Sportver. „Brouwershaven" vierde opgewekt het dertigjarig bestaan STAD EN PROVINCIE SPUITFEEST TE BRUINISSE Twaalf korpsen van Schouw en-Duivelaiid namen deel aan brandweerwedstrijden Korps te Dreischor won de eerste pry's Zaterdag vonden te Bruinisse de jaarlijkse grote regionale brand weerwedstrijden plaats, waaraan door 12 korpsen van ons eiland werd deelgenomen. De jury bestond uit de heren J. Bouwman, ondercommandant van de brandweer te Roosendaal, A. Nijhof, comm. brandweer Fijnaart, E. Melisse, Oudenbosch, T. Schuite maker, Middelburg en A. Ie Clerque te Kruiningen, allen eveneens com mandant of ondercommandant van diverse brandweren. De spil van alles en allen was uiteraard de heer G. Kortus, ad junct inspecteur van het Brand weerwezen van Zeeland en Noord- Brabant, de man die regelmatig de korpsen bezoekt en hen stimu leert hun oefeningen zo serieus mogelijk op te vatten en hun werk te perfectioneren, vandaar ook de jaarlijkse wedstrijden, de cursussen op dit gebied enz. Genoemde heren werden des morgens op het gemeentehuis ont vangen door loco-burgemeester D. van den Berg, die hen het gebrui kelijke welkom toeriep. Om 1 uur begonnen de wedstrij den. De ploegen waren gestatio neerd te Zijpe en kregen daar tele fonische melding dat te Bruinisse een binnenbrand was uitgebroken en dat een man werd vermist. In een pand op de voormalige boerde rij van de familie van Meurs aan de Dorpsweg werd deze binnen brand zo getrouw mogelijk nage bootst en er kwam echt vuur aan te pas, omdat het pand, thans eigen dom van de gemeente, te zijner tijd moet worden afgebroken. Bij de blussing hadden de brand weren rekening te houden met di verse nader verstrekte aanwijzin gen. Met veel animo kweten de ver- schillende ploegen zich van hun taak, onder de belangstellende ogen van hun collega's die te voren aan de beurt waren geweest. Ook van de zijde van het publiek was de be langstelling natuurlijk groot. Be halve het redden van een vermiste moest ook via een zolderraam het vuur worden bestreden. 's Avonds verenigden zich de plm. 140 personen die aan de oefeningen hadden deelgenomen aan een door de heer Nieuwersteeg goed ver zorgde koffietafel in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Na de maaltijd nam de waarnemend burgemeester opnieuw het woord, nu om alle deelnemers te bedanken, c.q. wel kom te heten. Indrukken van de wedstrijd De heer Bouwman uit Roosendaal gaf daarna enige indrukken van de wedstrijd weer, de jury was er van uitgegaan, dat het redden van een mensenleven belangrijker is dan het het behouden van een in brand staand perceel, terwijl daarna was gelet, niet alleen op snelle blussing maar ook op wat gedaan werd voor het behoud van de belendende per celen, bestaande uit een schuur met inhoud. Vandaar dat steeds met drie stralen moest worden gewerkt, twee om de brandhaard direct te bestrijden, maar de derde om de schuur nat te houden. Daarbij ging het vooral ook om het nathouden van de meest brandbre delen van die schuur. De heren Kortus en Schutemaker gaven daarna eveneens nog enige aanwijzingen, maar prezen de ma nier waarop alle deelnemers zich van hun taak hadden gekweten en die voortuitgang ten opzichte van vorige jaren toonde. De prijs voor de beste bevelvoe ring was voor commandant Moer- mond van het brandweercorps uit Dreischor, welk corps tevens de eerste prijs mee naar huis nam, resp. een plaquette en een verguld zilveren beker. De tweede prijs, eveneens een beker werd behaald door Noord- gouwe, terwijl Nieuwerkerk en Zierikzee resp. de 3e en 4e prijs SPORT VOETBAL K.N.V.B. ZEELAND-AMSTERDAM 4-2 De zaterdagelftallen van Zeeland en Amsterdam bekampten elkaar zaterdagmiddag in Kapelle, met als resultaat een ruim verdiende over winning voor het Zeeuwse eltal. Voor de rust een gelijkopgaandc wedstrijd, waarin Zeeland na elf minuten door linksbinnen Houte kamer (Wemeldinge) de leiding nam, welke voorsprong spil De Rijke (Arnemuiden) nivelleerde door de bal in eigen doel te koppen (1-1). Na 25 minuten nam Amster dam door midvoor Bokelman de leiding (1-2), waarna Houtekamer uit een pass van Haverhoek (MEVO) na 27 minuten voor de gelijkmaker zorgde (2-2), met welke stand de rust kwam. Na rust domineerde het Zeeuwse elftal. Na twee minuten schoot Poortvliet (Arnemuiden) in (3-2). Na tien minuten lanceerde Haver hoek linksbuiten De Kok (Nieuw- dorp), die voor 4-2 zorgde. Haak (AZVV) schoot nog tweemaal te gen de staander. De Zeeuwse ach terhoede stond een verdere doel punten toe, zodat scheidsrechter Schetters met de stand 4-2 het eindsignaal floot. 1 behaalden. De prestaties van deze vier corpsen liepen, wat punten- aantal betreft, weinig uiteen; eigen lijk kan worden gezegd dat de ploe gen ongeveer gelijkwaardig waren. Bruinisse kwam, als gastheer, als vijfde uit de bus. Alle deelnemende corpsen, die niet in de eigenlijke prijzen vielen, kregen met hun puntenlljst een her- inneringsmedallle mee naar huis, terwijl Bruinisse nog een prijs in de wacht sleepte, die onder de deel nemers werd verloot en die be schikbaar was gesteld door een firma in brandweermateriaal. De heer van Maanen, comman dant van Noordgouwe, vertolkte de dank van alle deelnemers aan de heer Kortus, door hem het beken de boek „Gekwelde Grond" aan te bieden als herinnering aan deze goed geslaagde wedstrijd, terwijl hij verder woorden van dank richtte tot de jury, de diverse burgemees ters die de wedstrijd hadden bijge woond, de politie, de corpsen, de gemeentewerkman J. Schults van Bruinisse, die die middag 12 keer was gered, na even zovele keren „bewusteloos" te zijn geweest enz. De heer W. A. Lievense uit Nieu werkerk spra kals oud onder-com mandant van Nieuwerkerk, terwijl natuurlijk Bruinisse werd bedankt voor de wijze waarop men deze wedstrijden had doen verlopen. BEKENDMAKING Het Bureau van uitvoering van de Herverkaveling en het gemeen tebestuur van Zierikzee maken het volgende bekend. Uit de bebouwde kom van de ge meente Zierikzee zullen een aantal agrarische bedrijven verplaatst worden, waardoor bedrijfsruimten in deze kom vrij zullen komen. Zij, die belangstelling voor deze be drijfsruimten met eventuele wonin gen hebben teneinde hieraan een andere dan agrarische bestemming te geven, worden in de gelegenheid gesteld terzake nadere inlichtingen te bekomen. Op zaterdag 7 en dinsdag 10 juni a.s. zal hiertoe in het kantoorge bouw van de herverkaveling aan de Oude Haven 51 van 's morgens 9-10 uur een zitting worden ge houden. Zierikzee, 31 mei 1958. Het Bureau van Uitvoering voornoemd. Het gemeentebestuur van Zierikzee. KERKNIEUWS Oud-Geref. Kerk BRUINISSE. Dinsdagavond 3 juni te 7.30 uur ds. J. van der Poel te Ede. UTRECHT. Tijdens de te Utrecht gehouden Unieraadsvergadering der Christelijk Historische Unie is tot nieuwe voorzitter, als opvolger van de heer H. W. Tilanus, gekozen mr. H. K. J. Beernink te Rijswijk (Z.H.) DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Dreischor Uitslag wedvlucht St. Quentin op 24 mei jl. Afstand plm. 211 km. 1 C. Wagemaker; 2, 3, 4, 8 t/m 11 N. A. Leemans; 5, 12, 13 J. C. Boo gaard; 6 J. v. d. Werf; 7, 14 C. J. v. Dixhoora. Snelheid eerste prijs winnende duif: 1514,73 meter per minuut; laatste prijswinnende duif: 1423,50 meter per minuut. Donderdag a.s. inkorven voor wedvlucht Noyon. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Prom./degr. 2e/3e klasse Terneuzen-BSV 2-1; WSC-Don- gen 2-0. Prom./degr. 3e/4e klasse Yerseke-RTVW 0-2; RKVVV- Steenbergen 0-2. Zaterdagmiddagvoetbal Zeeland-Amsterdam 4-2. Scheepvaarlberichten Bloemfontein, 30 van Amster dam naar Zuid-Afrika (via South ampton). Korenia (t.), 1 van Gothenburg naar Rotterdam. Korovina (t.), 2 te Las Piedras. Kenia (t.) 1 te Curacao. Modjokerto, 2 te Sandakan. Langkoeas, 30 te Rotterdam. Soestdijk, 30 te Norfolk. Begunstigd door fraai zomerweer Ruim duizend personen zagen damesvoetbalwedstrijd „D.C.O." „Utrecht" Op feestelijke wijze heeft de AL- gemene Sportvereniging „Brou wershaven" zaterdag en zondag het dertigjarig bestaan gevierd. Zater dagmiddag begonnen de festivitei- tenjnet een rondgang door de ge meente van alle leden in sport tenue, voorafgegaan door de mu ziekvereniging „Apollo". Je uniorleden kregen een feest middag aangeboden in het Jeugd- gebouw, welke werd verzorgd door de cabarettier N. Schoolenberg uit Dordrecht. Tezlfdertijd vond op het sport terrein een vriendschappelijke voet balwedstrijd plaats tussen- Brou wershaven III (versterkt met enige spelers uit Brouw I) en Duiveland. De aanvoerder van Duiveland, de heer H. v. d. Werf, feliciteerde de jubilerende vereniging en bood na mens zijn vereniging een fraaie be ker aan. De gasten waren superieur in deze aantrekkelijke wedstrijd, die eindigde in een gelijk spel (1-1). De hierna volgende receptie was zeer druk bezocht. Tal van ge schenken en bloemstukken werden aangeboden, o.a. door zustervereni gingen, de K.N.V.B., de S.K.K.B., plaatselijke verenigingen en oud leden. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door burgemees ter J._ van Leeuwen, wethouder Dekker en de secretaris de heer A. Gunst. Feestavond Zaterdagavond was er voor de leden en donateurs in hotel Ringel- berg een gezellige avond, die op uitstekende wijze werd verzorgd door de heer N. Schoolenberg. Deze avond werd o.m. ook bijgewoond door burgemeester en mevrouw v. Leeuwen, die welkom werden ge heten door de voorzitter, de heer P. de Moor. De voorzitter hield een korte beschouwing over het ont staan der sportvereniging, waarna de burgemeester wees op de opvoe dende taak van de vereniging en feliciteerde namens het gemeente bestuur. Uit naam van donateurs en belangstellenden bood de heer W. A. de Vin een fraaie vlag aan. Het bestuurslid de heer J. van Schelven feliciteerde vervolgens de voorzitter met diens dertigjarig lid maatschap en overhandigde hierbij een fraaie plaquette met sportaf- beeldingen en inscriptie. De heer Schoolenberg slaagde er hierna in de aanwezigen te boeien met een gevarieerd goochel-, zang en muziekprogramma. Damesvoetbal Meer dan duizend personen za gen zondagmiddag de damesvoet balwedstrijd tussen D.C.O. uit Haarlem en „Utrecht". Onder een daverend applaus betraden de voet balsters het veld tussen een haag van junioren. Nadat de aanvoer sters bloemen waren aangeboden, werd deaftrap verricht door het ere-lid mevrouw L. de Moos-v. d. Klooster. De Haarlemse meisjes legden in de aantrekkelijke strijd een duidelijk overwicht aan de j, voroal de rechtsbuiten brak meerdere malen gevaarlijk door. Het was dan ook vooral te danken aan de goede kwaliteiten van de keepsters dat „Utrecht" winnares werd. Haarlem had in de elfde mi nuut door mej. Brouwer een voor sprong genomen. In de tweede helft maakte mej. Den Boer na twintig miuuten dc gelijkmaker. Na het nemen van diverse penalties viel uiteindelijk de beslissing. De lei ding was in handen bij scheids- Gezegd kan worden dat dames- rechter Doorenbosch, voetbal heel wat zachter wordt ge speeld dan wat de heren algemeen te zien geven. Overigens gaven en kele speelsters blijk van een goed spelinzicht en van feeling voor sa menspel. Na afloop werd in het Jeugdge- bouw een koffiemaaltijd aangebo den, waarbij beide verenigingen als aandenken een fraai vaantje en een herinneringslepeltje werd aan geboden. Geslaagd! Begunstigd door uitermate fraai weer ziet de sportvereniging terug op twee goed geslaagde dagen en mede dank zij de activiteiten van de dames mevr. v. Nieuwenhuize- v. IJsseldijk en mej. H. van Beve- ren heeft de vereniging als eerste in Zeeland het publiek een dames voetbalwedstrijd kunnen aanbie den. Talloze sportliefhebbers dan ken hieraan een zeer genoeglijke middag. Deze wedstrijd kon in Brouwershaven worden gehouden door schriftelijk contact met Abe Lenstra. Voor zijn medewerking heeftde sportvereniging Lenstra te legrafisch dank gezegd. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag 3 juni: le klasse: DSS I-Unitas I; Zee meeuwen I-Burgh II; Burgh I- Zwaluwen I (7 uur 20). 2e klasse: WIK I-MEVO I; Die Gouwe I-Brouwershaven I; Storm vogels I-DOSKO I; DES I-NO AD I (7 uur 20). Vrijdag 6 juni: 3e klasse A: Stormvogels II-Re- nesse I; Zwaluwen II-Velocitas II; Burgh III-Brouwershaven II (7.30). 3e klasse B: MEVO II-WIK II; NO AD II-Die Gouwe II; DSS TI DES II (half 8). Zaterdag 7 juni; SDKB twaalf tal-west Noord-Brabants twaalftal (terrein „Zeemeeuwen" te Haam stede, om de Ir, Duns-wisselbeker). Te Nieuwerkerk wordt ge speeld: DSS I-Swift combinatie (vriendschappelijk). Unitas II-DSS II 2-0 Door een overwinning op de re serves van DSS handhaafde Unitas II zich aan het hoofd van de rang lijst. De rust kwam met blanke stand 0-0. Na de rust kwam Unitas met 2-0 voor door doelpunten van Hanse (strafworp) en mej. Vier gever. Na de vakverwisseling kon DSS vele malen een aanval lan ceren; verdere doelpunten bleven uit. Scheidsrechter Verloo leidde zeer behoorlijk. ZIERIKZEE Boot zat vast in „De Val" Zondagmorgen liep de prov. boot vast in de veerhaven „De Val", als gevolg van de te lage waterstand. Het begon de eerste dag na de in gebruikneming dus al met pech. Wellicht zal de haven nog wat ver der uitgediept moeten worden. HAAMSTEDE Minder goed geslaagd eerste openluchtconcert „Witte van Haemstede" Een haastig opgezet openlucht concert in de tent door de harmo nie „Witte van Haemstede" is za terdagavond deels door een regen bui deels door de duisternis niet tot zijn recht gekomen. Een overi gens goed gespeeld programma, dat door te weinig publiciteit maar door een gering aantal toehoorders werd beluisterd, moest abrupt wor den afgebroken, omdat de verlich ting in de tent niet werkte. Boven dien werden de piston-spelers door het lekkende dak regelmatig met druppels water besproeid. Het is le hopen dat mede door het over enkele weken te verwachten mas sale bezoek aan de zomeravondcon certen een en ander in orde is ge maakt. Bij de gehouden examens van de Tuinbouwvakschool te Wilhel- minadorp slaagden voor het diplo ma Fruitteelt o.a. onze plaatsgeno ten A. J. v. d. Weel en J._ A. Dale bout te Haamstede. ELKERZEE Kaarsenfabriek bedacht 10-jarig meisje Het meisje Corrie C. te Eiker zee vierde haar tiende jaardag pre cies op de dag dat de Goudse Kaar senfabriek een eeuw bestond. Zij had dit voor de fabriek heugelijke feit uit de krant vernomen en schreef aan de directie een briefje met hartelijke felicitaties. De ge volgen bleven niet uit, want de kaarsenfabriek zond een groot pak ket, gevuld met allerlei soorten kaarsen. O m. was er een grote doos met sierkaarsen, waarop aan de buitenkant allerlei sprookjesvoor stellingen staan, die licht geven bij het branden. Uiteraard haastte een gelukkige Corrie zich om de fa- brieksdirectie voor dit prachtige jaardagsgeschenk te danken. Ze heeft er uiteraard geen spijt van als 10-jarige aan een 100-jarige te hebben gedacht. ZOMERAVONDCOMPETITIE. De stand per 31 mei is als volgt: gespeeld gew. verloren gelijk punten doelp. Fa. de Oude en de Jonge 4 4 0 0 8 22- 0 Kon. Zeelandia 4 3 1 0 7 16- 1 Fa. Janse 4 3 l 0 7 10-0 Grontmij4 3 0 2 6 16-8 Prov. Waterstaat 4 2 0 2 4 12-6 Neptunus 4 2 0 2 4 10-13 Zierikzee-veteranen 4 2 0 2 4 6-10 Drukkerij L. O4 1 1 2 3 3-5 Herverkaveling 4 1 1 2 3 5-11 P.Z.E.M4 1 0 3 2 6-18 Rijkswaterstaat 4 0 0 4 0 3-19 Ned. Heide Mij4 0 0 4 0 3-21 KORFBAL S.D.K.B. Burgh I—D.S.S. I 4-3 In een wedstrijd, waarin voor de rust goed korfbal werd gespeeld, doch die na de rust ontaardde in een gooi- en smijtpartij zonder eni ge techniek, is het Burgh gelukt een zeer benauwde overwinning op DSS te behalen. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De Burgh-ploeg vertoonde na de rust vele zwakke punten. Het zeer stx-oeve man aan man werk van DSS, waartegen de scheidsrechter te zwak optrad en een fikse regen bui tijdens de rust waren oorzaak van een zenuwachtig heen-en weer gegooi bij Burgh. De overwinning heeft Burgh ongetwijfeld te danken aan het uitstekende verdedigings werk van Joke de Ruijter, en het rustige spel van Wentel, die ook het winnende doelpunt maakte. DSS heeft een goede ploeg, met zeer gode dames; alleen het te zeer op de man spelen, maakt geen bes te indruk. In de eerste vijf minuten zijn de groen-witten sterk in de aanval, waarin Wentel tot twee maal toe doorbreekt, doch de mand nog niet weet te vinden. De Nieuwerkerkers weten zich dan enigszins van de druk te ontdoen, en zetten enige aanvallen op, die niet van gevaar ontbloot zijn, door het van verre zuiver schieten van v. Popering, die na elf minuten met één hand vanaf de lijn succes heeft (0-1). Burgh tracht de achterstand in te halen, doch het vaak goede veld spel, loopt dood op de fanatiek verdedigende blauw-zwarten. Door een terugslagbal van v. d. Weel krijgt de vrijstaande Wentel de bal, en deze maakt nu geen fout (1-1). Er ontwikkelt zich nu een spannen de wedstrijd, met aan weerszijden goed spel. Een gedekt doelpunt van Stoutjesdijk keurt de scheidsrech ter terecht af. Aan de andere kant krijgt oos een paar mooie kansen, doch hij schiet naast. Na 31 minu ten spelen krijgt bij een zeer ver rassende DSS-aanval de Jonge de bal die fraai inschiet (1-2). Vanaf de uitworp neemt Burgh de bal mee ten aanval, waar Joke de Ruij ter klaar staat om de gelijkmaker te scoren (2-2). Beide ploegen doen hun uiterste best om te scoren, doch de verdedigingen zijn heer en meester. Na de rust zijn veld en bal spek glad geworden en de gevolgen hier van blijven niet uit. Vooral het vangen laat bij Burgh veel te wen sen over. De Nieuwerkerke,rs, die dit probleem veel beter weten op te lossen, maken hier een dankbaar gebruik van en bouwen gevaarlij ke aanvallen op. Van Popering maakt dan een doelpunt vanuit het middenvak, dat volgens de spelre gels niet is toegestaan, zodat deze goal afgekeurd werd. 8 minuten later weet v. d. Weel, die overigens op een weinig sportieve manier van verdedigen het aanvallen on mogelijk werd gemaakt, door te breken en het is 3-2. Doch DSS komt weer terug en geen drie mi nuten later scoort Heijboer de ge lijkmaker (3-3). Db blauw-zwarten zien een gelijk spel zitten en pro beren dit te handhaven. Bij Burgh wordt het spel slecht, vooral het plaatsen is zeer slordig. Toch maakt Wentel een kwartier voor tijd het winnende doelpunt en ondanks verwoede pogingen van DSS blijft het 4-3. Het aan de kop staande Burgh zal uit een heel ander vaatje moeten tappen om deze plaats te blijven behouden. UnitasZeemeeuwen 2-3 In een, vooral van de kant van Zeemeeuwen, hard gespeelde wed strijd is het de spelers uit de West hoek gelukt beide puntjes mee naar Haamstede te nemen. Dit zag er in het begin niet naar uit. Unitas begon overrompelend en reeds een halve minuut na het beginsignaal rolde een doorloopbal van Hage aan de verkeerde kant uit de mand. Een minuut later echter had de zelfde speler meer succes met een afstandsschot en Unitas had de lei ding (1-0). De Zierikzeeërs bleven sterker en na 4Vz minuut spelen gelukte het mevr. v. d. Wielen van een paar meter de stand op 2-0 te brengen. Na de vakwisselingen be gon Zeemeeuwen uit een ander vaatje te tappen. Braam kreeg en kele kansen maar miste deze alle op het nippertje. Na 20 min. echter kreeg hij weer een vrije kans en de stand was 2-1. De wedstrijd kreeg een onprettig karakter daar één der Zeemeeuwenspelers gere geld tegen de beslissingen van scheidsrechter Cashoek protesteer de, zonder dat deze daar ook maar iets van zei. Toen echter een der Unitas-spelers iets te zeggen had werd direkt de aanvoerder er bij gehaald om de orde te herstellen. 8 min. voor de rust kwam Braam na zuiver duiken vrij en hij bracht de partijen op gelijke voet (2-2) Vijf minuten na de rust wist een der Zeemeeuwenaanvalsters haar ploeg de beslissende voorsprong te geven. De wedstrijd ging verder als een nachtkaars uit. v. d. Hoek had nog enkele malen pech, maar tot doelpunten kwam Unitas niet meer. Slechts de sportiviteit gebood Uni tas na afloop niet tegen het tweede doelpunt van Zeemeeuwen te pro testeren. Scheidsrechter Cashoek leidde zwak. MARKTBERICHTEN Eicrpryzen V.E.C.E. In de periode van 27-31 mei werd door de Coöp. In- en Verkoopcen trale voor Eieren uitbetaald f 1,72 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren werd één cent per stuk minder uitbetaald. UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen het echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE VOOR U ALLÉÉN MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 2 juni. Aanvoer 2099 stuks vee, t.w.: 1124 vette koeien en ossen en 975 varkens. Prijzen per kg.: vett koeien en ossen f 3,00-3,40 2,78-2,92 2,58-2,72; varkens (levend gew.) f 1,70-1,68- 1,65. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorig© week, handel lui, le kw. vooral niet hoger, 2e en 3e kwal. niet geheel prijshoudend, enige prima's boven notering. Vakens: aanvoer ruim, handel stroef, prijzen lager, zware varkens waren moei lijk te plaatsen. Enkele prima's bo ven notering. SPORT KORFBAL Zeemeeuwen IBurgh I Dinsdagavond krijgt Zeemeeuwen I de reserves van Burgh op bezoek waarvan in de uitwedstrijd met 3-2 werd verloren. Vanzelfsprekend zullen de blauw-witten wel pro beren om dit keer de puntjes thuis te houden; of dit zal lukken is moei lijk te voorspellen, daar de thuis club dit seizoen wel veel pech heeft wat het damesmateriaal betreft, daar men ook nu weer met ver schillende invalsters in het veld moet komen. De wedstrijd, welke om 7 uur aanvangt, zal geleid worden door de heer P. J. Cashoek. Bij gunstig sportweer zal de wedstrijd onge twijfeld veel belangstelling trek ken. Komt vari de „Febe" te te Bruinisse trok veel publiek De „Febe", het evangelisatieschip' van het Leger des Heils heeft in deze gemeente grote belangstelling getrokken. Het was een vriendelijke geste van „Nu met Hope" de be manning van de „Febe" op te halen voor een rondwandeling door Brui nisse, die eindigde in de tent. Za terdag en zondag kreeg het publiek gelegenheid het schip te bezichti gen. De eerste bijeenkomst in de tent werd zaterdagavond gehou den. Hier werd o.m. het woord ge voerd door ds. v. d. Brink. Hoogte punt van het bezoek evenwel was de bijeenkomst van zondagavond, toen de tent tjokvol was. Er werd met aandacht geluisterd naar het gebodene en enthousiast werden de Heils-liederen meegezongen. In de middaguren waren de kinderen aan hun trek gekomen, tijdens een spe ciaal voor hen belegde samenkomst. Hedenavond zal in de tent de laat ste dienst worden gehouden en het eind van het bezoek is na afloop aangebroken. Morgen gaat de „Febe" naar Brouwershaven. ADVERTENTIES De heer en mevrouw VAN DER HEIDEN berichten U met dank aan God, de geboorte van JANNETJE JACOBA (Aunètje) Hoorn, 31 mei 1958 Schoutenstraat 68 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ELISABETH MARIA C. KOOPMAN T. C. M. KOOPMAN- BARENDREGT Nieuwerkerk, 1 juni 1958 Gouweveerseweg 1, post Zierikzee De heer en mevr. SMILDE- MAAT geven met dank aan God kennis van de geboorte van hun dochter TIIEA Zierikzee, Marisstraat 16 2 juni 1958

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3