IjBnaagj] II „Groene Kruis Veeblett X, ZIERIKZEE Verbouw van Groene Kruis-wijkgebouw kan elk moment beginnen Financiële nood der vereniging ter sprake op jaarvergadering Op de donderdagavond in „Con cordia" gehouden zeer slecht be zochte) vergadering van de Vereni ging „Het Groene Kruis" heeft de voorzitter, de heer J. J. van den Ende, in zijn openingswoord ge waagd van de vertraging, die de verbouwing van het Groene Kruis, wijkgebouw in de loop der maanden heeft ondervonden. Allerlei facto ren waren daarvan de oorzaak, o.m. de lang aangehouden vorst en het feit, dat de vereniging voor de bouw een stuk grond had geclaimd, dat later geen eigendom van de ver eniging bleek te zijn. Er was toen een kadastrale procedure nodig, ge volgd door aankoop van het om streden stuk grond, hetgeen alle maal tijd in beslag nam. De toe stand is echter zo, dat elk ogenblik met de bouw kan worden begon, nen Naar een ontwerp van archi tect, de heer L. H. A. de Jonge te Zierikzee, wordt de verbouwing uitgevoerd door de firma Rogge band. Het uitgebreid jaarverslag werd gelezen door de secretaresse mevr. L. C. Schilstra-Bruinsma. In het verslag werd herinnerd aan de bouwstrubbelingen en het vertrek van de specialisten. Hoe de vrijge komen ruimten rendabel te maken is nog niet geheel duidelijk. De oog-, zenuw- en t.b.c.-artsen hiel den tot mei spreekuur in het wijk gebouw, terwijl de kinderarts tot mei de ene week consultatie bureau hield voor zuigelingen en de andere week in het gebouw zijn partiku- liere spreekuur hield. Na mei ver plaatste laatstgenoemde zijn parti- kuliere spreekuur naar het Rode Kruis ziekenhuis. Evenzo deed de rheumaloog. Wel werd het gebouw gebruikt voor de schooltandverzor. ging, t-b.v. de medische sportkeu ring en door de logopaediste. Na ZIERIKZEE De financiële nood van een of an dere vereniging maken tot onder werp van een apart artikel, is een hachelijke zaak, want het is ons be kend dat tenslotte een heleboel ver enigingen op Schouwen-Duiveland met kunst en vliegwerk pogen df financiële eindjes aan elkaar te knopen en daar soms toch niet of nog niet in slagen. Niettemin wil len wij een uitzondering maken voor de vereniging „Het Groene Kruis'' te Zierikzee, waarvan het bestuur niets liever wil dan het so ciaal-medisch werk voortzetten op de oude voet en zelfs uitbreiden, maar telkens weer de sterke rem ondervindt van de veel te krappe geldmiddelen. Temeer klemt dit, waar de vereniging staat voor de verbouwing van het wijkgebouw aan het Jannewekken. Zal straks deze verbouwing zijn opgeleverd, dan is er - de praktijk leert het - toch altijd weer extra geld nodig om voorzieningen te treffen op het punt van inrichting e.d. Het jaar lijks tekort op de rekening evenwel bedraagt ongeveer drieduizend gul den en er is dus weinig fantasie nodig om zich voor te stellen in welk een onmogelijke dwangpositie de vereniging langtemerhand is ge komen. Het bestuur speelt nu met de gedachte aan contributieverho ging. Terecht - naar ons gevoel - vreest het evenwel dat contributie- Verhoging verlies van leden zal meebrengen en zelfs bestaat de kans dat het middel erger zal blij ken te zijn dan de kwaal. Op de donderdagavond gehouden vergadering is daarom een tussen voorstel van de bestuurstafel aan genomen, om de leden te verzoeken vrijwillig de contributie te verho gen tot f 7,50. Het bestuur doet dit met vrijmoedigheid, omdat de tot nu door de leden betaalde contri butie van f 5,voor Zeeland een minimum is. Er zijn zelfs vereni gingen in de provincie waarvan de leden zonder morren f 10,be talen. Bovendien wordt een drin gend beroep gedaan op hen die nog geen lid zijn, dit toch vooral te worden en niet te wachten tot het ogenblik dat men werkelijke hulp van het Groene Kruis nodig heeft. In de praktijk komt dit maar al te vaak voor en in feite is dit toch geen goede gang van zaken. De sociaal-medische belangen - ook in de stad onzer inwoning - wegen zwaar en daarom dient het Groene Kruis-werk gesteund te worden door allen die steunen kunnen. Het willen daartoe dient een evidente zaak te zijn. Er zijn op Schouwen-Duiveland werkelijk stralende voorbeelden van spon tane hulp aan het Groene Kruis. Wij hebben daar genoeg over ge hoord bij gelegenheid van de ope ning der verschillende wijkgc- bouwen. Laat Zierikzee dan niet achterblijven, maar beseffen van hoeveel nut het Groene Kruis werk is. We schreven het al: pleiten voor een enkele vereniging op deze plaats is een hachelijke zaak. Maar wij menen het risiko te mogen ne men, omdat hier tere menselijke belangen op het spel staan, de be hartiging waarvan bij het Groene Kruis in uiterst goede handen is. Maar dan dient de geldbuidel rede lijk goed gevuld te zijn, anders zal het onherroepelijk mislopen en wc geloven niet dat een dergelijke gang van zaken zou stroken met het „algemeen belang", waaronder het Groene Kruis-werk zonder enige twijfel ressorteert. het overlijden van de heer Lind- hout, werd de heer Houmes tot bo de aangesteld. De heren D. Quant en A. Schell woonden de provin ciale jaarvergadering bij. Per 31 december '57 bedroeg het aantal leden 1361. Het werk van de wijkverpleegsters Het totaal der door de wijkver pleegsters afgelegde bezoeken be droeg: 6780. Het aantal bezoeken, afgelegd voor de wijkverpleging bedroeg: 5692; voor de t.b.c.-bestrij- ding: 311; voor de rheumabestrij- ding: 58; voor de schooltandverzor- ging: 133 en voor de bejaardenzorg: 49. Ook bezochten de wijkverpleeg sters verschillende malen de la gere- en kleuterscholen voor het reinheidsonderzoek der schooljeugd Op het consultatiebureau voor zuigelingen werden 163 zuigelingen ingeschreven. De zusters maakten ten behoeve van de zuigelingenzorg 592 bezoeken aan huis. Op het kleu terbureau werden 104 kleuters nieuw ingeschreven. Het aantal huisbezoeken hiervoor bedroeg: 431. Laatste hulp werd 28 keer ver leend. Er werd 454 maal hoogtezonbe- straling gegeven. Een der zusters gaf e.h.b.o.-les- sen aan de huishoudschool. Boven dien verleenden de zusters assisten tie aan de cursus voor Rode Kruis- colonnisten. Een moeder- en kleu tercursus, alsmede een vadercursus werden geoi-ganiseerd. Een partiku- liere gift van f 25 werd ontvangen. Nadelig saldo De penningmeesteresse mej. A. Fermin las het financieel vei-slag. De rekening toonde een nadelig saldo van f 2787,95. Ook-de begro ting van 't nieuwe verenigingsjaar toont een tekort ongeveer in de zelfde orde van grootte. Besloten werd de leden vrijwillig te verzoe ken de contributie te verhogen tot f 25. Na uitgebracht rapport door het commissielid de heer A. Schell, werd de penningmeesteresse dé charge verleend. Tot lid van de fi nanciële commissie werd benoemd de heer F. Schell (in de vacature A. Schell). De heer A. Schell werd afgevaai-digd naar de provinciale vergadering. Bij monde van de heer P. Duson bracht de materialen- commissie een gunstig rapport uit. Een klacht is dat sommige goede ren veel te lang bij de mensen blij ven. Bij de rondvraag werd de sugges tie aan de hand gedaan een bazar te organiseren. Het bestuur zal de mogelijkheid overwegen. In spe ciale gevallen kan vrijstelling van contributie worden verleend. So ciale Zaken neemt dan de betaling over. Huurbetaling bij materiaal uitreiking werd niet aanlokkelijk geacht. Gepoogd zal worden nog dit jaar het ledental op té voeren tot 1500. Vooral voor giften houdt de vereniging zich warm aanbe volen. Met een dankwoord sloot de voorzitter de vergadering. Ingezonden mededeling en het adres daarvoor: STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Op de Paasveetentoonstelling te Rotterdam behaalde de heer Jac. Blom met een rood-bonte os met 2 brede tanden een 2e prijs. Het dier is verkocht aan de heer W. van Nieuwenhuijzen te Brouwershaven. BROUWERSHAVEN De tweede oliebollcnverkoop ten bate van de jubileumkas der algemene sportvereniging Brou wershaven, welke donderdagmid dag werd gehouden, heeft de eer ste overtroffen. De netto-opbrengst bedroeg f 112,06. Door slagerij W. A. van Nieu- wenhuize werd op de Paasveeten toonstelling te Rotterdam een os aangekocht, gemest door de heer J. Blom te Haamstede. Dit dier be haalde op de tentoonstelling te Goes de ereprijs met medaille en op de Paasveetentoonstelling te Rot terdam een 2e prijs. Eveneens werd aangekocht een zwaar vai'ken op dezelfde tentoonstelling welke een derde prijs verwierf. De firma O. van Nieuwenhuize kocht op de Paasveetentoonstelling te Rotterdam een zwaar varken, dat een tweede prijs behaalde. Uitvoering zangvereniging „Nu met Hope" Woensdagavond hield de zang vereniging „Nu met Hope" in de zaal van hotel „Het wapen van Burgh" haar jaarlijkse donateurs uitvoering. Hoewel wat laat op het jaar, was de zaal uitverkocht, wat de voorzitter, de heer C. v. d. Klooster, in zijn openingswoord met vreugde constateerde. Een wel komstwoord riep hij toe aan de notabelen en afgevaardigden van zustervei-enigingen. Hij wees ver der op het tekort aan leden. Voor al mannelijke kan de vereniging zeer goed gebruiken. „Het zou", al dus de voorzitter, „zeer te betreu ren zijn als deze vereniging door gebrek aan leden ten onder moest gaan". Het koor nam nu bezit van het podium, en zong op zeer verdien stelijke wijze, onder leiding van de heer H. Roseboom, een tiental num mers. Het mooiste nummer was: „Ecce, quomodo moritur", van Handel, in de bewerking van J. Gallus. Dit werd, hoewel in te kleine bezetting, uitstekend gezon gen. Ook het bekende. „Kinderen van de Soetewey" getuigde van een grondige studie, evenals „Koorfan tasie" van S. Strating en „Kom nu met zang" van Julius Röntgen. Wat prestatie betreft, behoeft het koor niet voor andere koren onder te doen, alleen bij enkele nummers, zoals „Pani's Angelicus" van Cesar Frank, konden de te kleine bezet ting van de tenoren en bassen het ontbreken van een orgel niet over koepelen. In afwijking met vorige jaren kwam de toneelgroep nu eens met een vrolijk stuk „Strikt zakelijk" van W. v. Boxtel, een spel dat met behulp van enkele niet-zangleden een groot succes was. De dames en heren tonelisten hebben de zaal ge durende 2l/z uur van de ene lach bui in de andere doen tuimelen. Er zat vaart in het stuk. Het is een stuk vol „vrolijke leugens", waar van de één nog origineler is dan de andere. Het pseudo-echtpaar, ge bracht door mevr. v. d. Weel- Schoonaard en de heer S. Roos, ga ven menig leugentje ten beste om achter de centjes van oom Stef, uitstekend vertolkt door de heer M. Visser, te komen. Het gehele stuk werd gedragen door de butler, de heer A. Visser, die voor zijn fan tastisch spel een ere-pluim verdient Ook de andere rollen waren in goede handen. Aan het einde dankte de voor zitter vooral de gastspele.rs voor hun opoffering en bood hun een aandenken aan. Een gezellig bal on der leiding van het „Gerjorie trio" besloot de uitstekend geslaagde avond. BROUWERSHAVEN Oud-papier actie A.s. zaterdagmiddag starten de leden van de Vrije Vogelclub alhier wederom met de actie om geld bij een te brengen, teneinde het Pico- feest te Ommen te kunnen bijwó nen. Deze aktie behelst het ophalen van lompen, metalen en oud papier en namens de jeugdige Vrije Vogels doen we gaarne langs deze weg een beroep op de Brouwse bevolking om de „rommelkast", welke vooral in de huidige schoonmaaktijd wel wat oplevert, eens goed na te zien. AGENDA Heden (vrijdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, opera „Forum" (Z.V.U.) Brouwershaven: hotel Ringelberg, 8 uur, jaarvergadering VARA. Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, „East of Eden" (14 j.) Haamstede: bioscoop hotel Bom, 8 uur, „Moordend lood" (14 j.). Overmoirgen (zondag) Zierikzee: Concertzaal, 3 uur, „Ri chard Leeuwenhart" (14 j.); 8 uur, of Eden" (14 j.). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. A. Stegenga, Utrecht. Beroepen te Loosduinen: dr. W. Bartlema, Leeuwarden; te Rijssen: J. Wieman, Oudewatei'. Aangenomen naar Mantgum: kand. K. G. de Noord, Wehe (Gr.). Ger. Kerken Aangenomen' naar Bussum: H. Schut, miss. pred. met verlof, Hil versum. Bedankt voor Heerlen en voor Workum: H. Schut, miss. pred. met verlof, Hilvei-sum. LAND- EN TUINBOUW Sterk gestegen uienprtfs Er blijft een zeer grote vraag be staan naar de restanten van de Zeeuwse uienoogst. Tengevolge van het koude weer, dat enkele weken in vrijwel heel west Europa heeft geheerst, is de vraag naar uien sterk toegenomen, vooral ook om dat het aanbod van vroege voor jaarsgroenten door het koude weer wordt vertraagd. Deze sterk toege nomen vraag komt bovendien in een periode waarin de aanvoer gaat afnemen en dit heeft tot ge volg gehad dat de prijzen vrij sterk zijn gestegen gedurende de laatste twee weken. Op het ogenblik wordt voor de beste kwaliteiten van de uien rond 25 cent per kg. betaald. Dat is ongeveer 100 pet. meer dan een drietal weken geleden werd betaald. Brouwershaven verbetert openbare verlichting in belangrijke verkeersaders Raad besloot tot doen opmaken restauratieplan stadhuis Gisteren (donderdag)avond kwam de i-aad der gemeente Brouwersha ven in openbare vergadering bij een. onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Afwezig wegens ziekte was wethou der J. Dekker. Z.h.st. wordt besloten de water kraan bij de Ned. Herv. kerk die voorheen dienst deed voor de boe renbedrijven op te heffen, daar de ze thans overbodig is geworden. Alle bedrijven zijn nl. op de water leiding aangesloten. De voorzitter geeft vervolgens een uitgebreide toelichting op het agendapunt „vei-goeding aan de vrijwillige brandweer". Nadat over leg zal zijn gepleegd met de ge meenten, ressorterende in de ge meenschappelijke regeling zal in een der volgende vergaderingen met een definitief plan worden ge komen. M.a.st. wordt besloten tot ver betering van de openbare verlich ting door middel van H.P.L.-lam- pen, zoals reeds diverse exempla ren in de gemeente branden. Het betreft hier een achttiental lichtpunten in de Poortdijkstraat, Noorddijkstraat, Zuiddijkstraat, op de Markt en de beide zijden der Haven. De kosten hiervan bedra gen f 750. De raad is van de noodzakelijk heid dooi"drongen temeer daar de Haven en Markt met het oog op de verkeersveiligheid een betei-e verlichting behoeven. Z.h.st. wordt de naamsverande ring Nutspolder in Bostonplein aangenomen, hetgeen een stukje straat betreft in het uitbreidings plan langs de Gereformeerde kerk en de nieuwbouw. Dan volgt het voorstel van b. en w. tot het, maken van een plan tot restauratie van het stadhuis waar voor door genoemd college een uit voerige toelichting aan de raad is verstrekt. Het betreft o.a. hei-stel lingen van de trap, in het gebouw, de bodenkamer, de vloeren, ver vanging van het pleisterwerk enz. Het te vervaardigen plan zal wor den opgemaakt door de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" te Zierik zee. De x-aad stelt hiervoor z.h.s. een crediet beschikbaar van f 1000. In bespreking komt een toelich ting op de wijziging xioolbelasting, welke verordening, na definitieve vaststelling alleen van kracht zal zijn op panden, die aangesloten zijn of kunnen worden op de riolering. De aangebouwde percelen, zoals kleine schuurtjes e.d. zullen dan niet meer belastbaar 2ijn. Het voor stel wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Een aanbieding voor een le ning ad f 5000 der Bank voor Ned. Gemeenten besluit de raad te aan vaarden. Hierdoor zal hel mogelijk zijn over te gaan tot herbestrating der Zuiddijksti-aat. Bij de rondvraag informeert de heer R. J. v. d. Wekken (AR) wan neer de uitbaningen in het Boston plein worden dooi-getrokken. De voorzitter antwoordt, dat wanneer hier niet wordt gebouwd de nood zaak momenteel niet aanwezig is. Mevr. M. Y. Everwijn-v. d. Velde (VVD) vraagt naar de werkzaam heden op de sekretarie met het oog op de ziekte der gemeentesekreta- ris. De vooi-zitter zegt, dat er wel enige stagnatie optreedt, maar dat het geheel nochtans goed loopt. Het ligt in de bedoeling dat de heer Gunst in april voor halve dagen kan beginnen, zodat de achtei-stand geleidelijk kan worden ingelopen. De heer A. Duinhouwer (P.v.d.A.) merkt tenslotte op, dat nog maar éénmaal kolentoeslag is verstrekt. De vooi-zitter deelt mede, dat de heer Meii-esonne, die thans als se- kretaris een druk bezette werkdag heeft, de tijd nog niet heeft kun nen vrijmaken, om tot uitbetaling over te gaan. Dit zal echter binnen zeer korte tijd gebeuren. ZIERIKZEE Meubelshow met nieuwigheden in grote zaal vau „Concordia" Het moderne interieur wint veld Stoffeerderij en meubelhandel J. M. Tuinman Zn. heeft de grote zaal van „Concordia" weer omge toverd in een bij de tijdse meubel showroom, waar vele nieuwighe den 'zijn te zien, die ook op de jongste Huishoudbeurs de aandacht trokken. Opvallend zijn de stalen zomer- meubelen en de plastic serremeu belen, die ook voor tei-rassen wor den gebruikt. Veel aandacht wordt gevraagd voor het moderne anti- hernabed. Het gotische meubel is praktisch verdwenen; het is alles moderne stijl wat de klok slaat. Maar de klok slaat juist, want de eigentijdse meubelontwerpers we ten artistieke vox-mgeving en prak tische bruikbaarheid wonderwel te combineren. Een voorbeeld is het wandmeubel, naar believen uit te bi'eiden door middel van aanzet- strips. Wij zagen moderne eethoe- ken, logisch van oplossing en op ZIERIKZEE Divisie-Jeugdkoor Leger des Heils Op zondag 30 maart a.s. zal een dameskoor van het Leger des Heils uit Den Haag een bezoek brengen aan Zierikzee. Het koor heet offi cieel „Het divisie-jeugdkoor" en bestaat uit 30 jonge dames, heil soldaten uit diverse legerkorpsen in de Zuid-Nederlandse Divisie. Het koor staat o.l.v. de kapitein C. Nieuwland. Solistische medewer king wordt verleend door Envoy C. den Ouden, meester op xylo foon en vibrafoon. Leider der samenkomsten is ma joor C. A. Verwaal, landelijk club huisleider van het Leger des Heils. Een korte uitvoering wordt o.m. gegeven voor de patiënten in het Zweedse Rode Kruis-Ziekenhuis. PREDIKBEURTEN LEGER DES HEILS (Juiste verbeterde opgave. Red.) Zondag 30 maart a.s. 10.15 uur v.m. Samenkomst met Divisie- Jeugdkoor. 12 uur Zondagsschool. 2.45 uur n.m. Openluchtbijeen komst op 't Luitje. 4 uur n.m. Zang in het Zweedse Rode Kruis- Ziekenhuis. 6.45 uur n.m. Jeugd- rally met Divisie-Jeugdkoor. het punt van stoffering een fi-aaie serie Duitse karpetten en chenille spreien, zeer artistiek, maar toch degelijk. Een waardevolle nieuwig heid zijn de"plastic-karpetten. Een steeds meer toegepaste trouvaille is het samengestelde bergmeubel. Beklede stoelen met perion en schuimrubbervulling passen in de huiskamer van moderne snit. Zeer up tot date zijn Zweedse stellen in teakhout uitgevoerd, met bijpas send wandmeubel. Een met al een met zorg samengestelde meubel show, waar de organiserende firma eer mee inlegt. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED H|( hot beste bed hy ooit gemaakt H«»*-Fabr?elten^^ Zêv«nWgMi Verwachting tot zaterdagavond. Verspreide opklaringen Plaatselijk enkele buien, maar ook verspreide opklaringen. Over wegend matige wind tussen zuid oost en zuidwest. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 29 maart. Zon op 6.24, onder 19.07. Maan op 12.11, onder 2.55. 30 maart. Zon op 6.22, onder 19.09. Maan op 13.23, onder 3.34. 31 maart. Zon op 6.19, onder 19.10. Maan op 14.39, onder 4.08. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 maart 8.52 v.m. 21.28 n.m. 30 maart 10.11 v.m. 22.58 n.m. 31 maart 11.46 v.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 29 maart 8.40 v.m. 21.20 n.m. 30 maart 10.00 v.m. 22.52 n.m. 31 maart 11.30 v.m. n.m. Doodtij: 30 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-3. - Het front van een depressie bij de ingang van het Engelse Kanaal lag vanmorgen midden over ons land. Het veran derde nauwelijks meer van plaats omdat zich boven Scandinavië een gebied van hogedruk handhaafde. Daardoor viel in ons land op tal van plaatsen regen. Door het opdidngen van de de pressie zijn boven de Noordzee ten noorden van ons land stormachtige oostenwinden opgestoken, die koude lucht uit Scandinavië naar Schot land voeren. Ons land bevindt zich dan ook dichtbij het overgangsgebied tus sen zachte en koude lucht, hetgeen merkbaar was aan de temperatuur in het noorden van het land, die vanmorgen maar 4 graden bedroeg. De komende 24 uur is in deze alge mene weerstoestand niet veel ver andering te verwachten. ,Brittaimia" te Dover aangekomen DOVER, 28 maart. - Het konin- klijke jacht „Brittannia" met ko ningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh aan boord is in Dover aangekomen. T Hoe kom je er bij om nu al de krant aan de buren te gevenl Ik heb de helft nog niet gelezen. U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen. Afdeling Ned. Chr. Bouwbcdrijfsbond vierde zilveren jubileum Afdeling telt thans 22 leden In de zaal „Rehoboth" alhier werd door de Ned. Chr. Bouwbc drijfsbond een feestvergadering ge houden, ter herdenking van het 25_ jarig bestaan der afdeling Nieu- werkerk. De voorzitter, de heer H. Zwaai, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord tot de vele aanwezigen, in het bijzonder het volledige college van b. en w. en het lid van het hoofdbestuur de heer van Tilborg, waarna hij voor ging in gebed en Schriftlezing. Mededeling werd gedaan dat de heer W. J. Stolk gedurende 25 jaren onafgebroken lid is geweest. De secretaris, de heer A. Peute, bracht een verslag uit over de 25 jaren verenigingsleven. De afde ling werd in 1933 opgelicht met aanvankelijk 7 leden én is gegroeid tot 22 leden, waarvan de heer Peutc gedurende 24 jaren actief werkzaam is geweest. Uit het fi nancieel verslag van de penning meester de heer A. Heijboer bleek dat dc ontvangsten na de laatste verantwoording bedragen: ink. f260.22, uitg. f 133,06; saldo f 127.16. Gouden insigne uitgereikt Namens het hoofdbestuur bood de heer van-Tilborg de hartelijke gelukwensen aan. Spr. vond het passend dat het jubileum feestelijk werd gevierd. In zijn causerie: „Waarom lfd van de N.C.B.?" deelde spr. mede, dat de bond thans 34000 leden telt en er de laatsle tijd veel nieuwe leden heeft bijgekre- gen. Als doel stelt de bond het die nen van God in het maatschappelijk leven. De christelijke werknemer mag zijn eisen stellen, maar zijn plichten staan hier tegenover. Hier na overhandigde spr. aan de heer Stolk het gouden insigne. Boven dien ontving de heer Stolk een oor konde en namens de afdeling een ruiker bloemen. Namens de Chr. Landarbeidersbond feliciteerde de heer J. G. Viergever en de heer A. Deui'loo namens dc Schilderspa- troonsbond. Ook burgemeester A. A. van Eeten bracht de gelukwen sen over en uitte zijn dankbaarheid over het bestaan van een christe lijke vakbond. Een gehouden verlo ting ten bate van het t.b.c.-fonds bracht f 48,05 op. De avond werd hierna verder gezellig doorgebracht Dc heer S. Overbcckc sloot daarop met dankgebed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2