Opening afdeling fijne vleeswaren G. J. WILBRINK Knip dit adres uitl radio Weltevreden UW VERKOOP STIJGT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE STAD EN PROVINCIE DREISCHOR „Romantisch Frankrijk" Maandagavond a.s. zal voor „Nut en Genoegen" alhier door de heer J. F. van Lunteren van de Ned. Reisvereniging, een lezing worden gehouden over „Romantisch Frank rijk". Een en ander zal worden toegelicht met een kleurenfilm. NIEUWERKERK H.E.B.O.-diploma's uitgereikt Op een woensdagavond in de voormalige bijzondere noodschool gehouden bindingsavond van de B.B. zijn aan de dertien geslaagden van Nieuwerkerk. Sirjansland en Ouwerkerk de E.H.B.O.-diploma's uitgereikt door dokter P. Vogelaar te Zierikzee, die ook de lessen do ceerde. Bij de uitreiking was aan wezig het Kringhoofd B.B. de heer Rottier, die de atoomfilm vertoon de en daarbij een uitvoerige inlich ting gaf. De bijeenkomst mocht ge slaagd heten. AGENDA Heden (donderdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 8 uur, oprichtings-vergadering afd. Vei lig Verkeer. Morgen (vrijdag) Zierikzee: Schutterszaal, 2 uur, overdracht wandtapijt aan het gemeentebestuur. Haamstede: Ned. Herv. kerk (win- terkerk), 7.30 uur, jaarfeest C.J.C. „Gideon". Overmorgen (zaterdag) Burgh: hotel „Het wapen .v Burgh" 5 uur, jaarvergadering „Witte van Haemstede". m Brouwershaven: hotel „Jacob Cats propaganda-avond Volksonder wijs. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vikaris G. C. Vijze laar, Utrecht. Beroepen te Schelluinen: kancl. J. Kooien, Delft. Aangenomen het beroep der Pro vinciale kerkvergadering van Zuid- Holland naar Waddinxveen: E H. Kalkman, Voorhout; naar Oude- mirdum (toezegging): A. de Kleine, Raalte; naar Raalte (toez.): E. Chr- Poepjes, Oudemirdum. Ger. Kerk Tweetal te Groningen-west: W. A. Krijger, Schiedam en H. de Moor, Enschedé. Ger. Gemeenten Beroepen te Veen (N.Br.): H. Rijksen, Vlaardingen. Bedankt voor Veenendaal: K. de Gier, den Haag. Remonstr. Broederschap Beroepen te Bussum: P. Pols, Hengelo (O.). HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, waar wij wedijveren hel drukwerk zo snel mogelijk te kunnen aileveren ZIERIKZEE TELEFOON 32 's-GRAVENHAGE. In zijn me morie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van Jus titie wijdt minister Samkalden aan dacht aan het probleem van wat hij aanduidt als de „goklust". Hij zou van een sociaal euvel willen spreken in zoverre voor het grote publiek de gelegenheid bestaat en te baat wordt genomen om massaal en frequent aan de verlokking van veelal kostbare prijzen toe te ge ven. Hij verwacht, dat het algemeen gunstig ontvangen initiatief om dit vraagstuk commissoriaal te doen bezien, zal kunnen leiden tot weg neming van de op dit terrein ge leidelijk ontstane misstanden. De Franse archeoloog Jean Per- rot heeft bij het dorp Azoer in de buurt van Tel Aviv een begraaf plaats ontdekt, die dateert van vijf tig eeuwen geleden. Generaal Mosje Dajan, een verwoed amateur-oud heidkundige, had hem van dc vondst verwittigd. ADVERTENTIES Op vrijdag 28 februari aanstaande hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders:' ST. DUINHOUWER en J. DUINHOUWER- DE MEIJ de dag te herdenken waarop zij vóór 35 jaren in het huwelijk zijn ge treden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen, behuwd- en kleinkinderen Brouwershaven, 25-2-'58 Nieuwstad Renesse, 27 februari 1958 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel on verwacht, ons innig geliefd dochtertje en zusje MARIA KRISTELIJN in de jeugdige leeftijd van 2 jaar en 10 maanden Duivendijke, 26 febr. 1958 C. KRISTELIJN C. KRISTELIJN-KENTERS en kinderen Hiermede zeg ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, har telijk dank aan allen die be langstelling toonden op mijn 80ste verjaardag. Ook het mu ziekkorps „Luctor et Emergo" voor de mij gebrachte serenade M. VERSEPUT Vrijdag en zaterdag van onze aparte welke geleverd worden door één van de oudste en bekendste Gelderse Vleeswavenfabrieken de Koninklijke Vleeswarenfabriek B. Linthorst en Zn. te Wilp (Gelderland) Een naam die voor zichzelf spreekt Komt onze sortering zien en gratis proeven Diverse reclame aanbiedingen Beleefd aanbevelend Korte Sint Janstraat 5 en 7 Zierikzee Telefoon 2923 Nergens kunt u de grandioze serie Philips radio '58 zó op uw gemak bekijken en beluisteren. Wij garanderen u méér service - Philips garandeert u méér waarde voor uw geld en bovendien - tijdelijk een hogere inruilwaarde voor uw oude radio telef.no. 2805 ZIERIKZEE door regelmatig te adverteren in de Abonneert op dit Streekblad Wegens ziekte is de JAAR VERGADERING van de Chr. Geref. jeugdvereniging te Zierikzee, die heden avond gehouden zou wor den, tot nader te bepalen datum UITGESTELD Openbare kennisgeving Uitbreidingsplan Het hoofd van het gemeente bestuur van Oosterland brengt ter openbare kennis: dat van heden tot en met 24 maart 1958 de gewijzigde be bouwingsvoorschriften in ont werp, behorende bij het vast gestelde plan van uitbreiding in onderdelen voor deze ge meente, voor een ieder ter se cretarie der gemeente ter in zage liggen; dat gedurende de vorenbe doelde termijn van vier weken een ieder bezwaren tegen deze gewijzigde ontwerp-bebou- wingsvoorschriften bij de ge meenteraad kan indienen. Oosterland, 25 februari 1958. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd: LAURENSE. BEZOEKT vrijdag 7 maart de FEESTAVOND van de openbare kleuterschool te Zonnemaire, in café v. d. Berge. Voorverkoop kaarten: zater dag 1 maart, tussen 2.30 en 3.00 uur aan de zaal. Entree: f 1, STRAO ELLEMEET Bezoekt de UITVOERING van de TONEELVERENIGING „ELLEMEET" in café v. d. Have op zaterdag 1 maart Opgevoerd wordt: „Levensschaduwen" Plaatsbespreking op de dag der uitvoering van 2.00 tot 3.00 uur aan de zaal BAL NA Adverteren.. is verkopen «T'CCESJES Diversen Degene die een tip geeft waar het hout is, meegenomen in de nacht van dinsdag op woens dag jl., kan een waardebon van f 10,halen bij G. Bil, Schuttershofstr. 12, Zierikzee. Heren! Laat van tijd tot tijd uw Philishave bij ons vakkun dig schoonmaken en smeren. De kosten, welke wij zo laag mogelijk hebben gehouden, be dragen slechts 1 gulden. Des morgens gebracht, 's middags klaar. Techn. Bur. A. D .v. d. Berge, tel. 2962, Zierikzee. Verloren: Van r.k. modevakschool Nobelpoort Zierikzee: dubb fietstassen met actetas, naai met inhoud. Gelieve terugt bezorgen bij J. A. v. d. Lirt Boogerdweg 14, Dreischor Z Heeft U een stukje grond over? Contracteer dan VIOLEN tegen hoge prijzen per kg zaad Plantgoed GRATIS Minimumoppervlakte 5 roeden N.V. Gebr. VIS - Enkhuizen Agent: C. J. Kostense, Stoof - weg 19, Renesse, tel. 01116-339 WEER EEN NIEUWE ZAAK BURGEMEESTER MR. F. TH. DIJCKMEESTER OPENDE MODERNE GROENTEWINKEL Nuttige bestemming voor pand op gunstig punt Door aankoop eigenaar geieorden heeft de heer C. Fiere, groentehan delaar hier ter stede, het fraaie pand Poststraat 48 doen inrichten tot een moderne groente- en fruit- zaak. De nieuwe zaak - een belang rijke aanwinst voor Zierikzee - werd heden (donderdagmorgen) of ficieel geopend door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, die de heer- en mevr. Fiere hartelijk feliciteerde, uiting gaf aan de vreugde van het gemeentebestuur over deze nieuwe zaak en na zijn toespraak met het ophalen van de gordijnen in de ruime, met niet minder dan vijftig bloemstukken versierde winkel, het nieuwe zakenpand officieel opende. De winkel - zo goed als het woon huis - heeft een stevige opknapper gekregen. De ruimte is niet ver groot, want deze was reeds op peil. Een lógische opstelling van de wandrekken, toonbank en de was- en snijmachine lieten veel ruimte over voor de kopende klant, om wie het tenslotte gaat. Een nieuw plafond en-een T.L.-verlichting ge ven het geheel een verzorgd aan zien, temeer door de uitgebreide sortering, die de heer Fiere in zijn winkel aanwezig heeft. Na een welkomstwoord tot de aanwezigen door de heer Fiere, wenste burgemeester mr. Dijck meester de eigenaar en diens echt genote geluk met diens initiatief zich in het pand v Poststraat 48 te vestigen. „Ik weet dat U het niet zo gemakkelijk heeft gehad, maar niettemin is het U gelukt dit te be reiken", aldus spr., die de nieuwe winkel typeerde als een fraai pand, gelegen op een zeer gunstig punt. Hij gaf uiting aan de voldoening van het gemeentebestuur, dat de periode van „lege ramen" thans achter de rug is. Lange tijd leek het er op, of die ramen leeg zou den blijven, maar thans zijn ze op gesierd met hetgeen de eigenaar van deze fraaie groentezaak, de klanten wil voorzetten. Spr. meen de dat de wijze waarop de heer Fiere in het verleden zijn zaken behartigde, waarborg is dat ook deze zaak „een nette en goede win kel" zal zijn, die Zierikzee tot eer zal strekken. Spr. besloot met een gelukwens namens het gemeente bestuur. Namens de afdeling Schouwen- Duiveland van de Algemene Bond van Kleinhandelaren, sprak de voorzitter de heer J. F. Vermunt, die hoopte dat de vurige wens van zijn collega, in de wereld vooruit te komen, met deze nieuwe zaak in vervulling zal mogen gaan. Rest nog te melden, dat het tim merwerk werd uitgevoerd door de heer G. van Ruiswijk, het schilder werk door de heer C. Hagesteijn en licht en sanitair door de heer G. Geluk. Groene Kruis Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke verhoogt contributies In vakature wijkverpleegster kon worden voorzien In het Gereformeerd jeugdge- bouw te Scharendijke werd in te genwoordigheid van 26 leden de jaarvergadering gehouden van het Groene Kruis, afdeling Eikerzee, In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, ds. T. Kam per, de opening in het afgelopen jaar van het nieuwe wijkgebouw. De voorziening in de vakature van zr. D. N. ten Haaf leverde moeilijk heden op, doch door bemiddeling van de geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid kon uit eindelijk benoemd worden mevr. Kunst-Visser uit Haamstede. De exploitatierekening over 1957 toonde een nadelig slot van f 627,78. Dit tekort wordt gedekt door li- kwidatie van de bromfiets ad f 417,43 en een bijdrage uit dc al gemene reserve, waarvan nog over blijft f 3.942,49. De penningmeester, de heer A. C. de Jonge, werd ge dechargeerd, na advies van de kas- kommissic. Voor 1958 bedraagt het geraamde tekort f 1.500,In ver band hiermede werd een voorstel van het bestuur tot verhoging van de contributie van f 6,op f 8, voor gezinshoofden en alleenstaan den en van f 3,op f 4,voor in- wonende( verdienende) gezinsleden met algemene stemmen aangeno men. Aan de gemeentebesturen zal verder een subsidieverhoging van in totaal f 856,worden gevraagd. De begroting werd hierna aange nomen. Tot leden der financiële commis sie werden voor 1958 benoemd mevr. Horst-Kluit en de heren S. C. Coomans en A. J. Kloet. Uit het jaarverslag van de wijk verpleegster, in verband met ziekte voorgelezen door de voorzitter, bleek o.a. dat in totaal afgelegd werden 1357 bezoeken bij 61 per- sohen. Voorts werden drie scholen bezocht. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heren J. v. d. Schelde (niet herkiesbaar), P. A. Wesdorp (niet herkiesbaar), Ph. de Jonge en C. Padmos, Bij eerste stemming werden direct gekozen de heren Ph. NATIONALE INZAMELING 1958 VAN HET LEGER DES HEILS (Ingezonden) Voor het merendeel van onze landgenoten is de barmhartige Sa maritaan het begrip van de (het Christelijk ideaal het dichtst bena derende) vorm van naastenliefde: daadwerkelijke hulpverlening daar, waar de nood aan de man is, zon der aanzien des persoons. Maar aangenomen, dat de man uit Samaria op zijn weg van Jeru zalem naar Jericho telkenmale een in nood verkerend mens ontmoet had, keer op keer, telkens maar weer. Natuurlijk, hij zou blijven helpen. Maar toch zou er een dag komen, dat hij weliswaar zou willen, maar niet meer kunnen en dat zijn hulp bronnen uitgeput waren. Ongeveer in deze positie verkeren de soldaten van het Leger des Heils. Dag in dag uit ontmoeten zij de noodlijdenden, de hulpbehoeven den, de naar lichaam en ziel be rooiden dezer wereld. En ze willen helpen - zoveel ze kunnen met eigen middelen. Maar ook hun kunnen heeft een grens - en de nood is zo groot. Er wordt ook zo veel van hen ver wacht! Een verslaggever, die eens wilde weten hoe het met de persoonlijke offervaardigheid van de mensen gesteld was, vroeg nog niet zo lang geleden midden op de drukke za terdagse Coolsingel in Rotterdam aan een aantal mensen: „Meneer, neemt u me niet kwalijk, maar ik zit een beetje in moeilijkheden, zou u me aan een gulden kunnen hel pen?" „Zes keken me aan alsof ik lucht was", berichtte hij later. „Twee dreigden met de politie, één wilde me tracteren op een borrel en de tiende zei: „Eerste straat links en dan maar recht door, daar is het Leger des Heils!" Ga maar naar het Leger! Om een gulden, of een rijksdaal der, of een tientje, om een bed, een maaltijd, verzorging, verpleging en wat al niet meer. En de heilssoldaten, we herhalen hen gevraagd wordt gaat ver boven de mogelijkheden van eigen finan ciële draagkracht. 1527 bedden tellen de maatschap pelijke inrichtingen van het Leger des Heils in Nederland, en nacht na nacht staan ze gereed voor hen die hulp behoeven. Invalide bejaar den, ongehuwde moeders, dakloze zwervers, reclassenten, wees-, de Jonge, C. Padmos en P. R. de Graaf. Bij een herstemming tussen mevr. C. Kloet en de heren A. J. Kloet en C. Kloet werd gekozen de heer A. J. Kloet. Op een vraag van de heer H. Ringelberg over het aanwezige ver- plegingsmateriaal antwoordde dc voorzitter dat getracht zal worden om dc rubberkast lc vernieuwen. voogdij- en andere „zorgen" kin deren. 1527 gasten per dag, rekent u maar eens uit hoeveel maaltijden dat per jaar betekent. En hoeveel zorg en organisatie daaraan te pas komt. Is het dan te verbazen, dat de totale uitgaven alleen voor maat schappelijk werk van het Leger des Heils in ons vaderland in het afge lopen jaar (geheel afgezien nog van incidentele hulp uit de „armen- Jcassen" der korpsen) meer dan vier het, helpen graag, maar wat van miljoen gulden bedroegen? Er is geen enkele aanwijzing dat dit in de toekomst minder zal kunnen worden. Het zal eerder meer zijn, veel meer. En dat meerdere zal er dus moeten komen. 1958 is voor het Leger des Heils „Contactjaar". Het zoekt contact met u - om u te vertellen van het Evangelie van Jezus Christus. Maar het zoekt óók (en dat doet het eigenlijk elk jaar) contact met uw portemonnaie om het werk der barmhartigheid te kunnen voort zetten, dat van dat Evangelie zulk een wezenlijk deel is. Van 3 tot 23 maart zal de tradi tionele Nationale Inzameling van het Leger des Heils weer worden gehouden. Collecte-data Leger des Heils voor Schouioen-Duiveland: Maandag 3 maart: Renesse. Dinsdag 4, woensdag 5 en donder dag 6 maart: Burgh-Haamstede. Vrijdag 7 maart: Duivendijke, Ei kerzee, Scharendijke, Noordwelle en Serooskerke. Zaterdag 8 maart: idem. Andere collecten zullen wij nog publiceren. Het stopzetten van kernproeven WASHINGTON, 26-2. (Rtr). Pre- sident Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie verklaard dat de Verenigde Staten alvorens met de Sowjet-Unie overeen te komerv met kernproeven op te hou den daarvoor de goedkeuring van de NAVO-bondgenoten behoeven. Gevraagd over een voorstel van Stassen, die woensdag in een tijd schriftartikel als eerste stap naar een akkoord met de Sowjet-Unie een tweejarig verbod op kernproe ven onder VN.-inspectie had aan bevolen, zei Eisenhower dat hij Stassen's voorstel niet in bijzon derheden wilde bespreken Eisenhower zei tenslotte dat het enige tijd zou kosten om de huidi ge teruggang in de Verenigde Sta ten tot staan te brengen, maar ver wachtte in maart een stijging in dc vraag naar personeel Verjaring geldvorderingen en indiening rekeningen Burgemeester en wethouders der gemeente Zierikzee herinneren be langhebbenden aan het bepaalde in art. 1 der wet van 31 oktober 1924, S. 482, houdende o.a. voor schriften nopens de verjaring van geldvorderingen ten laste der ge meenten. De rechtsvorderingen te dezer zake verjaren in elk geval door ver loop van vijf jaren na de 31ste de cember van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is geworden, tenzij deze reeds ingevolge de be palingen van het burgerlijk wet boek aan een kortere verjaring is onderworpen. Behalve door de oorzaken, in het burgerlijk wetboek genoemd, wordt de verjaring gestuit door de indie ning van een declaratie bij de be trokken administratie. De verjaring loopt mede tegen minderjarigen en onder curatele gestelden, onver minderd hun verhaal op voogden en curators. Aangezien binnenkort de ge meenterekening over het afgelopen jaar moet worden opgemaakt, zul len belanghebbenden goed doen hun rekeningen ten laste van dat jaar ten spoedigste in te zenden. Ongeacht het bovenstaande kan niet-tijdige indiening belangrijke vertraging in de betaling ten ge volge hebben. Zierikzee, 26 februari 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Scheepvaartberichten Kryptos, (t.), 25 van Ummsaid naar Port de Bouc. Sliedrecht, (t.), 26 te Curacao. Soestdijk, 26 te Norfolk. U brengt uw radio toch ook niet 's avonds bij de buren Neem de Zierikzeesche Nieuwsbode voor U ALLÉÉN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3