Gegraveerd glasraam bestemd voor Zweedse Rode Kruis vandaag naar Zierikzee WESTELIJK VOOROVERLEG VOOR TOPCONFERENTIE BEGONNEN Gaan V.S. op Russische voorwaarde in WASHINGTON, 28-4. Inde Ame rikaanse hoofdstad is maandagmid dag het overleg tussen Amerika, Engeland en Frankrijk over het Russische voorstel inzake verbre ding van het aan een topconferen tie voorafgaande diplomatieke over leg in Moskou, begonnen. Het overleg geschiedde tussen de Britse en Franse plaatsvervangende ambassadeurs lord Hood en Lucet en de Amerikaan Freers, directeur van het bureau voor Oosteuropese zaken. Nieuwe Spoetnik op komst BOEDAPEST, 28-4. De Moskouse correspondent van het Hongaarse persbureau M.T.I. meldt, dat er misschien zeer binnenkort een nieuwe Spoetnik gelanceerd zal worden. De afmetingen van deze kunstmaan zouden groter zijn dan die van Spoetnik nummer twee. Men hoopt dat de zender van deze nieuwe Spoetnik langer functio neert dan die van de voorgaande Russische kunstmanen en dat hij gegevens zal uitzenden over de kos mische stralen en de biologische functies van het dier dat mee de ruimte zal worden ingeschoten, al dus de correspondent. Men acht het in Moskou echter nauwelijks moge lijk dat het dier weer op de aarde kan terugkeren. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen Russische produktie vliegt vooruit WASHINGTON, 28-4. De direc teur van de Amerikaanse centrale inlichtingendienst, Allen Dulles - de broer van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken - heeft verklaard, dat de Russische pro duktie twee keer zo snel toeneemt als de Amerikaanse. Hij deelde aan de Amerikaanse Kamer van Koop handel mede, dat de industriële vooruitgang in de Sowjet-Unie en de plannen voor economische pene tratie van dat land de grootste uit daging vormden, waarvoor Ameri ka ooit in vredestijd is komen te staan. Er komen zes miljoen werklozen in Amerika WASHINGTON, 28-4. De presi dent van het vakverbond A.F.L.C. I.O., George Meany, heeft maandag verklaard er vrij zeker van te zijn, dat het aantal werklozen in de Ver enigde Staten, tenzij er een wonder gebeurt, zal toenemen tot bijna 6 miljoen in juni. Hij deed de mede deling na afloop van een bijeen komst van de algemene raad, be staande uit vertegenwoordigers der vakverenigingen, die bij A.FL.C. I.O. zijn aangesloten. Het jongste officiële werkloosheidscijfer, dat voor maart, was 5,2 miljoen. De algemene raad heeft een vei*- klaring goedgekeurd, die aan de pers werd verstrekt, waarin kritiek wordt uitgesproken op de regering Eisenhower en het Congres, dat de ze weinig doen, om de recessie in de Verenigde Staten tot staan te brengen, zoals de wet betreffende de werkgelegenheid van 1956 voor schrijft. In deze wet is bepaald, dat de federale regering maatregelen moet nemen, indien dit nodig is, om volledige werkgelegenheid te hand haven. Nederland gaat zijn doden herdenken 's-GRAVENHAGE, 28-4. De her- denking van de in de tweede we reldoorlog gevallenen, militairen zo wel als burgers en illegale strijders, is dit jaar bepaald op zaterdag 3 mei, omdat de officiële datum voor de nationale dodenherdenking - 4 mei - een zondag is. De nationale herdenking zal op de erebegraafplaats. Overveen in Bloemendaal worden gehouden, voorbereid door de Commissie na tionale herdenking Bloemendaal. 's Avonds te 18.40 uur begint hier een stille tocht naar de erebegraaf plaats. Andere algemene dodenherden kingen zullen worden gehouden in Amersfoort, Loenen, Schiermonnik oog, 's-Gravenhage en Nijmegen. In Amersfoort verwacht men dit jaar weer de Russische ambassa deur en zijn gevolg en vertegen woordigers van pro-Russische sta ten in de stoet. Het vorige jaar brachten zij afzonderlijk een be zoek aan deze stad, omdat de lei ders van het voormalige verzet in Amersfoort bezwaar tegen hun aanwezigheid hadden gemaakt naar aanleiding van de Hongaarse kwes tie. Op de centrale begraafplaats te Loenen op de Veluwe begint de herdenking 's middags te 14.00 uur. Nationaal zullen de gesneuvelde militairen van de land-, lucht- en zeemacht eveneens op zaterdag 3 mei worden herdacht, respectieve lijk op de Grebbeberg, te Soester- berg en te den Helder bij het mo nument „Voor hen die' vielen", op alle drie de plaatsen 's morgens te II.00 uur. Volgens waarnemers willen de V.S., Engeland en Frankrijk zich niet op één lijn gesteld zien met Tsjecho-Slowakije en Polen. Toch acht men de mogelijkheid niet uitgesloten dat de V.S. op de Russische voorwaarden zullen in gaan indien de bondgenoten druk op Amerika zouden uitoefenen. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen Fokker-Friendship de over oceaan SCHIPHOL, 28-4. Bij de Fokker fabrieken op Schiphol is bericht binnengekomen, dat de PH-NVF „Friendship" in de nacht van zon dag op maandag in Dakar is aange komen. Alles is wel aan boord. Maandagavond omstreeks 10 uur heeft Hugo Burgerhout, de gezag voerder van de F-27, het startteken gegeven voor de vlucht over de oceaan naar Recife, een afstand van 3260 km. De uitkomsten van de landbouw in 1956/57 's-GRAVENHAGE, 28-4. In de reeks bedrijfseconomische medede lingen van het Landbouw-Econo misch Instituut is een publikatie verschenen over de bedrijfsuitkom- sten in de landbouw. Dit overzicht bevat de resultaten van ruim 50 groepen landbouwbedrijven over het jaar 1956-'57 en voorgaande ja ren. De volgens het L.E.I. in het alge meen zeer ongunstige bedrijfsresul taten in de landbouw komen in deze uitgave naar voren. Terwijl de weidebedrijven dank zij de garan- tietoeslagen een iets beter resultaat hadden dan de beide voorgaande jaren, konden op de akkerbouwbe drijven de opbrengsten nauwelijks de kosten dekken en werd er op de gemengde bedrijven met verlies ge werkt. Zo meent het L.E.I. te heb ben vastgelegd. De oorzaken van deze ongunstige ontwikkeling in het jaar 1956-57 waren de aanzienlijk lagere geld- opbrengsten van akkerbouwgewas sen en de sterk gedaalde eierprijs, terwijl bovendien de kosten (met name veevoer en arbeid) in dit jaar verder gestegen zijn. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen Atletiek-baauseizoeu met wedstrijden te Schoondijke geopend Meisjes van „Delta-Sport" bemachtigden ere-plaatsen Het atletiekseizoen op de baan werd zondag geopend met wedstrij den te Schoondijke in Zeeuws- Vlaanderen. Ondanks de minder goede weersomstandigheden was het aantal deelnemers verrassend groot. Naast alle Zeeuwse vereni gingen die hier waren vertegen woordigd was ook een volle bus met Belgische atleten van de ver enigingen „Rieme" en „La Gan- toise", w.o. enige prima krachten, naar Schoondijke gekomen. De Belg Allonsius won zelfs op de 3000 meter van Hein Cujé, Nederlands kampioen op de 10.000 m. De deelname van „Delta Sport" was door de moeilijke reis beperkt gebleven tot een zestal meisjes, die echter verschillende ere-plaatsen konden bemachtigen. De mooiste overwinning was ongetwijfeld die van Nelly Visser (Zierikzee) op de 80 meter meisjes B met Truus Wes- terhof (Nieuwerkerk) op de twee de plaats. De tijden waren uitste kend, namelijk 10,8 en 10,9 sec. Nelly veroverde verder een twee de plaats bij het verspringen waar zij de Zeeuwse kampioene van vo rig jaar, Suus Faas van 't Zwin, tot op 6 cm. benaderde. Esther Schot HET GESCHENK VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Tot nader aankondiging te bezichtigen in stadhuis ZIERIKZEE, 29-4. Het gegraveerde glasraam, dat t.z.t. zal worden aangeboden aan het Zweedse Rode Kruis en speciaal is bestemd voor het hoofdkwartier van die organisatie in. Stockholm, zal vandaag te Zierikzee arriveren. De Stichting Eilandgemeenschap Schouwen-Duive- land, die opdracht gaf tot vervaardiging van het raam, kreeg bericht van de Koninklijke glasfabriek „Leerdam", dat de vervaardiging van het kunstwerk op de juiste wjjze ls verlopen en dat de opdraoht is gelukt. Het geschenk van de bevolking van Schouwen-Duiveland aan het Zweedse Rode Kruis, als blijk van dank voor het geschonken Rode Kruis-ziekenhuis, zal vanaf donderdag (op de museumuren) in de Schutterszaal van het stadhuis te bezichtigen zijn. Het glasraam is van een grote schoonheid en spreekt reejls toe bij een eerste aanblik. Het Zweedse volk is voorgesteld door een figuur die de in nood verkerende eiland bewoner de reddende hand toe reikt. Deze twee figuren zijn ge plaatst tegen een vrouwenfiguur, symbool van naastenliefde, in de geest waarvan de hulp tot stand kwam. Deze laatste figuur draagt het nieuwe ziekenhuis, waarin de hulp feitelijk gestalte kreeg. Het onderste deel van het paneel toont het eiland Schouwen-Duiveland, met daarop de monumenten de St. Lievensmonstertoren en de Plompe. toren. De totale voorstelling is op verschillende vóór elkaar geplaat ste glaspanelen gegraveerd naar een ontwerp van de heer W. Hes- Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen Stoffelijk overschot Willem V in Nederland ENSCHEDE, 28-4. Vanavond om 13 minuten over acht is het stoffe lijk overschot van Prins Willem V gearriveerd aan de grenspost De Potte, in de weg van Bentheim naar Oldenzaal. Een luitenant van de Duitse grensbewaking droeg het es corte over aan de commandant van de Koninklijke Marechaussee, bri gade-generaal de Zeeuw, die even tevoren met Jhr. W. Röell een ere haag van twee en twintig man schappen van de Koninklijke Ma rechaussee die aan weerszijden van de grenspost stonden, had geïnspec teerd. De lijkauto met het stofflijk overschot - de kist was gedekt met het rood wit blauw en een krans aronskelken - reed verder naar ho tel Carelshaven, waar het stoffelijk overschot vannacht zal blijven. Twee manschappen van de Konink lijke Marechaussee zullen vannacht bij de garage op wacht staan. Vergadering van onvrije ese volkeren Europe STRAATSBURG, 28-4. De verga dering van onvrije volkeren in Europa, een organisatie van vluch telingen uit de Oosteuropese com munistische landen, heeft maandag te Straatsburg gepleit voor vrije verkiezingen onder internationaal toezicht in deze landen. Volgens deze organisatie dient een daartoe strekend plan op een topconferentie te worden bespro ken. Indien de Sowjet-Unie er niet mee instemt, dienen de westelijke landen te verzoeken om een spe ciale zitting van de Verenigde Na ties ter bespreking van „het her stel van de onafhankelijkheid van de satellietlanden". Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen Naar te Djakarta verluidt heeft de militaire bevelhebber van Atjeh een poging tot een staatsgreep van een groep militaire leiders in de kiem gesmoord. sen. De „Koninklijke Leerdam" zorgde voor de uitvoering. Waarschijnlijk eind mei zal het glaspaneel naar Stockholm worden verzonden, zodat de kans het te bezichtigen beslist uniek is. Gaarne wekken wij dan ook de bevolking op de mogelijkheid te benutten dit bijzondere kunstwerk in het stad huis te komen bezichtigen. STAD EN PROVINCIE KERKWERVE Viering Koninginnedag Het ligt in de bedoeling van de sportvereniging „W.I.K." om bij goed weer op het sportterrein al hier kinderspelen te organiseren waaraan de deelname gratis is. Aan deze spelen kan worden deel genomen door kinderen tot 14 jaar. De aanvang is om 2 uur 's middags. In de avonduren, te 7 uur, zal een voetbalwedstrijd gestreden worden tussen een elftal veteranen en een juniorenelftal. Alles onder voorbe houd dat de weersomstandigheden gunstig zullen zijn. De nummering der kandidatenlijsten Voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen zijn de kandidatenlijsten als volgt genummerd, 1. V.V.D.; 2. C H.U.; 3. A.R.; 4. P.v.d.A. BURGH/HAAMSTEDE Kinderkoor „Westelijk Schouwen" gaat uitbreiden Het ligt in de bedoeling van het bestuur van het kinderkoor „Wes telijk Schouwen", aan het reeds be staande koor een meisjeskoor toe te voegen. Voor de meisjes van het kinderkoor, die de 15-jarige leeftijd hebben bereikt, liggen te Haam stede geen verdere mogelijkheden om de edele zangkunst verder te beoefenen. Dit geldt niet alleen voor de leden van het kinderkoor, ook niet-leden kunnen zich hier voor opgeven. Een zeer prijzens waardige poging, nu Haamstede reeds jaren het genot van een zang vereniging moet missen. Het op te richten meisjeskoor zal onder het zelfde bestuur komen te staan als het kinderkoor. Om deze poging daadwerkelijk te maken, wordt ieder zanglustig meisje van 15 jaar en ouder ver zocht om a.s. vrijdag 's avonds in de Beatrixschool te komen, om een en ander te bespreken. NOORDGOUWE Rektifikatie De in ons nummer van maandag aangekondigde korfbalwedstrijd op Koninginnedag tussen „Die Gouwe" en „Het Waterschip" uit Hoogvliet, zal niet - zoals gemeld - om half acht beginnen doch om ha 1 f zes. Muziek op Koninginnedag Op de komende jaardag van H.M. de Koningin zal het muziekgezel schap „Con Amore" een muzikale rondwandeling maken door de kom der gemeente. NIEUWERKERK Afd. Plattelandsvrouwenband Bejaarden uit Duivelandse gemeenten waren te gast Zaterdagmiddag jl. hield de afde ling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen de maan delijkse bijeenkomst in „Ons Dorps huis", met als gasten de bejaarden uit de dorpen van Duiveland en Drelschor. Mevrouw v. Eeten heette de ruim driehonderd aanwezigen welkom, in het bijzonder de bejaarden. Hier na werd het bondslied gezongen en werden enige mededelingen gedaan, o.a. over het zomerreis je naar de AaBe-fabrieken te Tilburg, op 17 juli a.s. en waarvoor zich nu reeds ,43 leden hebben opgegeven. Hierna kreeg de heer J. van den Berge uit Haamstede gelegenheid zijn prachtige kleurendia's te ver tonen over „Schouwen's schoon heid". Na een korte pauze werd een filmpje gedraaid over de viering van het 1100-jarig bestaan van de stad Zierikzee, waarbij velen een roep van herkenning deden horen. Na de koffie en cake werden nog prachtige vogel- en bloemenopna- men vertoond en nam de heer v. d. Berge zijn publiek mee voor een tocht door Duiveland. Mevrouw v. Eeten dankte de heer v. d. Berge voor zijn aandeel aan deze middag, waarvan de aanwe zigen ruimschoots hebben genoten, en verder het bestuur van de ver schillende comité's voor de voor bereidingen die getroffen moesten worden, zodat ieder, hetzij per par ticuliere auto of bus, naar Nieu werkerk kon worden vervoerd. De heer Bolle uit Oosterland en zr. v. d. Berg uit Bruinisse dankten beiden uit naam'van allen voor de zeer geslaagde middag die hier voor de bejaarden werd gegeven. Mevrouw v. Eeten verzocht de aanwezigen tot slot te willen zingen het eerste vers van ons Volkslied, waarna hoogst voldaan allen weer naar hun woonplaats terugkeerden. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen had met de discus geen tegenstand en benaderde haar eigen Zeeuws record tot op 10 cm. Discus-meis jes B was voor Janny Hanse met Truus Westerhof als tweede. Ca- trien Schot nam voor de eerste maal aan de wedstrijden deel. Zij werd tweede bij het verspringen meisjes C en derde op de 60 m. meisjes C. Zeker niet slecht! Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen NASSER OP WEG NAAR MOSKOU BOEDAPEST, 29-4. - President Nasser van Egypte is vanmorgen met een Russisch straalvliegtuig, dat hem van Cairo naar Boedapest had gebracht, naar Moskou verder- gereisd. Nasser zei, dat hij zijn bezoek aan Moskou hoofdzakelijk brengt omdat de Sowjet-Unie twee jaar geleden de Arabieren vriendschap pelijk gezind was. (Dit is opgevat als een toespeling op de toestand na de nationalisatie van het Suez- kanaal en de daaropvolgende Brits- Franse interventie). DEN HAAG. Uit een onlangs ge publiceerd statistisch verslag van de wereldgezondheidsorganisatie (W.H.O.) blijkt een voortgaande da ling van het aantal sterfgevallen als gevolg van infectie- en parasitaire ziekten en een stijging als gevolg van kanker aan de ademhalingsor ganen en hart- en leverziekten. Het Perzische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maan dagavond bekendgemaakt, dat een Russische kolonel, die door Perzië wordt beschuldigd van spionage, een wijkplaats in de Russische am bassade te Teheran is gegeven, na dat hij uit de gevangenis in de Per zische hoofdstad was ontsnapt. De kolonel zou vorige week zijn ge arresteerd, nadat hij de grens was overgekomen. De Arabische Liga, die volgens Egyptische persberichten van zon dag vrijwel bankroet is, heeft be sloten een jaarlijkse hulp aan Al- gerië te verstrekken. Voorts heeft de Raad van de Liga „de Britse agressie tegen Jemen" veroordeeld en Jemen haar volledige hulp toe gezegd. 12.32 n.m. 0.56 v.m. n.m. 13.31 n.m. Zonnige perioden Verwachting tot woensdagavond: Vannacht en morgenochtend op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking; morgen overdag zon nige perioden; zwakke wind; iets hogere middagtemperaturen. 30 april. Zon op 5.14, onder 20.02. Maan op 16.16, onder 3.34. 1 mei. Zon op 5.12, onder 20.03. Maan op 17.38, onder 4.02. Volle maan: 3 mei te 13.23. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 30 april 1 mei BROUWERSHAVEN: 30 april 12.09 n.m. n.m. 1 mei 0.43 v.m. 13.06 n.m. Springtij: 5 en 21 mei. Doodtij: 12 en 28 mei. HET WEEROVERZICHrr DE BILT, 29-4. Nadat de storing die gisteren regen bracht, naar Duitsland was weggetrokken breid de een hogedrukgebied dat dagen lang op de Atlantische oceaan ten noorden van de Azoren had gele gen zich over west-Europa uit, het geen aanleiding gaf tot opklarin gen. Een depressie die gisteren midden op de oceaan lag verplaat ste zich naar de Faroër. Zij veroor zaakt boven Ierland en Schotland een krachtige zuidwestelijke lucht stroming waarmee zachte en voch tige lucht naar de Britse eilanden en de Noordzee stroomt. Ook het eerdergenoemde hogedrukgebied is met deze zachte en vochtige lucht gevuld. Het komt morgen dichtbij ons land te liggen. Er zal daarom niet veel wind zijn, waardoor van nacht op vele plaatsen mist zal ont staan. Morgen overdag zullen ech ter opklaringen voorkomen. Ingezonden mededeling Van Nelle bestellen KERKNIEUWS Classicale vergadering Ned. Hervormde Kerk Bezoek moderamen Generale Synode Scriba en assessor gekozen Maandag 28 april kwam de Clas sicale Vergadering bijeen te Zierik zee. Het moderamen van de Gene rale Synode was mede aanwezig, namelijk dr. A. A. Koolhaas (prae- ses), dr. E. Emmen (scriba), ds. J. Vink (assessor) en ds. F. H. Lands man (secretaris voor algemene za ken). Het betrof een werkbezoek, om, zoals dr. Koolhaas uiteenzette, zich op de hoogte te stellen van de gang van die zaken in de Classis, die voor de Generale Synode van belang zijn. De gehele voormiddag was aan dit gesprek gewijd. Eerst werd ingegaan op een aantal vra gen, die uit de Classis van te voren waren ingezonden, o.a. over het vragen van consideraties aan de Classicale Vergaderingen, over het probleem van de kleine gemeenten en over de doopspraktijk. Daarna ontspon zich een gesprek naar aan leiding van een vijftal vragen, door het moderamen van de Generale Synode tevoren aan de kerkeraden toegezonden. Een groot aantal za ken kwam hierbij aan de orde, o.a. het maatschappelijk werk op Tho- len, de regionale jeugdcommissie op Schouwen-Duiveland, het ker kelijk gesprek, de kerkelijke pers, het I.K O R., het Deltaplan en de recreatie. Na de middagpauze werden de andere agendapunten in een vlot tempo afgehandeld. Als scriba werd gekozen oud. S. A. Jumelet te Brui nisse. Op hartelijke manier werd afscheid genomen van de scheiden de scriba, de heer J. C. de Rooij te Sint Philipsland. Een applausje on derstreepte de woorden van dank door de praeses uitgesproken. Als secundus-scriba werd gekozen Jhr. A. van Citters, kerkvoogd te Burgh en als assessor ds. J. den Hoed te Tholen. Ook aan de scheidende assessor, ds. C. J. P. Lam te Poort vliet, werd dank gebracht voor alles wat hij voor de Classis heeft ge daan. De voorstellen van de Generale Synode tot wijziging en aanvulling van de Kerkorde, o.m. betreffende de verplichte geheimhouding van ambtsdragers, werden met algeme ne stemmen aanvaard. Haagse Heren - Ergernis - Slagwoordjes Cursiefschrijverij en Complex Twee Haagse heren (nu, zo Haags zijn ze ook weer niet, want ze lan ceren in hun betoog o.m, deze zin: „go, je zou toch zaage, oe kan 't bestae") hebben Eilandman een brief gestuurd. Geen vriendelijke brief vrienden, een brief vol kri tiek over de Eilandmanntjes en Eilandman zou snel geneigd zijn het hoofd in deemeod te buigen, ware het niet, dat de Haagse heren hun brief ondertekend hebben met twee niet onvlotte, maar toch wel onleesbare handtekeningen en zo iets is altijd vervelend, om niet te zeggen onelegant. De Haagse heren ergeren zich aan de kopjes boven de Eilandmannetjes, maar omdat Eilandman niet meer trammelant aan zijn hoofd wü hebben, dan hij met de Eilandmannen al heeft, geeft hij hier zonder meer de (dom me en stellig on-Haagse) eerkla ring, dat hij het zomaardoet, om de ruimte te vullen. Eén slagwoord voor de cursiefjes zou beter zijn, maar soms woelt er in Eilandman een vreemde hardnekkighid, om dat toch niet te doen en vast te houden aan zijn serie slagwoordjes boven dc Eilandman. Hij hoopt, dat de heren met deze verklaring ver lost zijn van een elementaire on rust, die blijkbaar aan hun zielen vreet tot nu toe en mocht hun er gernis nog groter proporties aan nemen, dan verzoekt Eilandman hen, vooral de Eilandman niet te lezen, want ergernis kan slecht zijn voor de geest. De heren hebben zich ook geërgerd aan Eilandman's uit val naar de bosvarkens, die een groot deel van de weg bij Zijpe hebben bevuild met hun afvalpro- dukten. Zij schrijven: „Het heeft geen zin onze slordigheid zo te be schimpen, want die is een deel van onze volksaard". Deze hartverschu- rende ivijsheld zou - naar (beschei den Inzicht van Eilandman - spoe dig voeren tot een algehele paeda- gogische impotentie en daarom wil Eilandman er geen woord meer aan vuil ?nakcn. De heren willen dan nog dat de Eilandmannen op een buiten-cilandelijkc wijze wor den gebracht. Deze smoezelige slot wens wil Eilandman beslist bekriti seren, want alle cursiefschrijverij over Schouwen-Duiveland zou dan binnen twee weken vervallen tol sentimentele aardijkskundc van dc slechtste soort, of een Yrahh-ni- hilisme, waarvoor onze Schovwse mensen te goed zijn. Tenslotte nog dit: als de pet van de molenaar af waait en er blijkt een kwartje onder tc liggen b\j het oprapen, dan vinden wij dit - diep tepunt van collectieve achterlijk heid - de vermelding waard. Bo vendien voert onze primitieve le vensinstelling er toe, het ook inder daad te vermelden. Als Eilandman eenmaal onbescheiden mag zijn, dan gelooft hij dat de Haagse heren behept zijn met het zelden voor komend e complex, dat ook enkele van Schouwen-Duiveland afkom stige dienstboden in „Holland" soms niet vreemd is, nl. men „snuift" over het eiland. Dit kan zover gaan, dat zelfs het dialekt wordt vergeten, Bepaald een ont dekking is het te moeten constate ren, dat het verschijnsel ook bij mannen wordt gevonden, die mie weet hoe kort nog maar, Schouwen- Duiveland achter de rug hebben cn met deze opmerking wil Eilandman overgaan tot de orde van het Eilandmanschap.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2