liBnaagil DE GEHUWDE VRIJGEZEL Zeeuwse C.B.T.B. vierde veertigjarig jubileum Bestuur ontving jubileumgift van de leden MIDDELBURG. De Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuinders- bond heeft vrijdag in het Schutters hof te Middelburg zijn veertigjarig bestaan herdacht. Talrijke autori teiten, onder wie de waarnemend Commissaris der Koningin in Zee land, de heer A. Schout, woonden deze bijeenkomst bij. Namens de leden werd het be stuur een jubileumgift van ruim f 3000 overhandigd, die bestemd zal worden voor bijzondere doel einden. De voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B. de heer C. de Putter, die sinds 1935 deze functie bekleedt, gaf in zijn herdenkingswoord een overzicht van ontstaan en groei der organisatie. Voor het christ. land bouwonderwijs heeft de Zeeuwse C.B.T.B. zich buitengewoon be ijverd en de eerste christelijke la gere landbouwschool van Neder land werd in 1922 opgericht te Axel. Thans bezit men in Zeeland vier christelijke lagere landbouw scholen en drie christelijke land- bouwhuishoudscholen. De voorzitter van de Nederland se C.B.T.B., mr. van den Heuvel, sprak op deze jubileumbijeenkomst een rede uit, waarin hij de ontwik keling schetste van zowel de Zeeuwse als de Nederlandse C.B. T.B. Bij het uitbreken van de oor log telde de Nederlandse C.B.T.B. ruim achttienduizend leden, na de oorlog steeg het ledental tot 22 000. In Nederland telt men nu 69 chris telijke lagere landbouwscholen, ne gen christelijke middelbare land bouwscholen, een christelijk hogere landbouwschool en 43 christelijke landbouwhuishoudscholen. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen KORTE BERICHTEN tttt HET BINNENLAND AMSTERDAM. De politie te Am sterdam heeft de 38-jarige J. C. T., directeur van een N.V., gearres teerd, die wordt verdacht van op lichting ten bedrage van f 265.000. NIJMEGEN. In de St. Annastraat te Nijmegen is de 32-jarige brom fietsberijder K. C. Brands aange reden door een Duitse auto, be stuurd door de 20-jarige Schroder uit Dusseldorp. De Duitser pas seerde met zijn wagen twee andere auto's, waarvan de een de andere eveneens passeerde. Hij liet hier door geen ruimte aan de hem tege moetkomende bromfietser en reed hem aan. Zwaar gewond werd B. overgebracht naar het Sint Cani- sius-ziekenhuis, waar hij zaterdag middag is overleden. ZEIST. De minister van Social^ Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, heeft de officiële opening verricht van het kinder tehuis „Bos en Duin" aan de Duin weg te Huis ter Heide, een stichting van de Nederlandse vereniging van Suikerzieken. HENGELO. Vrijdag 16 mei zal in Hengelo de algemene jaarvergade ring van de Koninklijke Neder landse vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken" worden gehouden in het verenigingsgebouw Gebr. Stork Co. N.V. Na een officiële ont vangst door het gemeentebestuur van Hengelo zaterdagochtend, ko men de provinciale kampioenen in een nationale wedstrijd uit. MIJDRECHT. Zaterdagavond zijn op de Mijdrechtse Zuwe, ter hoogte van de Tienboerenweg in de ge meente Mijdrecht, een autobus en een personenauto in botsing geko men, waarbij één persoon het leven verloor en twee anderen ernstig ge wond werden. TILBURG. Zaterdagavond om streeks elf uur is de 23-jarige M. v. d. Ven uit Berkel-Enschot, toen hij met zijn verloofde per rijwiel terugkeerde van de militaire tap toe, in de Raadhuisstraat te Tilburg bij het passeren van een andere wielrijder komen te vallen. Dit juist op een moment dat hij aan de an dere zijde werd ingehaald door een vrachtauto. De achterste wielen van de zware wagen gingen over hem heen, waarna de dood vrijwel onmiddellijk intrad. DELFT. Bij de N.V. Ned. Kabel- fabriek te Delft worden drie kabels gemaakt, welke zijn bestemd voor de verbinding tussen Zuid-Beve land en Zeeuws Vlaanderen. De eerste kabel heeft de fabriek ver laten en zal als weer en wind mee werken, op 20 mei, wanneer er springtij is, in de Westerschelde ge legd worden. De Amerikaan Bernard Kalb, correspondent van de „New York Times", is vrijdag door de mili taire autoriteiten in Djakarta aan gehouden. Op het middaguur ver voegde zich militaire politie op zijn kantoor in de „Ideum-drukke- rij" in de hoofdstad, en bracht hem over naar het hoofdkwartier. Een geweldige lawine heeft zon dag bij Brienz vijftien skilopers meegesleurd, van wie er vier om het leven kwamen en zeven ernstig werden gewond. Naar verluidt wa ren het allen Zwitsers. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen Ds. HS. J. Kalf, Nederlands Hervormd predikant te Benne- broek, sprak een rede uit, waarin hij waarschuwde voor vergaande staatsbemoeienissen. Vele autoriteiten boden hun ge lukwensen aan, onder wie de waar nemend Commissaris der Konin gin in Zeeland, de heer A. Schout en de waarnemend burgemeester van Middelburg, de heer J. W. Kögeler. Tijdens de 's morgens gehouden huishoudelijke vergadering heeft men een aantal leden benoemd tot erelid. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Prijzen voor Chr. Zangverenigingen Tijdens het zaterdag te Kruinin- gen gehouden zangconcours, uit gaande van de ring Zeeland van Christelijke Zang- en Oratorium verenigingen, hebben de Chr. Kin derkoren „De kleine Lofstem" uit Zierikzee en „Van knop tot bloem" uit Nieuwerkerk, onder leiding van de heer Joh. Schouls, in de derde afdeling een 2e prijs behaald. Stoffelijk overschot C. M. de Pooter ter aarde besteld Zaterdagmiddag is alhier op de algemene begraafplaats het stoffe lijk overschot ter aarde besteld, van de vorige week overleden heer C. M. de Pooter, gepensioneerd chef technische dienst van de P.T.T. in deze gemeente. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heer A. H. Bruin vis, bureelchef van de Technische Directie te 's-Gravenhage, die de overledene schetste als een plichts getrouw chef, wiens huis altijd open stond voor de P.T.T.-familie. Spr. stipte de niet gemakkelijke omstandigheden aan, waaronder het gezin van de overledene ver keert. Verder werd gesproken door de heer C. J. Gorter, oud-hoofd van de Technische Dienst T. en T. te Breda, die uiting gaf aan zijn waardering voor de collegialiteit van de heer de Pooter. Verder sprak nog de heer W. P. L. Bakker, waarna ds. C. Bezemer een gedeelte las uit Ps. 121 en het „Onze Vader" bad, waarmede de begrafenisplech tigheid een einde vond. Er waren enkele kransen, die de baar dekten w.o. een van de Technische Dienst P.T.T. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen BURGH/HAAMSTEDE Uitstapje Vrijz. Vrouwen Vereniging Vorige week maakte de vrijzin nige vrouwenvereniging „Burgh- Haamstede" haar jaarlijks uitstapje met als hoofddoel Neerlands trek pleister nummer één: „Keukenhof". Om zes uur uit Burgh vertrokken bereikten de 25 dames na enkele onontbeerlijke onderbrekingen in de voormiddag het prachtige bloe- men-paradijs. In de theetuin wer den hier de boterhammen genut tigd, waarna koers werd gezet naar Rotterdam, via de bloeiende bollen velden in de omgeving van Noord- wijk en Katwijk, nadat in de buurt van „Keukenhof" nog het kasteeltje was bezocht waar Jacoba van Bele ren enige tijd heeft gewoond. In Rotterdam werd druk gewinkeld en tevens een warme maaltijd ge bruikt. Het was reeds laat op de avond toen iedereen zeer voldaan over de prachtige tocht weer uit de bus te Burgh stapte. HAAMSTEDE Geslaagde veekeuring „Een compliment voor deze prach tige uniforme groep vee", aldus sprak het jurylid de heer Den En gelsen tijdens de veekeuring, die in een mals mei-regentje op het gun stig gelegen weiland van de heer A. Hanse aan de „Driehoek" werd gehouden. Dit compliment was dan ook volkomen op zijn plaats, want er werden niet minder dan vijftien eerste prijzen behaald. In de rubriek kalfkoeien, een maal gekalfd hebbende, was de uit slag als volgt: le pr. A Jansje van C. N. Beije te Haamstede; le pr. B Dora 8 van C. N. Beije te Haam stede; le pr. C Marie 65 van G. Verseput te Renesse;,2e pr. A Roosje 14 van D. v. d. Wekken te Haamstede; 2e pr. B Trijntje 31 van J. M. Beije te Renesse; 2e pr. C Mina van D. v. d. Wekken te Haamstede; 2e pr. D Margriet van dezelfde eigenaar. Rubriek kalfkoeien, tweemaal ge kalfd hebbende: le pr. A Greta 32 van C. N. Beije; le pr. B Ada 10 van A. Hanse te Haamstede; le pr. C Dora 7 van C. N. Beije; le pr. D v. d. Weg van G. Verseput; 2e pr. A Tjlsje van G. Verseput; 2e pr. B Grietje van A. Hanse; 2e pr. C Ber tha van D. v. d. Wekken. Rubriek kalfkoeien, driemaal ge kalfd hebbende; le pr. A Gerda van A. Hanse; le pr. B Akke 52 van A. Hanse; le pr. C Wilda van D. v. d. Wekken; le pr. D Dora 5 van C. N. Beije; le pr. E Corrle 6 van A. Hanse; 2e pr. Marijtje 21 van A. Hanse. Rubriek kalfkoeien, vijfmaal ge- Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen kalfd hebbende: le pr. Rika van C. N. Beije. Rubriek kalfvaarzen: le pr. Ada van A. Hanse2e pr. A Marijke van C. N. Beije; 2e pr. B Mina 5 van C. N. Beije. Rubriek kalveren: le pr. Smits 42 van A. Hanse. Aan het einde van de keuring dankte het jurylid de heer Kleine- pier voor het welslagen van de keu ring en hoopte op grotere belang stelling in het volgend jaar. Competitie biljartclub geëindigd Donderdagavond werden in hotel Bom de laatste wedstrijden 'voor de bekercompetitie van de biljart club „Witte van Haemstede" ge houden. Winnaar werd, na span nende wedstrijden, de heer H. Kik, die nu dit seizoen beslag legde op de beide wisselbekers. NOORDGOUWE De jaarlijkse rundveekeuring Ook te Noordgouwe werd vorige week de jaarlijkse rundveekeuring gehouden. Hieronder vermelden wij de aanwezige dieren en de prijzen, die zij behaalden. Stier: Martha's Sikkema, M. v. d. Wekken, 2a pr. le Kalfskoeien: Gré 37, A. Kik, la pr.; Tjilske 18, E. Verburg, lb pr.; Erna's Juweeltje, L. Vis, lc pr.; Trix, H. Fierens, 2a pr.; Roos, L. Vis, 2b prijs. 2e Kalfskoeien: Adema 213, E. Verburg, la pr.; Willy, A. C. Dale bout, lb pr.; Ineke, A. C. Dalebout, lc pr.; Albertje 27, E. Verburg, 2a pr.; Akke 14, L. J. van Gastel Mz„ 2b prijs. 3e Kalfskoeien: Albertje 26, E. Verburg, la pr.; Janny, A. C. Dale bout, lb prijs. 4e Kalfskoeien:Emna, H. Fie rens, la pr.; Emma, L. v. d. Bijl, 2a prijs. Oudere koeien: Janny, L. v. d. Bijl, la pr.; Albertje 22, E. Ver burg, lb prijs. Oudere vaarzen: Erna's Klaasje, L. Vis, la pr.; Ali, J. L. Vis, 3a pr. Jongere vaarzen: Albertje 29, E. Verburg, la pr.; Roosje 89, Ed. Verburg, lb prijs. Loop der bevolking Ingekomen: 3. M. Flikweert en gezin van Zierikzee. Vertrokken: 3. A. W. Laban en gezin naar Nieuwerkerk (Z.)14. A. C. Hilleman naar Venray (L.); 16. N. van 't Veer naar Breda; 17. C. J. Rotte-geb. Pannekoek naar Kerk- werve; 25. P. Kersten en zoon naar Brakel (Gld.). DREISCHOR De jaarlijkse veekeuring Vorige week werd de jaarlijkse veekeuring op een terrein van de heer A. M. de Vlieger alhier ge houden. De uitslag was als volgt: le kalfskoeien: J. J. van de Velde, Eelkje 27, la prijs; 2. J. J. van de Velde, Sara 42, lb prijs; A. J. Re- meeus, Janke, 2a prijs; L. M. Moer- mond, Martha, 2b prijs; A. M. de Vlieger, Gerda, 3e prijs. 2e Kalfskoeien: L. M. Moermond, Anneke 35, 2a prijs; A. M. de Vlie ger, Sjoukje, 3a prijs. 3e Kalfskoeien: geen inzendingen. 4e Kalfskoeien: L. M. Moermond, Gré 27, la prijs; Gebr. Steenland, Bet 10, lb prijs. Oudere koeien: J. J. van de Velde, Mina 67, la prijs; Gebr. Steenland, Zwarte 2, lb prijs; A. J. Remeeus, Annij, lc prijs. Kalfvaarzen: Gebr. Steenland, Doortje, 2a prijs. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen BRUINISSE De jaarlijkse veekeuringen Ook te Bruinisse werden de jaar lijkse veekeuringen gehouden, op een terrein achter het bedrijf van de heer C. A. Hanse aan de Lange weg. Keurmeesters waren de heren den Engelse, Vercauteren en Klei- nepier. De uitslag van deze op 10 mei gehouden keuring was: le Kalfskoeien: le prijs Ella, wed. C. W. de Jonge; 2a Hermina, W. L. van 't Noordende; 2b Katy, W. L. van 't Noordende; 3e prijs: Corry 5, proefbedrijf Scheldemon- den. 2e Kalfskoeien: la prijs Corry's Marijke, Joh. I. Hage; lb prijs Ju liana 2, C. A. Hanse; 2a Jeltje, W. L. van 't Noordende; 2b Gretha, wed. C. W. de Joiige. 3e Kalfskoe: 2e prijs Anna, wed. C. W. de Jonge. Oudere koeien: la Henny, lb Sipke en 2e prijs Koos, allen van W. L. van 't Noordende. Vaarzen: 3a prijs Hetty, 3b prijs Roos, beiden van W. L. van 't Noordende. Kalfjes: le prijs Jeltje, van Joh. I. Hage. Bunkers op strand te Westenschouwen verdwijnen Van bevoegde zijde vernemen wij dat na besprekingen met het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid (Dienst Aanvul lende Civiel-Technische werken)» met de Rijkswaterstaat is overeen gekomen, dat de bunkers en derge-i lijke op en langs het strand van Westenschouwen, merendeels op genomen in de lijst met urgentie I van de Rij les waterstaat, door deze dienst zullen worden opgeruimd. Voor de vele badgasten onbe twistbaar het nieuws waar al jaren hunkerend naar is uitgezien. TONEELGROEP „THEATER" BRACHT „DE PRINS EN DE SHOWGIRL" Wij zouden de schrijver Terren- ce Rattigan van het „sprookjes achtige blijspel" „De prins en de showgirl" („The sleeping prince") toch maar niet het verrassende schokje willen geven, van „ze heb ben meer in mijn stuk gezien dan ik er mee bedoeld heb", al zou de confrontatie van een ongekunsteld Amerikaans revuesterretje met een zeer in politieke netten verstrikte Balkanvorst er best aanleiding toe kunnen geven. Men zou zelfs kun nen denken aan een geraffineerd trucje, om Amèrlkanen en Euro peanen onopvallend (maar toch be wust) tegenover elkaar te zetten, maar misschien gaat dit te ver. In ieder geval was de „buitenkant" van Rattigan's stuk al duidelijk ge noeg en een volle Concertzaal heeft vrijdagavond de sublieme voorstel ling, die de toneelgroep „Theater" er van heeft gegeven, met een op gewekt gezicht en een blijde glim lach ondergaan. In de Carpatische legatie te Lon den vertoeft de prins-regent, groot hertog Charles, bij gelegenheid van de kroning van Geoge V (het stuk speelt in 1911) en om de groother tog wat „entertainment" te bezor gen, heeft men hem een revuemeis je toegewezen, die hij - zo zou men verwachten - met wat diplomatie ke zoenen c a. uit haar onschuldige slaap - gaat wekken, maar het loopt allemaal wat anders, want het lieve kind wordt betrokken in een maalstroom van politieke lis ten in intriges, maar doet zonder omwegen de ontdekking dat het de Carpatische vorst aan liefde ont brak en ontbreekt, zo goed als ve len in zijn land, die de draadjes spannen in het net van politieke verwikkelingen. Die belangrijke ontdekking, ontsproten aan een ver- liefdhart, doet erge dingen in Car- pathië voorkomen; zelfs een tegen de regent door zijn zoon op touw gezette putsch gaat niet door. Meisje en prins, in de personen van Annie de Lange en Kees Brusse dragen het stuk. Er is over hun spel in deze rollen al veel loffelijks neergeschreven en het bleek ook bij de voorstelling te Zierikzee niet overdreven. Annie de Lange als het revue meisje Elaine Dagenham was door trokken van een aanstekelijke vro lijkheid. Met een charmante licht voetigheid gooide zij haar talent aan tegen deze ontwapenende rol en uiteraard wist Kees Brusse - als groothertog Charles - haar bij te houden met het quasi noncha lante in zijn spel, dat zo'n opval lend kenmerk is van vele zijner ty peringen. Verbluffend goed vonden wij ook Elise Hoomans als groot hertogin Charles, wier surplus aan virtuositeit hier en daar zich ech ter nog al eens wreekte op de ver staanbaarheid. Andere spelers en Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen „Willem Ruys" had verstekelingen aan boord ROTTERDAM, 11-5. Aan boord van de-„Willem Ruys", het vlagge- schip van de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd, dat vanochtend in Rotterdam ontscheepte, bevonden zich veertien verstekelingen. Dit grote aantal is ongetwijfeld te dan ken aan het feit, dat deze reis van de „Willem Ruys" de laatste uit Indonesië was. Zij zijn vannacht door de Rotterdamse rivierpolitie van boord gehaald en overgegeven aan de vreemdelingendienst. De minister van justitie zal moeten beslissen wat er met hen zal gaan gebeuren. speelsters legden hun steentje bij in dit vrolijke toneelmozaiek; wij noemen nog Rudi van Hemert als koning Nicolaas VIII - een even wichtige rol, een overtuigende Hans Culeman als graaf Trigo- Rinsky en Wim Hoddes in de be heerst gespeelde rol van Peter Northbrook. Het stuk onder regie van Elise Hoomans, in de vertaling van Ineke Brinkman, werd gespeeld te gen décors en in costuums van Jo- han Greter. Het publiek - dat zich de gehele avond lachgraag betoon de - dankte na afloop met een warm applaus. Annie de Lange ontving uit handen van dr. Wes tendorp Boerman een fruitmand. B. de V. Ingezonden mededeling Tijdelijke aanbieding Mooie halfwollen DEKENS van prima kwaliteit Alle kleuren blokdessins f 22,50 en f 17,50 TIJDELIJKE AANBIEDING Steeds het nieuwste Steeds het beste bij Vergadering Coöp. Boerenleenbank In de te Bruinisse vorige week onder leiding van de voorzitter, de heer P. L. Krepel, gehouden ver gadering van de Coöp. Boerenleen bank te Bruinisse, kon deze con stateren, dat ook in Bruinisse de Boerenleenbank steeds meer een functie van betekenis gaat vervul len in het gemeentelijk leven, al is de concurrentie van de commer ciële banken groot. Het aan de Bank toevertrouwde spaargeld steeg tot f 1.083.437,97. In tegen stelling met de algemene toestand in de financiële wereld heeft de Bank te Bruinisse niet met geld- schaarste te kampen, een wat gro tere kredietverstrekking in eigen kring was zeker wel wenselijk. Aan rente werd uitgekeerd of bij geschreven aan spaarders een be drag van f 27.942,15, aan rekening- couranthouders f 1 441,61. Het aan tal uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 446. Door de vorig jaar in gevoerde renteverhoging (van 2.64 tot 3 pet.) was de winst kleiner dan vorig jaar. De voorzitter gaf een overzicht van de gang van zaken in de ver schillende sectoren van het agra risch bedrijf in zijn geheel, in het zuidwestelijk kleigebied was 1957 een ongunstig jaar. De Coöperatie ve Centrale Raiffeissenbank, onder wie de plaatselijke Bank ressor teert, had ondanks tegenslag in het eerste half jaar van 1957 toch nog een gunstig jaar. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. bij de Vaate, als lid van de raad van toezicht was de heer W. van den Berg Dz„ wegens leef tijd, niet meer herkiesbaar. De voorzitter betreurde het dat voor de heer van den Berg (die zelf niet aanwezig kon zijn), het ogenblik van afscheid nemen gekomen was. Voor de wijze waarop gedurende 33 jaar de heer van den Berg de belangen van de Bank had gediend, werd hem door de voorzitter dank gebracht. Tot zijn opvolger werd gekozen de heer A. C. Verspoor. Verwachting tot dinsdagavond: Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien; matige, tijdelijk vrij krachtige wind tussen zuid west en west; vrij koud. 13 mei. Zon op 4.50, onder 20.23. Maan op 2.39, onder 14.59. Nieuwe maan: 18 mei te 20.00 uur. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 13 mei 11.26 v.m. 23.49 n.m. BROUWERSHAVEN: 13 mei 11.09 v.m. 23.44 n.m. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 12-5. Gedurende het weekeinde drong koudere polaire lucht verder het vasteland van Eu ropa binnen, hetgeen op vele plaat sen met zware regenval gepaard ging. Zo viel in Frankrijk in de nacht van zondag op maandag plaatselijk ongeveer 22 mm. De zeer warme lucht, waarin overdag temperaturen van iets meer dan 30 graden voorkomen, bevindt zich thans nog uitsluitend boven het Middellandse Zeegebied en de Bal kan. Zij is echter inmiddels ook uit Spanje en Portugal verdreven. Een krachtig gebied met hoge barometerstanden bij de Azoren breidde zich geleidelijk verder naar het oosten uit. Langs de noordflank van dit hogedrukgebied bewegen een aantal weinig actieve storingen in de richting van west-Europa, terwijl zich bij Ierland nog een oude depressie bevindt welke ge heel is gevuld met koude polaire lucht waarin buien voorkomen. Dit lagedrukgebied verplaatst zich in de richting van de Noordzee en zal het weer in onze omgeving de eer ste paar dagen blijven beheersen. Het weer blijft dan ook tamelijk koud met een kans op enkele buien. RENESSE Leerlingenuitvoering Zeeuwse Muziekschool De leerlingenuitvoering van de afd. Renesse van de Zeeuwse Mu ziekschool is vastgesteld op vrijdag 23 mei a.s. in het Dorpshuis alhier. Een rijk programma is samenge steld, waarin de leerlingen zich op verschillende instrumenten zullen laten horen. Gelet op de succes volle uitvoering van de Zierikzee- se afdeling, mag ook te Renesse de uitvoering niet zonder belang stelling tegemoet worden gezien. Scheepvaartberichten Bloemfontein, 9 te Amsterdam. Kenia (t.), 9 van Rotterdam naar Hamburg. Lemsterkerk, 11 te Rotterdam. Soestdijk, 8 van Rotterdam via Antwerpen naar New York. Sliedrecht (t.), 8 van Bandar Ma- sur naar Landsend. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen FEUILLETON „Nee, zeer zeker niet, als er een derde persoon is meegekomen, die de onaangename eigenschap heeft om scherp op te merken. Ik was na melijk nog geen drie minuten in huis, toen ik de zaak al niet ver trouwde, zie je?" „Hoe zo?" Ze haalde haar schouders op. „Misschien vrouwelijke intuïtie. Wie zal het zeggen. Maar het is. nu eenmaal zo". Er heerste enige tijd stilte en ieder was zo met zijn eigen ge dachten bezig. Jan verbrak einde lijk de stilte. „Ellen?" „Ja?" „Wat zullen oom en tante er wel van zeggen?" „Tja, die zullen wel behoorlijk boos zijn, dat je hen zo voor de gek gehouden hebt. Het was beter ge weest, als je alles eerlijk had op gebiecht. Nu heb je jezelf een paar nare dagen bezorgd en Betsy mis schien ook. Ik begrijp haar trou wens niet, dat ze zich hiervoor leende". „Och, haar treft niet de minste schuld. Ze deed het om mij te hel pen. Uit goedheid, moet je maar rekenen. Natuurlijk was er niets tussen ons, want ze houdt veel te veel van haar man". „Dat hoort tenminste zo. Althans naar onze Canadese begrippen. Maar ja, in Nederland schijnen ze er andere op na te houden Hij lachte. „Dat is natuurlijk ook onzin. Wij zullen er wel net zo over denken als jullie. Apropos, kun jij niet een goed woordje voor me doen?" Ze deed net, alsof ze hem niet begreep. „Ik? Waarom? Bij wie?" „Bij oom en tante. Ze zullen wel spinnijdig zijn. En jij kunt nogal een potje bij hen breken, niet? Als jij nu eens een beetje voor me op komt „Misschien, dat zal er van af hangen „Weet je wat het ergste eigen lijk is, beroerde meid? Dat ik in die paar dagen, dat ik je gezien heb, van je ben gaan houden. Ik ben stapel op je. En als oom en tante nu nijdig zijn en meteen vertrek ken, ga jij natuurlijk met ze mee en dan ben ik je kwijt". „Is dat het ergste? Ze keek hem schalks aan. „Ja, en nee". Voorzichtig schoof hij zijn arm om haar heen. „Weet je, ik ben oom en tante natuurlijk ontzettend dankbaar voor de hulp, die ze me na de oorlog gegeven hebben. Maar ik zou het ook erg vinden, als jij wegging. Want, El len, drommelse meid die je bent, ik kan je eigenlijk niet meer mis sen, zie je?" „Zo? Dat is niet prettig voor me. Dan is er maar één oplossing". „En die is?" „Dat jij mee gaat naar Canada". „Oké. Als jij dan maar bij me blijft". „Dank je wel. Eén plaatsvervan gend echtgenote is genoeg". „Ja, maar ik wil met je trouwen, klein ding. Ik heb je toch al ge zegd, dat ik van jo houd?" „Ja, ik ben niet doof gelukkig. Maar de vraag is echter of ik met jou wil trouwen, zie je?" „Ellen, houd je dan niet een klein beetje van me?" Hij drukte haar voorzichtig een beetje tegen zich aan. „Och, dat laten we even rusten. Ik heb natuurlijk bezwaar tegen een man, die kussen onhygiënisch vind „O, als het niets anders is En voor het meisje er goed en wel erg in had, voelde zij zijn lippen op de hare gedrukt en toen brak ook haar weerstand. Met bevende vin gers omklemde ze hem vast en toen hij haar even aankeek, zag hij in haar ogen het antwoord. En dat niet alleen. Zacht beantwoordde ze zijn kus en vleide zich dicht tegen hem aan. HOOFDSTUK 14. Waarin al veel opgehelderd wordt. Terwijl Jan en Ellen in Scheve- ningen hun liefde bezegelden met een kus, was in Amersfoort het po litiebureau in rep en roer. Want mevrouw de Vries protesteerde en verdedigde zich met alle kracht, die in haar was en deze dosis was niet gering. De tocht van de Paulus Buyslaan naar het politiebureau was al geen uitstapje geweest, want de agent op de duo had beide han den nodig, om de patiënte enigs zins in bedwang te houden en op een gegeven ogenblik had ze haar handen een ogenblik vrij, welk mo ment ze benutte om een ruk te ge ven aan het stuur, waardoor het vehikel rakelings langs het trottoir reed en de voetgangers zich met schrik in veiligheid brachten. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2