a r Abonneert (J op de Zierikzeesche Nieuwsbode „DIELDREX" d BOERENLEENBANKEN RAIFFEISENBANKEN Telers en verbouwers! J- DORST Molenweg 2 - Oosterland - tel. 01114-279 Zierikzeesche Nieuwsbode Pluk méér vruchten van Uw geld! RENTE TOT DE GEHUWDE VRIJGEZEL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 7 maart 195a m>. 18322 ffiïïTïiP Dili 1 ET! IJ jjfêëlSi jg&SSS: I 1ssskksS!/ VAN DE SHELL WAARSCHUWINGSDIENST Let op! Insekten zitten niet stil en het kan ze geen biet schelen of üw oogst verloren gaat! Wees hen daarom voor bij hun boze plannenlaat de bedreigers van uw gewassen van een koude ker mis thuiskomen door bijtijds met de voortreffe lijke Shell bestrijdingsmiddelen te werken! tegen insekten in bieten, erwten, vlas en koolzaad ieldrin Alle inlichtingen over „SHELL" bestrijdings middelen worden u graag en gratis verstrekt door de wederverkopers, of door SHELL NEDERLAND N.Y., POSTBUS 69, 's-GRAVENHAGE SHELL-bestrijdingsmiddelen zijn verkrijgbaar bij Wij hebben nog plaats voor enkele hectaren spinazie en dubbele stamprincessen op contractteelt N.V. Gcbr. VIS - Enkhuizen Agent: C. J. Kostensc, Stoof- weg 19, Rencsse, tel. 01116-339 Geef bekendheid aan Uw zaakl Doe dit door uw advertenties te plaat sen In het meest gelezen blad voor Schouwen-Dulveland n.l. de Aanvraag voor tarieven worden gaarne verstrekt op ons kantoor Neem een spaarboekje bf] de plaatselijke Boerenleenbank (Raiffelsenbank) •k tegoed gemakkelijk opvraagbaar •R vertrouwelijke behandeling 725 COÖPERATIEVE li *11 (aangesloten bij de Centrale Bank te Utrecht) wij ouders <n Heid valt van zijn voetstuk In Bertie's ogen bestaat er geen vader als de zijne. In werkelijkheid is vader maar een heel gewoon mannetje; middelmatig lid van de maatschappij, die in niets uitblinkt; maar Bertie heeft hem in zijn ver beelding tot een held gemaakt. En vader speelt dat spelletje ijverig mee. Door de verering van zijn zoontje stijgt hij in eigen gewichtigheid en vindt daarin de compensatie voor alle vernederingen, die hij meent, dat hem in het dagelijkse leven worden aangedaan. En dat zijn er niet weinig, tenminste voor zijn ge voel. In het maken van promotie is vader een paar maal gepasseerd Dat heeft hem verbitterd en hem het idee gegeven, dat hij degene is die altijd in het hoekj&,zit waar de slagen vallen. Tegen moeder komen zijn grieven vaak naar buiten. Zij moet hem op vangen, als hij het op kantoor wee- eens te kwaad heeft gehad. Zij doet dit met bewonderenswaardig ge duld en gelatenheid. Ze verdraagt zijn humeur en gescheld, waarmee hij schimpend op zijn superieuren afgeeft. En ze is oneindig dankbaar voor de hulp, die Bertie daarbij biedt. Vader weet alles Als vader schiet haar man in derdaad niet tekort. Dat Bertie zo tegen hem opziet, prikkelt de beste eigenschappen in hem. Het kind doet hem groeien. Vader kan alles; vader weet alles. Met al zijn vra gen kan hij bij vader terecht En als hij met een ernstig gezichtje toekijkt wat vader voor elkaar to vert en luistert naar wat vader hem doceert, vindt de man voldoening voor veel gemis in het dagelijkse harde en teleurstellende leven. Bertie wil later net zo worden als vader. Even groot, even machtig. Wat vader precies doet, nadat hij 's morgens het huis verlaten heeft, dat is Bertie niet precies duidelijk, maar het moet iets geweldigs zijn. In zijn fantasie ziet hij vader er gens in een groot gebouw, dat kan toor heet, op een hoge troon zitten. Alle mensen buigen voor hem en doen vol ontzag, wat hij beveelt. Dit is Bertie's voorstelling van zijn machtige vader en laat nie mand anders beweren! Maar be halve machtig is vader ook goed en rechtvaardig en edelmoedig. Zou hij anders zoveel geduld hebben, om Bertie alles uit te leggen en met hem te spelen en hem mooie ver haaltjes voor te lezen voor het sla pen gaan? Het hondje Op een dag, dat Bertie, zoals hij dikwijls dóet, met zijn neusje tegen de ruit, naar vader's thuiskomst staat uit te kijken, gebeurt er iets heel akeligs. Op het ogenblik, dat vader de stoep op wil gaan, komt er een klein rillend straathondje voor zijn voeten. Vader struikelt er bijna over en dat doet de maat, die die dag op kantoor weer eens bijzonder volgegoten is, overlopen. Maar dat weet Bertie natuurlijk niet. Hij ziet alleen maar vol ontzetting, hoe zijn lieve, goede vader dat kleine schar minkel met de droef smekende oogjes een harde schop geeft, zodat het jankend een eind verder terecht komt. Op datzelfde ogenblik stort vader van zijn hoge voetstuk af. Zijn beeld valt aan scherven. Hij be grijpt niet, waarom zijn zoon op hem afstormt, hem met zijn kleine vuisten beukt en buiten zichzelf gilt: „Gemeen ben je., geméén.." Natuurlijk is Bertie toch wel weer van vader gaan houden. Maar zo als vroeger werd het nooit meer. Er was een pijnlijke deuk gekomen in Bertie's gevoelsleven, toen hij een onbegrijpelijke wreedheid had zien bedrijven door de man, die hij als een wonder van goèdheid en rechtvaardigheid vereerde. MARCELLE. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Mej. Eveline H. M. Jurgens, dochter van de heer R. G. Jurgens, lid van de raad van be stuur van Unilever N.V., zal maan dag a.s. de eerste steen leggen van het nieuwe hoofdkantoor voor Uni lever N.V. te Rotterdam, dat ach ter het tegenwoordige hoofdkan toor aan het Museumplein verrijst. •s-GRAVENHAGE. De 58-jarige heer N. G. M. van Wijk, onderwij zer te Rijswijk (Z.Hen o.m. voor zitter van de Haagse voetbalbond is om het leven gekomen toen hij met de door hem bestuurde scooter te 's-Gravenhage in aanrijding kwam met een vrachtauto. BREDA. Binnenkort zal een 150 ton wegende en 4,58 meter hoge transformator van het station Heer len worden overgebracht naar de circa 10 km. verder gelegen staats mijn Emma te Treebeek. kust. En ik hoop zo snel mogelijk het anker te lichten om de lange thuisreis naar Barranca te aanvaarden. Wij zullen niet lang meer in eikaars gezelschap zijn, Niora". Het meisje naast hem staart ernstig over het water. .Inderdaad, Aram", zegt ze dan, „spoedig zullen zich onze wegen scheiden voor altijd Aram werpt haar een verraste blik toe, onthutst door de droeve klank in haar stem. dien was het een vrouwtje waar mede hij voor de dag kon komen, dus ook in dit opzicht was succes verzekerd. Nee, oom en tante zou den niets kunnen zeggen. Misschien alleen, dat ze zijn keuze bewonder den. Vrolijk liep hij het pad op naar zijn woning en opende de deur. Perplex bleef hij staan, de sigaar in de half geopende lippen. Was hij wel in-zijn eigen huis of in ver strooidheid bij een der buren te recht gekomen? Vlug liep hij te rug naar buiten en bekeek het huis nummer. Nee, hij was toch in zijn eigen woning. Inderdaad had er een gedaanteverwisseling plaats ge had. Nee maar, daar stond hij van te kijken. De gang was opeens veel -gezelliger geworden met die bank aan de andere kant. En waar had ze zo gauw die grote plant van daan gehaald? Bij zijn weten had hij dat ding nooit in huis gehad De plaatsvervangend echtgenote kwam, getooid met een doek over het hoofd, glimlachend de gang in. „Lijkt het je?" vroeg ze nieuws gierig. „Die plant heb ik even van huis gehaald", verduidelijkte ze, toen ze zag, dat hij er naar keek. „Dat staat wat beter, zie je. En nu heb je in de gang bovendien wat meer ruimte. Het is economischer verdeeld. Nu ben ik met de salon bezig, kom maar eens kijken". Vriends volgde de vrouw naar de voorkamer, waar ook alles van plaats was veranderd. „Nu lijkt het tenminste wat minder op een vrijgezellenvertrek, zie je", zei ze, opnieuw lachend om zijn verbaasde gezicht. „Je oom zal er misschien geen erg in hebben, maar je tante mogelijk wel. Vrouwen zien in de regel die dingen zo scherp". „Maarbegon Vriends, „hebt Uheb je al die meubels in je eentje verplaatst?" „O ja, ik heb nog wel een beetje merg in m'n knuisten, wat denk je wel? Alleen het dressoir heb ik la ten staan. Dat doet het zo goed. Jouw hoekje is eveneens naar de andere kant verhuisd. Zo en nu ga ik eens naar boven. O ja, hoe zit het met de boodschappen? Ik heb even geneusd in de keukenkastjes, maar veel voorraad is er niet". „Wordt straks bezorgd", zei hij timide, nog maar half verzoend met de gedaanteverwisseling in zijn geliefde voorkamer. Als hij zich nu straks maar niet vergist met zijn hoekje. „Heb je er enig idee van, hoe laat ze zullen komen?" vroeg ze. Vriends schudde ontkennend het hoofd. „Misschien een uur of tien, misschien later. Ik weet niet, hoe laat dat vliegtuig aankomt. In het telegram stond alleen: arriveren morgenochtend bij jou. Dus we zul len maar rustig afwachten". (Wordt vervolgd). FEUILLETON j j „Iets anders, moet je niet naar kantoor vandaag?" „Lieve deugd, dat is waar ook. Dat gaat natuurlijk niet vandaag. Ik zal straks even bellen in de siga renwinkel op de hoek, dat ik ver hinderd ben. Ik heb toch nog enkele vrije dagen tegoed. Als ik vertel, hoe de vork in de steel zit, zal ik wel toestemming krijgen voor een paar dagen". „Dat lijkt me wel het beste, want ik zou me geen raad weten, als ik de familie alleen moest verwelko men". „Och, dat zal best meevallen. Denkt U niet?" „Laten we eerst maar eens be ginnen om elkaar te tutoyeren. Man en vrouw spreken elkaar in de regel niet met U aan. Dus je en mijn voornaam is Betsy". „O, juist, ja, natuurlijk, dat zal wel moeten, ehBetsy". Vriends kleurde tot achter zijn oren en de plaatsvervangende echtgenote schoot in een lach. Geen wonder, dat de buurman vrijgezel gebleven was. Hij is immers hopeloos ver legen, alleen met een vrouw! „En nu aan de slag", beval ze. „Het is acht uur en ik veronder stel, dat de winkels wel open zijn. Laat dat lijstje met boodschappen eens zien. Mooi, ga het alvast be stellen en bel en passant het kan toor op, dat je vandaag niet komt. Intussen zal ik zien, dat ik een beetje orde schep in de chaos". „Chaos?" herhaalde Vriends schaapachtig. „Ja, hoe wil je een vrijgezellen- huishouden anders noemen? Moet je eens zien, over een half uur, hoe het er dan hier uitziet Inderdaad had er een metamor phose plaats gedurende de dertig minuten dat Vriends boodschappen deed. Hij was zo verstandig ge weest om opdracht te geven alles te laten bezorgen en op kantoor had men er geen bezwaar tegen gehad, dat hij twee dagen vrij nam. Dat was dus al in orde. Met een goeie sigaar in zijn mond en twee dozen dito in zijn zak liep hij, welgemoed en opge wekt weer huiswaarts. Lieve help, was dat even een oplossing. Er was geen vuiltje meer aan de lucht, nu buurvrouw als plaatsvervangend echtgenote zou optreden. Boven DE VORST VAN SUPRANIA 84. Korte tijd later glijden reeds twee kano's van het dwergvolk over de rivier. Vanuit een der kano's zien Aram en Niora hoe het vuur verder vreet langs de rechteroever van de stroom. „Dat is dan het einde van Salladin's grote plannen", zegt Aram peinzend. „Zijn paleis zal wel net zo grondig door het vuur verwoest zijn als het Messeria-dorpEn zonder hun leider zullen zijn trawanten, voor zover het vuur ook hen niet achterhaalde, wel geen kans zien om uit die chaos nog een gevaarlijke macht op te bouwen. Gij en uw stamgenoten kunnen voortaan in vrede leven in uw dorpen langs de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 9