ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 21 MAART 1958 NO. 18330 Plannen om tot „klokhervorming" te komen winnen v eld Doel: meer profiteren van de zon AMSTERDAM. 20-3. De idee van de Amsterdamse hoogleraar prof. mr. dr. G. van den Bergh om. voorshands voor geheel Europa, tot een „klokhervormlng" te komen, wint steeds meer aanhangers. Zoals bekend beoogt prof. v. d. Bergh de invoering van „de Euro- klok". Hij stelt voor: alle klokken gedurende de zes maanden vóór de langste dag per etmaal vijftig se conden sneller en gedurende de zes maanden daarna evenveel lang zamer te doen lopen. Elke dag wordt daardoor wat men zou kun nen noemen een zonne-dag. De scheiding tussen dag en nacht wordt zodoende bepaald door de tijdstippen van zonsop- en onder gang. In zijn boekje over deze „Euro- klok" wijst prof. v. d. Bergh o.a. op de grote economische en andere voordelen die deze klokhervormlng zal opleveren. Dat boekje is thans vertaald in het Frans, Duits, Engels en Itali aans. Aan alle leden van de Raad Prinsessen Beatrix en Irene naar Rotterdam ROTTERDAM, 20-3. Aon het be- zoek van H.M. Koningin Elizabeth II en Z K.H. Prins Philip, hertog van Edinburgh met H.M. de Konin gin en Z.K.H. de Prins der Neder landen aan Rotterdam op donder dag 27 maart zullen ook deelnemen H.K.H Prinses Beatrix en H.KH. Prinses Irene. Niet douchen of baden in Boedapest DELFT, 19-3. Zojuist is ver schenen het eerste nummer van ,JJe Brug" (in het Hon gaars „A Hid") een maand blad voor Hongaarse vluch telingen, dat voor de helft in Nederlandse tekst verschijnt. Het is een voortzetting van het blad „Magyar Szo", dat meer dan een jaar onder de vluchtelingen werd verspreid om hen te helpen btf de aan passing aan het leven in Ne derland. De redactie van „De Brug" wil contact met de Hongaren in de eigen taal blijven onderhouden, maar daarnaast de band tus sen Nederlanders en Honga ren versterken. Voorts blijft het doel de Hongaren voor te bereiden op de taak die hen wacht, wanneer zij als vrije mensen naar hun land kunnen terugkeren, en hen intussen bij te staan in de voortdurende strijd tegen het heimwee en de druk die op hen van communistische zij de wordt uitgeoefend. Het eerste nummer telt ruim 20 pagina's en bevat o.m. be richten, die direct uit Hon gaarse dagbladen zijn over genomen. Zo blijkt onlangs in de kranten van Budapest de volgende officiële aankon diging te hebben gestaan: „Binnen het stadsgebied van Budapest is het douchen en baden verboden". van Europa zal een exemplaar toe gestuurd worden. Vertrouwd wordt dat daardoor ln de onderscheiden Europese lan den Initiatieven worden genomen tot stichting van verenigingen die de invoering van de „Euroklok" na streven. In groter verband zal dat daarna kunnen geschieden door een federale bundeling dier verenigin gen. In ons land is de formele op richting van zulk een vereniging eind mei a.s. te verwachten. Rode Kruis helpt dakloos geworden Ambonezen s-GRAVENHAGE, 20-3. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft besloten ten be hoeve van de 65 dakloos geworden gezinnen in het Ambonezenwoon- oord ..De Schattenberg" bii Wes- terbork. dat dinsdag jl. door een felle brand werd getroffen, maxi maal f 25.000 ter beschikking te stellen Een commissie. b°«^aande uit de burgemeester van Wester- bork, de betrokken inspecteur van het commissariaat voor Ambone- zenzorg en het bestuur van de af deling Westerbork van het Neder landse Rode Kruis zal de steunver lening ter hand nemen. Het ls de bedo°ling. dat steun wordt verleend aan die gewinnen wier inboedel niet was verzekerd, als tegemoetkoming aan een direc te behoefte van het meest noodza- kelilke. Deze hulpverlening zal ln natura worden uitgereikt aan de betrokkenen. 's-GRAVENHAGE. H.M de Ko ningin ls voornemens op zaterdag 29 maart enige der in het bijzonder door de werkeloosheid getroffen gemeenten ln West-Brabant te be zoeken. In Diakarta doen geruchten de ronde, dat de schepen van de Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij, welke op het ogenblik nog in de Indonesische havens worden vast gehouden, nog voor het einde dezer maand aan de maatschaDpij zullen worden teruggegeven. Het besluit tot het geven van toestemming aan de schepen om de Indonesische wa teren te verlaten, zou worden ge nomen na door Lloyds, de assura deuren, gestelde eisen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Districtsvergadering Ned Orgonistenvereniging Zaterdag 22 maart a.s. wordt in de consistorie van de Chr. Ger. kerk te Zierikzee, een vergadering gehouden van het district Zeeland van de Ned. Organistenvereniging Na afloop van de huishoudelijke vergadering zullen enkele van de aanwezige organisten het nieuwe orgel bespelen. Vorige week don derdag werd een opname van het nieuwe orgel door de N.C.R.V. uit gezonden. De toegang tot de ver gadering en de orgelbespeling is voor belangstellenden vrij. LEERKRACHTEN KOMEN EN GAAN Weinig rooskleurige toestand op o.l.-school te Renesse Nog geen vooruitzichten voor nieuwe school In het Dorpshuls werd deze week de ouderavond van de openbare lagere school gehouden onder voor zitterschap van de heer L. A. Bak ker. Onder leiding van mevr. Broek- huizen-Dieudonné brachten leerlin gen uit de hoogste klassen voor de pauze een leuk programma ten to nele van voordrachten, schetsjes en dansjes. Een der leerlingen toonde zijn vaardigheid op de accordeon. Aan de kleding was alle aandacht besteed en mevr. Broekhuizen met haar medewerkers(sters): mevrouw Horst-Paauwe en de heer Lemson, legden alle eer in met het gebo- dene. De. dames kregen na afloop een ruiker bloemen overhandigd. Na de pauze deed het hoofd der school, de heer J. M. de Nooljer, mededelingen met betrekking tot de school. Door het komen en gaan van leerkrachten is de toestand op school weinig rooskleurig te noe men. Een lichtpuntje is. dat de on derwijzer, de heer Blom, waar schijnlijk ln mei uit militaire dienst zal komen. Toen het hoofd der school een noodzakelijke operatie moest ondergaan, stonden de heer Kristelijn en mevr. Limburg voor de onoverkomelijke taak aan 141 leerlingen les te geven. Na het her stel van de heer De Nooijer ver klaarde mevr. Broekhuizen-Dieu- donné zich bereid tijdelijk de plaats van de heer Blom in te nemen. Woorden van dank sprak de heer De Nooijer tot het bestuur van het Dorpshuis voor de spontane mede werking ondervonden bij de aan schaffing van de benodigde inven taris voor de lichamelijke opvoe ding. Een waarschuwend woord richtte het hoofd der school tot die ouders die door verkeerde voor lichting gedreven hun kinderen na de zesde klas naar een andere school doen. Alleen de zeer be gaafden kunnen dit volbrengen. Minderwaardige barak Ondanks het feit dat de barak waarin thans nog les wordt ge ven aan geen enkele eis voldoet, zijn er nog geen vooruitzichten voor een nieuw schoolgebouw, niet tegenstaande het feit dat de plan nen gereed liggen. Voor de oudere leerlingen zal ge tracht worden dit jaar een reisje te organiseren; de kleineren wacht (zo ligt in de bedoeling) een strénd- feestje of iets dergelijks. Wegens het aftreden en niet-her- kiesbaar zijn van de heren L. A. Bakker en L. A. Matthijsse, wer den in de oudercommissie gekozen de heren Jac. Jonker en J. L. Bra- ber. De commissie werd uitgebreid met de dames Simons-Imhoff en Kostense-de Vos. Burgemeester mr. Lunsingh-Ton- ckens richtte hierna woorden van dank tot het hoofd der school en tot mevr. Broekhulzen. De burge meester bracht namens het ge meentebestuur de volle tevreden heid over het gegeven onderwijs tot uiting en toonde zich dankbaar omdat men toch nog goed door de talloze moeilijkheden ls heenge- komen. Deze geslaagde ouderavond werd hierna gesloten door de heer L. A. Aan het begin van deze avond waren de ouders in de gelegenheid gesteld zich op de hoogte te stellen van het werk van hun kinderen. Een foto van het lanceren van de Amei ikaanse kunstmaan, die deze week succesvol in zijn baan om de aarde werd gebracht. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zondag gaat Zierikzee met kans op winst op bezoek by ODIO. Burgh gaat z(jn laatste wedstrijd in de competitie - tegen NSV - spelen. Belangrijk treffen tussen Zonnemaire en SVOWK. MEV0 heeft het weekeinde vrijaf. Examen voor SDKB- scheidsrechters VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D gaat Zierikzee zondag op bezoel bij ODIO in Ossendrecht. Op pa pier moeten de rood-zwarten dezi wedstrijd gemakkelijk kunnen win nen,maar toch zal men er goei aan doen de tegenstander niet U onderschatten. Terneuzen staa: voor een moeilijke opgaaf, om Grenswachters in Putten de punt jes arhandig te maken. Axel za alle zeilen bij moeten zetten om RKFC van het lijf te houden. Voo Biervliet zit er in de ontmoetinc tegen RCS een kleine kans oj ivinst. Hontenisse heeft tegen ME TO iets betere papieren door he terreinvoordeel. Opmerkelijk is da~ voor Zeeland Sport, dat reeds enigi wedstrijden achterstand heeft e; nog tot de kanshebbers behoort geen wedstrijd is vastgesteld. In d( 4e klas G gaat Burgh zijn laatsti uitwedstrijd in deze competiti spelen en wel tegen NSV in Nispen Als Burgh nog aan de degradati tuil ontkomen zal het zeker eer puntje in de wacht moeten slepen Een opgaaf die als er flink word aangepakt, binnen het bereik ligt De Schutters kunnen tegen Nieuw Borgvliet hun positie wat verbe teren door er minstens een gelijl spel uit te halen. Steenbergen stuurt Kaaise Boys met lege han den naar huis. Wanneer Halsterei bij SC Gastel een puntje zou ver liezen kan Steenbergen zich kam pioen noemen. Wij houden het ech ter op een overwinning voor de be zoekers. Cluzona heeft de beste kansen tegen Noordhoek in Wouw AFDELING ZEELAND DER K N.V.B. In de le klas B heeft Zie rikzee II bij een overwinning op Renesse II, waartoe het de beste, kansen heeft, het kampioenschap zo goed als in zfn zak. Brouwers haven moet in eigen huis in staa" zijn om Dreischor van de winst aj te houden. In de 2e klas C is on getwijfeld het treffen tussen Zon nemaire en SVOWK van het groot ste belang voor het verdere ver loop van de competitie. Het terrein voordeel kon hier wel eens de door slag geven. Zierikzee III kan zijn goede positie handhaven door Brouwershaven II geen kans te ge ven. Dreischor II heeft iets betere kansen dan het bezoekende Re nesse III. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. MEVO heeft deze week in de 2e klas B vrijaf. Bevelanders zien Wolf aartsdijk met de winst ver trekken. Kapelle zal weinig moeite hebben om van Heinkenszand te vinnen. SVD kon wel eens in Drie wegen van Kloetinge gaan winnen, waarbij Yerseke III dan als lachen, le derde zou fungeren. Goes V noet in de wedstrijd tegen Wisse- cerke in staat zijn de positie op de anglijst wat te verbeteren. In de .'e klas D is maar een wedstrijd mstgesteld. SINOTO is daarbij fa- roriet in de uitwedstrijd tegen Irouwershaven III. In de junioren- ■ompetitie kan Zierikzee zich van le kleine misstap van jl. zaterdag egen Renesse herstellen. Brou- oershaven en Burgh zijn 2 gelijk waardige tegenstanders, waarbij :en gelijk spel tot de mogelijkheden jehoort. Zierikzee II zal tegen Zon. lemaire wel het onderspit moeten delven. SPELREGELWEDSTRIJD. In het kader van haar 25-jarig jubileum organiseert de scheidsrechtersver- miging „Walcheren" ln geheel Zeeland spelregelwedstrijden tus- len teams waarvoor alle voetbal verenigingen zijn uitgenodigd. Op rits eiland zal deze spelregelwed- ■•trijd plaats vinden op zaterdag 5 ïpril a.s. des namiddags om 3 uur ln hotel „Van Oppen". Naar wij vernemen zijn ook belangstellen den op deze middag van harte wel- zom. De finale van deze wedstrij- ien zal plaats vinden op 19 april x.s. te Goes. BILJARTEN. De heer P. D. Vij verberg, „D.O.S." Ouwerkerk, zal i s .zaterdag (morgen) uitkomen in le afd. C bij de voorwedstrijden van het district voor het kampi oenschap le klas libre. Daar de te genstand op dit tournooi zeker zwaar zal zijn krijgt de heer Vij verberg het niet gemakkelijk. KORFBAL. Na de door de S.D. K.B. voor de scheidsrechters ge organiseerde scheidsrechterscursus, die een groot succes kende, zullen morgen (zaterdagmiddag), in het ,Huis van Nassau" te Zierikzee, de scheidsrechters van de S.D.K.B. in de gelegenheid worden gesteld exa men af te leggen. Bij de serieuze pogingen die het bestuur van de SDKB in het werk stelt om te ko men tot verbeteren van het spel peil, wordt het opvoeren van het peil der scheidsrechters, en dit Te recht, als een eerste vereiste ge steld. Een verheugend feit is het dat tot nu toe de scheidsrechters hun volle medewerking, tot heil van de korfbalsport op ons eiland, hebben gegeven. PREDIKBEURTEN Zondag 23 maart Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer (bev. dhr. A. v. Pel), 6.30 uur dhr. v. Pel; Ver.-gebouw: 10 uur ds. v. Royen. Kerkwerve: 2 30 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur cand. Verseput. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. v. Liere. Noordwelle: 10 uur ds. v. Llere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. Swaak. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak (H.D.). Ouwerkerk: 7 u ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wester hof. 6.30 uur bijbelbespr. ln „Reho- both". Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 en 6 30 uur ds. Keiler, em.-pred. Brulnisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Phi- lipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren (H.A.). Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. N. J. Pabon uit Arnhem. Gereformeerde Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Schud- debeurs. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 uur ds. Schuddebeurs. 2.30 uur dr. Becker. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker, 3 uur ds. Schuddebeurs. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. W. Krbuzen uit Delft. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Ja- cobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Smit. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds. Meljering, 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 2.30 uur ds. L. Rijksen uit Rotterdam. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijksen, 2.30 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Geref. Gemeenten ln Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 0 uur ds. Gebraad. Rooms-katholieke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis garage hotel 't Wapen van Burgh). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst; 7.30 uur verlossingssamenkomst. Ingezonden mededeling Een dagelijkse puzzle zval eten toe vandaag Natuurlijk Een kaasgerecht (een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem AARDAPPELEN met KAAS en UIEN Gelukkig kan er met behulp van 'kaas, in een minimum van tijd iet» heerlijks op tafel getoverd worden. Neem b.v. eens gebakken aard appelen met kaas en uien. Men behoeft hiervoor alleen maar Z pond gare aardappelen, ln pl&kjea gesneden, met ringen ui te bakken en er tot slot 250 gram ln blokje» gesneden belegen kaas door t» doen. Nog even samen verwarmen (maar niet te lang, ander» smelt de kaas uit) en opdienen met een fris slaatje. Doe nog meer met Ingezonden stukken STELLETJE WEGPIRATEN Mijnheer de Redacteur. Wat nu al wekenlang dag in dag uit op de Laan van St. Hilaire, Hoofdpoortstraat, Nieuwe Haven gebeurt is kortweg schandelijk. Er is een Rotterdamse firma, die vla deze roete stenen vervoert, die per schip aan de haven worden aange voerd. Wellicht hoe meer vrachten hoe meer verdienste, want hoe de chauffeurs met topsnelheden door de straten jakkeren stelt alles in de schaduw wat Schouwen-Duive- land tot nu toe heeft gezien. Vooral ledig komen deze wegpiraten met enorme snelheden (in ieder geval ver boven de grens die in de be bouwde kom is toegestaan) de stra ten doorjakkeren. Het zijn vervaar lijke bakbeesten van vrachtauto's en wee de kinderen, die niet tijdig op zij kunnen springen. Met velen vraag ik me af hoe lang dit nog door zal moeten gaan. Een half uur posten en deze gevaarlijke maniak ken kunnen op de vingers worden getikt. De verontwaardiging over deze rijmethodes in deze buurt is groot. EEN HUISMOEDER (die met angst en beven op een ongeluk zit te wachten). DE GEMEENTELIJKE HERINDELING De grenzen van de nieuw te creëren gemeente Tergouwe Met ingang van 1 januari 1960 worden de gemeenten Brouwersha ven, uitgezonderd een gedeelte dat naar de nieuwe gemeente Midden- Schouwen overgaat, Dreischor, Noordgouwe, uitgezonderd gedeel ten, die naar de nieuwe gemeente Midden-Schouwen en naar de ge meente Zierikzee overgaan en Zon nemaire in haar geheel, met ge deelten van de gemeenten Duiven- dij ke, Kerkwerve, Nieuwerkerk, Oosterland en Zierikzee samenge voegd tot een nieuwe gemeente ge naamd Tergouwe. De grens van de nieuwe gemeen te Tergouwe wordt in het noorden Deltaplan - Platen - „Slachter" - Mededeling „Pit" - Velletje en Borreltje Er wordt enorm veel geschreven en gepraat over de grote verande ringen, die het Deltaplan teweeg zal brengen, maar nog deze week zag Eilandman twee vette varkeiis door Zierikzee lopen en zolang dit nog kan, laat hij zich niet van de wijs brengen. Het herinnert hem aan die oude middeleeuwse platen, waar vroeger alle schoolmuren mee waren versierd. Op die platen waren middeleeuwse stadsgezichten afgebeeld en daar liepen ook twee varkens op rond. De varkens her inneren Ellandman ook aan dat oeroude verhaal van de „slachtei", niet slager, maar slachter. Het samt uit de tijd, dat keutjesavond nog echt keutjesavond was. Voor het zover was echter kwam de slachter, omgord met een riem en een koker met messen naar het huls van de executie gewandeld- Een „keutje" was in die dagen meer waard dan goud en de slachter had iets over zich van de chirurg, die voor een belangrijke operatie staat. Hij hield er van de altijd wat ner veuze spanning rond het dode var- ken tot een toppunt op te voeren. Als de keu lekker gekeeld, bruin- geroosterd en opengekapt lillend en wel lag uit te dampen, stelde de slachter zijn (soms onheilvoorspel- lende) vragen. „El jie nooit wat an dat vaarke gemaarkt Juwannus?" Nee, Juwannus had nooit iest ge merkt. Hoe zou hij ook. Maar de slachter hield aan: „vrattun goed?" Ja, het varken „vrat" goed en dan werd moeder de vrouw gepolst, die inmiddels al in de „spinne" was gedoken, om te kijken of er nog wat hartigs in de fles was. Op het moment dat de keutjes- vreugde naar zijn maximum zou moeten gaan, kwam daar de ver schrikkelijke mededeling van de slachter: „ik dienke dat tun vó de pit is". „Vó de pit" was het af schuwelijkste wat met een geslacht varken kon gebeuren, want het be tekende dat de gebrande spekdra- ger - wegens een of andere bij het slachten aan het licht tredende ziekte - ijlings onder de grond ge stopt moest worden. Grote versla genheid greep om zich heenalleen de slachter rees met een serene on aantastbaarheid boven al die men selijke onrust uit, als hij weer vol maakt kalm tussen de ribben dook. Eén woord uit des slachters mond kon nu vreugde of droefheid bete kenen, maar de slachter wist wel hoe hij de snaren van de mense lijke ziel moest bespelen. Als de eigenaar van het keubeest zachtjes begon te sputteren, zei de slachter: „geê mun nog drie menuten Ju wannus". Nu, die drie minuten kreeg hij en die gebruikte hij om een bloederige hand diep in de vleesmassa's te bgren. Uit het diep ste interieur van de keu haalde hij - laten we zeggen - een velletje te voorschijn, rook er aan en dan sprak de slachter: „ik k& ju felucu- teere Juwannus". Dan was de spanning gebroken, het borreltje smaakte dubbel lekker en het werd een grandioze keutjesavond. Eilandman geeft wel toe dat de lente niet erg geschikt ls, om keu- tjesavondverhalen op te halen, maar het lijkt ook wel november en dan krijg je datl gevormd door de provinciegrens, in het oosten en in het zuiden door de provinciegrens en de In artike len 2 en 3 omschreven grenzen van deze nieuwe gemeente met de nieu we gemeente Duiveland en met de gemeente Zierikzee en in het wes ten door de hierna omschreven grens met de gemeente Midden- Schouwen. De grens met de nieuwe gemeen te Midden-Schouwen volgt, begin nende in het zuiden, over ongeveer 4377 m. het midden van de weste lijke dijksloot van de Schouwense dijk, kruist over ongeveer 48 m. de Turelureweg, in het verlengde van het midden van de noordelijk ge legen westelijke dijksloot van de Schouwse dijk, volgt de noordelij ke insteek van de noordelijke berm- sloot van deze weg in westelijke richting over ongeveer 317 m., de oostelijke insteek van de oostelijke bermsloot van de Zuider Nieuw- landweg in noordelijke richting over ongeveer 802 m de noordelijke insteek van de noordelijke berm- sloot van de Duivendijkseweg in westelijke richting over ongeveer 467 m., volgt daarna over ongeveer 240 m. een lijn die evenwijdig loopt aan de ongeveer 200 m. van de nieuwe weg van Nieuwerkerke naar Brijdorpe ten noorden van de Duivendijkseweg, welke lijn loopt door een punt dat gelegen is in de as van de aan te leggen zogenaam de delingsdijk door de polder Schouwen en dat tevens gelegen ls in het verlengde van de noordoos telijke insteek van de in ongeveer noordwestelijke richting te graven waterloop; de grens volgt dit ver lengde en deze insteek over onge veer 2170 m., volgt daarna de zuid oostelijke insteek van de in noord oostelijke richting lopende hoofd waterloop over ongeveer 357 m. en de zuidwestelijke insteek van de zuidwestelijke bermsloot van de Dirksweg over ongeveer 570 m„ kruist ln het verlengde van deze insteek over ongeveer 20 m. de Kerkweg, om tenslotte van het be reikte punt gelegen in de noorde lijke insteek van de noordelijke bermsloot van deze laatste weg In ongeveer noordelijke richting een lijn te volgen, welke loodrecht staat op de as van de Lange dijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5