manier van theezetten zo*v Voorlopig mtgesfeld programma op 30 april a.s. Douwe Egberts STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Adviesorgaan Landbouwschap Op donderdag 22 mei zal alhier weer een zitting worden gehouden van het Adviesorgaan voor Oor- logs- en Rampschade van het Land bouwschap. Burgemeester van Hatfield naar Zierikzee Mr. en mrs. Russel Smith, de burgemeester en diens echtgenote van de Engelse adoptiegemeente Hatfield, zullen op 18, 19 en 20 april een bezoek brengen aan Zierikzee. Zij zullen worden vergezeld door de gemeente-secretaris, de heer Jago, en mej. Tyler, ambtenares ter secretarie te Hatfield. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur de Engelse gasten een officiële ontvangst te bereiden ten stadhuize, die plaats zal vinden op zaterdag 19 april a.s., des voormiddags elf uur. De „heitjes"-actie van de padvinderij De actie „Een heitje voor een karweitje", georganiseerd door de padvindsters- en padvindersgroe- pen alhier, hééft het mooie bedrag opgebracht van f 528,80. Door ziekte en afwezigheid waren de groepen niet compleet, maar het resultaat van-de actie is er des te veelxeg- gender door. Oud-zendeling sprak voor N C V B. Woensdagavond hield de afde ling van de Ned. Christen Vrouwen bond haar aprilbijeenkomst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Nadat gezongen was Gez. 244 3, ging de presidente, mevr. A. M. Baas-Kloet voor in gebed en las Deut. 18 9-20. In haar openings welkomstwoord richtte zij zich vervolgens tot de spreker van deze avond, ds. A. Bikker, Chr. Ger. predikant te Zwolle en tot mevr. bij de Vaate-Geleijnse, die na een langdurige ziekteperiode de ver gadering weer kon bijwonen. Na enige bestuursmededelingen waar bij o.a. herinnerd werd aan het af treden en het afscheid van mevr. de Jong-Bikker als gewestelijk pre sidente, verkreeg ds. Bikker het woord, die sprak over het onder werp „Geloof en bijgeloof". Spre ker, oud-zendingspredikant, behan delde dit onderwerp met als ach tergrond het werk van de zending, speciaal onder de Toradja's op Ce lebes. Na de, met aandacht gevolg de, rede, bestond gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Nadat ds. Bikker deze had beantwoord, volg de een dankwoord van de presiden te, waarna ds Bikker met dank zegging eindigde. In de pauze gaven zich 3 nieuwe leden op. De in mei a s. te houden bijeen komst zal een meer huishoudelijk karakter dragen en verzorgd wor den door een bekende textielfa briek. ELKERZEE Kandidatenlijsten gemeenteraadsverkiezingen Voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad zijn de vol gende kandidatenlijsten ingediend: Vrijz Kiezers: 1. M. A. Gaander- se; 2. I. Dorreman; 3. J. F. van den Bout; 4. A. W. Pleune; 5. M. van Oeveren; 6. J. J. Elenbaas; 7. A. M. van der Maas. AR.: 1. C. Padmos; 2. J, N. Vier gever; 3. J. Lemsom; 4. H. Ringel- berg; 5. J. Vaane; 6. Joh. Folmer; 7. Z. Nieuwboer. C.H.U.: 1. W. J. de Vrleze; 2 S. van Eenennaam; 3. J. van de Panne Pz 4. Th. Tuiten; 5. Jac. van de Panne Jz.; 6. L. van de Panne Pz.; 7. G. van As. ZOXNEMAIRE De kardidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen P.v.dA.: 1. P. van de Velde; 2. L. C. Braber; 3. W. A. Duinhouwer; 4. A. Geelhoed; 5. J. van Almkerk; 6. C. de Munnik; 7. J. Bom; 8. J. den Boer; 9 P. van Felius; 10. L. L. van Almkerk; 11. A. A. Keuvelaar; 12. A. J. Fonteine. Gecombineerde Chr. Lijst: 1. J. A. van der Bijl; 2. L. M van der Have; 3. J. L. Joele; 4. S. M. van de Velde; 5. L. van de Sluis; 6 L. F. van Bloois; 7. I. L. van Nieu- wenhuijze; 8 H. Voshol. V.V.D.: 1. J. M. Goemans; 2. M. Lukaart; 3. A. J. van Leersum; 4. mej. J. M. van den Bout; 5. N. A. van Putte; 6. A. J. Deïst. De heren Jac van Splunder (A. R., thans Gecomb. Chr. Lijst) en J. de Rijke (V.VD), thans beiden wethouder, aanvaardden geen nieu we kandidatuur. Ook de heer P. de Munnik (P.v.d.A.) keert niet in de nieuwe raad terug. OOSTERLAND Kandidatenlijsten gemeenteraadsverkiezingen De Anti Revolutionaire Partij heeft alhier de volgende kandidaten gesteld voor de a s. gemeenteraads verkiezingen: 1. J. op 't Hof; 2. K. Wieringa; 3. B. Hage; 4. A. J. Rotte. De kandidaten voor de Christe- ijk Historische Unie: 1. A Stoutjes- dijk; 2. Adr. Bal Az.; 3 Abr. Roks Mz4. J. C. Bouman Mz.; 5. C. van Dijke Wz.; 6. J. K. Stoutjesdijk Jacz en 7. L. W Boogert Mz. De kandidaten van de Staatkun dig Gereformeerde Partij: 1. L. "M. Bolle Mz.; 2. M. J. Boogert; 3. Matth. Stouten Cz.; 4. Joh. de Bruine Jacobz.; 5. Elisa Stouten Wz 6. K. Goudzwaard Cz. en 7. Abr. de Bruine Jacsz. De kandidaten voor de Partij voor Vrijheid en Democratie: 1. M. J. Zeijler; 2. J. A. Beije; 3. Herm. Barendse; 4 J. Kwaak en 5. J. A. van den Berge Az. ANNA JACOBA POLDER Konijntjes zonder oren Bij de fruitteler de heer J. Roth alhier, werden negen jonge ko nijntjes geboren. Omdat het nogal guur weer was bekeek men de diertjes eerst niet zo nauwkeurig. Deze week kwam men echter tot de ontdekking dat er iets bizonders aan de hand was. Wat was nl. het geval? Van de negen jonge konij nen waren er vijf zonder oren, twee met één oor en twee normaal. Dacht men aanvankelijk dat het moeder konijn de oortjes had opgepeuzeld, bij een nader onderzoek bleek hier van niets te zien te zijn. Aan een deskundige is een verklaring van dit verschijnsel gevraagd. AMSTERDAM. H.M. de koningin heeft woensdagavond in de grote aula van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam een voorstelling bijgewoond van het In dische cabaret „Tong-Tong" (de In dische alarmklok), heeft geëist. Coöp. Boerenleenbank boekte in 1957 een omzet van f 11 miljoen Toename van spaargelden met f 100.000, „Het jaar 1957 was op financieel- economlsch terrein verre van rustig en eerder een zeer bewogen jaar. De overvloed van geld uit voor gaande jaren maakte plaats voor een verkrapping op de geld- en ka pitaalmarkt, zelfs was er sprake van kapitaalschaarste. Hierdoor steeg de rente op de kapitaalmarkt. Tengevolge van een belangrijk te kort op de handelsbalans en door gaande daling van de goud- en de viezenvoorraad en tevens om tot bestedingsbeperking te komen, werd door de Ned. Bank in juli het disconto verhoogd van 4V4 tot 4% procent. In augustus werd dit dis conto nogmaals met procent ver hoogd. Over de gehele linie werd daardoor de rente verhoogd, het geen veel extra werk meebracht. Naast deze verhoging zag het be stuur zich genoodzaakt, naast de gewone provisie, bereidstellings- provisie in te voeren". Aldus wordt gemeld in het jaar verslag van de Coöperatieve Boe renleenbank te Haamstede, uitge bracht door de kassier op de jong ste vergadering. Dit jaar werden 25308 posten geboekt met een omzet van f 11.115.000,—. De spaargelden be droegen f 2.100.000,—, hetgeen een toename van f 100.000,betekent. Het boekjaar werd begonnen met 1458 spaarrekeningen; 78 nieuwe werden geopend en 79 werden be ëindigd. Het gemiddelde bedrag per boekje bedraagt f 1440.07 tegen f 1.362,39 vorig jaar. Onder de spaarrekeningen bevinden zich 39 jaardeposito's en 250 schoolspaar- ders. De laatsten spaarden het mooie bedrag bijeen ad f 2.723,60, dit is f 700,— minder dan in het vorige jaar. De bank zal nu ook spaarbusjes aanschaffen, waardoor hopenlijk de spaarzin nog zal toe nemen. Het boekjaar begon met 82 voor schotten tot een totaal bedrag van f 414.546,Er werden 17 nieuwe voorschotten verstrekt tot een be drag van f 84.000,terwijl negen voorschotten geheel werden afge lost en op de andere de vastge stelde aflossing of soms meer werd gedaan, waardoor totaal f 56.216, werd gestort, zodat op 31 december 90 voorschotten uitstonden tot een bedrag van f 442.330,waarvan er 58 gedekt zijn door hypotheek en 32 door andere zekerheid. Op 31 december waren 298 reke ninghouders. 81 personen genoten krediet tot een totaal bedrag van f 621.000,De rekeninghouders stortten bijna 5Vz miljoen gulden en namen hetzelfde bedrag weer op. Aan het eind van het jaar hadden zij f 875.000,te vorderen van de bank en waren zij f 309.000,aan de bank verschuldigd. De ontvang sten van de Centrale Bank namen met circa een halve ton toe, de uit gaven belangrijk, nl. met circa drie ton. Hierdoor daalde het tegoed bij de Centrale Bank. Aan spaarrente moest f 8.500,— meer worden vergoed en aan de rekeninghouders f 4.000,Aan het reservefonds werd f 2.614,22 aan rente bijgeschreven. Met de winst van vorig jaar ad f 4.127,98 was dit fonds gestegen tot f 89.754,83. De winst van dit jaar ad f 3.894,39 hier bijgevoegd vergroot de reserve tot f 93.649,22. Met de andere re serves mede heeft de bank f 100.000 als appeltje voor de dorst. Memoreren we verder dat de winst voor een bank met een om zet van f 11.000.000,gering is te noemen. We moeten echter nooit vergeten dat de bank werd opge richt om haar leden aan goedkoop krediet te helpen. Van het personeel vertrok mej. T. M. Blom, die de bank meer dan vier jaar trouw diende. Ook van het vreemdelingenverkeer kreeg de bank haar'deeL ■^p <je k°Ple Douwe Egberts brengc thans zeer voordelige groot formaat Pickwick Theezakjes voldoende voor 4 5 koppen geurige, verkwikkende thee Zet nu thee op de nieuwe manier... met de nieuwe groot formaat Pickwick Theezakjes. die in het gebruik zo voordelig zijn. De zakjes zijn dubbel en geven daardoor snel een maximum aan smaak en geur af. Het staat bovendien zo keurig en verzorgd. proefl ZIERIKZEESE ORANJEVERENIGING 9—12 Vlaghijsen - aubade en kinderprogramma voor kinderen van eerste tot en met derde klas. 2—5-30 Kinderprogramma op het Havenplein. Het Havenplein wordt omgebouwd tot Oranjemarkt. Op het podium: Poppenkast, Goochelaar, Gymnastiek, Muziek GRATIS TOEGANG VOOR IEDEREEN 7—11-30: Op de Oranjemarkt: Kunst en Eer" - Mandolinevereniging „Scheldeklanken" - Mr. Doodle met pianist - The Original Rythme Sixtet. Gratis twee toegangsbewijzen voor de leden van de Z.O.V. Gezins- kaarten 25 cent per gezinslid. Voor niet-leden toegang 50 cent. 30 LEDEN van de Z.O.V. kunnen gratis de beschikking krijgen over een MARKTKRAAMPJE. Zich op te geven hfervoor vóór 22 apr l a.s. bij de secretaris de heer J. G. L. Simmers, Visstraat. Bij meerdere aanvragen worden ze bij loting aangewezen. Tien Algerijnse officieren van het Franse leger zijn uit Frankrijk gedeserteerd en hebben zich aan gesloten bij de opstandelingen, zo is woensdag in Tunis bekend ge maakt. Het zijn negen tweede-lui tenants en een reserve-kapitein. In Calcutta (India) woedt sedert tien dagen een cholera-epidemie, die tot op heden 130 slachtoffers SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee De P.V. „Gevleugelde Vrienden" startte zondag jl. met haar eerste vlucht en wel uit Duffel (B.). We gens het koude weer was de deel name klein. Afstand 74 km. In con cours 54 duiven. Uitslag: L. Koster 1, 15; C. M. v. Westenbrugge 2, 3; H. J. Koster 4, 7, 8, 9, 11; W. den Boer 5; A. J. Koster 6; J. Verwest 10, 12; J. Kaaijsteker 13, 14. MARKTBERICHTEN VeUing van 16 april 1958. Andijvie f 71; Witlof f 97-101; Stoofsla f 19-20; Aardappelen f 8- 15; per 100 kg. Kropsla A f 16, ld. B. f 8. id. C f 8, per 100 stuks

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3