zware shag Douwe Egberts in handige plastic tabakszak! STAD EN PROVINCIE Zierikzeese Paardenloterij Dit jaar wordt weer de bekende Zierikzeese Paardenloterij gehou den. Wij vernemen dat de loten eind deze week bij de boekhande laren en do wederverkopers be schikbaar komen. De trekking van de loterij - waarvoor fraaie prij zen beschikbaar worden gesteld - zal plaats vinden op 26 juni e.k. KERKWERVE Schooljeugd deed verkeersexamen De leerlingen van belde scholen in deze gemeente hebben zich aan het verkeersexamen onderworpen. Van de chr. nat. school slaagden: Neeltje Boot, Joh. Hanjp, Rie Boot en Corrie v. d. Wekken (één afge wezen); van de o.l.-school slaagden: B. Neele, Corry Hendrikse, Br. v. d. Hoek, Lies Feijtel, Kees Fondse, Jan Noordhuls, Henk Kesteloo, Rinl Boot en Joh. Goedegebuure (geen leerlingen werden afgewezen). NOORDGOUWE Verkeersexamen leerlingen o.l -school De leerlingen van de o.l.-school te Noordgouwe hebben te Kerk- werve het praktisch verkeersexa men afgelegd. De volgende leerlin gen slaagden: Dim van Rhee, Jac. Hendrikse, Jaan van As, Ineke van Leeuwen, Saartje Jonker, Bart Daane (met lof), Rinus Ganze- man, Marjan Manni, R. Anker, Dok Stolker, Piet van de Kassteele, Ka- rel Snijders, Sari Knol, Jan Nie- meijr, Gerrit van Maanen, Vico van Wijk, Tine Bruin en Ria RemeeüS. Elf leerlingen werden afgewezen. OOSTERLAND Jeugdverkeers-examen Donderdag vond alhier plaats het practisch gedeelte van de jeugdver- keersexamens door de leerlingen van de openbare lagere en de chris telijke school. Er waren 27 candi dates waarvan er twee werden af gewezen. Er slaagden 18 meisjes, nl. Suus Bakker, Marie van Dijke, Bertha Goudzwaard, Rina Goud zwaard, Marie van der Have, Lies Hirdes, Hinda van der Laan, Rietje Mol, Mientje Otte, Tanny Roks, Truus Roks, Ria Stoutjesdijk, Leny Stouten, Suus Stouten, Riek Stou ten, Thea van Steijn, Corry Ver hoek en Lena van der Zande. Zeven jongens mochten eveneens het getuigschrift ontvangen, nl. Rienus Boogert, Krijn Bolle, Anton van Dijke, Jan van Dijke, Adrie Steenpoorte, Wim Stoutjesdijk en Kees Verhoek. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der Rijks politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende ge vonden voorwerpen: 1 kinderjasje, 1 kinderwantje en 1 huissleutel. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland RENESSE. Dinsdag 13 mei, 7.30 uur n.m., ds. v. d. Ketterij (in het evangelisatiegebouw). Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vrieschelo: M. Jorg- sma, vicaris te Nieuwenhagen (L.); te Dussen (N.Br.): K. Schipper, Waspik; te Markelo: E J. Rietveld, Ophemert; te Woudrichem (toez.): L. Emmerzaal, Zwijndrecht; te Boven-Hardinxveld: A. Klein Kra nenburg, Hilversum; door de Prov Kerkvergadering van Gelderland voor de evangelisatie te Barneveld: A. de Bruijn, Werkendam; te uid- broek (toez.): D. Bender, Marssum (Fr.). Aangenomen naar Broek in Wa terland: H. van Coeverden, Utrecht v.h. secr. Oec. Jeugdraad in Ne derland; de benoeming tot vikaris te Lisse: J. M. Snijders, dand. te Vlaardingen; het beroep der Gen Synode als pred. voor Curagao: H. Stoof. kand. te Oegstgeest. Ger. Kerken Benoemd tot leraar godsdienst onderwijs aan de 1ste en 2de Chr. H.B.S. te Groningen: D. Visch, Emmen. Beroepen te Schagen: A. Bolwijn, kand. te Amsterdam; te Delft (vac. E. de Vries): P. Heinen, Noordwijk- Binnen. Ingezonden mededeling r SM \s> Nu extra lekker roken van de pittigste Zware Shag, altijd soepel en vers tot de laatste draad! 4—--"""ÜL in handige plastic tabakszak! ERNSTIG AUTO-ONGELUK RIJ WADDINXVEEN Twee doden - drie zwaar gewonden en op het linker weggedeelte te recht kwam. Met een hevige klap vloog de wagen toen tegen een uit de richting den Haag komende auto. In de ongeluksauto ontstond brand. Van deze auto werd een in zittende gedood en werden twee anderen zeer ernstig gewond. Van de in de auto uit de richting den Haag aanwezige personen kwam er één om het leven en werd er één zwaar gewond. GOUDA, 12-5. Bij een botsing tussen twee elkaar tegemoetko mende personenauto's, omstreeks negen uur vanmorgen, op Rijksweg nr. 12, nabij Waddinxveen, zijn twee personen om het leven geko men en werden er drie zwaar ge wond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Gouda overgebracht. De botsing ontstond toen de uit de richting Utrecht komende auto door nog onbekende oorzaak de middenberm van de weg op reed SPORT KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: Velocitas I-Unitas I 1-3; DSS I-Burgh I 3-5; Burgh II- Zeemeeuwen I 3-2. 2e klasse: MEVO I-NO AD I 0-1; Die Gouwe I-DES I 7-2; WIK I- Brouwershaven I 3-6; Stormvogels I-SVOWK I 6-1. 3e klasse A: Zwaluwen II-Re- nesse I uitgest.; Stormvogels Il-Ve- locitas II 1-1; Burgh III-Zeemeeu- wen II 3-4. 3e klasse B: Unitas II-WIK II 1-1; Die Gouwe II-NOAD II 6-2; DES II-DSS II 0-3. Programma. Heden (maan dag) 12 mei wordt gespeeld: 3e klasse A: Zeemeeuwen II- Stormvogels II (half 8). Burgh III-Zeemeeinven II 3-4 Zeemeeuwen II heeft tegen Burgh III een benauwde zege behaald, en kreeg hierdoor wel iets meer dan ze verdiende. Een gelijk spel zou hier beter op zijn plaats zijn ge weest. Doorslaggevend was hier wel het medespelen van J. v d. Berge, die drie doelpunten voor zijn rekening nam en met kop en schouders boven alle spelers uit stak. Na een wederzijds verkennen krijgt v d. Berge in de 10e minuut een vrije kans en zijn schot treft doel (0-1). Twee minuten later schiet dezelfde speler weer in, doch dit doelpunt wordt geannuleerd. Aan de andere zijde schiet v. Nieu- wenhuize van grote afstand op de mand, doch doelpunten bleven uit. Zeemeeuwen verhoogt dan de sco re door een lijnschot van v. d. Berge dat in de mand verdwijnt (0-2). Onmiddellijk na de vakwis seling zet Burgh een hevig offen sief in en het is Corrie v. Nieuwen- huize die uit vrije positie voor Burgh de achterstand kleiner maakt (1-2). De blauw-witten hebben hun antwoord klaar in de vorm van een ver schot van v. d. Maas, dat doel treft (1-3). Na de rust heeft in het eerste kwartier de Burgh-aanval niets in te brengen tegen de sterke Zee meeuwen-verdediging. Toch pro beren de groen-witten deze veste te nemen, en het is pas in de 17e minuut, dat een mooi schot van Dalebout, Burgh het 2e doelpunt verschaft (2-3). Dezelfde speler be nut 5 minuten later weer een vrije kans en de stand is gelijk (3-3). Beide ploegen spelen nu fanatiek voor de winnende goal, daarbij lui de aangemoedigd door het talrijke publiek. Het is weer v. d Berge, die Zeemeeuwen uiteindelijk het winnende doelpunt brengt, weer met een ver schot, en ondanks ver woede pogingen van de Burgh- aanval wordt er niet meer gescoord zodat het einde komt met een 4-3 overwinning voor de ploeg uit Haamstede. Scheidsrechter de Wit hield de teugels strak. Stormvogels I—S.V.O.W.K. 16-1 Al in het begin van de wedstrijd bleek duidelijk dat Stormvogels de sterkste ploeg was. SVOWK speelde vrij lusteloos en zonder enthousias me en wist zich niet als de andere ploeg aan te passen aan het gladde terrein. In de tweede minuut doel puntte J. Korsman uit een straf- worp (1-0). Vijf minuten later werd het door dezelfde speler 2-0, waar na D. Fonteine nummer drie voor zijn rekening nam (3-0). Na veertig minuten bracht Bauterse de stand op 4-0. Na de rust maakte de heer Vijverberg uit een strafworp het eerste tegenpunt (4-1). L. den Boer had aanvankelijk veel pech met zijn schoten, maar in de 30ste minuut trof hij doel (5-1). Terwijl het ge stadig begon te regenen bracht me j. C. de Graaff de eindstand op 6-1. Deze wedstrijd stond onder leiding van de heer J J. Verloo. Scheids rechter J. de Wit had oorspronke lijk zullen leiden, maar kon door motorpech niet tijdig aanwezig zijn. Velocitas I-Unitas I 1-3 Velocitas moest het onderspit delven tegen een Unitas, dat het dit seizoen zeer behoorlijk doet. Door A. Hage namen de gasten een 0-1 voorsprong. Na de rust kwam Velocitas op gelijke voet (1-1). In de volgende opstelling schoot Hagesteijn met twee doel punten zijn ploeg naar de overwin ning. Het programma voor dinsdag 13 mei luidt: 3e klasse A: Renesse I-Burgh III; Velocitas II-Brouwershaven II (half acht). 3e klasse B: MEVO II-Die Gouwe II; NO AD II-Unitas II; DSS II- WIK II (half acht). VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zomeravondcompetitie Woensdag 14 mei: Rijkswater- staat-Drukkerij L. O. (7.15 uur, scheidsr. Th. Sies); Prov. Water- staat-Herverkaveling S en D, (7.15 uur. scheidsr. J Pomper). Vrijdag 16 mei: Fa. Janse- Zie- rikzeeveteranen (7 15 uur, scheidsr. W. J. v. d. Maas); P.Z.E.M.-Kon. Zeelandia (7.15 uur, scheidsr. P. J. Cashoek). Zaterdagmiddag-competitie 9 mei 2e klasse B: Yerseke III-MEVO I 2-1; Kapelle I-Goes V 2-1. Juniorencompetitie: Burgh B I- Renesse B I 8-0; Zierikzee B I- MEVO B I 18-0; Dreischor B I- Duiveland B I 3-4. Vriendschappelij k Duiveland I-Bruse Boys I 7-3. District Zuid I 3e klasse D: Zierikzee-Zeelandia 4-2; Axel-RKFC 3-5; Hontenisse- RCS 2-1. 4e klasse G: Burgh-Cluzona 3-2; Halsteren-De Schutters 3-0; Kaai- se Boys-NSV 1-2. Afdeling Zeeland le klasse B: Dreischor I-Brou- wershaven I 2-6. 2e klasse C: Zierikzee III-Brou- wershaven II 1-2; SVOWK I-Re- nesse III 6-5. Zierikzee B I—Mevo B I 18-0 Zierikzee was in deze wedstrijd, zo als te verwachten was, de sterkste Het MEVO-elftal, dat in leeftijd jonger is, zal, gezien de goede grondslag, die aan hun spel ten beste ligt, een volgend seizoen ze ker van zich doen spreken. Ruststand 8-0, toen het eindsig naal van scheidsrechter F. van der Westen klonk, was de stand 18-0 De doelpunten werden gescoord door: C. Stoutjesdijk 7, J. Goede- gebure4, Jac. Willemse 2, Th. Klink 2, Jac. Koevoets 2, M. Koster 1. Brouwershaven IDreischor I 6-2 Zondagmiddag heeft Brouwers haven I zich duidelijk de meerdere getoond tegen Dreischor I in een wedstrijd, waarin Brouw de beste DE GROTE OPSTAND 34. Doodstil blijft Aram hangen aan het wankele snoer. De sol daat sloft, zonder op te kijken, naderbij. Dan, als de man recht onder hem is, springt Aram! Zijn volle gewicht treft de wachter in de rug en als een blok slaat deze voorover in de sneeuw. Als Aram haastig overeind krabbelt, ligt de man roerloos ter aarde. „Het spijt mc, ouwe jongen, maar ik had geen keus", mompelt de ridder. Terwijl hij de man haastig van zijn helm ontdoet, om deze zelf op te zetten, bemerkt Aram tot zijn opluchting, dat hij slechts be wusteloos is. Dan trekt hij snel de strijdbijl uit de gordel van de schildwacht en juist wil hij zich ook van diens schild meester maken, als van dichtbij stemgerucht opklinkt en een drietal wach ters, druk pratend, de hoek omkomt! kansen heeft gekregen, doordat enerzijds invaller Rhoon als voor hoedespeler een prima partij speel de en anderzijds de Dreischordoel- man Slager een off-day had. Beide ploegen verschijnen met enige invallers binnen de lijnen. Vanaf de aftrap gaat Brouw direkt ten aanval, waarbij Duinhouwer een hard schot op doel lost waar door doelman Slager uit zijn kooi wordt gelokt en v. d. Wielen met een tikje de bal over de doellijn schuift (1-0). Bij Dreischor komen de aanvallen via van der Velde en Fonteine, maar de goed spelende Brouwse verdediging weet deze in de kiem te smoren. In de 15e min- nuut wordt over links een fraaie voorzet gegeven door v. d. Weele, die Kooman keurig langs Slager in kopt, welke er geen hand naar uit steekt (2-0). Dreischor komt er echter beter in en gaat de bakens verzetten. Het is v. d. Linde die in de 24e minuut zijn rechtsbuiten Fonteine aan het werk zet, die han dig langs de Brouwse verdediging heenflitst en een hard schot lost, dat onder de vallende keeper v. d. Bos in doel vliegt (2-1). Zes minu ten later omspeelt Duinhouwer back Steenland en met een strak schot suist de bal langs Slager (3-1). Toch weet Dreischor opnieuw een doorbraak te forceren en handig gaat van der Velde door de verde diging, die voor buitenspel is blij ven staan, op v. d. Bos af, die de buitenspelbal eveneens laat passe ren. Het doelpunt wordt echter goedgekeurd (3-2) met welke stand de rust ingaat. Na rust schiet Duin houwer uit een voorzet van Koo man net over de lat. Van den Bos stopt een oerhard schot van Fon teine vallend. Een verre pass van back v. d. Wielen schiet Kooman net naast. Bij Dreischor valt het goede spel op van back Boogerd en spil Slager, welke diverse Brouwaanvallen goed weten te ke ren. In de 30e minuut geeft Rhoon een voorzet welke G. v. d. Wielen inschiet. Doelman Slager, Steen- land en Kooman goochelen op de doellijn en uiteindelijk is het Steen- land die de bal in eigen doel duwt (4-2). Bij Brouwershaven lopen de aanvallen vast in eigen voorhoede door het individualistisch spel van Duinhouwer, waardoor menige mooie aanval doodloopt. Een hard schot weet Slager liggend uit het doel te graaien en een ander schot slaat hij uit doel. In de 35e minuut vergroot Brouw de voorsprong en wel via een hard schot door back v d. Wielen vanaf de middellijn. Slager grijpt de bal in eerste in stantie, maar laat hem los, waar door hij in het doel wipt (5-2). Een tegenaanval van Dreischor resul teert in een hard schot van Fontei ne dat v. d. Bos goed getimed weg werkt. Het zesde doelpunt neemt Rhoon voor zijn rekening, wat hem graag gegund wordt voor zijn hard werken en goede spel (6-2). Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat in verband met Hemelvaartsdag het huisvuil in de week van 11 mei t.m. 17 mei in plaats van donderdag op woensdag zal worden opgehaald. Zierikzee, 10 mei 1958. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeetser. R. VAN OMMEREN, secretaris. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 9 mei Spinazie f 8,50-11, rabarber f 21, per 100 kg. Bloemkool A f 36-55, B f 18-35, C f 7-16, stek f 4-9, per 100 stuks. Bospeen f 50-55, radijs f 12-14, asperges f 37-140, per 100 bos. Aardbeien per doosje f 1,18. Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 5 mei tot 10 mei werd door de Coöp. In- en Ver koop Centrale voor Eieren uitbe taald f 1,96 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 12-5. Aangevoerd 2285 stuks vee, t.w.: 1367 vette koeien en osen en 918 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,00-3,40, f 2,75-2,95, f 2,60- 2,75, varkens (levend gew.) f 1,79- 1,77-1,74. Vette koeien en ossen: aanvoer ruim, handel kalm, eerste kwali teit onveranderd, tweede en derde kwaliteit niet geheel prijshoudend, prima's boven notering; varkens: aanvoer groot, handel tamelijk, gemiddeld niet geheel prijshoudend, prima's boven notering, afloop traag. BURGH-CLUZONA 3-2 Sensationele wedstrijd brengt Burgh op gelijke voet met Renesse Dat een ploeg, met het degrada tie-spook voor de deur, tot grote prestaties kan komen, werd deze middag weer eens overduidelijk be wezen, in een wedstrijd, waarin de groen-zwarten tot de laatste mi nuut hebben moeten vechten tegen een technisch beter spelende tegen stander. Doch de wil om te winnen was er, en met ware leeuwenmoed wierpen ze zich in de strijd, om daar uiteindelijk als grote triomfa tors weer uit te komen. Door deze uitslag is een beslissingswedstrijd nodig tegen Renesse (waarschijnlijk op het Zierikzee-terrein) wie dit seizoen zal degraderen. De verdediging, met C. van Nieu- wenhuize, C. Rijnberg, L. Bakker en keeper Boot heeft deze wedstrijd gewonnen. Het was een bijna on neembare betonnen veste gewor den. Ook de middenlinie met J. Hanse en Th. v. Nieuwenhuize deed vooral stuwend prima werk. De voorhoede heeft zeer hard ge zwoegd, en was beslist beter dan in vorige wedstrijden. Jammer dat soms de eenvoudigste kansen om zeep geholpen worden. Beide ploegen komen volledig in het veld. Direct na het begin weet Cl. een corner te forceren, die ach ter geplaatst wordt. Het spel van de blauw-witten valt op door accu raat plaatswerk en het goede stop pen, en de Burgh-verdediging heeft handen vol werk om onheilen te voorkomen. Toch weet Burgh zich los te werken, en een vliegend schot van M Bakker gaat rakelings voor het doel langs. Dezelfde speler schiet enkele minuten na een mooie combinatie net naast. Cl. verplaatst het spel weer en krijgt enkele cor ners te nemen. Verder dan 2 har de schoten over de lat brengen ze het niet. In de 25e minuut passeert J. Hanse enkele tegenstanders en geeft een afgemeten pass naar M. Dijkman, die hard inschiet (1-0). De Burgh-spelers gooien er nog een schepje op, en een minuut later schiet M. Bakker een pracht kans hoog over. Op en neer gaat het spel, en keeper Boot toont zijn talenten, als hij een hard schot keert, en de bal via de lat corner werkt. In de 35e minuut moet hij zwichten voor een hoge voorzet van de linksbui ten, die midvoor Luijks inkopt (1-1) Nog geen halve minuut later schiet de Cl. linksbinnen hard tegen de paal! Burgh weet zich weer aan de Cl.-tang te ontrukken en 5 minuten voor de rust scoort M. Dijkman weer, na een snelle solo-ren en de stand is 2-1. Even ontstaat nog een hachelijke situatie voor het doel van Burgh, doch keeper Boot redt meesterlijk. Geen 2 minuten na de rust maakt links-buiten Steenpaal van een misverstand in de Burgh- achterhoede gebruik om de gelijk maker in het net te schieten (2-2). Fel laait de strijd nu op om de winnende goal, en vooral belde verdedigingen krijgen het zwaar te verduren. Th. v. Nieuwenhuize breekt door, doch schiet naast. De groen-zwarten blijven aanvallen. Quaak krijgt plotseling alleen de keeper voor zich, doch door te lang wachten gaat ook deze kans ver loren. M. Bakker schiet tegen de lat. In de 20e minuut heeft dit Burgh-bombardement succes, als Th. v. Nieuwenhuize een aanval over rechts afrond met een effect volle kopbal die de keeper te mach tig is (3-2). Cl. laat het er niet bij zitten, en het is in deze periode dat C. v. Nieuwenhuize's spel tot grote hoogte komt, vooral zijn kop werk is af. Toch blijft Cl. voor het Burgh doel en op het laatst moet de ver dediging met kunst en vliegwerk vele gevaren keren. Keeper Boot redt dan nog een keer op fantasti sche wijze en wint daarmee deze wedstrijd Zo zijn de spelers in de ze enerverende strijd geraakt, dat ze niet eens bemerkten dat scheids rechter v. Zundert, die de wedstrijd volkomen beheerste, het einde had gefloten. Het talrijke publiek bracht Burgh een ovatie! Rest nog te vermelden dat een record aantal bezoekers de wedstrijd bijwoonde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3