Twee honden hielden's nachts vreselijk huis onder grazende schaapskudde DIERENTRAGEDIE TE DREISCHOR Vier dieren gedood en dertig ernstig gewond (Van onze redakteur) In de nacht van zondag op maan dag heeft zich aan de NoorddUk te Drelschor een afschuwelijke die- rentragedle afgespeeld. De gehele nacht, vanaf twaalf uur tot aan het morgenkrieken, heeft een twee tal honden - een foxterrler en een herder - op vreselijke wijze huls gehouden onder de aldaar grazende schaapskudde van de heer J. Rln- gelberg te Drelschor. De gevolgen waren ernstig: een schaap en drie lammeren werden gedood, terwUl dertig schapen werden gewond. We hebben het droeve verhaal van deze slachting opgetekend uit de mond van de schaapherder, de STAD F.N PROVINCIE ZIERIKZEE Paaszangdienst Zondagmiddag hield de rechtz. herv. zondagsschool een paaszang dienst in de Grote kerk, waarbij ook een aantal ouders en belang stellenden tegenwoordig was. Ge volgd werd hierbij de paasliturgie van de Ned. Zondagsschool Vereni ging, getiteld: „Laat ons leven, laat ons juichen nu de Heer ie opge staan". De leiding berustte ditmaal bij mej. M. Rotte en mevr. M. W. Steendam-Quaak vertelde het paas- evangelle. Na afloop van de dienst brachten de kinderen klasgewijs vruchten en eieren bij verschil lende zieken en ouden van dagen in de gemeente, waarbij zij paas- liederen zongen. heer Ringelberg, die uiteraard zeer onder de indruk was van het ge beuren, zowel door de ernstige fi nanciële strop die hij heeft geleden als door het grote dierenleed dat Is toegebracht. Vele dieren vertonen talrijke open wonden, lammeren zijn de strot afgebeten; andere schapen zijn in hun angst tegen de hekken opgevlogen; lammeren heb ben al vluchtende hun weg gezocht door moddersloten; sommige dieren ook (drachtige schapen) hebben zich dusdanig overlopen dat ze niet meer bewegen; melkgevende scha pen hebben te hard moeten rennen, waardoor zij niet meer over melk beschikken voor de lammeren; kortom de tragedie is compleet. Honden ontsnapt De heer Ringelberg heeft 's mor gens vroeg de honden nog gezien. Ondanks vertwijfelde pogingen is het hem niet gelukt hen te van gen, hoewel zij doodop waren van Baldadige jeugd trapt tegen lichtmasten Een aantal Zierikzeese jongeren ziet er de laatste tijd aardigheid in om de openbare straatverlichting geweld aan te doen. Bij wijze van tijdspassering wordt er tegen do lichtmasten geschopt met het ge volg dat de lampen lostrillen en dus de verlichting uitvalt. Ook zon dagavond zag men er geen been in om op deze wijze te werk te gaan. Op de Mol werd tegen de daar ge plaatste lichtmasten getrapt met het gevolg dat één der ballonnen naar beneden kwam. De politie heeft tegen de achttienjarigen J. N. de V. en J. van A. wegens balda digheid proces-verbaal opgemaakt het jachten en gedeeltelijk bevlekt met bloed. Met behulp van de Rijkspolitie in Duiveland en te Zie- rikzee zijn uitgebreide pogingen ondernomen om de dieren op te sporen, maar tot dusverre is dit nog niet gelukt. Het is de over tuiging van de herder dat de hon den - zij het niet onmiddellijk - terug zullen komen. De gedupeerde noemde de ver wondingen van ernstige aard. Veel schapen zijn vooral aan de poten gewond. Van een volledige gene zing kan geen sprake zijn. Uitein delijk gaan deze wonden wel dicht, maar er blijft een puistvormige ont steking bestaan, die uitloopt op het vreemde verschijnsel van pootver- korting, als gevolg waarvan de dieren tenslotte sterven. Wij vernemen nog dat de Rijks politie te Zierikzee onvermoeid de pogingen voortzet om de bloeddor stige honden te vinden. Gisteravond is men te Zierikzee met een uit gebreid onderzoek begonnen. Volgens de herder kunnen het geen honden van Dreischor of Nieuwerkerk geweest zijn, want die kent hij op een prik. I Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee gaf Zeeland Sport kranig partij maar puntjes bleven in Vlissingen. Burgh greep tegen Kaalse Boys zijn kleine kans met belde handen. Geanimeerde spelregelwedstrijd te Zierik zee. Korfbalseriewedstrijden te Renesse kenden een aange naam verloop. Grote deelname aan Sparta-eierzoekrit. VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D is het pleit, in het voordeel van Terneuzen, nu vrijwel beslist. Zie rikzee paf Zeeland Sport kranig partij maar de puntjes bleven in Vlissingen (2-1). Terneuzen zit door deze uitslag nu op fluweel en het heeft itit de twee nog resterende wedstrijden aan een puntje genoeg om beslag op het kampioenschap te leggen. Grenswachters bleef van slag, nu werd het thuis met 4-1 door Axel verslagen. RKFC ging rustig voort op het pad der over winningen door Hontenisse met le ge handen naar huis te sturen (1-0). METO maakte korte metten met Biervliet (6-2). 20 14 4 20 13 2 20 13 1 21 12 3 21 12 1 Terneuzen Zierikzee Zeeland Sport Hontenisse METO Grenswachters 21 RKFC 19 ODIO 20 Axel 20 Zeelandia 20 RCS 20 Biervliet 20 2 32 47-30 5 28 53-34 6 27 60-36 6 27 44-29 8 25 41-26 8 2 11 18 38-49 7 3 9 17 28-36 8 1 11 17 31-39 7 3 10 17 48-47 6 3 11 15 28-40 5 3 12 13 32-48 2 2 16 6 29-63 Burgh greep in de 4e klas G te gen Kaaise Boys zijn nog kleine kans met beide handen (2-1) Voor de rust wist Burgh een 2-0 voor sprong te veroveren die hardnek kig en met succes na de rust werd verdedigd. Renesse zag geen kans om kampioen Steenbergen de voet I III in het veld. De oranje-witten wisten deze ontmoeting in een 8-2 zege om te zetten waardoor zij hun kans op de derde plaats blijven be houden. Duiveland Bruse Boys SINOTO 10 MEVO II 11 Burgh III 11 Bruse Boys II 11 Br.haven III 11 12 10 0 10 9 1 2 20 66-17 0 19 54-20 4 11 38-25 5 11 42-32 5 11 29-28 9 3 24-63 10 1 13-70 In de juniorencompetitie kwam Zierikzee in deze competitie boven de honderd doelpunten. Tegen Dreischor iverd er weer lustig op los gescoord en met een 12-1 neder laag konden de bezoekers de heen reis aanvaarden. Renesse dat op eigen terrein met veel moeite van Zierikzee II wist te winnen schoot op het sportpark geweldig uit haar slof (10-1). Burgh toonde zich met 2-0 de meerdere over Zonnemaire terwijl Duiveland zich door een 7-1 overwinning op MEVO wat verder van de laatste plaats verwijderde. Zierikzee Burgh Br.haven Zonnemaire Dreischor Renesse Duiveland Zierikzee II MEVO 11 1 8 2 9 0 6 1 5 2 6 0 2 1 1 1 10 0 0 10 0 23 108-11 1 18 47-19 4 18 5 13 4 12 6 12 7 5 3 0 42-22 35-24 50-46 50-46 21-45 16-82 9-79 SPELREGELTESTWEDSTRIJD. dwars -te zetten (3-0). Halsteren stelde zijn tweede plaats op de ^ater^a9middag werd in hotel Van ranglijst veilig door Cluzona met een 4-1 nederlaag naar huis te stu ren. Noordhoek en NSV deelden de winst (2-2) terwijl SC Gastel er voor zorgde dat Nieuw Borgvliet zich nog niet veilig kan stellen (2-3) Steenbergen 18 16 1 1 33 61-18 17 11 2 19 10 2 18 7 7 18 6 7 18 17 18 18 19 18 4 24 48-29 7 22 44-34 4 21 40-34 5 19 34-38 7 18 34-33 7 15 34-33 9 14 25-37 6 2 10 12 32-54 4 4 11 12 38-53 2 4 12 8 24-49 7 4 5 5 5 4 Halsteren Cluzona Noordhoek SC Gastel NSV Kaaise Boys De Schutters Nw. Borgvliet Renesse Burgh ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. MEVO zag in de 2e klas B te gen Goes V geen kans zijn neder- lagenreeks te onderbreken. Met 1-0 moest het de vlag strijken zodat beide puntjes in de Hanzestad ble ven. Kapelle bleef z'n kans behou- den door de leiders, Yerseke III, met een gevoelige 4-1 nederlaag naar huis te sturen. Heinkenszand kreeg tegen SVD geen kans (8-2) waardoor de mannen uit Driewegen de leiding van Yerseke III konden overnemen. 19 12 3 17 11 3 17 11 2 19 9 4 SVD Yerseke III Kapelle Wolf aartsdijk Kloetinge Kats MEVO Goes V Bevelanders Wlssekerke Heink.zand') 4 27 56- 31 3 25 62- 40 4 24 60- 31 6 22 65- 35 4 21 49- 31 8 5 7 21 77- 49 8 3 5 19 75- 39 7 2 7 16 39- 37 4 2 13 10 43- 88 2 4 13 8 53- 85 1 1 16 1 21-131 In de 2e klas D kwam MEVO II tegen hekkesluiter Brouwershaven Oppen in Zierikzee een spelregel wedstrijd gehouden waaraan naast de scheidsrechtervereniging Schou wen-Duiveland slechts één voet balvereniging, Zonnemaire, deel nam. Het valt zeer zeker te betreu ren dat niet meer verenigingen aan deze spelregeltest, die leerzaam was en een grotere belangstelling verdiende, van hun belangstelling blijk gaven. De scheidsrechters be haalden 14 van de 20 punten ter wijl Zonnemaire 13 punten wist te behalen wat zeker een fraaie pres tatie is. Beide teams komen op 19 april a.s. in Goes uit in de finale. KORFBAL. Het korfbalseizoen werd op 2e Paasdag te Renesse ge opend met de jubileumseriewed- strijden van de SDKB. Op dit tour. nooi kwam weer eens aan het licht dat de training en de voorbereiding bij de korfballer(sters) nog steeds niet is zoals die eigenlijk behoort te zijn. Het schieten was bepaald slecht te noemen. Een duidelijk be. wijs hiervan leveren de vele 0-0 gelijke spelen. Ook de liclxaams conditie toonde aan dat men bij de meeste verenigingen in de win ter zo'n beetje op de lauweren rust Als een klein excuus kan hier nog gelden dat de meeste verenigingen met een aantal invallers binney, de lijnen verscheen. Verder haQiBezc dag, zoals algemeen gebruikelijk, een prettig en aangenaam verloop. EIERZOEKRIT. Op eerste Paas dag werd door de m.c. „Sparta" een eierzoekrit georganiseerd waaraan door meer dan 30 voertuigen, met meer dan honderd personen, wercl deelgenomen. Evenals in vooraf gaande jaren oogstte de m.c. „Sparta" met deze rit veel succes. De mosselzaadvisserij op het Friese Wad De Waddenzee (Friese Wad) zal voor de visserij op mosselzaad om de percelen in de Waddenzee van zaad te voorzien worden openge steld van 29 tot en met 23 mei. Reeds deze week vertrekken echter de meeste mosselkwekers naar het noorden om de mosselen van het ene perceel naar het an dere te brengen (het zg verzaaien) of om de percelen schoon te vis sen, opdat ze straks met het boven genoemde zaad kunnen worden be zaaid. HAAMSTEDE Motor contra auto Gistermiddag is een motorrijwiel bestuurd door K. te Burgh opge reden tegen een personenauto, be stuurd door Z. te Brouwershaven, toen genoemde auto de oprit uit draaide van het rusthuis „Duin oord". Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar zowel auto als motor liepen flinke deu ken op. De politie stelde een onder zoek in. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven komt a.s. donderdag 10 april, des middags vier uur, in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt als volgt: voorstel tot het sluiten van een vaste geldlening ten be drage van f 2.000,voorstel tot het sluiten van een vaste geldle ning ten bedrage van f 45.000, wetsontwerp tot gemeentelijke her indeling van het eiland Schouwen- Duiveland. NOORDGOUWE De alhier gehouden kollekte t.b.v. het Leger des Heils bracht f 131 op. DREISCHOR Opbrengst collecten De collecte ten bate van SIMAVI heeft alhier opgebracht f 20,02. De collecte ten bate van het Le ger des Heils bracht op f 58,90. Brand bedreigde kippen Donderdagavond jl. omstreeks half acht werd de brandweer al hier gealarmeerd voor een begin van brand in een kippenhok van de kippenfarm van de heer A. van F. aan de Boogerdweg alhier. De brand was ontstaan door een pe troleumkachel, die was geplaatst bij de of die dag ontvangen een- dags kuikens. De brandweer be hoefde geen dienst te doen, omdat de brand door de buren kon wor den geblust. BRUINISSE Bij het te Breda gehouden praktijkeindexamen van de V.E.V. voor het diploma electro-technisch installeren, slaagde o.m. onze dorps genoot de heer Leo Huibers. De alhier gehouden collecte voor SIMAVI heeft opgebracht f 301,09. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Prov. Kerkver gadering van Drente (directeur van de Herv. Stichting voor Diaconaal Maatsch. Werk): A. G. Roeders, Rolde. Aangenomen naar Diepenveen (toez.): H. C. Nortier, Kantens (Gr naar Wanneperveen (toez.): J. Fol- kertsma, Meppel. Bedankt vóór Nederlangbroek: J. Bakker, Giessendam-Neder Har- dinxveld. Ger. Kerken Tweetal te Maassluis: T. J. Ha gen, Deventer en H. E Wijnja, God linze. Beroepen te Harmeien: kand. H. J. Bavinck, Amsterdam; te Oost- wold (Old.) in comb, met de Evan- gelisatiedëp. van de part. synode en de classis Winschoten (stichting clubhuizen 't Schienvat te Finster- wolde): kand. G. Assies, Finster- wolde, die dit beroep aannam. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Lisse: D. Biesma, Utrecht en dr. W. H .Velema, Eind hoven. Ger. Gemeenten Beroepen te Zeist: K. de Gier, 's-Gravenhage. Bedankt voor Capelle aan de IJssel: M. Blok, Rijssen. De afgevaardigden van het vak verbond der arbeiders in de ijzer en staalindustrie hebben zaterdag een compromisvoorstel verworpen, dat de minister, van Arbeid van Noordrijnland-Westfalen had ge daan om een dreigende staking van 184.000 arbeiders in het Ruhrgebied af te wenden. De werkgevers had den het voorstel tevoren aanvaard De werkloosheid in de Verenig de Staten is in maart met 25.000 gevallen tot 5.198.000 gestegen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C: Zeeland Sport-Zie- rikzee 2-1; METO-Biervliet 6-2; Grenswachters-Axel 1-5; RKFC- Hontenisse 1-0; RCS-Zeelandia af- 4e klasse G: Burgh-Kaaise Boys 2-1; Steenbergen-Renesse 3-0; Hal. steren-Cluzona 4-1; Noordhoek- NSV 2-2; Nieuw Borgvliet-SC Gas tel 2-3. Zaterdagmiddagcomp.etitie 5 april 2e klasse B: Goes V-MEVO I 1-0; Kapelle I-Yerseke III 4-1; Hein kenszand I-SVD I 1-8. 2e klasse D; MEVO II-Brou- wershaven III 8-2. Juniorencompetitie: Zierikzee B I -Dreischor B I 12-1; Zierikzee B II- Renesse B I 1-10; MEVO B I-Dui- veland B I 1-7; Burgh B I-Zonne- maire B I 2-0. Zierikzee slaagde er niet in punten te noteren voor kampioenskandidatuur Het verloor in Vlissingen met 2-1 van Zeeland Sport Zierikzee is er niet in de puntjes, nodig voor het behoud voor de kampioenskandidatuur, uit Vlissingen mee te brengen. Zeeland Sport, op 20 oktober 1957 in Zie rikzee met 5-3 verslagen, won nu verdiend met 2-1. De verdedigingen overheersten in deze wedstrijd; zo werd de gevaarlijke middenvoor van de gastheren, Schuijt, goed deels door stopperspil van Aken uitgeschakeld. De roodzwarte voor hoede liet te weinig de bal het werk doen. Jlet eerste kwartier was Zee land Sport sterker, wat resulteerde in een viertal hoekschoppen, die alle niets opleverden. Verder kwam Zierikzee wel tot gevaarlijke uit vallen, maar deze werden in te laag tempo uitgevoerd. Geleidelijk gaat het spel nu meer gelijk op; er ko men aan beide kanten doelrijpe kansen, maar de afwerking liet te wensen. Na ongeveer een half uur spelen denkt iedereen, dat Zeeland Sport de leiding zal nemen, maar middenvoor Schuijt mist van enkele meters, alleen voor keeper Stout- jesdijk staande. Het openingsdoel punt zou echter aan de andere kant vallen. Rechtsbinnen de Vlieger week helemaal naar links uit, pas seerde verscheidene verdedigers en schoot uit een moeilijke hoek on houdbaar in (0-1). Er was toen 40 minuten gespeeld. Lang zouden de gasten echter deze kostbare voor sprong niet houden, want twee mi nuten later was het weer gelijk door een dekkingsfout in het linkse ver- dedigingsblok, terwijl de keeper het tamme schot van Schuijt ver keerd beoordeelde (1-1). Rust: 1-1. Het eerste kwartier na de rust was geheel voor de gasten. Er vielen legio kansen te noteren, maar de afwerking ontbrak geheel. Ook verschillende corners leverden niets op. En zoals het zo dikwijls gaat in een wedstrijd, het doelpunt viel aan de andere kant. Een 30-meter-schot werd door de Zierikzee-doelman opnieuw verkeerd beoordeeld; hij stompte de bal tegen de lat en de terugspringende bal verdween via zijn vuist in het net (2-1). In de res. lerende speeltijd slaagden de hard werkende roodzwarten er niet in het getij te doen keren. Het was een wedstrijd van twee gelijkwaar dige ploegen, die behoorlijk voet bal lieten zien, waarvan de geluk kigste ploeg de winst veroverde. De scheidsrechter, de heer A. Jan sen, leidde uitstekend. KANS BLEEF BEHOUDEN Nederlandse jeugdvoetballers wonnen met 2-1 van Turkije ATHUS, 7-4. Het Nederlands jeugdteam heeft zijn.kansen op een plaats in de halve finales van het tournooi om de Europese Voetbal Unie volledig behouden door in de Belgische grensplaats Athus met 2-1 van Turkije te winnen. Nederland verkreeg in de eerste helft vrijwel onmiddellijk een over wicht, dat in die periode evenwel zonder resultaten bleef door het voortreffelijke spel van de Turkse doelman. Na 17 minuten verwerkte deze o.m. een bijzonder hard schot van middenvoor Smit (EDO) op prachtige wijze, en later verijdelde hij opnieuw spektakulaire andere scoringspogingen van onze landge noten. De Turkse aanval kon tot de rust niet imponeren. In de tweede helft speelden de Turken beter dan vóór de rust. De combinaties werden kundiger op gebouwd en het krachtsverschil werd uiterst gering. Desondanks verkreeg Nederland na 6 minuten een voorsprong door een knappe kopbal van Smit. Vijf minuten la ter zorgde deze zelfs voor een 2-0 stand, opnieuw door een kopbal. De oranje-ploeg trok zich in de ver dediging terug, maar kon daarmee niet voorkomen dat de Turkse linksbuiten een tegendoelpunt scoorde, dat geschiedde na 25 mi nuten. De Turken vielen in de slot fase fel aan, doch konden de score ■niet meer wijzigen. Zierikzee B I-Dreischor B I 12-1 Deze wedstrijd was het aankij ken volkomen waard en vooral voor de rust lag het tempo behoor lijk hoog en werd aan weerskanten vlot spel weggegeven. Het spel van de Zierikzee-junioren kwam op het grote veld veel beter tot haar recht dan op hot kleine juniorenterrein en spil Willemse verdeelde het spel om beurten naar links en rechts, waardoor een golf van aanvallen op het doel van de gasten kon rol len. Reeds in de eerste minuut had linksbuiten met een hard vleugel schot succes (1-0) en na 18 minuten kogelde hij de bal nogmaals in de touwen (2-0). Dreischor verweerde zich uitstekend en ook hun aanval len waren breed van opzet. Uit een dezer loste De Waaij een ver en hoog schot, dat onhoudbaar voor doelman v. Geesbergen in de tou wen vloog; een magnifieke aanval en een dito doelpunt (2-1). Verder lieten de achterspelers Koster en Goedegebuure het niet komen. Rechtsbinnen Klink schoot het 3de doelpunt in en uit een voorzet van Koevoets scoorde de Zierikzee- middenvoor Stoutjesdijk met een achterwaartse kopbal het vierde en tevens het honderdste doelpunt in-deze competitie (4-1). In de laat ste minuten van de eerste helft zakte Dreischor iets af: Willemse en Stoutjesdijk zorgden voor een 6-1 ruststand. Na de rust kwamen de gasten niet meer aan doelpunten toe. De rood-zwarten waren ook opmerke lijk goed in het terugspelen op hun eigen doelman, een spelonderdeel waar bij meerdere seniorenploegen vaak te weinig aandacht aan be steed wox-dt en toch uitermate nut tig is. De halfspelers Saltzherr Krips en A. Wijsman waren bijzon der actief, zodat ook door hen vele Zierikzee-aanvallen werden inge leid. Nog zesmaal kwam Zierikzee tot scoren door J. van Beveren (driemaal), Th. Klink (tweemaal) en J. v. d. Berge (éénmaal), zodat de eindstand 12-1 werd. Zierikzee B II-Rencsse B I 1-10 Zierikzee II dat niet meer het zelfde elftal in het veld kan bren gen als voor de winterpauze, leed een geflatteerde nederlaag, al dient gezegd te worden dat'het spel van het sterk verjongde Renesse beter was. Renesse bezat vooral in Theo Matthijsse een zeer produktieve speler, die zijn wil oplegde aan de rood-zwarten. 9 doelpunten van zijn voet vlogen langs doelman A. Klink; Bakker completeerde het tiental. Zierikzee kreeg meerdere kansen, voor het doel werd echter te vaak getreuzeld en Hoogerhuls kon steeds op doelman Jonker te rugspelen. Uit een pass van van der Doe scoorde Zappey het enige tegenpunt. Eindstand 1-10. DAMESVOETBALWEDSTRIJD TE BROUWERSHAVEN Première voor Zeeland Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan biedt de sportvereniging „Brouwershaven" op zondag 1 juni a.s. de sportliefhebbers van Schou- wen-Duiveland een bijzondere at tractie aan en wel een dames-voet- balwedstrijd tussen de eerste elf tallen van „D.C.O." uit Haarlem en „Utrecht" uit Utrecht. Ongetwijfeld zal dit bijzondere sportevenement, dat tot heden nog niet in Zeeland is vertoond, grote belangstelling trekken. Te zijner tijd zullen in dit blad nog nadere bijzonderheden bekend worden ge maakt. DAMMEN Zierikzee-Dreischor 11-5 De uitslagen van de gehouden damwedstrijd Zierikzee-Dreischor luiden als volgt: F. Willemse-R. Roggeband 1-1; S. L. Schot-F. Roggeband 2-0; J. Kouijzer-W. E. Roggeband 2-0; H. Kardol-M. Fonteijne 2-0; C. Moe- lijker-C. Dorst 1-1; J. Krello-A. Botbijl 1-1; W. Beije-J. v. d. Zande 2-0; M. Everts-J. L. Straijer 0-2. Een vooraanstaande Amerikaan se atoomgeleerde, dr. Mark Mills, is maandag bij een hefschroefvlieg- tuigongeluk in de omgeving van Eniwetok om het leven gekomen. De overige inzittenden van het toe stel, dat tengevolge van een zware regenbui tot dalen werd gedwon gen, liepen verwondingen op. Zo als bekend nemen de V.S. bij Eni wetok proeven met kernwapens. DE GROTE OPSTAND 15. Ridder Crithon treedt dreigend op Aram toe en grijpt hem bij de arm „Wat betekent dit?" snauwt hij. „Het volk opzetten tegen deze kooplieden, hen het graan afpersen tegen een belachelijke som gelds en dan nog dreigen mij aan te klagen bij de koning wegens wanbeheer!" „Gij vergist U", antwoordt Aram scherp. „Ik heb integendeel deze kooplieden tegen de volkswoede beschermd door het graan voor een redelijke prijs van hen tc kopen cn het aan die arme drommels uit te delen! En ik heb nooit beweerd U te zullen aanklagen wegens wanbeheer, ofschoon daar misschien wel aanleiding toe bestaat „Wat durf jij beweren?!" sist Crithon, rood van drift. „Moet ik soms die oproerige schooiers daar buiten te eten geven? Daar, pak aan!" En zijn hand treft Aram vol in het gezicht. Maar hierop blijft deze het antwoord niet schuldig. Bliksemsnel schiet zijn vuist naar voren. De slag treft Crithon op de kaak cn met een kreet van schrik wankelt de ridder achterwaarts

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3