Fraai gelegen sportveld te Nieuwerkerk werd in gebruik genomen Dodelijke ongevallen op de weg 's-GRAVENHAGE. Zondagmid- dag is op een onbewaakte overweg bij Wezep een wielrijdster met een kind aangereden. Zij werden bei den door de sneltrein Zwolle- Amersfoort gegrepen en onmiddel lijk gedood. Het waren twee zuster uit Hattemerbroek. 's-GRAVENHAGE. Zaterdag was het zesjarige meisje W. van der Heijden voor het ouderlijk huis aan de Buitenhaven 31 in Nieuwpoort aan het touwtje springen. Toen de bestelauto van bode Den Hartog uit Langerak dit smalle wegge deelte passeerde, is het springtouw van het meisje om de portierkruk van de auto geslagen, waardoor het kind omver werd getrokken en door de achterwielen werd over reden. Het werd op slag gedood. Een tragische bijzonderheid is, dat de chauffeur een oom van het meisje was. TEGELEN. De zestigjarige E. Claessen uit Venlo is in de nacht van zaterdag op zondag per auto rijdende van Venlo naar Roermond onder Tegelen een trottoir opgere den en tegen een muur gebotst. Hij was op slag dood. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. 's-GRAVENHAGE. Zaterdagmor gen om 9 uur is de elfjarige jongen H. van Rijssel uit Rijswijk (Z.H.) op de Rijswijkseweg te 's-Graven- hage met zijn fiets op de tramrails geslipt, toen hij linksaf wilde slaan. Hij viel daarbij tegen de linker wieldop van een personenauto, be stuurd door de 47-jarige A. B. uit Rotterdam. Met een hoofdwond is de jongen in het ziekenhuis aan de Zuidwal opgenomen, waar hij te negen uur 's avonds is overleden, HEERLEN. Zaterdagavond ge beurde op het kruispunt Klooster- koolhof-Schaesbergerweg te Heer len een verkeersongeluk, dat de 23- jarige ongehuwde scooterberijder J. Hofman uit Schaesberg het leven heeft gekost. (Van onze redakteur) Aangevlijd tegen het Nieuwerkerkse Slingerbos in een omgeving die thans reeds ieder frappeert door de welige begroeiing, achter de nieuwe openbare lagere school, is het sportveld van Nieuwerkerk gesitueerd, dat zaterdagmiddag met een opwekkend sportfeest officieel in gebruik is gesteld. Op het sportveld verrees een fraai, goed geoutilleerd clubgebouw - een geschenk van de Middelburgse Rotaryclub -, waarvan de inge bruikstelling geschiedde door de voorzitter ir. H. de Lussanet de la Sablonière, door zijn bemoeiing met de kerkrestauratie voor Nieuwer kerk geen onbekende. Aan de ingebruikstelling ging een toespraak vooraf van burgemeester A. A. van Eeten, die op deze wat broeierig warme dag weer één van zijn lievelingswensen voor zijn gemeente in vervulling zag gaan. Moorden in Algerië ALGIERS, 8-6. - Twee mensen vonden de dood en 34 werden ge wond door de ontploffing van een handgranaat, die een Algerijnse op standeling zondag in een menigte te Mendez bij Oran wierp. Vlak bij deze plaats werd een Mohamme daanse leider vermoord; de politie achtervolgde de drie moordenaars en doodde hen. Ook in Sidi El Abbs werd een moslem vermoord. Franse troepen doodden acht opstandelingen nabij deze plaats, waar men het lijk van een Fransman ontdekte. Bij Mos- taganem en Wagram sneuvelden acht rebellen. In Algiers werden een Fransman en een Mohamme daanse winkelier vermoord. Officiële publicatie Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplich tigen, die op 10 juni 1958 voor le oefening onder de wapenen komen worden een aantal extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichti gen moeten van deze treinen ge bruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betrok ken station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of be stemming geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoem de extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerst volgende reisgelegenheid na 06.59 uur. EXTRA-TREINEN. Leeuwarden- Vught: Leeuwarden v. 8.41 - Hee reveen v. 9.04 - Steenwijk v. 9.23 - Meppel v. 9.35 - Zwolle v. 10.15 Amersfoort v. 11.18 - Utrecht v. 11:47 - Den Bosch v. 12.28 - Vught a. 12.33 Groningen-Berg en op Zoom: Groningen v. 8.43 - Assen v. 9.04 - Hoogeveen v. 9.25 Mep pel v. 9.40 - Zwolle v. 10.02 Amersfoort v. 10.57 - Utrecht 11.28 - Den Bosch v. 12.05 - Tilburg v. 12.23 - Gilze-Rijen v. 12.32 - Bre. da v. 12.42 - Roosendaal v. 13.19 - Bergen op Zoom a. 13.30. Nij- megen-Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.54 - Den Bosch v. 10.39 - Til burg v. 11.07 - Breda v. 11.26 Roosendaal v. 11.47 - Bergen op Zoom a. 11.59. Amsterdam-Ber gen op Zoom: Amsterdam CS v. 8.49 - Amsterdam Sloterdijk v. 8.58 - Haarlem v. 9.14 Leiden v. 9.41 - Den Haag HS v. 9.57 - Roosendaal v. 11.17 - Bergen op Zoom a. 11.28. - Rotterdam-Bergen op Zoom: Rotterdam CS v. 9.48 - Rotterdam Blaak v. 9.52 - Rotterdam Zuid v. 9.56 - Dordrecht v. 10.08 - Roosen daal v. 10.35 Bergen op Zoom a, 10.46. Rotterdam-Eindhoven: Rotterdam CS v. 9.21 - Rotterdam Blaak v. 9.26 - Rotterdam Zuid v. 9.30 - Dordrecht v. 9.50 - Lage Zwaluwe v. 10.02 - Breda v. 10.15 - Gilze-Rijen v. 10.24 - Tilburg v. 10.34 Oisterwijk v. 10.42 - Boxtel v. 10.52 - Eindhoven a. 11.06 Rotterdam-Amersfoort: Rotterdam CS v. 9.07 - Rotterdam Noord v. 9.14 - Gouda v. 9.28 - Utrecht v. 9.54 - Amersfoort a. 10.12.- Den Haag-Ede: Den Haag SS v. 9.23 - Voorburg v. 9.28 - Gouda v. 9.46 - Utrecht v. 10.19 - Ede a. 10.44. Amsterdam-Eindhoven: Amsterdam CS v. 9.36 - Amsterdam MP v. 9.42 - Amsterdam Amstel v. 9.46 - Utrecht v. 10.17 - Geldermalsen v. 10.37 - Den Bosch v. 11.02 - Vught v. 11.08 - Eindhoven a. 11.30. Zwolle-Roermond: Zwolle v. 10.06 - Deventer v. 10.32 - Zutphcn v. 10.48 - Arnhem v. 11.21 - Nijmegen v. 11.43 - Bierick v. 12.34 - Venlo v. 12.38 - Roermond a. 12.59. Een opwekkende plechtigheid Rotaryclub te Middelburg schonk clubgebouw Meer nog dan enig ander ding in het herbouwde Nieuwerkerk, spreekt het nieuwe sportveld tot de verbeelding, omdat een dergelijk veld lang niet het eigendom kan worden genoemd van gemeenten in dezelfde orde van grootte. Nieu werkerk is dus bevoorrecht, maar wie zal het de gemeente niet gun nen na de trieste slag die de fe- bruari-ramp toebracht? Het was een vrolijke slang van sportmensen en belangstellenden, met voorop de muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" o.l.v. de heer J. Heijboer, die rond half drie naar het sportveld kronkelde, waar het weldra een drukte van belang was. Staande voor het straks te ope nen clubgebouw, sprak burgemees ter van Eeten. „In de huidige tijd is het op zijn plaats een dergelijk sportveld te bezitten en het is ver heugend dat in het wederopbouw- en uitbreidingsplan met deze wens is rekening kunnen worden gehou den. De gemeente echter had een lange financiële polstok nodig en speciaal wat betreft een eigen club gebouw zou de stok tekort zijn ge weest. Nieuwerkerk echter heeft ervaren dat er veel goede mensen zijn in de wereld en het was de Rotaryclub te Middelburg, die voor de financiering zorgde uit een eigen kapitaaltje, dat ter beschik king stond", aldus de burgemeester, die de Rotaryclub uit de hoofdstad der provincie dankte voor de pret tige manier waarop het clubgebouw tot stand kwam. Trots bezit Als gemeente zijn wij op het veld en het gebouw buitengewoon trots en als we het oor te luisteren leggen, ontdekken we dat er in de provincie niet veel plaatsen in de zelfde gemeenteklasse zijn, die over een dergelijk goed geoutilleerd veld de beschikking hebben", zo ver volgde burgemeester van Eeten, die vooral de aangelegde groenstrook in de zorg van het publiek aanbe val. Bovendien drukte hij de sport mensen op het hart, veld en ge bouw met voorzichtigheid en wijs beleid te gebruiken. Spr. dankte de Centrale Dienst voor het ontwerp van het gebouw en de hoofdaanne mers, de gebrs. Radewalt en de on deraannemers, alsmede de Ned. Heide Mij. Op verzoek van spr. brachten allen daarop een driewerf „hoera" uit op de Middelburgse Rotaryclub. Het clubgebouw Zwart geel - dezelfde van de vol leybal-club - waren de kleuren van het lint, dat de toegang tot het clubgebouw afsloot. De schaar waarmede ir. de Lussanet het lint deed sneuvelen, werd hem op een kussentje aangereikt door Willy v. d. Cingel en Tony Dalebout, res- pektievelijk de jongste leden van de korfbal- en de voetbalclub. Ir. de Lusanet zeide het oordeel over het gebouw gaarne aan anderen te willen overlaten, maar hij prees de goede indruk die reeds het exte rieur van het gebouw maakt. Spr. zeide met grote vreugde de offi ciële opening te hebben willen ver richten en hij hoopte dat het com plex de mogelijkheid in zich zal blijken te houden van grotere le vensvreugde voor de bewoners van het herbouwde Nieuwerkerk. Nadat ir. de Lusanet het lint had doorgeknipt, speelde de muziek vereniging het Zeeuwse volkslied. Direct daarop ontsloot de Middel burgse Rotary-voorzitter de deur van het clubgebouw, waarna de genodigden het gebouw betraden. Het clubgebouw munt uit door een praktische inrichting. Een pret. tige sensatie levert een zitje op in de grote zaal, van waaruit men door de aangebrachte glazen wand een fraai uitzicht heeft op het sportveld. Vérder treft men twee kleedkamers aan met wasgelegen heid, een scheidsrechterskamertje en een keukentje. Voor in- en ex terieur is een frisse kleurencombi natie gekozen. Sportwedstrijden Om luister bij te zetten aan het prettige feit van de dag werden verschillende sportwedstrijden ge houden. Vrolijke marsmuziek werd over het veld uitgestrooid door een versterker, terwijl 's avonds op het plein bij het Dorpshuis (Nieuwer kerk wacht nog op een muziektent), een openluchtconcert werd ver zorgd door „Nut en Uitspanning' en de muziekvereniging uit Noord- gouwe, „Con Amore". Het sportuitje van de dag was een wedstrijd van de eigen club „Sinoto" tegen een Middelburgs elftal, dat zegevierde met 1-20. De uitslag van de volleybalwedstrijd was: Dreischor-Nieuwerkerk 2-0 en van de kofbalwedstrijd Swift- D.S.S. 8-2. Dreischor mag nieuwe (drie-klassige) openbare lagere school bouwen Gemeente verlangt ook naar rioolwaterzuiveringsinstallatie De raad der gemeente Dreischor kwam vrijdagavond jl. in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester A. H. Vermeulen. Alle leden waren aan wezig. Bij de ingekomen stukken is de goedkeuring van de gemeentebe groting 1958, welk stuk voor ken nisgeving wordt aangenomen. ,Op een verzoek van de Centrale Katholieke Militaire Tehuizen om subsidie uit de gemeentekas voor het jaar 1959 wordt afwijzend be schikt. Een schrijven van de raad van Finsterwolde om adhaesie te betui gen betreffende voorstellen der ze ven natuurkundigen wordt door de raad voor kennisgeving aangeno men. De rekening van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1956 van de gemeentelijke instelling voor Sociale Zorg wordt z.h.s. goedge keurd. Op voorstel van b. en w. wordt zonder hoofdelijke stemming beslo ten tot wijziging van de legesver ordening inzake leges bouwvergun ningen en de leges voor toeristen- kaarten. De toeristenkaarten zullen f 1 gaan bedragen. Bij de behandeling van deze wij ziging leges bouwvergunningen ko men ter sprake de financiële ge volgen van de aansluiting bij deze dienst en geven verschillende spre kers als hun mening te kennen dat uittreding in het belang van de ge meente zou zijn. De algemene politieverordening wordt aangevuld met het verbod om duiven vrij te laten rondvlie gen in de periode, jaarlijks door b. en w. in overleg met het Land bouwschap vast te stellen. Besloten wordt tot het aangaan van een vaste geldlening groot f 2000 tegen een rente van 5 pet. Van de minister van O. K. en W. is de urgentieverklaring ontvangen voor de bouw van een drieklassige openbare lagere school. Onder overlegging van een schetsontwerp stellen b. en w. voor hiertoe zo spoedig mogelijk over te gaan. De rioolwater-zuiverings installatie De heer de Vlieger (Chr. kiesver.) vraagt zich af of het maken van een rioolwaterzuiveringsinstallatie niet meer urgent is dan het bouwen van een nieuwe school, waarop de voorzitter antwoordt dat men door het ene te doen het andere niet be hoeft na le laten. Beide zaken zijn urgent. De heer van der Doe (P.v.d.A.) verklaart zich voor de bouw van deze nieuwe school en zegt dat wij al jaren lang hiernaar uitzien. Er ontspringt zich hierna 'n dis cussie over de vorm van de riool waterzuivering, naar aanleiding waarvan in de rondvraag wordt besloten zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de nieuwe methode te dezer zake. Het voorstel tot de bouw van een nieuwe openbare lagere School wordt hierna z.h.s. aangenomen, Deze zal worden gebouwd over eenkomstig het uitbreidingsplan aan de nieuwe Schoolstraat. Aan de gemeente-werkman L. C. van der Linde wordt op zijn ver zoek met ingang van 1 juli 1958 op de meest eervolle wijze ontslag ver leend. Ter voorziening in deze vacature bevelen b. en w. ter benoeming aan 1. A. Snijders; 2. A. C. Knuist; 3. W. P. Roggeband. Op de heer Snij ders worden uitgebracht 5 stemmen en op de heer Knuist 2 stemmen, zodat eerstgenoemde benoemd is. Tenslotte wordt nog besloten tot wijziging van de gemeentebegro ting 1958. BRUINISSE De heer W. Jumelet Az. te Bruinisse, leerling aan de Kweek school „De Dreistor" te Gouda, be haalde zaterdag zijn onderwijzers diploma. Reisje middenstandsver. De middenstandsvereniging te Bruinisse maakte deze week zijn jaarlijks zomerreisje, dat twee da gen duurde. Deze twee dagen wa ren juist lang genoeg om Zuid- Limburg te verkennen. Er zijn daar weinig plaatsen die niet werden be zocht. Met Valkenburg als middel punt reed men door het Geuldal. Het vierlandenpunt werd bezocht, alsmede Vaals, Slenaken, de Sint Pietersberg, Klein Zwitserland en vele andere prachtige plekjes. Maastricht, Sittard, Venlo, Roer mond, de Limburgse en Brabantse Peel, al deze steden en streken wer den op de heenreis of terugtocht bezocht en het is onnodig te zeg gen, dat de middenstanders weer een prachtig reisje hebben gemaakt De Pinkstei'collecte voor de Zending in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse bracht f 490 op. Met hand tussen elektromotor Een werkman uit Harlingen, werkzaam bij de voorbereiding van de Deltawerken, die worden uit gevoerd door de firma Bolt je en Zonen, kwam met een hand tussen een electromotor, met het gevolg dat enige vingers werden verbrij zeld. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Concert Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Op donderdag 12 juni, 8 uur, hoopt de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" het volgende programma in de tent in het Havenpark te ge ven, o.l.v. de dir.: Jac. Kikke. 1. Gammatique, marsch, G. H. Boedijn; 2. Le Nouveau Seigneur de Village, ouverture, de Boieldieuu 3. Vals Interrompue, Légende, L. Montagne; 4. Espana Cani, Jos Han- niken; 5. Danse Hongroise no. 5 en no. 6, Joh. Brahms; 6. Kaiser Wals, Joh. Strauss; 7. Suite Ballet, Francis Popy; 8. The Thunderer, J. Ph. Sousa. HAAMSTEDE Bejaarden zagen Oranjefilms Een gedeelte van de leden van de bejaarden-sociëteit bezocht deze week de filmvertoning over het be. zoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan de West, het bezoek van Z.K. H. Prins Bernhard aan Liberia en het staatsiebezoek van het Engel se Koningspaar aan ons land. Even als vele andere belangstellenden hebben ze zeer genoten van de fraaie kleurenopnamen. De laatste bijeenkomst der so ciëteit zal worden gehouden op donderdag 19 juni. BURGH/HAAMSTEDE Excursie Vogelwacht .Morgen (dinsdag)avond beginnen de excursies naar de vogelgebieden in het Domein, georganiseerd door de Vogelwacht „Schouwen-Duive- land". Gestart wordt vanaf het Pompstation. (Vertrek 7.30 uur). BROUWERSHAVEN Leger des Heils bijeenkomsten Vorige week donderdag werd het driedaags bezoek door het Leger des Heils aan Brouwershaven af gesloten met een bijeenkomst in de grote tent achter de Brouwerij Deze bijeenkomst, welke onder lei ding stond van kapitein Verhagen, werd muzikaal opgeluisterd door verschillende muzikanten van de plaatselijke muziekvereniging. Het programma vermeldde samenzang, en muziek, waarbij vooral het man- nenoctet veel indruk maakte. Ds, Keijzer sprak enige woorden, hier bij de goede kwaliteiten van het Leger des Heils vermeldende, aan gepast aan enige bijbelgedeelten. De eerste bijeenkomst was niet zo druk bezocht. Toen werd een enkel woord gesproken door ds. Schud- -debeurs. Vanuit Brouwershaven is het m.s. „Febe" vertrokken naar Wemeldinge. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Promotie/degradatie 3e klasse 1-0; Dongen- Terneuzen-WSC BSV '29 0-5. Promotie 4e klasse Steenbergen-RKTVV 2-0; seke-RKVVU 2-1. doelpunt (1-4). Na de rust ontwik kelt zich een gelijk opgaande strijd. Geluk plaatst in de 4e minuut een treffer (2-4). West Brabant heeft direct het antwoord klaar met twee snelle doorbraken, die beiden door Scheepers naast de mand eindigen. Toch heeft deze speler even later het genoegen het vijfde doelpunt te scoren (2-5). De eilandelijke ploeg maakt nu de fout het spel in de aanval te kort te houden. De Bra banders nemen het heft weer in handen en na 20 minuten spelen maakt Verton zich keurig vrij, om de stand op 2-6 te brengen. Luijten toont zich eén spelertje van groot formaat, door weer na een snelle doorbraak vrij voor de paal te ko men en te scoren (2-7). 8 minuten voor tijd krijgt v. d. Weel een goe de kans en nu maakt hij geen fout (3-7). Bijna zien we dan in de laat ste minuten mej. Dalebout twee maal doelpunten, doch ook zij mist Vrouwe Fortuna. Geluk heeft dan echter meer geluk en schiet het 4e S.D.K.B.-doelpunt door de korf (4-7). Met deze stand komt ook het einde en mag de West Brabantse ploeg de van Duns wisselbeker weer een jaar in haar bezit houden. WANDELSPORT De Zierikzeese Avondvierdaagse De belangstelling voor de Zierik zeese Avondvierdaagse, welke vol gende week maandag, dinsdag, woensdag en donderdag zal worden gehouden, blijkt weer groot te zijn. Reeds kwam een flink aantal in schrijvingen binnen zowel van in- dividuelen als van verenigingen. De routes zijn dezelfde als het vorige jaar (eventuele wegafsluitingen of -omleggingen voorbehouden), zodat de le en 3e avond hoofdzakelijk door Duiveland en de 2e en 4e avond hoofdzakelijk door Schou wen wordt gewandeld. Gestart wordt weer van het Havenplein. Ook nu zullen de trhetaties niet ontbreken, want verschillende fir ma's deden hiervoor reeds toezeg gingen. Als de weersomstandighe den gunstig zijn lijdt het geen twij fel of dit jaarlijks terugkerende sportevenement zal weer een groot succes worden. KORFBAL S.D.K.B. Schouwen-Duiveland-W.-Brabant 4-7 De jaarlijkse wedstrijd tussen de vertegenwoordigende ploegen van Schouwen-Duiveland en West Bra bant is na een zeer sportieve wed strijd geëindigd in een 7-4 over winning voor de Brabanders.. Een zege die ze verdienden door een vooral bij de heren betere lichaams beheersing, die vooral tot uiting kwam in het zeer snelle sprinten. Ook de Brabantse dames verschil den in speltype met de eilandelijke dames, doordat ze zelf in de aanval het initiatief nemen om tot een doeltreffend aanvalsspel te komen. Bij onze dames zien we nog maar te veel zwoegen om de heren van ballen te voorzien. Toch speelden de S.D.K.B.-dames een goede wed strijd, en vooral in vangen waren ze hun tegenstandsters de baas, Als de twaalftallen zich opstel len, blijkt dat bij de eilandelijke ploeg mej. v. Dongen (Zeemeeu wen) vervangen is door mevr. van Popering-Slootmaker (D.S.S.). Bij de Brabantse ploeg is Goossens van B.K.C. vervangen door de Koning van Olympia. De eerste aanvallen zijn voor de S.D.K.B., die in het wit spelend hun rood-blauwe verdedigers han den vol werk gaven. Simmers komt vrij voor de paal, doch zijn schot komt niet verder dan de rand. Wentel doet het even lafer beter, doch de scheidsrechter keurt dit gedekte doelpunt terecht af. Als Verton na een flitsende aanval ge mist heeft, doet hij het in de 20e minuut beter en geeft de Brabantse ploeg de leiding (0-1). De S.D.K.B.- ploeg krijgt het nu zwaar te ver duren, en kan het verhoogde tempo der Branbanders niet bij' benen. 10 minuten later maakt Scheepers na een zeer handige be weging het 2e doelpunt (0-2). De vakwisseling brengt de zeer snelle en kleine Luijten in de aanval, die reeds na 2 minuten een strafworp benut (0-3). 5 minuten voor rust maakt A. Hage een verdiend tegen- punt (1-3). Doch aan de andere kant weer zo'n razend snelle aanval, waaruit mej. Verbarendse het pu bliek verbaasde door een prachtig MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 9 juni. Aanvoer 1858 stuks vee, t.w. 1151 vette koeien en ossen en 707 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,35 f 2,76-2,90 f 2,56- 2,72; varkens (levend gew.) f 1,72- 1,70-1,68. Vette koeien en ossen: aanvoer iets meer, handel slepend, niet ge heel prijshoudend, prima's boven notering. Varkens: aanvoer aan merkelijk kleiner, handel tamelijk, wat stijver in prijs, zware varkens iets minder in prijs. Schee-vaar tberichten Korenia (t.), 10 te Rotterdam ver wacht. Samarinda, 7 te Los Angeles. Gedetineerde ontsnapt UTRECHT, 8-6. De 35-jarige uit Leiden afkomstige gedetineerde W. Vermeulen heeft zaterdagavond omstreeks kwart over acht kans gezien uit het Huis van Bewaring II te Utrecht te ontvluchten. Van hem ontbreekt thans elk spoor. Het laatst is hij gesignaleerd in de om geving van Zeist, maar ondanks ijverig nasporingswerk van enkele tientallen politiemannen is men er niet in geslaagd de voortvluchtige aan te houden. De V.S. hebben de derde secre taris van de Sowj et-ambassade te Washington, Nikolai Korotsjkin, uitgewezen, omdat hij de laatste maanden aan een Amerikaanse burger „honderden dollars" had be taald voor „legerhandboeken en andere geheime stukken". Het aantal werklozen in de Ver enigde Staten is in mei met 216.000 gedaald tot 4.904.000, waarmede de laagste stand sedert januari werd bereikt, zo is van regeringszijde te Washington bekend gemaakt. DE GROTE OPSTAND 48. Hun haveloze gastheer staart na Viola's laatste woorden het meisje met open mond aan. „Uwuw ruiterij", hakkelt hij dan stomverbaasd. „Wilt U daarmee zeggen, dat.... dat U Gravin Viola bent?!" „Zo is het", zegt het meisje met trillende stem, „ik ben Crithons zuster, die gij zo hhat om haar hardvochtigheid. Er valt een gespannen stilte in het vertrek. Buiten klinkt nog vaag het gejoel van de opstandelingen, die om een straathoek uit het gezicht verdwenen zijn. „Maar U bent bereid om uw ruiters terug te trekken?" vraagt de burger op gespannen toon. „Kom mee dan, door deze achteruitgang van het huis. Snel, haast U, dan kun nen wij nog op tijd komen!" En hij werpt een deur open, die toe gang geeft tot een smalle steeg. Zonder een ogenblik te aarzelen snelt Viola de steeg in. „Het huis van Avidis ligt hier vlak achter", hijgt de burger, die met Aram het meisje op de voet gevolgd is. „De opstandelingen moeten een grote omweg maken over het marktplein!" Maar als Viola de besneeuwde traptreden aan het eind van de steeg opsnelt, stormt een joelende mensenmenigte reeds in de richting van de ruiters, die voor Avidis huis op post staan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3