Een succesje doet het altijd SLAGERIJ LEEN SIMMERS Zierikzeesche Nieuwsbode Soedanhandwerken COMPLETE UITZETTEN in koninklijke kwaliteit! GEBR. WIEBOLS Steunzolen DE GEHUWDE VRIJGEZEL Openbare kennisgeving De burgemeester van Zierikzee brengt ter algemene kennis dat de minister van Oorlog aan de navol gende personen voor een jaar vrij stelling van de militaire dienst heeft verleend: 1. A. F. Rossen, wonende te Zie rikzee, den Hem 8, wegens kost winnerschap: 2. R. A. Orneé, wonende te Zierik zee, St. Domusstraat 9, wegens persoonlijke onmisbaarheid. Tegen deze uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Het verzoekschrift, dat met re denen omkleed moet zijn, wordt in gediend bij de burgemeester. Zierikzee, 3 maart 1958. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 3 maart. K 1 e i- aardappelen (35 mm opw.): Bintjes f 11,00-12,50, Eigenheimers f 15,00- 18,00, Bevelanders f 14,50-17,00, Fu rore f 17,00-18,50, Meerlanders f 13,00-14,00; voor export: Bintjes <40 mm) van de kleigrond f 13,50, Alpha f 13,00; gewassen van de kleigrond (40 mm opw.): Eigenhei mers f 17,00-19,00, Bintjes f 15,50- f 16,50; zan daardappelen: Noor deling f 10,00-11,00, Libertas f 9,00- 11,00; v o e r aardappelen f 1,50- 3,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 3 maart. Binnen landse granen - ochtendbeurs, of ficieuze noteringen per 100 kilogr. franco Rotterdam. Tarwe: rode op vochtconditie tot f 30,00. Voedergranen: zomergerst goed prijshoudend, naar kwaliteit f 25,25 tot 28,50, extra kwaliteit daarbo ven. Haver: goed prijshoudend, naar kleur en droogte f 23,75-25,25, extra blanke tot f 25,75; rogge: vast, doorsneekwaliteit f 21,50, bakrogge f 22,75. Peulvruchten: zeer kalm: Groene erwten tot circa f 30,00; schokkers tot circa f 55,50; bruine bonen, prima blank en droog circa f 61,00. ADVERTENTIES Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen ter ge legenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest, betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. H. SMITS J. C. SMITS-VERSCHUUR en kinderen. Zierikzee, 4 maart 195*8. Weer ontvangen: zuiver wollen LENDENGORDELS tegen spit, reumatiek en koude op de spieren Gebr. Wiebols Havenpark 9 - Zierikzee start deze week met onderstaande EXTRA LAGE PRIJZEN VARKENSVLEES: Lappen vanaf f 1.80 Rollade f 1,80, f 2,—, f 2,25 Carbonade f 1,50, f 1,75, f 1,85 Worst f 1,30 RUNDVLEES: Doorregen lappenf 1,75 Riblappen, f 2,00 Lende f 2,38 Baklappen f 2,50 Gehakt f 1,75 Rollade per 500 gram: f 1,75, f 2,f 2,25 en f 2,40 Bü aankoop van 500 gram vlees een pakje eigen gesmolten vet voor vtff cent Vleeswaren per 200 gram zeer voordelig Beleefd aanbevelend. SLAGERIJ LEEN SIMMERS St. Domusstraat no. 26, Zierikzee - Telef. 2588 Let op het juiste adres! Speklappen f 1.10 Vet spek f 0,90 Dun spek f 0,60 Alles per 500 gram per 500 gr. per kilo f 3,30 f 3,80 f 4,56 f 4,80 f 3,30 Geef bekendheid aan Uw zaakl Doe dit door uw advertenties te plaat sen in het meest gelezen blad voor Schouwen-Duiveland n.l. de Aanvraag voor tarieven worden gaarne verstrekt op ons kantoor SÜCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: 9-weelcse jonge hennen bij S. Stoel, Ring A 36, Zonnemaire. Prima motor, merk A.J.S. en een race-fiets bij: W. de Jonge, Meelstraat 18, Zierikzee. Circa 120 hl. voeraardappelen en kropslaplanten. Kwekerij „Het Sas", Zierizee. Van 9-4 uur repareren wij Uw kunstgebit, terwijl U wacht té Zierikzee, Visslop 17, tel. 2107. Per post dircet terug!' s Avonds te Renesse. C. Limburg, Capel- weg 23, Renesse. Koopt uw wasmachine, centri fuge, stofzuiger, enz. bij de man, die het later ook weer maken kan. Speciale reparatie inrichting. Voor al uw electri- sche apparaten: Techn. Bureau A. D. v. d. Berge, telefoon 2962, Zierikzee. Rotterdam-Dordrecht-Zierik- zee v.v. Elke dag (behalve op zaterdag). - Auto Sneldienst „Koophandel", van Rotterdam 12 uur, van Dordt 12.30. Aank. Zierikzee pl.m. 4 uur. Gelden beschikbaar voor 1ste hypotheken. Edelschaap, be ëdigd makelaar, Oosterland. Telef. 01114-232. Prima verse schar, schol, bot en kabeljauw. Uw juiste adres: Vishandel W. K. Schot, tel. 2374 Zierikzee. Uw stofzuiger, snoer, slang, borstel, enz. defekt Wij ma ken deze perfekt. Alle repara ties dezelfde dag klaar. Alleen bij: Techn. Bureau A. D. v. d Berge, telefoon 2962, Zierikzee. Taenzer hetelucht kookhaard. De helft in brandstof. Geen kooklucht in huis. Alleen bij G. Geluk, Zierikzee. Diversen: „Diamanta" isoleerfles, houdt heerlijk warm - Vz 1 f 2,65, 1 f 3,75, Vi liter f 4,50. - L. C. Hoogerhuis, Renesse. GEZELLIGE AVONDEN... dan o.a.: voorgeschilderde lopers, kussens, tafelkleden, theemutsen, wandkleden, kapstokkleden, enz. (Nu ook verkrijgbaar in de Zièrikzeese stadsgezichten) Kelim- en doorstopwerk Voor al uw handwerken en volledige voorlichting: UW hand werkhuis „DE WOLBAAL" Melkmarkt Zierikzee Ziet etalage! Vrijz. kiesvereniging Dreischor Algemene vergadering en kandidaatstelling gemeenteraad te houden op a.s. donderdag 6 maart, om half acht, in hötel „De Drie Schapen". Het bestuur Zaterdag 8 maart a.s. JAARFEEST CJMV-jongensclubs te Zierikzee Aanvang: 7.45 uur Ned. Herv. ver.-gebouw Toegangsprijs: f 0,75 Complete uitzet, 89-delig, inclusief pracht koffer, voor slechts f 283,70 Dezelfde uitzet met tweemaal zes 2-persoons lakens 180 x 240 cm f 13,75 hoger Complete uitzet, 107-delig, inclusief pracht koffer, voor slechts f 376,83 Dezelfde uitzet met tweemaal zes 2-persoons lakens 180 x 240 cm f 13,75 hoger Op aanvraag zenden wij U hierover gaarne een folder met inlichtingen FAVORITA lakens, mooi geborduurd of met brede zoom, 1- en 2-persoons SWAN baddoeken - ELIAS tafellakens In linnengoed vindt U bü ons het beste en het mooiste tegen de laagste prijzen! HAVENPARK 7-9 - ZIERIKZEE Goedkope BRILMONTUREN f 6,50, f 8,50, f 10,— en duurder Ziet etalage met nieuwe modellen sterke schoolb rillen BERGMANS uw opticiën Jannewekken Zierikzee Dagelijks aan te meten Dam 21 Tel. 2471 Huishoudreclame Mooie crème borden met schulprand, diep of plat 49 ct per stuk Ontbijtbordje 44 ct per stuk VERHAGE'S Galanterie- en Speelgoedhuis St. Domusstraat 54 Telefoon 2123 Zierikzee Te koop: WOONHUIS Inl.: Poststraat 52, Zierikzee. <&0S<X<8QS&d8G3cSt<90Sai<8G^^ NIEUWE DAMESTASSEN het bekende mapmodel nu met bodem, dus ruim van inhoud Denkt U zich dit eens even in! •fr Dit zijn tassen met het bekende loodje er aan en dat betekent voor U een tas met voile garantie Prijzen f 6,50 f 6,95 In de nieuwe modekleuren: ivoor, berken, vanille, havanna, caramel, wit en zwart Deze nu volop in: VERHAGE'S Galanterie- en Speelgoedhuis Sint Domusstraat 54 Telef. 2123 Zierikzee Firma FRANS KOEVOETS TEXTIEL EN SPORT TENTEN EN LUCHTBEDDEN Ook (tijdige) reparaties St. Domusstraat 14 en 24 - Telefoon 2334 - Zierikzee OOST-LIMBURG VRAAGT: HOREN WIJ ER NIET MEER BIJ1? Ook daar had men de hongerwinter VENLO, 28-2. Morgen is het der tien jaar geleden, dat de 100 km lange oostelijke strook van Lim burg (het gebied tussen Maas en Duitse grens van Susteren bij Sit- tard tot Mook bij Nijmegen), door de geallieerde troepen werd be vrijd, al duurde het nog enige da gen voor het noordelijke deel van dit stuk Nederland zijn vrijheid te rugkreeg. Er dreigt in ons land een misver stand te ontstaan over de bevrij ding van het zuiden. In Venlo en Roermond en in alle kleine plaat sen in de omgeving trekken vele inwoners het zich aan, dat in Ne derlandse geschiedenisboekjes en ook over de schoolradio zonder meer vermeld wordt: „Het zuiden werd in september 1944 snel be vrijd". Dat is slechts ten dele waar: de smalle strook van Limburg ten oosten van de Maas maakte net zo goed de hongerwinter mee als de randstad Holland of de rest van Nederland boven de rivieren. „Ho ren wij er niet meer bij?" vragen sommigen, die niet begrijpen waar om over het ontzettende leed van de bewoners dezer streek tegen woordig nauwelijks wordt gerept. „Ons lot is van 3 december tot 1 maart erger geweest, dan dat van bv. de Amsterdammers", zei van ochtend de gemeentesecretaris van Venlo. „Van de circa 30.000 inwo ners was de helft geëvacueerd. De andere 15.000 hielden zich schuil in kelders en hebben zich maan denlang in de frontlinies bevon den. De geallieerden poogden op 3 december Venlo plat te schieten, omdat ze de Maas wilden overste ken. Er werden toen bijna 10.000 granaten op onze stad afgevuurd binnen 5 uur tijds. Geen mens, die dat destijds meemaakte, kan dat ooit vergeten. Na die tijd hebben we hier 15 bombardementen mee gemaakt". Bittere honger „Er is bittere honger geleden", vertelde een „Nederlandse" Lim burger, de heer H. Remmen, die toen (en ook nu nog) in Venlo woonde. „Waar moesten wij voed sel halen? Het was levensgevaarlijk om de kelders te verlaten en als we dat deden, dan hadden we links de Maas waar we niet overheen konden en rechts de Duitse grens. Links was het front, boven ons was het front, er was maandenlang geen licht, geen vuur en door de Duit sers werden we als wilde dieren opgejaagd. We hebben er 'n enor me brand na een bombardement meegemaakt en van de 7400 hui zen was de helft zowat verwoest". Volgens hem was bij de bevrij ding op 1 maart 1945 geen enkel pand volkomen onbeschadigd. ,Als je dit alles vlak voor de be vrijdingsdag overdenkt en je hoort dan weer die malle voorlichting voor de jeugd: het zuiden kon in september 1944 helemaal worden bevrijd, dan doet je dat pijn. Het is jaren zo geweest, het begon al in Eindhoven met radio Herrijzend Nederland. Het was daarna het zelfde bij alle herdenkingen op 4 mei over radio Hilversum"'. HAAMSTEDE Jaarfeest CJ.M.V. en jongensclub Tijdens het jaarfeest van de C J. M.V. en Jongensclub sprak de heer Oosterhof onder de titel „S.O.S." een kort maar krachtig propagan- dawoord voor het jeugdwerk in Burgh en Haamstede. De C j.M.V. telt 12 leden boven de 15 jaar. Dat is veel te weinig voor deze twee plaatsen. „Huiswerk en andere ver enigingen vragen veel aandacht van de jeugd, maar er zijn er nog velen die helemaal nergens belangstel ling voor hebben". Vele anderen zoeken en tasten. Wijs hun de weg naar het jeugdwerk, dat rekening houdt met Christus. De ouders werd gevraagd toon uw belangstel ling voor dit werk. Niet alleen op een jaarfeest maar elke week weer, zo zei de heer Oosterhof. Elk ge meentelid is verantwoordlijk voor dit werk, aldus de heer Oosterhof, want ook dit jeugdwerk behoort tot de taak der Kerk. Op vlotte wijze werden enkele toneelstukjes voor het voetlicht gebracht. Ter af wisseling werd door enkele leden de declamatiekunst beoefend. Een verloting met aardige prijzen bracht de verenigingskas weer op sterkte. Ds. 'Boer dankte allen die hadden meegewerkt om deze avond te doen slagen, in het bijzonder de heer Oosterhof met zijn medewerkers en sloot deze avond met dankgebed. NOORDGOUWE Kijk-en ouderavond o.i. school Op een „kijk"-avond van de o.l— school werden de ouders in de ge legenheid gesteld, de prestaties van hun kinderen te bezichtigen en over de jeugd met leerkrachten van ge dachten te wisselen. In aansluiting daarop zal heden (dinsdag) avond een ouderavond worden gehouden van de school aan de Heereweg. Op deze ouderavond zal burgemeester van Wijk spreken over Nieuw- Guinea, terwijl de onderwijzer de heer Gerretsen zal spreken over het Dalton-onderwijs. Ook zullen enkele Zeeuwse schetsjes worden voorgedragen. FEUILLETON Vriends moest toegeven, dat zijn buurman gelijk had. „Ja, Davelaar, dat is zo. Maar mijn fout is ge weest, dat ik een beetje dom was, om te schrijven, dat ik getrouwd was. En daaruit zijn al deze moei lijkheden ontsproten. Enfin, er is nu niets meer aan te doen. Ik zit nu eenmaal in het schuitje en „Tegen wil en dank moet ik de eerstvolgende dagen maar meeva ren", voegde mevrouw Davelaar er aan toe. „Het is te hopen", meesmuilde Davelaar, op de beeldspraak in gaande, „dat er geen storm opsteekt en jullie beiden vergaan, want dan zit ik zonder vrouw". DE VORST VAN SUPRANIA 82. Flitsend daalt het zwaard van zijn aanvaller neerAram weet de slag nog ten dele te pareren, maar dan verliest hij zijn evenwicht en met een luide plons tuimelt hij ruggelings in de ri vier. Met het zwaard nog in de hand geklemd, zwemt Aram dicht langs de bodem in de richting van de kano. De krokodillende krokodillenhamert het door zijn hoofd. Gelukkig voor hem echter zijn de monsters afgeleid door de menselijke prooi die voor hem in het water verdween. Daar schemert boven hem de donkere romp van de kano en met bonzend hart zwemt Aram omhoog. Maar juist als hij zich reeds in veiligheid waant, schiet een reusachtige krokodil langs de dichtbegroeide bodem op hem toe. Als een stalen klem slaan de kaken van het ondier om zijn linkerlaars. Dan voelt Aram zich door sterke handen bij de arm gegrepen. Met vereende krachten trekken zijn mannen hem in de gevaarlijk schommelende kanoEn de woedende krokodil heeft als prooi slechts een laars, die, als ware hij van papier, vermorzeld wordt tussen de geweldige kaken van het monster. „In dat geval benoem ik jou tot universeel erfgenaam, buurman en erf jij mijn hele hebben en houden. Dat is toch mooi aangeboden zou ik denken". „O ja, geweldig", antwoordde Davelaar op snijdende toon. „In ieder geval een royale schadever goeding, dat moet ik zeggen. Maar ik geef je de verzekering, dat je geen tijd zult hebben om je testa ment te maken, als er een storm opsteekt, daar kun je van opaan!" „Mens, zie het niet zo tragisch in! Wat betekent het eigenlijk alle maal? Je vrouw speelt enkele da gen voor plaatsvervangend echtge note en als de familie weer naar huis is, is de voorstelling afgelopen en gaat mevrouw Davelaar met de hele garderobe, zoals die hier in de kast hangt, naar de andere kant. Mij dunkt dat het honorarium voor de te spelen rol vorstelijk genoeg is". „Laten we nu even spijkers met koppen slaan, buurman, want we moeten de zaak goed organiseren, voor je familie er is. Ik stel mijn vrouw beschikbaar op voorwaarde, dat ze 's avonds naar huis terug keert. Dat is natuurlijk iets dat vanzelf spreekt, 's Morgens vroeg kan ze voor mijn part weer hier heen gaan. Ik red me gedurende die paar dagen wel en eet in de stad. Het brood kan ik zelf wel klaar maken We nemen aan, dat die oom en tante niet voor een uur of acht in dat hotel opstaan en na ontbe^ ten te hebben niet voor negen uur hier komen. Als mijn vrouw dus zo tegen half negen hier is, is het vroeg genoeg. Komen ze eerder, dan kun je altijd zeggen, dat ze even een boodschap doet, niet waar? 's Avonds zullen ze ook niet zo heel laat naar dat hotel gaan, en onmiddellijk daarna komt mijn vrouw weer thuis Accoord?" „Best", antwoordde Vriends, „dat wil zeggen, als mevrouw Davelaar het hiermee eens is, want ten slotte is zij degene, die de rol moet ver vullen". „Ja", antwoordde deze, na even nagedacht te hebben. Zoals mijn man het voorstelt, vind ik het ook goed. Het spreekt vanzelf, dat hier van niet wordt afgeweken". „Natuurlijk niet", haastte Vriends te verzekeren. „En als honorarium voor deze hulp stel ik de uit Ca nada afkomstige garderobe be schikbaar, alsmede een bedrag van vijf en twintig gulden terwijl de dinerkosten in de stad eveneens voor mijn rekening zijn. Nou? Mij dunkt, dat dit niet gek is". „Inderdaad. Maar daarom hel- penwe je niet. We doen het, om dat 'we een beetje met je te doen hebben. Omdat jij je in moeilijk heden hebt gewurmd, waaruit je alleen niet meer kunt loskomen. Beschouw het dus als een vrien dendienst, als burenhulp, of hoe je het noemen wilt". „O, maar ik blijf je er eeuwig dankbaar voor en „Dat is niet nodig", weerde Da velaar zakelijk af. „We worden er behoorlijk voor betaald. Boven dien, je weet nooit, hoe wij elkaar nog eens op een andere wijze no dig hebben". „Inderdaad", bevestigde Vriends, „dat kun je nooit weten. Stel je voor, buurman, dat jij 'm op een gegeven ogenblik smeert en me vrouw krijgt bericht, dat een ver familielid - je hebt er immers een in Australië niet? - jullie komt be zoeken. In dat geval zal ik ter stond bereid zijn om als plaatsver vangend echtgenoot op te treden. Nietwaar? Dat is burenplicht, zou ik zeggen. En bovendien doe ik het dan voor niets, voor noppes". Davelaar keek zijn buurman ver ontwaardigd aan. „Zeg eens, wat denk je wel van me? Ik ben hele maal niet van plan om m'n vrouw in de steek te laten, hoor!" „Nu ja", antwoordde Vriends, „zo bij wijze van spreken natuur lijk. Je kunt ook een ongeluk krij gen of zoiets, 't niet? Ook in dat geval wil ik wel inspringen, als het moet!" „Natuurlijk. Daar zie ik je nu ook echt voor op aan. Heb je nog meer van die leuke ideeën?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 4