Terlaagde CO Radio Weltevreden wat de KloK eiea* Wh Fijne Dessert 2,36 Rood-Merk 1,98 Paars-Merk 164 i Moccona Poederkoffie, ND krijgt U véél eieren voor Uw geld! voor heel uw leven En met schriftelijk garantiebewijs Graveren kunt U op wachten R. van der Bijl Appelmarkt - Zierikzee Telefoon 2664 Zie etalage Bedrijfsgroep Beroepsvervoer op de weg. vergaderde Terugbrenging arbeidstijd tot 51 uur per week? UTRECHT, 27-2. Op de bedrijfs groepvergadering van de Neder landse Bond van Vervoerspersoneel die sedert de fusie tussen de Ne derlandse Vereniging van Ver voerspersoneel en een deel van de Centrale Bond van Transportar beiders in januari 1956, voor de eerste maal werd gehouden, is het verslag over de jaren 1956 en 1957 besproken van de bedrijfsgroep be roepsvervoer over de weg. Volgens de voorzitter, de heer J. de Later, leverde het niet naleven van de loonregelingen en van het Rijtijdenbesluit steeds grote moei lijkheden op. De bedrijfsgroep had geregeld te maken met het pro bleem dat men meer uren maakte dan in het rijtijdenbesluit is aan gegeven en met het niet volledig uitbetalen van de overuren, zoals dit in de loonregeling is voorge schreven. En bovendien vooral de laatste tijd met het niet in acht nemen van de wettelijke bepaling inzake ontslag. Voorts is de situatie zo, dat een aantal sociale maatregelen, die in het bedrijfsleven vrijwel algemeen gelden, in de loonregeling van de ze sector facultatief zijn gesteld. Dat wil zeggen, dat elke werkge ver afzonderlijk deze bepaling kan toelaten, maar het ook kan nala ten. In afwachting van de komst van het nieuwe rijtijdenbesluit, pleitte de voorzitter voor het terugbren gen van de wettelijke arbeidstijd van 55 uren per week tot 51 uren in het bestaande rijtijdenbesluit. Dit kan tevens een bijdrage zijn tot bestrijding van de werkloos heid onder de chauffeurs. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oude en Nijehorne: A.' Donker, Dwingelo; te Hedel: kand. J. A. de Waard, Rijsoord; te Ameide en Tienhoven toezkand. J. Jongerden, Huizen (N.H.). Benoemd tot hulpprediker te Overlangbroek: S. C van Wijn gaarden, em. pred., Veenendaal; tot hulpprediker te Schermerhorn: J. J. Homan, a.s. em. pred., Meeden c.a. Ger. Kerken Bedankt voor Diever: C. Henge- veld, Woubrugge. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 2 maart: dokter C. M. van Hoorn (telef. 01110-2080). WEEKEINDE-ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeind 1-3 maart: dokter J. L. Braber, Dreischor (telef. 01112-280). MARKTBERICHTEN Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 26 februari Boerekool f 6-12, spruiten II A f 30-31, grote pëen II f 5, kroten f 7, prei f 30, witlof f 52-56, per 100 kg. Jonathan A f 113, B/C f 104. Hh. f 92-102, kroet f 63, Golden Del. B/C f 114, Hh. f 105, kroet f 72, St. Rémy Hh. f 92-100, per 100 kg. Bosselderij f 14 per 100 bos. ZIERIKZEE Waarschijnlijk per 1 april sclioolmelkvoorziening op openbare lagere school Plaatselijke melkhandel wordt ingeschakeld Tijdens de donderdagavond in „Concordia" gehouden ouderavond van de openbare lagere school, heeft het hoofd, de heer G. Breed- jjvelt, medegedeeld dat per 1 april as. naar alle waarschijnlijkheid voor de leerlingen de schoolmelk- voorziening zal worden ingevoerd. De melk zal |n kwart flesjes op temperatuur worden geleverd door de melkfabriek alhier. Om de regelmaat in de gang van zaken op school geen geweld aan te doen zullen de lessen bij de in voering van de melkverstrekking een half uur vroeger, namelijk om half negen, beginnen. De pauze kan hierdoor met een kwartier worden verlengd. De melk gaat kosten 38 cent per liter, de meerkosten wor den door de gemeente gedragen. Er zal vier maal een kwart liter in de week worden verstrekt. Bij de betaling zal de plaatselijke melk handel worden ingeschakeld. De ouders zullen een melkkaart ter waarde van de genoemde prijs bij hun melkhandelaar kunnen verkrij gen die dan door de leerling op school kan worden ingeleverd. Bin nenkort zullen de ouders een cir culaire ontvangen waarop een en ander nader wordt uiteengezet. Op een aangehechte strook kan men al dan niet zijn medewerking aan de- ze uitstekende zaak toezeggen. De heer Breedvelt deed een beroep op de aanwezige ouders hieraan mede werking te geven, tot heil van hun kinderen. Eerder op deze niet bijzonder druk bezochte avond had de voor zitter van de oudercommissie, de heer M. de Regt, het welkomst woord gesproken. In de vacature van penningmeester wegens aftre den van de heer L. A. Verseput, werd met meerderheid van stem men gekozen de heer L. Dey. De voorzitter bracht hulde aan de heer Verseput die tien jaar lang het pen ningmeesterschap op zeer correcte wijze heeft waargenomen en over handigde hem als blijk van waar dering een aandenken Medege deeld werd dat op 21 en 25 maart a.s. twee avonden zullen worden gehouden, georganiseerd door de afd. Volksonderwijs en verzorgd door de leerlingen van de school. Het verdere gedeelte van deze geanimeerde bijeenkomst werd ver zorgd door de heer D. Hack uit Re- nesse die zijn bekende serie ge kleurde dia-positieven van Schou- wen's Westhoek met veel succes vertoonde. VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee I-RCS I Nog slechts zeven en een half uur voetbal scheidt Zierikzee I van het einde van deze competitie en als de spelers zich de nodige in spanningen en ook opofferingen willen getroosten, zal het einde des te meer vreugde brengen. De eerste fase in deze tijdsaan duiding speelt zich a.s. zondag in 't sportpark „Bannink" te Zierikzee af tegen een oude bekende, t.w. de „Racing Club Souburg". In Sou burg werd in oktober '57 met 3-2 gewonnen. Nadien kwamen de Sou burgenaren tot opmerkelijke resul taten en lieten o.a. METO in het zand bijten. RCS is een tegenstan der die tot de laatste minuut met het nodige enthousiasme kan strij den en het volledige Zierikzee weet waar het aan toe is en wat nodig is om haar positie aan de kop van de ranglijst te handhaven. Al met al een wedstrijd die door velen be zocht zal worden. CommLssia voor Beroepskeuzo te Zierikzee Het testen in verband met de beroeps keuze vindt plaats in het Prof. Zeeman Lyceum, op vrijdag 18 april 1958, om 9 uur 's mor gens. Aanmelding nog moge lijk. Wie nog geen invulformu- lier ontvangen heeft, vrage dit p.o. aan bij: Dr. J. J. Westendorp Boerma en J. C. Spaans te Zierikzee. Varkensfonds Ooster- en Sirjansland Algemene vergadering op woensdag 5 maart a.s. ia café Mol Natuurlijk niet. Voor vlees gaat U naar de slager. Die is vakman. Als U besluit •en nieuw Philips radio- toestel aan te schaffen, kunt U natuurlijk het best terecht bij een radio-vak man. Die kan U volledig inlichten, want hij gaat dagelijks alleen met radio's om. Kom dus bij ons. Onze grote sortering garandeert een goede keus. Onze ra dioservice is perfect. Appelmarkt - telefoon 2805 Zierikzee SNEL SCHILLEN GEZOND ETEN Hebt U al een DUNSCHILLER Prijs: f 1,— Dunne schil, dus: behoud van vitaminen Beweegbaar stalen mesje met wit plastic handvat. Het is verkrijgbaar in: VERHAGE'S Galanterie- en Speelgoedhuis St. Domusstraat 54 Zierikzee Telefoon 2123 Voor minder geld ontvangt U nu Uw echt lekkere Douwe Egberts koffie... de kwaliteitskoffic bij uitstek, vers gebrand, vol smaak en aroma! Bus of potjo 2,36 De eierprljzen zijn laag, dus: Eieren bij het ontbijt Eieren bij de lunch Eieren bij de warme maaltijd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 4