k stenovita Examen HUWELIJK J. J. Smallegange GEBRUIK VOOR EEN LEKKER, ROMIG KOPJE KOFFIE 1 postdistrict personeel Middelburg voor opleiding in de loketdiensten. Joh. de Vries Zacfrt en kalm Is van ons heengegaan, onze geliefde en zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder KATHALINA DE KONING geboren v. d. Berge In de ouderdom van bijna 84 jaar. C. DE JONGE- DE KONING JOH.S DE JONGE D. DE KONING D. E. DE KONING- v. d. BERGE A. DE KONING H. M. DE KON IN G- JUMELET En kleinkinderen Bruinisse, 29 mei 1958 Nieuwstraat 13 Hun, die nog iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn met betrekking tot de na latenschap van wijlen de heer C. J. SCHOT, Vissersdijk 3 te Zierikzee, wordt verzocht dit binnen 14 dagen bekend te maken of te betalen aan L. J. C. SCHOT, Nieuwe Haven 15, Zierikzee. Voor de vele blijken van be langstelling bij onze 25-jarige echtvereniging ontvangen, zeg gen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. B. J. VAN STRIEN. E. VAN STRIEN- VAN DEN HOUTEN. 's-Gravenmoer, mei 1958. Het Bestuur van de K.V P te Zierikzee betreurt het dat gebruik is gemaakt van de naam van de heer J. Viergever te Zierikzee voor de propaganda ten behoeve van één harer candidaien en stelt er prijs op te ver klaren, dat dit geheel buiten haar om is gegaan Dames en heren van alle leef tijden, die In een oprecht ge meende kennismaking hun mooiste levensideaal zien en voor de verwezenlijking hier van gebruik wensen te maken van discrete bemiddeling, wor den opgeroepen toe te treden tot de 10 samenwerkende hu- welij ksbemiddelingskantoren. Speciale afdelingen v. alle ge loofsovertuigingen, alsmede v. d. boeren-, arbeiders-, mid den- en gegoede stand. Tevens ,v. jongelui en v. heren die ,'met huwelijk als doel) in hun moederloze gezin een serieuze huishoudster zoeken. Talrijke I dankbetuigingen ter inzage. iGegevens w. schriftelijk of ;mondellng verstrekt. Nederlands Bemiddelings centrum Hoofdadministratie: postbus j 6037, Amsterdam. |Kantoor te Tilburg, Nwe Bos- |seweg 92. Dag. van 2-8 uur. Badpakjes Zonnepakjes Zwembroeken Badmutsen Polocaps Zwemvliezen Duikmaskers Snorkels Handschoenen Neusklemmen Oordoppen Oorkappen Fa. Frans Koevoets Sint Domusstraat 14 en 24 Showroom: Visslop 17 Zierikzee SUCCESJES Te koop gevraagd: Terrarium of aquarium, van niet te kleine afmetingen. Tel. 414 Burgh-Haamstede. - N. H. Lysen. Verloren: Tussen Zierikzee en Seroos- kerke: een voetbalschoen. Te rug te bezorgen: Melkmarkt 1, Zierikzee. Huisvrouwen lel op Een modern en prak tisch schoencje voor u. Heerlijk soepel. Ver kwikkende pasvorm. Voorkomt vermoeid heid en voetgebreken. In zwart calfs. zwart tuide en in de modekleur beige leder fn rrcdeüen verkrijgbaar bij: Schoenhandel Meelstraat 3 - Zierikzee Adverteren is verkopen Diversen: Vanaf heden iedere dag prima groene haring. Vishandel W. K. Schot, Sint Domusstraat, Zierikzee. KOFFIEMELK bereid met Af verse room j) verkrijgbaar bij de melkhandel Yraa Leeftijd16 tot circa 25 jaar. Opleidingdiploma M.U.L.O.-A of -B, overgangsbewijs van de 3e naar de 4e klasse H.B.S. of een daarmee gelijkgesteld diploma. Zij, die dit jaar een dergelijk diploma of overgangsbewijs denken te behalen, kunnen zich thans reeds aanmelden. Eigenhandig geschreven sollicitaties dienen aan de directeur van het naastbijgelegen PTT-kantoor te worden gericht. Nadere inlichtingen worden door deze directeuren gaarne verstrekt. De allernieuwste HANDTASSEN RETICULES STADTASSEN CADILBAGS vindt U ruim gesorteerd in alle modekleuren bi] Havenplein - Zierikzee Zie de speciale etalage LEVENSPOSITIE De B.E.A. (Coöp. Bond van Erkende Autorijschool houders) biedt een beperkt aantal serieuze kandidaten de gelegenheid deel te nemen aan het speciale vak examen. Bij slagen verkrijgt men het recht zich te vestigen als ERKEND en GEDIPLOMEERD AUTO RIJSCHOOLHOUDER. Indien gewenst kan een prak tische examenopleiding worden gevolgd. Kosten van examen, contributie en bescheiden f 132,Serieuze gegadigden schrijven voor uitvoerige inlichtingen aan seer. B.E.A., afd. W 36, Prinsegracht 101, Den Haag. Dokter VISSER HUIDARTS houdt in het vervolg donder dags spreekuur van half 11 tot half 12, in plaats van 11 tot 12 uur in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis Abonneert u op dit Streekblad HUISTELEFOON Ideaal voor kantoor naar magazijn - van beneden- naar bovenhuizen en voor kampeerterreinen enz. Tot op 1000 meter goed ver staanbaar. Staat geheel los van de P.T.T. Gemakkelijk aan te brengen en ook weer te ver plaatsen wanneer U het op een andere plaats wenst. Kompleet met twee toe stellen en draad f 75, Komt het bij ons zien en beluisteren L. C. HOOGERHUIS telefoon 343 - Renesse GRONINGEN Ter opening van de directe spoorwegverbinding Gro- ningen-Bremen vertrok donderdag morgen om 8.19 uur van het hoofd station te Bremen een feestelijke „Sonderzuge der Deutschen Bun- desbahn" met autoriteiten en gas ten voor de eerste officiële rit naar Groningen. De trein stopte voor hartelijke ontvangsten en begroe tingen in Oldenburg, Leer en Wee- BURGH Auto's botsten Toen een auto uit Arnhem en be stuurd door mevr. v. E. de boerderij van de heer J. Hanse aan de Steen weg verliet, bemerkte ze te laat egn zich op die weg voortbewegen de auto uit Rotterdam, bestuurd door een zekere heer J. op, zodat een botsing onvermijdelijk was Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, doch de schade aan beide wagens is aanzienlijk. De rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. Reeds drukte in de „Koebel" en de „Trek" Dat we het vakantie-seizoen na deren, is dagelijks reeds te zien aan het aantal vreemdelingen, dat in onze omgeving ontspanning zoekt. Zo herbergde het Padvinders Kam- peergebouw „De Trek" een 40-tal padvinders uit Rotterdam (kabou ters), die het hier reuze naar hun zin hebben gehad. In de „Koebel" arriveerde dinsdag de 6e klasse der Jan Ligthartschool uit Goes, onder leiding van hun onderwijzer de heer Broer (vroeger te Sirjansland). De klas bestaat uit 48 leerlingen, 32 jongens en 16 meisjes. Een onder wijzeres zwaait de scepter in de keuken. Ook deze klas heeft zeer genoten. ELLEMEET Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De afdeling Noordwelle e.o. van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hield woensdag avond o l.v. de presidente mevrouw C.J. Elenbaas-Kik een vergade ring in café van der Have te Elle- meet. Na opening en het zingen van het bondslied hield mevr. L N. Huijsman-Griep uit Rilland Bath een lezing over het boek „Het land achter God's rug" van A. de Doo laard. De boeiende bespreking werd met grote aandacht door de aanwe zigen gevolgd. HAAMSTEDE Zangverenigingen in het Rusthuis Werden enige weken geleden de bewoners van het rusthuis „Duin oord" vergast op een zangavond, aangeboden door het Ned. Herv. Kerkkoor, donderdagavond zong de zangvereniging „Nu met Hope" uit Burgh een tiental liederen onder leiding van de dirigent de heer Rozeboom Op beide avonden heb ben de bewoners zeer genoten van het gebodene. Tijdens de pauze werd een kopje thee met wat er bij geoffreerd. Dergelijke avonden worden door de rusthuisbewoners zeer op prijs gesteld. OOSTERLAND Reisje leerlingen Chr. school Leerlingen van de hoogste klas sen en enkele oud-leerlingen van de Christelijke school hebben ol.v. het hoofd, de heer P. v. Dijk, een trip gemaakt naar Middelburg, Vlissin- gen en Breskens. De reis werd van uit Goes per trein gemaakt en in Middelburg werd o.m. miniatuur Walcheren bezichtigd. Na een kijkje in Vlissingen werd een prachtige vaartocht gemaakt naar Breskens Het was voor de jeugd een leerzame en interessante dag, zodat allen 's avonds voldaan in Oosterland terugkeerden. Herstel oprit Door het aannemersbedrijf M. v. d. Velde en Zn. te Bruinisse wordt momenteel de oprit aan de dijk tussen Oosterland en Nieuwerkerk hersteld. Het wegdek was door ver zakking te laag geworden. Door op vulling en herbestrating wordt dit nu weer in orde gemaakt. Ingezonden mededeling Rustig denken M ij n her d t's uwtebletten KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Vereniging van kerkvoogdijen 's-GRAVENHAGE, 29-5. De al gemene vergadering van de Ver eniging van Kerkvoogdijen in de Nederlands Hervormde Kerk zal op zaterdag 31 mei in het Jaarbeursge bouw te Utrecht worden gehouden. In de morgenvergadering zal dr. A. A. Koolhaas, Hervormd predikant te Amersfoort en praeses van de Generale Synode, een wijdings woord spreken. Na afdoening van de huishoudelijke zaken zullen drie korte referaten aan de orde komen over het onderwerp: „Kerkvoogd, waarheen gaat gij?" Inleiders zul len zijn de kerkvoogd van een klei ne, een middelgrote en een grote gemeente. Droevig - Herinneringen - Konijnevrouwfjes Jammerbocht en „Soit" 5 Goed Mannetje Het is alles een beetje droevig met het weekeinde. Frankrijk wil maar niet en de boot uit de Zie- rikzeese haven verdwijnt. In zo'n toestand is voor dit keer de Eiland, inanlol er ook een beetje van af. Daarom maar een handjevol her inneringen. Eerst aan Frankrijk, waar Eilandman zijn tentje eens heeft opgeslagen te Langres. Voor hem is Langres - tussen de Vogezen cii Parijs - altijd de plaats van de „konijnevrouwtjes"Er waren twee oude vrouwtjes daar In Langres, die de lieverdjes (waarvan zij ken nelijk moesten leven) maar zo'n beetje aan de vrije natuur prijs ga ven. Dc konijntjes dartelden des morgens bij het ochtendkrieken al vrolijk door de Franse velden, maar 's avonds was het heel wat moei lijker, want dan moesten de konij nen vjeer worden gevangen en op gesloten worden voor de nacht. Dan zag men de vrouwtjes door het veld rennen en om hun schuurtje dollen op zoek naar de knagertjes, die maar node hun vrijheid prijs gaven. Het speelde zich af tegen het prachtigste décor van eindeloos hoge populieren en kwistig rond gestrooide bossages in alweer ein deloos zich aan elkaar rijgende heuvels en Eilandman kan maar niet geloven, dat de mensen in die gebenedijde streek elkaar straks naar de keel zuüeh vliegen. Want ach, men heeft zo zijn her inneringen. De eerste keer onder het linnen dak daar was er heel laat 's avonds nog geschuifel bij de tent en vooral in het buitenland is dat een beetje griezelig. Er bleek bij nader onderzoek een sjofele man voor de tent te staan en In een halve doezel Is het radde Frans van een Langresrinannetje dubbel moeilijk. Toen de herinneringen aan het schoolfrans weer levendig genoeg waren, bleek de man alleen maar te willen zeggen: „Als U wat nodig hebt, U klopt maar aan, al Is het midden in de nachtf'. Zie, of dat mannetje nu een Gaullist of een (Franse, en dat Is een tikje anders) communist was, het was een goed mannetje. Eilandman heeft hem in een plotselinge bui van vertedering een doosje „bokjes" gegeven en het mannetje was er onbeschrijfelijk dankbaar voor. Zo immers zijn de Fransenzeer gevoelig voor een attentie. En dan die boot. Ook zo'n her inneringsobject. Bij de „jammer bocht" aan het eind van de haven, heeft Eilandman het eens mee ge maakt, dat al het komaliewant (ser viesgoed) en de hele miese boel dooreen werd geklutst, omdat de schuit bij stormachtig weer even tjes dwars op de golven kioam. Een stoet van lijkbleke lieden spoede zich naar de reling en bracht een offertje aan de zee. De boots mannen lachten maar wat en de hofmeester riep (zachtjes): „Wie mag ik erwtensoep bedienen?" Misschien komt dat op die kortere „Val-roete" ook nog wel voor, maar niet dat ,^zlcht" op Zierikzee, de fijngebeitelde lijntjes van ,4e stad" die zich losmaken uit de nevel of 's avonds heel langzaam wegdoeze len in het duister. En dan al de „brouhaha" op de haven. Ook dat verdwijnt. Uitje weg voor de klap- bankmannen; heel de bonte toerls- tenstroom met de vrolijke jongs- kens en meiskens 's zomers gaan we missen. Niks an, maar berustend zeggen we maar op zn' Frans „Soit"! WEEKEINDE- ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 31 mei-1 juni: Z. A. de Jonge, Noordgouwe, telef. 01112- 480. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 1 juni: P. W. J. Vogelaar, telaf. 01110-2280. Ingezonden mededeling Er hooit maar iets verkeerd te vallen en de zuurbrand laait op. Brandend maagzuur oprispend soms tot hoog In de keel, kunt U met Rennies blussen, in tijd van een „mum". Een ware uitkomst, zo'n paar Rennies bij de hand Een-voor-een hygiënisch verpakt en in te nemen, zonder dat er een haan naar kraait. Gewoon maar laten smelten op de tong. En nog smakelijk bovendien. Scheepvaartberichten Kelletia (t.), 29 van Pta Cardon naar Singapore. Korovina (t.), 30 van Pt Evergla des naar San Lorenzo. Kryptos (t.), 29 te Amsterdam. Langkoeas, 29 van Hamburg naar Rotterdam. Modjokerto, 30 te Tabaco. Sliedrecht (t.), 29 te Swansea. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 22 mei: Pieternella, d. van Jacobus Snijders en Jacomina Saman; 24 mei: Willem Leendert Jan, z. van Cornells Johannes Oosse en Maria van de Koppel, wonende te Kerkwerve; 25 mei: Karen Pa tricia, d. van Jan Pieter Jong- schaap en Johanna Gretchen An ker; 26 mei: Neeltje, d. van Willem Bouwman en Jannetje van den Berge; 26 mei: Wllhelmina, d. van Leonardus Juffermans en Cornelia Pieternella Dekker; 27 mei: Doortje Wynanda, van Izaak Anthony Schoonen en Marina Goudswaard; 28 mei: Fredericus Ludovicus Jo- sephus, z. van Edmond Cornells Blommaert en Clasina Schot; 28 mei: Nicolaas Jan, z. van NAolaas Schrier en Adriana Smalheer, wo nende te Haamstede; 28 mei: Ge rard Jacobus Nicolaas, z. van Ge rard Krijger en Jacoba van der Moolen. Gehuwd. 23 mei: Marinus van der Wekken, 19 j. en Janna Wil- lemse, 18 j.; 28 mei: Marinus Gijs- bert Verseput, 28 j. en Jannetje Elizabeth Cornelia Meerdink, 21 j. Overleden. 26 mei: Cornelia van der Kreke, 76 j., dochter van Jan van der Kreke en Thona Adriaanse. ZWOLLE. Op de Poppenalle te Dalfsen is donderdagavond de 21- jarige ongehuwde landbouwers knecht H. Gansey, toen hij achter een melkwagen vandaan komend de weg overstak, door een passe rende auto gegrepen en op slag ge dood. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zomer-avondcompetitie P.Z.E.M.-Fa. de Oude en de Jonge 0-7; Ned. Heide Mij.-Grontmij 2-5. Brouwershaven I-DOSKO L 7-3 In een met hoog tempo gespeelde wedstrijd heeft Brouwershaven I zijn leiderspositie verstevigd, door het bezoekende DOSKO een flinke nederlaag toe te brengen. Hoewel Brouwershaven enige goede spelers miste, heeft het toch een produk- tieve wedstrijd gespeeld DOSKO, als sterke tegenstander bekend, liet een goed samenspel zien, maar mis te de nodige scoringskansen die ze gekregen hebben, waarbij vrouwe Fortuna zeker niet meewerkte. Reeds in de vierde minuut wist Klaasse na een snelle rush het eer ste doelpunt te scoren (0-1). Brouw kwam na de afworp direct terug en in dezelfde minuut ontdeed me vrouw Bokelaar-v. d. Velde zich handig van een verdedigster en fa briceerde de gelijkmaker (1-1). Van den Bos loste enige salvo's op de korf rand en uit een vrije worp scoorde dezelfde speler met een fraaie worp van ver het tweede Brouwse doelpunt (2-1). DOSKO gaf de moed niet op en vooral door het slechte plaatsen van Brouw bleef de bal enige tijd in de DOS- KO-aanval Hier wist mevr. v. Sluij- ters-Jonker in de 34e minuut een moeilijk onder controle te krijgen bal in de mand te deponeren (2-2). H. Jonker had enige malen pech toen hij van grote afstand op de korf schoot. Met deze stand ging de rust in. Na rust weer direct een offensief van Brouw waardoor Sla ger na vier minuten de thuisclub weer een voorsprong gaf (3-2). De wedstrijd werd in hoog tempo ge speeld waarbij beide clubs aan el kaar gewaagd waren. Daar het wel eens wat stug toeging veroorzaakte men diverse vrije worpen. In de 8e minuut had H. Jonker eindelijk ge luk met een van z'n vele geloste schoten en weer was de stand ge lijk (3-3). In het middenvak viel het goed vrij opstellen op van mej. Jon ker waardoor de Brouwse aanval goed met kogels werd gevoed. Wurth wist zich in de 15e minuut listig vrij te spelen en te scoren (4-3). Na wisseling was het Bokelaar die een van z'n befaamde verre schoten loste en de stand hiermede op 5-3 bracht. Brouwershaven ging steeds beter spelen en het scheen of bij DOSKO een zekere vermoeienis in trad. Mevr. Smalheer-Linders nam in de 27e minuut het 6e doelpunt voor haar rekening (6-3). Wegens oncorrect spelen en na enige waar schuwingen door scheidsrechter van Sluis werd A Jonker het veld uitgestuurd, zodat DOSKO een stuk verzwakt speelde, v. d. Bos veroorzaakte tweemaal achtereen een strafworp welke H. Jonker nam maar beide rolden over de mand, naast. Hierdoor had de stand een eind ingelopen kunnen worden. Uiteindelijk was het J. v. d. Bos die voor Brouw de stand op 7-3 bracht, waarmede het einde kwam van een wedstrijd, waarin Brouw triom feerde over een bezoekend team, dat als sterk bekend zijnde wel wat tegenviel. DOSKO miste enige goe de spelers, o a. de Vos en v. Don gen. Bij Brouw waren er invallers voor mej. v. d. Bos en v. d. Wielen. Scheidsrechter van Sluis leidde als vanouds met strakke teugels, doch correct en punctueel. Unitas I-Zeemeeuwen I Zaterdagavond ontmoet Unitas I op het sportpark de kampioen van seizoen 1957 „Zeemeeuwen" uit Haamstede. Gezien de wijze waarop Unitas dit seizoen voor de dag komt, mag men op een aantrekke lijke wedstrijd rekenen, temeer daar Zeemeeuwen ook dit jaar weer tot de sterksten behoort. Zeer ze ker zal deze wedstrijd behoorlijke belangstelling trekken. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit St. Ghislain (134 km.). In concours 161 duiven. C. v. d. Hoek 1; J. Feleüs-J. Ha- gesteijn 2, 3, 14; C. Krijger 4, 5, 19, 20, 21, 26, 32; J. Verwest 6, 16, 28, 39; C. Berrevoets 7; W. den Boer 8, 34, 35; C. Seijbel 9, 15, 24, 33; A. de Graaf 10; G Kristalijn 11, 37; J. Wiltenburg 12, 22; L. Koster 13, 38; J. A. ten Haaf 17, 23, 27, 31; W. v. d. Ende 18, 30; C. M. v. Westen- brugge 25, 40; Gebr. Dalebout 29; M. Saman 36; A. Bakker 41. MOTORSPORT Derde prijs voor m.c. „Sparta" RÜ ckholt-sterr it De motorclub „Sparta" te Zierik zee heeft de derde prijs gewonnen in de door de scooter-, motor- en autoclub „Amstelveen" op 24, 25 en 26 mei jl. georganiseerde kasteel- Rij ckholt-ster rit. De Zierikzeese club nam met 5 rijders en 5 passa giers aan deze enerverende rit, die voerde naar Zuid-Limburg, deel. Op eerste Pinksterdag voerde de toertocht via Aken naar Monschau, Luik en de watervallen van Coo en terug naar Rijclcholt. Op 2e Pink sterdag was de tocht uitgestippeld naar Geulgem met tevens een be zoek aan de onderaardse grotten en Aqua Fauna. In de namiddag vond in Rijckholt de prijsuitreiking plaats. Eerste werd de motorclub uit Wieringermeer, tweede de Noord-Nederlandse motorclub uit Groningen, derde „Sparta" uit Zie rikzee. De Schouwse deelnemers waren S. v. d. Velde, C. Opree en P. Constandse uit Brouwershaven, J. Staal te Renesse en W. Bolijn uit Ouwerkerk. De achtste Benelux-ronde Op 6 en 7 juni o.s. organiseert de m.a.c. „Scheldegouwen" de 8e Be- neluxronde. Deze tocht begint 6 juni te 12 uur In Bergen op Zoom cn voert via Antwerpen, Brussel, Namen, Bastogne, Luxemburg, Bouillon, Lembeek, Gent, Breskens naar Middelburg waar de finish is. Men verwacht grote deelname aan deze rit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3