LENING VOOR OOSTERLAND Nog geen oplossing voor de bouw van rioolwaterzuiveringsinstallatie DE GEHUWDE VRIJGEZEL Kleedlokaal op sportveld wacht op financiering Woensdag kwam de raad van Oosterland in voltallige vergade ring bijeen onder leiding van bur gemeester Laurense. Tot de ingekomen stukken be hoorde onder meer de goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbe sluit tot het aangaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten van een geldlening groot 69.000. Geen bedenkingen waren tegen het voornemen van Ged. Staten tot invoering van een kindertoelage t.b.v. de ambtenaren van de bur gerlijke stand. Vastgesteld werd een verordening tot het toekennen van een verhoging der kindertoe lage, -toeslag of -bijslag over het eerste halfjaar 1958 aan het daar voor in aanmerking komend ge- meentepersoneel. Eveneens werd vastgesteld een verordening tot het toekennen van een looncompensa- tie, zomede een verordening tot het verlenen van een duurtetoeslag aan het betreffend personeel. Vergoedingen onderwas De gemeentelijke vergoeding ten behoeve van de bijzondere kleuterschool werd over 1957 vast gesteld naar het aantal lokalen op f 1430 en dat der kleuters op f 527,40. Voor 1958 werd het voor schot aan die vereniging vastgesteld naar dezelfde grondslagen op ge lijke bedragen. Ten behoeve van het bestuur der vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op reformatorische grondslag werd het voorschot, be doeld in artikel 103, zesde lid, der L.O.-wet 1920 over 1958 vastge steld op f 3422,16. Medewerking werd verleend tot het toestaan van gelden voor het aanschaffen van nieuwe leer- en hulpmiddelen ten gevolge van de invoering van ver- keersonderwijs op de bijzondere school. Vervolgens werd besloten een bijdrage van f 0,25 per inwoner beschikbaar te stellen in de kosten van een monumentale bank, welke de gemeente Amsterdam in ver band met de adoptie van Schou- wen-Duiveland zal worden aange boden. Verder werd besloten toe te tre den tot het Instituut voor Bestuurs wetenschappen. Vastgesteld werd een verorde ning op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de keu ringskring Zierikzee, welke aange past is aan de gewijzigde bepalin gen van de Vleeskeuringswet Wijziging regeling Centrale Dienst Verder werd vastgesteld een wij ziging der gemeenschappelijke re geling van de centrale dienst voor bouw-, woning- en welstandstoe zicht en gemeentewerken „Noord- Zeeland" (wijziging tarieven voor afgegeven adviezen tot het verle nen van bouwvergunningen en van een herziene regeling bij opheffing of uittreding). Met het Oog op de stijgende kosten van deelname aan deze dienst besloot de raad b. en w. uit te nodigen te doen nagaan of uittreding daarvan en samengaan met enkele andere gemeenten eventueel aan te bevelen zou zijn. In aansluiting op de wijziging der genoemde gemeenschappelijke regeling werd de legesverordening aangepast ten aanzien van de rech ten der afgegeven bouwvergunnin gen en aangevuld niet het heffen van een recht van f 0,50 voor af gifte van een toeristenkaart. Daarna werd besloten aan J. de Bruine en B. Moelijker grond aan het Kerkplein toe te wijzen. De rekening der gemeente, zo mede die van het woningbedrijf, over 1955 werd vastgesteld. Vast stelling volgde van de 6e tot en met de 10e wijziging der gemeentebe groting 1957. Ten slotte werd besloten aan W. C. Ista grond te verkopen, gele gen aan en nabij de Burgemeester van der Havestraat. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Beije naar het tot stand ko- Veel slachtoffers in Algerijnse oorlog ALGIERS, 8-3. In februari heb ben de Algerijnse verzetsstrijders 15.000 man aan doden en gewonden verloren; de Fransen verloren meer dan 1.000 man, aldus is zaterdag in doorgaans betrouwbare kringen in Algiers meegedeeld. De verliezen van de verzetsstrij ders bedroegen 3.000 doden en 12.000 gevangenen; die van de Fransen 360 doden en en 700 ge wonden. In de drie en een half jaar dat er nu in Algerië gevochten wordt, kwamen 59.000 Algerijnse verzets strijders om het leven en werden er 42.000 door de Fransen gevangen genomen. De Franse verliezen in deze periode bedroegen 5.860 doden en 11.000 gewonden. 28.600 burgers - Mohammedaanse en Europese - werden in deze tijd gedood of gewond of raakten zoek. men van een kleedgelegenheid op het sportveld te Oosterland. De voorzitter deelde daaromtrent me de, dat inmiddels opdracht is ver leend voor afvoer naar de riolering, doch dat met plaatsing van het ge bouwtje nog moet worden gewacht tot het bedrag der in uitzicht ge stelde gelden in adoptief verband bekend zijn. Verschillende leden informeerden in welk stadium de plannen tot het daarstellen van een rioolwaterzui veringsinstallatie thans verkeren. De voorzitter gaf een uiteenzetting van de stand van zaken. Door het Technisch Adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten is destijds een plan opge maakt. Van hogerhand is geadvi seerd de mogelijkheid te onderzoe ken van de bouw van een inrichting die minder kostbaar is. B. en w. hebben zich tot gemeld bureau om nadere inlichtingen gewend. Ver zocht is het college te adviseren over de bouw van een installatie volgens het systeem „Pasveer". Een dezer dagen is daarop bericht in gekomen. Geantwoord is, dat nog weinig ervaring met dit systeem beschikbaar is. Opgemerkt werd, dat de jaarlijkse exploitatiekosten van een installatie van voornoemd systeem niet lager komen kan dan die voor deze gemeente te bouwen traditionele mechanische zuive ringsinstallatie. De voorzitter licht te toe, dat het in deze gaat om de wijze, waarop de installatie wordt gebouwd, de financiering daarvan en de exploitatie. Hij stelt zich voor contact op te nemen met het colle ge van Ged. Staten, om zo moge lijk tot een oplossing te geraken. De heer van der Maas informeer de naar het blijven bestaan van het Kerkepadje te Sirjansland of dat dit in Herverkavelingsverband mogelijk zal verdwijnen. De voor zitter zegt gehoord te hebben, dat de aangrenzende tuinen gehand haafd zullen blijven. Dit pad zal dus in stand worden gehouden. Volgens de wegenlegger is, aldus de voorzitter, het onderhoud van dit pad voor de gemeente. Het is echter alleen bestemd voor voet gangers en rijwielen. Daar de heer van der Maas opmerkt, dat dan van dit pad niet door vierwielige voertuigen gebruik behoort te wor den gemaakt, zullen hiertegen de nodige maatregelen worden geno men. Vliegende ark van Noacli Vandaag (maandag 10 maart) zal een „vliegende ark van Noach" van de K.L.M. uit New York vertrekken via Amsterdam naar het konink rijk Nepal. Het toestel zal 82 stuks kostbaar fokvee ver voeren, nl. 20 kalveren, 57 lammeren en 5 varkens. De dieren zullen door Heifer project, een kerkelijke orga nisatie uit New Windsor, U.S.A., geschonken worden aan arme boeren en schaap herders in Nepal. Het trans port geschiedt in het kader van het zg. punt vier pro gramma van de Amerikaanse regering. Het viermotorige K.L.M. vliegtuigdat dins dag op Schiphol wordt ver wacht, zal de lading naar New Delhi vliegen. s-GRAVENHAGE. - De Kroon heeft alsnog de door de Commissie financiën bedrijfsleven van de So ciaal Economische Raad geweigerde goedkeuring op de door het Land bouwschap vastgestelde algemene heffingsverordening 1956 verleend. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Opbrengst collecte De collecte van het N.V.V.-t.b.c- fonds „Zonnestraal" die van 3 tot 8 maart in deze gemeente is ge houden heeft opgebracht het mooie bedrag van f 349,84. Het comité is danbaar voor de offervaardigheid van de burgerij en voor de mede werking van de collectrices. BURGH Gezamenlijke bijeenkomst der Jonge Kerk Donderdagavond kwamen de Jonge Kerk-afdelingen van Renes- se, Haamstede en Burgh ~bij elkaar in de „Koebel". De opkomst was boven verwachting. Mede aanwe zig waren de predikanten van Re- nesse, Haamtede en Burgh. Op verzoek van ds. Swaak uit Burgh, werd de avond begonnen met gezamenlijk zingen. Daarna las ds. Swaak enkele verzen uit Psalm 78 en ging voor in gebed. „Als het getij verloopt, moet men de bakens verzetten", zo luidde de titel van de causerie, die ds. Swaak hield. In het kort kwam het hier op neer, dat de moderne jeugd wei nig of geen belangstelling meer heeft voor catechisatie 'of kerkbe zoek, en zelfs moeite heeft om een preek te-volgen. Als oorzaken hier van zag spr. het functie-verlies van het gezin en de gemeenschap. Ook de school is hier debet aan; immers de kinderen moeten zoveel mogelijk leren om iets te „bei-eiken" in onze hedendaagse maatschappij. Het ge volg is dat er meestal geen tijd overblijft om dieper in te gaan op de vraagstukken die betrekking hebben op het geestelijk leven. In de pauze zorgden enkele da mes uit Burgh voor koffie en daar na ontstond er een levendige dis cussie, waaran alle drie groepen deelnamen. Deze zeer geanimeerde avond werd door jeugdouderling Braber uit Rcnessc gesloten. Na eon dank woord gebracht te hebben aan de afd. Burgh voor de verleende gast vrijheid, verzocht hij de aanwezi gen samen te willen zingen: „mees ter, men zoekt U wijd cn zijd", en ging daarna voor in dankgebed. HAAMSTEDE Wisselbeker beschikbaar voor boomgaardkeuring Het bestuur van de Ver. voor Oudleerlingen „Pomona" ontving bericht van de Coöp. Aankoopver. „Schouwen-Duiveland", dat deze vereniging voor de dit jaar te hou den boomgaardkeuring een wissel beker beschikbaar stelt. Het be drijf, dat deze beker drie achter eenvolgende jaren wint, kan dit sieraad als haar eigendom beschou wen. OOSTERLAND Toneelavond Culturele Vereniging Dertien maart a.s. organiseert de Culturele Vereniging alhier als sluitstuk van het seizoen in de Con ferentiekamer een toneelavond, die verzorgd zal worden door het ge zelschap „Het Gouwse Masker" uit Noordgoüwe. Opgevoerd zal wor den het stuk „Boeven en made liefjes". Vergadering Chr. Kleuterschool De jaarlijkse algemene ledenver gadering van de Chr. kleuterschool werd donderdagavond in het Chr. Verenigingsgebouw gehouden, on der voorzitterschap van de heer Joh. Boogert. Na opening op de ge bruikelijke wijze van de slecht be zochte bijeenkomst, herinnerde de voorzitter aan de belangrijkste ge beurtenissen in het afgelopen jaar. Met leedwezen werd het tragisch verscheiden van het leerlingetje Piet Vaane herdacht. Wat betreft de overname van het schoolgebouw, deelde de voor zitter mee dat het gebouw thans in bruikleen van de gemeente is ont vangen, waarvoor als waarborgsom een bedrag van ruim f 6.600 moet worden gestort. Uit het financieel overzicht 1957 bleek een nadelig slot van f 160,83. In de financiële commissie werden benoemd de heren A L. Bakker en J. v. d. Werf Lz. Plaatsvervangend lid werd de heer Dan. Koster. De aftredende bestuursleden de heren Joh. Boogert en Corn. Goudzwaard Johz. werden bij acclamatie herko zen. Na de rondvraag, die niets op leverde, hield de schoolarts de heer Schilstra een referaat over het on derwerp „Schoolarts en kleuter school". Hierbij ging spr. dieper in op het t.b.c.-onderzoek en enkele andere ziekten. Hygiëne is in alle gevallen bijzonder belangrijk. En kelen stelden naar aanleiding van het heldere betoog vragen, waarna de voorzitter op de gebruikelijke wijzende bijeenkomst sloot. Vergadering varkenshouders Onder geringe belangstelling ver gaderde het varkenshoudersfonds' „Ooster- cn Sirjansland" onder voorzitterschap van de heer C. v. d. Have in café Mol. Ondanks het teruglopend ledental kan de ver eniging in stand worden gehouden. Momenteel zijn er 43 leden en 20 rustende leden. Uit het verslag van de penningmeester, de heer J. M. v. d. Werf, bleek een nadelig slot van f 392,07. Dit tekort wordt ech ter gedekt door het reservefonds. Het nadelige saldo is ontstaan door. het feit dat in het afgelopen jaar zeven varkens moesten worden ver goed. Medegedeeld werd dat de contributies weer zullen bedragen f 0,75 per varken per maand. De rustende leden zullen f 0,25 betalen De aftredende voorzitter de heer v. d. Have werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd nog dit 'jaar de varkens weer te laten in enten tegen vlekziekte. De bode van de vereniging de heer Joh. v. Dijke Jz., werd dank gebracht voor zijn werk in het belang van de ver eniging. NUTSDEPARTEMENT ZIERIKZEE „Inter Amicos" bracht stuk van Somerset Maugham Voor een encyclopaedist is het ge makkelijk om het werk van de Engelse dramaturg W. Somerset Maugham cynisch te noemen, maar het is de vraag of men die typering hanteren kan ten opzichte van het blijspel „Een dreigend huwelijk" („The unattainable"), waarvan - dit zij alvast vooropgesteld - de Ko ninklijke Rederijkerskamer „Inter Amicos" te Dordrecht vrijdagavond een frappant doorleefde vertolking heeft gegeven, op uitnodiging van het Zierikzeese Nutsdepartement. Een eivolle Concertzaal heeft de ontmoeting met Somerset Maug ham in ieder geval muisstil gevierd. Als de schrijver een der toneelfi guren laat zeggen: „Het enig bege ren is l)et onbereikbare" dan is hij meer psychisch chirurg en filosoof dan „erg denkend mens, zonder ge voel", zoals het woordenboek de cynicus omschrijft. Niettemin krijgt men soms de stoute verleiding uit de zaal de centrale figuur Caroline Ashley (met een uitmuntend ge voel voor verhouding vertolkt door Wilka Sleeuwits) toe te roepen, nu eindelijk eens een partner (wie dan ook) onstuimig in de armen te val len. maar de schrijver heeft dat bewust niet gewild. Hij immers ge voelde er de „cynische" behoefte toe zijn mensen zich te laten be wegen in het uitgestrekte veld, ge legen tussen de polen van warm- menselijke gevoelsromantiek en de zichzelf corrigerende verstande lijkheid. Daarom - en dat is met een de feitelijke inhoud van dit ty pisch spits praatstuk - hinkt Ca roline op twee gedachten of zij wel met haar vriend Robert Oldham (gebracht door mr. B. A. M. Knüp- pe) zal huwen ha het overlijdens bericht van haar echtgenoot, die jarenlang in Afrika vertoefde. De vriendschap duurt al tien jaar en de vriendinnen hebben uitgemaakt, Water van Zeeuwse stromen zoeter De was van onze grote rivieren en de veel grotere hoeveelheid zoet rivierwater die daardoor via de zeegaten wordt afgevoerd, is ook op de Zeeuwse stromen zeer goed te merken. Het zoutgehalte van het water is belangrijk lager dan nor maal en de zeesterren hebben het nu hard te verantwoorden, want deze schadelijke bewoners van on ze mosselpercelen gaan onherroe pelijk dood wanneer er, zoals dat heet, veel opperwater is. Ook wil- ken kunnen slecht tegen een verla ging van het zoutpercentage en wanneer het wat langer aanhoudt gaan ook oesters en mosselen te kenen vertonen dat het hen te machtig wordt. Gelukkig wordt echter overal al val gemeld, zodat te verwachten is, dat geen noe menswaardige schade zal worden aangericht en dat alleen de zee sterren op een goedkope manier zijn verdelgd. FINANCIEEL NIEUWS Het sparen bij de boerenleenbank Bij de stichtingen spaarbank van de boerenleenbanken, aangesloten bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Eindhoven en de Coöperatieve Raiffeisen-bank te Utrecht, bedroe gen de stortingen en terugbetalin gen in februari 1958 respectievelijk f 116.200.000 en f 90.800.000, zodat er een spaaroverschot was van f 25 400.000 In de vorige maand bedroeg het spaaroverschot f 29.500.000. dat zij onder dit huwelijk niet door kan. Het „dreigende huwelijk" ver stoort prompt alles wat goed schijnt te zijn geweest in de oude vriend schapsverhouding, vandaar het „advies" van de dokter: „Laat alles bij het oude en zeg maar, dat je man niet overleden is". De tonelisten hebben dit merk waardige stuk tot op het bot stuk- gespeeld, zodat er heel veel te ge nieten viel op deze glorieuze Nuts» avond. Met een afgewogen accen tuering gaf Jenny Cool-van Stek gestalte aan de (vriendin) Isabelle Trench, terwijl de andere vriendin Maude Fulton, levensecht op de planken werd gezet door Jenny Moolekamp. Onze oud-stadgenoot J. C. A. Ribbens wist als Rex Cun ningham te overtuigen. De rol van dr. Frederic Cornish was J. K. van Gulik op he lijf geschreven. De voorzitter van het Nutsdepar tement de heer D. C. A. Lugt - die ook de toneelavond met een enkel woord inleidde - dankte de tone listen na afloop voor hun komst naar hier. De zaal onderstreepte dit dankwoord met een warm ap plaus. De heer mr. B. A. M. Knüppe prees de aandacht, waarmede het publiek de voorstelling volgde. De voorzitter bood de dames een fraaie ruiker bloemen aan. Rest nog te melden, dat Woning inrichting Deurloo, magazijn „Elee- tra" en bloemenmagazijn van Fe- lius zorgden voor de toneelaankle ding. De wandversiering bestond uit schilderijen van de heer J. P. Jongschaap. B. d. V. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar gesteld: vikaris J. H. D. Louwerse. Dalfsen. Beroepen te Donkerbroek: W. Dijkstra, Appelscha; te Opheusden: L. Vroegindeweij, Gameren; te Mantgum (Dr.): kand. G. de Noord, Wehe (Gr.). Aangenomen het beroep als se cretaris voor de Oecumenische Jeugdraad: kand. A. H. van den Heuvel, Utrecht. Bedankt voor Ederveen (toez): J. Smit, Groot Ammers. Ger. Kerken Beroepen te Harmeien: kand. N. J. Goris, Apeldoorn; te Noorden- Zevenhoven: kand. J. W. Genuït, Sprang-Capelle; te Ulversjone-Pen- guin (Tasmanië, Ref. Church): G. Veeneman, Amersfoort. Aangenomen naar Goes: E. Jan sen, Aduard. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Enumatil (2e maal): E. Koop, Zaandam. Ger. Gemeenten Beroepen te Middelburg: W. Hage, Nunspeet; te Middelharnis: H. Rijksen, Vlaardingen. Oud. Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Capelle aan de IJs- sel: E. du Marchie van Voorthuy- sen, Leersum. Geref. Gemeenten HAAMSTEDE. Dinsdag 11 maart 's avonds 7 uur ds. Honkoop uit Goes. De Verenigde Staten zullen niet alles doen om te proberen eerder dan de Sowjet-Unie een vliegtuig met atoomvoortstuwing in de lucht te hebben, aldus heeft de Ameri kaanse onderminister van Defensie, Quarles, de commissie voor atoom energie van het Amerikaanse Con gres meegedeeld. Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudende nawintcr Plaatselijk enkele sneeuwbuien en hier en daar mist inaar ook ver spreide opklaringen; matige tot. zwakke wind uit uiteenlopende richtingen; vannacht op de meeste plaatsen matige vorst, morgen overdag temperaturen om het vries punt. 11 maart. Zon op 7.05, onder 18.36. Maan op 1.09, onder 10.06. Laatste kwartier: 12 maart te 11.48. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 11 maart 7.06 v.m. 19.32 n.m. BROUWERSHAVEN: 11 maart 6.52 v.m. 19.16 n.m. Doodtij: 14 en 30 maart. Springtij: 22 maart. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 10-3. In vrijwel geheel Europa heeft het de afgelopen nacht gevroren. De laagste temperaturen werden gemeld uit noord-Europa, waar minimumtemperaturen wer den gemeten van 20 tot 30 graden onder nul. In midden- en west- Europa daalde de temperatuur op vele plaatsen 5 tot 10 graden onder het vriespunt. In Spanje en noord- Italië kwam lichte vorst voor. In ons land meldde het station Ypen- burg met 11 graden de laagste minimumtempei'atuur. Plaatselijk ging de sterke nachtelijke afkoeling met mist en rijpvorming gepaard. De huidige weerstoestand onder gaat nog maar weinig verandering. Lagedruk storingen volgen thans een baan die loopt van de Golf van Biscaye, via het Middellandsezee- gebied en de Balkan naar west- Rusland en het Oostzeegebied. Wol kenvelden van deze storingen kun nen ook tot ons land doordringen, waardoor de nachtelijke afkoeling wordt getemperd. In de komende nacht zal er echter in ons land op vele plaatsen weer matige vorst voorkomen. Scheepvaartbericliten Kelletia (t.), 9 van Rotterdam naar Kopenhagen. Koratia (t.), 7 van Philadelphia naar Curagao. Kryptos (t.), 10 te Suez. Langkoeas, 10 te Surabaja. Schouten, 9 te Beira. Ternate, 8 van Davao naar Tj. Priok. Wonogiri, 9 te Khorramshar. De sjali en koningin Soraya TEHERAN. 10-3. De Perzische eerste minister, Eghbal, en andere Perzische leiders onder wie de Kamervoorzitters, zijn vandaag op uitnodiging van de sjah in het ko ninklijk paleis bijeengekomen om de betrekkingen tussen de sjah en koningin Soraya en de kwestie van een troonopvolger te bespreken. FEUILLETON .lalf negen kwam de echte echi genoot even aanwippen. „Is de fa milie er nog niet?" vroeg hij, ter wijl hij de achterdeur binnenkwam waar zijn vrouw juist bezig was met het broodsnijden. Vriends zat in een hoekje te roken. „Nee", antwoordde Vriends ver strooid. „Ga even zitten en drink een kop thee voor.je gaat", nodig de hij uit. „Geen tijd", antwoordde de an der luchtig. „Bovendien, ik heb al ontbeten. Nou, jongelui, veel plezier met elkaar". En zijn vrouw een zoen gevend, „tot vanavond dan". Ze lachte even, terwijl een lichte blos op haar wangen kwam. „Ga maar lekker in dc stad eten, hoor", zei ze hartelijk. „Buurman betaalt het wel". Davelaar schoot in een lach en Vriends keek verschrikt op. „Hè? O ja, natuurlijk. Buurman betaalt wel. Apropos, in de Langstraat is een goede en goedkope gelegen heid, als je het soms niet weet". „Merci", antwoordde de buur man, „dat is me te ordinair: Ik eet vanmiddag wel in „De Witte"! At ju!" En weg was hij. „In „De Witte", kreet Vriends ontzet. „Dat is precies de duurste gelegenheid in de stad". „Nou? Wat betekent dat voor een paar dagen? Mij dunkt, hij mag wel een beetje schadevergoeding hebben voor het gemis van zijn vrouw? Je hebt zelf gezegd, dal jc niet op een paar centen zou kijken". „Nee", meesmuilde Vriends, „niet op een paar centen, maar in „De Witte" kom je niet voor een paar centen klaar". Tegen tienen was het hele huis gereed om de gasten te ontvangen en toen er koffie gezet was en men genoegelijk in de ruime voorkamer zat te genieten van de dampende koffie eri een lekker koekje, ver zuchtte Vriends: „Wat mij betreft, kunnen oom en tante nu wel ko men". „En wat mij betreft, eveneens", antwoordde de plaatsvervangend echtgenote. „Ik ben werkelijk be nieuwd hoe ze er uit zien". De morgen ging evenwel rustig voorbij, zonder dat er iets bijzon ders gebeurde. Wel kwam de melk boer op de gewone tijd achterom om het dagelijkse flesje melk neer te zetten. Eens in de week, op de dag, dat de werkster er was, werd er afgerekend, dus hij keek ver baasd, toen er plotseling een vrouw de achterdeur opende en zei: „Van daag twee liter melkboer. En een flesje room". „Goeie genade", hijgde de aange sprokene, verschrikt naar de knap pe jonge vrouw kijkend. Doch toen hij zag, dat het de buurvrouw was, zei hij: „O, neem me niet kwalijk, mevrouw, maar ik had U hier niet verwacht". „De eerste dagen zul je me hier wel zien. Ruil hel dus om en zet bij mij thuis een fles melk neer". „Uitstekend, mevrouw", ant- antwoordde de man gedienstig. „Ik zal even een tweede fles halen". „En een flesje room". Dit was het enige voorval die morgen Verder gebeurde er niets. Vriends zat met zijn buurvrouw in de voorkamer. Van tijd tot tijd rookte hij een sigaret, terwijl de vrouw intussen een keuze had ge daan uit de kast vol kleding en na zich boven verkleed te hebben, kwam ze beneden in een kleurige japon. „Staat me wel, hé?" vroeg ze lachend. Vriends keek met bewondering naar haar figuur. „Inderdaad, keu rig zelfs. Nooit gedacht, dat die kleren er zo uitzagen", zei hij, geen oog van haar afhoudend. „Maar ja, degene die ze draagt, hé?" Ze bloosde even. „Ik denk, dat ik de hele kast maar ontruim on naar boven transporteer", antwoordde ze. Een damesgarderobe behoort niet beneden in een huiskamer- kast". „Ja, maar mijn garderobe dan?" vroeg hij verschrikt. „O, er is ruimte genoeg in dc kast over". En de daad bij hot woord voegende, koos ze alvast en kele japonnen en mantels uit, waarmede ze naar boven toog. Toen ze de kleren netjes in de kast had gehangen, keek ze nog eens de kleine slaapkamer rond. Daarna wilde ze weer naar beneden gaan, maar in de deuropening bleef ze met een schok slaan, keerde zich om en keek nog eens door de slaap kamer. Daarna rende ze de trap af naar beneden. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2