Bruinisse gaat volledig akkoord met de gemeentelijke herindeling Val van 100 meter lengte geconstateerd op het strand te Ellemeet „Zeeuws Tijdschrift" brengt verslag van diskussiebijeenkomst op Schouwen=Duiveland DE GEVAARLIJKE BUITENKANT Diepte langs duinwand gepeild van zes meter (Van onze redakteur) Hoezeer de typering „gevaarlijk" voor de buitenkant van het eiland van toepassing blijft, is vrijdag ge bleken aan het strand te Ellemeet, aan het einde van de Nieuwe weg (die van Ellemeet naar het strand loopt), waar zich over een lengte van honderd meter, tussen strand- paal 13 en 14, een vrij ernstige ver zakking heeft voorgedaan. Boven dien is een gedeelte van strand- hoofd 14 zelf in zee verdwenen. De opzichter van het waterschap Schouwen, de heer H. Ringelberg, werd door zijn zoontje van de ver zakking op de hoogte gesteld. Een maal op de hoogte alarmeerde hij onmiddellijk het waterschapsbe stuur, dat ter plaatse de situatie in ogenschouw heeft genomen. De verzakking blijkt zich bij af gaand water te hebben voorgedaan over de genoemde lengte. Ter plaatse heeft - als gevolg van de verzakking - het water zich een acht meter naar binnengevreten, als gevolg waarvan zich een diepte voordoet van zes meter, op een plaats waar men voorheen rustig kon pootjebaden. Een voorlopige peiling van de zes meter diepte op de genoemde plaats blijkt zich te verdiepen tot twaalf meter verder op, zodat de verzakking aanzienlijk genoemd moet worden. Intussen heeft men nog geen volledig beeld van de situatie. De peilboot lag vrijdag op de helling te Den Osse en was niet onmiddellijk bedrijf s- Van de zijde van het water schapsbestuur deelde men ons mede dat de oostkant van het betrokken gebied wel bezonken is, maar ter De repatriëring uit Indonesië 's-GRAVENHAGE, 7-4. Van de ruim 45.000 Nederlanders, die zich op 1 december 1957 in Indonesië bevonden, zijn er tot 16 maart van dit jaar 23.795 uit dit land vertrok ken. Dit blijkt uit een schrijven van de minister van Maatschappe lijk Werk, mej. dr. Klompé, aan de commissie uit de Tweede Kamer voor de repatriëring uit Indonesië. Ruim 21.200 van hen zijn inmiddels per schip en vliegtuig in ons land aangekomen. Tot 10 augustus wor den per schip volgens een vaar- schema van het directoraat-gene raal voor de scheepvaart tussen de 10.591 en 11.091 repatriërenden in Nederland verwacht. Auto reed van Parkkade te Rotterdam te water Echtpaar kwam om het leven Ten aanschouwe van een vrij tal rijk publiek is vrijdagmiddag op de Parkkade te Rotterdam de auto van een familie uit Wassenaar te water geraakt. De bestuurder, de 49-jarige di recteur van de N. V., W. van Wes- sel van de Kievitslaan uit Wasse naar, en zijn echtgenote, de 47-ja- rige G. P. van Wessel-Diepering, kwamen door verdrinking om het leven. De andere twee inzittenden, zijn 21-jarige dochter Marijke, stu dente, en zijn 13-jarige dochtertje Ankie, konden worden gered en kwamen met de schrik vrij. PELGRIMAGE NAAR ZION JERUZALEM, 7-4. Een me nigte van 25.000 mensen, o.w. een achtduizend buitenlan ders uit twaalf verschillende landen, heeft maandag een pelgrimstocht gemaakt naar de berg Zion, ter opening van het herdenkingsjaar van Israëls tienjarige onafhan kelijkheid. De stoet, die be geleid werd door dr. Naum Goldmann, voorzitter van de Zionistische wereldvereni ging, werd op de berg be groet door twaalf Jemeniti- sche rabbijnen, die op sjo- fars bliezen. Naast de natio nale vlag woeien van de top van de Zion vlaggen met de emblemen van de twaalf- stammen van Israël. Chroesjtsjef sprak te Boedapest BOEDAPEST, 7-4. De Russische premier Chroesjtsjef heeft rnaan- dag in drie plaatsen in de omgeving van Boedapest op vergaderingen het woord gevoerd. Hij verklaarde dat de arbeiders in de fabrieken beter werk moeten leveren en de boeren voor een grotere oogst moe ten zorgen. „De revolutie of de te- genrevolutie, hoe u het ook noemt, heeft al genoeg schade veroor zaakt", zei hij. Voorts gaf hij de Russische lezing van het ingrijpen van de Sowjet-strijdkrachten in de Hongaarse opstand. Zijn toehoor ders betuigden weinig bijval. plaatse ligt geen zinkwerk voor de oeverbescherming. Oude kaarten wijzen uit dat het strand op de verzakte plaats reeds altijd het laagst is geweest. Voorlopig is het gebied afgepaald en borden ter waarschuwing zijn geplaatst. Uiteraard is nog geen be sluit genomen welke maatregelen zullen worden genomen ter bestrij ding van de gevolgen dezer ver zakking, maar het staat nu al wel vast dat bezonken zal moeten wor den. In kringen van het water schapsbestuur sprak men van een „lelijke strop". Eventuele bezinkin- gen zullen nodig zijn over een op pervlakte van 30 m2 en dat gaat gauw een bedrag kosten dat zich met vier nullen laat neerschrijven. Wij vernemen tenslotte nog dat de verzakking tot staan is geko men, zodat tijd gelaten Is om voor zieningen te treffen. VELEN BRACHTEN PAASDAGEN IN DE WESTHOEK DOOR Met bont en duffel op strand van vuurtoren Het was zaterdagmiddag reeds aan het grote aantal motorvoertui gen en fietsen te zien, dat velen ondanks de minder goede weers verwachtingen, het toch maar waagden hun Paasdagen in de Westhoek door te brengen in de hoop dat De Bilt er eens een keer naast zou zijn. Vooral onze zuider- en ooster buren waren in grote getale ver tegenwoordigd. Ook een aantal Franse toeristen en zelfs Amerika nen zochten hier verpozing. Verder waren er de optimisten op de fiets, gewapend met tenten en primus- branders, die een plaatsje in de luwte" opzochten om een Paas- kamp op te zetten. Of deze mensen het nu zo heerlijk naar de zin heb ben gehad, kunnen we niet gelo ven, wel is zeker dat ze geen last van muggen hebben gehad! De ho tels waren op een paar na dit jaar niet vol. Toch was het maandag middag op het strand te Westen- schouwen bij de „Punt" uit de wind en in de zon best uit te houden. Velen maakten hier een- dankbaar gebruik van. Op het strand aan de vuurtoren was het echter bepaald koud. Hier waren dan ook zeer weinig gasten en die er waren droe gen bont en duffel. In de dennen en op het tegelpad was het aange naam vertoeven omdat de wind hier door de machtige bomen vol komen werd ondervangen. Velen maakten van deze gelegen heid gebruik om de pensions die nog kamers voor het aanstaande seizoen disponibel hadden op te zoeken en zich van plaatsen te ver zekeren. Al met al was het overal weer een gezellige drukte. HAAMSTEDE Duitse padvindsters vertrokken De Duitse padvindsters uit Bre men, die kampeerden in „De Trek" hebben Schouwen-Duiveland weer verlaten. Ten afscheid werd een groot kampvuur gehouden. Boven dien werden voor hun kleurendia's van het eiland vertoond. In de nacht van maandag op dinsdag zijn de padvindsters vanuit Zierik- zee, per mosselvissersvaartuig ver trokken. NOORDWELLE Ouderavond o.l.-school Eind vorige week werd in een dei- lokalen de jaarlijkse ouderavond gehouden van de o.l.-school, onder voorzitterschap van de heer S. Hart, die in zijn openingswoord het vrijwel voltallige gemeentebe stuur begroette. Met een ogenblik stilte werd het overleden lid van de oudercommissie de heer P. Hoogenboom herdacht. Financieel verslag werd uitgebracht van het gehouden Sint Nicolaasfeest. Met meerderheid van stemmen werden mevr. Elenbaas-Kik en de heer J. Hendrikse gekozen tot bestuursle den, i.v.m. het aftreden van de heer S. Hart. De onderwijzeres mej. Schaleven hield een causerie over het leervak handenarbeid. In zijn overzicht van het schooljaar, vroeg het hoofd der school de heer Zeve ring de volle medewerking tot het behoud van een tweede leerkracht aan de school. Ook het gemeente bestuur stelt ter zake alle pogin gen in het werk. Het onderwijs in de gemeente blijkt op een hoog peil te staan. Blijkens verslag van de schoolarts, blijkt de gezondheid der kinderen goed te zijn. Het school hoofd deed hierna op smakelijke wijze verslag over de kampeertocht en het schoolreisje der leerlingen. Tijdens de griep-periode is het on derwijs - zij het met moeite - toch nog door kunnen gaan. De blok- fluitgroep uit de hoogste klassen verleende muzikale medewerking aan deze geslaagde ouderavond. PLANNEN VOOR VERBETERING DORPSWEG Schaderegeling voor eigenaren woningen op Noorddijk Alle leden van de gemeenteraad van Bruinisse hebben er in de za terdag gehouden raadsvergadering hun voldoening over uitgesproken dat bij de herindeling van de ge meenten op Schouwen-Duiveland de gemeente Bruinisse onaangetast is gebleven. Met de nieuwe herin deling kan men geheel accoord gaan. Er bestaan geen wensen voor annexatie van grondgebied; men wil echter ook niet bij anderen in gedeeld worden. Wel werd besloten te attenderen op de rechtspositie van de gemeen te-ontvanger die thans ontvanger is zowel van Bruinisse als van Oosterland. Zoals bekend zal straks de gemeente Oosterland ophouden te bestaan, zodat de rechtspositie van de ontvanger aan de nieuwe omstandigheden dient te worden aangepast. In de gemeente zal het twistpunt kermis blijven bestaan. De stem ming over het voorstel van Gilst tot afschaffing werd met 3 tegen 3 stemmen verworpen. De voorzitter, burgemeester H. K. Michaëlis deed in deze vergadering mededeling dat er thans een reële kans is dat de plannen voor ver betering van de Dorpsweg binnen kort zullen worden uitgevoerd Besloten werd tot aanschaf van een *grasmaaimachine. De machine zal worden bediend door de heer M. Aarnoudse. Een voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Reini gingsdienst Duiveland ontmoet geen bedenking. Tevens werd vast gesteld een wijziging in de gemeen schappelijke regeling Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis. Het gemeentebestuur kreeg mach tiging kasgeldleningen aan te gaan en vaste leningen te sluiten zonder speciaal raadsbesluit. Er moet nog een bedrag ad ongeveer f 500.000 worden geconsolideerd. M.a.s. word een bedrag ad f 1230 gevoteerd voor vervanging van banken in de openbare lagere school. Met waardering werd her innerd aan het zuinige beheer door het schoolhoofd. Besloten werd tot aanschaf van een eenvoudige uni form voor de gemeente-bode. Met vreugde werd kennis geno men van de mededeling door de voorzitter dat de schade voor de eigenaren van de woningen op de Noorddijk die moeten worden af gebroken tot bijna algehele ge noegdoening is geregeld. Eén per soon is niet accoord gegaan met het hem aangeboden bedrag, met een en ander is men nog in overleg. Enkele meters grond aan de Duivelandse oever, waar straks de Grevelfngendam zal liggen werden gratis afgestaan aan de Rijkswater staat. Twee bestedingsplichtwonin- gen zullen aan de bewoners W. Haak en D. Jumelet voor elk f 8900 worden verkocht. Stichting Beschutte Werkplaats De voorzitter verklaarde hierna het standpunt van de gemeente Bruinisse als enige gemeente op het eiland die niet accoord wil gaan met de omzetting van de Stichting Beschutte Werkplaats te Zierikzee in een gemeenschappelijke rege ling. Burgemeester Michaëlis zette uiteen dat de gemeenschappelijke' regelingen op Schouwen-Duiveland veelal te klein worden opgezet maar allengs groter en duurder worden. Voorts is men te Bruinisse als eerste op het eiland begonnen met een regeling voor de minder valide arbeiders. De voorzitter van de Stichting, wethouder den Boer te Zierikzee, stelde tegenover het standpunt van de voorzitter dat juist de goede gang van zaken de stichting betref fende de investeringen waar Brui nisse bezwaren tegen heeft nood zakelijk maken. Verder wees wet houder den Boer het standpunt „werk weg nemen van het vrije bedrijf" van de hand. De minder validen moeten niet de indruk krij gen dat ze overbodig zijn, aldus weth. de Boer, maar moeten indien mogelijk weer in de normale maat schappij worden teruggevoerd. De uiteenzetting van de heer den Boer betekende voor vele raadsle den een nieuw licht op de zaak. De heer van Popering (arb.) spreekt over het niet consequent doorvoeren van het zg. puntenstel- sel, of het in het geheel niet toe passen daarvan. Ook achtte hij Bruinisse niet goed vertegenwoor digd, omdat het N.V.V. geen zitting heeft in het bestuur. De voorzitter verwees deze grief naar de interne zaken van de vak beweging, die wel degelijk een ver tegenwoordiger in het bestuur Ingezonden mededeling BANKBILJETTEN IN BRIEVENBUSSEN 150 Nederlandse gezinnen krijgen tezamen f 25.000,— belastingvrij, verdeeld in porties van 100 tot 1000 gulden, in hun brievenbus. 3.015.000 speciale kranten zullen tussen 8 en 17 april 1958 huis-aan-huis (gezins verspreiding) namens enige tiental len Nederlandse bedrijven ten gun ste van de actie „Appèl 2" worden bezorgd. Notaris mr. M. J. Meijer te Amsterdam heeft 150 kranten, waaraan geheimen zijn verbonden, toegevoegd. Op 18 april zullen in een speciaal programma (402 m) tussen 22.00 en 22.30 uur de geheimen bekend ge maakt worden. De mogelijkheid is derhalve aanwezig, wanneer U één dezer dagen de voor U bestemde krant uit de brievenbus haalt, dat die krant op 18 april bankpapier blijkt te zijn. „Tass' meldt dat dc Sowjetrus- sische premier, Nikita Chroesjtsjef, er b(j president Elsenhower op aan heeft gedrongen dat ook dc Ver. Staten zullen verklaren hun proef nemingen met kernwapens te zul len staken. heeft. Wel wil men adhaesie betui gen aan het voorstel van de ge meente Burgh, om de vertegen woordigers van de vakbeweging de zelfde rechten te geven als de ver tegenwoordigers van de gemeenten, terwijl men algemeen de klacht van de heer van Popering over nam over het lange van huis zijn (12 uren) van de te werk gestelden. Met algemene stemmen werd daarna tot toetreding besloten, na dat de heer den Boer had toege zegd, rekening te zullen houden met de wensen van Bruinisse. Actie „Heitje voor eeu karweitje" (Ingezonden) Donderdag 10, vrijdag 11 en za terdag 12 april komen de kabou ters, welpen, gidsen, padvindsters en padvinders van de 3 padvin dersorganisaties te Zierikzee weer uw aandacht vragen voor hun jaarlijkse actie: „Een heitje voor een karweitje". Dat wil zeggen, dat onze kabouters, welpen, gidsen, padvindsters en padvinders gaarne allerlei karweitjes voor u opknap pen tegen een kleine vergoeding. U krijgt, na gedane arbeid, een zegeltje, die u verder vrijwaart voor onnodig geloop aan uw deur. Maar mocht u daarna nóg één of ander karweitje te doen hebben, geen nood, u plaatst het kaartje van onze actie, waarop een K staat en dat u in de loop van woensdag 9 april in uw bus zult vinden, op een goed zichtbare plaats en t.z.t. komt een der karweitjes-deelne mers bij u. Wij vragen u: Geef u de kar weitjeszoekers niet zó maar geld Zij bedelen niet, doch willen er voor werken Heb begrip voor hun ernstig willen en laat een kabou ter of welp niet te zwaar werk doen of een padvlnder(ster) de hele dag spitten voor 1 heitje (kwartje). Alle deelnemers aan deze actie hebben een legimitatie- werkboekje bij zich, waar U de gedane werk zaamheden en betaling in moet aantekenen. De padvinders en welpen van de Mr. Bakkergroep hebben hun werk terrein in: Schuddébeurs, Noord- gouwe, Dreischor, Kerkwerve en Brouwershaven. Inwoners van Zierikzee, die een echt jongenskarwei hebben op te knappen, kunnen dit doorgeven aan de kabouters, gidsen of pad vindsters, die U dan de gewenste hulp zullen sturen. Namens de 3 P.V. organisaties: G. NIJrfUIS WIERINGA, hoofdleidster NP.G. „Hezojeka-groep". A. v. VELTHOVEN, hoofdleidster N.G.B. „Elisabetsgroep" C. COUMOU, groepsleider N.P.V. Mr. Bakker-groep V/AT Scheepvaartberichten Cleodora (t.), 5 te Cebu. Koratia (t.), 7 te Willemstad. Korenia (t), 6 van Punta Cardon naar Le HSvre. Korovina (t.), 5 van Trinidad naar Landsend v.o. Lemsterkerk, 4 van Abadan naar Suez. Ternate, 6 van Port Said naar Rotterdam. AMSTERDAM. Het partijbestuur van de Communistische Partij Ne derland heeft de voorzitter der C.P.N., de heer Gerben Wagenaar, en de heren H. Gortzak, B. Brand- sen en F. Reuter als leden van de partij geroyeerd, zo bericht het partij-orgaan „De Waarheid". Verwachting tot woensdagavond: Zelfde weertype Opklaringen, maar ook enkele buien; matige tot vrij krachtige noordwestelijke wind; aanhoudend koud weer met vannacht in het binnenland plaatselijk lichte vorst. 9 april. Zon op 5.59, onder 19.26. Maan op 0.56, onder 9.44. 10 april. Zon op 5.56, onder 19.28. Maan op 1.45, onder 10.45. Laatste kwartier: 11 april te 0.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 9 april 6.50 v.m. 10 april 7.34 v.m. BROUWERSHAVEN: 9 april 6.30 v.m. 10 april 7.16 v.m. Springtij: 21 april. 19.12 n.m. 19.58 n.m. 18.57 n.m. 19.46 n.m. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-4. - Terwijl boven Scandinavië de luchtdruk betrek kelijk laag bleef, is er tijdens de paasdagen ten westen van de Brit se eilanden een krachtig gebied van hoge druk tot ontwikkeling geko men. Deze drukverdeling hield over onze omgeving een koude noorde lijke stroming in stand, waardoor de temperatuur op de meeste plaat sen niet boven 6 7 graden kwam. Intussen ondergaat de weerssi- tuatie weinig verandering. Vanuit de poolstreken blijft koude lucht naar het zuiden stromen. Deze lucht passeerde vanochtend Jan Mayen met een temperatuur van 14 graden. Boven het water van de Noordzee is ze onstabiel, in ver band waarmede ook morgen op buien moet worden gerekend; sneeuw en hagel zijn daarbij mo gelijk. De komende nacht passeert waarschijnlijk een gebied met op klaringen ons land; plaatselijk zal dan lichte vorst voorkomen. DRACHTEN. Uit de Drachtster Compagnonsvaart te Drachten is het stoffelijk overschot opgehaald van de 22-jarige Wytse Visser. Deze jongeman werd sinds 9 maart j.l. vermist. Hij verdween in die nacht, na van een feestje even thuis te zijn geweest, spoorloos. 's-GRAVENHAGE. Bij de Alge mene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (A. N. V. V.) is bericht ingekomen, dat H.M de Koningin zich bereid heeft ver klaard het beschermvrouweschap van deze organisatie op zich te ne men. BOEIEND GESPREK ACHTERAF Het reconstructierapport in het vuur van het debat Het jongste nummer van het „Zeeuws Tijdschrift" brengt een in teressant verslag van een discus sie-bijeenkomst, enige tyd geleden gehouden, ten huize van burge meester mr. F. Th. Dückmeester te Zierikzee, met als onderwerp: „Het nieuwe gezicht van Schouwen-Dui veland". Aan de diskussie werd deelge nomen door een aantal prominente figuren van Schouwen-Duiveland en midden-Zeeland. De redakteur van het „Zeeuws Tydsohrift", de heer G. A. de Kok, schreef een uitgebreid verslag over deze bycenkomst, waarin belang- rUke facetten van het ellandelUko leven worden besproken en belicht. Ter sprake komt het Reconstruc tierapport van Schouwen-Duive land en do daarin neergelegde „be vriezingsgedachte" van woonker nen. Herinnerd wordt aan de des tijds bijzonder sterk negatieve re actie op het Reconstructierapport en nu - vier jaar later mag de vraag gesteld worden in hoeverre dit fel omstreden rapport toch zijn nut heeft gehad. De „stem tegen" tijdens de diskussiebijeenkomst, kantte zich ook nu nog tegen een kunstmatig in het leven roepen van grotere eenheden ten koste van nog levende kleinere gemeenschappen. Er dient geen dwang van bovenaf te zijn. Een in hetzelfde vlak lig gend geluid was: „de gemeenschap (ook de Schouwen-Duivelandse ge meenschap) is een levende zaak. Daarmede kan men niet zomaar ongestraft doen wat men wil. De overheid dient hier slechts te luis teren, om al luisterende de gemeen schap van dienst te zijn". Ook andere opvattingen Maar er waren ook andere op vattingen. Sommige discussianten betreurden het, dat van de voorge nomen „bevriezing" zo weinig is terecht gekomen. „Kleine gemeen schappen lijden aan „bloedarmoe de": het verenigingsleven, het ker kelijke leven, het sukkelt allemaal met een gebrek aan krachten. „He laas, toen op een bepaald ogenblik beslissingen genomen moesten wor den, is er meer naar plaatselijk chauvinisme en sentiment geluis terd, dan naar gezond verstand". Hiertegenover werd gesteld: „heb ben plaatselijk chauvinisme en sen timent dan niet hun goed recht? Moeten zij worden opzij gezet?" Er waren dus ter bijeenkomst twee groepen. De ene wees een vérgaan de planning af, do andere daaren tegen meende, dat de eisen van de huidige samenleving de overheid dwingen tot ingrijpen, tot een vér gaande ordening, zeker na een ern stige calamiteit als de februariramp van 1953. Toch bestond er tussen beide opvattingen niet een dusda nige kloof, dat geen gelijkgerichte opvattingen over het rapport vie len te noteren. Bepaalde zaken moesten destijds ook wel gepronon ceerd gesteld worden. Tenslotte was het een werkhypothese en uit eindelijk - daarover waren allen het eens een voortreffelijk stuk werk. wyziglng gemeentegrenzen Ook de wijziging van de gemeen tegrenzen kwam ter sprake als rechtstreeks aanleunend tegen het besproken onderwerp. Gesteld werd: „nu opnieuw wordt de ten dens merkbaar om tot grotere een heden te komen". De „oppositie" ter diskussiebijeenkomst was daar tegen, maar dc „andere partij" merkte op: „voor de kleine gemeen ten is er in deze tijd geen perspec tief meer. Men heeft er gebrek aan mensen met bestuurskracht, het is onmogelijk bekwame ambtenaren aan te trekken en de opgeleide krachten trekken weg". Uitvoerig werd ook het culturele leven besproken, waarbij men wel tot de eensluidende conclusie kwam dat gemeentegrenzen weinig in vloed zouden hebben op de „dorps cultuur". Wel is het van enorm belang, dat er mensen voorhanden zijn, die bereid blijken hun beste krachten aan het verenigingsleven te geven. Mensen met bezieling vormen een belangrijke voorwaar de om tot een goed functionerende dorpssamenleving Ie komen. Van een „uitstraling" van Zierik zee op de kleinere gemeenschap pen merkt men tot dusver slechts incidentele resultaten. Op het punt of de tegenstelling stad-platteland hierbij van invloed is, waren de meningen verdeeld. Wel werd dui delijk hoe het vernieuwde eiland streeft naar een eigen gezicht en dan niet het opgedrukte confectie- gezicht door wederopbouw en ver kaveling. Uiteraard kwam ook het Delta plan ter sprake, met name de te verwachten sterkere noordelijke oriëntering, waarbij echter toch ook met klem werd gewezen op de noodzaak ener vaste verbinding met het zuiden. De „noordelijke verbinding" blijft echter voor dc eilanders het belangrijkste en ge hoopt werd dat ook de Spoorwegen dit zullen inzien, temeer daar het grootste deel van het eiland van het noorden leven moet. Zo kwam men op die merkwaar dige vergadering te Zierikzee tot een verheffende diskussie, die ver helderend werkte en in ieder geval bewees - aldus de verslaggever - dat er op Schouwen-Duiveland geen confectiemensen wonen, levend en werkend in een gebied dat dc trek ken toont van een jong land, dat ondanks stormen en aanranding zichzelf blijft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2