DE GEHUWDE VRIJGEZEL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 18 FEBRUARI 1958 No. 18312 AFDELING „SCHOUWEN" N.F.O. Optimisme over te verwachten fruitoogst in de Westhoek voor 1958 Veel aandacht nodig voor bestrijding meeldauw De afdeling „Schouwen" van de Nederlandse Fruittelers Organisa tie hield in hotel Bom te Haamstede een matig bezochte jaarvergade ring. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer J. C. Priemis, een overzicht van het afgelopen jaar. Ook in Schouwen werd de nacht na de 7e mei voor enige be drijven noodlottig door de zware nachtvorst, die de bloei grotendeels vernietigde. Door de geringe oogst in west- Europa was de afzet dit jaar niet moeilijk en lagen de prijzen hoog, waarbij vooral de grote binnen landse vraag van invloed was op de prijsvorming. Tengevolge van de door de nachtvorst aan de fruit bomen opgelegde „rust" in het af gelopen jaar zal in 1958 algemeen een grote oogst kunnen worden verwacht met wellicht lage prijzen. De voorzitter maant dan ook de te lers hun uiterste best te doen om tegen een lage kostprijs een zeer goede kwaliteit fruit te kweken. Na de aangename en vruchtbare samenwerking met „Pomona" t-a.v. het gezamenlijk georganiseerde winterprogramma te hebben geme moreerd, wenste de voorzitter de leden Gods beste zegen toe en ver klaarde de vergadering voor ge opend. Uit het daarna volgende jaarver slag van de secretaris, de heer J C. de Feiter bleek dat het leden aantal in 1957 op 67 stond. Een pe riode met scherpe noordenwind in het voorjaar berokkende schade, vooral aan de jonge aanplantingen. Meeldauw belangrijkste plaag Door de warme julimaand trad vooral de meeldauw erg naar vo ren, zodat de bestrijding van deze plaag in het komende seizoen veel aandacht zal vragen. De afdeling „Schouwen" viel in het afgelopen jaar de eer te beurt de landelijke excursie van de N.F.O. te mogen ontvangen op het bedrijf van de heer Jac. Steur. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer W. Capelle vermeldde een goed kasslot van f 109,57. In de vakature J. C. de Feiter, die na 12-jarige zittingsperiode niet herkiesbaar was, werd met grote meerderheid gekozen de heer C. J. v. d. Kreeke en in de vakature J F. van Dijke, die naar de Betuwe vertrok, eveneens met grote meer derheid van stemmen de heer P. Adam. Betreffende de uitbreidings plannen der gemeenten in de Westhoek zal het bestuur in nauw contact blijven met het hoofdbestuur, om te trachten te voorkomen, dat een nog ver dere afbrokkeling van het voor fruitteelt geschikte gebied zal plaats vinden. Demonstratie met machines Het ligt in de bedoeling van de afdeling om in maart of april een uitgebreide demonstratie met ma chines en werktuigen te organise ren. Voorbereidingen hiertoe wor den getroffen door de assistent R.t.c. de heer v. d. Vrie. Een en an der zal plaats vinden op het daar- Vrouwen-wereldgebeds dag 1958 Op 21 februari is het dit jaar de eerste vrijdag in de lijdensweken, waarop elk jaar opnieuw de vrou wenwereldgebedsdag wordt gehou den. Miljoenen vrouwen en ook steeds meer kinderen over de gehele we reld verspreid, thans in 134 landen, komen dan samen om te bidden voor de vele noden in de wereld en voor de zending. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MAASTRICHT. Op de Bosscher- weg te Maastricht in de bocht even voorbij de sluis, is maandagochtend omstreeks half vijf een personen auto met acht inzittenden over de kop geslagen. De auto met vier da mes en vier heren, allen uit Maas tricht (carnavalvierders) is tegen de afrastering gereden en vervolgens over de kop geslagen. De 30-jarige beroepsmilitair J. W. Guffens werd gedood. VENLO. De 79-jarige voetganger W. J. uit Venlo is, toen hij de Ven- denseweg in zijn woonplaats over stak, door een auto, bestuurd door A. uit Velden, gegrepen. Hij werd hierbij zodanig gewond dat hij kort na het ongeval overleed. DEN BURG. De 18-jarige mej. F. Drijver uit Oosterend werd door een hevige windvlaag naar het midden van de Oosterweg geduwd, waar zij werd aangereden door een passerende auto. Zij werd naar het ziekenhuis gebracht en is aldaar overleden. toe gunstig gelegen bedrijf van de heer I. C. Boot aan de Vertonsweg. Voor een in de Westhoek te hou den fruitcorso blijkt nog niet vol doende animo te bestaan Zou men in augustus over meer rijpe fruit- rassen beschikken, dan waren de bezwaren minder groot Tenslotte dankte de scheidende secretaris voor de prettige samen werking die hij gedurende zijn zit tingsperiode met de overige be stuursleden en met de vereniging mocht hebben, waarop de voorzit ter hem in hartelijke bewoordingen de dank uitbracht van alle leden, onderstreept door een welgemeend applaus van de vergadering. De avond werd verder gevuld door het vertonen van een serie kleurenplaatjes uit het planten- en dierenrijk van Schouwen door de heer J. P. C. Boot. STAD EN PROVINCIE SEROOSKERKE Bouw gemeentehuis kan beginnen Er kan gestart worden met de bouw van het gemeentehuis, annex dorpshuis. Eindelijk is men zo ver gekomen dat overgegaan kan wor den tot de afbraak van de oude openbare school en het gemeente huis. Hierdoor zal het aanzien van het dorpsplein aanmerkelijk verbe teren Gehoopt wordt dat men te vens de laatste sporen van de ramp zal verwijderen. Er ligt namelijk nu nog puin en hout op het dorpsplein uit de ramptijd. De restauratie van de kerk bevindt zich inmiddels, althans aan de buitenzijde, in een vergevorderd stadium. Woningbouw vordert goed Er is een gestadige voortgang in de bouw van de zes woningwetwo ningen aan de Dorpsstraat alhier. Voor drie van deze woningen kon deze week reeds het „pannenbier" worden geschonken dat zich goed liet smaken. Binnenkort hoopt men met de overige eveneens zo ver te zijn. Kans voor „Velocitas" De sportvereniging Velocitas is de koning te rijk met een nieuw kleedlokaal. Men heeft een uitste kende outillage gekregen nu men ook de beschikking krijgt over een fraai sportveld. De jeugd, dames" zowel als heren, heeft een kans die met beide handen dient te worden aangegrepen. HAAMSTEDE Toneelavond „S.V. Zeemeeuwen" Voor een niet geheel gevulde zaal werd door de leden van de s.v. „Zeemeeuwen" het toneelspel „Mijn dochter kiest een man" voor het voetlicht gebracht. Gelet op de ge ringe toneelervaring van de meeste speelsters en spelers moet gezegd worden dat het spel goed tot zijn recht kwam. Zij werden dan ook beloond met een hartelijk applaus. Te voren had de voorzitter, de heer P. Slager, de avond geopend en een kort overzicht gegeven van de gebeurtenissen in het jaar 1957. Spreker vond het jammer dat het nog niet mogelijk was dat de turn- afdeling op deze avond zijn pres taties kon tonen. Het jaar 1957 bracht voor het eerste twaalftal de reeds enkele jaren fel begeerde kampioenstitel in de eerste klasse der S.D.K B. Verschillende vriend schappelijke wedstrijden konden worden gespeeld tegen ploegen die in de Westhoek kwamen kamperen. Verder werd gememoreerd de ge slaagde wandeltochten in samen werking met V.V.V. Burgh-Haam- stede. Als hoogtepunt in het sei zoen poemde spreker de avond die verzorgd werd door de gymnastiek vereniging „Rust Roest" uit Zie- Roest". Her verheugde de voorzit ter nu reeds te kunnen meedelen, dat deze vereniging deze zomer weer een dergelijke avond zal ko men verzorgen. Ter ere van het kampioenschap werd de vereniging een bekerkast aangeboden door een der bestuurs leden. Deze fraai uitgevoerde kast zal een plaatsje krijgen in een der zalen van de heer Bom. Gezien het aantal bekers en kransjes blijkt wel dat de eerste tien jaar van „Zee meeuwen" niet onvruchtbaar zijn geweest. De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van het „Gerjorie trio". RENESSE De model-echtgenoot Zaterdag 22 februari a.s. zal dooi de Rotterdamse toneelvereniging „Animato" in het dorpshuis te Ro- nesse een opvoering worden gege ven van het blijspel „De model echtgenoot". Dit stuk heeft de laat ste jaren grote opgang gemaakt en is zelfs in Engeland in een der grootste theaters tot twee jaar lang geprolongeerd geweest voor uitver kochte zalen. Ook „Animato" heeft vele successen met dit stuk genoten en alom volle zalen met dit humo ristische spel weten te bekoren. LAND- EN TUINBOTTW BEMESTING EN VEEVOEDING Voor de voeding van ons vee zijn wij voornamelijk aangewezen op de producten van het grasland (vers gras, gedroogd gras, kuilvoer, hooi) en daarnaast op de voor het voeren geschikte producten van het bouw land (bieten, groenvoer, aardappe len, voedermais e.d In de eerste plaats zal er voor gezorgd moeten worden dat er op het bedrijf voldoende voeder aan wezig is om aan de behoeften van het weidende, respectievelijk het op stal staande vee te voldoen. Een tweede, nog belangrijker eis die men aan het voeder moet stel len is, dat de kwaliteit ervan hoog is. Is aan deze beide voorwaarden voldaan, dan pas kan men een ge zonde ontwikkeling en groei van het jongvee-en een zo hoog moge lijke opbrengst van het produceren de vee verwachten. Bij de voeding van het vee spe len naast de eiwitten en het zet meel, de mineralen een belangrijke rol. De mineralen hebben een veel zijdige functie, o.a. zijn fosforzuur en kalk onmisbaar voor de opbouw en instandhouding van het dierlijk lichaam. Ze komen, meer of min der, in de melk voor en worden onttrokken aan het voedsel of het lichaam van dè koe. Ze moeten dus weer worden aangevuld. Dit kan het beste geschieden door bemes ting. Wanneer er door een doelmatige bemesting wordt gezorgd dat de grond voldoende mineralen ont vangt, zal de plant deze kunnen opnemen, zodat ze bij voedering in het dierlijk lichaam terecht komen. Overheidspersoneel zond telegram aan Eerste Kamer De samenwerkende centrales van overheidspersoneel zijnde het co mité ter behartiging van de alge mene belangen van overheidsper soneel (AC.O.P.), de Christelijke centrale van overheidspersoneel (C.C.O.O.P.) en de RK. centrale van burgerlijk overheids- en semi- overheidspersoneel (R.K.C.O.P.) hebben in een telegram aan de le den van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal met nadruk verzocht tijdens de openbare behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken aan te dringen op bespoedi ging van de voortzetting van het overleg inzake salariëring over heidspersoneel. Er zijn, aldus het telegram, na uitspraak van de Tweede Kamer d.d. 19-11-'57 nog geen resultaten bereikt. a De vrees van bewonderaars van de grote Franse dichter Lamartine, dat diens kamer, die in een kasteel in het departement Saone en Loire is ondergebracht, bij stukjes en beetjes zou worden verkocht, is niet vervuld. Een Franse fabrikant heeft de gehele boedel voor 900000 frank gekocht, om er zijn dochter van vijftien jaar mee te verrassen. VOOR HET EERST NA DE RAMP Serooskerke vierde weer op ouderwetse wijze het Strafeest Tien ruiters namen deel In Serooskerke werd zaterdag middag weer voor het eerst na de watersnood op echt ouderwetse ma nier strêfeest gevierd. Dit kon ge beuren omdat speciaal voor de stré de ruitervereniging is heropgericht. De fraaie paarden, versierd met papieren rozen, strikken en groen, hadden veel bekijks. Tien ruiters maakten een rondgang door het dorp, waarna het naar Noordwelle ging, waar in het café een hartver sterking werd ingenomen. Onder luid trompetgeschal keerden de ruiters weer terug in hun eigen dorp, waar begonnen werd met het specifiek Zeeuwse spel: het ring steken te paard. Na afloop van de zeer geslaagde wedstrijden werden in café Geluk de prijzen uitgereikt door de voor zitter van de ruitervereniging, de heer C. de Rijke. De uitslagen waren als volgt: 1 Joh. Zorge; 2 L. Straaijer; 3 C. de Rijke; 4 M. Klaasse; 5 Jan Zorge; 6 K. Poppe; 7 Nico v. d. Stolpe; 8 J. Geleijnse; 9 L. Hart Czn.; 10 L. Hart C.Jzn. De leiding van de wed strijd was in handen van de heren J. Kloet en W. v. d. Bos. Inmiddels hadden ook „De Jan tjes" hun plaatsen ingenomen voor het geven van dansmuziek, gedu rende de rest van de middag en de avonduren. Al met al kan Serooskerke op een geslaagd feest terugzien, al miste men een muziekgezelschap. Hopenlijk zal dit echter volgend jaar ook van de partij zijn. LIJSTER LIET ZICH HOREN Vroeg ontwaken van natuur en vogelwereld in de Westhoek Fruittelers bezorgd over vroeg uitbotten Het buitengewone zachte weer van de laatste dagen heeft de na tuur en de vogelwereld uit de win ter kluisters losgemaakt. Wie zijn ogen goed de kost geeft, ziet overal de eerste tekenen van een naderend vroeg voorjaar. De sneeuwklokjes staan overal in bloei de crocussen tonen eveneens hun tere kleuren, terwijl de narcissen die overal langs de duinrand in het wild groeien, hun nog te kleine knoppen nu reeds afgerukt zien door de jeugd. De wilgen- en elzen- DE RAKETBASES IN ENGELAND De „Sunday Dispatch" meldt, dat het Britse kabinet zaterdag het Brits-Amerikaanse accoord voor de vestiging van lanceerbases in En geland, heeft goedgekeurd Volgens het blad zullen vier ba ses aangelegd worden aan de En gelse oostkust. De ligging van drie ervan zou reeds vaststaan. Elke ba sis zou vijftien lanceerinrichtingen tellen voor de Amerikaanse Thor- raketten met kernladingen, die een reikwijdte hebben van 2400 km. Het personeel van deze bases zou uit Engelsen en Amerikanen bestaan. De „Sunday Dispatch" meent te weten, dat de Engelsen de lanceer- plaatsen" onder de grond hadden gewenst, maar deze wens was dooi de Amerikaanse autoriteiten ter zijde geschoven omdat zij van me ning waren dat het ontploffings gevaar in ondergrondse bases te groot is. Frans antwoord aan Rusland De Franse minister van Buiten- landze Zaken, Pineau, heeft zon dag een schrijven doen overhandi gen aan de Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromiko Daar zegt Pineau in te blijven bij het voorstel, dat een topconferentie moet worden voorbereid door een bijeenkomst van ministers van Bui tenlandse Zaken. Zij zouden echter niet diep op de vraagstukken moe ten ingaan maar zich moeten be perken tot het opstellen van een Tijdens vechtpartijtje overleden Tijdens een vechtpartijtje met een caféhouder is de 45-jarige op koper S. H. Wouters uit de Burge meester Roosstraat te Rotterdam overleden. De caféhouder, de 37-jarige W. de V, verwijderde tegen sluitings tijd twee lastige bezoekers uit zijn café in de Eerste Pijnackerstraat te Rotterdam. Even later kwamen de mannen terug en gingen tegen de deurruit bonzen. De caféhouder zei hun weg te gaan, doch toen vielen de twee mannen hem aan. Om zich te verdedigen sloeg de aan gevallene terug, waarop een der lastige bezoekers plotseling in el kaar zakte en ter plaatse overleed. In verband met het onderzoek door de politie werd de caféhouder in be waring gesteld. katjes zijn nu op zijn mooist, en in de boomgaarden doen de perebo men alle moeite hun knoppen aan de hoge temperaturen aan te pas sen, en met succes. Alleen de fruit kwekers zien met gemengde gevoe lens dit zeer vroege uitbotten aan. Ook diverse vogelsoorten delen in de vreugde van de vroege voor jaarsdagen. Eenden zijn druk aan het koppelen; de nog zeldzame wulp laat af en toe zijn jodel ho ren en de kieviten nemen langza- berhand weer bezit van hun leg en broedgronden. Donderdag hoor den we voor het eerst het jongma- kende geluid van de grote lijster, we zagen een pimpelmees een nest- kastje bezoeken, wellicht plaatsbe spreken voor dit seizoen? Een grote groep putters schetterde alsof het midden in de zomer was. De tocht van Fuchs WELLINGTON, 17-2. Dr. Fuchs heeft maandag zijn tocht door het Zuidpoolgebied voortgezet, nadat een defect aan een van de voertui gen oponthoud had veroorzaakt. De groep bevindt zich nu ongeveer 40 km van depot 480, het volgende ra- vitailleringspunt. Het einddoel - Scottbasis - is nu nog 800 km ver wijderd. De expeditie heeft tot dus ver ongeveer 2500 km afgelegd. SPORT Schoolschake» Het eerste zestal van het gemeen telijk gymnasium te Middelburg is kampioen 1957-'58 geworden in de provincie Zeeland. Voor het persoonlijk kampioen schap Zeeland is R. Ruijg te Vlis- singen dit jaar kampioen geworden. Misschien zal het mogelijk zijn dat één of twee zestallen uit Zierik- zee het volgende seizoen aan deze schoolschaakcompetitie gaan deel nemen. MOTORSPORT Internationale motorcross Zondag 16 maart a.s. organiseert de motorclub „S.M.C." te St. Antho- nis haar jaarlijkse traditionele in ternationale motorcross, onder het motto: „motorcross der wereldkam pioenen". Speciaal de 500 cc-klasse zal zeer zwaar bezet worden. Het staat reeds vast dat Leslie Archer, wereldkam pioen 1956, en Bill Nilsson, wereld kampioen 1957, zullen starten. Over het circuit wordt ten gerieve van het publiek een luchtbrug aange bracht. De bevolking van de Verenigde Staten is in 1957 met bijna drie miljoen toegenomen en was op 1 januari 1958: 172.790.000 zielen. Sinds 1947 is de bevolking jaar lijks steeds met meer dan 2.500.000 toegenomen. fl Meer dan 80.000 Rooms-Katho- lieken hebben de afgelopen week, waarin het eeuwfeest van Lourdes als bedevaartplaats begon, de pel grimstocht naar de verschijnings grot gemaakt. Men verwacht in de loop van het eeuwfeestjaar zes mil joen pelgrims uit alle delen van de wereld. Bruse C.J.M.V. waagde het met eigen toneelstuk in lokale sfeer Het was „volkstoneel" van de beste soort Het 50-jarig bestaan van de af deling Bruinisse van het C.J.M.V. dat vorig jaar op bescheiden wij ze werd gevierd, was voor deze af deling de aanleiding tot een be lofte: „Er komt nog een ontspan ningsavond", maar men had moeite met het vinden van een goed to neelstuk om op deze avond voor het voetlicht te brengen. Ongetwijfeld aangemoedigd door het succes, dat het historische stuk „Het mosseloproer" had op de fees ten ter gelegenheid van het mossel seizoen in september jl., besloot men toen zelf een stuk te schrijven dat het wel en wee- van Bruinisse uitbeeldde een halve eeuw geleden en nu. Men ging zelfs verder; men zette de gehele avond in de locale sfeer van het dorpsleven dat zich afspeelt bij en rond de haven en in de gezinnen der mosselvissers, men dichtte een ode aan Bru en men bracht een en ander met fe nomenaal succes voor het voetlicht. Een kort openingswoord van ds. van den Brink, een kernachtige in leiding van de voorzitter de heer J. van den Berge „Het C.J.M.V., wat het is en wat het wil" en men weet het, dat in de oude doelstelling nog niets veranderd is. Alleen de sfeer en de middelen zijn veranderd; men kon het aanschouwelijk zien in de uitbeelding van een vergadering van de C.J.M.V. vijftig jaar geleden en nu. Een vraag-en-antwoord-spel, be vattende wetenswaardigheden uit heden en verleden van Bru, was een programmapunt dat het uitste kend eded; het nummer met de vraagtekens sloeg geweldig in. Het toneelstuk werd echter het glanspunt van de avond. De spelers bleken voor hun rol uitstekend ge schikt. De in dialect gehouden mo nologen, muntten uit door puntig heid en deden het uitstekend, zoals ook de oude klederdracht steeds weer meewerkt om de juiste sfeer te scheppen, dat een stuk als dit een succes doet worden. Rond 1900 waren het de tram en de tramboot naar Numansdorp die de gemoederen in beweging brach ten, thans zijn het de Deltawerken die hun schaduwen vooruit werpen. „Als het getij verloopt moet men de bakens verzetten". Dat beide on derwerpen stof gaven en geven tot talloze gesprekken en tot pessimis tische veronderstellingen is begrij pelijk. Dat de jeugd de moeilijkhe den onderkent, maar ze niet ont wijkt, de opvoering van dit stuk was er een bewijs van. Door stuk ken van dit soort wordt het streek eigene bewaard en het is alleen maar jammer dat de opvoering be perkt moet blijven tot de eigen kring. Dit is volkstoneel in de beste zin van het woord, de decors, reeds eerder gebruikt in september jl., bleken nog goed bruikbaar. De aan kleding van het toneel was goed, de zaal was meer dan vol. Geslo ten werd met het zingen van Ge zang 280 5. FEUILLETON Met vrouwen hield hij zich vrij wel nooit op. „Ik blijf liever eigen baas", had hij eens gezegd op de vraag van zijn buurvrouw, waar om hij niet trouwde. „Waarom zal ik me een schep zorgen op de hals halen? Ik heb een behoorlijk inko men, waarvan weliswaar de fiscus een aardig bedrag afknaagt, maar overigens kan ik me uitstekend redden. En bovendien, tot nog toe heb ik nog geen enkel meisje ont moet, die me geschikt genoeg leek om haar mijn naam te geven en er mee naar het stadhuis te rijden. Dus wachten we rustig af. Ik heb geen haast". Dat was Vriends: een zorgeloze, opgewekte jongeman, die het tot nu toe had klaargespeeld zonder in woning te blijven, hoewel ze van de gemeente al verscheidene ma len waren geweest. Maar het huisje was ook niet groot. Mevrouw Da- velaar had het eens helemaal ge zien. Slechts één grote voorkamer, een heel klein keukentje en een dito klein slaapkamertje beneden. Boven eveneens twee poppig klei ne slaapkamers, meer niet. Het schuurtje achter het huis niet mee gerekend. Niet eens een zolder om wat op te kunnen hangen, vooral niet, als er kinderen bij waren. En Vriends was zo handig geweest om de laatste maal, toen het ernst bleek te zijn betreffende inwoning, te zeggen, dat hij binnenkort zou gaan trouwen en dan zijn kleine huisje zeer zeker helemaal nodig zou hebben. En daarop konden de heren weer onverrichter zake ver trekken. Ja, die buurman van hen was maar een handige jongen! Dat bleek ook, toen hij enkele minuten later terug kwam met een blad waarop drie koppen dampende koffie stonden. Als kellner zou hij evenmin een slecht figuur maken, dacht de vrouw. En de koffie was goed. Hij wist zichzelf behoorlijk te redden. Terwijl ze van haar koffie dronk, keek ze nog eens naar het schilde rij. Vriends, die haar een schaaltje met koek voorhield, volgde haar blik en glimlachte. „Familie?" vroeg ze, met zorg haar keuze makend uit de heer lijkheden. De buurman knikte. „Dat is mijn oom uit Canada", antwoordde hij, zijn antwoord zingend op het wijsje dat jaren geleden een „schlager" was. „En natuurlijk mijn tante". „Ook al emigranten in de fami lie?" vroeg Davelaar. „Dat is te zeggen", antwoordde Vriends, „ze zijn al jaren daar. Ik weet werkelijk niet uit mijn hoofd, hoe het gat heet, waar hij een grote farm heeft. Maar het gaat hem daar niet slecht. Hij zit er al een jaar of vijftien, geloof ik. En ze hebben me veel goed gedaan na de bevrijding, voegde hij er op ernsti ger toon aan toe. De moffen had den hier in huis gezeten en het nu niet bepaald achtergelaten als een salon. Veel meer als een paar si naasappelenkistjes - bij wijze van spreken dan - en een scheve divan was me niet overgebleven. Kort na mijn thuiskomst kwam er een brief van oom Willem, die natuurlijk nieuwsgierig was om te vernemen. hoe het met me ging. Enfin, ik heb hem verteld, wat me overgebleven was, en toen kwam er een deel van de hoorn des overvloeds van de overkant naar me toe stromen; kle ding, meubelen zelfs en ook nog geld, levensmiddelen, enfin, ik weet het allemaal niet meer. Zodoende was ik in staat om in korte tijd m'n huis weer een beetje toonbaar te maken. Ja, het zijn altijd beste mensen geweest en daar ik hun enige neef in Nederland ben, ligt het voor de hand, dat ze me een beetje verwend hebben". „Het is in ieder geval heel aardig van uw oom en tante, dat ze zo om u gedacht hebben. Hoe vaak ge beurt het niet, dat men alles ver geet, als men vertrokken is uit het vaderland. Mijn man heeft een fa milielid, die twee jaar geleden ge- emigreerd is naar Australië. Be halve een kaartje, waarop de goede aankomst was geschreven, hebben we nooit meer wat van hem ver nomen, is 't niet, Ger?" „Ja", beaamde deze, „alle men sen zijn niet even dankbaar. Uw oom en tante blijken echter uit het goede Nederlandse hout gesneden te zijn". Vriends grinnikte even. „Ja, eigenlijk zou ik moeten bekennen, dat ik wel een beetje misbruik van hun goedgeefsheid gemaakt heb, maar ja, hoe gaat het, als je niets meer hebt dan een versleten pakje en beroerde herinneringen aan een nog beroerder kamp in Duitsland? Enfin, dit is allemaal voorbij en op het ogenblik red ik me weer best. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat oom en tante een ereplaats hebben, zowel in mijn kamer als in mijn hart. Maar wat willen jullie ge bruiken? Een glaasje wijn? Dave laar, jij zeker een borrel?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5