Zierikzeese raad verontwaardigd over uitsluiting aannemers bij „De Val MITCHELL-niemvs nieuws Geblokte zomerdekens J. VIERGEVER SPOEDIGE AANLEG ZWEMBAD Maseam wordt fraaier ingericht dan ooit tenoren Wellicht onder druk van de fraaie voorzomerse avond heeft de Zierik zeese gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. DUckmeester, zich donderdag in snel tempo heengewerkt door een twintig punten teUende agenda, die er echter zwaarder uitzag dan ie was. De „hamerstukken" waren talrijk. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schreven van G.S., in antwoord op een schrijven van het coUege van b. en w., Inzake de uit sluiting van 8chouwen-Dulvelandse aannemers voor het uitvoeren van de bouwwerken aan de veerhaven „De Val". In dit schrijven ant woordden G.S. dat de aannemers op het eiland nog niet over de tech nische outillage en ervaring beschikken om dergelijke werken uit te voeren, terwijl echter anderzijds wordt opgemerkt dat het college de aannemers geen brevet van onbekwaamheid wil aanmeten. De heer Simmers uitte zijn verontwaardiging over dit schrijven, het geen door de heer UiJl werd ondersteund. Spreker was er van overtuigd dat de aannemers op het eiland wel degelijk over bet organisatiever mogen en de technische outillage beschikken om dergelijke projekten succesvol te bouwen. De voorzitter vond het schrijven met zichzelf in tegenspraak en verre van bevredigend. Op voorstel van de heer Simmers besloot de raad deze zienswijze en de afkeuring van de brief aan G.S. kenbaar te maken. Het zwembad Goedkeuring werd verkregen op het besluit tot onderhandse aan besteding van het zwembad aan „De Val" door de Ned. Helde Maat schappij. In een schrijven aan de raad berichtten b. en w. dat er vol doende speelruimte voor de jeugd bestaat in het plan Buyse. Wel zal worden overwogen op welke wijze kan worden voorzien in de aanleg van voedbalweidjes. Het bestuur van de Nutskleuterschool zond een schrijven inzake de veiligheid der kleuters bij het verlaten van de school. Het bestuur gevoelt niet voor de idee een uitgang te maken via het Jannewekken, omdat de kinderen dan direct op een drukke verkeersweg komen. Een verbete- rign is alvast dat de Baden Powell- weg voor het rij verkeer gesloten is. In een schrijven aan de raad ma ken b. en w. bekend dat het weg gedeelte Zuidhavenpoort-Ruigedljk in 1959 door de Rijkswaterstaat zal worden opgeknapt. Er komt een markering van de kruising bij de Ruigedljk. Uit de Engelse adoptie gemeente werd een dankschrijven ontvangen i.v.m. de ontvangst van een gezelschap uit die gemeente, o.w. de burgemeester. De voorzitter deed medede ling van de komst van drie ge repatrieerde gezinnen uit In donesië naar hier. Hij hoopte dat het deze gezinnen mogelijk zal zijn hier een nieuwe toe komst op te bouwen. Verder deelde spr. mede dat er thans aan de inrichting van het mu seum hard wordt gewerkt. De inrichting wordt fraaier dan ooit tevoren. Met de aanleg van het zwembad zal zeer spoedig een begin worden gemaakt. Aan- en verkoop van grond Een voorstel tot aankoop van grond, groot 40 c.a. van de heer Th. Verkaart, t.b.v. de definitieve uitmeting van het bouwplan Buyse, ging onder de hamer door. Idem tot verkoop van grond aan de heer R. Ornée. Het betreft hier een strook grond aan de Regenboog straat. Aan de heer M. J. van Mou- rik te Ouwerkerk werd toegestaan een kavel te kopen in het bouw plan Malta, om daar een woning op te bouwen. Besloten werd tot overdracht van enkele kadastrale percelen, gelegen in het plan Buyse t.b.v. de woningbouwvereniging „Beter Wonen". De huur van de Centrale Werk plaats „Schouwen-Duiveland" - Wevershoek 2 werd bepaald op f 60 per maand. De huur van het politiebureau Meelstraat 10 op f 35 per maand. De heer Rameijs vond deze huurprijs bijzonder laag. De voorzitter merkte op, dat de Rijks politie uiteraard haar diensten uit strekt tot de stedelijke bevolking. Bovendien komt de onderhoud van het gebouw voor rekening van het Rijk. Het gemeentebestuur van Hat field zond een schrijven, waarin 15 Zierikzeese scholieren worden uit genodigd voor een logeerpartij van 13 tot 27 augustus. In de door de Engelse gemeente geschonken be ker zal de naam worden gegraveerd van degene, die over deze reis straks het beste opstel weet te schrijven. Een klein model beker (eveneens geschonken) komt in het bezit van de prijswinnaar. Schenking barakje In dank aan de inspekteur van de Domeinen, werd een nevenbarakje, behorende bij de destijds door H. K.H. Prinses Wilhelmina geschon ken barak in de Zêlkepolder, als schenking aanvaard. De voorzitter deelde mede, dat het college zich er over beraadt, de barak in dienst te stellen van het jeugdwerk. Eventuele overplaatsing naar een geschikter stadsdeel wordt overwo gen. Ten behoeve van de bovenbouw van de uitbreiding der N.V. Ko ninklijke Zeelandia N.V. op de hoek Fonteine-Witte Eijestraat, werd de bouwverordening gewijzigd. De heer Rameijs vroeg of er niet te veel nieuwe artikeltjes aan de bouwverordening worden toege voegd, waardoor het geheel zijn waarde verliest. Een aanvulling op de bouwveror dening, verzocht door de afdeling Meubelstransport van „Wegtrans port" ontmoette geen bezwaar. De „Oragnisatie verordening brand weer 1958" werd vastgesteld. De personeelssterkte dienst minstens te bestaan uit een commandant, een ondercommandant, vier bevelvoer ders en 24 manschappen, w.o. ten minste vijf chauffeurs-pompbedie- ners. De vergoedingsverordening brandweer 1957 ging onder de ha mer door. Tot boekhoudster-secretaresse van het Burerweeshuis werd ge kozen mej. M. J. A. Fermin. Vergoedingen onderwijs De vijfjaarlijkse vaststelling vond plaats der vergoedingen voor het bijzonder onderwijs, in casu f 36,22 per leerling voor het g.l.o. en f 4,78 per leerling voor het u.l.o. Medewerking zal worden verleend voor het herstel van de schoorste nen van de Nutskleuterschool aan de Baden Powellweg. Idem voorde aanschaffing van nieuwe school- meubelen voor de christelijke u.l.o., bestaande uit 30 losse tafels en stoelen. Een lening zal worden aange gaan met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten ad f 248.000 tegen een rente van 5 pet. De raad had geen bezwaar tegen het voorstel tot verstrekking van een krediet t.b.v. industrie-vesti ging. Het betreft hier de vestiging van de firma Halberstadt uit Am sterdam in het voormalige pand van de N.V. Drukkerij v.h. Laken- man Ochtman in de Lange No- belstraat. In het pand zullen man tels en mantelcostuums worden vervaardigd. De firma start met enkele deskundigen van elders. Het ligt in de bedoeling voorlopig een maximum van dertig perso neelsleden aan te trekken. De rondvraag Bij de rondvraag Informeerde de heer Simmers naar de pogingen van „Stad en Lande" voor het her stel van de cultuurmonumenten geld en medewerking van de bur gerij aan te trekken. De voorzitter wist niet hoe de vereniging dit wil aanpakken. In ieder geval gaat het om enorme bedragen en dat is de moeilijkheid. De heer Simers wilde alsnog de mogelijkheid onderzocht zien dat de bus, rijdend op de veerverbin- ding Zierikzee-Katseveer het cen trum van de stad aandoet Het is vooral voor bejaarde passagiers thans een bijzonder lastige situatie geworden. De voorzitter zegde toe, alsnog te pogen hiertoe te geraken. De heer Simmers had ook kritiek op de veerprijzen, die niet zijn verlaagd, maar duurder geworden, omdat de buskosten er bij komen. De heer Rameijs had een totale stijging van 70 pet. berekend. „Wij zijn toch dezelfde Zeeuwen en waarom moeten wij dan niet de zelfde lasten dragen?", vroeg de heer Simmers zich af, ziende op de actie voor vrije veren in Zeeuws Vlaanderen. De heer bij de Vaate vroeg of de paden in de Wandeling kunnen worden geteerd. De voorzitter acht te dit een prijzige affaire en had zelf wel eens gedacht aan schelpen. De heer de Moor vroeg naar de zomeravondfeesten, waarover het „angstig stil" blijft. De heer Rameijs wilde graag we ten hoe het met de scholenbouw staat. De voorzitter kon niet in de tails treden, maar zeide iets opti mistischer te kunnen zijn over de vooruitzichten. Mevr. v. d. Werve-Schouls wees op de onhoudbare toestand bij de Zaagmolen. De voorzitter deelde mede, dat het wegdek zal worden opgeknapt, terwijl de weg niet meer mag worden gebruikt voor verkeer. Verder wees spr. op het opengetrokken wegdek van het Groene weegje. Hieraan zal aan dacht worden besteed. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zal Zierikzee II kampioen worden? Zierikzee II-Brouwershaven I Zondag speelt Zierikzee II haar laatste competitiewedstrijd tegen Brouwershaven in het sportpark. Het sluitstuk van de competitie is tevens van groot belang voor de rood-zwarten. Immers bij een over winning kan Zierikzee II zich kam pioen noemen, en zal met Goes III uit moeten maken wie promoveert naar de K.N.V.B. reserve-afdeling. Zover is het nog lang niet, want de gasten beschikken over een pit tig elftal, zodat een aardige wed strijd tegemoet gezien kan worden, en is de uitslag een gelijk spel, dan volgt de beslissingswedstrijd Re- nesse II-Zierikzee II, bij een over winning van Brouwershaven daar entegen is Renesse II kampioen. Spanning dus te over a.s. zondag in het sportpark. Zomeravondvoetbal Neptunus-Herverkaveling 3-6; Fa. de Oude en de Jonge-Prov. Wa terstaat 1-1. Meisje - Gulden - Vele Kleintjes - Finland Melkwoud - „Wijste Man" en „Knaak" Er was een Zierikzees meisje dat - na een boodschap te hebben gedaan - een gulden tekort had aan wisselgeld. Ze wist zeker dat ze j 1 terug had gekregen en er bleef dus maar één konklusie over ver loren! Mama was verre van vrien delijk en de voornaamste opdracht luidde „gaan zoeken en niet terug komen, voordat je hem hebt". Dit laatste was meer vorm dan echt gemeend uiteraard, maar kinderen kunnen verdraaid letterlijke Inter pretaties geven aan bevelen. Het was dus voorlopig zoeken geblazen, maar de gulden bleef onvindbaar. Het meisje durfde niet naar huis en toen het al later werd, rukte mama uit om de naar een gulden zoekende dochter te zoeken. Het geval werd dus gecompliceerder. Moe vond haar dochter in tranen op een stoep zitten, snikend om het verloren en niet hervonden geld. De terugtocht was geen triomf tocht. Thuis gekomen échter deed het meisje haar schoen uit en de gulden zat er in. In een tijd van supersonische vliegtuigen geen groot bericht? Nee, maar vele kleintjes maken (soms) een grote. Beslist niet in het wereldnieuws staande, is bv. de avondstemming rond de Ouwerkerkse kreken, waar Eilandman wat heeft rondgestapt. Bij het vallen van de schemering is het net Finland zeer mysteri eus en stemmingsvol. Merkwaardig. „De Val" bij avond is net een ffroot openluchtcircus, althans van uit de verte gezien, want men is daar gans en ai niet zuinig geweest met lichtpunten, dunkt Eilandman zo, die (maar dat heeft met het voorgaande niets te maken), bij de Haamsteedse vuurtoren heeft gelo pen door een bloeiend wit woud van fluitekruid, oftewel toeters. Nimmer tevoren heeft hij de zin gesnapt van het thans veel opgang makende toneelstuk „Onder het melkwoud", maar nuwordt dat duidelijker. De schrijver heeft tus sen (en doorde toeters gelopen. Voor de rest heeft Eilandman doodeenvoudig geen woorden voor de gouden voorzomer, die ons „ge werd". De bakker zat in extase op zijn bestelfiets als maar te roepen dat het mooi weer was, en opval lend hoe de mensen opknappen van z&n zonnepresentje. De mannen lopen natuurlijk nog wel verpakt in winters aandoende „pakken", maar de dames mogen gezien wor den, nu ze dan ook eens eindelijk verlost zijn van vesten en bouf- fanten. De prijs voor de „wijste man" moet beslist bestemd zijn voor de marktkoopman, die deze week doodeenvoudig tot het publiek zei: „Dames en heren, ga alsjeblieft door, ik wil niet eens aan U ver kopen. Deze pennen (en hij toonde ze) zijn duur en ze lekken boven dien". Eilandman heeft er een ge kocht en inderdaad hij lekt. De lis tigheid der averechtse reklame heeft hem een „knaak" gekost. Maar ach, voor die ene keer. En tenslotte is het maar eenmaal Paar- demarkt. ZIERIKZEE Afd. Vrouwenbond P. v. d. A. De Vrouwenbond van de P.v.d.A. afdeling Zierikzee bezocht deze week de jaarlijkse contactdag, wel ke ditmaal in Vlissingen werd ge houden. Ruim 200 vrouwen uit ge heel Zeeland en België waren aan wezig. Na opening door de presidente van het geweest Zeeland, mevrouw Geldof-Geertse, kreeg de spreek ster, mevrouw U. Tellegen-Veld- stra, het woord. In haar inleiding ,Ons gezin in deze tijd", legde zij sterk de nadruk op de plicht van de ouders zich geheel aan het gezin te geven, teneinde een harmoni sche ontwikkeling van de kinderen mogelijk te maken. Nog al te veel worden onze kinderen beschouwd als bezit en niet als een kostbaar pand ons toevertrouwd. Iedere on derwijskracht kan al na enkele we ken de kinderen onderkennen uit de rustige harmonische of wel uit de gestoorde gezinnen. Ons streven als socialisten moet steeds gericht zijn op een naar el kaar toegroeien van alle mensen en alle volkeren. Dit streven mag men niet overlaten aan een enkeling of aan een groep, maar is de plicht van een ieder van ons afzonderlijk. Vervolgens bracht de heer Dan- schutter uit België de groeten over namens de Belgisceh socialisten en speciaal namens de vrouwengroep uit Selzaete. Na de middagpauze werd het programma verzorgd door de Vlis- singse vrouwengroep. Dit bevatte koorzang, verschillende schetsjes en samenzang. Het slotwoord werd gesproken door het Statenlid de heer v. Oor schot. Op bezielende wijze spoorde hij de vrouwen aan met alle krach ten verder mee te werken aan de ontwikkeling van de eigen partij. KERKWERVE Nog meer ongedekte cheques afgegeven De 25-jarige veehandelaar J. P. M. uit Kerkwerve, die enkele da gen geleden door de rijkspolitie van Brouwershaven werd gearresteerd in verband met het afgeven van on gedekte cheques, blijkt nog meer cheques te hebben afgegeven. Zoals bekend had M. vier onge dekte cheques afgegeven, die aan zijn overleden vader hadden toebe hoord en die op naam stonden van de Rotterdamsche Bank. Het ging om een bedrag van in totaal f 3500. De cheques zouden begin mei zijn afgegeven op de veemarkt in Den Bosch. Thans zijn nog twee aan giften bij de politie binnengeko men, namelijk uit Reeuwijk en Lo- pik. Zes cheques belopen samen een bedrag van ongeveer f 5000. DREISCHOR Lading turfmolm op vrachtaufoverbrand Donderdagmiddag omstreeks vijf uur ontstond brand in een vracht auto van de Transport Mij. Kreb- bex te Bergen op Zoom. De auto was geladen met turfmolm, waarin het vuur gretig voedsel vond. De auto - staande aan de Zorge's weg - werd gelost door werklieden in dienst van de Herverkaveling. De vrijwillige brandweer werd gealarmeerd en was zeer spoedig ter plaatse, waar zij met drie stra len de strijd met het vuur aan bond. In een half uur tijds was het brandje geblust. De auto - met uitzondering van de laadbak en kleppen - werd be houden; de schade bedraagt f 1500. Het turfmolm verbrandde geheel en beloopt een schade van f 700, welke door verzekering gedekt wordt. Naar de oorzaak van de brand stelt de Rijkspolitie een onderzoek ANNA JACOBA POLDER Vergadering C.B.P.B. De C.B.P.B. vergaderde in Ons Dorpshuis. De presidente, mevr. Vogelaar-Hanse, opende de verga dering op gebruikelijke wijze met gebed en meditatie. Na het wel komstwoord kreeg mevr. Dominicus van het modehuis te Goes 't woord. Zij vertelde over de grote verschei_ denheid in stoffen en de mode, ter wijl de nieuwste stoffen vertoond werden. Haar dochter, mej. Domi nicus, vertoonde, met een lid uit de vereniging als mannequin, ver schillende blouses en de nieuwste rokken, evenals de mooie Toby- mantelpakken. Het wa6 een prach tige avond met als slot een mooie bruidsstoet. De volgende vergadering zal in september zijn. ADVERTENTIES PIET DE MUNNIK GERDA JONKER geven U mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 20 juni 1958, 14.45 uur, ten gemeentehuize te Burgh. Kerkelijke bevestiging door de weleerw. heer ds. J. Swaak, om 3 uur, in de Ned. Herv. kerk te Burgh. Gelegenheid tot feliciteren van 5 tot 6 uur in hotel „Bom". Haamstede, Zandweg 6 Burgh, Meeldijk C 2 5 juni 1958. Hartelijk dank, ook namens de kinderen, voor de felicitaties bij onze 40-jarige echtvereni ging ontvangen. JAC. DEN BOER R. DEN BDER-DE BRUINE Haamstede, juni 1958. Breedsteweg 4. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. A. LORENZ N. LORENZ-KOMMER Ellemeet, juni 1958. Hiermede betuigen wij, ook namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk on dervonden. C. P. VAN SAS M. C. VAN SAS-VIERGEVER Zonnemaire, juni 1958 Rledljk B 99 V akantie-woningruil Aangeboden: nieuwe Woning, voorzien van alle comfort, met 5 al.pl., te Middelburg. Gevraagd: WONING met 5 sl.pl., omgeving Renesse, Haamstede. Periode: eerste 14 dagen van augustus. Adres: M. J. VERSPOOR, Ter Hogestraat 6, Middelburg. Evangelisch Luth. Gemeente Zierikzee Zondag 8 juni, 10 uur: Dr. 8. v. d. WOUDE uit Amsterdam Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap SCHOUWEN, Gelet op artt. 32 en 35 van het R.O.B., doet te weten: le. dat op donderdag 19 juni 1958, in 's Landskamer te Zierikzee, van 11.00-14.00 uur zal plaats hebben de verkiezing van: a. ZES Hoofd-Ingelanden voor de ONGEBOUWDE eigendom ter voorzie ning in de vacatures per 1 november 1958 wegens periodieke aftreding van de heren A. v. d. Weyde, I. W. Padmos, F. v. d. Bout, C. Bteur en A. v. d. Stolpe en wegens het overlijden van de heer P. Hoogenboom, die zit ting had tot 1 november 1958; b. EEN Hoofd-Ingeland voorde gebouwde eigen dom ter voorziening in de door periodieke af treding op 1 november 1958 van de heer J. J. Stols te ontstane vaca ture; 2e. dat de opening der stem biljetten zal plaats hebben in 's Landskamer te Zie rikzee, diezelfde dag om 14.00 uur. Zierikzee, 5 juni 1958. Het Dag. Bestuur voornoemd, J. KLOMPE, Voorzitter. A. C. HARTOG Dz., Ontvanger-Griffier. Landbouwtentoonstelling te Poortvliet Gaat U op fiets of brommer? Vaart dan over met BOOMSLUITER op 20 en 21 juni a.s. Vertrek Ouwerkerk: 8.00, 9.00, 12.00, 17.30, 19.30 uur Vertrek Stavenisse: 7.30, 8.30, 11.30, 17.00, 19.00 uur Het Bestuur van het calami- teuze Waterschap BRUINISSE maakt bekend, dat op dinsdag 17 juni, des middags 2 uur, een vergadering van ingelanden zal worden gehouden, in „Het Centrum" te Bruinisse. De rekening over het dienst jaar 1957 ligt van 7 juni af ter inzage van belanghebbenden, ten kantore van de Ontvanger- Griffier. Bruinisse, 4 juni 1958. Het bestuur voornoemd, P. L. KREPEL, Dijkgraaf. S. A. JUMELET Az., Ontvanger-Griffier. Chr. Kleuterschool- vereniging „REHOBOTH" te Zierikzee Gelegenheid tot aangifte van leerlingen bij het hoofd der school. Elke dag van 2 tot 4 uur. Het bestuur. Bij inschrijving te koop: WOONHUIS Haven 25, Brouwershaven. Behoudens goedkeuring van b. en w. binnenkort vrij te aan vaarden. Inlichtingen bii en briefjes aan Assurantiekantoor P. H. J. EVERWIJN, Brouwershaven, tot 14 juni 1958. WOU VA5T DAN ut PRINR - VOOR UW "TIJ- HEM5ELSPDHT ARTIKELEN Een ieder heeft zijn eigen mening, maar een Mitohell-koper heeft gelUk! OMDAT bij eventuele stoornis onderdelen uit voorraad leverbaar zijn Overal in Nederland dealers! MITCHELL werpmolens, zes typen MITCHELL nylon, diverse dikten MITCHELL speciaal werpmolen-vet MITCHELL werphengels diverse uitvoeringen Haken - lijnen - dobbers snoeren Dealer voor Schouwen-Duive land van Mitchell-Albatros: G. J. WILBRINK Korte St. Janstraat - Zierikzee Telefoon 2923 U KUNT zich nog opgeven voor de ZIERIKZEESCHE AVONDVIERDAAGSE (16, 17, 18 en 19 juni a.s.) Inschrijfgeld f 1,50; nè 14 juni f 2,p. p. sportvrienden u kunt nu ook de wereld kampioenschappen voetbal zien a.s, zondag in de Cafetaria „De Westhoek" Burgh f 16,90 bij Haveaplein 11, tel. 2206, Zierikzee Te koop: ORGEL merk „American Orgen", in praktisch nieuwe staat, 5% spel, zeer geschikt voor kerk of verenigingsgebouw. Te bevragen: Assurantiekan toor P. H. J. EVERWIJN te Brouwershaven. SUCCESS'S meer f 0,15 per mm. Brieven onder Ietter of no. f 1.20. 1-4 regela f 1,Elke regel Te koop: Een hectare raaigras. M. Heij- boer, Dillingsweg 10, Sirjans- land, telef. 01114-355. Een Solex. Te bevragen aan het bureau van dit blad. Personeel gevraagd: Dames en heren gevraagd voor reclamefolderverspreiding in uw woonplaats en naaste om geving. Brieven aan: Postbus 3025 te Rotterdam. Diversen: Uit voorraad leverbaar: tuin- netten, afm. 5 x 2, 5 x 3, 5 x 4, 5x5 meter. - W. van Sluijs, Haamstede. De gareel- en zadelmakerij van C. Regoort is zaterdag wegens een sterfgeval gesloten. Dansen, café v. d. Berge te Zonnemaire, met een der be kendste orkesten v. h. eiland, a.s. zaterdagavond 7 uur. Taenzer hetelucht koolchaard. De helft in brandstof. Geen kooklucht in huis. Alleen bij G. Geluk, Zierikzee. Nieuwe merk rijwielen reeds vanaf f 127,50 compleet, bij P. Bezuijen, op de Hoek, tel. 2164, Zierikzee. Voor 'n vlot en modern kapsel in de nieuwste lijn naar: Kap salon „Pandora", Lange No- belstraat 22, Zierikzee. Moderne en solide tuinstoelen, parasols. U belten wij komen! Fa. J. D. de Korte en Zn., tel. 227, Bruinisse. Wilt U er goed verzorgd uit zien? Kapsalon „Pandora", L. Nobelstraat 22 zorgt cr voor!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3