Redding van de Zeeuwse schelp'dierenculiuur afhankelijk van financieringsmogelijkheid DE GEMEENTELIJKE HERINDELING VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Lovit ran STAD EN PROVINCIE Meer animo voor tuinbouw in OosteiJand Smulboek DELTA FORUM STICHTING EILANDGEMEENSCHAP Bruinisse aan de vooravond van belangrijke werken (Van onze redacteur) Het behoud van de mossel- en oestercultuur Is voor Zeeland meer een biologisch-technische dan een financieringskwestie. Voorop staat echter, dat na de afsluiting der zeegaten bet niet mogelijk zal zjjn mos- selverwaterplaatsen te vinden, noch in Zeeland, noch in de Waddenzee, van een hoedanigheid als waarover thans kan worden beschikt. In deze geest heeft de directeur van het Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek te IJmuiden, dr. P. Korringa, zich donderdagavond uitgelaten op een door de Stichting Ellandgemcenschap „Schouwen-Duiveland" in het ned. hervormd verenigingsgebouw te Bruinisse gehouden Delta- forum-bijeenkomst, waarvoor uitstekende belangstelling bestond. Als voorzitter van het forum fungeerde burgemeester H. K. Michaëlis, die in zjjn inleiding een duidelijke uiteenzetting gaf over de volgorde der Deltawerken die in de naaste toekomst te Bruinisse zullen worden aangepakt. Allereerst komt er dan te Brui nisse aan de orde de aanleg van een secundaire dam aan de land zijde, om een oplossing te vinden voor de bestaande zwakke plekken in de zeewering, waarvan de be staande visserijhaven er uiteraard een is. Men zal zich herinneren dat een aanvankelijk plan de „lange dam" om te leggen te duur bleek. De aanleg van de secundaire dam - die voor het stormseizoen 1959 ge reed moet zijn - vormt onderdeel van de aanleg van een nieuwe ge meentehaven, geplanned tussen de toekomstige dam naar Herkingen tot halverwege de oude haven; meer zeewaarts dus. Na de dam volgt dus de aanleg van deze ge meentehaven, gevolgd door de bouwput met schutsluis als toe komstig kunstwerk in de Greve- lingendam. De sluis krijgt, aldus de burgemeester, een breedte van 16, een hoogte van 5 en een lengte van 150 meter. Het sluitgat van de Gre- velingendam komt aan de kant van Bruinisse en voor de dichting is - gelijk bekend - het streefjaar 1963 genoemd. De werken zullen op 15 april a.s. worden aanbesteed door de Rijkswaterstaat. De burgemeester herinnerde nog aan de afhankelijkheid van een brug over het Haringvliet, om een vaste verbinding met de randstad Holland te verkrijgen. Deze brug echter is in de molen der beste dingsbeperking gekomen, maar Schouwen-Duiveland zo goed als Goeree-Overflakkee hebben zich er achter gezet. Spr. verwachtte een grote toeneming van activitei ten gedurende de periode, waarin de werken worden uitgevoerd en zonder twijfel zal Bruinisse daar zijde bij spinnen. De miljoenenwer- ken immers zullen veel werkgele genheid scheppen, hetgeen ook voor de middenstand gunstig zal zijn. Men moet echter verder zien en de factoren die een rol gaan spelen zijn verplaatsing van bedrijven en omscholing. Walcultures in overgangstijd In het begin van zijn korte in leiding wees dr. Korringa er ver der op, dat de garnalenvisserij evenzeer in de knoop raakt door het Deltaplan als de schelpdierencul tuur. Reeds spoedig begint dit te spelen door de afsluiting van het Veeregat. Wat de mosselcultuur op de Waddenzee betreft, meende spr. dat het „vruchtbaarheidsplafond" nog niet is bereikt, m.a.w. er is nog meer uit te halen dan er thans uit gehaald wordt. In Zeeland zijn reeds de eerste moeilijkheden be gonnen omdat verschillende kwe kers de pacht van percelen in de Zandkreek hebben opgezegd ge kregen. Welke compensatie zal hiervoor worden gegeven? Zeker niet alleen in cle Eendracht en compensatie in de Waddenzee staat nog niet vast aldus dr. Korringa, die onderstreep te dat na de aanleg van de eerste Grevelingendam, het westelijk deel van deze zee-arm nog wel geschikt blijft voor de cultuur, want er zal aan het stroompatroon niet zoveel veranderen. Na de algehele afslui ting, ook van de Oosterschelde, komt men klem te zitten met de verwaterplaatsen. De toekomstige ontwikkeling is en blijft onzeker. Weliswaar zijn er kunstmatige ver waterplaatsen te maken, maar alles» in afhankelijkheid van de financie ringsmogelijkheden. De proeven in het Veeregat zullen verschillende jaren in beslag nemen en in die tussentijd is het best mogelijk dat de economen tot de financiële on mogelijkheid concluderen de oes ter- en mosselcultuur in Zeeland te redden. Om gunstige omstandig heden te scheppen voor het proces van een kunstmatige verwatering is bv, gedacht aan een haaks op de westelijke afsluitingsdam van de Grevelingen aansluitende dam in zee, met aan weerszijden van het aansluitingspunt perforaties, zodat een goede circulatie van zeewater mogelijk wordt. Maar wat gaat dat de Deltadienst allemaal kosten, vroeg spr. zich af. De rol die Brui nisse in de toekomst nog spelen zal, is thans niet te voorspellen. De oestercultuur De oestercultuur gaat bij afslui ting van de Oosterschelde in ieder geval verloren, maar ook t.a.v. de ze cultuur is het creëren van een andere techniek een geldelijke De grenzen van de gemeente Zierikzee Met ingang van 1 januari 1960 worden aan de gemeente Zierikzee toegevoegd gedeelten van de ge meenten Kerkwerve, Nieuwerkerk, Noordgouwe en Ouwerkerk, terwijl gedeelten der gemeente Zierikzee naar de nieuwe gemeenten midden- Schouwen en Tergouwe overgaan cn wordt de grens van de gemeente Zierikzee als volgt vastgesteld. In het oosten wordt de grens der gemeente Zierikzee gevormd door de in artikel 2 omschreven grens met de nieuwe gemeente Duive- land, in het zuiden door de bestaan de grenzen van de gemeenten Ouwerkerk en Zierikzee, in het westen door de bestaande grens van de gemeente Zierikzee en in het noorden door de bestaande grens van de gemeente Zierikzee en door de hierna omschreven grenzen met de nieuwe gemeenten Midden-Schouwen en Tergouwe. De grens met de nieuwe gemeen te Tergouwe wordt, beginnende in het oosten, over ongeveer 1079 m. gevormd door het midden van de noordoostelijke dijksloot van dc nieuw aangelegde dijk in de polder Groot-Bettewaarde en tussen de Saspolder en de Jongepolder, waar na de grens deze dijk kruist over ongeveer 36 m. in het verlengde van de westelijke insteek van de in zuidelijke richting gelegen wa terloop volgt over ongeveer 2747 m deze overwegend westelijke insteek kruist over ongeveer 79 m. in het verlengde van de laatste 10 m van deze plaatselijk noordelijke insteek de Schouwense dijk met de daar langs gelegen hoofdwaterloop cn volgt over ongeveer 1622 m, het midden van de aan dc westzijde gelegen dijksloot van de Schouwen se dijk. j De grens met Midden-Schouwen De grens met de nieuwe gemeen te Midden-Schouwen wordt, begin nende in het oosten, van het mid den af van de aan de westzijde van de Schouwense dijk gelegen dijk sloot in ongeveer zuidwestelijke richting over ongeveer 409 m. ge vormd door het midden van de te graven sloot, volgt in ongeveer zuidoostelijke richting over onge veer '4 m. de oostelijke insteek van de oostelijke bermsloot van de Gooikensweg, kruist over ongeveer 17 m. deze weg in het verlengde van de zuidelijke insteek van de in ongeveer zuidwestelijke richting lo pende waterloop en volgt deze in steek over ongeveer 1240m., volgt de zuidwestelijke insteek van de waterloop over ongeveer 837 m. in ongeveer noordwestelijke richting en vervolgens de zuidoostelijke in steek over ongeveer 1633 m. in on geveer zuidwestelijke richting, kruist over ongeveer 14 m. in het verlengde van deze insteek de uit zuidoostelijke richting aankomen de waterloop, volgt over ongeveer 10 m. in zuidoostelijke x-ichting de zuidwestelijke insteek van deze wa terloop, volgt over ongeveer 360 m. het midden van.de in zuidwestelij ke richting gelegen sloot, kruist in het verlengde daarvan over onge veer 30 m. de te vernieuwen pro vinciale weg Zierikzee-Haamstede, volgt over ongeveer 506 m. in on geveer westelijke richting een lijn die op 0.3 m. zuidelijk gelegen is van de zuidelijke insteek van de te vernieuwen zuidelijke bermsloot van deze weg tot het punt waar deze lijn ten noordoosten van de boerderij „Pikgat" de in zuidwes telijke richting lopende grens tus sen de gemeenten Zierikzee en Kerkwerve snijdt, welke grens ver volgens in zuidwestelijke richting gevolgd wordt. ONDERWIJS Met ingang van 1 september a s. is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nationale School te Zierikzee, mej. L. de Bakker te Iloedekcnskerkc. kwestie. Spr. wilde ook de rekrea- tieve krachten niet onderschatten en ontkende dat de rekreatie even goed met zout water geholpen zou zijn (zulks is bv. beweerd op de Deltadag van de Vereniging van B. en S. te Nieuwerkerk. Red.). De rekreatie verlangt bosjes aan de oevers, begroeide eilandjes e.d. Misschien heeft de vangst op zoet watervis in de Grevelingen een kans na de afsluiting, maar een sterke inbreng van vuil water uit Duitsland maakt ook dit dubieus. Sterke zuigkracht De directeur van de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maat schappelijk Werk mr. J. F. Horn- stra, wees op het gevaar dat na de afsluiting de zuigkracht van de randstad Holland op dit gebied gro ter worden zal. Dit leegzuigingsri- silco kan een toenemende veroude ring van de bevolking met zich brengen, maar tegenover dit alles staat de gunstiger concurrentiepo sitie, die het eiland gaat innemen. Een gevaar is „het weer in de oude sluimer vervallen", als de grote drukte van de Deltawerken achter de rug is. Spr. wees op de moge lijkheden ener bescheiden industri ële ontwikkeling en van het water, tourisme en verwachtte een door zetting van de snelle wijziging in het levenspatroon, met de gevaren van een crisistoestand hieraan ver bonden. Vele zekerheden immers zullen wegvallen, maar daarom is het nodig dat ieder zich bezint op do toekomstige ontwikkeling op de plaats, waar hij is gesteld en in de verbanden, waarin hij is opgeno men. De diskussie Bij de levendige diskussie waren het vooral de visserijproblemen die aan de orde kwamen. De voorzitter van de Stichting Eilandgemeen schap, de heer J. A. van Nieuwen- huijze, werd gevraagd naar zijn mening over het verlangen van de landbouw naar zoet water. De voor zitter wilde dit over vele jaren be zien. Oude kwel zit soms wel vier a vijf kilometer de polder in en daarvan zal men niet snel verlost zijn. Een algehele verzoeting kan trouwens wel 25 jaar duren. Op een vraag antwoordde dr. Korringa dat het na de aanleg van de Gre velingendam, in het westelijk deel van de Grevelingen nog mogelijk zal zijn oesters te kweken. Mr. Hornstra onderstreepte de noodzaak vanuit de streek aan te dringen op Rijkssteun bij het in ontwikkeling brengen van het gebied, zoals dit ook met andere gebieden in Neder land geschiedt. Dr. Korringa achtte de positie van Yerseke volkomen onzeker. Het doen horen van een geluid om positieve steun en het uitlokken van een uitspraak op welke basis dit geschiedt, achtte hij reeds thans nuttig, ziende op het dilemma omscholen of verbuizen. Een andere factor is of niet de mo gelijkheid zal ontstaan, mossels rechtstreeks van de Waddenzee naar het consumptiegebied (noord- Frankrijk) te vervoeren, waardoor de verwaterplaatsen in Zeeland overbodig zouden worden. Het wat langere vervoer zouden de mossels z.i. nog wel kunnen verdragen. Telegram aan minister Gelet op de onzekerheden over de compensatie, werd besloten het navolgende telegram te verzenden aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening: „De Stichting Eilandgemeenschap Schouwen-Duiveland, in forumver gadering bijeen te Bruinisse, con stateert een wijdvei'breide onge rustheid onder de plaatselijke mos selvissers en dringt er bij Uwe Ex cellentie op aan zo snel mogelijk zekerheid te geven inzake de rege ling van de compensatie van de mosselcultuurgronden". Het forum wei'd geopend door de voorzitter van de Stichting Eiland gemeenschap, die na afloop van de bijeenkomst de dank ontving van burgemeester Michaëlis, voor het door de Stichting genomen initia tief de zaken te Bruinisse te komen bespreken. AGENDA Heden (vrijdag) Haamstede: hotel Bom, 7.30 uur, uitvoering kindei-kooi\ Morgen (zaterdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 3 uur, jaarvergadering S.D.K.B.; Ned. Herv. Vei'.gebouw, 2 uur. forum middag C.H.U.; Concertzaal, 8 uur, Mijn man, de testpiloot (14 jaar). Haamstede: bioscoop hotel Bom, 8 uur, Vera Cruz (14 j.). Ovex-morgen (zondag) Zierikzee: Concex'tzaal, 3 uur, Een vrouw in opspraak (14 j8 uur, Mijn man, de testpiloot (14 j.). LEEUWARDEN. Bij Franeker is het driejarig zoontje Jacobus van de landbouwer Welting in een sloot achter het ouderlijk huis verdron ken. Ingezonden mededeling Verhoogt uw weerstand met: geselecteerde levertraan QxOr I c O?, eveneens verkrijgbaar In f geconcentreerde vorm als parels of druppels ZIERIKZEE A. Paauwe neemt afscheid van S.D.K.B. Mox-gen, zaterdagmiddag, zal tij dens de jaarvergadering van de S.D.K.B. in het Huis van Nassau alhier afscheid worden genomen van de heer A. Paauwe als conxpe- titieleidei', die deze funclie 25 jaar met grote toewijding heeft vex-vuld. Het bestuurslid de heer J. Ringel- berg zal hem namens de K.N.K.B. een bondsonderscheiding in de vorm van een lint uitreiken. In de korfbalwereld op het eiland is de heer Paauwe in de afgelopen kwart eeuw een bekende persoonlijkheid geworden. Verder zal op deze vergadering ter spx-ake komen de viering van het 30-jarig bestaan van de S.D. K.B. in december a s. Een punt van discussie zal ongetwijfeld uitmaken een bestuui-svoorstel tot verhoging van de contributie. HAAMSTEDE .Brabers" krijgt electrisch licht Door de P.Z.E.M. is toezegging gedaan, het" afgelegen „Brabers" van stroom te voorzien. Omstreeks september zal dit zijn beslag krij gen. Deze belanghebbenden zijn reeds begonnen met het doen aan leggen van de installaties. Vergadering gemeenteraad Dinsdagmorgen 18 maax't a.s. komt de raad vair Haamstede in openbai-e vex-gadering bijeen. Aan de orde komt o.a. een voorstel tot aansluiting bij het Instituut voor Bestuurswetenschappen. Verder zal worden beschikt op een verzoek om subsidie aan de Z.V.U. voor een te houden operavoorstelling in Zie rikzee. Voox'ts vermeldt de agenda de benoeming van een onderwijze- res aan de o.l.-school en een voor stel tot verlening van een bijdrage aan de s.v. Burgh. OOSTERLAND Lichtbeelden Amerikaanse reis Op de vergadering van de Chr. vrouwenvereniging in het hexw. Verenigingsgebouw heeft mevr. v. d. Brink te Bruinisse en verzame ling lichtbeelden vertoond over haar reis naar Amerika. De slechts matig bezochte vergadering stond onder leiding van mevr. Rijks. In de middaguren had mevr. v. d. Brink haar serie met succes ver toond voor de bejaarden. Het was een leerzame middag en avond. BROUWERSHAVEN Schooljeugd deed verkeersexamen Dinsdag jl. werd alhier het theo retisch gedeelte van het verkeers examen afgenomen, hetgeen door dertien leex'lingen der o.l. school en door vijf leerlingen der bijz. lagere school werd behaald. De examen commissie bestond uit burgemees ter J. L. van Leeuwen, de heer v. d. Vlugt, opperwachtmeester der rijkspolitie, en de hoofden der scholen, de hei'en I. Catsman en H. P. de Munck. Goed toneel op laatste Nutsavond Woensdagavond belegde de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen in hotel Jacob Cats te Brouwers haven de laatste avond in het sei zoen. De voorzitter der afdeling, de heer P. Lijbaart, verwelkomde de geheel gevulde zaal, in het bij zonder de toneelgroep der Ned Heide Maatschappij uit Zierikzee, die opvoerden het toneelstuk „De rauwe grond" door A. v. d. Lugt Met veel élan werd het stuk op de planken gebracht, een boeren spel, waarin twee tx-otse boeren, die met hart en ziel aan hun grond verknocht zijn en naijverig op el- kaars bezittingen de eeuwige strijd uitvechten, die van geslacht op ge slacht tussen de twee families be staan heeft. De liefde voor de grond ontaax-dt bij Douwe Topkens, ver tolkt door de heer A. C. Franken, in een niets ontziende landhongcr, waarmee hij zijn tegenstander lepe Damstra, gespeeld door de heer D. W. J. Bi-uil bijna op de knieën bx-engt. De kaï'aktexs van deze on buigzame kex-els waren scherp ge tekend. Tussen deze fel strijdende mensen leeft de marskramer Kas- per Sietsma (de heer Hebeis) die van nergens komt en overal heen gaat als een kleine filosoof, die de dingen raak weet te zeggen. De Zierikzeese toneelvrienden hebben met dit boeiende stuk ge tuigt van een goed teamwork en het Nut te Bx-ouwershaven een on- vei-getelijke avond bezorgd. De voorzitter-, de heer Lijbaart, dankte de tonelisten, waarbij hij de dames een fraai bouquet aanbood. Met een gezellig bal ol..v. de Jantjes uit Ziex-ikzee besloot het Nut haar seizoen. Reisje o.l.-school Op een donderdagavond gehou den ouderavond der openbare la gere school werd besloten om a.s. zomer het schoolreisje weer te doen plaatsvinden naar de Westhoek van Schouwen, waarbij een drietal da gen gelogeerd zal worden in „De Koebel" te Burgh. OOSTERLAND Culturele Vereniging besloot seizoen De Culturele Vereniging heeft donderdag in de Conferentiekamer een toneelavond gegeven, waarbij optrad de toneelvex-eniging „Het Gouwse masker". De komische thriller, welke ten tonele werd ge- voex-d, was getiteld „Boeven en Ma deliefjes". De zaal was tamelijk be zet, en de vooxsiiter, burgemeester Laurense opende met een woord van welkom, voornamelijk tot de tien spelers uit Noordgouwe. Hier na volgde het stuk, hetwelk uit drie bedrijven bestond, en zich af speelde in het vei'laten landhuis van Miss van Loon. De spanning bij de hoorders was er spoedig en duurde tot het einde. Er werd goed gespeeld door deze dilettanten, en de vertolkster tier hoofdrol, leverde wel buitengewoon goed werk. Dit echter zonder de anderen te kort te doen. Na afloop dankte burgemees- Veiling der Z.II.E. zal tuinbouwvereniging steunen De tuinbouwvereniging „Oostex'- land en omstx-eken" vergadex-de in café Blauwe Keet onder voorzitter schap van de heer A. Steenpoorte. De voorzitter opende met een woord van welkom tot de niet-vele aan wezigen en speciaal tot het aieuwe bestuur der veiling dc Zuidhol landse Eilanden, vertegenwoordigd door de hex-en Boshuijzen, voox-zit- ter, Factor, secretaris, en Hogewo- ning, directeur. Het was voor de eerste maal dat het nieuwe bestuur deze afdeling bezocht. Verder ver welkomde de voorzitter de heer Spruit, tuinbouw-assistent. De secretaris-penningmeester, de heer H. J. Hage, deed verslag van de gebeux'texxissen binnen het kader der vex'eniging. Het is voor het eex-st na de watersnood, aldus spr., dat we weer een vergadering hou den. De bodemgesteldheid was oor zaak dat de animo voor de tuin derij direct na de ramp zeer mini maal was. Men zaaide wat grove landbouwgewassen, waar niet veel werk aan is en werkte zelf bij de hei-verkaveling enz. Nu de struc tuur echter weer beter wordt, is ook de animo voor tuinbouw weer levendiger en konden hel vorige jaar weer heel wat producten wor den geveild. Met weemoed her dacht spr. de omgekomenen bij de amp en deelde mede dat het le dental der vereniging op dit mo ment 61 is. De schade die de vex' eniging heeft geleden door de wa tersnood is helaas nog niet hele maal geregeld. De heer Boshuijzen, voorzitter der veiling, deelde mee dat do vei ling alles in het werk zal stellen om dc afdeling er weer zo spoedig mo gelijk bovenop te helpen De heer Hogewoning besprak en kele financiële aspecten betreffende de gi'oenten- en fruitteelt, terwijl meer in het bijzonder de aard beienteelt onder de loupe werd ge nomen. Het vervoer van deze pro- dukten blijkt voor velen een strui kelblok te zijn. Laten er echter eex-st aax'dbeien wox'den geteeld, al dus spr., dan komt het vervoer wel vanzelf. Na deze mededeling van het vci- lingbestuur werd het woox'd vei-- leend aan de heer Spruit, die een lezing hield over de teelt van gla diolen. Uitvoerig werd stilgestaan bij de grondbewex-king, de bemes ting, ziektebestrijding, vei-pleging. onkx-uidbestrijding enz. Een zeer voornaam punt is de aankoop van het plantmateriaal en de afstand der rijen. Na x'ooiïng mag het loof onder geen beding worden onder- geploegd, omdat de grond hiervan ziek kan worden. Men zet de teelt aanvankelijk n\et te groot op, maar begint met een kleine oppervlakte en dan met vroege en late soorten, om een essentiële werkverdeling te verkrijgen. In vcx'band met dc langdurige zittingsperiode trad het voltallige bestuur in zijn geheel af, doch werd hierna en bloc weer bij acclamatie herkozen, nl. de heren A. Steen- poox'te Mzn., voorzitter, H. J. Hage, secretaris-penningmeester, M. L. v. d. Bos, Vr. Geluk en A. de Bruine, leden. Allen waren bereid hun mandaat te hervatten Na de rond vraag sloot de vooi'zitter deze ver gadering. ter Laurense het gezelschap harie- lijk voor het gebodene, en riep hen een tot weerziens toe. Voor de vijf dames-speelsters waren er bloemen tex-wijl de vijf heren een rokertje in ontvangst konden nemen. De voorzitter der Culturele zusterver eniging te Noordgouwe dankte het publiek voor de hartelijke ont vangst welke het gezelschap hier ten deel gevallen was, waarna één der medespelenden nog even het woord verkreeg. Hiermede is het culturele werk in dit seizoen weer afgelopen. Ingezonden mededeling Macaronischotel met blikgroenten sperzieboontjes, doperwtjes, worteltjes, blokjes worst, tafelzuur en ketchup Neem BLIKGROENTEN in 4 minuten klaar op tafel Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig weer Dx'oog weer met weinig bewol king; vanriïTcht lichte vorst, mor gen ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag; zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. 15maax-t. Zon op 6.56, onder 18.43. Maan op 4.25, onder 13.57. 16maai-t. Zon op 6.54. onder 18.45. Maan op 4.56, onder 15.01. 17 maart. Zon op 6.52, onder' 18.47. Maan op 5.22, onder 16.06. Niauwe maan: 20 maart te 10.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 maart 11.43 v.m. n,m. 16 maart 0.26 v.m. 13.03 n.m. 17 maart 1.26 v.m. 13.57 n.m. BROUWERSHAVEN: 15 maax't 11.29 v.m. n.m. 16 maart 0.18 v.m. 12.44 n.m. 17 maart 1.17 v.m. 13.36 n.m. Doodtij: 14 en 30 maart. Springtij: 22 maart. Ingezonden mededeling Nergen* en voor geen goud is hot te koop. kot receptenboek „Wat tullen wij morgon •tent" Het Ie alleen grill* te krijgen, bl] uw •lager. Vól komt het met meor dan driehonderd BIJZONDERE recepten, mikktll/k kfeer te •taken en likker. waaronder ook dlectrocepton. farmagerlngireeepten en elko week een tsaetreoept van beroemde chef-koke, EN •aa heekje met eteeds nieuwe, nuttig* tip*, waardoor u meer vereland krijgt van vl**»' Zaterdag heelt uw deelnemende vi de boekband voor u k KIESWET Het centraal stembureau voor do verkiezing van de leden van de raad der gemeente Ziei'ikzec heeft in zijn vergadei'ing van 13 maart 1958, ingevolge de daartoe strek kende verzoeken der desbetref fende politieke groeperingen, be sloten de navolgende namen dezer groeperingen, c.q. met de aandui dingen daarvan, in het door dit centraal stembureau ingevolge ar tikel G 3 der kieswet bij te houden register in te schrijven: 1. Partij van de Arbeid: aanduiding: P.v.d.A. 2. Katholieke Volkspartij; aanduiding K.V.P. 3. Protestants Christelijke Fede ratie; 4. Volkspartij voor Vrijheid cn Democratie; aanduiding V.V.D. De aandacht wordt erop gevestigd, dat ingevolge het bepaalde in ar tikel G 3, vijfde lid, der kieswet een ieder binnen veertien dagen na heden daarvan schriftelijk bij dc Kiesraad in beroep kan komen. Zierikzee, 14 maart 1958. De voorzitter van hol centraal stembureau voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2