HW©>ü©llDeTandpasta van standing»^* BLOESEMTIJD IN ZEELAND Reeds volgende week kan hoogtepunt van de bloei worden verwacht KAPELLE, 25-4. De bloei van de fruitbomen in Zeeland is begonnen. De vroeg bloeiende peren, de eerste pruimen en de eerste kersen ver tonen thans reeds hun witte bloe sempracht. Het hoogtepunt van de bloei van deze fruitgewassen kan in de komende week reeds worden verwacht. De ontwikkeling van de bloesem knoppen is de laatste dagen zeer vlug gegaan tengevolge van het zachte weer. Bij de peren is er plaatselijk wat schade ontstaan door de late vorst maar overwegend bloeien deze zeer rijk, evenals trouwens de pruimen en de kersen. Kersen zijn er echter niet veel meer in Zeeland. Deze teelt was de laat ste jaren niet rendabel en vele boomgaarden zijn gerooid. De ontwikkeling van de knop pen der appels gaat nu ook op schieten. Toch verwacht men dat het nog wel ongeveer veertien da gen zal duren voor het hoogtepunt is bereikt van de bloei der appels, en daarmee ook van de bloei dei- fruitboomgaarden in Zeeland want hierin nemen de appels een domi nerende plaats in. Op het ogenblik echter zijn voor al in de omgeving van Kapelle- Biezelinge, Wemeldinge, Kloetinge en Goes reeds vele prachtige hóek- Ingezonden mededeling Als 't vuur hoog opschiet in de koel - oplaaiend vanuit de maag Dat is geen kwaal die ge nog lan ger hoeft te dragen. Neem Rennies - die blussen de brandende pijn. Voetstoots. Rennies neutraliseren alle overtollig maagzuur en nemen zo de oorzaak weg van die sner pend brandende pijn. STAT) F.N PROVINCIE HAAMSTEDE Opening proeftuin door dir.-gen. van landbouw Op 7 mei a.s. zal in Haamstede de nieuwe proeftuin van de Ver eniging tot bevordering van het Tuinbouwonderwijs op Schouwen- Duiveland officieel worden geopend door de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van der Plassche. De nieuwe proeftuin, die gelegen is aan de oude Hogezoom, is in de plaats gekomen van de oude tuin, die tijdens de watersnoodramp in 1953 geheel werd verwoest. BROUWERSHAVEN Feestavond openbare lagere school Donderdagavond hield de open bare lagere school te Brouwersha ven in hotel „Jacob Cats" haar jaarlijkse feestavond waarvoor veel belangstelling bestond van de zijde der ouders en leden van Volkson derwijs. In zijn openingswoord ver welkomde de voorzitter der ouder commissie de heer P. Lijbaart, .de aanwezigen en riep voor het te spelen toneelstuk de clementie der aanwezigen in. De leerlingen der hoogste klassen brachten het toneelstuk „De avon turen van Pinokkio" in vier be drijven door Jan Post, voor het voetlicht. Met veel élan en vlot heid brachten de jeugdige .tonelis ten hun rollen naar voren en wis ten het publiek door het eenvoudi ge ongekunstelde spel te boeien. Mede door de goede décors en cos- tuums werd deze uitvoering een groot succes. De rol van Pinokkio, gespeeld door Adrie Lievense was in goede handen. Hij wist met zijn krachtige van humor doordrongen gezegdes de lachspieren goed los te maken. Ook de rollen van baas Kers (Joop Malipaard) en „Gep- petto „de maispruik" (Jan v. d. Velde) kwamen goed uit de verf. Beschaafd was het spel van de Fee (Elly van Ham) en het melkmeisje (Joke Lijbaart). De andere rollen, zoals de dieven, kabouters, reizi ger enz. deden echter niet onder voor de hoofdrolspelers. De aanwezigen hebben echt kun nen genieten van dit mooie toneel spel, hetgeen in zijn dankwoord werd onderstreept door de heer Lijbaart. Burgemeester J. L. van Leeuwen bedankte namens de aan wezigen en deed de wens uitspre ken dat ieder jaar een dergelijke avond zal worden gehouden. Ieder kind ontving van de burgemees ter een reep chocola. Een bijzonder dankwoord werd gericht tot de heer en mevr. de Munck, die dit stuk op een uitnemende wijze met de kinderen hebben ingestudeerd. Een verloting besloot deze feest avond. Bazar sportver. „Brouwershaven" A.s. zaterdag 26 april houdt de algemene sportvereniging „Brou wershaven" in de vishal alhier een grote bazar. Er zullen diverse at tracties aanwezig zijn, zoals een pinbord, schiettent, brievensport, een theeschenkerij, enz. Mede met, het oog op de a.s. viering van het 30-jarig bestaan, vertrouwen de initiatiefnemers der bazar op een goede belangstelling, teneinde een flinke financiële opbrengst te ver krijgen. jes met bloeiende boomgaarden te vinden Het begin van de bloei valt dit jaar wel een week later dan het gemiddelde begin van de bloei in de laatste jaren. In vergelijking met het vorig jaar is het verschil zelfs bijna een maand. Toen was het echter een zeer vroeg jaar. OOSTERLAND Het programma van de feestelijkheden op 30 april Het bestuur der Oranjevereniging alhier heeft thans een definitief programma vastgesteld voor de te houden feestelijkheden op de ver jaardag van H.M. de Koningin op woensdag 30 april a.s. Het luidt aldus: 9-9.30 uur: luiden der torenklokken 9.30 uur: rondgang door het dorp met de muziekver. „Oosterlands Fanfare" vanaf de Conferentie kamer, eindpunt sportterrein „De Saêle". Kinderspelen: 10.15 uur: autopedrace voor meisjes tot 10 jaar. 10.45 uur: mastklimmen jongens 10-15 jaar. 11.15 uur: eierlopen met hindernis sen, meisjes 10-15 jaar. 11.45 uur: autopedrace voor jongens tot 10 jaar. 12.15-2 uur: pauze. Volksspelen: 2 uur: mastklimmen voor heren. 2.30 uur: tonnetje kruipen voor dames. 3 uur: tunnel kruipen voor heren. 3.30 uur: fietsen met hindernissen voor dames. 4 uur: de Ronde van Oosterland. Start en finish bij het kleuter schoolgebouw. Parcours: Sint- Joostdijk, Korte Achterweg, Hof weg. 5.30-7 uur: pauze. 7 uur: concert in de muziektent door de Chr. Gem. Zangver. V.Z O.S., o.l.v. de directeur dhr. M Dorst. 7.30 uur: prijsuitreiking o.d. Markt 8 uur: concert in de tent door de muziekver. .Oosterlands Fanfare' o.l.v. de directeur dhr. M. Dorst. 9.30 uur: tot slot lampionoptocht. Er worden mooie prijzen voor de winnaars beschikbaar gesteld, w.o. voor de winnaar van de ronde van Oosterland f 20, enz. Na afloop der kinderspelen zullen de schoolkinde ren worden getracteerd. Gehoopt wordt tenslotte nog op vele vlag gen en een Oranjezon in het dorp. Vogelwacht ,Schouwen-Duiveland' vraagt vogelwachters In het verenigingsblad „Sterna" van de Vogelwacht „Schouwen- Duiveland" is een dringende op roep geplaatst voor vogelwachters boven de 18 jaar, om bewakings diensten uit te voeren bij de tal rijke broedgebieden. Deze wacht diensten gelden voor de weekein den vanaf zaterdag 19 april tot en met 15 juni. Opgemerkt wordt dat een volstrekte rust tijdens de broed- periode de basis vormt van een goede vogelstand. Reeds hebben zich vogelwachters aangemeld maar nog niet voldoende. Wij onderstrepen graag het drin gende verzoek zich zo spoedig mo gelijk aan te melden bij de heer L. Kouwen te Renesse of bij de secre taris de heer N. H. Lysen te Burgh. In „Sterna" wordt voorts er op gewezen dat met het hoofd van de rijkspolitie over een eventuele sa menwerking met zijn dienst zal worden gesproken, terwijl de vo gelwachters verzekerd kunnen zijn van de hulp van de controleurs- vogelwet, die inzake de wet dus be voegdheid bezitten. Er zijn ruim vijftig vogelwach- ters nodig te Ouwerkerk, Nieuwer- kerk, Zierikzee, Dreischor-Sirjans- land, Noordgouwe-Schuddebeurs, Zonnemaire, Brouwershaven, Se- rooskerke-Noordwelle, Kerkwerve, Scharendijke-Looperskapelle, Re- nesse, Burgh-Haamstede. Ingezonden mededeling Vier sluisdeuren voor stormvloedkering ROTTERDAM, 25-4. Andermaal zullen sluisdeuren worden aange bracht in de stormvloedkering in de Hollandse IJssel. Op 1 mei zul len er twee worden ingehangen en de volgende dag wederom twee. Deze vier deuren, die tezamen twee stel sluizen vormen, komen aan de westelijke zijde, dus aan de kant van Rotterdam. Zoals bekend zijn reeds eerder aangebracht sluisdeuren, een bas cule- en een lange vaste verkeers- brug en een der beweegbare storm- stuwen. De sluisdeuren, die ieder 55 ton wegen, zullen, evenals de vorige keer, met lichters van de construc tiewerkplaatsen en machinefabriek Braat N.V. te Rotterdam naar Krimpen aan de IJssel worden ver voerd. ZIERIKZEE Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars De Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars, heeft op grond van de uitgebrachte rapporten van de Be oordelingscommissie, bestaande uit de heren Enzinck, Jilleba en War ren, onze stadgenoten de heren J. P. Jongschaap en A. Braat toegela ten als leden van genoemde stich ting. Leerlingen-uitvoering Zeeuwse Muziekschool Op vrijdag 2 mei a.s. hoopt de afd Zierikzee van de Zeeuwse Mu ziek- en Balletschool een uitvoering te geven in de Concertzaal alhier. Een uitgebreid programma is sa mengesteld, waaraan de leerlingen hun medewerking zullen verlenen. De viool-, de piano-, de solozang-, de AV.M.Ó.-, de orkest-, de blok- fluis-klasse zullen zich laten horen, terwijl ook de ballet-klasse zal op treden, een novum voor de school, maar ook voor Zierikzee. BURGH Duinbrand op het nippertje voorkomen Op het in aanleg zijnde kam peerterrein bij de fruitkwekerij „Rozenhof", aan de weg naar Wes- tenschouwen, hebben jongens een vuurtje gestookt, dat funest had kunnen worden voor de duinbe planting op de terreinen van de familie v. d. Lek de Clercq. Gedroogd gras en afval van het kampeerterrein was op een hoop gebracht, waarin kinderen de brand staken. Het vuur vond gretig voed sel en vrat zich tegen het walletje op dat ter plaatse de grens vormt met het duinterrein. Dank zij snel ingrijpen van de heer M. Evertse kon erger worden voorkomen, zo dat geen brandalarm behoefde te worden gegeven. De politie werd ingelicht en stelde een onderzoek in. Met de zomer op handen blijft intussen oppassen geboden. OOSTERLAND De restauratie van de korenmolen Nu de weersgesteldheid wat beter is geworden, zijn de restauratie werkzaamheden aan de korenmolen weer hervat. Op de molen moet nog een nieuwe kap worden ge plaatst en de firma van den Hamer te Brouwershaven heeft het werk - dat uiteraard in de hoogte moet geschieden - niet eerder willen be ginnen, dan voor het aanbreken van wat milder weer. Veel ervaring en vakkennis zijn nodig voor een juiste molenrestauratie en natuur lijk mogen de restaurateurs geen hoogtevrees hebben. De benodigde zware stukken worden door middel van takelwerk opgehesen. OUWERKERK Vergadering coöperatieve landbouwvereniging „Aller Belang" 1957 voor de landbouw moeilijk jaar De coöperatieve landbouwvereni ging „Aller Belang" te Ouwerkerk vergaderde deze week in café Pan- kow. De rekening 1957 werd goedge keurd. De inkomsten bedragen 3 117.429,77, de uitgaven f 115.938,29; er is dus een batig slot ad f 1.491,48. De vereniging heeft momenteel'52 leden. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer C. W. Ro- meijn; in de vacature-J. L. Kuijper (niet herkiesbaar) de heer C. J. Kuijper. In de commissie van toe zicht werden gekozen de heren W. Vijverberg en P. K. Kuijper. Het aftredende bestuurslid de heer J. L. Kuijper werd toegesproken door de voorzitter, de heer J. v. d. Stolpe. Als blijk van waardering bood spr. het scheidende lid een set aan be staande uit vulpotlood, ballpen en briefopener. De heer Kuijper had zitting in het bestuur sinds 1924. In zijn dankwoord zei de heer Kuijper „dat het geheel niet moeilijk is om onder een goede voorzitter be stuurslid te zijn". Het jaar 1957 is voor de boeren geen gemakkelijk jaar geweest. De voorzitter wees op de natte perio den, die hun stempel op de be drijfsresultaten hebben gezet. Het Delta-plan zal naar zijn mening straks grote voordelen bieden: vei ligheid en minder isolement. De heer v. d. Stolpe stond voorts stil bij de dalende conjunctuur en wees op de vele moeilijkheden bij de oogst 1957. Met trots herinnerde spr. aan de landbouwtentoonstel ling te Zierikzee, die uitstekend geslaagd en georganiseerd is. Spr. deelde mee dat het pakhuis te Ste- vensluis zal worden ingericht tot drogerij voor de gladiolenteelt. Tenslotte deelde de voorzitter nog mee dat zich drie nieuwe leden hebben aangemeld, de heren A. Vijverberg Pzn., P. J. Wijnen en J. C. Bolijn. Dc heer Van Bergeijk van de Landbouwvoorlichtingsdienst be sprak hierna op verhelderende wijze een economisch bouwplan. Getracht zal worden bij vol doende deelname in juli per bus een reis te maken naar dc EXPO tc Brussel. NUTSKLEUTERSCHOOL TE ZIERIKZEE Lezing over „De veiligheid van onze kleuters' op ouderavond Jaarlijks reisje ditmaal naar de duinen Op de deze week gehouden ouder avond van de Nutskleuterschool te Zierikzee, onder leiding van mevr. de Jonge-Ravesloot, is het woord gevoerd door de inspectrice der Nutskleuterscholen mej. W. M. Nij- kamp, die het onderwerp inleidde: „De veiligheid van onze kleuters". Mej. Nijkamp wees op de nood zaak van een doelmatige opvoe ding der kleuters op het punt van de verkeersveiligheid, een opvoe ding die feitelijk al moet plaats hebben voor dat de kinderen naar de kleuterschool gaan. Spr. gaf aan U.N.E S.C.O.-publikaties ontleende cijfers aan de vele ongelukken, die de jeugd treffen in het verkeer. Spr. meende dat bij een juiste op voeding aan de ernstige gevaren iets is te doen en wees er op dat te vaak de ouders de beslissing ne men in de verkeerssituaties als zij samen met kleuters zich op straat bevinden. Spr. stond hierna stil bij de verschillende oorzaken van on gelukken als stikken in het kussen, drinken van giftige stoffen, fietsen_ waaghalzerij e.d. De kleuter dient gewezen te worden op het feit, dat alles wat op straat rijdt sneller gaat dan hijzelf en tijd nodig heeft om te stoppen. Mej. Nijkamp onder lijnde scherp de noodzaak van het „zelf voorbeeld zijn" voor de kleu ters. Oudere kinderen mogen (in het verkeer) niet op jongere kin deren passen en de kleuter moet leren links van de straat te lopen. De agenda Aan de interessante lezing ging een huishoudelijke agenda vooraf. Mevr. Saltzherr Krips-Doeleman gaf het financieel verslag van het schoolfonds, dat een klein batig saldo heeft. Het schoolbestuur schonk voor het fonds een flink be drag. De schoolreis voert dit jaar naar de duinen. 64 kinderen zullen Jaarvergadering Ver van Rechtz Hervormden te Z'zee Vrijdagavond hield de Ver. van Rechtzinnig Hervormden te Zierik zee haar jaarvergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. De vergadering stond onder lei ding van de voorzitter', de heer A. Jonker, die nadat gezongen was Ps. 105 1 en 3, voorging in gebed en een hartelijk welkomstwoord richtte tot de aanwezigen. Hierna hield de hulpprediker, de heer A. van Pel, een korte bijbelinleiding n.a.v. Handelingen 1 1-4. Spr. wees o.m. op het feit dat het zo belangrijk was dat de Here Je zus na Zijn opstanding nog 40 da gen op de aarde verbleef, waarbij het ging om de kennis tot zalig heid. Vervolgens zong het Rechtz. kerkkoor onder leiding van de heer L. Th. Fennema twee liederen, waarna de bestuursverkiezing aan de orde kwam De aftredende be stuursleden, de heren A. Jonker en mevr. A. H. Vorstheuvel Labrand- Schouten werden met grote meer derheid van stemmen herkozen en namen allen hun herbenoeming aan onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen. Uit de jaarverslagen van secre taris en penningmeester stippen we aan dat op 1 januari 1958 de ver eniging 257 leden telde en dat over het afgelopen jaar de rekening een nadelig saldo van f 78,09 aanwijst. Nadat gezongen was Gez. 90 1 werd gepauzeerd. Na de pauze zong het kerkkoor Psalm 121, waarna een forum, be staande uit twee dames en zeven heren, onder leiding van ds. C. Bezemer, 19 ingekomen vragen be antwoordde, welke schriftelijk wa ren ingezonden. De beantwoording hiervan vorderde behoorlijk tijd en het was dan ook al vrij laat toen de voorzitter zijn slotwoord kon uit spreken, waarbij hij woorden van dank richtte tot allen, die hun me dewerking verleenden. na de grote vakantie niet op school terug keren Contact met het ge meentebestuur zal worden opgeno men, om te komen tot schoolmelk- voorziening ook op de kleuter school. Het gemeentebestuur be richtte dat er geen andere school- uitgang is te projecteren, zodat de situatie blijft zoals zij is. De pre sidente deed een beroep op de aan wezigen te offeren voor het school fonds. De kascommissie rappor teerde bij monde van de heer Rotte de boeken van de penningmeester- esse in orde te hebben bevonden, waarna décharge verleend werd. Ingezonden mededeling Talloze Hheumatieklijderi vonden baat bij 'n bloedzuiverende kunr met Kruscben Salts. En 't betekent als het ware een herwonnen leven, als ge, bevrijd weer monter en vief uit de voeten kunt, bevrijd van stijfheid en stramme pijn. Begin morgen zonder verwijl met Kruschen Salts; U zult al gauw zelf ervaren, hoe goed ge er U bij voelt. Vogeleilandjes in de Weversinlaag In de „Weversinlaag" is reeds een grote nieuwe vogelhil gemaakt, terwijl men aan een tweede nieuwe hil bezig is. Aangenomen dat de pachter de nieuwe hillen nog vóór het op handen zijnde broedseizoen voor de vogels aantrekkelijk kan maken, bestaat er reden om aan te nemen dat de vogels de hillen zul len bezetten. Een dergelijke verruiming van de broedmogelijkheid is dringend no dig, daar de bestaande hillen over bezet zijn. Gehoopt wordt dat ook voor de „Flaauwers-inlaag" zand gehaald kan worden (zoals dit bij de We versinlaag is gebeurd), zodat ook in deze inlaag nieuwe eilandjes kun nen worden gevormd. Vooral de oostzijde van die inlaag is belang rijk voor de Noordse sterns, die uit de spuiboezem bij het oude stoom gemaal werden verdreven, aldus meldt „Sterna". SPORT Zierikzee I-Zeelandia I Ziei'ikzee I zal zeer zeker de com petitie met een degelijke overwin ning willen besluiten. Zeelandia uit Middelburg, een oude bekende, zal Verwachting tot zaterdagavond: Opnieuw regen Over het algemeen veel bewol king met tijdelijk enige regen of motregen; matige, later af en toe krachtige zuidwestelijke wind; wei nig verandering in temperatuur. 26 april. Zon op 5.22, onder 19.55. Maan op 11.09, onder 1.33. 27 april. Zon op 5.20, onder 19.56. Maan op 12.21, onder 2.08. 28 april. Zon op 5.18, onder 19.58. Maan op 13.37, onder 2.39. Eerste kwartier: 26 april te 22.36. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 26 april 7.32 v.m. 27 april 8.33 v.m. 28 april 9.45 v.m. BROUWER8HA VEN 26 april 7.15 v.m. 27 april 8.17 v.m. 28 april 9.31 v.m. Doodtij: 29 april. 19.56 n.m. 20.58 n.m. 22.18 n.m. 19.48 njn. 2Q.53 n.m. 22.15 n.m. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 19 april: Catharina, d. van Leendert de Bil en Cornelia Feijtel, wonende te Kerkwerve; 20 april: Jan Adriaan en Leendert, zoons van Leendert Sies en Jan netje Hendrikse; 20 april: Pieter- nella, d. van Jacob Quant en Maria van Burg; 22 april: Willem Paulus Adriaan, z. van Jan Hendrik Pieter Brouwer en Anneke Johanna van Toombergen; 24 april: Ton Dirk Jacob, z. van Jacob Adriaan Fie- rens en Catrina Johanna ter Wol beek. Gehuwd. 21 april: Cornelis Levi- nus Ludovicus Simmers, 24 j. en Adrie Douw, 22 j. Overleden. 17 april: Johannes v. 't Hof, 84 j., echtgenoot van Adri- aantje van Zuidland. a.s. zondag als tegenstander op het sportpark fungeren. Een wedstrijd van behoorlijk gehalte staat ons zeker te wachten. De rood-zwarten komen uit v.l. n.r. met: A. Hage d.; F. v. d. Wes ten en A. Rossen a.; B. de Zeeuw, C. M. v. Aken en J. Kouijzer m.; C. Simmers, G. Koster, C. Krello, J. Stoel, S. de Vlieger v. Gemeente Haamstede verhoogt subsidie aan V.V.V. belangrijk Contributie met honderd procent verhoogd De gemeente Haamstede heeft de subsidie aan V.V.V. verhoogd tot 25 pet. van alle contributies en bij dragen met een minimum van 200 gulden. De gemeente Burgh zal voor eenzelfde percentage van de contributies en bijdragen subsidi ëren en heeft het minimum-bedrag gesteld op f 100. Dit is medegedeeld in de gisteravond gehouden verga dering van V.V.V. Burgh-Haam stede. In deze vergadering, die matig was bezocht, werden de nieuwe statuten en het huishoudelijk regle ment vastgesteld. In Westenschou- wen zal geen telefooncel worden geplaatst. Medegedeeld werd dat op het verzoek hiertoe van de ge meente Burgh opnieuw afwijzend is beschikt. Bij de bestuursverkie zing werd burgemeester Jhr R. Röell herkozen. Voorts we*d geko zen de heer N. H. Lysen, <ot voor heen adviserend bestuursHd. Over de contributieregeling werd uitvoerig gediscussieerd. Uiteinde lijk werd besloten de regeling van vorig jaar te handhaven en de con tributies met 100 pet te verhogen. Medegedeeld werd dat in samen werking met de R T.M. een gids voor Schouwen-Duiveland zal wor den uitgegeven. Ook dit jaar zullen weer rondreisbiljetten voor geheel Zeeland beschikbaar worden ge steld. In juli en augustus zal op praktisch iedere avond in de ge meenten iets te doen zijn. Verheu gend was de mededeling dat de be- tonrommel op het strand naar alle waarschijnlijkheid nog dit jaar zal worden opgeruimd. Ratelslangen - Marsverhaal - Invitatie - Prunje Radijszaadzakjes en „Lommerig" Een der radioverenigingen zond een hoorspel uit, onder de titel: ,£>e ratelslang". Ingepast in dit hoor- speVWas een uitzending van de „re geringsvoorlichtingsdienst", om het hoorspel een „beetje echt" te ma ken. Zelfs de stem van de omroeper was precies nagebootst. In deze „regeringsuitzending" was melding gemaakt van een noodtoestand in bepaalde delen van het land, als gevolg van een ratelslangenplaag die slangen deden erg driest en duizenden mensen verkeerden in levensgevaar. Het lijkt allemaal in de verte een beetje op het Mars- verhaal, dat de New Yorkers eens hun wolkenkrabbers heeft uitge dreven, want een meisje uit dc Westhoek schreef in antwoord op een vriendelijke invitatie uit Ben- nekom om te komen logeren, dat „ze het hart niet had, in verband met de ratelslangen". Het „net echt" was dus wel van toepassing op dit hoorspel. De Bcnnekommers ivaren natuurlijk stomverbaasd, want ze hadden een ratelslangen- spel niet gehoord. Het bericht over de herverkavel- dc „Prunje" roept herinneringen op aan vroeger, toen daar wat triest en eenzaam de Prunje lag, on vruchtbaar, maar toch wel typisch Schouws. Het was de tifd, waarin het Waterschap nog sprak van „de metallieke molen in het Prunjebe- vdng", geen mooi Nederlands, maar wel een typering door de traditie geheiligd. Eilandman weet waar lijk niet, waar de metallieke molen is gebleven. De Prunje is nu effi ciënt en heeft een eigen bemaling en dat is voor het graan en de pa tatjes natuurlijk stukken beter, xnaar toch. Al tadijszaaiendc heeft Eiland- man vorige week een - weliswaar niet wereldschokkende - maar toch interessante ontdekking gedaan. Vrienden, heeft u ivel eens het com mentaar op de radijszaadzakjes ge lezen? Hier is er een: „Verlangt verschen (let op ch) en goeden (let op n) grond. Het zaad dat van in den zomer tot den herfst gezaaid wordt verlangt vochtigen lomme- rigen bodem". Al hebben wc ook nog zo'n hekel aan dal woord, zul len we voor eenmaal tegen dc zaad handelaars eens in koor „hallo" roepenEen eerlijke vraag: „zaait u uit een zakje de hele zomer door tot aan de herfst radijszaad?" En een andere (niet minder belangrij ke) vraag, heeft u thuis in dc moes tuin: „een lommerigen bodem?" Intussen geen zorgen voor kou vatten, want er is heus niemand afgekomen op de voorgestelde zwemproef vorige week. Maar 't is nu wat milder, al zou het nog een prestatie zijn. Afwachten dus maar tot de eerste zomerse dag in augus tus, die aan de kampeemxoesson vooraf pleegt te gaan. Alleen nog dit (ter aanvulling) op de radijszaadzakjes. Er staat ook nog: „zaaitijd: van April tot in den Herfst, terstond op zijne plaats". Zoxiden die (antieke) zaadhandela ren nu heus bang zijn, dat we hel zaad eerst voor het ledikant gaan strooien en niet terstond op „zijne plaats"?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2