gesloten Verzoek om Rijksvergoeding voor tweede leerkracht werd afgewezen Eikerzee zag zich liever gecombineerd met Ellemeet en Duivendijke De raad van Ellemeet kwam za terdagmorgen in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van wethouder J. M. Dalebout, wnd. burgemeester. De voorzitter leest voor een des kundig rapport van prof. Nanninga te Delft over het resultaat van grondboringen bij de nieuwe o.l.- school. Uit dit rapport blijkt o.a. dat de scheurvorming in de nieuwe school te wijten is aan de slechte bodemgesteldheid ter plaatse. Al gemeen wordt de ondeskundigheid Nog een (heel laat) helaas wat wrang toeristisch grapje, dat zich bij Zijpe aan vele onthutste toe schouwers vertoonde. Er waren daar veel auto's, die moesten wor den overgezet op de bitter koude, maar toch zonnige 2e Paasdag. De auto's stelden zich netjes en file op. Het was een slang die wel reikte lot aan de Boomdijk te Bruinisse. De „slang" echter werd zo v\ot mo gelijk weggewerkt. Maar wat ge schiedde. Al wachtende kwamen de banaantjes en de boterhammetjes in al die auto's .als bij afspraak te voorschijn. Als sierlijk staal van Nederlandse netheid, gingen na af loop van het diner de portierraamp jes een heel klein eindje open en werden de schillen en de zakken naar buiten gewerkt Toen de auto's waren vertrokken was het - zo ge zegd - te zien, dat er bezoekers waren geweest. Het stel automobi- listlsche „bos"varkens had eer van van de architect, ir. Klokke, door de raadsleden gelaakt, welke voor af niet eerst de toestand van het bouwterrein heeft nagegaan alvo rens met de bouw werd begonnen. Met de directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" zal wor den besproken welke maatreggelen tot herstel zullen worden genomen. Met het waterschap Schouwen zal in onderhandeling worden ge treden over de aankoop van erf- pachtsgrond bij de oude algemene begraafplaats aan de Hogeweg. zijn werk. De enkele buitenlander, die er tussen stond, moet wel mee warig het hoofd hebben geschud. En 't is toch zo'n kleinigheid even die rommel te bewaren, tot men ergens een gelegenheid ziet om het te deponeren. Opwekkender is het verhaal van ■een (eenzame) man, die met het werkstersprobleem in de maag zat. De man zat zonder hulp toen hij hoorde van de „heitjes"-actie, die de padvindsters en padvinders jaar lijks ontketenen. De man requireer de drie breedgehoede verkenners, die aan het werk togen om het huis van de man schoon te maken. Een 'der padvindstersleidsters kwam ook eens kijken naar het omvang rijke karwei en - aangestoken door de werklust van de jeugd - stak zij ook spontaan de handen uit de mouwen. Er werd gedweild, ge schrobd, geboend en gezogen en het eind van het liedje was een kraakhelder huis en een (verschrik kelijk) tevreden man, die nu over al rondstrooit: „Verkenners, dat zijn „edele mensen". Maar het bleef niet bij de lof alleen. Er kwamen ook heitjes en niet zo'n klein beetje. Weet u hoeveel? Honderd heitjes, of tewel vijf en twintig gulden. In de vlucht intussen nog twee mededelingen. Indien u twijfelt aan de lente, dan hebt u gelijk, want Eilandman zag eergisteren een man, die onder zijn costuum zijn pyama had aangehouden, onder het motto: „je verrvan de kou". Indien u niet twijfelt aan de lente, dan heeft u ook gelijk, want de poes 'van Eilandman heeft weer een zwaar nest jongen geworpen, ditmaal voor afwisseling in de boodschappentas, die nu wel nooit meer aan bood schappen toe zal komen. Maar soit, men moet soms wel eens wat offe ren voor het prille leven.' Scheepvaartberichten Koratia (t.), 15 te Providence. Sliedrecht (t.) 12 te Heysham. Soestdijk, 15 te Norfolk. Ternate, pass. 14 Kaap St. Vin cent naar Rotterdam. Vijftig personen in Italiaans Tyrol vermist BELLUNE (Ital. Tyrol), 15-4. In Italiaans Tyrol worden sinds een week een vijftigtal personen - her ders en hun gezinnen - vermist. De betrokkenen zijn zeven en acht de zer, met een mondvoorraad voor enkele dagen, naar bergweiden ver trokken om zich aldaar bevindend vee te voederen. Het weer is na het vertrek der herders slechter geworden. Er viel overvloedig sneeuw, die op som mige plaatsen lagen van twee me ter dikte vormde. Reddingsploegen zijn erop uitge trokken om te pogen de herders en hun gezinnen te helpen. Ter-inzage-legging van en beslissing over geldig heid kandidatenlijsten De voorzitter van het hoofdstem- bureau in de gemeente Zierikzee maakt bekend: 1. dat de in zijn gemeente inge leverde lijsten van kandidaten voor de op 28 mei 1958 te houden ver kiezing van de leden van de raad der gemeente Zierikzee ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter in zage zijn nedergelegd; 2 dat het hoofdstembureau op vrijdag 18 april as. om 11 uur in de raadzaal ten stadhuize een voor de kiezers toegankelijke zitting zal houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid der ingeleverde lijsten van kandidaten en over het handhaven van de daarop voorko mende kandidaten. Zierikzee, 15 april 1958. De voorzitter voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. GROOT HOFBAL TE BRUSSEL BRUSSEL, 14-4. Voor het hof- feest dat aanstaande zaterdag door koning Boudewijn van België te Brussel wordt aangericht, zijn on geveer zesduizend gasten uitgeno digd. Behalve onze prinsessen Beatrix en Irene zullen er ook komen de kinderen van koningin Marie-José van Italië, prins Konstantijn van Griekenland, de prinsessen van Frankrijk en de familieleden van de Belgische, koning, die tot het Zweedse hof behoren. Andere eregasten zijn de diplo matieke vertegenwoordigers der verschillende landen, de Belgische ministers, de voorzitters van de Belgische Kamer en Senaat. Koning Boudewijn zal zelf te on geveer tien uur het bal openen in de grote balzaal van het koninklijk paleis, die versierd zal worden met bloemen uit de kassen van het ko ninklijk kasteel te Laeken. Aan de traditie van hofbals, zo als die in België plaats vonden se dert 1855, kwam een einde bij de dood van koning Albert. Het laat ste bal werd gegeven op 27 januari 1934. Thee in een heg DORDRECHT. De kok van het opleidingsschip voor de binnenvaart „Hollands Glo rie", dat gelegen Is in het Wantij te Dordrecht, heeft enige tijd geleden in een heg een aantal pakjes thee ge vonden, waarvan de waarde bonnen waren verwijderd. Hij stelde de politie van zijn vreemde vondst in kennis. Een paar weken later vond de kok, die het hegje veilig heidshalve in de gaten hield, wederom een aantal pakjes thee, ook weer zonder waar debonnen. De geschiedenis heeft zich nog een keer her haald, want weer heeft de kok de politie op de hoogte gesteld van een vondst van veertien pakjes thee van goede kwaliteit, maar met uit de verpakking geknipte waardebonnen. ZIERIKZEE Schoorsteenbrand Zondagmiddag werd de brand weer gealarmeerd wegens een schoorsteenbrand in het pand, be woond door de familie v d. W. aan de Rijksstraatweg. De brandweer bestreed de schoorsteenbrand op de geijkte wijze. Toneelvereniging „O.NA." voor het voetlicht Eind vorige week gaf de toneel vereniging O N.A. een tweetal uit voeringen in het „Huis van Nassau" De enige nog in Zierikzee overge bleven amateur-toneelvereniging bracht het toneelspel: „Een schoon moeder uit duizend" op de plan ken. Met dit stuk bewees O N.A. over goed ingespeeld materiaal te beschikken en zelfs een enkele (jeugdige) debutant bewees, dat de vereniging over de bezetting der rollen in de toekomst zich niet al te ongerust behoeft te maken. Het stuk kwam over het algemeen goed uit de verf, hetgeen bewees dat de in het verleden opgestoken toneel ervaring nuttig is geweest. Een volle zaal volgde gespannen de ver wikkelingen van het stuk.Na afloop volgde een gezellig samenzijn. INNSBRUCK, 15-4. Prins Bern- hard en de prinsessen Beatrix en Irene hebben wegens het onbesten dige weer hun verblijf in het ge bied van Vent, waar zij enige berg tochten hebben gemaakt, afgebro ken. VOETBAL Lenstra bedreigt Bakhuys ANTWERPEN, 13-4. Bep Bak huys, de legendarische middenvoor uit de dertiger jaren, zal dit sei zoen waarschijnlijk een trots record kwijtraken. Tijdens zijn briljante interland-carrière scoorde hij 3D doelpunten - en werd daardoor topscorer. Abe Lenstra benaderde hem zon dagmiddag tot op één treffer. De Fries heeft dus in de drie komende interlandduels tegen Curasao, Tur kije en Noorwegen volop de kans om Bakhuys te overtreffen. Ook Faas Wilkes maakte vorderingen: hij passeerde Kick Smit en staat nu als derde geklasseerd. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 14 april 1958 Andijvie f 62-63; Spinazie II f 64 -65; Stoofsla f 24-31; per 100 kg. Kropsla A f 16-17, id: B f 11, id C f 7, per 100 stuks. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 14-4. Binnenland se granen - oehtendbeurs, offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtconditie met zeer klein aanbod, dat vlot werd opgenomen in schuitjes tot f 30,60 en op auto tot f 30,40; prima witte, voor zover nog voorradig, door de vlakmolenaars tot f 31,00 en hoger betaald. Voedergranen: eveneens vast. Zo- mergerst, waarvan sporadisch aan bod, naar kwaliteit van f 26,00- 29,50, extra circa f 30,00; haver: bij tamelijke aanvoer naar kleur en droogte van f 27,75 tot f 29,25, met extra blanke daarboven; rogge: in de doorsnee kwaliteit van f 23,00- 24,00, bakrogge circa f 25,00. Peulvruchten: weinig handel. Groene erwten circa f 33,00; schok kers circa f 65,00; bruine bonen circa f 65,00. Alles boerenschoon. Aardappelen ROTTERDAM, 14-4. K 1 e i aard appelen, 35 mm opw.: Eigenheimers f 16,00-20,00, Bintjes f 16,00-18,00, Bevelanders f 16,50-18,00, Furore f 21,00-22,00, Meerlanders f 15,50- 16,00; 40 mm opw., gewassen: Eigenheimers f 18,00-24,00, Bintjes f 19,00-22,00; voor export, 40 mm opw.: Bintjes f 19,00, Alpha f 18,75; voor export, 35 mm opw.: Bintjes f 18,00; z a n d aardappelen, 35 mm opw.: Noordeling f 11,00-13,00, Li- bertas f 11,00-13,00; voeraardap- pelen f 2,00-4,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Reddingsploegen hebben van daag (dinsdag) het wrak bereikt van een „Dakota" van de Ecua- doriaanse luchtvaartmaatschappij „Aerea", die acht dagen geleden boven een dicht bebost gebied om- daag is gestort. De 32 inzittenden van het verongelukte vliegtuig "ble ken allen om het leven te zijn ge komen. ADVERTENTIES Heden overleed, na een kortstondig lijden, in een ziekenhuis te Goes,' onze geliefde echtgenoot, vader, broeder en zwager JOHANNES PIETER LAMBERTUS ZONRUITER In de ouderdom van 44 jaar N. ZONRUITER- VAN STEE LEO HANS Gouda: P. J. ZONRUITER W. ZONRUITER- TUINENBURG Ierseke, 13 april 1958 Met droefheid geven wij kennis dat na een langdu rig, geduldig gedragen lij den is overleden, onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader, de heer JACOB LEENDERT VAN VOSSEN in de ouderdom van ruim 74 jaar Uit aller naam: P. VAN VOSSEN- DALEBOUT Nieuwerkerk (Z.), 15 april 1958 Weststraat Wegens sterfgeval woensdag 16 april a.s. H. DUSON rijwielhandel-electro Molenweg Renesse P. QUAAK arts - Bruinisse AFWEZIG van 17 t/m 20 april a.s. Waarnemer: dokter J. W. DE PUTTER telef. 01114-280. Spreekuur te Bruinisse op vr. en za. van 1 tot 2 uur. Te koop: een vrijstaand, nieuw gebouwd, gunstig gelegen HUIS te Nieuwerkerk Behoudens goedkeuring van burgemeester en wethouders onmiddellijk na betaling in vrij genot te aanvaarden. Te bevragen ten kantore van notaris P. HEERING te Zie rikzee. Gevraagd: kantoorbediende Administratiekantoor A. Vermast Schuithavcn 2, Zierikzee GEMEENTERAAD SEROOSKERKE Huidige leerkracht zou binnenkort vertrekken De raad der gemeente Seroos- kerke (Sch.) kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van wethouder J. Klompe. N.a.v. de notulen deelde de voor zitter mede dat een prijsopgaaf is ontvangen voor herstel van de zij gevel van de woning van de heer Bouwman. Met de bewoner zal een afspraak worden gemaakt over de verdeling van de kosten van her stel van de muur. Voorts heeft de voorzitter een onderhoud gehad met de heer Maas uit Roosendaal inzake verwijdering van oud roest, dat opgeslagen ligt In de gemeente. De heer Maas heeft toegezegd t.z.t. tot het verwijderen van zijn eigendommen over te zul len gaan. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de mi- nistor van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende de me dedeling, dat het verzoek om rijks vergoeding voor een tweede leer kracht aan de o.l. scKool alhier, af gewezen i.v.m. het geringe aantal leerlingen. De raad betreurde dit besluit ten zeerste, temeer omdat vermoedelijk de huidige enige leer kracht binnenkort naar een andere gemeente zal vertrekken. Daarna werd, na een uitvoerige bespreking, besloten de voorge stelde wijziging van de gemeen schappelijke regeling van de Bea trix-school goed te keuren, alhoe wel de raad het betreurde dat se cretarissen nu de gemeenten niet meer kunnen vertegenwoordigen. Vervolgen kwam in behandeling het verzoek van een inwoner om vergoeding van reiskosten voor het bezoeken van de u.l.o.-school te Zierikzee. Na uitvoergie bespreking werd besloten het verzoek toe te wijzen. Een wijziging van de begroting van het havenbedrijf, alsmede de gemeentebegroting over 1957, werd m.a.s. aangenomen. Het voorstel van b. en w. tot vaststelling van rechtstoestandre gelingen, overeenkomstig de ont werpen van het Centraal Orgaan voor behandeling van gemeente lijke personeelsaangelegenheden, werd aangehouden voor nadere be studering. Hierna besloot de raad zonder hoofdelijke stemming tot verkoop van een perceel grond aan de heer J. Klompe ten behoeve van her bouw van een woning. De rondvraag Tijdens de rondvraag werd door de heer J. J. Kloet (P.v.d.A.) in lichtingen gevraagd omtrent het hoofd der o.l.-school i.v.m. haar voorgenomen vertrek naar elders. Ook vroeg hij inlichtingen over de tegenwoordig niet meer gebruikte oliestookkachel in de school. Be sloten werd de kachel in te vetten om verdere veiroesting te voor komen. De heer M. J. Bouwman (C.H.) informeerde vervolgens of overge gaan zal worden tot aanschaf van een motor-grasmaaimachine. Beslo ten werd voorlopig de werkzaam heden door een loonmaaier uit te laten voeren. De heer C. de Rijke (P.v.d.A.) verkreeg daarna nadere inlichtin gen omtrent de aanstelling van de gemeente-werkman, alsmede de toezegging dat de vier woningwet woningen aan de Dijkweg van een huisnummer zullen worden voor zien. De heer J. J. Kloet deed hierna de mededeling dat het nieuwe ge meentelijk sportterrein op zaterdag 19 april a.s. „ingewijd" zal worden door het spelen van de korfbalwed strijd D.S.S.-Velocitas. Hij zou gaarne zien dat het college van b. en w. bij deze „inwijding" tegen woordig was. Tenslotte deelde de heer Joh. Hanse Jzn. (partijloos) mede, dat de tij daflezing op de torenklok, nu de nieuwe cijferringen aangebracht zijn, zeer slecht te noemen is. Hij zou gaarne zien dat een en ander werd herzien. De voorzitter zegde toe contact met de architect op te zullen nemen. HAAMSTEDE Algemene ledenvergadering Coöperatieve Boerenleenbank „Haamstede" In hotel Bom te Haamstede werd een algemene ledenvergadering ge houden van de Coöperatieve Boe renleenbank „Haamstede". De vergadering werd geopend door de directeur, de heer P. L. Vis, die er in zijn toespraak op wees, dat de financiële resultaten in de agrarische sector sterk uiteen lie pen. De aardappelteelt was een strop, de tuinbouw en fruitteelt was zeer goed, de bouwnijverheid leed aan de bestedingsbeperking. Ondanks deze minder goede tijdin gen had de bank een zeer grote omzet. De overvloed van geld uit voorgaande jaren maakte plaats voor een verkrapping op de geld- kapitaalmarkt, zelfs was er sprake van kapitaalschaarste. Ook de Centrale Bank was genoodzaakt aan de banken te adviseren de x-entevoet tot tweemaal toe te vex*- andex'en. Spaargelden stegen in '57, ook de uitzettingsgelden stegen. De bevolking van het platteland kan medewerken om de bank, evenals in '56, het goede resultaat te doen verhogen, dat kan alleen de leden ten goede komen. De directeur deelde mede dat 368 pex-sonen lid waren op 31 dec. '57. De overleden leden herdacht de vooi'zitter met een enkel woord. Woorden van dank spreekt hij ver der tot het vertx-okken pex-soneels- lid mej. Blom. Tevens is adj.-kas sier geworden mej. v. d. Hoek en aangesteld is verder mej. v. Noort. Verder vraagt hij medewerking van de leden om op tijd de boekjes in te leveren. Naar gelang van de op gemaakte begroting stelt de voor zitter voor om de debet-x-ente over vaste hypotheken over le kwartaal vast te stellen op 5Vz 2e kwar taal 5V\ voox-schotten 5x/.i °/o le kwartaal, na 1 april 5% credit rente 3 V\ °/o voor beide kwax-talen, spaargelden 2Vz voor beide. Cre dit-rente rekening-coux-ant was le kwartaal 1%%, wordt na 1 april lVi Hierna leest de kassier, de heer H. J. Blom, het jaarverslag voor. De aftredende leden, de heren A. van Zuijen en N. J. Bijkerk, wer den herkozen. Enkele personen, die uit het wex-kgebied van de bank zijn vertrokken, werden met goed vinden van de vergadering geroy eerd. De heer M. O. Hanse dankte namens de vergadering het gehele bestuur voor het vele werk ver richt tot bloei der bank. Gemeenteraad Kerkwerve De raad der gemeente Kerkwer ve kwam vrijdagavond onder voor zitterschap van burgemeester S. Francke in openbare vergadexlng bijeen. Bij de ingekomen stukken bevon den zich onder meer de door het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde gemeen- tei-ekeningen over de dienstjaren 1954 en 1955. Voorts een wijziging van het wederopbouwplan goedge keurd terug ontvangen. Ten behoeve van de provinciale tentoonstelling „Bezige Handen II", welke deze zomer wordt gehouden, werd een medaille beschikbaar ge steld. Van de Rijkspostspaarbank is een aanbieding ontvangen voor het aangaan van een kasgeldlening groot 1' 80 000 voor de tijd van 6 maanden, zulks tegen een rente van 4'/s pet. De raad besluit zonder hoofdelijke stemming deze aanbie ding te accepteren. De rekening van het burgerlijk armbestuur over het dienstjaar 1956 wordt door de raad zonder hoofdelijke" stemming vastgesteld. Deze instelling genoot over het be- ti'effende jaar een gemeentelijke subsidie van ongeveer f 5500. Gemeenterekening 1956 De gemeenterekening voor het dienstjaar 1956 komt hierna aan de orde. Een kommissie uit de raad heeft deze onderzocht en adviseert tot vaststelling. De gewone dienst sluit met een batig saldo van f 2098,35, terwijl de kapitaaldienst sluit met een nadelig slot van i' 88.503,64. De raad stelt de reke ning tot deze bedragen voorlopig vast. Voox-ts worden de kosten van het openbaar lager onderwijs voor het dienstjaar 1956 definitief vast gesteld. Hierbij blijkt, dat voor het openbaar ondex*wijs f 382,19 meer werd uitgegeven, dan aanvankelijk was beschikbaar gesteld. Voor het bijzonder onderwijs worden over het jaar 1957 de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor dat jaar vastgesteld op f 3.542,90. Zonder hoofdelijke stemming be sluit de i*aad tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van f 2000 tegen een rente van 5Vi pet. Maar geen grote bezwaren tegen Kerkwerve De raad van Eikerzee heeft zich maandagavond beraden over het wetsontwex-p tot gemeentelijke her indeling. De voorzitter, wethouder C. Padmos, herinnerde er aan dat er in de loop van de jaren reeds verschillende plannen zijn versche nen. De argumenten van G.S. voor de herindeling noemde spr. bijzon der zwak. Wat betreft Eikerzee is er echter niet veel over het ont werp te zeggen. Kerkwerve is bij de' gedachte concentratie ingedeeld, waartegen geen overwegende be zwaren bestaan. Wethouder Gaanderse kon zich verenigen met het ontwerp van G.S. Z i. bestaat er geen bezwaar tegen herindeling met Kerkwerve, maar spr. had liever een samen- GEMEENTERAAD ELLEMEET De scheuren in de openbare lagere school voeging der gemeenten Elkex-zee, Ellemeet en Duivendijke gezien, welke gemeenten voor vele belan gen op elkaar zijn aangewezen. Wat spr. betreft kan Kerkwerve buiten de combinatie blijven. Wethouder van Eenennaam zag ook liever een samenvoeging van Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke, maar hij heeft geen bezwaar tegen toevoeging van Kerkwerve. De heer Viergever trouwens ook niet, hoewel deze spr. niet geloofde dat Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke wex'kelijk een gemeenschap zullen vormen, zeker niet wat Ellemeet betreft. Spr. vond het bovendien bezwaarlijk dat in het wetsontwerp niet is bepaald, waar de gemeente secretarie komt. Spr. verwacht wrijving, als de nieuwe raad hier over beslissen moet. Tegen afscheiding grondgebied De voorzitter verklaarde zich tegen afscheiding van grondgebied van Ellemeet en Duivendijke. De heer Dorreman zag liever de com binatie Eikerzee,Ellemeet en Dui vendijke en is eveneens tegen af scheiding van grondgebied. De heer v. d. Bout was van mening, dat de voorgestelde herindeling op den duur wel mee zou vallen. De be woners zullen er misschien weinig van bemerken. Adhaesie werd be tuigd aan de standpunten der ge meenten Ellemeet en Duivendijke, waarbij opgekomen werd tegen af scheiding van grondgebied van de ze gemeenten. Overeenkomstig het voorstel van b. en w. zullen bij G.S een aantal bezwaren tegen de regeling van de rechtspositie der gemeente-ambte naren in het ontwerp van wet, wor den ingebx-acht. Als slotconclusie meende de voorzitter te mogen Wrang Grapje - Nederlandse netheid - Man Veel Heitjes - Twijfelen en Tas stellen, dat de raad liever een sa menvoeging der gemeenten Eiker zee, Ellemeet en Duivendijke zou zien, doch dat ook ingestemd kan worden met een toevoeging van Kerkwerve aan deze combinatie. De BRUINISSE „Kasteel Staverden" Het aanleggen van de „Kasteel Staverden", de witte salonboot van de Holland-Veluwe lijn, die aan het Rode Kruis wordt verhuurd voor het maken van vaartochten met ge- brekkigen en bedlegerige patiënten, gaf maandagmiddag aan de pro vinciale steiger te Zijpe weer de bekende drukte van afscheidne mende familieleden, zorgzame ei- landelijke doktoren en verplegers en verpleegsters, met brancards of andex-e hulpmiddelen om zieken te vervoeren. Aan boord bevonden zich 44 da mes- en 27 herenpatiënten (dié te Zijpe inscheepten meegeteld), die aan de goede zorgen van de scheeps- moeder, mevr. Boelkes-Navis, en de arts dr. Strumphius uit Vlissingen waren toevertrouwd. Vier patiënten uit Zierikzee, één uit Ellemeet, één uit Oosterland, twee uit Anna Jacobapolder, één uit Oud-Vossemeer, twee uit Poort vliet en één uit St. Annaland gin gen te Zijpe aan boord. Na de overnachting te Willem stad ging vandaag de reis via Gx'ave, Rhenen, Gouda en Moerdijk, om zaterdag weer naar Zeeland te rug te kei-en en te Vlake.te embai'- kex-en. De afdeling Kapelle-Biezelinge van het Rode Kruis had voor een zakje fruit gezorgd, terwijl de af deling Bruinisse eveneens voor fruit (sinaasappelen) zorgde. De Plattelandsvrouwen van St. Phi- lipsland hadden gezorgd voor een grote doos chocolaadjes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3