onze meubels how IVillillfltlKIHnillHM ■9BMTMVS KFR KZEE fggnagplj <£cipi° pyama ntiü Zaterdag de laatste dag van Verrassingsaahbiedingen o.a. blanke boekenkastjes voor f 37.50 Moderne ronde tafels f 19,50 Alleen bij Lokker Interieurverzorging sinds 1870 Nleuwstraat 1—8 Zierikzee PAKHUISKNECHT gevraagd Woning beschikbaar. - Gebr. LANDEGENT, Haamstede. WOONHUIS met tuin te Nieuwerkerk Z. Te bevr.: A. BOOGERT, Ring 17, telefoon 361. Gebr. THIEN Appelmarkt 24 - Telef. 2604 ZIERIKZEE Z.K.H. prins Bernhard sprak op vergadering van jubilerende C.B.T.B. Niet berusten in tegenstelling: honger en overvloed 's-GRAVENHAGE, 5-6. Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft van middag op de jaarvergadering van de thans veertigjarige Nederlandse Christelijke Boeren, en Tuinders- bond in „Tivoli" te Utrecht een toespraak gehouden. Prins Bernhard zeide o.m.: „Wie zich de moeite getroost ken-. nis te nemen van de geschiedenis van uw bond zal zeker niet kun nen zeggen, dat voor uw organisatie het leven pas bij veertig begint. Gij moogt vandaag met trots en voldoening terugzien op een lange periode van vruchtbare en zegen rijke arbeid voor uw leden en voor de Nederlandse land- en tuinbouw. Ik denk aan uw baanbrekende ar beid ter bevordering van het chris telijk landbouw- en landbouwhuis- houdonderwijs, aan uw onvermoeid streven naar de geestelijk-zedelijke verheffing van het platteland, en aan uw daadwerkelijke betoonde bereidheid om tezamen met de an dere centrale agrarische organisa ties gestalte te geven aan de ge dachte der bedrijfsorganisatie in de landbouw. Zeker mag ik hier ook vermelden uw dynamische instel ling, die leidt tot frisse aanpak van nieuwe taken en bovenal uw ern stig pogen om voor dit alles uw kracht te putten uit de bijbel. Dit alles treft mij vandaag bij het over zien' van uw arbeid in verleden en heden het sterkst". De moeilijkheden van de landbouw „Het is mij niet onbekend, dat de landbouw hier en elders sedert en kele jaren te kampen heeft met niet geringe economische moeilijkheden. De oorzaak daarvan is vooral ge legen in de omstandigheid, dat de moderne boer en tuinder vaak meer kostelijk voedsel weet te produce ren dan de koopkrachtige vraag kan opvangen. Daardoor ontstaat de schrijnende situatie, dat over vloed en tekorten hand in hand gaan. Vele landen worstelen thans Concertino voor auto en orkest Twee oude auto's zullen een belangrijk aandeel hebben in de uitvoering van een „con- vertino voor auto en orkest" op zeventien juni in de Lon- dense Albert Hall. De auto bestuurders zullen dan hun versnellingen lat enkraken, hun motors laten gieren en geweldige toeters, die over de gehele lengte van de mo torkap lopen, in werking stellen, als begeleiding van een groot orkest. De uitvoe ring van het door de bekende componist en pianist Antho ny Hopkins geschreven werk maakt onderdeel uit van een reeks concerten van komi sche en curieuze muziek. met het probleem van de land bouwoverschotten. Maar tezelfder tijd zijn er nog miljoenen mensen op deze wereld ondervoed, ja zij lijden vaak bittere honger. In deze toestand zullen wij nimmer mogen berusten. Het behoort mede tot uw verantwoordelijkheid met dit pro bleem voortdurend bezig te zijn", zo zeide Prins Bernhard. „Het verheugt mij dan ook in ho ge mate, dat de Nederlandse land bouworganisaties sedert 1945 zo grote aandacht schenken aan de in ternationale samenwerking op het gebied van de landbouw en de voedselvoorziening". Prins Bernhard besloot aldus: „Ik wens u toe, dat u ook bij het tegemoet gaan van een nog onbe kende toekomst, uw taak als roe ping zult blijven zien. Een roeping, die u - naar uw beginsel - ziet als de roeping van dienstknechten van God. Op de zo verrichte arbeid wens ik u zegen toe. Tot heil van het platteland en daarmede van het hele Nederlandse volk". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulppred. te Am- sterdam-Noord-Oost: F. Gerbran- dy, kand. aldaar. Beroepen te Ameide en Tienho ven: J. Koele, Nijkerk; te Koeken- gen: J. J. Poort, legerpred. te Til burg; te Hansweert (toez.):-vicaris J. Bronsgeest, Den Haag; te Slie- drecht (3e predpl.): H. N. v. Hens- bergen, Renkum. Aangenomen het beroep der Gen. Syn. als pred. voor buitengewone werkzaamheden (arbeid gerepatri- eerden in Zuid-Limburg): C, W. de Planque, oud-Indonesisch predikant woonachtig in Gouda; naar de Kaag: kand. M. Fokkema, Maas land; naar 't Woudt (Z.H.): W. F. Kuil, Abbenbroek-Heenvliet; naar Zoetermeer (le pred.pl.): A. Pie- tersma, Enter. Bedankt voor Boven-Hardinx- veld: A. Klein Kranenburg, Hilver sum. Ger. Kerken Tweetal te Utrecht-West (3de pred.pl.): W, Griffioen, Nijkerk en A. C. Kersten, Bodegraven. Beroepen te Opperdoes: H. Peper, kand. te Haarlem; te Amsterdam (vac. R. C. Harder): dr. C. Gilhuis, 's-Gravenhage-Oost; te Beverwijk (als industriepred. voor de IJmond) G. H. Homans, Vollenhove-Sint .Jansklooster; te Avereest: H. Bade, Valthermond; te Veenwoudster- wal: E. J. Duursema, Vorden. Aangenomen naar Forest (Onta rio, Canada, Chr. Ref. Church): J. Kuiper, Zevenhuizen; naar Oolt- gensplaat: kand. P. Huisman, te Utrecht; naar Utrecht-noord 3de pred.pl.): T. Spilker, Maassluis. Bedankt voor Groningen-West (vac. dr. L. van der Zanden): T. Spilker, Maassluis. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Nijverdal: H. Stolk, kand. te Amstelveen. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Zwolle: L. Evelein, Enkhuizen. TONEEL EN FILM Romy Schneider (in „De droom van een bakvis") voor het eerst in Zierikzee Als wij het wel hebben zal voor het eerst de gevierde „Sissï'-ster Romy Schneider, hier te zien zijn en wel in de film „De droom van een bakvis" („O, mein papa"). In deze film is Romy de snoezige bak vis, die het thuis niet slecht ge troffen heeft, maar die zich knapjes ergert aan het kleinburgerlijke wereldje vol conventies, waarin zij veroordeeld is te leven. Zij wil on afhankelijk zijn, maar pa Oberhpl- zer houdt zijn dochter Anna flink onder de duim, maar de uitbarsting - die niet uitblijven kan - komt als er een circus in de stad arri veert, waarvan - hoe kan het zó - de directeur een oom is van Anna. Anna wil natuurlijk naar het cir cus, maar pa gevoelt er niets voor en sluit zijn dochter op in haar kamer. Anna breekt uit, maar een maal in het circus blijkt zij nog lang geen artieste te zijn. Dat be hoeft ook niet, want in haar droom wordt Anna gered door Robert de tuinman, voor wie zij genegenheid koestert. Daarin blijkt dan de sleu tel te liggen naar het huis der vrij heid, want de familie - toch wel knap geschrokken van de onderne mende Anna - geeft het verzet op en Anna krijgt haar Robert. Een ongecompliceerdde film, waarin Romy schittert als het zonnige kind, dat van doorzetten weet. De tweede film „Misdaad uit zelfbeheersing" met Skip Homeier en Kristine Miller, is "van gerech ten uit de Hollywoodse Western keuken, naar het bekende recept van twee partijen, die het heel erg met elkaar oneens zijn, driftig schieten en een vrouw, die voor de romantiek zorgt. Bioscoop hotel „Bom" Groter van opzet is de opwinden de film „Comanche", die te Haam stede gaat. Hierin speelt o.a. de Mexicaanse ster Linda Cristal en Danna Andrews als de hoofdver kenner bij het 4e Cavallerie Regi ment der V.S. Blank en rood bot sen op felle wijze en tegen de bloe dige achtergrond van de strijd te gen de Indianen, zien wij het sinis tere spel van wederzijdse handlan- Gashmcrc truitje uan Bernhard Allmann, Wenen. Het dessin is aangebracht door middel van intarsia-lcchniek, d.iv.z. dat alle draden van het voorpand met de hand zijn ingelegd en bij de overgangen naar een andere ktqur zijn afgeknoopt. gers. „Zwarte wolk" is de gran diose tegenspeler van de hoofdver kenner in de film, die uitmunt door fraaie landschappen en realistische gevechten. De film werd geheel op genomen in Mexico. SIRJANSLAND De Rode Kruis-collecte De schooljeugd zal huis-aan-huis de zakjes afgeven, die worden ge bruikt voor de organisatie van de Rode Kruis-collecte. Later worden de (gevulde) zakjes weer afgehaald. Elk jaar is de Rode Kruis-colecte een succes. Hopelijk ook dit jaar! Ingezonden mededeling UW KAAER5 WORDEN VEEL GEZELLIGER EN VROLIJKER. KOfIT U GERUST RONDKIJKEN. Minister dringt aan op vakantiespreiding 1959 De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft in een circulaire bij de besturen van de lagere scholen en de ulo-scholen met klem er op aangedrongen om het volgende jaar zoveel mogelijk rekening te houden met het advies inzake de vakantiespreiding 1959, aan die besturen gegeven door het Bureau Vakantiespreiding van het Nederlands Centrum voor vakantie en vakantierekreatle. Dit bureau adviseert de school besturen zich te willen houden aan de navolgende datum voor: Sector III, 25 juli 1959. Deze sec tor omvat het gedeelte van Zuid- Holland ten zuiden van de rivieren de Lek, Nieuwe Maas, Botlek en Briclse Maas, alsmede de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Hel Amerikaanse Huis van Af gevaardigden hóeft met 108 tegen 79 stemmen een voorstel van Eisen hower verworpen om de legersterk- te in de komende twaalf maanden met 30.000 man te verminderen. PREDIKBEURTEN Zondag 8 juni Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer, 6.30 u. dhr. v. Pel (jeugd dienst); Vér.-gebouw: 10 uur ds. v. Royen. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur dhr. C. W. Berrevoets (jeugddienst). Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. v. d. Brink. Renesse: 10 uur ds. v. Liere (H.D.). Noord- welle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwersha ven: 10 uur ds. Franke. Zonne- maire: 10 uur ds. Duvekot. Noord- gouwe: 10 uur ds. Buinink. Drei- schor: 10 uur dhr, v. Pel. Ouwer- kerk: 10 uur ds. Groot. Nieuwer kerk: 10 uur ds. Westerhof. Oos- terland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sir- jansland: 10 uur leesdienst, 6.30 u. ds. v. Royen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Boer. St. Philipsland: 9.30 (H.A.) en 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dr. S. van der Woude uit Amsterdam. Gereformeerde Kerk Zierikzee: 8.30 en 2.30 uur ds. R. Bakker, legerpred. te Doorn (in de Chr. Geref. kerk). Haamstede: 10 en 5 uur ds. Meijer. Renesse: 7.30 uur ds. Schuddebeurs. Scharen- d\jke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. J. Spoelstra uit Til burg. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Smit. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer (bed. H.A.). Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds. I. M. v. d. Knijff, em.-pred. te den Helder, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Klis, 6 uur ds. v. d. Knijff. Haamstede: 10 uur gods dienstoefening, 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 uur ds. v. d. Knijff. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur lees- dienst.Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Gercf. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2,30 en 6 uur leesdienst. R.K. kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Haamstede: 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wa pen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst. 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6