De officiële in dienststelling van het propaan- luchtgasbedrijf te Zierikzee U kunt uw fijne goed nu zoveel malen wassen, als u wilt! langs Vogelwacht organiseerde trip de reservaten van Schouwen-Duiveland Algem. Sportvereniging „Brouwershaven" 30-jarig bestaan feestelijk herdenken gaat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 29 MEI 1958 NO. 19393 Installatie werkt zonder bedienend personeel Zoals elders in dit nummer ge meld, zal burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester vrijdag 30 mei a.s. het propaan-luchtgasbedrijf alhier, officieel in dienst stellen. Het pro paan-luchtgasbedrijf vervangt - zo als bekend - de steenkoolgasfabriek Tot aanleg van deze installatie werd besloten in overleg met het gaslnstiVuut te 's-Gravenhage. Het gaat hier om een mengapparaat dat propaan met lucht vermengt tot een mengsel met volkomen con stante calorische waarde en door welk apparaat de gehele bestaan de gasproduktie-apparatuur wordt vervangen. Dit apparaat is een Ne derlandse vinding, en wel van de heer A. Blomsma, ing. uit Rijswijk. Voor de opslag van propaan wer den drie stalen tanks met een dia meter van 1.80 meter en een lengte van 22 meter elk opgesteld. Deze tanks wegen leeg 16.000 kg. per stuk en kunn ensamen 72.000 kg. vloeibaar propaan bevatten. Het propaan wordt in vloeibare vorm per tankauto van Pernis aan gevoerd en op dit terrein in de tanks gepompt. Het propaangas wordt nu geleld naar de propaan- luchtmenger. Deze wordt bestuurd vanaf een bedieningspaneel. Op dit paneel bevinden zich, naast een aantal meters, enkele regeltoestel- len en schakelaars, een reeks licht- venstertjes, welke automatisch op gloeien en waardoor een korte tekst zichtbaar wordt, welke precies ver meldt hoe de installatie functio neert en wat er gebeurt. 450 m3 mengsel per uur Per uur produceert deze menger 450 m3. mengsel dat naar de gas houder stroomt. Is de gashouder vol, dan wordt de installatie auto- Van Nelle bestellen(l.M.) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De 60-jarige slo per C. J. van Dijk in de Tweede Boerhaavestraat te Amsterdam is van dertien meter hoogte gevallen. Hij was op slag dood. AMSTERDAM. De 17-jarige H. N. H. Heizenberg is in het Amstel- kanaal bij de Amsteldijk verdron ken. Met een 15-jarig vriendje, elk in een kano, was hij aan het varen. Bij een botsing tussen de twee bootjes sloeg zijn kano om en ge raakte hij te water. Zijn vriendje, die niet kan zwemmen, heeft nog getracht hem door het toesteken van een peddel te redden. Het stof felijk overschot is enige tijd later opgehaald en naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. NIJMEGEN. Onder leiding van het Ned. Oorlogsgravencomité en „The British Legion" zal in de week van 31 mei t/m 5 juni weer een groep van vijftig familieleden van in de oorlog gesneuvelde Engelse oorlogsvliegers, die in Nederland begraven zijn, ons land bezoeken. 's-GRAVENHAGE. H.K.H. prin ses Beatrix zal op zaterdag 31 mei des morgens het N.H. bejaarden centrum „De Schutze" te Coevor- den officieel openen. VENLO. De 49-jarige D. V. uit Venlo is op tragische wijze om het leven gekomen. Hij was met zijn hond aan het wandelen in de om geving van de kleigroeven achter het sanatorium „Maria Auxiliatrix" te Venlo. Daar is hij door onver klaarbare oorzaak van de steile helling geraakt en terechtgekomen beneden in de groeve, waar zich water en modder bevindt. Het slachtoffer is in de modder gestikt. Van Nelle bestellen (l.M.) matisch uitgeschakeld. Bij deze in stallatie wordt gebruik gemaakt van twee bestaande gashouders, doch men kan volstaan met één zeer kleine gashouder. De installatie werkt zonder be dienend personeel. Slechts wordt dagelijks de stand van de meters gecontroleerd. Bij gebruik van propaan-lucht- mengsela kunnen de bestaande lei dingnetten, meters en gebruikstoe- st ellen (na geringe wijzigingen) worden gebruikt. Er zijn een aantal plannen ge reed voor de bouw van dergelijke bedrijven in België, Frankrijk. west-Duitsland en Oostenrijk. Ingezonden mededeling Voordelig Castella-aanbod. Nylon jurkjes, fijne wollen jumper- tjes, vederlichte lingeriehet is allemaal mooi, maar allemaal ook teer. Toch. kunt u dit alles ontel bare malen wassen, zonder dat de kwetsbare weefsels schade lijden. Daarvoor is er Castella Wolwas in de wereld, het speciale wasmiddel, dat zo behoedzaam omgaat met alle tere weefsels. Hoeveel malen uw fijne spulletjes ook in de was gaan, ze komen er weer zo nieuw en fleu rig uit, alsof u ze zojuist had ge kocht. Zoals altijd geldt ook hier: het is een Castella product. daarom zo goed'. En u heeft nu de gelegenheid, op een uiterst voordelige manier Cas tella Wolwas in huis te halen. Zeer tijdelijk betaalt u voor dit prach tige fijnewasmiddelslechts een kwartje per pak! Alle dames, die twee pakken Castella Gezinswas of Parels bij haar winkelier bestellen, hebben recht op een pak Castella Wolwas tegen de tijdelijk geldende lage prijs van 25 cent. Voor deze actie is in iedere winkel een beperkt aantal pakken Castella Wolwas beschikbaar. Het is dus raadzaam, direct op dit aanbod te reageren, vóór de normale prijs weer van kracht is! Van Nelle bestellen (IJ4.) Verrassende vondst De makelaar P. Hommes uit Maastricht heeft vorige week tijdens een kijkdag voor een boedelveiling een bedrag van bijna 22.000 gulden aan ver lopen geld gevonden. Zijn eerste vondst deed hij toen h\j een glazen kast oplichtte. Onder de voet van de kast bleken acht bussen verbor gen te zijn, waarin duizend zilverbons van een gulden en 2,50 waren gepropt. De zilverbons waren uitgegeven in, tijdens en vlak na de oor log en zijn inmiddels een jaar of tien verlopen zodat resti tutie wel niet mogelijk zal zijn. Misschien is de Neder landse Bank wel bereid om honderdvijfentachtig biljet ten van tien gulden, die vo rig jaar uit de circulatie zijn genomen, te restitueren. Dit laatste pakje biljetten vond de makelaar in een donker hoekje in een klerenkast. De boedel waarin het geld werd gevonden, behoort aan een 40-jarige vrijgezel die als zonderling bekend stond en die nu in een psychiatri sche inrichting is opgenomen Van Nelle bestellen (l.M.) KLUUT VRAAGT BESCHERMING Ocnithologische ontdekkingen in inlagen en Dijkwatec Het programma, dat de Vogel wacht tijdens de Pinksterdagen voor haar leden had opgesteld, mag uitstekend geslaagd heten. Het be gon reeds zaterdagmiddag met de rondrit over het eiland met een be zoek aan de mooiste vogel-broed plaatsen. De gehuurde bus bleek veel te klein te zijn, waardoor men genoodzaakt was nog twee kleinere busjes in te schakelen en nog een vijftal partikuliere auto's, zodat het aantal deelnemers de 100 kort be naderde. Het was de heer Lysen, die onder het voor vele deelnemers zeldzame geluid dat de angstige kluten ma ken, bij de Koudekerkse inlaag waar voor de eerste maal gestopt werd, allen een welkomstwoord toeriep. Voor de rest van de dag verzorgde de heer Lysen de vaak met veel humor doorspekte voor lichting over de diverse vogelge- bieden. Vlak bij de oude historische toren van Koudekerke liggen op de talrijke eilandjes 38 nesten van de kluut. Het gebied wordt door de leden van de Vogelwacht goed be waakt. De heer Lysen sprak er schande van dat ondanks de bewa king volwassen personen nog pro beren de nesten van de zo zeldzame en het hier op Schouwen zo goed doende kluut proberen uit te halen. De tweede nilaag Het volgende bezoek gold de tweede inlaag. Gelukkig is na de ramp een groot gedeelte van de toen aanwezige vogelhillen ge spaard gebleven voor volledige ver nietiging, zodat we nu vanaf de dijk mochten genieten van de dui zenden kokmeeuwen, visdiefjes en grote sterns, die hier op dit grote eiland bijna geen plekje onbenut laten om er hun nesten te bouwen. Bij het vertrek naar de volgende plaats, vond adjudant Kouwen aan de binnenkant van de dijk een jon ge kluut, die meteen het brandpunt van de belangstelling was. Het diertje werd druk gefotografeerd, en na van een ringetje te zijn voor zien, weer op zijn oude plaatsje teruggezet. In de richting van „Levensstrijd" werd Cauwers inlaag bezocht, een HET BEZOEK VAN HET LEGER DES HEILS- EVANGELISATIESCHIP „FEBE" Hernieuwde kennismaking na vijf en twintig jaar Enkele tientallen jaren reeds be vaart het evangelisatieschip de „Febe" van het Leger des Heils in de zomermaanden de wateren van Nederland. De „Febe" - zo genoemd naar aanleiding van Rom. 16 1 en 2 - zal als eerste van een reeks plaat sen welke in het komend seizoen zullen worden bezocht, ligplaats kiezen te Bruinisse en te Brou wershaven. Meer dan vijf en twintig jaar ge leden bracht dit schip een bezoek aan ons eiland. Voor de gehouden evangelisatiecampagne was destijds zoveel belangstelling, dat de ope ning van de huidige afdeling te Zierikzee een der uitkomsten is ge weest reeds spoedig na dit „Febe"- bezoek. Duizenden bewoners van ver schillende dorpen in ons land heb ben de naam „Leger des Heils" vereenzelvigd met de voorstelling van dit blinkend wit motorjacht, bemand met een aantal stoere jonge heilsofficieren. Ook nu weer zullen deze scheeps- matrozen handig uit een lading zeil doek, palen, touwen en klanstoel- tjes een ruime en comfortabele ver gadertent weten op te slaan en zich ontpoppen als vurige heilspredi- kers. Enkele leden der bemanning zijn kadet-officieren, juist tweede Pinksterdag in het Concertgebouw te Amsterdam in een bijzondere uitzendingsdienst, na het volgen van een jaar kweekschoolcursus, voor dit werk aangesteld. Onder leiding van de gezagvoer der, kapitein J. Verhagen, zullen tent-samenkomsten worden gehou den in Bruinisse op zaterdag 31 mei, zondag 1 en maandag 2 juni; te Brouwershaven op dinsdag 3 tot en met donderdag 5 juni. Deze bij eenkomsten - welke voor iedereen toegankelijk zijn - vangen aan om acht uur des avonds. Voor de jeugd is er des middags om vijf uur een kindersamenkomst. Te Bruinisse zal op zaterdag avond medewerking worden ver leend door de hervormde predikant ds. H. W. van den Brink en door het zangkoor der ned. hervormde gemeente op zondagavond. In het gebouw Poststraat te Zie rikzee zal de „Febe"-bemanning een bijzondere dienst leiden op zon dag 1 juni. des morgens om tien uur. inlaag waar weer zeer veel kap- meeuwen broeden, afgewisseld met het mooie gekleurde silhouet van de scholekster. Deze inlaag biedt voor de vogels niet zo veel ruimte, daar de karrevelden zeer in om vang zijn afgenomen. De nieuwe inlaag bij Ouwerkerk was het doel van het volgende be zoek Deze pas na de ramp ontstane inlaag trok een groot aantal berg eenden tot zich. Ook de kleinere plevieren hebben zich hier al inge burgerd. Verwacht wordt, dat nog meer vogels hier hun broedplaat sen zullen zoeken. Hier werd ook genoten van het prachtige verge zicht, aan de ene kant in de verte Zierikzee, en aan de andere kant op het drukke scheepvaartverkeer, met op de achtergrond het eiland Tholen. Verder ging de tocht langs het gebied van baron Schimmelpen- ninck v. d. Oye, het reservaat waar vorig jaar de zeldzame steltkluut zijn nest bouwde, maar helaas is het broedsel niet tot zijn recht ge komen. Hier staat ook het ooie vaarsnest te wachten op eventuele bewoning. Het Dakwater Het hoogtepunt van de excursie was wel het bezoek aan het Dijk- water, een terrein dat uitermate geschikt Is voor talloze vogels om hier in die uitgestrektheid hun wo ning te bouwen. Dat bouwen is echter te veel gezegd, een eenvou dig kuiltje ln de grond met wat schelpen er omheen voldoet aan de eisen van de kluut, de tureluur en de scholekster, die hier in grote getale voorkomen. De deelnemers waren hier in staat zelf de nesten van de diverse vogels te zoeken, en met succes, want overal zag men de dames en heren om een nest met eieren, of zelfs al jongen heen staan. Het geklik van de vele foto toestellen was hier niet van de lucht. Vooral één nest mocht zich zeer vereerd voelen, nl. een kluten- nest met zes eieren. We vrezen echter, dat hier mensenhanden aan het werk zijn geweest. Typisch voor de. kluut is zijn manier van doen enr de mensen van zijn nest weg te houden, hij of zij loopt een eind weg,' en gaat dan net lopen alsof ze aan ene kant verlamd is, m.a.w. je kunt me zo pakken. De argeloze mens probeert dit ook, en dat is nu juist datgene wat de kluut hebben wil. Op deze manier lokt hij de persoon steeds verder van het nest. Op vele plaatsen was ook hier deze afleidings-manoeuvre te zien. Met het bezoek aan dit vogelgebied bij uitnemendheid was ook een einde gekomen aan de excursie, die dank zij de grote belangstelling en de deskundige leiding van de heren Lysen en Kouwen, een groot suc ces werd. Ingezonden stukken Het voormalige ziekenhuis te Noordgouwe Mijnheer de Redakteur. Het is de bedoeling van dit stuk je U de klacht van een oude moe der te laten horen, die in een rust huis te Rotterdam vertoeft, maar zeer verlangend is naar Schouwen- Duiveland terug te keren. Als wij samen zitten te praten, vertelt zij mij dat zij voor de ramp nimmer van het eiland af is geweest. Zij is hier geboren en getogen en kon zich vroeger het leven buiten het eiland niet voorstellen. Zij is oud en invalide en dan komt de bittere klacht: „Dan doen ze maar met je". Zij heeft het wel goed in het Rot terdamse rusthuis, maar zo graag zou ze terugkeren en dan denkt ze als vanzelf aan het leegstaande ex- ziekenhuis te Noordgouwe, dat toch zo bijzonder goed voor rusthuis zou zijn in te richten. En daarom vraagt zij: „kan er te Haamstede of Zierikzee geen plaats gemaakt worden voor mensen zoals ik?" De kinderen wonen op het eiland en hier vertoevende zou zij natuurlijk ook veel meer bezoek krijgen, dan nu het geval zijn kan. Vaak heb ik tegen haar gezegd, dat wellicht het ziekenhuis te Noordgouwe voor in valide bejaarden zal kunnen wor den ingericht, maar de laatste tijd wordt er helaas niets meer over vernomen. Daarom, geachte redaktie en le zers van dit blad, laten we er toch allemaal achter gaan staan, dat het ziekenhuis te N. een dergelijke be stemming krijgt. Er is een enorme behoefte aan een dergelijk rusthuis en het is feitelijk onverantwoorde lijk, dat een zo fraai gebouw leeg blijft staan. Hoofden van alle ge meenten, ik doe een beroep op U, alles in het werk te stellen om het zover te krijgen, dat niemand meer buiten het eiland moet vertoeven, die oud en invalide is. Het leed dat hierdoor ontstaat is groot. Er is een kans, laten we hem grijpen. Met dank voor de plaatsing. Brouwershaven P. TANIS. Van Nelle bestellen (l.M.) SPORT KORFBAL S.D.K.B. DOSKO I-NOAD I 4-0 Het is DOSKO gelukt in een voor de tweede klasse aantrekkelijke wedstrijd de leiders hun eerste ne derlaag toe te brengen. De strijd ging gelijk op met wisselende kan sen. 7 min. voor rust was het 1-0 door een ver schot van L. de Vos. 5 min. na rust wipt dezelfde speler- een doorloopbal over de rand van de korf en is het 2-0 Ongeveer een half uur na rust is het Anth. Jon ker die binnen 5 minuten met twee verre schoten er 4-0 van maakt. NOAD had zeker een twee te- genpunten verdiend en vooral mej Ganzeman heeft veel pech gehad met haar schoten. Scheidsrechter M. Kok leidde goed. Zeemeeuwen II-Zwaluwen II 7-0 De Zeemeeuwen-reserves hebben hun overwinningsreeks voortgezet met een daverende overwinning op Zwaluwen II. Het is J. v. d. Berge die na zeven minuten de score opende (1-0). Reeds drie minuten later herhaalt hij dit kunststukje (2-0). De aanval v. d. Maas-Fierens krijgt veel kansen, doch schiet slecht; zelfs mist v. d. Maas een strafworp. Bij Zwaluwen moet het nu hoofdzakelijk van mej. Flohil komen, maar deze krijgt weinig kans door het goede verdedigen van mej. M. Verboom. Het is uit eindelijk Fierens die kort voor de rust de score opvoert tot 4-0. Na rust is het de vlugge en goed op schot zijnde Fonteine die on middellijk in twee minuten er 6-0 van maakt. Zwaluwen krijgt dan de kans om door een strafworp een verdiend tegenpunt te maken, doch J. v. d. Bijl mist. Kort voor tijd maakt J. v. d. Berge er nog 7-0 van. Van Nelle bestellen (l.M.) J unioren-competitie Burgh A I-Zeemeeuwen A I 7-0 De eerste competitiewedstrijd voor de juniorencompetitie tussen Burgh en Zeemeeuwen is geëindigd in een overtuigende 7-0 overwin ning voor Burgh. Nu waren de ju nioren van Zeemeeuwen nog maar „junioortjes" en geen partij voor de flink uit de kluiten gewassen ver tegenwoordigers van Burgh. Reeds spoedig bleek dat de blauw-witten geen voet aan de grond kregen. Na drie minuten opende N. de Graaf met een door loopbal de score (1-0). Even later voegde dezelfde speler hier nog een doelpunt aan toe (2-0). Ook de tweede opstelling gaf een opper machtig Burgh te zien, wat resul teerde in een doelpunt van J. van Nieuwenhuize en geen vijf minu ten later schoot Koos Evertse no. vier in de mand (4-0). Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting een goed ver dedigend Zeemeeuwenvak, waarin H. Langejan maar moeilijk vrij kon komen. Toch gelukte het aan deze speler er 5-0 van te maken. De blauw-witten hielden goed vol en het was weer Langejan die uit een strafworp het zesde doelpunt aan tekende. Enige minuten voor tijd maakte Tieneke Deurloo zich mooi vrij en het was 7-0. Met deze stand brak ook het einde aan van de2e eenzijdige wedstrijd, welke door scheidsrechter Roos goed werd ge leid. Van Nelle bestellen (l.M.) VOETBAL K.N.V.B, Zierikzee B II-Dulveland B I 2-2 Tegen het rustig spelende Duive- land behaalde Zierikzee B II, dat met acht spelers moest aantreden, op wel zeer verrassende wijze een gelijk spel. De wedstrijd zelve was het aankijken volkomen waard; de kleine Zierikzee-spelers plaatsten - ondanks de numerieke meerder heid van de gasten - elkaar de bal meestal zo fraai toe, dat hun aan vallen nog alle gevaar inhielden. De gasten namen al spoedig de leiding door Stam (0-1). Goede combinaties van Lems, Fondse, Verkaart en Klippel, vormende voorhoede- en middenspelers, leid den na twintig minuten tot de ge lijkmaker van J. Fondse (1-1). Nog .voor de rust scoorde Duivelend door Stam opnieuw (1-2). Na de rust een sterker Duive- land. Het trio v. d. Doe-Wilten- burg-A. Klink hield flink stand en doelman Zappeij onderscheidde zich evenzeer. De rood-zwarte aanval zag kans om met spel langs de grond hun grotere tegenstanders aanvallen af te dwingen. Uit één dezer schoot Fondse na vijftien mi nuten de gelijkmaker in (2-2). Dui- veland kwam nu sterk in de aan val, kreeg goede kansen, die echter niet benut werden en met 2-2 blies scheidsrechter Sies het einde. Van Nelle bestellen (LM.) KORFBAL S.D.K.B. BURGH I-ZEEMEEUWEN I 3-3 (onder protest van Zeemeeuwen) Het grote korfbalduel Burgh- Zeemeeuwen is geen wedstrijd ge worden om lang over na te praten. Goed korfbal werd onmogelijk ge maakt door stug lijf-aan-lijf-werk. De ploeg uit Haamstede speelde overigens beter dan Burgh, waar het nogal slordig toeging. Zeemeeu wen protesteerde tegen het derde doelpunt van Burgh, dat op uitste kende wijze werd gemaakt door Tonny Flohil. De protestcommissie heeft dus het laatste woord. In de derde minuut profiteerde Wentel van een grove blunder in de Zeemeeuwen-verdediging (1-0). De blauw-witten komen dan met een serie gevaarlijke aanvallen en zelfs ziet M. v. Dongen kans te doel punten. Wegens een overtreding wordt deze worp echter afgekeurd. In de 15e min. heeft D. Braam succes en volgt de gèlijkmaker (1-1). Intussen wordt de druk van Zee meeuwen steeds groter en invaller v. d. Maas (vervanger van v. d. Berge) maakt het tweede doelpunt voor Haamstede (1-2). Na 20 min. maakt Ineke de Ruijter vanachter de paal de gelijkmaker (2-2). Na de rust vallen de blauw-wit ten weer fanatiek aan en na vier min. heeft men door mej. Noord- hoek weer een voorsprong (2-3). Wegens „gedekt" wordt een doel punt van J. v. Dongen voor Zee meeuwen afgekeurd, Ondanks hef tige Zeemeeuwen-protesten kent hierna scheidsrechter Schot, 7 min. voor tijd, het zuivere doelpunt van Tonny Flohil toe (3-3). Beide ploe gen vechten de laatste minuten voor de winnende goal doch de wedstrijd eindigt in gelijk spel, waarmee Burgh wel iets meer kreeg dan het verdiende. Damesvoetbalwedstrijd op 1 juni - primeur voor Zeeland De algemene sportvereniging „Brouwershaven", welke op 28 mei jl. dertig jaar bestond, zal dit heugelijke feit op een feestelijke wijze herdenken. Het feestpro gramma beslaat twee dagen, waar van één der hoogtepunten onge twijfeld zal zijn de voetbalwed strijd tussen twee damesteams op zondag 1 juni. De sportvereniging is feitelijk begonnen als korfbalvereniging en werd opgericht door een aantal sportmensen ten huize van wijlen dr. Ittmann. De vereniging droeg tot na de oorlog de naam „RODA", maar wegens de omzetting in een algemene sportvereniging moest de naam gewijzigd worden, zeker ten spijt van oud-leden en oprichters. In nagedachtenis zal zeker blijven het pionierswerk van de oprichters, wijlen de heren M. v. d. Klooster en C. Ittmann, die tijdens de bezet ting werden gefusilleerd. Werden de eerste wedstrijden ge speeld op een klein weitje achter- de eerste dwarsdijk, thans heeft de sportvereniging de beschikking over een goed geoutilleerd veld, waarvan het officiële gedeelte op 1 juni a.s. In gebruik zal worden ge nomen. Op korfbalgebied heeft „RODA" altijd een hartig woordje meege sproken en de afdeling voetbal, welke momenteel met vier elftal len uitkomt, is (mede door het be zit van een eigen sportveld) nog steeds in opgang. Twee jaar gele den werd het kampioenschap be haald en in de laatste competitie heeft Brouwershaven geen slecht figuur geslagen. Het ledental Is mo menteel 180. Speciale uitgave Ter gelegenheid van de viering van het dertigjarig bestaan heeft de vereniging een fraai boekwerkje uitgegeven, met een inleidend woord van burgemeester J. L. van Leeuwen, de voorzitter der A.S.V. de heer P. de Moor (die zijn dertig jarig lidmaatschap viert, waarvan 24 jaar als voorzitter). Namens de S.D.K.B. werd geschreven door de heer J. Th. Brouwer en verder door de voorzitter der K.N.V.B. afdeling Zeeland, de heer I. W. Bakker. Her inneringen en felicitaties staan er in van oprichters en oud-leden. Het boekje is verlucht met fraaie advertenties van plaatselijke mid denstanders. Het feestprogramma Zaterdagmiddag 31 mei is er een rondgang van alle soortleden in tenue, voorafgegaan door de mu ziekvereniging „Apollo". Om drie uur wordt voor de leden tot 15 jaar een feestmiddag gegeven in het jeugdgebouw, terwijl op het sport veld de voetbalwedstrijd Brouwers haven-combinatie tegen Duiveland gespeeld zal worden. Van 5 uur tot half 7 volgt er een receptie in het clubhuis, hotel Ringelberg, waarna te 8 uur voor leden en donateurs een feestavond wordt georgani seerd in het clubhuis, welke wordt verzorgd door de cabarettier de heer N. Schoolenberg uit Dordrecht. Dames-voetbalwedstrijd Zondag 1 juni zal de wedstrijd gespeeld worden tussen het dames voetbalelftal „D.C.O." uit Haarlem en „Utrecht" uit de gelijknamige stad. Beide elftallen, die zowel in binnen- als buitenland hebben ge speeld, genieten een grote ver maardheid, o.a. in Londen, Dort mund, Frankfurt. Wanneer de weersomstandigheden meewerken, mag op een record-aantal bezoe kers gerekend worden, daar velen het zwakke geslacht bezig zullen willen zien. De aftrap zal verricht worden door het erelid der A.S.V. „Brouwershaven", mevrouw L. de Moor-v. d. Klooster, echtgenote van de voorzitter. Een bijzondere geste is het be schikbaarstellen van een fraaie be ker voor het winnende team door burgemeester v. Leeuwen. Na afloop biedt de jubilerende vereniging aan de gasten een kof fiemaaltijd aan in het jeugdgebouw. Niet onvermeld mag blijven de grote activiteit van de dames v. Nieuwenhuize-v. IJsseldijk en H. v. Beveren, die gezorgd hebben dat Brouwershaven de primeur van Zeeland kreeg door het aantrekken van deze dameselftallen. De opstelling van de elf tallen is als volgt: H.F.C. „D.C.O."Ch. Ketting d.; R. Meirmans en B. v. Diemen a.; J. Schippers, T. v. Zijl en D. v. d. Bijl m.; E. Drlessen, C. v. d. Meer, C. Verhage, J. de Boer en K. Kal- ter v. Reserves: A. en Th. v. d. Meer, A. Kruijff en M. Jacobs. „Utrecht '56": H. de Vetter d.; C. Boon en T. de Jonge a.; B. v. Zanten, D. de Greef en R. Klomp m.; B. Frankhuizen, T. Hagemans, A. v. d. Steen, A. Vonk en J. Reg- ter v.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5