manier van thee-zetten! theezakjes!! Engels Koningspaar naar Nederland I i 3 i Douwe Egberts Brouwershaven verwacht nog wat welvaart van ontwikkeling tourisme J Behalve de bekende Pickwick Theezakjes, gevuld met een geurige Ceylon melange, brengt Douwe Egberts thans voordelige groot formaat theezakjes, gevuld met een fijne Engelse melange. Deze zyn goed voor 4 tot 5 koppen geurige verkwikkende theeJ Zet nu de thee op de nieuwe manier... met de nieuwe groot formaat Pickwick Theezakjes, die in het gebruik zo voordelig zijn. De zakjes zijn dubbel en geven daardoor snel een maximum aan smaak en geur af. Het staat bovendien zo keurig en verzorgd. Neem de proef! OH zifn de voordelen 9 Geen theebladeren In de theepot of In de kopjes. Geen theezeefje meer nodig. Het theezakje blijft bovenin de theepot drijven. waar hel water het heetst It. Daardoor trekt de thee reef beter tf 0 Altijd thee vin precies dezelfde sterkte door de nauwkeurig afgepaste hoeveelheid. O Ha i i 6 minuten, ilt de thee voldoende getrokken Is, kan het theezakje gemakkelijk worden verwijderd. De thee blijft dan haar fijne geur en volle smaak geheel behouden. Franse hoogleraren zien alleen'heil in Algerijnse onafhankelijkheid De Algerijnse kwestie kan alleen worden opgelost door aan dit ge bied onafhankelijkheid te verlenen. Tot deze conclusie is men gekomen op twee bijeenkomsten van hoog leraren aan Franse universiteiten, waarvan het rapport door het Pa- rijse blad „Le Monde" ié gepubli ceerd. Dit rapport zal dienen voor verder overleg en met name voor een derde conferentie, die in april zal worden gehouden. De betrokken hoogleraren geven toe, dat „de gewone man vasthcJudt aan het denkbeeld dat Algerië Frans is en Frans moet blijven", maar zo voegen zij hieraan toe: „Met geweld kan men niets oplos sen". Zij achten dan ook de tijd aangebroken voor onderhandelin gen, in de eerste plaats met het „Nationale Bevrijdingsfront". Tu nesië en Marokko, die goede dien- Isten hebben aangeboden, zouden oo de Algerijnse verzetsorganisaties een matigende rol kunnen spelen. HAAMSTEDE Komende werktuigendag belooft veel Indien de weersomstandigheden meewerken, belooft de door de N. F O. a.s. dinsdagmorgen om 9 uur op het bedrijf van de heer I. C. Boot aan de Vertonseweg, te hou den werktuigen-demonstratie, een groot succes te worden. Er zullen in het bedrijf te zien zijn: 2 ver stekfrezen achter 4 wielige tracto ren, het Rickbeg apparaat, ook wel het „denkende mes" genoemd, Pan ter schijfeggen, 3 types kunstmest strooiers, één op aftakas en 2 op wiel-aandrijving. Verder een serie vol-automatische nevelspuiten, nl. de K.W.H., de Solo-Rex en de Kin kelder. De nieuwste rug-nevelspui ten zijn vertegenwoordigd door Blasator, Holder, Solo en K.W.H Ook de kleine, maar dappere 2- wielige trekkers zullen laten zien wat ze kunnen, de volgende mer ken zijn aanwezig: Agria, Holder, Hako en Solo-Hak. Hun grotere broers op vier wielen zijn ook in ruime mate aanwezig, t.w de Deutz Hollander, Fiat, Porssche (85 cm. breed) en de Kramer. Deskundige toelichting zal gege ven worden door assistenten van de RT.V.D. Het ligt in de bedoe ling om elk werktuig 10 minuten te laten werken en er dan even over te praten. Doet men dit niet, dan zal zoals dat op andere demon straties gewoonlijk is, het werktuig of trekker dat het meeste leven maakt met de grootste belangstel ling gaan strijken. TONEEL EN FILM CHR. FILM-ACTIE ZIERIKZEE „Morgen zie ik je weer" in vertoning De Christelijke Film-Actie brengt zaterdag in het Verenigingsgebouw te Zierikzee de bekende film „Mor gen zie ik je weer" in vertoning. Het is een film door miljoenen ge zien en gewaardeerd om de zin volle inhoud van het filmwerk, dat de levensgeschiedenis „vertelt" van een Amerikaanse predikant. Het thema van de liefde is op uiterst gevoelige en tere wijze be handeld en in vergelijking met vele nihilistische filmwerken, die het kapotgeslagen leven en het surro gaat van de liefde tonen, is het ze ker opvallend, dat in „Morgen zie ik je weer" een „heel gewone lief de" is te zien, die jonge mensen samen gelukkig maken kón en ook werkelijk maakt. Er is ook een ge tuigenis van geloofskracht in deze film, die sterker spreekt naarmate de mens wordt .beproefd. De hoofd figuur, de predikant Marshall, werkt zich letterlijk dood, maar sterft met de tot zijn geliefde ge sproken woorden: „Ik zie je weer als het morgen is". „Morgen zie ik je weer" Is een cinemascope kleu renfilm van belangrijk gehalte. DALEND AANTAL INWONERS Poging betere pensionaccomodatie te verkrijgen Koningin bIJ ée Gratie Gode Beknopt schema aangerende de afktamming ran het Engelse en Nederlandse Koningshals alt de Stam ran Ju da en het Hols ran Darld Km. Georg» VJ Elisabeth De Sum r. Jnda (de Scepter-Stem) en Huis r. Darid Huis r. Wille» IV I K.ofav Willen t WdTelsUs I JnUana JUDA r~ Iweelingtone» -1 Peres i Chkrlemagne Frenci» H. r. Teek Naar aanleiding van het bezoek van het Engelse Koningspaar aan ons land, is het voor velen wellicht interessant van het volgende ken nis te nemen. Hare Majesteit Koningin Eliza beth II van Engeland is niet alleen gekroond, (doch ook gewijd en ge zalfd, evenals dit met de koningen van Israël het geval was. Zij is de souvereine vorstin over een hoogst merkwaardig Gemenebest van vrije volkeren over het rond der aarde. De Britse troon is bestendig en vormt een mysterieus bindend ele ment voor al die volkeren. De kro ningsceremonie is eeuwen oud. De overeenkomst met de zalvingen en kroningen van Israëls koningen is frappant. 'De volgende symbolen en tekenen wijzen daarop: 1. De 12 zoutvaten beduiden Isra ëls 12 stammen. (Zie II Kron. 13 vs. 4 en 5). 2. De Armilla (gouden armbanden) zijn Israëlitisch van oorsprong. (Zie 2 Sam 1 vs. 10). 3. De kroningsceremonie volgt ver der in 1 Sam. 10 vs. 24. 4. De aanbieding van de Bijbel is een unieke gebeurtenis. Dit vin den wij terug in Deut. 17 vs. 18- 19 en 2 Kon. 11 vs. 12. 5. De zalving is het belangrijkste onderdeel van deze ceremonie. Deze is eeuwenoud en Israëli tisch van karakter. (Zie 1 Sam. 20 vs. I, 2 Sam. 2 vs 4, 2 Sam. 5 vs. 3, 2 Kon. 11 vs. 12). Door de zalving worden de we reldlijke en religieuze roepingen van de koning tot een eenheid. (Dit vinden wij reeds bij Mel- chizedek - Gen. 14 vs. 18). 6. De ring is de Trouwring van En geland. Van ouds het symbool van macht (Zie Gen. 41 vs. 42 en Lukas 15 vs. 22). 7. De schepter vinden wij ook te rug bij Israël. (Zie Esther 5 vs. 2 en Hebr. 1 vs. 8). 8. In de zetel van de troon bevindt zich de zg. Kroningssteen. Deze is zeer oud en wordt door de Britten als een relikwie vereerd. In de gids van de Westminster Abdij wordt vermeld, dat dit de steen is, die Jakob als hoofd kussen diende tijdens de gebeur tenissen te Bethel. Merkwaardig is, dat ook van de koningen van Israël geschreven staat, dat zij gezalfd werden, „staande bij de zuil, steen of pilaar". (Joz. 24 vs. 26-27, Richt. 9 vs. 6, 2 Kon. 11 vs. 14). 9. Vervolgens roept het gehele volk: „De koning leve". Dan is er trompetgeschal. Treffende ge lijkenis met de gebeurtenissen volgens 1 Kon. 1 vs. 40 en 2 Kon. 11 vs. 14. 10. De vei heffing op de troon ge schiedt onder de voorbede van de Aartsbischip, dat de troon in gerechtigheid worde bevestigd. (Zie Ps. 89 vs. 36/38). 11. Bij de huldiging roept het volk uit: „God zegene de Koning" „Lang leve de Koning" „De Koning leve eeuwigliik". waarbij wij wel moeten denken aan de woorden in 1 Kron. 29 vs. 23-24, luidende: „En Salomo zette zich op de troon des Heren als Koning in de plaats van zijn vader David, enz." De frappante overeenstemming stemt tot nadenken als wij ons be raden over de Troon van David en de beloften Gods aan het Volk Is raël, welk begrip ver uitgaat boven het „Israël" in Palestina van deze tijd. De belofte Gods door Gabriël aan Maria: „De Here God zal hem de troon van zijn vader David geven." (Lu- kas 1 vs. 32), kón geen holle klank zijn De troon van Israël moét ook nu nog bij een volk zijn! C. B. Onderzeese atoomtankers LONDEN, 20-3. Uitgebreide proef- nemingen hebben volgens een En gels constructiebedrijf, Mitchell Englnering Ltd. aangetoond, dat door kernenergie aangedreven on derzeese olietankschepen tot de mogelijkheden behoren. Onderzeese scheepvaart zal ln de toekomst waarschijnlijk een zeer doelmatige en economische vorm van vervoer worden, zo meent deze firma. Zij heeft bekend gemaakt, dat zij de constructiemogelijkheden van snel le onderzeese super-atoomtankers zal onderzoeken. Hierbij wordt zelfs gedacht aan schepen met een inhoud van 100.000 ton. Ondanks het feit dat 1958 al weer gevorderd is, heeft burgemeester J. L. van Leeuwen van Brouwers haven toch nog aanleiding gevon den om in de dezer dagen gehou den eerste raadsvergadering van het jaar stil te staan bij wat in 1957 is geschieS. In zijn toespraak wees burge meester van Leeuwen op het lang zaam dalende aantal inwoners. Het terugkeren van de werkloosheid vraagt opnieuw de aandacht. De plattelandsstructuur van Schou- wen-Duiveland, de geïsoleerde lig ging en de geringe toekomstmoge lijkheden voor de jeugd zijn de oor zaken van deze langzame achter uitgang. De gemiddeld zeer hoge leeftijden van de inwoners in deze en de overige gemeenten op het eiland zullen te eniger tijd een nog giotere teruggang te weeg brengen. Deze ontwikkeling is in hoofdzaak de oorzaak van de thans ingedien de plannen tot herindeling van de eilandgemeenten, een voorstel waardoor aan het zelfstandig voort bestaan van Brouwreshaven een einde zal komen, aldus de- burge meester. Spr. wees hierna op de mogelijk heid aan de „vreemdelingenindu strie" nog enige welvaart te ontle nen, mits deze welbewust en in goede samenwerking wordt nage streefd, Zelfs de niet-middenstan- ders zouden van het vreemdelin genverkeer een bron van nevenin komsten kunnen maken door het zich instellen op het verlenen van een behoorlijke pensionaccomodatie in hun woningen Met behulp van de premieregeling tot woningver betering zou hiertoe eventueel een verbetering van het interieur van meerdere woningen tot stand kun nen worden gebracht Proefnemin gen in deze richting zijn reeds gaande. Spr. onderstreepte het be lang van goede pensionaccomodatie nu de belangstelling voor recreatie op Schouwen-Duiveland sterk groeiende is en er tegelijk een te kort aan ruimte bestaat. De tegen woordige vervoermiddelen stellen de vacantiezoekenden in staat ook in Brouwershaven te verblijven met dagverblijf op het strand, al dus besloot burgemeester van Leeu wen zijn nieuwjaarsrede. Overbelasting administratie Eerder had de burgemeester me degedeeld, dat het uitstellen van een raadsvergadering zijn oorzaak vindt in de moeilijkheden waarin zo langzamerhand de secretarie der gemeente is komen te verkeren door de langdurige afwezigheid van de secretaris en de als gevolg hier van optredende overbelasting van de administratie. 1957 heeft zich doen kennen, al dus de burgemeester, als een jaar van werkzaamheid gericht op de huishouding van de gemeente Het grootste werk dat tot heden in de gemeente werd uitgevoerd, de bouw van de keersluis, werd ten einde gebracht. Sinds de ingebruik stelling door de minister van Ver keer en Waterstaat op 9 oktober is de keersluis tot 1 januari '58 35 maal gesloten geweest voor hoog water. Voor de openbare lagere school zijn nieuwe schoolmeubelen aange kocht, ten behoeve van de sport velden is een goede grasmaaima- chine aangeschaft, de brandweer werd voorzien van nieuwe kleding, de waterkerende dam op de haven werd tot grote vreugde van de in woners opgeruimd, schilderijen werden in bruikleen ontvangen ter opluistering van het stadhuis, vijf nieuwe woningwetwoningen aan de Zuidwal werden opgeleverd, plannen tot verbetering van de ha venbeschoeiing en de vergroting van de begraafplaats werden voor gesteld. Het inwonertal op 1 januari 1957 bedroeg 1154 ingezetenen. De be volking verminderde met 15 per sonen. Thans bedraagt het aantal ingezetenen dus 1139. Het havenverkeer in 1957 beliep 291 schepen met een tonnenmaat van 49.662 ton. In 1956 waren dit 374 schepen met 56.843 ton. De in voer bedroeg 12 993 000 kg., de uit voer 24.145.464 kg. De middenstand en de landbouw vertoonden een zelfde beeld als in 1956. De visserij had een slecht jaar wegens de geringe vangstmogelijk heden voor garnalen langs de kust Als gevolg hiervan kwamen be langrijk minder vissersschepen in de haven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 10