RIVELLA dan anders Nu overal verkrijgbaar EEN FRIESCHE YLAG-DOMO PRODUCT STAD EN PROVINCIE WINKELPRIJZEN normale fles (0.24 Ier) 30 cent grote gezinsfles (0.75 Itr) 57 cent RIVELLA is een zuiver natuurproduct uit melk, omgetoverd tot een sprankelende, goudgele verkwikking. Het bevat koolhydraten, B-vitaminen en 13 kostbare mjneralen. géén conserveermiddelen, kleurstoffen en synthetische smaakstoffen. JJrink het koel! Er is maar één drank die op RIVELLA lijkt en dat is... RIVELLA! RIVELLA is nieuw, in alle opzichten anders dan alles wat U gewend was. Probéér eens een flesje. U zult enthousiast zijn! anders dan andersl RIVELLA OOK SUIKERVRIJ VERKRIJGBAAR. GOEDGEKEURD DOOR DE N.S.V. WAT" W Pt &lU Verwachting tot vrijdagavond: Veranderlijk Veranderlijke bewolking met kans op enkele buien, mogelijk met on weer, maar ook opklaringen; ma tige tot zwakke wind tussen zuid west en zuid; aanhoudend zacht. 9 mei. Zon op 4.37, onder 20.16. Maan op 0.58, onder 10.40. Eerste kwartier: 10 mei te 15.37. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 9 mei 7.19 v.m. 19.36 n.m. BROUWERSHAVEN: 9 mei 6.58 v.m. 19.26 n.m. Springtij; 21 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-5. Een omvangrijke depressie bij de Azoren verplaatste zich de afgelopen 24 uur naar het zeegebied voor de Ierse en Schotse kust. De depressie voert zachte lucht in de richting van west-Eu ropa. Deze lucht drong in de nacht van woensdag op donderdag ook ons land binnen, wat met enige re gen gepaard ging. Op enkele plaat sen werd 4 tot 6 mm'afgetapt. Een koufront dat de voorste be grenzing van iets koelere lucht vormt, verplaatste zich snel over Engeland naar de Noordzee. Een storing in dit front bij Portugal, zal de beweging van het front echter wat vertragen. Verder ontstaat boven zuid- Frankrijk, waar de temperaturen zomerse waarden bereiken, een on- weersachtige storinp waarvan ver wacht wordt dat deze naar Duits land zal koersen. Door de nabij heid van het koufront zal er tijde lijk meer bewolking voorkomen met mogelijk enkele lichte buien. De temperaturen blijven boven nor maal. Eten en drinken in de lucht SCHIPHOL, 7-5. De K.L.M.- grondkeuken (die geheel los staat van de keukens der luchthavenres taurants) verzorgt de maaltijden en dranken en een andere afdeling de kranten en tijdschriften voor de passagiers, die met de toestellen van deze maatschappij en met die van de pool-genoten op de eerste etappes der intercontinentale lijnen en die van Europa de Amsterdamse luchthaven verlaten. In andere de len van de wereld heeft de K.L.M. ook dergelijke keukens, zoals bv. in Karachi en New York, waar in omgekeerde richting de maaltijden en wat dies meer zij op dezelfde wijze als op Schiphol voor de reizi gers worden klaar gemaakt. De on derstaande gegevens slaan alleen op de leveranties van de grondkeu ken op de thuishaven. In het jaar 1957 heeft de grondkeuken van Schiphol 250.000 liter koffie en thee voor gebruik in de vliegtuigen gezet,waarvoor alleen aan koffie 29.000 kg. nodig was en aan suiker zakjes vier miljoen stuks. Het aan tal toebereide warme maaltijden liep tot een half miljoen op en het aantal sandwiches bedroeg 750.000 stuks. Niet minder dan 30.00 pond cake werd gebruikt, verder 200.000 stuks petit fours, 70.000 diepvries ontbijten werden opgediend en 110 duizend kg. vlees, 255.000 kg. aard appelen, 720.000 eieren, 30.000 kg. boter, 65.000 kippen werden ver werkt en 800.000 stuks fruit afge nomen. Hoeveel mineraalwater in de toestellen van de K.L.M.die Schiphol verlieten, werd gedron ken, is niet bekend, maar het moet een paar miljoen liter bedragen. Wel is genoteerd, dat 24.000 flessen champagne en 26.000 flessen wijn hun weg naar de pantry hebben gevonden. Prinses Margaret is woensdag avond in Londen teruggekeerd na een reis door het Britse deel van West-Indië. De Franse Nationale Vergade ring is voor vrijdag a.s. bijeen ge roepen, ter bespreking van het agendapunt: voorstelling der nieu we regering en uitspraak der volks vertegenwoordiging daarover. ZIERIKZEE Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond De afd. Schouwen 'Van de Ned. Eond van Plattelandsvrouwen or ganiseert dinsdag 13 mei as. een filmavond, die wordt verzorgd door de filmdienst W Veltman uit De Krim (Overijssel). In vertoning ko men de films van het Jeugd Rode Kruis „Kinderogen glunderen weer" en „Nog ligt het geld op straat". BURGH/HAAMSTEDE Uitbreiding kinderkoor In een dezer dagen gehouden bij eenkomst in de Prinses Beatrix- school heeft het bestuur van het kinderkoor besloten, gezien de be langstelling, aan het huidige koor een jeugdkoor toe te voegen. Het ligt in de bedoeling om in dit koor leden op te nemen die te oud voor het kinderkoor zijn geworden, dus omstreeks 14 jaar. Een 16-tal leden gaf zich reeds op, waaronder vier jongens. Het koor komt onder de zelfde dirigent en bestuur te staan als het kinderkoor. Gezien de re sultaten van het kinderkoor, zal ook dit koor tot goede prestaties komen. Betreffende het ingezonden stuk van de directeur van de Chr. ge mengde zangvereniging kan het volgende worden opgemerkt: In derdaad bezit Haamstede reeds twee zangverenigingen, doch beiden nemen slechts leden aan boven 16 jaar. De jongelui die dus op 14- jarige leeftijd het kinderkoor moe ten verlaten, kunnen in die twee jaar nergens terecht. Om hierin te voorzien heeft het bestuur gemeend hier een oplossing voor te zoeken in de vorm van een soort „brug- zangklasse". BURGH Vreemdelingenstatistiek verplicht gesteld De ingezetenen van onze ge meente ontvingen een dezer dagen een kaart, die ingevuld, statistische gegevens verschaft aan de vele Noordzee-badplaatsen. Door tal van Noordzee-badplaat sen werd besloten een gastenstatis- tiek in te voeren, die in elke ge meente op dezelfde wijze en met gelijkluidende formulieren wordt aangelegd. Ook de raad van Burgh zegde haar medewerking toe, en wijzigde ter uitvoering hiervan art. 70 van de Algemene Politieveror dening. Het tweede lid van dit artikel luidt thans als volgt: „Een ieder die in het tijdvak van 1 mei-1 oktober aan derden een woning, gebouw of getimmerte of gedeelte daarvan, hetzij al of niet, gemeubileerd, als woning ter beschikking stelt, is verplicht, binnen 24 uur na de ter beschikkingstelling, hiervan mede deling te doen aan burgemeester en wethouders, middels daarvoor door voornoemd college ter beschikking gestelde kaarten, welke volledig moeten worden ingevuld. Dezelfde verplichting geldt, indien burge meester en wethouders dit verlan gen „voor degene, die een woning, gebouw of getimmerte, geheel of gedeeltelijk, hetzij al of niet gemeu bileerd, als woning ter beschikkinng krijgt".. De verplichting tot medewerking rust echter op een ieder, zodat dit jaar er op zal worden toegezien, of de bovenaangehaalde politieveror dening wordt nageleefd. Bij niet naleving kan een boete worden op gelegd van maximum f 300. De ter secretarie binnenkomende gegevens worden noch door het college, noch door het Centraal Bureau voor de Statistiek, aan de belastingen ver strekt. De kaart „gemeubileerde ver huur" dient gebruikt te worden voor opgave van zowel betalende- als niet betalende gasten, de „rose" kaart voor de buitenlanders en de groene kaart voor de kampeerders. Alvorens de U toegezonden be scheiden eenvoudig in de prulle- mand te gooien, dient U wel te be denken, dat dit U veel geld en een hoop ongemak kan kosten. Ditzelfde geldt ook voor de in gezetenen van Haamstede. Men verzoekt ons te willen mededelen, dat aan de gepubliceer de lijst van onderscheidingen van wijlen de heer M. v. d. Klooster, oud-kapitein van de reddingsboot, nog de volgende dienen te worden toegevoegd: de Will ems Orde in brons en een zilveren medaille van Koning Willem III. HAAMSTEDE Executoriale verkoping Vrijdagmiddag 9 mei zal op een terrein aan de Kloosterweg alhier een executoriale verkoping worden gehouden van roerende goederen, die in eigendom toebehoren aan de heer W. A. K. van B., die tot en met september 1957 op het eiland als aannemer werkzaam was en nadien zonder bekende verblijfplaats. Het gerucht wil dat hij in Spanje een goed heenkomen gezocht heeft. Zijn onbetaalde aanslagen in de inkomsten-, vermogens- en omzet belasting belopen een bedrag van ruim f 182.000. BROUWERSHAVEN Geslaagde „klanten"-avond Dinsdagavond organiseerde de heer Th. Schiettekatte alhier een gezellige avond voor zijn cliëntèle, waar diverse fabrikanten hun pro- dukten met kundig commentaar en het gebruikelijke „hapje" aan de aanwezigen presenteerden. In zijn openingswoord verwel komde de heer Schiettekatte de aanwezige dames, benevens de ver tegenwoordigers der diverse fabrie ken. De heer Hogersteger, die juist bij het bedrijf Anton Hunnik een jubileum vierde, mocht een mooie bloem in ontvangst nemen. M.C.D. was vertegenwoordigd in de persoon van de heer Doeleman zelf, die op een vlotte en onderhou dende manier het produkt koffie aan „de vrouw" bracht. Dezelfde firma gaf ook een uiteenzetting over de zeer bekende „De Beuke- laire's" biscuits, waarbij zowel kof fie als biscuit werden geserveerd. De heer Hogersteger deed zijn be toog over Anton Hunnik's vleescon- serven vergezeld gaan van een toastje met levercrême. Een drietal ontspanningsfilms, welwillend afgestaan door de Kon. „Zeelandia" te Zierikzee, viel bij de aanwezigen bijzonder in de smaak. De Brinta-demonstratie was in goede handen bij mevrouw v. Bo ven, die tracteerde op Brinta met yoghurt. Tenslotte was het woord aan de heer v. Olfen, die „De Zwarte Kip"-produkten op kundige wijze besprak. Deze klantenavond, welke zeer geslaagd en gezellig was, werd be sloten met een gratis verloting, waarna de heer Schiettekatte zowel de aanwezigen als de deelnemende firma's hartelijk dank zegde voor de belangstelling en het gebodene. Collecte Samenwerkende Kinderbescherming Organisaties De Samwerkende Kinderbescher ming Organisaties, waarbij zijn aangesloten het Verbond van Alge mene Instellingen voor Kinderbe scherming en de Stichting Samen werkende Protestantse Christelijke Kinderbescherming Organisaties, organiseren ieder jaar een collecte ter verzorging van 7500 kinderen. Deze kinderen worden verpleegd In 65 kindertehuizen en in ruim 3000 pleeggezinnen, verspreid over ge heel Nederland. Het ligt in de bedoeling in de gemeente Brouwershaven deze kol- lekte, welke van harte wordt aan bevolen, te houden op vrijdag 12 mei a.s. £>e organisatie en uitvoe ring is in handen bij de vijf plaat selijke vrouwenverenigingen. Handwerkwedstrijd Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen Bij do landelijke handwerkwed strijd van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen te 's-Gravenhage behaalden mevr. C. v. d. Weele- Hanse en mevr. P. de Moor-Pro voost ieder een 2e prijs en mej. M. Provoost een eervolle vermelding. Gezien het feit, dat het hier een landelijke wedstrijd betrof, mag het door de betrokken dames behaalde resultaat een bijzondere prestatie genoemd worden. SIRJANSLAND Wolken zand overstoven dorp De heiige stormwinden van dins dag jl. hebben het ganse dorp de gehele dag gehuld In grote zand wolken. Vanaf het vlakke land woel het zand In grote hoeveelhe den over het dorp en het waren vooral de schoonmakende huis vrouwen die dit helemaal niet kon den waarderen. In vroeger jaren had men geen last van deze verstuivingen, omdat rond het dorp wallen waren aan gelegd met beplantingen. Wat dit betreft heeft het voorgeslacht wel aangetoond dat het wist hoe het moest. KERKNIEUWS Klassls Zierikzee Geref. Kerken De klassis Zierikzee der Geref. Kerken heeft in haar vergadering van 7 mei besloten af te vaardigen naar de Particuliere Synode, die gehouden zal worden op 4 juni a.s. te Goes: ds. J. H. Meijer te Haam stede, ds. Y. J. Tiemersma te Zie rikzee, ouderling W. v. d. Berg te Bruinisse en ouderling J. M. de Waal te Oosterland. Als secundi werden benoemd: dr. J. H. Becker te Nieuwerkerk, ds. P. L. Schudde- beurs te Brouwershaven, ouderling J. A. v. d. Bijl te Zonnemaire en ouderling J. N. Viergever te Scha- rendijke. Scheepvaartberichten Bloemfontein, 7 te Antwerpen. Kelletia (t.), 7 van Glasgow te Li verpool. Langkoeas, 7 te Genua. Lemsterkerk, 7 te Antwerpen. Sliedrecht (t.), 8 te Bandar Mas- hur. De plaatsvervangende minister president der Sowjet-Unie, Miko- jan, heeft de algemeen gevolmach tigde van de firma Krupp, Berthold Beitz, uitgenodigd tot een bezoek aan Moskou. Beitz zal einde mei naar Moskou vertrekken om de op de Beurs te Hannover begonnen besprekingen over de mogelijkhe den van zakelijke samenwerking voort te zetten. HONGKONG, 6 mei. Een maat schappij in Hongkong, die het in Panama geregistreerde stoomschip „Moro", heeft gecharterd, heeft medegedeeld, dat het schip op 28 april i nde haven van Donggala, in Celebes, door een niet geïdentifi ceerd vliegtuig is aangevallen. Men kon niet bevestigen of het schip gezonken is. Ook over het lot van de 33 koppen tellende bemanning Is niets bekend. AMSTERDAM. Zeer binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de eerste, kostbare, fase van de restauratie van het wereldver maarde Anne Frankhuis aan de Prinseengracht to Amsterdam. De Anne Frankstichting, eigenaresse van dit verwallen pand, is tot dit deel van de restauratie financiëel in staat gesteld door de vader van het in de oorlog omgekomen joodse meisje, de heer Otto Frank. HET VERKEER IN NEDERLAND Politie staat voor schier onmogelijke taak UTRECHT, 8-5. -De politie ziet zich momenteel voor een schier niet meer te vcerwerken taak gesteld. Het aantal motorrijtuigen nam se dert 1938 met ruim het 3-voudige toe, het totale aantal verkeersdeel nemers, recht evenredig gesteld met de bevolkingsaanwas, groeide met 25 procent terwijl er nieuwe categorieën van 800.000 bromfiets en 40.000 scooterrijders ontstonden. Dit verklaarde vanmorgen de heer A. G. M. Boost, directeur we gen en verkeer van de A.N W.B. bij de opening van de derde politie verkeersleergang welke vandaag te Utrecht wordt gehouden. De dichtheid van het motorisch verkeer nam, aldus de heer Boost, sinds 1938 tot het 3,5-voudige toe, terwijl het aantal met de hand of borden geregelde kruispunten thans een vèelvoud van het vooroorlogse bedraagt. Naar de mening van de heer Boost is daarom versterking van het politie-apparaat, zowel wat be zetting als uitrusting betreft drin gend noodzakelijk. Aan verscherpt politietoezicht vooral op het verkeersgedrag van alle aan het verkeer deelnemenden, getoetst aan het algemeen veilig heidsartikel, doch ook op de toe stand van het voertuig bestaat, volgens hem, meer dan ooit be- hoefter SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zomeravondcompetitie Fa. de Oude en de Jonge-Ned. Heide Mij. 8-0; Kon. Zeelandia-Fa. Janse 0-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3