N.S.U. KWALITEITS N.S.U. Quickly Brommers P. BEZUYEN, op don hoek RONDfl Gorsetien Autorijschool Lemsom De Klokkenmaker Jfyufóferi SCOOTERS en Garage Verrenieuwstraat Éénmaal RONDA gedragen Nóóit meer klagen BUIGZAME, géén stekende, RONDE 1/ BALEINEN I VOOR ELK FIGUUR Aanbevolen door HH. doktoren Van f 15.95 tot f29.50 Alleenverkoop van Schouwen en Duiveland Fa J. LABZOWSKI en HET KLEUTERHUIS Z1ERIKZEE lest met nieuwe Opel Rekord 1958 Erkend en gediplomeerd door de F.N.O.P. KERKWERVE telefoon 01110-2917 Dat heeft U altijd gewild een goed uurwerk, maar dan ook één van C. v. TILBURG DEN BOER 130 (aar juwelier-horloger Zierikzee De zaak voor kwaliteit en service Nieuwstraat 1-8 - telef. 2086 - Zierikzee - b.g.g.2407 En Prima 5 sterren de modernste scooter uit Duitsland's grootste fabriek. Een klasse apart, en uit voorraad leverbaar, in verschillende kleuren en modellen ZIE ONZE ET AL AGE'S Telefoon 2164 - Zierikzee Het zuivelbeleid ter sprake in de Tweede Kamer .Melkprjjsgarantie kost anderhalf miljard 's-GRAVENHAGE, 13-3. De Tweede Kamer heeft in haar ver gadering van hedenmiddag de be handeling van de nota betreffende het melk- en zuivelbeleid voor het melkprijsjaar 1957-1958 voortgezet. De minister van landbouw, vis serij en voedselvoorziening, de heer Vondeling, herinnert er aan, dat met de melkprijsgarantie ge moeid is een bedrag van anderhalf miljard gulden. Dat betekent, dat een honderdste cent meer of min der een groot bedrag gaat vormen. De regering heeft toenemende zorg over de melk omdat de af name vermindert. De vermindering van de afzet en de toeneming van de productie maken het wenselijk te onderzoeken of de aanpak van de prijsvorming, zoals die de laat ste jaren geschiedde, opnieuw be keken moet worden. Naar sprekers oordeel mag niet langer worden gewacht om tot een oplossinig te komen. De mate en het tempo van het overleg zijn blijkbaar wel bevredi gend te achten, want daarover is in het debat niet gesproken. De ge vallen beslissingen mogen bepaald niet als onrijp worden aangemerkt. Over de gevallen, waarin beslist is, is reeds in het verleden uitvoerig gediscussieerd. Het zijn geen nieu we zaken. Sprekers voorganger is er nooit in geslaagd op alle punten tot over eenstemming te komen met het landbouwschap en dat is ook hem niet gelukt. De opzet is geweest een redelijk inkomen aan de landbouwers te garanderen en daarin is de regering z.i. geslaagd. Spr. merkt op, dat wanneer een lagere prijs gemaakt wordt voor het produkt het risico voor de volle honderd procent voor het rijk komt. De ontwikkeling ge durende de laatste weken heeft hem niet gerust gesteld. Wellicht zal een groter bedrag moeten wor den aangevraagd dan voorzien was. Het bedrag van f 288 miljoen zal dan moeten worden overschreden. De minister vestigt de aandacht erop, dat het prijsbeleid gevoerd wordt op basis van L.E.L-bereke ningen. Het L.E.L heeft echter niet het laatste woord. Verschillende adviezen De minister erkent te zijn afgewe ken adviezen van het landbouw schap en het produktschap voor zuivel. Deze wilden de melk van 3 procent. Maar daartegenover stonden andere adviezen, o.a. van de huishoudraad. Hij gaat op de betekenis van het beschikbaar stel len van twee soorten melk in cn merkt o.a op, dat daarvan geen moeilijkheden zijn te verwachten. De regeling voor de schoolmelk is nog niet uit de bus. Er is nog interdepartementaal overleg gaan de. Er zal melk van iVz procent vet worden verstrekt, dit ook met het oog op de kosten. Hij hoopt dat de moeilijkheden met de boterover- schotten zullen kunnen worden op gelost. Dat de beleidslijn zou zijn omge bogen ontkent de minister. Wan neer men gezegd zou hebben, dat hij een eigen vorm aan de beleids lijn heeft gegeven, dan zou hij daarmede kunnen instemmen. Ten slotte zegt hij ervan overtuigd te zijn, dat het beleid het vertrouwen der veehouders zal krijgen. PREDIKBEURTEN Zondag 16 maart Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 uur ds Bezemer, 11 uur ds. v. Royen (bed. H.D.), 6.30 uur ds. Bezemer. Kerk- werve: 10 uur ds. v.' d. Grift (bid stond gewas). Serooskerke: 2.30 u. ds. v. d. Grift (bidstond gewas). Burgh: 10 uur ds. Swaak, biddag voor-het gewas. Haamstede: 10 uur ds. Boer, 7 uur ds. Swaak. Renesse: 10 uur ds. v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 u. ds. Groot, bidstond voor gewas en arbeid. Zonnemaire: 7 uur ds. Boer. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink, bidstond voor het gewas. Drel- schor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nleuwerkerk; 10 uur ds. Wester hof, 6.30 uur bijbelbespr. in „Re- hoboth". Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur lees- dienst, 6.30 uur ds. Franke. Brui- nisse: 10 uur (H.D.) en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Meijer. Scharendtfke: 10 en 2.30 uur ds. Offers uit Sittard. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Pon tier uit Vlissingen. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker, 3 uur ds. Kam per. Oosterland: 10 uur ds. Kam per, 2.30 uur dr. Becker. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Jacobapoldcr: 10 en 2.30 uur ds. Smit (H.A.). Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur pro ponent A. Geelhoed uit Hoek. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds. H. C. v. d. Ent uit Werkendam, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 u. ds. v. d. Ent. Haamstede: 10 uur ds. v. d. Klis, 3 uur ds. v. d. Ent. Nieuwerkerk: 10 u. godsdienstoefe ning, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Sint. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Rooms-katholieke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis garage hotel 't Wapen van Burgh). Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst; 7.30 uur verlossingssamenkomst. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. „Wat Is Culturele Opvoeding??" Dat onze landbouw-ambtenaren maar rustig hun eigen gangetje gaan en de boeren heel rustig pas seren, blijkt wel in verband met de enquête, welke zij in onze grote steden hielden. Er is een zg. land bouwkundige, en wel de heer Lam- mers, met een stelletje half afge studeerde studenten op stap gegaan en heeft z'n licht opgestoken bij onze stedelingen. En wat ze te ho ren kregen van onze stadsmensen, heeft U misschien intussen hier en daar gelezen. Maar voor degene, welke dit nog niet weten, wil ik wel enige antwoorden weergeven, welke de stedeling tegen hun boe ren heeft aangesmeten. 1. Ze zijn zo lomp.' 2. Ze drinken zo veel! 3. Ze zijn zo lelijk! 4. Ze kijken je soms aan als een koe! Om nu maar niet verder te gaan met deze „stadse uitdrukkingen", behoeft U zich niet af te vragen in welke „geestelijk achtergebleven" milieus onze landbouw-ambtenaren w^er eens zijn geweest! Spijtig dat dergelijke „domme en stompzinni ge" uitdrukkingen van onze stede lingen aan het adres van ohze boe ren in vele dagbladen zijn ver schenen. Bovendien zeer schanda lig dat dit weer door dat zg. „goede en onmisbare Landbouwschap" is georganiseerd en dat deze theore tische ambtenarij-uitspattingen met puur gestolen geld van de boeren wordt betaald. We hebben er niet om gevraagd maar we moeten het toch betalen! Daarnaast gaan „onze heren" er een boek van drukken, wat als titel heeft „Stedeling en boer". Ze had den het overigens beter „Stedeling contra boer" kunnen noemen.' Naar verluidt, zal deze oplage f 25.000 kostengeld van de boeren! Wanneer ik het goed heb uitgere kend, kunnen we daar precies onze voorzitter van het Landbouwschap twee jaar van betalen.en dan reken ik maar géén kindertoeslag! Dit boek zal wel in de handel ge bracht worden en ver buiten onze grenzen gaan verschijnen. Het kind, de wieg ontgroeid, zal straks niet alleen „Donald Duck" lezen, maar ook „Stedeling contra boer" onder zijn ogen krijgen en gedeeltelijk in z'n brein vast leggen. Men spreekt dan in Nederland van culturele opvoeding van onze hedendaagse jeugd! Ik dacht dat boeren altijd nog behoorden tot de peilers van de economiewe worden tegen woordig alleen van ons eigen geld in de vorm van „koeien-kijkers" en „lompe lelijkerds" in boeken ge smeten en verder op een boeken beurs in een minderwaardig gebon den bandje.... uitgeleverd! U, mijnheer de redacteur dank voor de plaatsing! WESSEL DE WILDE. Duivendijke DE STRIJD OP SUMATRA Tegenstrijdige berichten over gevechtshandelingen SINGAPORE, 13-3 - De Indone- Ook deelde radio Padang mede, sische regering beweerde donder- dat een der leidende figuren van dag, dat de slag om Pakanbaru af- het gebied van Riouw (dat een gelopen is en dat de regeringstroe- deel van de oostkust van Sumatra pen naar Bukittinggi oprukken. en een groep eilanden nabij de Noch Djakarta, noch Padang kust omvat) aan „Haluan" had ge- wilden de persberichten bevesti- zegd, dat de bevolking, die de gen, dat het Indonesische leger Djakarta-regering haat, krachtig ook op de westkust van Sumatra weerstand zou bieden aan het In- zou zijn geland en naar Padang donesische leger, zou oprukken. Donderdagavond meldde radio Padang, dat Soengei Siak en Soen- gei Pakning aan de oostkust van Midden-Sumatra, zich nog steeds in handen der opstandelingen be vinden. De centrale regering had beweerd, dat deze plaatsen door haar troepen zijn bezet. De radio deelde mede dit te hebben verno men van het dagblad „Haluan", in Padang, dat voorts meldde, dat de gevechten aan de oostkust nog steeds voortduren en dat een aan tal doden is gevallen. Volgens radio Padang bereiden de opstandelingen een tegenaanval vöor op het eiland Bengkalis, aan de oostkust. De radio had vroeger gemeld, dat de rebellentroepen wel iswaar waren geland, doch dat het binnenland van het eiland nog steeds in handen der opstandelin gen is. Inlichtingen uit het kiezersregis ter De burgemeester van Zierikzee brengt in verband met de a.s. ver kiezing van leden van de gemeente raad ter openbare kennis, dat een ieder kosteloos de inlichtingen uit het kiezersregister kan verkrijgen, waaruit hij kan opmaken of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Zierikzee, 14 maart 1958. De burgemeester, F. TH. DIJCKMEESTER. Ooievaars - Thialf - Goklust - Schim „Flienk" en Commentaar De ooievaars bij Metz (Fr.) zijn teruggedraaid naar het zuiden. Ze waren (misschien) op weg naar Nederland. Dit „terugdraaien" wil alleen een aanwijzing zijn, dat er met de natuur iets aan de hand is en heeft met de ooievaarssymboliek uiteraard niets van doen. De sym boolooievaars draaien zelden of nooit terug, maar de gewone wel, omdat het te koud is in het noor den, te slobberig, te miezerig en te sneeuwerig. Over een week is het lente en het lijkt er op, dat de tuin ier nog even winters wil doen, om te tonen dat Thialf toch niet hele maal seniel is geworden, want soms zou men het bijna gaan den ken, in de vreemdste winter aller tijden. Deze week is Eilandman legen een verschijnsel aangelopen, dat hij (althans in die mate) niet gezocht zou' hebben op Schouwen-Duive- land. Maar heus, is er landelijk iels loos, dan wordt het hier gevonden- Hij dronk een kopje koffie in een café, waar een zg. gokautomaat stond opgesteld, een instrument waar men nog al wat in stoppen moet, wil er wat uitkomen. Maar er komt wat uit, al duurt het soms even. Er kwamen enkele mannen, die druk gingen doen aan het appa raat. De waard had een grote bus met losse dubbeltjes (want de gok lust wordt per dubbeltje beure- digd) gereed staan en Eilandman zag, dal de mannen voor f 54 aan dubbeltjes in het toestel wierpen. Toen waren de centen op. Een in sider vertelde dat sommige lieden net zo dol zijn op het zwengelen aan een gokautomaat, dan de spe lers in het land van Rainier en Grace op de roulette. Vrij laat in de (stikdonkere) avond, liepen enkele wandelaars door een Zierikzcese straat. Plot seling zagen ze een schim iti de dakgoot van een huis. Op zo'n mo ment gaat bij ieder mens de speur dersneus scherp staan en de wan delaars speurden dus naar boven, waar de schim zich bewoog. Mis daad kwam er echter kennelijk niet aan tc pas, want weldra werd het raam in de koekoek, die het huis rijk was, helder verlicht. Voor het venster trad een mannefiguur en dakpannen op de koekoek gaan schuiven, zoals dakpannen schui ven kunnen en wie wil er nu met verschoven dakpannen de nacht in? Niemand immers. Daarom dat spektakel in de dakgoot op dat late uur. Er kwamen nog enkele wan delaars, die bemoedigende woorden naar boren begonnen te roepen. Er kwam nog een wandelaar en die sprak een verlossend woord, vrien den. Hij zei: „Dur bin toch nog flienke wuuven ök". Moe (in de dakgoot) had. het gehoord en wel dra daalde haar commentaar om laag, luidende: „As je vint nie op dek du.rft.,-mö '1 wuuf het wê doe". Op dat moment trok pa, die de ope ratic vanuit de ueilipe kamer had gadegeslagen, zich achter een gor dijn te jug. dc persoon in de dakgoot bleek van het vrouwelijk geslacht. Wat bleek? Op een of andere manier ivaren de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 6