Het kiad&chuis een werkster STAD EN PROVINCIE Wederom verblijdde de Here ons door de geboorte van een zoon en broertje CORNELIS P. VAN VEEN S. VAN VEEN-VAN HEMERT RENSKE MARTIN Kerkwerve, 21 februari 1938 Beatrixstraat 2 Ondertrouwd: LEENDERT M. VAN DUKE PIETERNELLA KWAAK Huwelijksvoltrekking vrijdag 7 maart a.s. te 2.30 uur. Kerke lijke inzegening te 3.00 uur in de Ned. Herv. kerk te Ooster- land door de weleerw. heer ds. G. J. Rijks. Oosterland, 21 februari 1958 Noordstraat 7 Noordstraat 10 Receptie in het Ned. Herv. verenigingsgebouw van 5.00 tot 6.00 uur. CORNELIS H. GILIJAMSE en CHRISTINA A. HOEK hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op vrij dag 7 maart a.s., des namid dags om 3.00 uur ten stadhuize te Goes. Renesse, Lange Reke 2 Goes, M. H. Trompstraat 25 17 februari 1958 Gelegenheid tot gelukwensen van 4.30 tot 5.30 uur namiddag in hotel „Terminus", Stations plein, Goes. Toekomstig adres: Lange Reke 2, Renesse Het BESTE voor uw baby met UITZETTEN van Zierikzee J. LEKKERKERK A. W. HANSE geven U hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking is be paald op vrijdag 7 maart, des namiddags 2.30 uur ten ge meentehuize te Haamstede. Kerkelijke bevestiging des na middags om 2.45 uur in de Ned. Herv. kerk te Haamstede, door de Weleerw. heer ds. L. Boer. Haamstede, 19 februari 1958. Hogezoom 46. „Cor Ali". Gelegenheid tot feliciteren van 4 30 tot 6 uur in hotel Bom te Haamstede. Toekomstig adres: Hogezoom 17, Haamstede. Evangelisch Lutherse Kerk Zierikzee Zondag 23 februari, 10 uur ds. N. J. PABON uit Arnhem Degene die woensdagmiddag een DAMESRIJWIEL heeft meegenomen uit de Verrenieuwstr. wordt verzocht deze terug te brengen op Bagijnestraat no. 3, Zierikzee. Coöp. Boerenleenbank Zierikzee Schuithaven 2 Jaarlijkse rentebeschrijving en controle Wij verzoeken U.beleefd de boekjes van lopende rekeningen, spaarbank en voorschotten vóór 1 maart a.s. in te leveren ten kan tore der bank. Het bestuur BOXEN, KINDERSTOELEN BOXKLEDEN „Het Kleuterhiiis" L.Nobalstr. IQ.Zzee Te koop: gebruikte olie- en teervaten zeer geschikt voor het op bergen van graan en meel. MOL, tel. 2191, Schuddebeurs. SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Bruin klaverhooi bij J. M. Hanse, Kerkwerve. Te koop gevraagd: Plm. 50 kg sjalotten. Aanbie dingen en opgaaf van prijs te richten aan A. de Jonge, Hoge zoom 63, Haamstede. Personeel gevraagd: Een arbeider. C. J. van Wes ten, Capelle bij Zierikzee. Diversen Renesse - Zaterdag haalt de „muziek" weer oud papier op. Zet U het voor ons gereed? Dank U! Kon. Zeelandia H. J. Doeleman n.v. Zierikzee vraaqt voor onderhoud laboratorium Aanmelden bij de fabrieksportier TONEEL EN FILM „DE JACHT OP KAPITEIN EHRLICH" EEN BOEIENDE EN EERLIJKE FILM Bouw van pyramide in „Slaven van de Nyl" „De jacht op kapitein Ehrlich" is de belangrijkste film die met het weekeinde in de Concertzaal gaat. John Wayne en Lana Turner zijn de topsterren in deze film, naar het gelijknamige' boek van Andrew Geer's. De film verbeeldt het ver haal van de oude Duitse vracht boot „Ergenstrasse", die bij het uit breken van de oorlog in de haven van Sydney ligt. De kapitein be sluit er tussen uit te knijpen en te pogen het vaderland te bereiken. Aan boord komt ook Elsa, de ver loofde van een Brits marine-offi cier en op een nacht - onder be scherming van een dikke mist - slipt de „Ergenstrasse" de haven uit. Spoedig ontstaat een wilde jacht op de Duitser en de avontu ren van schip en opvarenden zijn legio. Vooral de bevoorrading van de „Ergenstrasse" blijkt een bijna niet uit te voeren taak. Als de of ficier van het achtervolgende schip een door de Duitsers gepleegde misdaad op een der eilanden ont dekt, ontvlamt diens haat, want hij weet niet dat kapitein Ehrlich on schuldig is aan deze misdaad. De „Ergenstrasse" bereikt Valparaiso, waar de kapitein als een held in gehaald wordt. Achtervolgde en achtervolger komen uiteindelijk te genover elkaar te staan en de in zijn eer gekwetste Brit poogt zijn tegenstander op alle mogelijke ma nieren te vernietigen. Het komt tot een treffen op zee, waarbij Elsa - het meisje van de Brit, dat inmid dels van Ehrlich is gaan houden - om komt. Het logboek van de Duit ser wijst later uit dat Ehrlich een onbezoedeld blazoen heeft. Het was een Duitser van de betere soort dan de Nazi's. Een spannend filmwerk, dat een beeld geeft van hetgeen zich in de oorlog op zee heeft af gespeeld. „Slaven van de Nijl", met Jack Hawkins en Joan Collins,- is de reeds eerder op Schouwen-Duive- land vertoonde film, die het drama behandelt van en rond de bouw van een der pyramides in het oude Egypte. In hotel Bom te Haamstede ten slotte gaat het Franse produkt „Moulin Rouge", met een kleur van keur van Franse sterren. De film speelt in de tijd dat de wilde dans Cancan hoogtij vierde in de sfeer van het Parijse amusementsleven. ZIERIKZEE Kandidatenlijst afd. Zierikzee V.V.D. In de algemene ledenvergadering van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, afdeling Zierikzee, d.d. 18 februari 1.1. is het nieuwe bestuur samengesteld als volgt: voorzitter: mr. C. J. B. du Croo; secretaris: C. J. Coumou; penning meester: W. M. van Burgh; lid: mevr. J. G. Saltzherr Krips-Doele- man. In verband met het feit dat mr. C. J. B. du Croo zich niet opnieuw - na 25-jarig raadslidmaatschap - als candidaat voor het raadslid maatschap beschikbaar stelde, werd de lijst voor de gemeenteraadsver kiezing als volgt samengesteld: 1. M. C. Doeleman: 2 E. W. Cas- hoek; 3. mevr. N. M. Brouwer- Steur; 4. A. M. de Rijke: 5. L. H. A. de Jonge; 6. P. A. Ribbens; 7. mevr. J. Q. Lugt-van Heioma; 8. R. P. Hogerheijde; 9. C. J. Coumou; 10. H. A. Plaating. „Scheldeklanken" concerteert voor bejaarden Op maandag 24 februari geeft de mandolinevereniging „Scheldeklan ken" een herhaling van het uitvoe ringsprogramma in „Concordia". Deze uitvoering is toegankelijk voor alle bejaarden van Zierikzee. De bijeenkomst wordt belegd onder auspiciën van de U.V.V. Verkeerscursisten deden examen Woensdagavond werd in de Graanbeurs de deelnemers aan de door de m.c. „Sparta" georganiseer de verkeerscursus het landelijke verkeersexamen van de Kon. Ned. Motorrijders Vereniging afgeno men. Zoals bekend gaat het hierbij om het provinciaal kampioenschap. De vragen waren over het algemeen niet eenvoudig en er waren tal van juridische listigheidjes in verwerkt. De avond werd geopend door de penningmeester de heer C. W. Ver ton, die na afloop van het examen de adjudant der Rijkspolitie, de heer van Ast, dank bracht voor zijn verleende medewerking. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Verton tot de korpschef der Rijkspolitie de heer J. Renshof die de cursus heeft geleid. De do cent sprak de wens uit dat de cur sisten het geleerde in-de praktijk zullen toepassen Na afloop werd over tal van vragen een geanimeer de discussie opgezet. In grote spanning wordt dc uitslag nu af gewacht. KERKWERVE Jaarvergadering Melkcontrólevereniging Woensdag jl. werd onder voor zitterschap van de heer C Boot Nz. de j aaiwergadering gehouden van de Melkcontrólevereniging „Stre ven naar beter", die de heren den Engelsen en Stroo resp. secretaris penningmeester en hoofdcontroleur der provinciale vereniging voor melkonderzoek (P.V.M.) verwel komde. Spr. herinnerde aan het tienjarig bestaan der vereniging. N.a.v. de notulen, gelezen door de secretaris de heer Bouwman, merkte de heer A. Hanse op dat de kosten van P.V.M. aanzienlijk ho ger zijn gebleken dan in de oprich tingsvergadering werd voorgesteld. De heer den Engelsen deelde mede dat een en ander is tegengevallen In de komende ledenvergadering te Middelburg zal opening van zaken worden gegeven. Na rapport van de.kascommissie werd het financieel verslag goed gekeurd. Hierna vond de uitrei king van prijzen plaats aan de koeien met de hoogste productie in de verschillende leeftijden. Voor de uitslagen mogen wij verwijzen naar het volgende nummer. De heer E. Verburg verzocht in het vervolg ook de slechtste koeien te willen keuren, teneinde een beter verschil te kunnen zien. Zulks werd toege zegd. De heer den Engelsen hield een verhandeling over het reeds in Friesland toegepaste onderzoek naar het eiwitgehalte. De fabrieken daar keren reeds uit naar eiwitge halte, maar daarop is hier nog geen kijk. De mogelijkheid bestaat dus dat koeien met geringe eitwitmelk worden ingevoerd. Hiervoor dienen de Zeeuwse boeren op hun hoede te zijn. Hierna volgde sluiting dei- geanimeerde vergadering. ELKERZEE Burgerlijke stand en loop dei- bevolking over januari. Geboren: 20. Maria, d. van J. Meganck en M. C. Dalebout. Vertrokken: 6. Jan Groen naar Kampen; 16. Pieter L.. van de Pan ne naar Oosterland; 20. L. H. van Neerven naar Haarlemmermeer; 20. P. J. B. van Soest naar Haar lemmermeer; 21. D. N. ten Haaf naar 's-Gravenhage. ELLEMEET Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari. Geboren: 22. Maria Jozina, d. v. A. K. Giljam en J. Kooman; 25. Adriana, d. v. A. A. de Blonde en M. den Boer. Ingekomen: 20. Jan Nekeman uit Almelo. Vertrokken: 16. Willempje A. Gortemulder naar Rotterdam. DREISCHOR Deze week is men begonnen met de bouw van een woonhuis in do Daniël Ockersestraat voor re kening van de Polder Dreischor. DREISCHOR Nieuwe straatlantaarns op de Ring De P.Z.E.M. is deze week begon nen met de aanleg van nieuwe straatlantaarns op de Ring alhier. Aangebracht worden negen wand- armen, voorzien van een speciaal decoratief armatuur, passend in de stijl op de Ring van het dorp. De lantaarns zullen worden voorzien van 100 watt-gloeilampen en zullen branden tot elf uur 's avonds. Bij de woning van dokter Braber is een zgn. doorbrander geplaatst, terwijl de buitenlamp aan het gemeente huis zal branden van 's avonds elf uur tot 's morgens zes uur. Coöp. Landbouwvereniging „Dreischor" De coöperatieve landbouwvereni ging „Dreischor" hield woensdag avond haar jaarvergadering in het hotel „De drie schapen". Wegens per. aftreding werd her benoemd dhr. S. D. Klaasse, terwijl verder tot bestuurslid werd geko zen dhr. J. Barendregt. Laatstge noemde komt thans in het bestuur omdat zijn vader, de heer P. C. Ba rendregt, zich niet meer herkies baar stelde. De heer P. C. Baren dregt is 22 jaar lid van het bestuur en 17 jaar voorzitter geweest. De vice-voorzitter, de heer L. M. Moer- mond, sprak passende woorden tot de scheidende voorzitter en dankte hem voor het vele werk voor de vereniging gedaan. Hierna sprak de heer G. Paauwe van het Boekhoudbureau der Z.L. M. te Goes,over de belastingvraag stukken in deze tijd, welke uiteen zetting met grote aandacht werd gevolgd. Een en ander was zeer leerzaam en instructief. De heer J. J. C. de Vlieger uit Zonnemaire vertoonde een drietal films, welke door hem zelf zijn ver vaardigd. Kandidatenlijst Chr. Kiesvereniging Door de Christelijke kiesvereni ging alhier zijn voor de a.s. ver kiezingen van de leden van de ge meenteraad de navolgende kandi daten gesteld: 1. J. J. Klaasse; 2. A. M. de Vlieger; 3. J. C. de Later; 4. W. P. Roggeband; 5. P. C. Kloet. Vaartocht met invalide patiënten De jaarlijkse vaartocht met in valide patiënten, te organiseren door de kring Zeeland van het Ned. Rode Kruis, zal plaats vinden van 14 t/m 19 april a.s. Dc inscheping van uit Schouwen- Duivcland afkomstige patiënten zal plaats vinden op 14 april van 14.00- 15.00 uur te Zijpe. Als scheepsarts fungeert weer dokter J. Stumphius, colonne-com mandant der afdelingen Vlissingen, als scheepsmoeder mevrouw J. G. Boelkens-Navis, secretaresse dei- Raad voor Invalidenzorg te Hen gelo (O.) en als hoofdverpleegster mej. zuster J. H. de Kramer te Rot terdam. Een viertal Zeeuwse wijk verpleegsters completeren de me dische staf. Vijf en twintig help sters en zes helpers der colonnes uit tien Zeeuwse afdelingen dragen mede zorg voor de verpleging en huishoudelijke diensten. AGENDA Heden (vrijdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, VA- RA-propaganda-feestavond. Dreischor: 2 uur, officiële opening Dorpshuis. Burgh: De Koebel, 7.30 uur, jaar- verg. CJ.V. David; Het wapen van Burgh, 7.30 uur Nutsavond. Brouwershaven: hotel Jacob Cats, 7.30 uur, donateurs-uitvoering Apollo. Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, Sla ven van de Nijl (14 j.); Ned. Herv. Ver.gebouw, 8 uur, C.F.A.-film „Strijd om de top"; hotel 't Wa pen van Zeeland, 7.30 uur, verg. vissersvereniging „Helpt Elkan der". Haamstede: bioscoop hotel Bom, 8 uur, Moulin Rouge (18 j.). Renesse: Dorpshuis, 8 uur, Rotter-r damse toneelver. „Animato". Brouwershaven: hotel Jacob Cats, 7.30 uur, uitvoering „Apollo". Overmorgen (zondag) Zierikzee: Concertzaal, 3 uur, De jacht op kapitein Ehrlich (14 j.); 8 uur, Slaven van de Nijl (14 j.). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorganger van de evangelisatie te Hollandse Rading: kand. J. Ley, Rotterdam. Beroepen te Wissekerke (toez.): C. van der Leeden, Hazerswoude. Bedankt voor Ouddorp (Z.H.): G. M. van Dieren, Ede. Ger. Gemeenten Tweetal te Veen (N.Br.): W. Hage Nunspeet en H. Rijksen, Vlaardin- gen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 13 febr.: Leendert, z. van Adriaan Goedegebure en Eli sabeth Gezina Jannetta van der Eist; 15 febr.: Hendrika Cornelia, d. van Cornelis Bezemer en Neeltje Parlevliet; 16 febr.: Jacoba Geer- truida, d. van Marcus Cornelis de Smidt en Elizabeth Faasse; 19 febr.: Peter, z. van Johannes Stoutjesdijk en Tannetje van Liere. Gehuwd. 15 febr.: Bernardus Wouterus Marie Odijk, 24 j. en He lena Maria Antonia Verspeek, 21 j.; 20 febr.: Cornelis Gerrit Adriaan de Oude, 28 j. en Wilhelmina Pie- ternella de Jonge, 20 j. Overleden. 13 febr.: Tonis Stoel, 82 j., echtgenoot van Adriana Ne- lisse, wonende te Duivendijke; 16 febr.: Simon Jacob Gast, 75 j., we duwnaar van Johanna Pieternella Labrijn, wonende te Renesse. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 23 februari: P. W. J. Vo gelaar. Telef. 01110-2280. WEEKEINDE-ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 22-24 februari: dr. J. H. van Eldik, Noordgouwe. Telef. 01112-480. SPORT Zierikzee II-Renesse II In de strijd om het kampioen schap van de le klasse afd. Zeeland K.N.V.B. district Schouwen-Dui- veland, waarbij ook Brouwersha ven I nog een rol van betekenis kan spelen, indien deze ploeg zich van haar inzinking althans tijdig her stelt, is de wedstrijd Zierikzee II- Renesse II a.s. zondag op het sport park de wedstrijd van de dag. Zierikzee II komt bij een overwin ning 5 punten voor op Renesse II, bij een nederlaag bedraagt de voor sprong relatief slechts 1 punt. Al met al zal men twee ploegen in ac tie kunnen zien, die met inzet van hun beste krachten alles zullen en moeten geven om tot de overwin ning te komen. Velen zullen dan ook de weg naar het sportpark we ten te vinden. SCHAKEN Zierikzee speelt a.s. zaterdag thuis A.s. zaterdag speelt de schaak vereniging „Zierikzee" in het jeugd- gebouw in het Visslop, 's middags om 4 uur, een wedstrijd tegen het tiental van de Bredase schaakver eniging „Max Euwe". Dit is de eer ste maal dat Zierikzee in deze hoge regionen een werkelijke thuiswed strijd speelt. Een aangename bijzonderheid is dat Zierikzee deze wedstrijd reeds met een voorsprong van 1-0 be gint, doordat de heer Haring zijn partij vooruit heeft gespeeld en ge wonnen. Hoewel aangenomen mag worden dat onze stadgenoten een zware wedstrijd tegemoet gaan, zijn ze beslist niet kansloos. Lief hebbers van schaken, komt dus a.s. zaterdag kijken. In het persoonlijk kampioen schap van Zeeland staat de heer Elzerman nog steeds aan de top met het maximum aantal punten. Uit do resterende twee partijen be hoeft hij nog slechts een halve punt te behalen om de titel te hebben behaald. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3