Kantongerecht Zierikzee Hoe zit dat - DE GEHUWDE VRIJGEZEL ZIERIKZLESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 20 MEI 1058 No. 18302 RECHTSZAKEN Het kantongerecht te Zierikzee behandelde in vervolg op de jong ste zitting nog de volgende ver stekzaken. Voor het rijden met een fiets zon der voorverlichting op 1 maart over het Kraanplein te Zierikzee, werd W. K. S. te Zierikzee veroordeeld tot f 5 of 1 dag. C. C. G. M. P. en S. W. S. uit Zierikzee kregen elk f 5 of 1 dag voor het rijden met een t'iets over de Wandeling in hun woonplaats. H. A. te Gouda werd veroordeeld tot f 15 subs. 3 dagen hechtenis om dat hij op 14 maart jl, te Zierikzee een deel van de slakkenlading van zijn vrachtauto had verloren in de Laan van St. Hilaire en de Hoofd poortstraat. Voor het rijden met een te lange lading op een vrachtauto op 11 maart te Zonnemaire kreeg S. de G. te Zierikzee een boete van f 15 of 3 dagen. Voor het berijden van een brom fiets zonder deugdelijke handrem te Renesse werd W. P. B. te Zie rikzee veroordeeld tot f 7,50 of 1 dag hechtenis. Voor het rijden met een vracht wagen over het voetpad van de Baden Powellweg te Zierikzee op 13 maart j.l. kreeg *J. P. M. M. te Kerkwerve f 7,50 subs. 1 dag. C. P. M. v. d. M. te Zierikzee werd veroordeeld tot f 10 subs. 2 dagen voor het rijden met een bromfiets over de rijbaan van de Provinciale weg te Noordwelle op 16 maart jl. G. K. te Nieuwerkerk werd f 5 of 1 dag in rekening gebracht voor fietsen zonder achterverlichting in zijn woonplaats op 17 maart. C. S. te Nieuwerkerk had er niet voor gezorgd dat de reminrichting van de aanhangwagen vanaf zijn tractor kon worden bediend. Deze overtreding was gekonstateerd op 19 maart en kwam verd. te staan op f 25 subs. 5 dagen. F. W. V. uit Bergen op Zoom parkeerde op 25 maart te Zierikzee zijn auto binnen 10 meter van een kruising van wegen, waarvoor hij werd veroordeeld tot f 10 of 2 da gen. A. U. te Duivendijke was gaan rijden met een tractor zonder ach teruitkijkspiegel op 22 maart (f 15 of 3 dagen). M. J. de J. te Haamstede kreeg f 15 subs. 3 d. voor het rijden op 24 maart over de Kuierdamse weg te Scharendijke met een vrachtwa gen zonder goed werkende stop lichten. Op 29 maart werd J. C. de B. te Haamstede verbaliseerd omdat zijn bromfiets niet was voorzien van een deugdelijke reminrichting (f 7,50 of 1 dag). C. P. V. de M. uit Zierikzee was ..J, o uflU Uf livl Ilavv-Iiplciti lx. Zierikzee aangehouden omdat het voorlicht aan zijn rijwiel ontbrak (f 5 of 1 dag). Op 10 april constateerde de rijks politie op de Rijksweg te Nieuwer kerk dat de claxon van de vracht wagen van L. J. IJ. te Bruinisse niet goed werkte (f 10 of 2 dagen). J. M. van V. te Zierikzee had in het Groendal te Oosterland rijdend met een motorcarrier het éénrich tingsverkeer niet in aanmerking genomen, waarvoor hem f 7,50 of 1 dag in rekening werd gebracht. R. C. W. de H. te Haamstede had op 22 april op de Torenweg te Haamstede een aantal schapen la ten grazen zonder toezicht. Hij kreeg hiervoor een boete van f 50 of 10 dagen hechtenis, waarvan f 35 of 7 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. J. L. S. uit Wolfaartsdijk had op 10 april jl. over de Provinciale weg te Zierikzee gereden met een com binatie jeep-aanhangwagen, waar van de reminrichting niet deugde lijk was. Voor deze overtreding werd S. veroordeeld tot f 10 of 2 dagen. Eveneens f 10 of 2 dagen kreeg L. J. de B. te Rucphen voor het rij den over de Lange Blokweg te Zie rikzee, op 21 april jl., met een vrachtwagen waarvan de handrem niet naar behoren functioneerde. J. W. V. de H. uit Oosterland had op 21 april te Bruinisse gereden met een tractor met aanhangwagen, die niet was voorzien van de ver eiste lengtedriehoeken (f 15 of 3 dagen). Tenslotte werd M. B. v. d. V. te Brouwershaven bij verstek veroor deeld tot f 7,50 subs, l dag omdat hij een bromfiets had bereden waarvan de voorrem niet in orde was. Deze overtreding was op 21 april begaan op de Provinciale weg te Brouwershaven. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen AMSTERDAM. Voor de 16e keer heeft de Amerikaanse legerleiding een zeer grote melkorder in Neder land geplaatst voor haar in Europa gelegerde troepen. De N.V. Stero- vita Melkprodukten te Amsterdam sloot namelijk een nieuwe leve ringsovereenkomst tot een bedrag van ca. 10 miljoen gulden en wel voor een kwantum van 800.000 liter per week, gedurende een half jaar na 1 juli a.s. 's-GRAVENHAGE. Het Austra lische migratie bureau in Den Haag deelt mede, dat in de loop van dit jaar de 100.000e na-oorlogse Neder landse emigrant naar Australië zal vertrekken. De kosmische straling MOSKOU, 18-5. Professor Tsje- boratef van de academie van we tenschappen te Leningrad schrijft in het tijdschrift „Sowjet-Rusiand" dat de waarnemingen van Spoetnik nummer drie de Amerikaanse waarnemingen hebben bevestigd volgens welke de kosmische stra ling in de ruimte intensiever is dan tot nog toe werd aangenomen. Daarom zullen de geleerden eerst moeten zoeken naar metalen die de mens voor de inwerking van die straling kunnen vrijwaren voordat de mens zich in de ruimte gaat wa gen. Ook het probleem van het te rugkeren op aarde is nog niet op gelost, aldus de professor. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND KAPELLE. Voor het monument op de Franse erebegraafplaats te Kapelle in Zeeland is de jaarlijkse herdenking van de tijdens de oor log in Zeeland gesneuvelde Franse militairen gehouden. SCHIPHOL. Het grootste passa giersvliegtuig, dat ooit op Schiphol een landing maakte, de tachtig ton wegende .Empress of Buenos Aires' van de Canadian Pacific Airlines, is door chefpiloot W. S. Roxbo- rough op soeperle wijze aan de grond gezet. Aan boord bevonden zich zestig passagiers, vrijwel allen genodigden van deze Canadese luchtvaartmaatschappij, die een kleine tour door west Europa ma ken. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel In de korfbalcompetitie behaalde Burgh een duidelijke over winning op Zwaluwen (5-0). Uitstekend resultaat voor Brou wershaven tijdens serie-korfbalwedstrijden op Hemelvaartsdag te Middelburg. Treurige kwestie rond schooJJkorfbaldag. S.V.O.W.K. won met sprekende cijfers van Renesse III (7-1). KORFBAL. In de eerste klas be haalde Burgh een duidelijke over winning op Zwaluwen (5-0). Kort na de aanvang deed er zich in de ze wedstrijd nog een ongebruike lijk incident voor. Bij een storm achtige aanval sneuvelde er een der palen. Met alle spoed toog men naar Ellemeet om een andere paal op te halen, waarvoor de wedstrijd een kwartier moest worden onder broken. Velocitas kreeg een zware nederlaag te incasseren van Zee meeuwen (7-0). Burgh II bood DSS weer felle tegenstand wat hen uit eindelijk een puntje opleverde (1-1). 4 4 0 0 8 13-14 5 2 2 16 15-13 Burgh Unitas Zeemeeuwen Burgh 11 Velocitas zwaluwen DSS 4 2 1 1 5 21- 7 6 12 3 4 9-14 4 112 3 4-12 •i i z ±-14 5 0 3 2 3 10-12 In de 2e klas had leider NOAD het tegen Die Gouwe niet gemak kelijk. De club uit Dreischor moest alles geven om zijn ongeslagen po sitie aan de leiding te kunnen handhaven (3-2). Brouwershaven vormt voor de leiders thans de grootste bedreiging. Op overtuigen de wijze slaagde Brouwershaven er in om MEVO met lege handen naar Zierikzee terug te sturen (4-0). We- gens het slechte weer inoesten een tweetal ivedstrijden worden afge last. Unitas II 3 2 10 5 8- 1 Die Gouwe II 2 2 0 0 4 9- 3 WIK II 3 12 0 4 8- 3 DSS II 3 1113 4- 3 DES 11 2 10 12 3- 4 MEVO II 2 0 0 2 0 2- 9 NOAD 3 0 0 3 0 3-14 NOAD Brouwershaven Die Gouwe Stormvogels DOSKO MEVO WIK SVOWK DES 4 4 0 0 8 13- 2 5 3 1 1 7 22-13 5 2 1 2 19-15 3 2 0 1 4 13- 9 3 2 0 14 7-7 3 10 2 2 4 10 3 2 4 10 3 2 3 0 0 3 0 2- 5 9-13 7-13 4-12 In de 3e klas A wist Zeemeeuwen II in de afgelopen iveek een dub bele overwinning te boeken waar door het de leiding in handen kon nemen. Eerst iverd van Stormvo- Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen met de klomp 't De oorsprong van de klomp gaat verloren in wazige nevelen. Men weet niet, waar dit soort schoei sel voor het eerst werd gebruikt en door wie. Dit neemt niet weg, dat de buiten landers de klomp als een typisch Nederlandse voetbekleding zien en dit vindt vermoedelijk zijn oorzaak in het feit, dat elders de klomp reeds lang is verdwenen of sporadisch wordt gebruikt, ter wijl men in Nederland nog veel klompen draagt. Dat vele klompen dragen is ove rigens maar zeer betrekkelijk. In ons land vindt men nog slechts ongeveer 500 klompenmakerijen, waar in totaal een 800 mensen werken. Maar in de goede oude tijd bezat Nederland er bijna 4000 met een kleine 10.000 wer kers. De rubberlaars en de vet leren schoen hebben de klomp grotendeels verdrongen. Dat men in het buitenland de klomp ook reeds lang geleden moet heb ben gekend, blijkt wel uit het Franse woord „sabot" voor klomp dat afkomstig is van het laag- Latijnse woord „sabattum", dat schoen betekent. Vroeger stootte een ontevreden Franse knecht met zijn klomp (sabot) „per ongeluk" de spulle tjes van zijn baas kapot, vandaar het woord „sabotage". Al is de klomp niet meer ons na tionale schoeisel, toch worden er in ons land per jaar nog miljoe nen klompen vervaardigd. Een groot deel ervan wordt wordt ge ëxporteerd als typisch Neder lands produkt naar vele landen in de 'wereld. Maar aangezien men in die landen de klompen niet zal gebruiken, worden ze dikwijls gebruikt als verpakking van produkten, die door ons be drijfsleven worden geëxporteerd, zoals bloembollen, sigaren, jene ver enz. De klomp is niet zo maar 'n klomp, oh neen, elke streek heeft zijn eigen type, ja zelfs zijn er dik wijls nog verschillen tussen klompen voor mannen en vrou wen. Nog steeds worden de klompen praktisch als handwerk vervaar digd. Met gereedschappen, die precies zo honderden jaren gele den werden gebruikt, werkt de klompenmaker aan zijn houten schoeisel, dat meestal wordt ver vaardigd van populierenhout, hoewel ook wilgen- cn soms iepenhout wordt gebruikt. Klom pen maken is een bijzonder vak. peis II met 4-1 gewonnen waarna het bij Velocitas II maar net met de hakken over de sloot kwam (1-0) Renesse kwam door een 2-0 over winning op Burgh III op de 2e plaats. Velocitas II deed door met 2-0 van Brouwershaven II te win nen de laatste plaats aan Zwalu wen II over. Zeemeeuwen II Renesse Velocitas II Burgh III Brouwershaven II Stormvogels Zwaluwen 3 3 0 0 6 2 2 0 0 4 4 112 3 3 10 2 2 2 10 12 3 0 12 1 10 0 10 9- 4 4- 0 4- 8 9- 6 3- 4 2- 7 1- 2 In de 3e klas B behaalde Unitas II een vlotte zege bij NOAD II (5-0). Die Gouwe II bleef ook in zijn tweede wedstrijd, door MEVO ii op eigen terrein met 3-1 te klop pen, zonder verliespuntenWIK II leverde een goede prestatie door DSS 11 in eigen huis een puntje af te snoepen (1-1). Op de seriewedstrijden welke met Hemelvaartsdag door de korfbal vereniging Swift te Middelburg werden georganiseerd - behaalde Brouwershaven een uitstekend re sultaat door in de afd. II D beslag op de eerste prijs te leggen. Voor het zover was iverd er van VOPO met 2-1 en van Luctor met 1-0 ge wonnen, terwijl van Swift IV met 2-1 werd verloren. Door de straf- worpen, die de beslissing moesten brengen, beter te nemen dan Swift IV kwam de le prijs in hun bezit. SCHOOLKORFBAL. In de vori ge Sportspiegel had ik beloofd nog terug te komen op een der redenen waarom de schoolkorf baldag naar een latere datum moest worden verschoven. Het betreft een treu rige, en persoonlijk vind ik het zelfs een beschamende, kwestie in de Westhoek. Hierdoor aangezet door het hoofd der openbare la gere school te Burgh hebben de hoofden van dezelfde scholen te Haamstede en Renesse zich solidair verklaard om van deelname aan deze wedstrijden af te zien omdat, en nu moet U niet schrikken, waar de lezersde wedstrijden in Zierikzee zullen worden gehouden, dit in verband met het 30-jarig be staan van de S.D.K.B. Persoonlijk heb ik nog een poging in het werk gesteld, daar ik meende dat het op een misverstand berustte, de heren van gedachten te doen veranderen, maar helaas was dit tevergeefs. Het gaat mijn begrip te boven dat men sen die een niet onbelangrijke scha kel vormen in de opvoeding van de burgers van straks, deze jonge mensen een voorbeeld gaan stellen de betrekkelijk kleine gemeen schap die ons eiland vormt onder te gaan verdelen in groepen of be paalde streken. Als men solidair wil zijn, laat men dan solidair zijn met het gehele eiland, daar dit de enige weg is waarop de kinderen, door de omgang die zij met elkaar hebben, begrip en gevoel voor el kaar krijgen. Afgezien nog van de opvoedkundige waarde van de sport, want mits onder goede lei ding betekent de teamsport meer dan zo maar een balletje door de korf gooien of in het doel trappen, is juist het kontakt van de kinderen van een niet te onderschatten be lang, daar het dorps-sentiment nog steeds maar al te duidelijk tot Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen 2. Let er morgen eens op, hoe AUTOMOBILISTEN „auto matisch", zonder er verder bij na te denken, meegaan met een voorrijder, die gaat inhalen. „Kleven" noemt men dat. Ook dat is onvoorzichtig rijden, want tien tegen één, dat ze even latei- in de verdrukking zullen komen door naderende tegenliggers. Voorzichtigheid geeft meer vei ligheid! Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen s-GRAVENHAGE. De Rotter damse hoogleraar prof. dr. T. J. Bezemer heeft een zesjarig kind ge red, dat in het water van het Zie ken was geraakt. Prof. Bezemer be gaf zich geheel gekleed te water en slaagde er in het jongetje be houden ana de kant te brengen. Drie-en-dertig mensen zijn zon dagavond in Lissabon gewond bij botsingen tussen de politie en een menigte, die betoogde voor gene raal Humberto Delgado, een onaf hankelijke kandidaat van de oppo sitie voor de presidentsverkiezing op 8 juni. De menigte bekogelde de politie met stenen en de politie maakte van de vuurwapens ge bruik. uiting wordt gebracht. Het is ge lukkig te vernemen dat niet ieder de mening van de schoolhoofden deelt, daar zowel te Burgh als te Haamstede het standpunt dat wordt ingenomen in de oudercommissie ter sprake zal worden gebracht. VOETBAL AFD. ZEELAND. In de le klas B wist Renesse II bij Brouwershaven een (1-1) gelijk spel te bewerkstelligen. Waarschijnlijk zal het verlies van dit ene puntje Renesse de aanspraak op de titel doen verliezen. In de 2e klas C won SVOWK met sprekende cijfers van Renesse III (7-1). Zierikzee III be hield nog een kleine kans door Zon nemaire met een 5-3 nederlaag naar huis terug te sturen. Brouwersha ven II, dat het de laatste weken uitstekend doet won met 4-1 van Dreischor II. SVOWK 18 13 1 4 27 85-34 Zierikzee III 17 11 2 4 24 65-41 Zonnemaire 18 10 3 4 23 63-35 Br.haven II 13 6 0 7 12 40-38 Dreischor II 19 3 3 13 9 40-90 Renesse III 15 2 1 12 5 28-69 Renesse speelde een vriendschap pelijke ontmoeting tegen Lewe- dorpse Boys waarvan kansloos met 5-1 werd verloren. Voor de rust hield de achterhoede van de duin- bewoners, tegen de wind in, zich aardig staande (0-1). De voorhoede was in de gehele wedstrijd nergens, het is wel tekenend dat de halfspe- ler Dorreman nog het tegenpunt moest scoren. Zo spelend heeft Re nesse in de beslissingswedstrijd te gen Burgh, dat momenteel zeker een klasse beter speelt, geen schijn van kans. In het grote juniorentoemooi, dat door de V.C. VIissingen met He melvaartsdag onder auspiciën van de afdeling Zeeland van de K.N.- V.B. werd georganiseerd, is Zierik zee B I er in geslaagd de halve fi nale te bereiken. De halve finale, gevolgd door de finale, zal worden gespeeld op zaterdag 14 juni. Hier aan voorafgaande zal het Zeeuwse elftal een ivedstrijd spelen tegen DFC. FEUILLETON Nassers zonen naar Rusland CAIRO, 18-5. De twee oudste zo nen van president Nasser van de Verenigde Arabische republiek, Khaled en Abdel Hakim, zullen hun zomervakantie aan de Zwarte zee doorbrengen, samen met de kleinkinderen v. premier Chroesjt- sjef, zo meldt het Egyptische blad Al Ahram. De Sowjet-premier heeft hen uit genodigd. Hij hoopt dat zijn klein kinderen met Nassers kinderen vriendschap zullen sluiten. Hij heeft de uitnodiging aan president Nas ser meegegeven, toen deze onlangs na een bezoek aan de Sowjet-Unie naar Egypte vertrok, aldus het blad. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Heemstede (stichting Meer en Bosch): jJ. de Vries, werkzaam al daar. Beroepen te Zeist (vac. A. de Vries): H. A. Lenz, Hellendoorn. Aangenomen naar Wuppertal (Duitsl., Evang. Kirche): F. van Raalten, Veghel en Uden. De Provinciale Kerkvergadering van Drente besloot het op ds. A. G. Roeders te Roderwolde uitge bracht beroep als predikant voor bijzondere werkzaamheden (direc teur diaconaal en maatschappelijk werk in Drente) in verband met huisvestingsmoeilijkheden op te schorten. Evang. Luth. Kerk Drietal te Middelburg-Vlissin- gen: L. Evelijn, Enkhuizen, dr. H. J. Jaanus, Rotterdam en C. Pel, Amsterdam, van wie eerstgenoemde is beroepen. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Het verdere programma voor deze week luidt: Vrijdag 23 mei: 3e klasse A: Velocitas II-Storm- vogels II; Renesse I-Brouwersha ven II; Zeemeeuwen li-Zwaluwen II (half 8). 3e klasse B: WIK II-DES I; DSS II Die Gouwe II; NOAD II-MEVO II (half 8). Zaterdag 24 mei: le klasse: DSS I-Zwaluwen I; Velocitas I-Burgh II; Burgh I-Zee- meeuwen I (kwart voor 7). 2e klasse: WIK I-Die Gouwe I; SVOWK I-DES I; Stormvogels I- Brouwershaven I; DOSKO I-NOAD I (kwart voor 7). Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen „Ja", antwoordde deze, noncha lant een sigaret opstekend, "de Hol landse koffie smaakt me best. Voor al als J art's vrouw ze heeft gezet". En gelijk gaf ze een knipoogje naar Bets, die naar de keuken liep. Haast onmerkbaar gaf ze Ellen een lichte knik met het hoofd en deze begreep het onmiddellijk. Kort na Betsy verdween ze ook naar de keuken. ,Wat is er aan de hand?" vroeg ze aan de gastvrouw. „Ze weten alles", zei ze zacht, terwijl ze de koffie inschonk. Ellen deed net, of ze nergens erg in had. „Wie ze? Wat weten ze?" Betsy zette de koffiepot neer en plantte haar handen in de zij. „La ten we elkaar maar niet langer voor de gek houden, Ellen. Ik heb al lang gemerkt, dat jij het hier niet vertrouwde. En ik maak me sterk, dat jijzelf al ontdekt hebt, dat de zaak hier scheef zat. Enfin, vanmorgen is de bom gebarsten. En oom Willem en tante Nel weten nu, dat ik Jan's vrouw niet ben". „O", antwoordde Ellen, „dat is geen nieuws voor me, hé? Dat wist ik de eerste dag al". „Wat?" „Och ja, aan allerhande kleinig heden. Enfin, dat komt mooi uit, maar zeg niets. Want Jan gaat zo meteen z'n biecht doen. Ik wordt namelijk je opvolgster, zie je? Maar dan een echte. Die ook 's nachts blijft". Betsy keek haar verbaasd aan. „Dus dat heb je gemerkt?" Ellen haalde verachtelijk haar schouders op. „Jullie, Hollanders denken zeker, dat wij achterlijk zijn? Kom nu! Maar, ik moet eer lijk erkennen, het was een goeie mop. Jammer dat het nieuwsgierige Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen J nichtje meegekomen is, die alles direct door had, hé?" Betsy schoot in een lach. „Je bent inderdaad een bijdehandje. Maar het is toch niet waar? Ga je werkelijk met Jan trouwen?" „Ja, dat is wel het plan. Ik kan er niets aan doen, maar ik houd van die domoor, hé?" „Fijn, meid. Het is inderdaad een domoor, maar jij bent juist de vrouw, die hij nodig heeft. Een flinke vrouw, die zich niet met een kluitje in het riet laat sturen. Jullie zullen het best met elkaar kunnen vinden, denk ik". „Dat denk ik ook. Kom mee, zeg, naar binnen, anders missen we Jan's biecht nog Maar Jan was al van wal gesto ken en toen de dames binnenkwa men met de koffie, was Jan juist aan het einde van zijn relaas. „En zo, oom en tante, kwam het, dat Betsy hier in huis de rol van huis vrouw vervulde, als plaatsvervan gend echtgenote, zal ik maar zeg gen". Oom Willem knikte bedachtzaam. „Ja, ja", zei hij langzaam, met zorg zijn woorden kiezend. „En zo heb jij je oude oom en tante gedurende enkele dagen voor de gek gehouden hé? Het is fraai! 't Is dat je er al te groot voor bent, want eigenlijk moest ik je in het bijzijn van de twee meisjes hier over de knie leggen en je een behoorlijk pak slaag geven, want dat heb je ver diend. Door jullie bedrog zijn er vandaag heel wat moeilijkheden geweest en is er een situatie ont staan, waarna zelfs de politic te pas is gekomen. Laat ik je nu ver tellen, dat ik al geruime tijd ver onderstelde. dat Betsy je vrouw STAI) FN PROVINCIE ZIERIKZEE Bijeenkomst C.B.P.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de C.B.P.B. hield vorige week onder leiding van de presidente, mevrouw Laurense, in het Herv. verenigingsgebouw haar maande lijkse bijeenkomst. Na opening op de gebruikelijke wijze van deze druk bezochte sa menkomst hield mevrouw v. d. Wekken een praatje getiteld: „Een huisvrouw ziet Canada". In haar betoog ging mevr. v. d. Wekken uitvoerig in op de levensomstan digheden en gewoonten in Canada. Een druk gebruik werd gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. De presidente bood haar een surprise aan. Na de pauze werd een filmpro gramma vertoond, aangeboden dooi de Crackfree-maatschappij te De Krim (O.). Deze geslaagde bijeenkomst werd door de vice-presidente, mevrouw Dalebout, met dankgebed gesloten, na het zingen van gezang 23 vs. 6. Aan de „De Ruyter"-school te Vlissingen slaagde voor het examen ter verkrijging van het diploma radiotelegrafist 2e klas onze stad genoot de heer J. M. L. van de Kassteele. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 19-5. Binnenland se granen - ochtendbeurs (offici euze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Voedergranen: prijshoudend. Zo- mergerst naar kwaliteit van f 27,— tot f 29,50, met extra daarboven; haver: naar kleur en droogte van f 28,50 tot f 29,50, extra blanke daar boven; rogge: in de doorsnee-kwa liteit circa f 22,25, bakrogge circa f 23,50. Peulvruchten: vast: in de prima soorten goed gevraagd tegen ho gere prijzen, mindere soorten zon der attentie. Schokkers op circa f 70,bruine bonen circa f 70, alles boerenschoon. Volgende week geen ochtend- beurs. Aardappelen ROTTERDAM, 19-5. K1 e i aard appelen, 35 mm opw.: Eigenhei mers f 18,00-20,00, Bintjes f 18,00- 19,00, Bevelanders f 17,00-20,00, Fu rore f 20,00-22,00; 40 mm opw., ge wassen: Eigenheimers f 22,00-25,00. Bintjes f 21,00-22,50; voor export, klei, 40 mm opw.: Bintjes f 19,00- 20,00, Alpha f 19,00-20,00; zand- aardappelen, 35 mm opw.: Noor derling f 12,00, Libertas f 12,00; v o e r aardappelen f 1,50-2,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen a De chef-staf van het Indonesi sche leger heeft in zijn hoedanig heid van centraal militair gezag hebber een besluit uitgevaardigd, waarbij aan alle Indonesische staatsburgers tussen 18 en 40 jaar burgerdienstplicht wordt opgelegd. Iedereen, die onder dit besluit valt, zal verplicht zijn bepaalde werk zaamheden uit te voeren en de re geringsinstanties bij te staan in het handhaven van de veiligheid en de uitvoering van de burgerlijke ver dediging. niet was. Maar ik ben oud en wij zer dan jullie en daarom zeg ik nooit zoveel. Maar nu zie je hieruit al weer, dat je met bedrog nooit ver komt in het leven. De beste weg is nog altijd de rechte en met eerlijk heid vermijdt je heel wat moeilijk heden. Nu heb je jezelf en anderen een paar nare dagen bezorgd, moest je telkens nieuwe leugens beden ken om het bedrog te kunnen vol houden. Neem een goede raad aan van een man, die heel wat meer in het leven heeft meegemaakt, dan jullie allemaal: ga eerlijk en rond door het leven, zelfs al zou het je schade kunnen kosten. Doordat ik altijd op eerlijke wijze en zonder bedrog zaken heb gedaan, heb ik een grote farm kunnen opbouwen en heeft, mijn bedrijf een goede naam tot in de verste uithoeken van Canada. Een leugen komt te eniger tijd altijd uit. En je ver gooit zodoende het vertrouwen, dat de mensen in je hebben. Dat zijn feiten, die niet te loochenen vallen. Ik ben het met Betsy eens - en nu kan ik meteen wel vertellen, dal je tante en ik al sedert vanmiddag met alles precies op de hoogte zijn. ja, daar sta je van te kijken - dat het beter was geweest om alles meteen eerlijk te vertellen, toen wij hier in huis kwamen. We heb ben allemaal onze fouten en gebre ken en ik zou er niet om weggegaan zijn. Nu hebben we een paar ver loren dagen gehad. Enfin, de zaak is nu in het reine, ik wil sportief zijn en er een streep doorhalen. We praten er niet meer over. Betsy vervult vandaag nog de functie van huisvrouw, op mijn uitdrukkelijk verzoek namelijk, want we wilden aanvankelijk nog niets zeggen, als je thuis was gekomen. En morgen zal Ellen haar taak moeten over nemen". „Fijn", antwoordde deze. ..dal lijkt me wel". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5