MG DEGRUYTER GELUKKIG Goudmerk Roodmerk Blauwmerk Oranjemerk Oploskoffie Bovendien 10% korting I 290 gr. 250 gr. 250 gr. 250 gr. p. busje llll llll llll DE KOFFIE. EN THEEZAAK STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Zierikzee heeft afdeling Bond v. Veilig Verkeer Grote plannen op stapel. Op een' donderdagavond in de „Graanbeurs" onder voorzitter schap van de heer W. den Boer ge houden vergadering, is een afdeling opgericht van de Bond voor Veilig Verkeer hier ter stede. Een voor lopig bestuur van de bond i.o. heeft reeds baanbrekend werk verricht, maar thans is de afdeling definitief geboren. Een opwekkend woord werd gesproken door de voorzitter van het district Zeeland, de heer Visscher, die wees op de gevaren van de bestedingsbeper king voor de grote wegen. Spr. be pleitte de aanleg van vier-baans- wegen. Bij de verkeersopvoeding meende spr. een taak weggelegd voor de ouders. Hij bracht hulde aan de politie voor de goede sa menwerking. Hierna werd overgegaan tot be stuursverkiezing. Bij akklamatie werden gekozen de heren W. den Boer, C. Verton, C. Smolders en M. Pipping. Hierna werden geko zen de heren L. Broekema, S. de Vlieger en P. A. Boot. Bij akklama tie werd de heer L. Broekema tot voorzitter gekozen. In deze nieuwe hoedanigheid wees de heer Broeke ma op de vele taken, die zullen moeten worden aangepakt, inzon derheid wat betreft de verkeers opvoeding van de jeugd. Hij achtte de vorming van het kind in het verkeer belangrijk, omdat hiervan ook op de ouders een opvoedende kracht uitgaat. De afdeling telt thans 100 leden. Nadien werd de film „Pedaaltoeristen" vertoond, een rolprent waarin de schoonheid van Nederland bleek te zijn gecom bineerd met een serie verkeerstlps voor wielrijders. Vergadering bijentelers uitgesteld De voor morgen, zaterdag 1 maart, uitgeschreven jaarvergade ring van de afd. Sthouwen-Duive- land van de Ver. tot Bev. der Bij enteelt in Nederland is wegens on voorziene omstandigheden uitge steld tot zaterdagmiddag 8 maart aanstaande. Collecte N.V.V.-t.b.c.rfonds In de week van 2 tot en met 8 maart a.s. collecteert, het N.V.V.- t.b.c.-fonds. Deze collecte, welke meehelpt ter bestrijding van de t.b.c. en de nazorg voor de pa tiënten, bevelen wij gaarne in de belangstelling van onze burgerij HAAMSTEDE Afd. Burgb/Haamstede „Het Mobilisatiekruis" Onder voorzitterschap van de heer C. v. d. Velde werd deze week een gezellige avond gehouden van de afdeling Burgh-Haamstede van de Bond van Oudstrijders en Dra gers van het Mobilisatiekruis. Het woord werd gevoerd door de voorzitter van de landelijke bond de generaal-majoor Sitzen, die wees op de moeilijkheden een leger vier jaar lang in mobilisatieparaat heid te houden. De banden van vriendschap eenmaal gelegd, wor den voortgezet in onze bond, aldus spr., die de mei-dagen van 1940 in herinnering bracht, waarin met heldenmoed ware staaltjes van op offeringsgezindheid zijn getoond. Zij, die vrijwillig naar Indië gin gen, deden hun plicht, maar zij be reikten niet, wat zo voor het grij pen lag. Ook zij die in. Korea zich hebben ingeaet behoren er bij, al dus generaal Sitzen, die uiting gaf aan zijn trots dat de mannen ook in vredestijd vooraan staan als er nood gelenigd moet worden. Spr. riep de leden op elkaar te steunen en een ware gemeenschap te vor men. „Een welwillende regering moet weten, dat wij soldaat zijn n blijven", zo besloot spr. Verder werd met eigen krachten het toneelstuk „De gouden kooi" van Hans Nesna ten tonele ge voerd. Die „eigen krachten" bleken verrassend goed voor hun taak be rekend. Ook de traditionele verlo ting en de verkoop van worste broodjes ontbrak dit jaar niet op het programma. De avond werd geopend met het staande zingen van het Wilhelmus en een kort ope ningswoord van de voorzitter. De ere-voorzitter Jhr. R. J. H. Q. Röell was, met zijn echtgenote, op deze avond aanwezig. DREISCHOR Geslaagde Rode Kruis-avond Woensdagavond jl. werd in het Dorpshuis alhier een Rode Kruis filmavond gehouden. De aanwezi gen werden, bij ontstentenis van de voorzitter, welkom geheten door de heer J. J. Verjaal, ere-voorzitter van de plaatselijke afdeling, die een en ander vertelde van 't werk van het Rode Kruis. Hierna werd een film vertoond over het veelzij dige werk van het Jeugd Rode Kruis. Evenzo de film „De muur doorbroken" over het welfarewerk. De hoofdfilm op deze avond „Zwer vers van de 20e eeuw" heeft de aanwezigen erg geboeid en er werd zeer zeker medegeleefd met dé Hongaarse vluchteling Peter Kubal. Aan het slot van deze avond dank te de heer Verjaal de aanwezigen voor hun opkomst en de heer Ju- melet uit Bruinisse voor het ver tonen van deze films. Spreker deel de nog mede dat thans practisch ieder gezin in deze gemeente lid is van het Rode Kruis. OOSTERLAND Eindles kookcursus Woensdagmiddag vond in de Conferentiekamer de eindles plaats van de kookcursus voor fijne keu ken. Deze cursus ging uit van „Voorlichting ten plattelande" en werd met grote ambitie gevolgd door 27 dames. Mevr. Kloote-Boo- gerd dankte namens de deelneem sters de dames leraressen en bood als blijk van waardering een kop en schotel alsmede een lepeltje, voorzien van afbeeldingen uit de gemeente, aan. De lerares mej. de Vries deelde mee dat omstreeks mei een nieuwe cursus wordt georganiseerd bij vol doende deelname. Dinsdagavond 11 maart zal voor alle dames en ver dere belangstellenden in de Con ferentiekamer een film worden vertoond over de inrichting van de woning. Laatste noodwoning gesloopt Het bekende houten huisje „Het Stulpje", is deze week gesloopt. Het was de laatste noodwoning in deze gemeente. De bewoners van het huisje, dat geplaatst was of> de boerderij van de heer Zeijler, zijn naar elders vertrokken. Jongetje brak arm Bij het glijden over de sneeuw kwam woensdagmiddag het 6-jarig zoontje van de familie Davidse, wonende aan de Sint Joostdijk al hier, zodanig te vallen dat het een arm brak. Nadat het kind per auto naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee werd vervoerd, waar de arm werd gezet, kon het naar huis terugkeren. BRUINISSE Weegbrugvereniging Bruinisse In de deze week gehouden ver gadering van de weegbrugvereni ging te Bruinisse werd de heer L. bij de Vaate als secretaris herko zen. Betreurd werd dat tijdens de bietencampagne de weegbrug niet in vol bedrijf is geweest, vergele ken bij vorige jaren, doordat een der fabrieken veel meer dan an ders over een andere haven ver scheepte. In 1957 werden gewogen: suiker bieten 3.974.862 kg., aardappelen 1.227.333 kg., stro 285.120 kg., hooi 16.128 kg., vlas 22.285 kg., voeder bieten 25.836 kg, bietenblad 15.235 kg, wijnpeen 29.690 kg, gerst 38.536 kg, erwten 11.103 kg, uien 22.066 kg zand 47.640 kg., grint 198.187 kg., puin 90.400 kg., basaltsteen 5.593 kg., ijzer 56.302 kg., hout 2.610 kg., stalmest 1056.872 kg., tarwe 6.666 kg., totaal 7.132.514 kg. Verhuizing op grote schaal Opnieuw had donderdag en vrij dag een verhuizing op grote schaal plaats, nu 24 woningen, gebouwd op aanstichting van de diaconie der ned. herv. gemeente te Bruinisse, en bestemd voor bejaarden, door de huurders, die zich daarvoor op gegeven hadden, konden worden betrokken. Noodwoningen, woningen die niet meer voor verdere bewoning in aanmerking komen, maar ook en kele grotere woningen, komen nu op hun beurt weer vrij voor jon gere gegadigden. De in de Ned. Herv. kerk en in de Zondagsschool gehouden voorjaars-zendingscollecte bracht f 421,48 op. PREDIKBEURTEN Zondag 2 maart Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 6.30 uur ds. Bezemer; Ver.-gebbuw: 10 uur ds. v. Royen. Kerkwerve: 10 u. ds. v. d. Grift (H.D.). Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 en 7 uur (jeugddienst) ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 10 uur ds. v. Liere. Noord- welle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwers haven: 10 uur ds. Groot (gezins- dienst). Zonnemaire: 7 uur ds. Bui- nink. Noordgouwe: 10 uur ds. Bui- nink. Dreischor: 10 u. ds. Duyven- dak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof, 6.30 uur bijbelbespr. in „Rehoboth". Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. v. Royen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Krijger uit 's-Gravenhage. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Schud- debeurs. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en. 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 2.30 ds. W. Steunenberg uit Rotterdam. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiele- maker. Geref. Kerk (vry gemaakt) Brouwersnaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds. A. Zwiep uit St. Jansklooster, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Klis, 6 uur ds. Zwiep. Haamstede: 10 u. leesdienst, 3 uur ds. Zwiep. Nieu werkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 u. uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst; dinsdag 4 maart: 10, 2.30 en 7 uur ds. Mallan (biddag). Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Ropms-katholieke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel 't Wapen van Burgh). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst; 7.30 uur verlossingssamenkomst. Ingezonden mededeling ik heb "iwiiOyk. dekens! Verwachting tot zaterdagavond: Zachtere lucht Veel bewolking met plaatselijk enige regen; aanvankelijk zwakke tot matige, later matige tot vrij krachtige wind tussen zuid en west; langzame stijging van tempe ratuur. 1 maart. Zon op 7.28, onder 18.18. Maan op 13.20, onder 4.19. 2 maart. Zon op 7.26, onder 18.20. Maan op 14.31, onder 5.02. 3 maart. Zon op 7.23, onder 18.22. Maan op 15.48, onder 5.40. Volle maan: 5 maart te 19.28. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 1 maart 10.57 v.m. 23.39 n.m. 2 maart 12.25 n.m. n.m. 3 maart 0.56 v.m. 13.36 n.m. BROUWERSHAVEN: 1 maart 10.41 v.m. 23.31 n.m. 2 maart 12.04 n.m. n.m. 3 maart 0.44 v.m. 13.10 n.m. Springtij: 8 en 22 maart. Doodtij: 14 en 30 maart. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 28-2. In de nacht van donderdag op vrijdag vroor het in het westen van het land licht, in het oosten matig en in de provincie Groningen zelfs streng. Het vlieg veld Eelde rapporteerde een mini mum-waarde van min 12 graden. In de nanacht kwam van het zuid westen uit bewolking opzetten en viel er plaatselijk enige regen of sneeuw. Dit hangt samen met de nadering van een front dat de voor ste begrenzing vormt van zachtere oceaanlucht. Het front naderde vrijdagochtend de Nederlandse kust. Om acht uur was de tempe ratuur in Vlissingen twee graden boven het vriespunt, terwijl het in Groningen nog elf graden vroor. Intussen beginnen oceaanstorin gen hun invloed steeds verder naar het Europese vasteland uit te brei den. Een volgend front nadert de Britse eilanden. Dit betekent voor ons land een einde van het winters weer. Een en ander zal met enige regen gepaard gaan en een verdere stijging van de temperatuur. De wind neemt toe uit richtingen tus sen zuid en west. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling MALTA-BEWONERS WORDEN VERLOST VAN DE WATEROVERLAST Gemeentebestuur treft maatregelen Het buurtcomitc in het bouw plan-Malta, dat enige tüd geleden zich tot het gemeentebestuur richtte met het dringend verzoek orde op zaken te stellen op het terrein van deze nieuwbouw, waar langzamer hand een onhoudbare toestand ont staan was, bericht ons dat van ge meentewege thans maatregelen ge nomen worden om liet bcwoon- baarheidspeii van de omgeving op korte termen op een normaal ni veau te brengen. Eerst wordt het overtollige wa ter, dat zich hier heeft gevormd, afgevoerd naar de riolering, door het graven van sleuven. Nadien zullen verdere passende maatrege len worden genomen, w.o. de nood zakelijke herbestrating en het .or denen van de strook aan de ach terkant der huizen. Zoals gemeld heeft deze week „Beter Wonen" zich met de kwestie ingelaten en contact werd gezocht met de Pro vinciale Directie van de Weder opbouw. In een telegram werd de aandacht gevestigd op de onhoud bare toestand, die langzamerhand was ontstaan. Door hel akuutstel- len van deze kwestie, is thans ech ter gebleken dat de gemeente Zie rikzee bevoegd was en is om in deze sector van de nieuwbouw ordenend op te treden en alle maat regelen te treffen, die nodig zijn, zonder dat goedkeuring van andere instanties nodig is. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Schildwolde: W. van der Lingen, Zwijndrecht. Remonstr. Broederschap Beroepen te Anrhem: D. Tjalsma, Groningen. VEILING ZIERIKZEE Laatste uien deden maar 10-12 cent Donderdag 27 februari werden via de veiling te Zierikzee de laat ste uien geveild, omdat de voorra den dermate geslonken zijn, dat een behoorlijke partij niet meer te vormen is. In Duiveland zullen ze ker weinig landbouwers meer zijn, die dit product thans nog in voor raad hebben en op Flakkee en in Tholen zijn de voorraden zeker ook niet groot meer. Op de prijs had dit echter geen invloed Met 10 a 12 cent per kg. moet de teler het doen, ondanks het buitengewoon groot uilschotpercentagc.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2