In zitting van ruim drie uur: KANTONGERECHT ZIERIKZEE BEHANDELDE NACHTEUJKE AANVARING IN HET ZIJPE Schipper van „Virginia" schuldig verklaard De officier van justitie bij het kantongerecht Zierikzee, mr. P. Schenkenberg van Mierop, heeft gisteren geldboeten van f 100 en f 10 of resp. 20 en 2 dagen hechte nis gevorderd tegen de Antwerpse schipper Th. Edie er van werd beschuldigd met het m s. „Virginia" een aanvaring te hebben veroor zaakt in het Zijpe met de vaartui gen „Elodie" en „Scheldezonen" uit Nieuw Namen, waarbij de „Elo die" zeer ernstig werd beschadigd over 25 30 m. aan de bakboord flank. De tenlastelegging luidde dat de „Virginia" niet voldoende stuur boord had gehouden en niet tijdig had achteruitgeslagen. De aanva ring geschiedde in de nacht van 25 november jl. In zijn requisitoir achtte de offi cier de tenlastelegging bewezen. De omstandigheden waren uitermate gunstig en er had helemaal geen aanvaring hoeven plaats te vinden. Toch kraakte de „Virginia" met een enorme klap de flank van de „Elo die", ondanks het stuurboord uit wijken van de sleep en het signaal van de „Scheldezonen". De schipper van de „Virginia" zag eerst de toplichten van de te genliggers toen een botsing niet meer te vermijden was. De officier merkte op dat schipper E. niet had opgelet en kwam vervolgens tot zijn eis. Voorafgaande aan het requisitoir waren verschillende getuigen ge hoord. De getuigen charge, de schippers Fr. C. Praat van de „Elo die" en E. de Koning van de „Schel dezonen" verklaarden dat zij de „Virginia" in de bewuste nacht met een vaart van omstreeks 20 kilo meter regelrecht op zich af hadden zien komen. Zij zagen dat het mis zou gaan en hielden zoveel moge lijk stuurboord doch de „Virginia" reageerde niet. Na de aanvaring zijn de drie schepen de vluchthaven binnengelopen. De getuige a de charge, de Enschedése matroos J. T. D. bevond zich op het tijdstip van de aanvaring bij schipper E. in de stuurhut. Hij verklaarde dat de aangevaren schepen geen boord- lichten zichtbaar hadden. In een knap en puntig pleidooi gooide de raadsman, mr. D. T. Henny uit Dordrecht, de koers over een andere boeg. Naar zijn mening volgden de schepen geen tegenge- Vakantie probleem Wellicht om een heleboel front- pagina-narigheid te vei'geten, wordt er in de vaderlandse pers enorm druk geschreven over het komende vakantieseizoen, waarvan intussen nog niet zo -heel veel te merken valt, want alles wat in de natuur boven de aardkorst is komen kij ken, ziet er maar kleumig uit. Toch komt die vakantie. Zij het niet voor allen, zal zij voor velen een periode betekenen van op verhaal komen en van het opnieuw laden van de accu met energie, die men ver of nabij tot zich trekt. Het is inder daad een opwekkender onderwerp dan de eindeloos lijkende strijd in de kale Algerijnse heuvels en de dito in de beboste bergen van het zo schone Sumatra. Overigens is alweer niet alles zonneschijn wat er lacht, want er is een vakantieprobleem, nl. hoe moet Nederland de op zee en strand beluste buitenlanders aan hun trek ken laten komen en hoe moet het rekreatieve mogelijkheden schep pen voor de eigen bevolking? Wel iswaar vertrekken er vele duizen den landgenoten naar het buiten land, maar hun aantal blijft toch gering in vergelijking met de grote stroom ontspanningzoekenden die de vaderlandse dreven straks be volken. Eén ding is bij voorbaat zeker: Nederland is niet Vol in de geijkte zin des woords. Alleen de neiging tot „kluitvorming" - zoals wij het ergens lazen - is er oorzaak van dat ons land (toch al dichtbevolkt) in vakantietijd een mierennest lijkt. Er zijn echter grote delen van ons vaderland waar het ook mooi is, waar men zich wei"kelijk alleen weet. Bij een fietstocht in de Ach terhoek en door Drenthe rijdt men elkaar niet in de wielen. Maar het merkwaardig verschijnsel doet zich voor dat de stroom zich maar zwakjes vertakt en dat die weinige takken op de nu eenmaal gerenom meerde plaatsen terecht komen: zuid-Limburg, het Gooi, de Friese meren( sommige) delen van de Ve- luwe, e.d. Wat Schouwen-Duiveland betreft bestaat het gevaar dat het ook zo'n gerenommeerde trekpleister gaat worden. Men begrijpe ons niet ver keerd. In een bepaald opzicht is zulks natuurlijk bijzonder aange naam, maar men stuit automatisch op het gevaar van de overspocling, waarvan nu nog geen sprake is (al wordt het van jaar tot jaar druk ker), maar dat bij het voortschrij den van de tijd zeker akkuut gaat worden. Naar ons gevoel - en velen delen deze mening - is er geen hou den meer aan als t.z.t. de dam dooi de Grevelingen er ligt. Het maken van plannen op lange termijn en vooral nu reeds futuristisch den ken op het punt van akkomodatie e.d., is en blijft een dringende nood- We leven snel en het „nieuwtje van de Grevelingendam" mag op Schouwen-Duiveland geen IJ-tun- nel-effekt teweeg brengen, met ein deloze files en verkeersopstoppin gen, waarvan wij ons nu nog geen voorstelling kunnen maken. Zijn stelde richting. Pleiter trachtte aan te tonen dat de „Elodie" en „Schel dezonen" overstekende schepen wa ren en dat de „Virginia" de juiste koers had gevolgd. Daarom wilde hij liever spreken van 3 verdach ten in plaats van 1. De raadsman wees de tenlastelegging af en con cludeerde tot vrijspraak. De kantonrechter mr. W. E. van Vloten deed in deze zaak, die meer dan drie uren in beslag heeft ge nomen, direct uitspraak. Mede ge zien de verklaring van de getuige- verbalisant, de opperwachtmeester der Rijkspolitie te water Jac. Bout te Wemeldinge, hield de kanton rechter zich aan het requisitoir van de officier. Na te hebben gewikt en gewogen deed mr. van Vloten uitspraak met een geldboete van f 90 en f 10 subs. 18 en 2 dagen hechtenis. STAD F.N PROVTNflF, Afdelingspenningmeester J. Blankert gehuldigd In een vergadering van de afde- ling Zierikzee van de A.N.G.B. her dacht de voorzitter, de heer C. J. Manni, het jubileum op 13 februari jl. van de afdelingspenningmeester de heer J. Blankert, die op deze datum veertig jaar in dienst was bij drukkerij N.V. Lakenman Ochtman alhier. De jubilaris, die de laatste jaren als handzetter werkzaam is, werd op hartelijke wijze door de voorzitter toegespro ken en dank gezegd voor zijn be reidheid en werk in enige be stuursfuncties zich aan de grafi sche gemeenschap te geven! Als blijk van waardering en dank werd hem bij die gelegenheid het boekwerk „Gekwelde grond" over handigd, waarvoor de heer Blan kert met enkele woorden dankte. De afdelingsvergadering was in het bijzonder belegd om te spreken over de grafische pensioenfondsen, waarover de bondsvoorzitter, de heer A. M. van den Boogaart, een inleiding hield. KERKWERVE Ouderavond kleuterschool Dinsdag werd in het verenigings gebouw de eerste ouderavond ge houden van de kleuterschool alhier. De bijeenkomst was druk bezocht. De leidster mej. N. Boone hield een lezing over het onderwerp: „De kleuter in de kleuterschool". Spr. zette uiteen op welke wijze de kleu ter zijn schooldag doorbrengt. Ver. schillende materialen werden ge toond, die bij het onderwijs worden gebruikt. - In de pauze werd het werk van de leerlingen bezichtigd, dat op aardige wijze ten toon was gesteld. Besloten werd in de ko mende zomer met de kleuters een dag naar het strand te gaan. Aan het einde van de geslaagde ouder avond bracht burgemeester Francke mej. Boone dank voor de wijze, waarop zij de school leidt. BCRGH Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart 1958. Geboren: 1. Stoffel Andries, z. van A. B. Groenleer en M. Straaij- er; 15. Johanna Catharina, d. van C. J. van der Klooster en A. C. van Sonsbeek. Overleden: Lena Slaager, 88 echtg. van J. K lompe. Ingekomen: 13. Pieter Zandijk, van Waarde; 28. Joannes Ferket en gezin, van Haarlemmermeer. Vertrokken: 3. Cornelis J. Ge- leijnse en vrouw, naar Nieuwer- kerk; 17. Frederika C. Semeijn, naar Rotterdam; 28. Catharina C. Saman, echtg. van J. van Liere, naar Noordwelle. HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop der bevolking over maart 1958. Geboren: 9. Evianne, d. van D. H. de Kup' en E. A. Bos. Gehuwd: 7. Jan Lekkerkerk, 33 j. en Aaltje Willemina Hanse, 26 j.; 14. Willem Jan Hart, 24 j. en Adri- ana Stoffelina van den Berge, 23 j.; 28. Cornelis Pieter van Oord, 25 j. en Elizabet Manni, 20 j. Overleden: 23. Barthel Goud zwaard, 83 j., weduwnaar van Grietje Marina den Boer; 31. Ger- ritje van Dop, 72 j., echtgenote van Jacobus Aalbrecht. Ingekomen: 7. J. Jonker en echt genote uit Renesse; 11. M. N. Fe- lius uit Breda; 15. A. T. den Boer uit Brouwershaven; 22. W. J. Ge- leijnse uit Wageningen; 25. A. van het Hoofd uit Zierikzee; 29. J. Lin- denbergh en gezin uit Alblasser- dam. Vertrokken: 11. G. B. Deurloo naar Zeist; 13. E. de Waal naar Bruinisse; 17. T. Speelman naar Rotterdam; 17. A. A. van der Wal naar Finsterwolde; 19. A. A. Vis ser naar Vlaardingen; 20. C. J. Oosse en echtgenote naar Kerk- werve; 28. E. Manni naar Werken dam. wij teveel in de voorbaat, te ang stig misschien voor hetgeen komen gaat? We menen van niet, ondanks alle het-loopt-wel-los-verklaringen die hier en daar soms ex cathedra worden gespuid. HAAMSTEDE Oud papier voor de „Harmonie" Zaterdag 5 april a.s. zal ten be hoeve van de harmonie „Witte van Haemstede" weer oud papier wor den opgehaald. Het is voor de .halers" erg gemakkelijk als het papier alvast gereed ligt. BURGH SIMAVI-collecte Onder dankzegging aan de 8 da mes, leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, die zich voor deze collecte hebben gespannen, kunnen wij mededelen dat de collecte heeft opgebracht f 91,05. BROUWERSHAVEN Begin van brand Dinsdagmiddag werd Brouwers haven door het loeien der sirene opgeschrikt voor een begin van brand bij de heer N. R. Het bleek, dat een petroleumstel vlam had ge vat. De inmiddels gealarmeerde brandweer behoefde geen dienst te doen, daar het gevaar inmiddels was geweken en men zelf de blus sing had verricht. Men zou haast aan een l-april mop hebben ge loofd Ontluikende lentetooi in Slingerbos Indien de temperatuur wat milder wordt deze week, zullen in het Slingerbos vele narcissen in bloei komen, juist tijdens- de Paasdagen. Reeds nu kan men velq% narcissen kleur zien krijgen en op verschil lende plaatsen geven de gele bloe men al een verlevendiging, doch de koude oostenwind, die juist zo machtig door het Slingerbos waait, heeft de ontwikkeling der Paas- lelies sterk vertraagd. Maar mocht de temperatuur meewerken, dan zullen de narcissen hun volksnaam op Pasen met ere dragen. Het Slin gerbos is in de laatste weken door de gemeentewerklieden weer flink bijgewerkt, nadat er sedert het na jaar niets meer aan gedaan was. Verschillende struiken botten al flink uit, en alles staat in het teken van het beginnend voorjaar. Ver scheidene vogelsoorten zoeken een nestplaats. Velen zullen weer gaar ne van deze mooie natuurlijke wan deling gebruik gaan maken en de mooie bloemenpracht gaan bewon deren. Kandidatenlijst V.V.D. De afdeling Brouwershaven van de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie heeft in een vergadering de volgende kandidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen op gemaakt: 1. M. Y. Everwijn-v. d Velde; 2. W. Jonker; 3. C. Ringel - berg; 4. J. A. v. Schelven; .5. J. v. Sluis. Kandidatenlijst A.R.-partij; De Anti Revolutionaire Partij komt met de volgende kandidaten: 1. R. J. v. d. Wekken; 2. A. v. d. Doel; 3. N .Fonteine; 4. J. G. Jon ker; 5. H. J. Slager; 6. W. J. Boot; 7. J. Slager. Lijst „Gemeentebelang" De lijst „Gemeentebelang" is als volgt samengesteld: 1. C. v. Nieu- wenhuize; 2. mej. J. van Sluis; 3. J. v. d. Weele Sr. OOSTERLAND De Simavi-collecte De-opbrengst van'de Simavi-col lecte, welke in onze gemeente werd gehouden door de dames Mieneke Boogert, Truus van der Have, Riet Hage, Martina van der Maas, Jo Mol, Willy Stouten, Corrie Roks, Ria van der Werf en To. Zwager, was f 101,63. De milde geefsters en gevers, zomede de ijverige 'collec tanten worden hartelijk bedankt voor dit mooie succes. Door slagerij Geelhoed werd op de Paasveetentoonstelling te Rotterdam een twee-jarige os aan gekocht, welke een eervolle ver melding verwierf. ALLE K.P.M.-SCHEPEN (OP TWEE NA) OP WEG NAAR SINGAPORE Ook gehele Nederlandse staf vertrokken DJAKARTA, 3-4. Met uitzonde ring van twee schepen, die zich waarschijnlijk in havens in mld- den-Sumatra bevinden, zijn thans aUe vaartuigen van de K.P.M. on derweg van Indonesië naar Singa pore. Dit heeft de directeur van de K.P.M., de heer J. W. Brand, don- derdag in Djakarta verklaard. Sommige schepen zijn met enige vertraging vertrokken, maar naai de heer Brand mededeelde is alles zonder moeilijkheden verlopen. Met de schepen is ook vrijwel de gehele Nederlandse staf van de K. P.M. uit Indonesië vertrokken. Van H.M de koningin misschien naar Turkije •s-GRAVENHAGE. 3-4. Bij zijn vertrek uit Istanboel, waar hij het Nederlands Historisch en Archaeo- logisch Instituut heeft geopend, heeft Z.K.H. prins Bernhard deze week tegenover verslaggevers ver klaard, dat hij de hoop koesterde dat ook H.M. de koningin in de toe komst Turkije zou kunnen bezoe ken. In verband hiermede verneemt het A.N.P. dat deze uitlating van prins Bernhard niet slechts behoeft te worden gezien als een door vra gen van journalisten uitgelokte vriendelijkheid tegenover het land waar hij enkele dagen te gast was geweest, doch dat inderdaad de mogelijkheid van een dergelijke reis in de toekomst niet is uitge sloten. De gedachten gaan uit naar een bezoek van de koningin aan Turkije, zij het dat zij nog niet na der zijn bepaald en nog in het on zekere verkeren. Over het tijdstip waarop een dergelijke vorstelijke reis zou kunnen worden onderno men, valt dan ook nog niets te zeg gen. Chroesjtsjef in Hongarije Tragi-comedie te Boedapest BOEDAPEST, 2-4. Joviaal wui vend met zijn hoed en met een glimlach op het gezicht is Nikita Chroesjtsjef, de nieuwe premier van de Sowjet-Unie, gisteren uit het vliegtuig gestapt, dat hem van Moskou in Boedapest bracht, waar hij de herdenking van de bevrij ding van Hongarije door het Rode Leger, dertien jaar geleden, bij woont. „Wij staan diep ontroerd op Hon gaarse grond", zo zei hij in een rede op het vliegveld. Een menigte van enkele duizen den was op het vliegveld ter ver welkoming aanwezig, maar er ging pas gejuich op, toen Chroesjtsjef en de Hongaarse partijleider Kadar op het podium klommen voor hun wederzijdse toespraken.. Kadar heette Chroesjtsjef welkom als een „oud vriend van het Hon gaarse volk". Chroesjtsjef wordt begeleid door zijn minister van Buitenlandse Za ken Gromyko en een nieuwe man, de eerste vice-premier Frol Kos- low, van wie tot nu toe weinig is vernomen. De strijd op Celebes SINGAPORE, 2-4. Radio-Djakar ta heeft woensdagavond gemeld, dat bij Gorontalo op noord-Celebes gevochten wordt en dat de troepen die trouw zijn gebleven aan Dja karta, zich in de voorsteden van de stad energiek weren tegen aan vallen der opstandelingen. Het Indonesische leger had eer der op de dag in een communiqué bekend gemaakt, dat de trouw ge bleven troepen door numeriek ster kere opstandelingen uit Gorontalo waren verdreven. Jaarvergadering vereniging „Het Groene Kruis' afdeling Westelijk Schouwen Er rust nog belangrijk tekort op wljkgebouw Gisteren (woensdag)avond hield de afdeling Westelijk Schouwen van het Groene Kruis de jaarverga dering in hotel Bom te Haamstede. De slecht bezochte bijeenkomst werd geopend door de voorzitter Jhr. R. J. H. Q. Röell, die mede deelde dal een aantal nieuwe leden zich heeft aangemeld en dat het a.s. najaar bij voldoende deelname een cursus E.H.B.O. zal worden ge organiseerd. Over de aankoop van een couveuse is nog geen beslis sing gevallen. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat op 31 december jl. 741 leden waren aangesloten en 57 zg. zelfstandige leden. De wijkver pleegster legde in totaal 3648 be zoeken af bij 51 personen. Van deze bezoeken werden er 10 afgelegd voor prenatale zorg, 1 voor kraam- verzorging, 251 voor zuigelingen zorg, 147 voor t.b.c.-verpleging, 26 voor rheuma en 116 voor hoogte- zonbestraling. Het consultatiebu reau hield 23 maal zitting en gaf 469 consulten. Nieuw ingeschreven werden 43 babies. Het jaarverslag van de penning meester toonde aan ontvangsten f 13.656,52, aan uitgaven f 12.926,28, dus een voordelig saldo van f 730,24 In werkelijkheid echter heeft de afdeling nog een tekort van f 1269, alsmede een tekort op het wijlcgebouw groot f 3500. Naar aanleiding van de rekening merkte de heer Duson op het tegen over de contributieverhoging niet juist te vinden een bedrag ad £2000 voor gewone middelen uit te trek ken. De heer Duson zag dit liever gereserveerd voor aflossing voor het wijkgebouw. De voorzitter lichtte dit toe. Onder dankzegging werd hierna de penningmeester, de heer J. A. van Waveren, décharge verleend. De rekening is dit jaar extra belast door aankoop van een bromfiets ad f 500 en een dubbele pensioenstorting groot f 600. Mevr. Boot-Fokker deelde mee dot. het materiaal zich in goede staat be vindt. Wat de contributiebetaling betreft, dit kan in twee gedeelten (in overleg met de bode) gebeuren. Bij de rondvraag vroeg de heer Meganck naar de subsidies na de gemeentelijke samenvoeging. De voorzitter deelde mee dat hier voorshands nog niets officieel over valt te zeggen. De heer P. van Dal- sen lichtte nog toe dat hel geld dat uit de „bazarpot" is genomen, beter verantwoord is met: lening uit hel bazar-fonds. Er blijft dus een schuld aan het bazar-fonds. het enige honderden leden tellende personeel zijn nog slechts vier di rectieleden in Djakarta achterge bleven. Eén van hen zal dit week einde naar Singapore vertrekken. De overige drie wachten op een uit reisvergunning. Voorts zijn er nog één Nederlandse K.P.M.-agent in zuid-Sumatra, die een dezer dagen zal vertrekken, en vijf officieren in Balikpapan, die behoorden tot de bemanning van de „Kasimbar". De twee schepen, die nog in In donesië zijn, zijn de „Both" In de haven van Padang en de „Sungei Deli". Over de verblijfplaats van dit schip zijn bij de K.P.M. geen berichten ontvangen, maar aange nomen wordt dat het zich bevindt in een van de havens die in handen van de opstandelingen zijn. Zware overstromingen in Californië SAN FRANCISCO, 3-4. De gou- verneur van Californië heeft voor het gehele grondgebied van deze Amerikaanse staat de noodtoe stand afgekondigd als gevolg van het noodweer dat overstromingen veroorzaakt en het verkeer ont wricht. Vooral bij de bergpas van de Donner tussen Nevada en Califor nië heeft het noodweer een ver warde toestand geschapen. Het spoor- en wegverkeer is door he vige sneeuwval stilgelegd, terwijl elders wolkbreuken de rivieren tot alarmhoogte hebben doen wassen. Op verscheidene plaatsen hebben de autoriteiten evacuatie gelast. Tot nog toe zijn vier mensen om het leven gekomen en is er voor miljoenen schade aan de land bouw aangericht. Uit het zuiden zijn aardverschuivingen gemeld. Enkele plaatsen zijn afgesneden. Ook het telefoonverkeer is in som mige streken gestoord. Uien naar Oostenrijk 's-GRAVENHAGE, 3-4. In Oos- tenrijk is bekend gemaakt dat met ingang van 5 april en durend tot 1 juni a.s. de onbeperkte invoer van uien is toegestaan voor alle daar voor in aanmerking komende lan den. Voor de Nederlandse uienhan- delaren betekent dit dat zij waar schijnlijk ook in Oostenrijk hun produkt nog wel zullen kunnen ver kopen. De Nederlandse uienmarkt gaf deze week weer een flink prijsher stel te zien na de scherpe inzinking van eind vorige week. Toen was namelijk de prijs plotseling zeer sterk gedaald en gekomen op 11-12 ct. per kilogram. Voor de export- geschikte middelkwaliteit. Deze week, dinsdag, werd echter weer rond 18 ct. per kg. getaald. De uien welke in de komende tijd nog aan geboden zullen worden in ons land, zullen geheel afkomstig zijn uit de koelhuizen. De uien welke niet op deze manier zijn bewaard, moeten nu verkocht zijn. Als oorzaak van de prijsfluctu aties kunnen de sterk wisselende weersomstandigheden worden ge noemd. Koud weer stimuleert na melijk steeds de vraag naar uien en vooral op het eind van het sei zoen komt dat sterk tot uitdrukking KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vikaris te Berlikunv. kand. A. Westra, Buitenpost. Beroepen te Venlo: J. Struys. West Terschelling; te Lunteren (toez) en te Sliedrecht (toez): C J. P. Lam, Poortvliet; door de Gen. Synode voor de arbeid in het blin deninstituut „Bartimeüs" te Zeist: A. de Vries, aldaar. Bedankt voor Hoogeveen (toez.): C. J. P. Lam, Poortvliet; voor Wijk bij Heusden: J. Smit, Gorot A ro mers. Ger. Kerk Beroepen te Amsterdam: A. Broek, Groningen-noord; te Leeu warden-west: P. Heinen, Noord- wijk-Binnen; te Oenkerk: P. v. d. Spek, De Lier (Z H.). Aangenomen naar Grootegast: B. Smilde, Garijp. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Goes: C. v. Leeu wen, IJsselmuiden. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Dordrecht: L. C. Chr. Grabandt, Leeuwarden. Verwachting tot vrijdagavond: Vrij veel wind Aanvankelijk nog weinig, later van het zuiden uit toenemende be wolking, met voornamelijk in het zuiden van het land plaatselijk enige regen; matige tot krachtige wind tussen oost en zuidoost; over het algemeen iets hogere tempera turen. 4 april. Zon op 6.10, onder 19.17. Maan op 20.10, onder 6.06. Volle maan: 4 april te 4.45. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 4 april 3.07 v.m. 15.40 n.m. BROUWERSHAVEN: 4 april 2.48 v.m. 15.09 n.m. Volle maan: 4 april te 4.45. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 3-4. - Een in hogere luchtlagen ontwikkelde depressie samenhangend met een hoeveelheid voor de tijd van het jaar zeer koude lucht, trok de afgelopen 24 uur langzaam verder in westelijke rich ting en bevond zich donderdagmor gen juist ten noorden van de Wad- denkust. De koude lucht was bo vendien onstabiel van opbouw en er vielen op verschillende plaats'en enkele sneeuw- of hagelbuien. Inmiddels heeft een diepe de pressie op de oceaan zich verder in oostelijke richting verplaatst. Dé kern lag donderdagmprgen boven de Golf van Biscaye. Èen erbij be horend frontensysteem was toen zuidwest-Frankrijk al gepasseerd, hetgeen enkele millimeters regen bracht. Verwacht mag worden dat de depressie zich verder in ooste lijke richting zal blijven verplaat sen. Voor onze omgeving betekent dit in eerste instantie dat de ooste lijke wind nog iets in kracht zal toenemen en van het zuiden uit meer bewolking zal komen en de temperaturen wa thoger zullen worden. Maart was droog op Schouwen-Duiveland .De maand maart 1958 was met 22 mm. neerslag een droge maand, want normaal voor oostelijk Dui- veland is in maart een regenval van 46 mm Ook waren er 21 dagen waarop de thermometer beneden nul daalde, de laagste temperatuur werd op het proefbedrijf Schelde- monden opgenomen op 23 maart jl. nl. 6 graden Celsius. PREDIKBEURTEN Nagekomen vrijdag 4 april Ned. Herv. Kerk St. Philipsland: 7 uur ds. v. Dieren. Geref. Kerk Zierikzee: 7 uur ds. Tiemersma. Scharcndüke: 7 uur ds. Kamper. Brouwershaven: ds. Schuddebeurs. Zönnemaric: 7 uur ds. Melse. Nicu- werkerk: 7 uur dr. Becker. Oos ter- land: 7 uur leesdienst. Bruinisse: 7 uur ds. Wielemaker. Anna Ja- cobapolder: 7 uur ds. Smit. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 7.30 uur ds. Keizer. Geref. Gemeenten Nieuwerkerk: 7.30 uur leesdienst. Oosterland: 7.30 uur leesdienst. St. Philipsland: 7 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 7 uur leesdienst. Re- se: 7.30 uur leesdienst. Nieuwer kerk: 5 uur ds. Mallan. Bruinisse: 7 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 7 uur leesdienst. Brui nisse: 7 uur leesdienst. St. Philips land: 7 uur ds. Gebraad. Prins Bernhard (terug uit Turkije) sprak studenten toe Geanimeerde bijeenkomst op „Woudsclioten" ZEIST, 2-4. „We kunnen hel een voudig niet stellen zonder de we reld overzee, de relaties met de minder ontwikkelde gebieden. In de gecompliceerde samenleving van vandaag is de samenhang tussen landbouw en industrie, scheepvaart eri handel, kapitaalsinvesteringen en werkgelegenheid zo nauw, dat we allemaal in Nederland, van noord tot zuid en hoog tot laag, in dezelfde schuit zitten: samen naar welvaart of samen naar ge brek. En datzelfde gaat. hoe langer hoe meer ook in wereldverband gelden. En als dat zo is, dan geldt dat hel eerst en het meest in Ne derland, zo dicht bevolkt, zozeer aangewezen op wereldverkeer in goederen en -diensten". Aldus Z.K.H. Prins Bernhard in een rede, die hij vanmiddag heeft uitgesproken op liet congres „Stu dent en Koninkrijk", dat. in „Woud- schoten" wordt .gehouden De Prins hield deze rede, die gewijd was aan de verhouding van Nederland tot de onderontwikkelde gebieden, kort nadat hij uit Turkije was te ruggekeerd. Van de vliegbasis Soesterberg, waar de Prins was ge land, was hij regelrecht naar Soest en vandaar naar „Woudschoten" gereden om daar zijn rede te hou den en aan de discussie deel te ne men.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2