HilÈilIjïn Vandaag opent koning Boudewijn van België de Brusselse wereldtentoonstelling Hoe zit dat DE GEHUWDE VRIJGEZEL ZIERIKZEESCHE [NIEUWSBODE donderdag 11 april ïasa No. uiu De laatste dagen is er nog hard gewerkt BRUSSEL, 15-4. Duizenden ar beiders vochten de laatste dagen op de terreinen van de Brusselse wereldtentoonstelling tegen de on verbiddelijk voortschrijdende tijd. Als koning Boudewijn donderdag de expositie opent, moet alles ge reed zijn, maar zover was men dinsdag nog niet overal en in dit opzicht verschilt de gigantische on derneming niet van welke andere kleine tentoonstelling dan ook. De verslaggevers van de 46 deel nemende landen, die dinsdag tij dens een rondleiding een voor proefje kregen van wat er zo al te zien is, zagen bulldozers en trac toren nog druk in de weer terrei nen te effenen, die donderdag al een prachtige aanblik moeten bie den. Het Franse paviljoen, een vleugel op een enkele zuil, is een week achter op het tijdschema ge komen doordat er meer heiwerk nodig was dan men aanvankelijk had voorzien. De drieduizend jour nalisten aanschouwden het geheel vanuit de kabelbaan, het tentoon stellingstreintje, uit driewielige ta- xietjes en helikopters en waren daarmee de eerste officiële bezoe kers van de tentoonstelling. In de vroege avonduren had de vooropening van het vermaakstadje Vrolijk België plaats. De brouwers werden aan de Brusselse poort be groet door de burgemeester en schepenen van het stadje. In een grote optocht trok men naar het marktplein, waar hertog Jan Pri mus van Brabant zijn volk toe- I sprak en boven op een bier- 1 ton ging zitten. Dat was het sein tot een algemene bedeling van bier. De stemming steeg met de daling van het vocht in de vaten. Nog tot laat in de nacht wekten de verlichte gevels, watervallen en fonteinen de bewondering van de eerste bezoekers van de tentoon stelling op. De Nederlandse afdeling De Nederlandse inzending getuigt van veelzijdigheid, die op een at tractieve wijze wordt gebracht. Op deze wijze vatte dr. Drees dinsdag- middag zijn indrukken samen na afloop van een rondgang door het Nederlandse paviljoen op de we reldtentoonstelling. De minister-president merkte op dat Nederland zowel wat de opper vlakte als wat de ligging van het toegewezen terrein betreft, bevoor recht is. Aanvankelijk hadden de organisatoren zich er enigszins zor gen over gemaakt, of men met de j Per postkoets 1 van Hamburg naar Brussel i MAASTRICHT. Veel opzien baar. de maandagmiddag de aankomst van een met vier paarden bespan nen historische postkoets uit Ham- burg, eigendom, van het natuurre servaat Luneburgerhelde. Deze postkoets maakt een drie-landen- trlp van Hamburg naar de opening van de wereldtentoonstelling te Brussel. De koets zou aanvankelijk zondagmiddag zijn gearriveerd, maar het gezelschap, buiten koet sier en postillon bestaande uit vier dames- en vier herenpassagiers, werd een dag opgehouden in Eupen omdat een der paarden aan de voet geblesseerd was. Op het Vrijthof en op de markt te Maastricht, waar uiteraard grote belangstelling bestond, heeft de postillon een klinkend hoorngeschal ten beste gegeven. De burgemeester van Maastricht, mr. W. baron Mi- chlels van Kessenich, ontving het Duitse gezelschap in het stadhuis. Hij kreeg een aparte „hoornhulde" toen hij gevolg gaf aan de uitnodi ging om met de postkoetspassagiers een rondrit door het centrum van de stad te maken. De postkoets is dezelfde middag vertrokken naar Hasselt, om don derdag tijdig bij de opening van de expositie te Brussel aanwezig te zijn. Amerika aan rand van crisis De Amerikaanse vakverenigings leider George Meany, president van de samengesmolten Amerikaanse vakverenigingsorganisaties Con gres of Industrial Organisations- American Federation of Labor (C. I.O.-A.F.L.), heeft dinsdag in een brief aan de leden van het Congres aangedrongen op snel handelen, aangezien Amerika zich aan de rand van een recessie bevindt. Reed meer dan 5.2 miljoen Ameri kanen zijn zonder werk, zo schrijft hij, en als er niet direct gehandeld wordt, is het onvermijdelijk dat er nog miljoenen werklozen bij komen. Ingezonden mededeling DE HERINDELING Duivendijke had graag vereniging gezien met Eikerzee en Ellemeet Tooh geen protest tegen opneming Kerkwerve ln Midden-Schouwen Maandagmiddag kwam de raad der gemeente Duivendijke bijeen onder voorzitterschap van de waar nemend burgemeester, wethouder I. W. Padmos. In deze vergadering werd o.m. de gemeentelijke herindeling behan deld. Behalve de heer O. B. Boot (A.R.), die akkoord ging met de vorming van de nieuwe gemeente Midden-Schouwen, hadden de le den het liefst een vereniging ge zien van de gemeenten Duiven dijke, Eikerzee en Ellemeet. Er werd échter besloten om niet te protesteren tegen de opneming van Kerkwerve in de nieuwe gemeente, daar anders gevreesd wordt dat een mogelijk samengaan met Brouwers haven overwogen zal worden. En dit wordt ten enenmale verworpen. In het prae-advies van b. en w. was als naam van de nieuwe ge meente voorgesteld Scharendijke, omdat dit momenteel een kern is die niet tot één bepaalde gemeente behoort en dus geen pijnlijke si tuatie voor de overige gemeenten kon scheppen. Het voordeel is dan dat er toch een bepaalde kernaan duiding bestaat, wat niet behoeft in te houden dat deze de hoofdkern zal worden. Dit voorstel kon echter geen genade vinden in de ogen van de heren O. B. Boot en F. G. A. de Wilde (V.V.D.). Deze stonden op het standpunt dat met het verleden nu radikaal gebroken moest wor den. Alle kernen liggen in het ge bied van Midden-Schouwen, zodat de naamgeving naar hun mening volkomen juist was. Bovendien zou de naam Scharendijke voor Kerk werve aanstoot geven. Alle leden waren het erover eens dat het gebied van den Ossc bij de nieuwe gemeente moet blijven. Er Is geen enkel argument aangevoerd ln de toelichting op het ontwerp, waarom het nuttig zou zijn dat een gebied van 329 ha aan de nieuwe gemeente Tergouwe moet worden afgestaan. Om dezelfde reden wordt adhaesie betuigd aan de gemeente raad van Ellemeet, die opkomt te gen het afstaan van grondgebied aan do gemeente Wester-Schouwen. Verder zal de aandacht er op ge vestigd worden, dat de positie van de wachtgelders allesbehalve naar wens is geregeld. Ook de mogelijk heid voor de ambtenaren om te be slissen over een aangeboden be trekking is onvoldoende geregeld. Gemcenterekenlng 1956 In deze vergadering werd de ge meenterekening '56 voorlopig vast gesteld. Deze sluit met een batig saldo op de gewone dienst van f 388,59 en met een nadelig saldo van f 182.611,23 op de kapitaal- dienst. De rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1956 sluit met een gemeentelijke subsidie van f 5.372,87. ^De subsidie aan het Groene Kruis werd met f 200, verhoogd. De leges voor een toeris- tenkaart werd vastgesteld op f 1,50. Voor het gemeentepersoneel werd een duurtetoeslag over het eerste halfjaar 1958 vastgesteld. Vervolgens werd besloten om aan de commissie voor bejaardenzorg een subsidie te geven van 25 van de jaarhuur van de zaal. Als vertegenwoordiger van deze gemeente ln de contactcommissie voor de Zeeuwse Muziekschool werd aan gewezen de heer C. Kloet. Daar verschillende klachten zijn binnengekomen over de stank van de riolering, werd besloten om con tact op te nemen met de gemeente Eikerzee, om het rioolgemaal dit jaar te bouwen. Het aandeel van de gemeente Eikerzee zou dan door de gemeente Duivendijke voorzover nodi.g betaald worden, tegen ver goeding van rente. Bij de rondvraag merkt de heer O. B. Boot od, dat het brandweer materiaal veel te wensen overlaat en dat er rekening mee moet wor den gehouden dat bij een eventuele brand in de polder het bluswater veelal over een lengte van een halve kilometer zal moeten worden aangevoerd. De voorzitter ant woordt, dat in één van de eerst volgende vergaderingen een voor stel zal worden gedaan om een be drag van f 35.000,te Investeren in do brandweer betrekkelijk bescheiden middelen welke ter beschikking stonden, wel een redelijk resultaat zou kunnen bereiken. Doordat men het heeft gezocht in veelzijdigheid, waarbij de onderdelen in vrijwel alle geval len collectief werden verzorgd, is een overzichtelijk en aantrekkelijk geheel tot stand gebracht. Dr. Drees bracht dan ook namens de regering hulde aan de organisa toren, de architecten, de inzenders en allen die verder tot deze goede representatie van Nederland heb ben bijgedragen. STAD EN PROVINCIE Z. V. u. Laatste toneelvoorstelling in dit seizoen De Z.V U. gaat het toneelseizoen besluiten op Schouwen-Duiveland met een voorstelling in de Con certzaal op vrijdag 9 mei. De to neelgroep „Theater" brengt dan: ,De prins en de showgirl" („The sleeping prince"), het spectaculaire blijspel van Terence Rattigan, met in de hoofdrollen Annie de Lange en Kees Brusse. Gemeenteraad Eikerzee De raad van Eikerzee kwam maandagavond in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos, wnd. burgemeester. Afwezig mei ken nisgeving was de heer W. J. de Vrieze. De voorzitter deelde mede, dat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid akkoord gaat met de verkoop van de woningwet woning no 94b aan J. van de Panne Pz. Het waterschap Schouwen heeft thans aangeboden om de gronden in de Weel aan de gemeente te ver kopen voor f 0,15 per m2. De voorzitter zei, dat burge meester en wethouders nog tot geen voorstel zijn kunnen komen. Ver schillende raadsleden achten de prijs te hoog Het voorstel van het waterschap Schouwen wordt aan gehouden tot een volgende verga dering. Besloten werd voorts tot vast stelling van een wijziging van de gemeenschappelijke regeling met de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland. noordgouyve Kandidatenlijsten gemeenteraadsverkiezingen Dinsdag 15 april zijn voor de op 28 mei a.s. te houden verkiezing voor de leden van de gemeente raad de volgende kandidaatlijsten ingediend: Protestants Christelijke Partij (P.C.P.): 1. Th. K. Ganzeman; 2. N. W. Flikweert; 3. A. Viergever; 4. L. J. Dalebout; 5. J, C. Bos; 6. Dreischor neemt niet deel aan gemeenschappelijke regeling Muziekschool Vier woningen aan Zulddtyk en Beldert onbewoonbaar verklaard De raad dezer gemeente kwam maandagavond jl. in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester A. H. Ver meulen. Alle leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken be vond zich de bij K.B. goedgekeurde wijzigingsverordening schoolgelden aan de openbare kleuterschool; voorts de door G.S. goedgekeurde wijzigingen van de gemeentebegro ting over 1957; de goedkeuring van het besluit tot vaststelling van het krediet in rekening-courant voor het jaar 1958 en de goedkeuring van het raadsbesluit tot het aan gaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, groot f 28.000,Deze stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. B. en w. stelden voor het in de vergadering van 23 december 1957 genomen besluit om deel te nemen ln de gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling van kosten van de Zeeuwse Muziekschool, in te trekken, omdat is gebleken dat in dividueel onderwijs buiten de schoolgebouwen der negen be staande afdelingen thans niet mo gelijk ls. De voorzitter las de ter zake gevoerde correspondentie voor en wees voorts nog op de moeilijk heden die er bestaan ten aanzien van de kosten voor het beschik baarstellen van een lokaliteit, de vervoerskosten van de leerkrachten en de beschikbaarstelling van de instrumenten. Bovendien is het aantal leerkrachten beperkt. De raad kan zich unaniem met dit voorstel verenigen. Rode Kruis ziekenhuis Overeenkomstig het voorstel van b. en w. wordt vastgesteld een wijziging in de redaktie der sta tuten van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis Schouwen-Duiveland, waardoor de leden van de raad van advies en de door deze raad aan gewezen leden van de raad van be stuur een gelijke zittingsperiode zullen hebben als de gemeente raden. Eveneens wordt z.h.s. vastgesteld een voor de gemeenschappelijke vleeskeuringsdienst op dit eiland aangepaste verordening op de keu ring van slachtdieren en vlees. Tegen het wijzigen van de ge meenschappelijke regeling voor de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" had de raad evenmin bezwaar. B. en w. stelden de raad voor over te gaan tot de vaststelling van AT H. Bil; 7. J. C. van 't Veer Jr.; 8. H. Pannekoek. .Partij van de Arbeid (P.v.d.A.): 1. A. C. .Visser; 2 C. J. Adriaanse; 3. M. van den Ouden; 4. Joh. Snoep; 5. A. v. d. Werf; 6. M. D. Voshol. V.VD.: 1. J. L. Vis; 2. E. P. Mot- mans-geb. v. d. Feen; 3. P. C. S van Hatten; 5. J. M. van Gastel; 6. A. van Almenkerk. Het aantal kiezers voor de a.s. te houden stemming voor de leden van de gemeenteraad bedraagt: 508, terwijl dit aantal voor de ver kiezing van de leden van de pro vinciale staten bedroeg 515. met de vingerhoed? De vingerhoed is al eeuwen be kend. Voorloper was de brede „open naairing", een doploze vingerhoed, zoals kleermakers die nog wel gebruiken. Deze naairingen waren van been, ivoor, brons of jade (bij de Chinezen). Zulke naairingen zijn gevonden in de ruïnes van Herculanum, dat in 79 na Chr. werd verwoest. Op een schilderij uit 1185 is een abdis van Bingen afgebeeld met zulk een „Ziriskranz". In 1210 maakte de Duitse minnezanger Walther von der Vogelweide melding van zo'n „vingerling", terwijl op een schilderij uit 1382 een monnik te Neurenberg is af gebeeld met een Ziriskranz. In de 15e en 16e eeuw werden der gelijke naairingen steeds aan de duim gedragen. Ze waren meren deels van koper vervaardigd. Door het in gebruik komen van fij nere naalden was een betere be scherming van de vingertop no dig en in 1684 vond de Neder landse goudsmid Nicolaas van Benschoten een vingerhoed uit, die aan de bovenkant was afge sloten. Hij schonk een van zilver vervaar digd exemplaar aan mevrouw Maria van Renselaer-Cortlandt, echtgenote van de Amsterdamse schepen Jcremias van Rense- laer. Nadat dit bekend was ge worden, kreeg van Benschoten tal van bestellirfgen. Zijn vinger hoed kreeg ook in het buitenland bekendheid. Tot 1696 werd de vingerhoed voor al gemaakt door vaklieden te Keulen en Neurenberg. Amster dam kreeg als voornaamste con current in Nederland de stad Utrecht, waar Cornelia van de Wetering opereerde. In datzelfde jaar ging Engeland er toe over ze machinaal te vervaar digen. Vooral Birmingham werd een belangrijk centrum, dat een tijd lang de gehele wereld van stalen vingerhoeden ging voor zien. Later ging men ook in Ne derland over tot het fabriceren van zilveren en gouden exempla ren, die zelfs rijk met edelstenen waren versierd. een nieuwe verordening op het bouwen en bewoning. Hierbij was een advies van de directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland". Zonder discussie en hoofdelijke stemming werd het ontwerp vast gesteld. Op voorstel van b. en w. besloot de raad z.h.s. tot onbewoonbaar- verklaring van de woningen Zuid- dijk 5 en 7 en Beldert 6 en 7. M.a.s. werd besloten tot voorlo pige vaststelling van de gemeente rekening over het dienstjaar 1950. Uit het overgelegde contröle-rap- port van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten blijkt dat Ijet werkelijk batig saldo van de gewone dienst over dat dienstjaar f 25.493,83 heeft bedragen. In de rondvraag verzocht wet houder Klaasse een richtingsaan wijzing „Zijpe" te plaatsen bij de kruising Welleweg-Ooststraat-Da- niël Ockersestraat en wethouder Moermond verzocht een richtings pijl op de Ring tegenover de Zuid straat. De voorzitter zei toe deze te zullen doen aanbrengen. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 15-4. Aanvoer: 5386 stuks vee (weektotaal: 7522), t.w.: 450 vette koeien en ossen, 1597 stuks gebruiksvee, 330 vette kalveren, 225 graskalveren, 2204 nuchtere kalveren, 92 varkens, 42 biggen, 121 paarden, 4 veulens, 209 schapen, 76 weldelammeren, 36 bokken en gelten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,00-3,35, f 2,70-3,00, f 2,50- 2,70, vette kalveren f 2,50-2,60, f 2,40-2,50, f 2,20-2,40, slachtpaar- den f 2,50-2,30-2,10. Prijzen per stuk: graskalveren f 425-300-250, nuchtere kalveren f 60-50-45, biggen f 52-40-35, scha pen f 100-90-80, lammeren f 110- 90-80, kalf- en melkkoeien f 1275- 1000-850, vare koeien f 885-725-600, vaarzen f 880-780-580, pinken f 575- 475-375. 170 uur onafgebroken regenval in noord-Italië heeft ernstige ma teriële schade veroorzaakt. Talrijke wegen zijn door het water afgesne den In de omgeving van Milaan is een aanzienlijke oppervlakte bouw land verwoest. In de delta van de rivier de Po is de toestand weer kritiek. De rivier wast voortdurend als gevolg van stortregens en de toevloed van dooiwater. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel MEVO schoot tegen Heikenszand met scherp (10-0). Bruse Boys hees de kampioensvlag in top door met 6-1 van Brouwers- *x* haven te winnen. De Duiveland-junioren zorgden voor ver- x rassing door Burgh met 3-2 te verslaan, Onverwachte uit- slagen op eerste speeldag in de S.D.K.B.-competitie VOETBAL. ZATERDAGMID. DAGCOMPETITIE. In de 2e klas B schoot MEVO tegen Heinkens- zand weer eens met scherp (10-0). Voor de rust toen MEVO de steun had van de krachtige wind zag het er helemaal niet naar uit dat de dubbele cijfers zouden worden be reikt. Met enig geluk ging de rust in met een 3-0 voorsprong maar na de hervatting 'toonden de oranje- witten zich toch de betere voetbal lers. Yerseke III haalde een be nauwde 1-0 zege op Goes V waar door weer de leiding van SVD kon worden overgenomen. Kapelle be hield zijn kans door Wissekerke met rake cijfers te kloppen (7-0). Kloetinge won met 5-1 van Beve landers. Yerseke III SVD Kapelle Kloetinge Wolfaartsdljk MEVO Kats Goes V Bevelanders Wissekerke Heinkensz. 18 12 3 19 12 3 18 12 2 17 10 3 19 9 4 3 27 62- 40 4 27 56- 31 4 26 67- 30 4 23 54- 32 6 22 65- 35 5 21 85- 39 7 21 77- 49 8 16 39- 38 4 2 14 10 44- 93 2 4 14 8 53- 92 1 1 17 1 21-141 9 3 8 5 7 2 In de 2e klas D ging zaterdag middag de kampioensvlag bij Bru se Boys in top. Met 6-1 werd van Brouwershaven III gewonnen en dit betekende voor de groen-witten de eerste titel in hun bestaan. SI- NOTO en Burgh III deelden in Nieuwerkerk de puntjes (2-2). Bruse Boys Duiveland SINOTO Burgh III MEVO II Bruse Boys II Br.haven III 11 10 1 12 10 0 0 21 60-21 2 20 66-27 4 12 38-27 5 9 34-30 5 9 34-30 3 24-i 0 1 10 1 12-66 In de juniorencompetitie zorgde Duiveland voor een grote verras sing door met 3-2 van Burgh te winnen. Zonnemaire had weinig moeite met Zierlkzee II (8-1) ter wijl Brouwershaven er voor zorgde in Zierikzee tegen MEVO geen fout te maken (5-0). Zierikzee Br.haven Burgh Zonnemaire Dreischor Renesse Duiveland Zierikzee MEVO 12 11 1 14 10 0 12 8 2 7 1 5 2 6 0 3 1 1 1 11 0 0 11 4 20 2 18 5 15 4 12 6 12 7 7 3 0 47-22 49-22 43-25 31-29 50-46 24-47 17-90 9-84 KORFBAL. Zaterdag werd er ge start met de competitie van de S. D.K.B. Het vrij gure weer maakte het verblijf op de korfbalvelden nu niet bepaald tot een aangename verpozing. Vooral op de open gele gen terreinen ondervonden de spe- lers(sters) veel last van de wind en behoorde het lossen van een goed gericht af stands-schot tot de on mogelijkheden. Op deze eerste speeldag deden zich al direct een paar verrassingen voor. Zo ver speelde in de le klas kampioen Zeemeeuwen, op de Brouwerij, een puntje aan Unitas. Het jeugdige team van Burgh 11 leverde een knappe prestatie door DSS in eigen huis in bedwang te houden (1-1). De andere debutant, Zwaluwen, zorgde voor het derde gelijke spel in de le klas door tegen Velocltas precies eender te eindigen als men was begonnen (0-0). In de 2e klas kwam MEVO uitstekend uit de bus. Van het sterker geachte Brouwers haven werd op het sportpark met 2-0 gewonnen. DOSKO nam tegen WIK beide puntjes mee naar Noordwelle (1-3). SCHAKEN. Ir. J. Elzerman is er niet in geslaagd ongeslagen de wed strijden om het persoonlijk schaak kampioenschap van Zeeland te be ëindigen. In zijn laatste partij ver loor hij van J. de Lange. De eind stand is nu geworden: 1, ir. J. El zerman 5 pnt.; 2. J. de Lange 4; 3. J. Janse 2; 4. A. J. Niemarkt 1. BILJARTEN. Door zich in de voorwedstrijd ln Zevenbergen te plaatsen heeft de heer P. J. Vijver berg de finale bereikt van het ge west Brabant-Zeeland le klas libre der K.N.B.B. De finale waaraan door 8 finalisten wordt deelgeno men zal a.s. vrijdag, zaterdag en zondag te Tilburg plaats vinden. FEUILLETON Deze jonge vrouw had echter wel ander edingen aan haar hoofd. Want prompt om zeven uur was mevrouw De Vries weer verschenen en nu werd haar onmiddellijk door de heer des huizes openge daan. Er volgde een heel sermoen en de beide echtelieden hadden veel moeite en overredingskracht nodig om het mens aan het verstand te brengen, dat er niets aan de hand was, maar dat haar dochter gewoon een dagje uit was geweest naar een oude kennis Meer niet. Mevrouw De Vries zei ten slotte maar, dat ze het aanvaardde, doch diep in haar hart geloofde ze er niets van, wantrouwend als ze was. Ze liet zich door haar beide kin deren genadig naar de trein bren gen, en toen ze weer westwaarts reed, had ze haar plan intussen ge maakt. Ze zou wel eens de proef op de som nemen! Haar bedrogen ze niet! Om één uur sloot Ellen het laat ste tijdschrift en knipte het licht uit. Nu kwam Betsy in ieder geval niet meer terug vanavond en het stond nu voor haar als een paal boven water, dat de jonge vrouw gedurende de nacht niet in huis was. Doch waar dan wel? Ze had die avond toevallig ont dekt, terwijl ze even in haar kamer was om een schone zakdoek te ha len - in dit grillige Holland werd een vreemdeling altijd dadelijk verkouden - dat Bets een téte a tête had met de buurman van hier naast. Dat was éven voor ze zo plotseling naar die zogenaamde ke gelclub ging. Dat overhaaste ver trek hield natuurlijk verband met het gesprek over de haag. En ze had duidelijk gezien, dat Bets de man even over zijn haren had ge streken. Bovendien wilde ze er een lief ding om verwedden, dat Bets helemaal niet naar een kegelclub was gegaan, maar meteen linea recta naar de buurman. Jammer genoeg had ze niet bij het raam gezeten, zodat ze het niet kon zien Voorzichtig stapte ze uit bed. Be hoedzaam opende ze de deur van haar kamer en luisterde even. Alles was waarschijnlijk in diepe rust, zodat niemand zou merken, dat ze de boel afsloot. Op de tast af liep ze naar de voordeur en voelde net zo lang, tot ze de knippen had ge vonden. Dezfe schoof ze er op, waarna ze eveneens de nachtket ting bevestigde. Zo, dat was één. Nu nog de ach terdeur. Voorzichtig opende ze de keukendeur, die een beetje piepte Maar dat was boven toch niet te horen. En als iemand het hoorde kon ze altijd nog zeggen, dat zij het was en wat fris water wilde drinken. Alles bleef echter rustig boven en schoorvoetend liep ze naar de achterdeur, waar ze even eens de knip op schoof. Toen ze hiermee klaar was, liep ze even voorzichtig weer terug naar haar kamer en dook, na de deur gesloten te hebben, in het warme bed. Onder do dekens proestte ze het uit. „Mij benieu wen", dacht ze, „hoe die morgen ochtend hier binnen komt. Als er brokken van komen, alia, dan maar brokken. Ik boud niet van bedrog" Daarna keerde ze zich om en viel in een diepe slaap. Tot ze wakker werd van een geluid. Vlug keek ze op haar polshorloge: bij half acht. Dat kon niemand anders dan Bets zijn. Ja, nu hoorde ze duidelijk, dat iemand probeerde de voordeur te openen. Ellen grinnikte van pret. Dat zal niet meevallen, dacht ze, als er twee knippen en een ketting op zitten. Na een poosje werden de pogin gen waarschijnlijk gestaakt, want zo hoorde niets meer. Zou ze het opgegeven hebben? Het meisje ging overeind zitten en luisterde scherp. Wacht eens, nu probeerde ze het aan de achter deur. Ze was dus om het huis heen gelopen. Aan de achterdeur zul je ook niet veel succes hebben, me vrouw Vriends. Probeer er maar eens in te komen. Ik wil de gezich ten wel eens zien, als straks me vrouw aan de buitenkant staat te wachten, tot er eindelijk eens een deur opengaat. En ik slaap natuur lijk een gat in de dag. Het gerommel aan de achterdeur hield aan, maar na een poosje hoor de ze weer niets. Zo, de pogingen waren waarschijnlijk opgegeven. Ellen lachte vergenoegd om haar list en opende haar nachtkastje om een sigaret te nemen. Ze zoog vuur en lag genoegelijk achterover op het kussen le roken en te wachten op de dingen, die komen zouden. Misschien belde ze wel, nou, dan hoorde zij in ieder geval niets Of Jan zou nu beneden komen. Dan haddén die twee het natuurlijk aan de stok, maar tien tegen een, dnt oom Willem dan ook wakker werd. Die zou er dan het zijne van willen weten (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5