleuter onderwijs in het algemeen. Zoals gebruikelijk maakten vele ouders en andere genodigden gebruik van de mogelijkheid het werk der kleu ters te bezichtigen. Bovendien vond op deze avond een vei kiezing van bestuursleden plaats in de vakatu- res van de heren E. Muller en M van der Weele, respectievelijk voorzitter en sekretaris van de Ouderkommissie. In genoemde va- katures werden gekozen de heren J. Snoep en L. Vis (hoeve „Kort beraad"). ST. PHILIPSLAND Vergadering gemeenteraad Onder voorzitterschap van bur gemeester L. J. de Jonge kwam de raad der gemeente St. Philipsland in openbare vergadering bijeen. Met ingang van 4 augustus 1957 zullen de huren van de complexen woningwetwoningen verhoogd wor den van f 6,50 op f 8,15 en die van f 6,75 op f 8,45 en van de nood woningen van f 3,55 op f 4,45. De uitgaven werden vastgesteld van het gewoon lager onderwijs over het vijfjaarlijks tijdvak van 1953-1957. De overschrijding over dit tijdvak bedroeg f 1955,49 of ge middeld per jaar f 391,98, wat een bedrag per leerling wordt van f 8,45. Aan verschillende eigenaars in Karreveld zal grond verhuurd wor den voor f 0,15 per meter. Op zijn verzoek zal aan de heer W. Rijstenbil alhier grond ver huurd worden aan de Zuiddijk ter breedte van de grond waarop zijn loods is gebouwd. "Vergoedingen en garantie verleningen Na langdurige discussie werd aan de heren I. Hage en A. J, Verstrate vergoeding toegekend voor reiskos ten van schoolgaande kinderen. Aan het Zeeuws Studiefonds zal een bijdrage gegeven worden van f 0,05 per inwoner. Daarna werd besproken grond aan te kopen voor industrieterrein bij de watertoren. Het ligt in de bedoeling onder langs de Oostdijk, vanaf de eerste oprit tot de heer F. P. Feleus, ver harding aan te brengen. De kosten hiervan bedragen f 5.500. Tevens zal de Voorstraat van een nieuwe teerlaag voorzien moeten worden. Kosten dezes (geraamd) f 750, Voor de Anna Jacobapolder komt deze verbetering op f 1.600. Een en ander werd door de gemeente-op zichter, de heer De Korte, nader uiteengezet. Tenslotte werden de werkzaam heden aan de Oostdijk besproken en door de gemeente-opzichter toe gelicht. UTRECHT. In 't voormalige Zui len is maandagmiddag een jongetje door een vrachtauto overreden en gedood. Drie jongetjes staken de weg over achter een rioolzuiger- wagen van de Utrechtse reinigings dienst. Het laatste knaapje, de 7- jarige H. G. Knol uil de Otter- spoorlaan te Utrecht, werd gegre pen door een met grint beladen vrachtauto, bestuurd door G. II. S. uit Utrecht. Het knaapje was op slag dood. t J In de textieldoolhof De tegenwoordige huisvrouw staat, in tegenstelling met haar grootmoeder, wel eens voor zeer moeilijke problemen.* Wij hebben hier speciaal op het oog de behan deling van de verschillende soorten textiel of wat daar voor doorgaat. Onze grootmoeders wisten niet be ter of er was linnen, katoen en wol. De tegenwoordige huisvrouw heeft te kampen met veel meer soorten stoffen, zoals nylon, orlon, dacron, rhovyl, saran, tri-acetate, no-iron, cotton enz. Al deze stoffen hebben hun „eigenaardigheden", d.w.z. zij vragen een afzonderlijke behande ling. Daar komt nog bij, dat er nu ook zeer veel soorten wasmiddelen zijn, waardoor het probleem nog moei lijker wordt. Wij zullen trachten onze lezeressen van dienst te zijn met enige wenken, waarmede zij hun voordeel kunnen doen. De be handeling van de „oude" stoffen mag als bekend worden veronder steld, daarom zullen wij hier spe ciaal onze aandacht schenken aan de moderne synthetische stoffen. Deze synthetische stoffen, ook katoen met een no-iron finish, heb ben grote voordelen, die ons het onderhoud heel wat gemakkelijker maken. Ze kreuken niet als ze op de juiste wijze behandeld worden en behoeven' nimmer gestreken te worden, bovendien zijn ze spoedig droog. Sop en smeltpunt Deze weefsels mogen nooit ge wassen worden in te warm water. Stijve nylon (perkament nylon en papercrisp) waarvan de petticoats gemaakt worden, mogen alleen maar gewassen worden in een koud sop. Als de weefsels wit zijn, ligt de warmtegrens op 60 gr. C. Voor gekleurde stoffen mag het water slechts lauw zijn of koud. Wring nooit en gebruik geen ruim sop. Alle synthetische stoffen hebben een vrij laag smeltpunt, zodat be zitsters van een regelbaar strijk ijzer het gemakkelijker hebben, dan de niet-bezitsters van een der gelijk strijkijzer; de eerste kunnen nl. deze stoffen zonodig strijken met een bout, die afgesteld staat in de laagste warmtestand. Slechts een zeer lauwe bout kan ongeluk ken voorkomen. Stoffen gemaakt van kreukher- stellende kato.en, linnen, viscose of acetaat-rayon mogen nooit worden gebleekt met chloor, terwijl het wassen van deze stoffen nooit mag plaats hebben in warm sop. Strij ken mag men evenmin doen met een te warm ijzer. Dit geldt even eens voor kunstzijde met een ka- toenfinish, die tot de goedkoopste soorten behoort, maar er ondanks dat toch zeer aantrekkelijk uitziet. Kreukels voorkomen Vele dames bezitten thans no- iron bloeses, vele heren dragen overhemden van een stof, die niet gestreken behoeft te worden. Men denke er hierbij om, dat zulk een kledingstuk na het wassen in het hierboven genoemde sop kletsnat op een plastic hangertje moet uit lekken. Dus niet uitknijpen. Deze kledingstukken dient u daarbij zoveel mogelijk dicht te knopen, kragen, manchetten enz. zoveel mogelijk in de vorm te rek ken. U zult zien, dat er na het dro gen vrijwel geen kreukeltjes meer te zien zijn. Mochten er bij het aan trekken nog wel enige kleine on effenheden te zien zijn, dan kun nen deze bij het dragen na onge- Ueer 10 minuten verdwijnen door de lichaamswarmte. Na enige tijd dragen is zo'n kledingstuk niet meer te onderscheiden van een ge streken kledingstuk. Dat vele dames bij het dragen van nylon ondergoed, gemaakt van polyamiden en bewerkt met on versponnen garens, last hadden van afsluiten van de huid, zal thans wel bekend zijn. Nu men deze stoffen bewerkt met versponnen garens zal dit bezwaar wel zijn opgeheven. Als u zelf naait Wil men zelf nylon kledingstuk ken naaien, dan gebruike men hier voor nylon of terylene garen en eventuele tussenvoering van spun- nylon, dat is nylon van versponnen draad. Wie meer keuze wenst kan kie zen uit andere belangrijke stoffen, bv. de ijzersterke dacron (Ameri kaans), of terlenka (Nederlands), terylene (Engels), diolen (Duits), of tergal (Frans). Deze zijn gemaakt van polyesters als grondstof. Men kan ze krijgen in versponnen en onversponnen bewerking, het is een mengsel van bv. 55 pet. terlen ka en 45 pet. wol en bijzonder ge schikt voor bovenkleding. Deze stof is kleurecht en blijvend plooi- houdend, zelfs als ze gewassen is. Voor de vervaardiging van plooi en plissérokken wordt ze veel ge bruikt. Iets minder sterk is de orlon of wel acrilan (Amerikaans), nymcry- lon (Nedei-lands), draion (Duits). Het heeft echter een goede licht- bestendigheid. Wit blijft wit en wordt niet geel, zodat het vooral gebruikt wordt in gebreide truitjes, vestjes, ondergoed of vitrage. Knippen en knopen Knip met een hete schaar, dan krijgt u versmolten randen, die niet rafelen. De naden mogen niet in de kettingrichting (evenwijdig aan de zelfkant) maar moeten on der een hoek daarmee worden ver werkt. Knoopsgaten dient u te voorzien van ander materiaal. Zorg voor zo min mogelijk spanning in de draad en gebruik een dunne naald. Rafe len kunt u voorkomen met Engelse naden en dubbele zomen. Plissé wordt in nylon gesmolten, dus dit kunt u niet zelf doen. MosseIvi9serg weer terug van de Waddenzee BRUINISSE, 16-6. De Zeeuwse mosselkwekersvaartuigen zijn na een ongeveer zes weken durend verblijf op de Waddenzee waar naar mosselzaad gevist werd, thans alle weer in de thuishavens terug gekeerd. Met de sluiting van het Groninger wad is de zaad visserij' campagne voorbij. Kon bij de visserij op het Friese wad (eind april tot midden mei) gesproken worden van een vangst die alle verwachtingen overtrof, de visserij op het Groninger wad (eind mei tot half juni) heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Grote mosselen, geschikt voor de consumptie, waren bijna niet te vinden. Boeken en Brochures „HET ZEEUWS TIJDSCHRIFT" Opstel over het vraagstuk van de boerenzoons in Zeeland. In het jongste nummer van het „Zeeuws Tijdschrift" snijdt dr. C. de Galan het vraagstuk aan van de boerenzoons in Zeeland. Hij komt hierin om. tot de conclusie dat op de eilanden Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland en westelijk Zeeuws Vlaanderen het aantal po tentiële opvolgers voor de komen de 15 jaar geringer is dan het aan tal vrijkomende bedrijven. Op de andere eilanden ligt de situatie weer anders. Het aantal op het ouderlijk bedrijf meewerkende boerenzoons is (behalve in oostelijk Zeeuws Vlaanderen waar het steeg en in Walcheren, waar het gelijk bleef), sedert 1947 overal gedaald. Luc Montigny schrijft over „Kin deren van de koning van Loch- lann". Lochlann is de naam van een geheimzinnig rijk, waarschijn lijk Scandinavië. De redakteurvan het Zeeuws Tijdschrift G. de Kok, schrijft onder de titel „Het zwij gen en het zeggen", een artikel over „Tweehonderd jaar krant en samenleving in Zeeland". De gedachte Zeeland uit zijn iso lement te verlossen is niet nieuw. In de Franse tijd was men al op het denkbeeld gekomen om Zuid-Be veland met het vaste land (Noord Brabant) te verbinden door de Oos- terschelde af te dammen. Dit the ma werkt dr. A. de Graaf uit in zijn bijdrage: „Een vroege voorloper van het Deltaplan ondervindt kri tiek". Een ander agrarisch artikel is van de hand van ir. J. D. Dorst, die de Zeeuwse cultuurgewassen aan een beschouwing onderwerpt. Drs. M. C. Verburg tenslotte schrijft uitvoerig over: „De voor bereiding en uitvoering van de Deltawerken". KERKNIEUWS De vrouw en het ambt in de kerk 's-GRAVENHAGE, 17-6. Herin nerend aan het feit, dat de gene rale synode aan het einde van deze maand in vergadering bijeenkomt, mede om een beslissing te nemen over de toelating van de vrouw tot twee van de kerkelijke ambten, heeft het hoofdbestuur van de Ge reformeerde Bond in de Ned. Her vormde Kerk een beroep gedaan op alle kerkeraden, die dit in strijd achten met de schriftuurlijke orde van het huis Gods, aanstaande zon dag een bidstond te houden, opdat, zo zegt de oproep, „de kerk door Gods genade moge worden be waard voor een beslissing, die in strijd is met Gods Woord en daar om geen zegen voor het kerkelijke leven-kan doen verwachten, maar veeleer schade en onheil zal bren gen". Scheepvaartberichten Kryptos (t.), 16 van Rotterdam naar Stanlow. Koratia (t.), 16 te Gothenburg. Samarinda, 16 te Balboa. Soestdijk, 17 te Rotterdam. MARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 16-6. Binnenland se granen - officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam - och- "tendbeurs. Groene erwten, boerenschoon f 26,00-35,00; schokkers, boeren schoon f 40,00-72,00; bruine bonen, boerenschoon f 35,00-75,00. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 16 juni Aardappelen (nieuw) f 46, idem drielingen f 29, aardbeien f 123-140, waspeen f 60, andijvie f 27-30, peu len f 160-165," sjalotten f 9-19, per 100 kg. Bloemkool A f 39-61, B f 30-33, C f 16, afw. f 10-20,. komkommers (wit) A f 45-50, B f 42, C f 31, krop sla f 6, per 100 stuks. Kroten f 12-20, bospeen f 41-44, per 100 bos. Aardbeien I f 0,29-0,34, II f 0,22- 0,27 per doosje. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Goes III-Zierikzee II 2-1 Deze promotiewedstrijd, met als inzet een plaats in de reserve 3de klas K.N.V.B. is geëindigd in een Goesse zege. Van enig krachtsver schil was in de eerste helft geen sprake, al kon Zierikzee moeilijk loskomen. Het gevaarlijkst waren echter de Goessenaren, die doelman Hage moeilijk werk bezorgden. Aan de andere zijde schoot Bolken baas hard tegen de lat, rust 0-0. In het eerste kwartier na de rust speelde de Zierikzee-verdediging ietwat onzeker, na eerst de staan- paal beproefd te hebben, schoot Lindenberg hard langs doelman Hage, hetgeen de linksbinnen spoe dig herhaalde (2-0). Van dit mo ment af gingen de bezoekers veel beter en vrijer spelen, herhaalde lijk werden aanvallen opgezet, uit een hoekschop van Koster schoot Bolkenbaas in (2-1). Hoezeer de gasten ook speelden voor de gelijk maker, deze bleef achterwege. Zierikzee II ontvangst a.s. zon dag Goes III thuis. KORFBAL S.D.K.B. WIK I-Stormvogels I 1-3 Na de nederlaag van dinsdag jl. tegen NO AD moesten de Kerkwer- venaren ook zaterdagavond weer toezien dat de gasten met de winst gingen strijken, want het sterke Stormvogels won met 3-1. Aanvankelijk was WIK iets in de meerderheid, maar hier tegen over stond dat Stormvogels gevaar lijker was. Het zag er geruime tijd naar uit dat voor de rust geen doel punten zouden vallen. Toch gelukte het mej. de Graaf om na een half uur spelen de gasten aan de leiding te helpen. Toen zij de bal kreeg aangegeven maakte zij op de juiste wijze gebruik van de geboden kans (0-1). Vlak voor het verstrijken van de eerste speelhelft zag WIK haar harde werken toch nog beloond toen L. v. d. Wekken plotseling was doorgebroken. Dit betekende dan ook de gelijkmaker (1-1). Pas twintig minuten na de rust gelukte het de uitstekend spelende Korsman met een schot van vrij grote afstand Stormvogels weer aan de leiding te helpen (1-2). WIK ant woordde met enkele felle aanval len, maar men beging hierbij de grote fout om de dames te weinig in het spel te betrekken. Toch kreeg de thuisclub bij een algemene aan val een goede kans op de gelijkma ker toen zij een strafworp kreeg toegewezen. Berrevoets nam deze evenwel slecht en. gooide over de mand. Allengs de wedstrijd vor derde werd Stormvogels gevaarlij ker en tien minuten voor het einde viel de beslissing toen De Glopper' de stand op 1-3 bracht, wat tevens de eindstand bleek te zijn. Junioren: Unitas I-MEVO II 0-5; MEVO I-Brouwershaven I 1-3. MEVO I-DOSKOI 4-3 In een zeer spannende en op be hoorlijk peil staande wedstrijd is het MEVO gelukt de beide punten te veroveren. Aanvankelijk leek het er op dat MEVO een grote neder laag te slikken zou krijgen. Binnen vijf minuten wist de DOSKO-aan- val de stand op 0-2 te brengen. Hierdoor was MEVO wel enigszins ontmoedigd doch na enige tijd wist het twaalftal zich te herstellen en het spel in evenwicht te brengen. Niettegenstaande dat gelukte het DOSKO nog een doelpunt te ma ken (0-3). Voor de rust kon Hans de Oude deze achterstand verklei nen tot 1-3, met welke stand werd gerust. De rust scheen het MEVO- twaalftal goed te hebben, gedaan. Steeds was MEVO in de aanval. Het duurde echter nog vrij lang voordat mej. A. v. d. Woestijne de stand op 2-3 kon brengen. MEVO bleef taai volhouden en DOSKO deed alle mogelijke moeite de voor sprong te vergroten, hetgeen ech ter niet gelukte. Door goed samen spel werd Kees van Vessem de ge legenheid gegeven de gelijkmaker te scoren, waarvan hij dankbaar profiteerde (3-3). Hierna ontwik kelde zich een felle strijd om het winnende doelpunt, waarbij het spel op en neer golfde. Acht minu ten voor tijd bracht Tonny Sim mers uit een snelle doorloopbal de stand op 4-3. In de resterende mi nuten werd door DOSKO alles ge geven om de gelijkmaker te for ceren, doch ondanks enige gevaar lijke aanvallen, bleef deze uit. Toen scheidsrechter van Sluijs einde blies had MEVO voor het uitste kende volhouden de verdiende be loning, hoewel een gelijk spel ze ker niet tot de onmogelijkheden had behoord. Het verdere programma voor deze week luidt: Vrijdag 20- juni: 3e klasse A: Renesse I-Zeemeeu wen II; Velocitas li-Zwaluwen II; Brouwershaven li-Stormvogels .II (half 8). 3e klasse B: Unitas II-DES II; WIK II-Die Gouwe II; DSS II- NOAD II (half 8). Zaterdag 21 juni: le klasse: Zwaluwen I-Unitas I; Zeemeeuwen I-DSS I; Burgh II- Velocitas I (7 uur 20). 2e klasse: Stormvogels I-MEVO I; Brouwershaven I-NO AD I; DES I-WIK I; DOSKO I-SVOWK I (7 uur 20). Junioren: Groep A: Renesse-Burgh I; Velo/ DOSKO combinatie-Zeemeeuwen; Burgh li-Stormvogels (half 4). Groep B: WIK-MEVO; NOAD- Brouwershaven (half 4). Groep C: Unitas-DSS II; SVOWK -DES (half 4). DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" ZIERIKZEE Wedvlucht uit Pont St. Maxenee. Afstand 277 km. F. Maijs 1, 18; Gebr. Dalebout 2, 8, 26, 27; J. Kaaijsteker 3; C. v. d. Hoek '4, 7; A. de Graaf 5; C. Seijbel 6, 17, 21; A. J. Koster 9; A. Bakker 10, 22; W. den Boer 11, 13, 20, 31; J. A. ten Haaf 12, 16; J. Wiltenburg 14, 25; J. Verwest 15, 23, 24, 29; W. v. d. Ende 19, 30; C. van Westen- brugge 28; C. Berrevoets 32. DE GROTE OPSTAND 53. „Waar is het graan gebleven?" stamelt de oudste koopman verbaasd, „en waarom steek je dat stro in brand?" - „Het graan heb ik allang in roeiboten naar ons schip laten brengen", grijnst zijn broer, „en als die plunderaars straks hier binnendringen, vin den ze slechts een uitgebrande graanschuur.... snap je broeder? Ze zullen menen, dat we het graan verbrand hebben en dat zal hun overmoed wel doen afnemen, hahaha!" Inmiddels heeft Aram Viola met zachte drang, een zijstraat in geleid. „Wc staan hier machteloos", zegt hij, niet een gebaar naai de tierende menigte, die nog steeds in felle strijd gewikkeld is met Viola's ruiterij. „Het enige, wat we doen kunnen, is snel terugkeren naar het kasteel en ons gereed maken om Cesare en zijn bende te ontvangen, want ik vrees dat hun woede zich ook tegen hun Gravin zal keren!" Haastig loopt het tweetal door de stille straten, als Aram het meisje opeens tegen de muur drukt en voorzichtig om de hoek gluurt. In de schaduw van een over het water gebouwd huis ver schijnt de silhouet van een roeiboot en in twee van de drie donkere gestalten aan boord herkent Aram onmiddellijk de gebroeders Avidis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3